Jak voliči přicházejí o iluze

Featured Image

Byl pátek 18.03.2005 a začínal jsem si užívat začínajícího víkendu. Bylo 18:00 a na ČT1 běžel Večerník z Čech.

Většina času byla věnována lokálním povodním, pak následoval žebříček popularity politiků a silný pokles u Standy „Koloťuka“ Grosse, pak ještě něco a nakonec přišel bonbónek:

Město Ústí nad Labem prodalo pozemky o velikosti přes 700.000m2 v místech, kde je plánována výstavba dálnice D8, za cenu 4Kč za m2 (!!!) místnímu podnikateli Radovanu Vítkovi, který je mj. vlastníkem několika místních nevěstinců. Tento podnikatel byl jednak obžalován z kuplířství a strávil nějaký čas ve vazbě, jednak – a to je to hlavní impuls pro napsání tohoto příspěvku – má v plánu většinu těchto pozemků prodat Ředitelství silnic a dálnic.

Nevím, jestli má cenu se rozepisovat, co je z celého obchodu zřejmé – majitel bordelů, který má zřejmě silné vazby na komunální politiky, koupil za „babku“ od obce pozemky, které pak s velkým ziskem prodá, a to opět zpátky státu; Ředitelství silnic a dálnic je státní příspěvkovou organizací. Jinými slovy: Bordelfotr koupil od obce za pakatel pozemky, následně stát od něho tyto pozemky opět odkoupí, a to za státní peníze, tj. za peníze z našich daní.

Z reportáže vyplynulo, že dle opozice „odhadovaná ztráta z prodeje činí až 100.000.000,‑ Kč“ (slovy stomiliónůkorunčeských), opozice se snad chystá podat na vedení města Ústí nad Labem trestní oznámení. Uvedená ztráta obce půjde samozřejmě do kapsy našeho podnikatele – bordelfotrta a bude tedy jeho ziskem.

Primátorem Ústí nad Labem je t.č. Mgr. Petr Gandalovič a stranou s největším počtem zastupitelů je zde ODS, jejímž je primátor členem.

A jak je to s přicházením o iluze: Novou nejsilnější a potažmo vládnoucí stranou bude zřejmě ODS. Jako řadový – a asi dost naivní – volič jsem si od této změny sliboval řadu změn k lepšímu. Na internetu jsem letmo procházel kapitoly „Modré knihy“ a podle mého názoru obsahuje tento materiál řadu zajímavých myšlenek a námětů, na jejichž základě by bylo možné provést reformy s pozitivními přínosy.

Po shlédnutí reportáže mě ale silně zamrazilo: Uvědomil jsem si, jak daleko od sebe mohou být dobrá myšlenka a konkrétní realizace, byť z věcně-logického a samozřejmě také z právního hlediska nebudou mezi sebou v rozporu.

V případě našeho prodeje dokázali podnikaví zastupitelé na základě rozdílného právního režimu pro obecní a státní majetek „pustit žilou“ daňovým poplatníkům a přihodili bordelfotrovi kšeft ve výši tolika Kč, kolik si nevydělá většina občanů ČR za celý život.

Uvažuji dále: ODS vyhraje volby a vytvoří s KDU-ČSL většinovou vládu, tj. ODS a KDU-ČSL budou mít parlamentní většinu. ODS bude mít prostor pro realizaci svého programu, což by opravdu mohla být „(Modrá) šance pro Českou republiku“ v pozitivním slova smyslu.

Při zavádění systémových změn však vznikne kromě prostoru pro změny k lepšímu dočasně také prostor, ve kterém bude možné provádět ve velkém akce typu „Bordelfotr Vítek a pozemky u D8“ a taky akce viz porevoluční období, kupónová privatizace atd. Možnost doživotně se zabezpečit dostanou podnikatelé v užším vztahu s politickými špičkami a to bude naší republiku něco stát.

V rámci těchto kšeftů se dá s pravděpodobností hraničící s jistotou očekávat, že určitou provizi dostanou také spříznění politici komunální i vrcholoví – zde by mohl být mj. původ peněz, které do dnešního dne neobjasnil Standa Gross.

Z ohledem na blízkou budoucnost se nedokážu zbavit obav, že z nabízené Modré šance se po vítězství ODS ve volbách stane nakonec Modrý tunel a že cvakat to budu já, vy a další daňoví poplatníci.

P.S.: Kdo by si chtěl zmíněný večerník z Čech vyslechnout na netu, tak má možnost na
http://www.czech-tv.cz/vysilani/ .

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
86x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:08
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!