Jak to chodí v Alze - zpět na článek

Počet komentářů: 301

  1. Alza je ojeb, to se ví. Zejména slevový.

    Školení a motivování k prodeji doplňkových služeb je tak nějak normálka. Jsem potrefen 5 lety v Eurotelu a tak nějak mi v obyčejných obchodech spíš vadí nezájem o prodej. Přišel sis pro smetáček? Tady ho máš. Nikoho nenapadne nabídnout i lopatku. Měl jsem tu čest si střihnout mystery shopping po pojištovnách a to je pěkná bída.

    Ten ojeb s parfémem je docela síla. Divím se, že na to ještě nevlítla ČOI nebo celníci a nebo oba.

    1. Přišel sis pro smetáček? Tady ho máš. Nikoho nenapadne nabídnout i lopatku.

      A tak to ma byt. Muze me slak trefit, kdyz neco kupuju a oni misto aby vzali penize a navalili zbozi mi vnucujou jeste 20 dalsich picovin a alternativ. Kdybych tam dosel s „Ehm mam v kuchyni po podlaze rozsypanou ryzi, nemate na to neco?“, tak at mi klidne nabizi od smetacku s lopatkou po vysavac. Ale kdyz chci smetacek, tak asi vim, co delam (a pokud ne je to muj problem).

      1. Pochop, že oni to ale dělat musejí, běžně do těchto obchodů chodí mystery shoppeři a pokud nenabízíš aktivně a tak jak se má(viz. to co se píše v článku), tak máš problém a klidně i – z vejplaty. To neni z vůle těch prodavačů, to prostě musejí dělat. Stačí dvakrát slušně odmítnout a dál máš pokoj, pokud to neni magor. První odmítnutí musí prodavač překonat, nebo se aspoň pokusit. Tak to aspoň chodívalo tam, kde jsem kdysi taky prodávál(síť elektro prodejen, která nás jako soukromníky sežrala).

      2. Kdyz zena delala v bankovnictvi a nasledne v pojistovnictvi, tak nabizeni ruznych doplnkovych produktu delalo zenskym i tretinu platu. Obvykle totiz tyto ‚drobnosti‘ maji neskutecnej vejvar pro kapitalistu, takze ten z toho rad pusti zilou i prodejci. Ale protoze hodne prodejcu je linych otevrit hubu vic, nez musi (a nebo ‚je jim to blby‘), tak si kapitalista posila kontroly.

        Celkem pekne je nefunkcnost tohoto systemu vudet treba na Ceske poste. Zpocatku tam ty zenske nabizely kdejakou kravovinu, dneska uz to jen cumi ve vitrine a zpravidla s tim neotravuji, protoze na tu Postu chodi porad stejny xichty a kdyz nekdo trikrat odmitne, tak poctvrte uz tu prepazkarku posle do prdele.

        1. Kdyby se zmrdi radši starali ať jim funguje doručování místo prodeje píčovin, tak by spousta lidí neměla chuť jim to tam podpálit :D

          1. Ubejvaj jim kliosi a neni se cemu divit. I kdyz, pravda, treba Geis se ted taky prekonal a balicek odeslany 13. 12. z Ostravy mi bleskove dorucil 27. 12.

            1. Vanoce jsou na hovno.objem zasilek vyleti radove a lidi nestihaj. Navic brigosu je malo, skoro nejsou nezaměstnani. K posrani je to na ebayi, ti maj dojem ze za bordel na poste muzu ja osobne a kurvej mi rating. Loni mi sebrali top sellera, protoze jsem mel moc otevrenejch case.

            2. Komu presne ubejvaj?:-O Alze vytvale rostou obraty a vcelku zasadne…

              1. cti poradne, ted se resi Ceska Posta

        2. Tohle delal uz mekac pred nejakejma 20 lety. K sendvici nabizel menu, k menu tasticku a kafe nebo zmrzku a tak. Dve nabidky a dost. Navysovani objednavky se tomu tusim rikalo. Tenkrat jsem videl nejakou tabulku a na trzbach to delalo prekvapive velkou cast, desitky procent.

      3. No, ona je tenká linie mezi vnucováním a nabídnutím něčeho, co zákazník ocení. Cetky na poště jsou dobrým příkkadem toho prvního. A třeba stavebniny příkladem druhého. Co třeba nabídnout blbé plátky do řezáku? V menších stavebninách lidi klábosí a prodavači ví, co ti lidé stavějí. Nabídnutím koupě potřebné věci ušetříte kupujícínu čas.

        A mystery shopping je jen důsledek neaktivity prodavačů. Zase ale když to prodavačům nikdo neukáže, tak to nemůžou znát.

        1. Sranda je, jak lidi cela staleti nadavaji na Zidy, ale pritom to byli a jsou nejlepsi obchodnici. Maj to proste v krvi. Ostatne ten znamej vtip, jak chlapek u Zida kupuje rybarske vybaveni, je spise moznou realitou.

          1. Jj, tuhle js3m v czc.cz cosi kupoval online a nabidli mi kabel. Tak jsem na to kouk jeste jednou, zjistil ze to cosi je bez kabelu, tak jsem ho koupil. Usetrili mi tim cestu do Datartu, vydelali par kacek (kabl stal sest petek nebo tak) a udelali si u me voko. Na druhou stranu, na postu obvykle nechodim pro kapitalove zivotni pojisteni nebo stiraci losy, tak at neserou.

          2. Právě proto. Žid se nejprve na tebe důkladně podívá aby odhadl jak moc zoufale potřebuješ tu věc koupit/prodat a podle toho ti nasolí cenu. A tohle lidi fakt moc nemají rádi. A není se co divit.

        2. Před vánocemi jsem byl v řeznictví a tam je taková malá bába, ale prodává jak čert. Když třeba pani přede mnou chtěla žebírko na vývar, tak šup už jí bába hodila na pult polotovar na játrový knedlíčky. Mě osobně otypovala na domácí klobásy:
          „…a pane Vám určitě budou chybět domácí klobásy že jo, to se budete takhle volizovat!?“
          „No…“
          „Tak dáme kilo, nebo víc?“
          „No tak stačí asi spíš 2 nohy…“

      4. Je obchod a obchod – v nespecializovaných diskontech typu Alza, Tsbohemia atd… to očekávám stejně „tady máš smetáček, zaplať a vypadni xichte“, ale třeba jsem byl řešit čerpadlo do studny s hrubou představou co by to mělo umět a se znalostí maximální sací výšky do specializované prodejny a… docela dobře jsem si s prodavačem pokecal a celkem mi rozšířil obzory – a to i přes to, že jsem tam ještě nebyl nic kupovat (šel jsem jen na čumendu sortimentu a radu, bo jsem zrovna chystal elektroinstalaci a PE trubku).

    2. Ojeb? Zmrďárna šílená. Si radši už těch pár korun připlatím než podporovat takový kriply…

  2. Polib mě piču s Alzou, nakupuji výhradně v TS Bohemii a jsem spokojené. Jak cenově, tak servisem, tak reklamací, tak vrácením zbožím, prostě všechno. A filtrace u ALzy, ubohost, to v tsku si pěkně vyfiltruji co potřebuji a mám to rychle, pobočku mám po cestě do práce, takže si to tam vždycky vyzvednu a zaparkuji 3 metry od prodejny v brně na heršpické a není tam nikdy moc lidí, takže jsem pořád na scéně. Zaplatím a než si skovám učtenku a kartu tak už mám vyskladněné zboží. Jak to chodí za přepážkou mě nezajímá.

