Jak vy k my, tak my k vy..

Featured Image

V poslední době se na DF začalo opět víc propírat téma takzvaných zabukářů, aneb policistů vybavených radarem, kteří měří schovaní na nějakém úplně nesmyslném místě. Cílem samozřejmě není bezpečnost silničního provozu (což dokládá i výběr oblíbených zabukářských míst), ale naplnění kasy a vykázání dostatečného počtu čárek.

Míst se tu už propralo dost, já mám své oblíbené na ulici U vršovického hřbitova ve směru z Edenu na Bohdalec. Pro mimopražské, jedná se o dvouproudou silnici směrem do kopce, která vede podél hřbitovní zdi a na kopci končí u semaforů. Není možné zde nikoho ohrozit vzhledem k absenci chodníku. Díky sluchovým omezením obyvatelů hřbitova za zdí se zde nedá argumentovat ani hlučností, prostě k měření není žádný důvod, který by se dal podložit bezpečností nebo obecným zájmem jakéhokoli druhu.

Na této silnici měřívá státní policie. Ze začátku stávali hned za železničním podjezdem, ale pak jim začaly klesat výnosy, anžto tam na ně bylo vidět. Přesunuli se tedy o cca 200 metrů dál, zhruba do poloviny kopce, kde hřbitovní zeď uskakuje cca o metr stranou a vytváří tam příhodný úkryt pro jednoho či dva dost nedůstojně vyčuhující policisty. Upřímně řečeno, jedná se o dost nepříjemné místo – je to ve svahu, smrad a randál, no prostě za trest.

Aby bylo jasno, nemám celkem nic proti měření tam, kde má skutečně svůj bezpečnostní význam. Kdyby se například obtěžovali měřit v opačném směru, tzn. dolů z kopce směrem k Edenu, tak to chápu – silnice se za viaduktem točí v mírném esíčku, je tam zastávka autobusů a lidi přebíhají silnici buď mezi Teskem a fotbalovým stadionem. Kdyby měřili tam, má to rozhodně smysl a ani bych nepípl – jenže to by neulovili tolik kavek, takže se na bezpečnost vykvajzli a raději kasírujou. A serou tím spoustu lidí.

No, takže co s tím?

V dávných dobách, ještě před dostavbou výpadovky směrem na Karlovy Vary, měřívali policajti z auta v jedné vesnici hned za Prahou. Stávali tam na malém plácku za hospodou a měřili auta směrem ven z vesnice na železniční přejezd. Když jsem se o tom bavil s hospodským, tak si stěžoval, že mu to sice vadí (stáli tam na jeho pozemku), ale nechce s nimi jít do otevřeného konfliktu. Tomu se u majitele hospody nelze moc divit, je přeci jen rozdíl, když pojicajti přijedou řešit rvačku nebo krádež hned nebo třeba až za týden. Takže hostinský dumal, dumal a jednoho krásného dne se na plácku objevilo pár panelů a hromada štěrku. Policajti měli po ptákách a hospodskej byl spokojenej.

To je samozřejmě solidní řešení, jenže se nedá aplikovat všude. Ale existují i jiné metody, jak to panáčkům znepříjemnit, zejména když řešitelů bude více.

Takže? Na tomto místě slavnostně přísahám, že dnešním dnem přestávám odkládat psí hovna do popelnic, ale mým novým odkladištěm se stává onen výklenek u vršovického hřbitova. Chodím tam se psem beztak cestou dolů z Bohdalce, takže se jedná jen o to přeběhnout tu silnici tam i zpátky. Abych to ještě vylepšil, objednám si při příští objednávce rybářských propriet o něco více kyseliny máselné, než bych normálně potřeboval, a přebytky odložím také tam. Jestli máte nějaké další tipy na vylepšení jejich pracovního prostředí, zmiňte to v diskusi, dobrých nápadů není nikdy dost :-)

Až tam příště uvidíte policajty v holinkách a maskách, vzpomeňte si na mě. A pokud taky přiložíte své polínko pod kotel, mohlo by jim dojít, že i my máme svoje páky, jak jim znepříjemnit život. Tak do toho.


12.03.2011 Field
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
217x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:56
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!