Jak vznikají úřady?

Featured Image

Jak funguje zakládání úřadů? A proč se neruší? Pojďme si to ukázat na jednom absurdním příkladu. Proč absurdním? Na něm je totiž vidět ta nesmyslnost. V běžných případech jde o věci, kterým lidé moc nerozumí, a proto se nechají „opít rohlíkem“ či „opít bohulibým zájmem“.

Žil byl jeden socialistický politik a říkal si, že je hrozně nespravedlivé, že lidé umírají a mělo by se s tím něco dělat. A jako správný socialista, udělal dvě věci.

1. Vytvořil zákon o tom, že umírat se nesmí. Kdo umře, bude uvězněn nebo platit pokutu.
2. Udělal úřad proti umírání, který měl zajistit, aby lidé neumírali.

Lidé nadšeně jásali. „Konečně někdo, kdo mi garantuje, že neumřu.“

Postupem času se ale zjistilo, že zákon moc nefunguje. Ve věznicích bylo plno mrtvol, které porušily zákon (umřely) a úřadu se také nedařilo zajistit, aby lidé neumírali.

Inu, některé lidi napadlo, že by se měl zákon a úřad zrušit. Přednesly se argumenty, že úmrtnost je stále stejná. Na to socialisté říkali, že to není pravda, že se lidé dožívají stále více let, tudíž zákon i úřad funguje (což funguje nezávisle na zákonu a úřadu, ale říkejte to socialistovi).

Když už se přes svoji neprůstřelnou argumentaci socialisty někdo dostal, tak mu řekl: „Vy snad chcete, aby lidé umírali? Co jste to za člověka!“ Ano. Spousta lidí by zrušení tohoto úřadu vnímalo jako signál, že daný politik chce, aby lidé umírali.

Když namítne, že zákon stejně nezamezil tomu, aby lidé umírali. Tak socialista řekne:

a) Trend je kladný (lidí umírá méně).
b) Je potřeba dále pracovat – Řím také nepostavili ze dne na den.

Po argumentaci, že to stojí hrozné peníze a ve vězení jsou jen mrtvoly, které by mohly být zakopány v hrobech se socialista naštve: „Vy všechno přepočítáváte na peníze, lidský život se nedá přeci penězi vyčíslit!“.

 


25.11.2018 TrueLibertarian

12345 (244x hodnoceno, průměr: 1,76 z 5)
13 711x přečteno
Updatováno: 25.11.2018 — 20:59

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!