    Ale teď z jiného soudku. Co se týká síťování, routrů a tohodle všeho včetně IPv6 tak bych Vám chtěl říct, že na světě už nechci žít. Kdo vyrábí a určuje jak má vypadat počítačová síť bych nechal rozemlít v nějakým obřím mixeru, ale tou nejpomalejší rychlostí která existuje a přitom jež rozřezat jeho manželku a děti nějakou motorovou pilou potom ty sračky spálit v kamench.

    A vůbec kdyby jste někdo uvažoval o nákupu tiskárny do firmy značky Xerox, tak dopiče utíkejte co nejdál, dneska jsem se tak vytočil s tiskárnou od xeroxu že nikdy více, to už si příště radši koupím natschicku nebo jak se to jmenuje, nebo minoltu nebo prostě cokoliv jiného, protože ten kdo programoval tuhle tiskárnu byl retard nejvyšího stupně a nejraději bych ho majzl tyčkou po hlavě jako Luboš slováky při opravě lakatoše.

    1. Kdyz jsem jeste bydlel v Brne, tak pamatuju vzestup a TS Bohemia a jejich postupne stehovani s tim, jak rostliz bezmala garazove firmy. Taky jsem tam bral komponenty, jednou jsem jim reklamoval SCSI hadr mesic. Tim moje nakupy tam skoncily. Jenze to je 15 let. Ted uz je to asi zase nekde jinde.

    2. TS Bohemia?! Jako vážně? :-D Neříkám, že Alza je ideální, ale oproti TS Bohemia … to se nedá srovnat. Při vrácení zboží (a jednalo se o televizi za 10k) se mě v Alze zeptali, jestli chci peníze na ruku, nebo na účet. V TS Bohemii zboží za polovinu trvalo 3 týdny.

      Reklamace v Alze … přišel jsem, předal jsem zboží, sepsal se papír a než jsem došel ke dveřím prodejny, měl jsem SMSku, že si mám nové vyzvednout zítra ve 14 hodin. V TS Bohemia si vezmou celý měsíc … kompletní zákonnou dobu a ještě většinou zkouší hodit problém na zákazníka. Ne dík, TS Bohemia už nikdy.

      Znám pár lidí, co na Alzu nadávají, ale osobně nechápu proč. Já s nimi zatím neměl problém, vše mi vyřídili obratem. Ještě tak CZC, tak jsem se nespálil, protože jsem jim zatím nic nevracel a nereklamoval. :-) Mall taky nedělá problém s vrácením zboží, reklamaci mechanicky poškozeného zboží (zjištěno až doma) jsme vyřešili před vánocemi obratem, ať se stavím zítra pro nové (musel jsem si ale na prodejně vyplnit novou objednávku :-)). U TS Bohemie bych měl zboží tak v únoru a to jen tehdy, pokud by uznali, že to poškozené už přišlo … jsem si jistý, že ne. Podobnou věc jsem s TS Bohemia už taky řešil, dokonce šlo o použité zboží, kde je dost velká šance, že to zničil ten před vámi. Kroutí jak hadi, aby nemuseli vracet ani korunu. TS Bohemia :-D Jako fakt přeju dobré pořízení, protože kupovat něco tam je hodně o odvaze.

      1. blbec zůstane blbcem a na vyčůranýho čůráka a kripla není každej zvědavej.
        Taky jsem měnil monitor a měl jsem ho druhý den. Jenže víte je to o lidech a komunikaci. Když tam příjdu a řeknu, pěkně prosím stalo se tohle a tohle, potřeboval bych prosím to vyměnit, omlouvám se. Tak je to jiné jednání než: „vy píče celý jste to zkurvili, všehcno je na piču, tady máte tu zkriplenou televizi, navalte další!“
        Vím to protože mi to sám borec z TS bohemky řekl. Na takový věčný sprostý vyměnovače kašlou a jsou rádi když chodí otravovat do alzy. Proto jim to trvalo měsíc, protože vycítili že jste zmrd zmrdovatej co má chcípnout na AIDS a držet hubu, protože je prachsprostá nula co nikoho nezajímá. Chcípni tí píčo a nepiš tu zvratky o tom jak je alza úžasná, kup plyšovýho alzáka, uděl si v něm nůžkama díru a pak ho šukej a naplň ho spermatem a pak ho klidně pošli borhyové.

        1. „…nůžkama díru a pak ho šukej a naplň ho spermatem a pak ho klidně pošli borhyové.“
          To zní jako zajímavý projekt, tos vymyslel sám? máš to odzkoušené? dík za inspiraci.
          Jdu na to hned ted.
          +1

          1. +1

          2. Takovy hatchimals pro dospely, hmmm…

            1. „hatchimals“ = Sběratelská kolekce zvířátek Hatchimals, která se musí vylíhnout. LOL

        2. A není to taky o tom, že nechci jako úslužný debílek žmoulat čepici v ruce při samých prosíkách a omluvách za to, že oni něco zkurvili a jestli by to milostivě nenapravili?

          1. Ne není, prodavač není NPC postava.

            1. Ne, to není. Je to normální člověk, se kterým normálně obchoduju. Nepotřebuju mu lézt do prdele a nic takového nechchi ani po něm. Prostě stačí základní slušnost, dobrý den, prosím, děkuji, nashle. Ale i bez toho, prací prodavače snad není morálně vychovávat tím, že bude dělat průtahy, protože jsem se na něj špatně podíval, ne?

        3. To bylo první vracení v TS Bohemia, který jim trvalo 3 neděle. Nejednalo se o televizi, ale tak že nerozumíš psanýmu textu, to není můj problém. Zboží bylo naprosto v pořádku, byl to mobil a měl ještě nalepenou tu ochranou fólii na displeji z výroby. Originál krabička, nabíječka ještě zavařená v igelitu. Tohle jim trvá 3 týdny, nedokážu si představit, jak dlouho jim trvají běžně rozbalené věci.

          Nenadávám prodavačům, prostě to donesu do obchodu, když se mě zeptají, co se mi nelíbí, tak jim normálně odpovím. Nejsem tam, abych se jim klaněl a nechci žádnou servilitu ani od nich. Prostě spolu normálně obchodujeme. Je ale pravda, že v TS Bohemce pracují ty nejotrávenější ksichty ze všech elekter, úsměv jsem tam ještě neviděl.

          A ano, někdy něco vrátím. Posledně třeba tablet (myslím že to bylo v Electroworldu), který měl vyblitý barvy (v porovnání s Acerem to naprosto nekoukatelný). Stane se, to se prostě z webu člověk nedozví. Donesl jsem to tam, prodavač se dokonce zeptal, jestli se na to může kouknout, že ho to samotných zajímá. Tak jsme se na to mrkli, prohlásil, že to chápe, ale tak že ta cena někde být znát musí. Souhlasil jsem, vrátil jsem mu obálku s antivirem (který byl k tomu „zadarmo“ a který po mě ani nechtěli), on mi vrátil peníze na ruku a s pozdravem jsme se rozešli. Jsem fakt rád, že jsem to nebral v TS Bohemii, protože tam bych se musel doplazit po břiše, políbit páníčkovy boty a možná, monžná za měsíc by mi to poslali zpět s tím, že jsem výrobek zničil neopatrným zacházením. Dovedu si to představit.

    3. A copak máš za trable s routery a sítěmi? :)

      1. Firemní síť ubiquity, výchozí bod je 192.168.1.1, ve firmení síti je cca 20počítačů s rozsahem 192.168.1.10-192.168.1.30, tiskárny jsou 192.168.1.121-192.168.1.134, diskové uložistě 192.168.1.120.
        Do této sítě je zapojen xerox workcentre 7225, kterou se 20 počítačů neustále dotazuje jestli tam je, čímž se v režimu spánku spouští docela hlučný ventilátor asi tak na minutu chodu. V pracovní době tak hučí celou dobu, protože co chvila se jí nějakej počítač dotazuje jestli tam je. Koupil jsem microrouter Netis WF2411D který je připojen přes WAN do této firemní sítě.
        netis si DHCPkem ubiquti dostal přiřazenou adresu 192.168.1.78. Adresa vnitřní sítě je výchozí bod 192.168.0.1 a xerox tiskárna je 192.168.0.29, napevno přiřazená.
        A teď kouzlo, když na tiskárně skenuju na síťový disk 192.168.1.120 není problém, protože směrem nahoru do sítě netis adresuje. Problém je opačný, kdy z firemní sítě chci tisknout, tak nevidí 192.168.0.29 a na 192.168.1.78 vidí jen router a tam tsiková úloha skončí. Ve firemní síti na ubiquti jsme nastavili směrování tak aby bral, že netis na adrese 192.168.1.78 byl výchozím bodem pro síť 192.168.0.0, a to také funguje, pakety se dostanou na netis ale tam skončí, netis je prostě všechny zahodí a na tiskárnu na adresu 192.168.0.29 nepošle nic ani ping.
        Zkoušel jsem to i portováním, což je ještě horší, protože veškerá, ale opravdu veškerá komunikace z firemní sítě se překládá přímo na tiskárnu, takže ta dostává pakety které pro ni nejsou určeny ale co horší je, že jí tyto pakety probouzí z režimu spánku, tudíž jede non stop. V nastavení tiskárny samozřejmě IP adresy odfiltrovat nejdou, protože aby jej odfiltrovala, musí jej přijmout a příjmutím už se probere. Do ovladačů nejde zadat nějaká složitější adresa než jen těch 12 čísel. Takže tudy cesta taky nevede.
        Napojení do sítě na netis nic neřeší, protože tiskárna je smluvní a hlásí svůj stav včetně spotřebního materiálu xerox serveru vyvoláváním přes nějakej debilní 224.0.0.251 a 224.0.0.22.
        Takže tak asi.
        Nakonec jsem zjistil že netis neumí IPv6, takže tečka konec game over, netis prodám a mám si prej pořídit nějakej microtic nebo co. Říkám, počítčovou síť kdo vymyslel, dal bych ho zabít tím nejhorším možným způsobem co existuje.

        1. 1. ten neustale se budici xerox – nekdo v siti asi neustale vysila na broadcastu, zarizni jej
          2. „netis na adrese 192.168.1.78 byl výchozím bodem pro síť 192.168.0.0“ – z toho mam nejaky gulas. gateway by mela byt na ty samy podsiti, jako masinky, pro ktere ma slouzit jako gateway
          3. traceroute po nefunkcni ceste, uvidis, kde se to zastavi. Tam kde se to zastavi, takto pekne probrat – vypnout firewall, oskenovat porty a kouknout, jaky dela portforwarding etc…, vypojit z firemni site, napojit na diagnosticky notebook se dvema sitovkama a hrat si s tym.

          1. 1) promiň zapoměl jsem uvést že ve firemní síti je víc tiskáren xerox, takže nemůžu nikoho zaříznout, protože pak by netiskl na své tiskárně.
            2) netis je router pod routrem, on má nastavený gateway 192.168.1.1 jako výchozí bránu internetu, ale on přece musí směrovat na síť 192.168.0.0 ne? Ty pravíš že bych měl mít nastavenou gateway na 192.168.1.1, ale jak by se pak paket dostal k 192.168.0.29 ?
            3) vždyť to píšu, trasování 192.168.0.29 skočí správně na netis 192.168.1.78, ale tam skončí, netis ji nepošle dál na 192.168.0.29.
            4) v menu netisu firewall není, takže je nějakej natvrdo zapnutej. Hrát si na to není čas, koupím výkonější router, který bude přehlednější a programovatelnější.
            5) nicméně pořád platí pravidlo, že jakmile někdo řekne: „vymyslel jsem síťování“ tak ho hnedka majzni tyčkou po hlavě, protože ten kdo tohle vymslel by si zasloužil obrovské mučení než by chcípl.

            1. 6) netuším, zda-li je větší kretén ten, kdo Tě za to platí nebo Ty
              7) nikdo neumí hned vše, ale způsob „umím hovno, všichni jsou hovada“ není na učení to pravé
              8) pokud toto nepochopiš, tak se na to raději vyser rovnou
              9) místo tika se poohlídni třeba po TP-LINK, který má nastavení jednoduché, na jejich webu mají i příklady a dá se na tom v běžném provozu udělat co je potřeba
              10) před tím si především dej dohromady, co vlastně celá ta věc má dělat

              v dnešní době to není už tak složité a není ani nutné znát vše dopodrobna. na webu jsou haldy návodů a výrobci běžných zařízení to dělají tak, aby to zvládl i lehce poučený uživatel.

            2. ad 2. proto mám rád, když se to kreslí místo popisu. Nejlepší je uvádět IP delegace na NICy, ne na zařízení. Router XYZ má adresu ABCD je vlastně nicneříkající formulace.
              ad. 3. koukni do logu
              ad 4. inu, pokud jseš nasírací typ, tak Ti mikrotik nedoporučuji. Sice jsou jejich domácí routerboardy vynikající, ale mají vždy nějaké pastičky, které se tězce odhalují a naserou. Příklad z iptables: 0.0.0.0.—-pravidlo—bla bla bla . Člověk z linuxu čeká, že to pravidlo se bude vztahovat na vše, a ono hovno, fakt jen na adresu 0.0.0.0., takže se neuplatní nikdy….

              1. Ano, u Mikrotiku platí ono okřídlené, že faktura má dva řádky:

                1. Nastavení Mikrotiku dle požadavků – 5 minut … 100 Kč
                2. Vědět jak … 4 900 Kč

                1. Hej vydělávám tolik, že vůbec nemám nic proti a klidně bych ty peníze za to dal tomu kdo to umí, ale kde takového najít ?

              2. Miktrotik dělá přesně to co mu člověk zadá. Miktrotik se nesnaží nic hádat. Tedy když mu zadám pravidlo pro jednu IP adresu, bude se používat pouze pro tu jednu adresu. Pokud chci zadat pravidlo pro nějakou masku, musím zadat i masku. Je to jedno kliknutí navíc.

                Možnosti mikrotiku jsou opravdu široké, z pohledu sítí to dokáže dělat „skoro cokoliv“, ale to také znamená že tenkdo ho nastavuje musí vědět co dělá, nebo to musí vědět autor skriptu co vygeneruje nastavení pro mikrotik. Ano má občas i nějaké bugy.

                V každém případě pro SkReTa je to zcela nevhodné zařízení, které pouze zvýší jeho flustraci.

              3. Takže 0.0.0.0/0? :)

                1. jisteze 0.0.0.0/0, a ma to logiku. Jenze kdyz se uklepnes, tak hledej chybu v hosti pravidel…

        2. něco takového jednoho naplní smutkem. na druhou stranu se člověk nemusí cítit na trhu práce ohrožen, protože tohle je skutečně neštěstí.
          „microtic“ si fakt nekupuj. s tím, jak to popisuješ tak možná dřevěný koleje z IKEA a ještě raději rovné a ne moc.

          1. Jasně borče, trošku nadhledu by to chtělo, že evidentně ajťák nejsem a sítě mě vždycky srali a z tokenových sítí se mi chtělo zvracet vždycky, protože to byl nejhorší možný způsob jaký kdo kdy vymyslel.
            Koupím si microtic, protože má podporu lepší než nějakej netis a klidně si to nastuduju ty dřevěná kolejnico.
            Nejvíc mám ale srandu z toho, že se klidně může stát, že mi příjdeš do kanceláře brečet a škemrat abych to nějak udělal aby ty tvoje krabičky, které možná umíš ovládat lépe než já měli vůbec elektřinu. Takže čau, ty profesionále, já jsme taky profesionál, ale s jiným zaměřením a taky jen tak náhradu na mě nenajdeš, takže se také moc necítím ohroženej. To jsou paradoxy co…

            1. tak z toho jsem naprosto v prdeli :)

              buď si o tom něco zjisti a pak nadávej. nebo se do toho neser a nech to udělat někoho, kdo o tom ví víc. jako profesionál v jiném oboru, který má takovou moc, s tím nebudeš mít rozhodně problém.

        3. Technické:
          a) Dle všeho se Netis chová se tak, jak má. Totiž, zahodit vše, co přijde zvenku, aniž by to mělo žádost o komunikaci zevnitř. Jde o standardní ochranu vnitřní sítě před okolím. Je nutné tedy prostudovat nastavení Netisu a toto nastavení změnit.
          b) Počítač se tiskárny nemá co dotazovat, jestli tam je, nebo není, a to až do chvíle, než má za úkol tisknout. Také tiskárna se nemá co ozývat svému suportu, dokud nemá problém (málo toneru, málo papíru a tak), nicméně inteligentní tiskárny (a dle mých zkušeností tam Xerox patří) tak činí během tiskových úloh. Řešení vede pouze přes diagnostiku a tedy Wireshark, aby se zjistilo, co přesně tu tiskárnu budí. Bacha, na napojení Wiresharku je nutné zrcadlení portu tiskárny (tedy vše, co jde do tidkárny a z tiskárny, se zrcadlí do portu, na kterém visí PC s Wiresharkem). Je tedy nutný (po dobu diagnostiky) takový router nebo switch, který to umí. (Huby to dělají z definice, ale ty se dnes už dost blbě shánějí.)

          1. jj, hodnota hubů paradoxně stoupá:) U nás v kanclu byl nějaký strejda z IBM, kouká do krabice s odpadem a pak říká, „jé, to je krásný starý hub, nechcete to prodat, já bych to potřeboval na studijní účely“ :)

            1. Tak to příště nemám šrotovat? :D

              No, tady Sysop má jedinej GbE hub v zemi (vlastní konstrukce), dyžtak si u něj nechám vyrobit, esli na to máte zájemce? :D

          2. a) ano netis se chová tak jak „někdo“ chtěl aby se choval, ale já nemám možnost to změnit a nebo k řešení najít někoho kdo mi to za 5000,-Kč nastaví. Já vím že jsem zvolil levnej router, ale sere mě ta softwareová podpora a to, že někdo se staví do pozice: „já vím co je pro vás dobré“. Další věcí je, že adresování v takové síti je prostě totální diletanství, magořina, demence, kriplovina, debilita, kokotina… nevím nenacházím slov. Prostě to vytvářel někdo jak Merklová, která řekne, že německo může příjmout všechny migranty z afriky.

            b) Počítač posílá pořád dotazy nevím s čím, je to soustava čísel a to tiskárnu nebudí ani nepouští ten větrák. Problém je, že tu a tam proběhne něco a to na tiskárně pustí ten větrák. Ve firemní síti to je ale bordel jako prase. wirsharkem jsem to studoval, ale bez šance poznat co ji probouzí a co ne. Proto jsem ji chtěl přes ten router oddělit od firemní sítě, jenže když netis blokuje příchozí komunikaci, tak není co whiresharkem sledovat. Když ho přepnu do režimu bridge, tak jsem tam kde jsem byl předtím.
            A co se týká portů, tam to lítá jako prase…

            1. SkReT 6.1.2019 v 18:55
              a) Ten Netis se chová tak, jak vyhovuje >95% (a spíš více) jeho zákazníkům. Prostě zapnout do sítě, zastrčit RJ45 do WAN a jede se. Nějaký prostup WAN>LAN je naprosto nežádoucí, ale přesto si jsem dost jist, že i tento nejzákladnější router umí DMZ, NAT a podobné věci. Netvrdím, že příslušnou dokumentaci máte v češtině a v krabici, ale jsem si 100% jist, že správný dotaz u strýčka google to vyřeší. Je to prostě nejlevnější domácí wifi router, tečka a upřímně mne překvapuje, že když máte síť na Ubiquiti a zároveň nemáte problém zaplatit 5000 Kč za nastavení, tak tam rvete naprosto základní Netis za 250 Kč. Jinak i v Brně je určitě dost firem, které umějí síť nastavit tak, jak řeknete – opět, Google jistě poradí, které, jen se správně zeptat. (Konečně, i to zadání, jak chcete nastavit firemní síť, musíte správně popsat, jinak se nebudete stačit divit.)
              b) Ano, právě to „tu a tam něco“ jsou přesně ty pakety, které musíte najít a zjistit, co je posílá. Oddělit routerem ti tiskárnu je sice řešení možné, ale ten router je nutné umět správně nastavit. Router (resp. firewall v něm integrovaný) prostě má „v popisu práce“ nevyžádané pakety zahodit. Jinak ten Wireshark – jste si opravdu 100% jistý, že jste opravdu prohlížel ten provoz, co jde do/z tiskárny? Můžete popsat, jak jste to měl zapojené a jak byly jednotlivé síťové prvky nastaveny?

              1. pisni mail na skret2@protonmail.com a já ti to pošlu namalované i se screenama obrazovek a jestli to rozchodíš tak ti pošlu aji všimné.

                1. Jak jsem psal – najděte si někoho v Brně.
                  Firem, co se zabývají správnou firemních sítí tam bude dost. Taková GiTy to určitě zvládne, ale určitě se najde dost jiných firem, podnikatelů a případně studentů na FIT VUT, kteří to zvládnou. Opravdu se už nebudu učit nastavovat router, který jsem v životě neměl v ruce (navíc na dálku, takže ho nemůžu fyzicky resetovat, když to bude potřeba).

                  1. Radši toho studenta, ale i ti, pokud jsou co k čemu, ho s netisem pošlou do prdele a dají mu tam aspo tika…to je fakt mrdka totální. Sice se o to vedou na fórech permanentní boje, ale za mě sou i ty TP-Linky určitě aspoň vo půl levelu výš. Smutný je, že v nákupu to mají všichni za 100 korun a sou schopní si za ty mrdky říct u zákazníka i 1500. A k tomu zdroje za dolar, který podle toho vypadají (tenhle fenomén dodnes nechápu).

  3. Člověk musí být dost cool a za vodou, když se nechá prý ze srandy zaměstnat za mrzký peníz jako mrzký prodavač a ještě se s tím chlubit.

  4. Kdyz si vezmu, ze uplne tupej monter cehokoli bere v Bavorsku dva tacky hrubyho… tak k cemu byt v Praze v Alze?

    Alza slape, majitelum vydelava. Celej ten model je nastavenej tak, ze vari balik a jeste se neposral. Kdo z vas to umi lip? Zijeme v kapitalismu. Takhle se vydelava kapital.

    Zrovna vcera jsem v Alze koupil bednu. Zena, sedice ve sklepe u piva mi poslala nahoru do pracovny e-mail, ze chce jinou telku s linkem do Alzy. Jen jsem mrkl, jestli to bude delat to, co zena chce a koupil. Doplnkove sluzby nechci, je mi jasne, ze to je model „pojistovna“. Pri cene telky bratru desitka i s dovozem mam u prdele nejaky priplatky. Az se vysere, koupim jinou. Jako chleba, nebo rohliky.

    Koupovat v Alze parfem je, jako v supermarketu Tissoty nebo Wengery. Alza se rozhodla prodavat uplne vsechno, na cem lze vyvarit. Ja je chapu a je to jejich plus, jestli na to nekoho chyti.

    1. Někdo holt nechce tupě montovat, to máš tak :)

      1. A dělat skoro nejnižší lopatu pro nějaký zmrdy je lepší?

        1. To zalezi na hodnotach, sou lidi co si vydelaj 2% kulicky mesicne s sou spokojeny. Ten feeling nadrazenosti (protoze zakos je pica by default, i kdyz me plati) je asi nehmotna slozka mzdy. Bez tohodle feelingu by jim tam lidi asi rychlejc utekli.
          Bohuzel takova blba doba, zrovna potrebuju datovej kabel sata – sata a 4 pin molex -> sata. Žádná lokální speciálka nemá. Vyhrává bohužel Alza, protože z toho Alzaboxu se to dá vyzvednout ve 2 ráno, čimž se sníží i interakce s nadřazenym vohnoutem, kterej tou dobou sní o tom jak našetří celou kuličku. Von to ten autor asi nemyslel uplne blbe, bohuzel z ty formy ta arogance primo strika.

          1. Zkousels Krup? Tam vetsinou sezenu nejruznejsi kabely a za dobre.

          2. Tak se stav, toho mám plný bedny :D Spíš potřebuju kloudnou redukci SAS na SATA+molex/SATA napájecí. VOd číňana se to ukazuje být strašná mrdka, napájecí stranu sem si už přepájel a zajistil lepidlem, na druhé straně piny napružil a stejně mě to mrdá jak furt padají disky. Kurvy žlutý tam nedají skoro žádný zlato, kabely tenoučký, buď je tam strašnej úbytek, nebo se to někde začíná lámat. Jenže kup takovou věc pořádně, nikdo to nedělá, všichni mají ten samej hajzl všude.

        2. Když si lopata vydělá tolik, že nemusí jezdit ve starým saabu, tak proč ne. Zmrd je subjektivní pojem.

          1. To je na tom ta největší sranda, pro behemotha jsou všichni zmrdi, všechno dělají špatně, případně lopaty, ale sám nemá nic a teď rozváží balíky…

            1. Podle jeho názorů na všechno bych si pomalu myslel, že datluje data do wikipedie :).

      2. Kamarad z SSK, je mu 55, dojizdi denne za caru a dela tam v jedne firme u ohybacky plechu. Ma 2400 hrubyho. Tupe ohyba plechy. Nikdo ho neprca, nekontroluje nejaky vykony, proste on naohyba to, co mu na ten den nalozi a jde domu. Pokud je v praci dyl, scita se mu to na konto prescasu a to si pak bud vybere, nebo necha proplatit. Nezna stres, volna pracovni doba (musi prijit mezi 7-9 hodinou). Nikdo mu neslape na krk, majitel firmy mu i pral osobne pekne vanoce, protoze si obesel vsechny zamestnance.

        Jsou lidi, kterym to takto vyhovuje. Pokud se nepletu, tak Nemecko ma celkovou miru zdaneni neco okolo 35 %, takze kamarad po odecteni nafty na dopravu prinese domu nejakych 35000 Kc. Vyucenej bez madurydy.

        Na druhou stranu moje svagrova, coby vedouci lekar oddeleni v krajske nemocnici, ma cista ruka 65000 Kc, ale nezna vanoce, nezna Silvestra, prescasu jak namrdanych a nikdo ji je neproplati, potratila diky stresu… ale dela odbornou praci.

        1. Ekonomiky zemí sou různý a tím to asi končí. Ja mam i ceskyho lekare za carou, ve stresu mozna obcas bude, ale urcite ne jak zminena vedouci. Jeho pracovni doba je asi 20-30% ty my (jasne, musi se vzdelavat a do toho pravdepodobne investuje i zbytek volnyho casu) ale pochybuju že má pod 65k měsíčně. Nadruhou stranu vono „mít post“ a čistýho 65k a to pár km od baráku je taky hezký. A je jenom její rozhodnutí že se toho nevzdá a nejde to risknout za čáru (proč asi, že?), von to taky žádnej med nebude, ale stěžovat si je asi fajn.

          1. Svagrova neumi nemecky. Umi anglicky, ale to v Nemecku nestaci na to, abys tam zil. Jinak uz by tam asi byla. Ostatne sama rikala, ze v okamziku, kdy jeji kolegove a kolegyne vzali kramle do Nemecka, tak tem zbylym najednou fofrem pridali. Maji to na caru kousek.

            1. Na ziti v pohode, ale pracovat se tam moc neda, pokud nejsi programator. Jinak je teda dost podstatnej rozdil zit a pracovat v Nemecku a zit v CR a jezdit do Rise za praci. Nemecko opravdu neni levny a lidi s podprumernou mzdou se i tam maj tak nejak… podprumerne. Jen ta hladina je holt jinde.

              1. Presne si to trafil – je ozaj veľký rozdiel na „západe“ pracovať a doma (východná Európa) utrácať a na „západe“ robiť a aj tam žiť a plánovať si tam nejakú budúcnosť. A je jedno či sa bavíme o DE, AT, FR….. nehovoriac o extrémoch typu SUI či NOR.

                1. Ono to je takhle i na zapade. Dost lidi z Francie treba jezdi makat do Svycar.

                  1. Osobné skúsenosti čo mám tak sú také, že veľa rakúšanov z Vorarlbergu pracuje v SUI a denne dochádzajú za robotou. Takisto som tam zažil aj nemcov, ktorý tam robia (ale tí aj žijú v SUI). Kamoš mi hovoril o nemcoch pracujúcich v NOR a voziacich valuty nazad do BRD+DDR. Proste na pohraničí je to normálne, že tí ľudia dochádzajú za robotou do susedného štátu a nemusí sa vôbec jednať o kombináciu chudobný východ pracuje na bohatom západe.

    2. Jsou lidi, co to maj do Bavor docela z ruky. A 2000 euro jsou dobra mzda kdyz bydlis v Cechach. V Reichu je to tak na preziti.

      1. Tak nevím jak v Bavorech, ale mě furt chodí nabídky z Mühlviertele (pováč profil na karriere.at) a na dělnickejch flecích mi nabízejí 3000 uhnijního kreditu. A za to už se asi vyplatí se projet, ne? Než dělat pikolíka v alze, nebo nějakou podobnou kravinu za polodarmo…

        1. Otazka kolik by nabidli nekomu kdo musi delat pikolika v Alze.

    3. „Koupovat v Alze parfem je, jako v supermarketu Tissoty nebo Wengery.“

      Tomu asi nerozumím, můžete to rozvést? V tom jak to chodí se značkama se neorientuju, ale loicky bych předpokládal, že jestliže někdo prodá parfém značky XY, tak v tom prostě má být parfém XY. Pokud je tam cokoli jiného, pak by to mělo pokračovat podle scénáře „celníci našli (opět) v Sapě falšované …“ Pokud se tak neděje, proč ne?

      1. Místo parfému dostaneš parfémovou vodu. Voní to stejně, ale za dvě hodiny po nástřiku o tom nevíš. To se ti s originálem nestane.
        Na druhou stranu to v Alze vědí a bez keců reklamace na parfémy vyřizují kladně.

        1. Jj, je cela skala typu parfemu podle koncentrace vonnych silic a jsou v tom sakra rozdily – https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Parfém
          S hodinkám a bych to nesrovnaval, ty parfemy nejsou fejky ale jenom levny nizky koncentrace.

          1. Tak jsem na základě článku zavítal do oddělení parfémy a vůně a nevidím tam nic ojebaného. Všechno se to jmenuje tak jak to mají na wiki.
            Jestli si někdo koupí parfémovou vodu na které je napsáno parfémová voda a pak se diví, že to není parfém, tak to bych nevyčítal obchodu.

            Jediný ojeb vidím v názvu sekce, protože parfém dle definice tam nemají asi žádný. Pokud by to nazývala evropská komise, muselo by se to asi jmenovat parfémové vody a kolínské, ale kterej debil by takhle pojmenovával záložku v eshopu…

            1. Tak si zkuste koupit parfém. To si musíte zažít – originál parfém Hugo Boss (nikoliv parfémová voda) – po dvou hodinách bez vůně. Moje lepší polovička, která se v tom vyzná, prohlásila, že je to „kurva pajcnutý“. Popsal jsem vlastní zkušenost. Reklamace obratem vyřízena kladně, bez keců vrátili peníze, na nic se neptali a nebyli překvapení.

              1. Nedokážu posoudit váhu sdělení „kurva pajcnutý“, jelikož nevím, jaké má vaše polovička zkušenosti nebo certifikáty na nos, ale selský rozum mi říká, že obchod této velikosti nebude dělat ve velkém laciné trhovecké triky nebo vozit nějaké náhražky z Polska, protože by si pro pár korun vykoledoval ztrátu reputace, kontrolu inspekce, ztrátu dodavatelů a mastné pokuty a takové věci, které nemá zapotřebí.
                Kolega nám do práce koupil v červnu klimošku, zaškrtl výměnu do tří měsíců a jak skončily vedra, tak ji vyčistil a vrátil. Taky bez velkých keců i když bylo zjevné o co šlo.
                Snadnost vrácení nebude daná tím, že vědí, že prodávají pančované zboží, ale tím, že to je pro ně jednodužší, přesunou to do kolonky rozbaleno a střelí to o pár korun levněji někomu jinému

              2. Koukám na alzu a parfém Hugo Boss jsem tam nenašel – dokonce ani žádný jiný parfém, vše je parfémová voda nebo kolínská – je to tak popsáno – a tedy to vyfičí za časy dle wiki. V čem je problém?

            2. Nikdy js3m u alzaka smradky nekupoval, ale predpokladam ze finta bude v tom, ze dejme tomu Ó de Tchoř se standardne prodava v koncentraci EDP kolem 5000 Kc, zatimco alza ji nabidne za 3000 v koncentraci EdS, coz sice na strankach uvede, ale kalkuluje s tim, ze to zakaznika netrkne, pripadne ze vubec netusi vo co gou a nema ani sajn ze se parfemy nejak deli dle koncentrace (chlapi).

              1. Tak to asi bude, ale přijde mi to v rámci obchodních triků jako celkem běžná a neškodná věc. Jakoukoli věc můžu koupit za různé ceny – nejdráž většinou tam, kde ta věc moc nepasuje do zbytku byznysu – např rohlík na benzince.
                K tomu bych si tipnul, že i samotný dodavatel Ó de Tchoř si nechce podrážet vlastní obchody a distribuci a tak třeba do obchodu tohoto typu dodává jen méně exkluzivní zboží.
                Ono kupovat parfém na eshopu s elektronikou je jako kupovat chleba v autoservisu. Kdo se v něčem nevyzná, měl by jít tam, kde mu poradí

                1. Jasne. Me to taky nijak nepohorsuje. Jen vysvetluju

              2. Zneužívání neznalosti je ukázkový naplnění podstaty starýho dobrýho podvodu. Proto to berou bez keců, jeden problémovej zákoš kterýho nevyreklamují a ten shitstorm eště neviděli. Těm zmrdům se nedá věřit ani dobrý den, takovýhle ojebávky jsou tam všude dnes a denně, akorát to většinou ututlají pže těm problémovejm zacpou hubu, nebo na ně pošlou tým právníků a ti umlátí i kontrolní orgány čepicema. Tak se dneska dělá „byznys“, samý podvody a šméčka místo poskytnutí kvalifikovanejch rad. Protože ve většině krámů, esli má prodavač nějakou kvalifikaci, tak jak každýmu vjebat co nejvíc sraček, málokdo skutečně rozumí tomu, co prodává.

                1. Tohle ma do podvodu sakra daleko, pokud je to tam napsany. Zakaznik ma k dispozici vsechny potrebny informace a ze neni schopen s nima nakladat neni chyba obchodu. Nebo jinak – neni zakazany prodavat parek bez masa. Je zakazany prodavat bezmasy parek jako parek z masa.

                  1. Slušnej obchod k tomu dá kompletní vyčerpávající informace. Já to tak mám třeba u autoakumulátorů, našel jsem si něco jako bibli olověnýho akumulátoru, nastudoval asi aspoň některý kapitoly a z ní udělal výcuc s odkazem na zdroj.

                    Jo že pak vohnout jde a koupí nabíječku v lídlu za tři kila pyčo protože přece umí všechno, protože to tam psali…no cement :D

                2. V alze a podobných nejsou prodavači, ale spíš proškolení skladníci. Je to člověk, který podá zákazníkovi balík s tím, co si zákazník objednal. Jako v mekáči. Pokud zákazník neví, co kupuje, má zajít do obchodu, kde prodavač ví, co prodává. Takový obchodní model je ale dražší. Při šíři sortimentu by prodavač v alze musel mít hlavu jak Ransdorf s Klausem dohromady, aby rozuměl všemu od počítačů, přes auta a sporty až ke kosmetice a parfémům.

                  1. Prodavači už dneska nejsou téměř nikde.

                    Že si zelená čúza sere do sortimentu div né rohlíky je jich problém, to mě přece nemusí zajímat :)

                    1. Nemám s tím problém. To je prostě vlastnost tohoto typu obchodu. Musím vědět co kupuji nebo hledat informace někde jinde. Prostě tady je zboží, přečti si popisku, ber nebo nech.

              3. No ale to je problém zákazníka ne obchodu. Takovej zákazník je schopen koupit EdT místo EdP i v obchodu protože to bude vedle sebe a nedojde mu jak velký rozdíl v kvalitě tam je.

                1. Vzhledem k moznemu rozsahu koncentrace vonnych latek v parfemu je klidne mozne reklamovat parfem, ze malo voni. 16% a 40% je velky rozdil. Ostatne jak chces jakekoliv ciste subjektivni vjemy hodnotit zda jsou relevantni pro reklamaci nebo ne? Jedina moznost jak vyfakovat zakaznika je, ze se prizna, ze si myslel, ze kupuje neco jineho. Rekl bych tedy, ze je to problem tak trochu obou, ale muj skromny tip, ze kdyz obchodnici prohravaji i u “objektivnejsich” pripadu tak tohle by slo v pripade sporu za obchodnikem.

                  1. však to taky tak řeší. Ale neni to ojeb od obchodu ale blbost zákazníka, že neví co si kupuje. Obchod se k tomu staví dobře, ne kvůli tomu, že by věděl, že ojebává ale protože je to ve finále levnější než se s někým tahat po soudech. A pokud to vrátí do 14 dnů tak už vůbec není moc co řešit.

                    1. Koukám, že máš trochu přístup jak autor článku, že zákazník je kretén defaultně. Prostě obchodník se rozhodl prodávat v eshopu bez možnoti vyzkoušení něco, co má drtivou část přínosu velmi subjektivní a kvalitativní a brát za to marži tak dost těžko k tomu může přistupovat, že je to jen zákazníkův problém, protože kdo má pravdu je dost těžko určitelné, protože ani sám prodejce neumí říct, zda lahvička obsahuje, co má nebo ne (což u notebooku politého kafem říct umí včetně možné příčiny).

                    2. Pokud zákazník nakupuje v eshopu něco, co se má ideálně vyzkoušet naživo, pak je to fakt jeho problém a měl by nakupovat jinde nebo akceptovat podmínky.
                      Je to jako kupovat víno podle etikety. Ovocná vůně s příchutí malin, plné tělo s jemnou kyselinkou. Buď to znám a vím co kupuji nebo to prostě risknu a ochutnám protože podle popisu mám jen velmi hrubou představu, co je v lahvi. Stejně tak parfém. Vše, co o něm lze říct na tom webu je. Jak to komu voní se člověk dozví v parfumerii a ne v eshopu. Ber nebo nech.

                    3. Ado, bavime se o reklamaci a reklamovat lze jakekoliv zbozi. Takze podle tebe zkazene vino nelze reklamovat a je to problem zakaznika. Zajimavy pristup.

                    4. Reklamovat zkažené víno lze stejně jako chcanky místo parfému. Ale reklamovat portské, že je moc sladké a silné a já si myslel, že je to merlot nebo reklamovat, že parfémová voda nemá koncentraci jako parfém je prostě blbost zákazníka a nemá to nic společného s jakostí zboží.

                    5. Ale já se bavím obecně, ne o tom, co si ty zrovna projektuješ a pak z toho zpátky dělaš jakési obecné pravidlo. Takže jednu úroveň nekvality podle tebe reklamovat lze a jinou ne? Aha. A tu hranici si určuješ vod voka?
                      To jsem zvědav, co bys se svojí „metodikou“ řekl třeba na tvrzení zákazníka „tenhle parfém jsem si dosud kupoval v prodejně výrobce, tentokrát jsem to koupil u vás, jinak to voní i s jinou intenzitou“. A ty mu řekneš, že je to jeho problém, ačkoliv sám vůbec netušíš jaké jakosti parfém vlastně je.

                    6. Reklamovat můžu opravdu cokoli.
                      Ale nejsou to různé úrovně nekvality. Buď je zboží vadné – chcanky místo parfému – nebo je zboží zcela v pořádku a zákazník si ho jen koupil omylem místo jiného – kolínská místo parfému.
                      Alza nad tím mávne rukou a uzná reklamaci obojího, jiný obchod se může bránit, že si zákazník sám koupil něco co nechtěl, přestože to je dobře označeno a produkt je jaký má dle popisu být.
                      A případný znalec určí, zda ty chcanky jsou fakt chcanky nebo že je to pravá kolínská a takhle smrdět to má od výrobce.

        2. misaka: co je to za blbost, že něco dostanu „místo parfému“? Kupuju snad EdT, tak dostanu EdT, ne? Nevidím u Alzy žádný „ojeb“, vidím tam svůj „parfém“, který je a vždy byl EdT (pánské se často jako „parfum“ vůbec nedělají).

          Takhle by museli reklamace vyřizovat i v Marionnaud, kde se „kupodivu“ tam, kde jsou parfémy i EdT prodává obojí a EdT je podstatně levnější.

          Nedovedu si představit, že by Alza (nebo kdokoliv slušný další – Notino atd.) prodávali parfémy a v objednávkách pak zákazníkům doručovali toaletky. Dle mého je to jen opět debilita autora, který při svém IQ vůbec nechápe, o co tady běží (protože na sebe nejspíš stříká Adidas nebo podobnou sračku z plechovky za 99 kč z drogerky). Jestli ten příkaz „bez řečí vyměňovat) existuje těžko říct a pokud ano, důvod je jistě jiný než „ojebávání“. Třeba jen ten, že za scénu s krávou, co reklamuje „parfém“ to nestojí, když se to děje jednou za čas. Negativní reklama v dnešní době facebooku a twitteru vyjde o dost dráž než sem-tam nějaké vychcané slepici vyhovět.

          1. Viz výše. V tomhle bych autorovi i věřil.

            1. misaka: pokud jste koupil EdP a vonělo to jinak než to stejné EdP z Marionnaud nebo jiného shopu, tak jste nejspíš narazil na padělek. A to se mi jaksi nechce věřit, že by Alze stálo za to. Stačí jedna ČOIka a všechny zisky v kýblu a ta „reklama“, tak je taky úžasná.

              Možná jste jen měl na huga moc vysoké nároky nebo se tím pajcujete tak brutálně, že to necítíte, ale přitom pro okolí jste jak šlapka. Vím já:-)

          2. Já ojeb vidím v jejich kategorizaci parfémů. Když kouknu do parfémů do filtru Intenzita vůně, tak tam vidím kategorie:
            1) Kolínská voda (EdC)
            2) Toaletní voda (EdT)
            3) Parfémovaná voda (EdP)

            Bod 3 je přitom totální nesmysl. Jen nevím, jestli z úmyslu nebo neznalosti. EdC je nejslabší (okolo 5% parfému), EdT okolo 10%. Až sem je to v pořádku. Nicméně EdP NENÍ parfémovaná voda (je parfém), EdP (Eau de Parfum) je ještě hutnější než EdC nebo EdT (okolo 15% parfému). Parfémovaná voda je sračka, kde parfému je pod 3 % a zbytek není alkohol či olej, ale obyčejná voda, to jsou ty ruský fialky, co se tu prodávaly za totáče… :-)

            Takže netuším, zda opravdu podvádějí v tom smyslu, že parfémovanou vodu úmyslně prodávají za EdP nebo jenom mají v tom bordel a jejich „parfémované vody“ jsou ve skutečnosti EdP…

            1. podľa tohto: http://www.parfumair.sk/o-parfemoch/delenie-parfemov/
              je EDP parfemová voda takže to majú správne napísane po česky a dokonca im k tomu sedia aj tie „medzinárodne“ skratky.
              A myslím, že kategorizáciu parfémov (aspoň tie 3 či 4 základné druhy) by mala zvládať každá namyslená fiflena (plus bukvice a metroši) aby nebola za blbú piču keď príde reklamovať toaletnú vodu a začne sa sťažovať, že je to fejk ten alzácky „parfém“ lebo jej nevydrží 12 hodín smrdieť pod nosom, ale za dve hoďky je ten smrad vyprchaný.

              1. Parfémová voda NENÍ totéž jako parfémovaná voda. Má to k sobě blízko jako čokoládová pochoutka a čokoláda.

            2. Maj to sestupne. Cim vyssi cislo, tim vetsi koncentrace a Eau de Parfum je francouzsky a znamena to… Voila… Parfemova voda.

              1. Parfémová voda NENÍ totéž jako parfémovaná voda. Má to k sobě blízko jako čokoládová pochoutka a čokoláda.

            3. Flajzi: v čem je bod 3 nesmysl? Máte to seřazené od nejslabší po nejsilnější. Máte tam jasnou zkratku EdP, abyste i Vy pochopil, co to je, pokud se v tom trochu vyznáte, bez ohledu na to, jak je to přeložené.

              „Parfémovaná voda“ není v klasifikaci parfému nic. Stejně jako „kolínská“, je to jen český překlad. Takže ne, nepodvádějí, jen jste to nepochopil.

              1. Tak ještě potřetí. Parfémová voda NENÍ totéž jako parfémovaná voda. Má to k sobě blízko jako čokoládová pochoutka a čokoláda. EdP je parfémová voda. Kdežto Alza tam má „Parfémovaná voda (EdP)“.

                1. Flajzi: tak podruhe. To podstatne je EdP na flakonu. Nemyslim, ze v Alze neco tusi o Vasi posedlosti parfemovou vodou, ja nic takoveho neznam. Alza tomu muze klidne rikat „voda s parfemem“, pokud je na flakonu EdP, ridim se tim.

                  1. fatdwi: Tak ještě jednou si přečtěte můj původní příspěvek. Píši tam: „Jen nevím, jestli z úmyslu nebo neznalosti.“. Takže opakuji, parfémovaná voda není totéž jako parfémová, není to o posedlosti, ale o správnosti kategorizace. Také nebudete tvrdit, že je někdo posedlý čokoládou, když namítá, že čokoláda nemá co dělat v kategorii „čokoládová pochoutka“.
                    Chválím Vám, že se řídíte podle flakonu, co je napsáno přímo na něm (pokud tedy nepředpokládáme pančování, což u Alzy se mi jeví jako nepravděpodobné). Nicméně to nemění nic na tom, že Alza mate zákazníky ve svém eshopu. Tečka.

    4. 2t euro měsíčně? To bych chtěl vidět. Zrovna v Bavorsku vědí, že Čech bude dělat i za míň a dávají minimální mzdu, která je tuším 1400e hrubého. Vyzkoušeno na několika známých. Navíc ne každému se chce dojíždět do Bavor nebo si tam za 400e pronajmout byt v nějaký prdeli kde není ani obchod, ani hospoda.

      1. Musis dojizdet pres hranice, jinak to tadny terno neni. Takovejch uz jsem videl co meli v ocich eura x 27 a jeli do Irska loupat ryby nebo podobnej job snu s vidinou ze do peti let nasetrej na byt a za rok se vraceli s brekem s holou prdeli a vorvany jak samice. Nizkoprijmaci to maj na hovno vsude a je fuk jestli je minimalka 12000 kc, 1400 euro nebo 500 rupii

        1. Jj. Kamarád sehnal v Bavorech práci někde u PC kde využil technické vzdělání. Z počátku byl nadšenej jak vydělává po odečtení dopravy 70k měsíčně (dojížděl z Plzně). Vstával ve 4 ráno a domů přijížděl v 8 večer – vydržel to něco přes rok.
          Ale třeba můj brácha je kuchař, v 25ti si sehnal práci v 4* hotelu, asi dva roky tam bydlel ve špeluňce a každý volno se jezdil domů vožrat. Teď je tam 5 rokem, má pěknej byt, přítelkyni a do ČR se zpět nechystá. Navíc je čerstvě zástupce šéfkuchaře. Nicméně i tak bere 2t euro což není žádnej zázrak. Každopádně ho obdivuju za ty začátky, že to tam sám vydržel.

          1. Jo, mam znamy co sli po skole do Britanie delat do financnictvi. Dneska jsou vysmaty a za vodou, ale ty zacatky prej byly desny. Jako juniori pres tejden litali jak hadr na holi, klidne 12 hodin denne a vikend prochrapali. A prachy ze zacatku taky nic moc. Ale byli v oboru a meli mnohem vetsi moznosti a vyglidkx nez kdyby nastoupili nekde v Plzni do Komercky. A v nejhorsim by se holt vratili a zkusenosti vyuzili ke kariere tady, mit v CV odmakanejch par let v City neni marny.

        2. Přesně tak, navíc ne každej se může na všecko vysrat a odjet, nebo nechce prostě jezdit přes čáru každej den 60 km. Benzín vem čert, ale ten čas je drahej.

          1. Hele, tuhle mne lanaril jeden znamej, Nemec. Kecali jsme a on vi, co delam, co umim a rikal mi, ze tam, kde on dela (hw vyvoj) pri mem veku (v Nemecku obvykle zakladni plat kulminuje okolo 48 roku, pak zase klesa, ovsem prodluzuje se vypovedni lhuta a mohou rust nektere benefity) bych dosahl na 3700-5000 euro mesicne. Kdyz si vezmu, ze bych do te firmy musel dojizdet hodinu tam a hodinu zpatky, ale minimalne jeden den v tydnu home office, tak mi to zase tak strasny neprijde. V Brne jsem z bytu do firmy jezdil 40 minut celkem bezne, diky imrvere ucpanym ulicim. Tady zacpy nejsou, jen holt je to 60 kilaku.

            Z Plzne bych to samozrejme jezdit nechtel, i kdyby mi bylo o pulku min.

      2. No, nemam duvod kamaradovi neverit, ostatne on se tim nijak nechlubi, je to celkem obycejnej clovek. Dalsi vec je, ze Sumava ma jen par prejezdu a nahovno se objizdi, takze on German, kterej to ma treba hodinu na ten nebo onen prechod, si tezko muze vyskakovat s minimalni mzdou, protoze mu tam zadnej Cechacek dojizdet proste nebude.

        Jina situace je ve stavebnictvi, kde UKcka delaji za minimum, takze jinej kamarad, kterej je elektrikar, tam dost tvrde narazil, protoze mu nabidli 1k6 a jeste by dojizdel pomalu dve hodiny. Ovsem pokud nekdo je ochoten se tam prestehovat i s rodinou, zase ma jinou pozici. A to je zase o tom, jestli ma tady co prodat aby tam aspon neco koupil a mel v cem bydlet.

  5. Se zeleným skřetem jsem naštěstí neměl problém, ale i když toho kupuju v tomhle sortimentu dost, za poslední roky jsem u Alzy nic nekoupil. Mají sice obvykle nejrychlejší dodání, ale všechny ceny mimo (a po započítání poplatku za vyzvednutí už vůbec). V prohlížeči mám nějaký doplněk, který u každého výrobku přidává tlačítko pro porovnání na Heurece – tak v podstatě každý nákup odpadne.

    1. Vyhoda Alzy spociva prave v tom, ze Alza potrebuje tocit, aby mohla dojit a tim padem se nezdrzuje s pripadnou reklamaci. Nelibi se nebo neco je nejak blbe – sup s tim do krabice a posles jim to. Vyplnis jednoduchej formular a prachy mas bez kecu na ucte. Neresi to, protoze to zitra buchnou nekomu jinymu.

      Alza neni nejlevnejsi, ale prijde na to, jestli pocitas jen penize.

      1. To ale neni reklamace, ale vraceni zbozi do 14 dnu, ne? Pokud to funguje, tak se s tim opravdu neserou. Pokud ne, tak z toho predpokladam udelaj normalni reklamaci. Tedy poslou to vyrobci/dovozci/servisu nebo co ja vim, a ten pokud reklamaci neuzna, tak te poslou do pice. Pote si muzes nechat vypracovat posudek a doufat, ze se na to radeji vybodnou, jak je avizovano v clanku.

        Nebo maji nejaky jiny treshold pro zbozi vracene ve 14 dnech? Jako, ze kdyz to neni evidentne rozbit zakaznikem na prvni pohled, tak se na to radsi fakt rovnou vybodnou narozdil od reklamace?

        1. Zena mela z Alzy matlafoun, vysral se fw po dvou mesicich (neslo zapnout). Poslano do Alzy, druhy den z Alzy prevodak, na ucte dalsi den cela castka.

          Ja s Alzou mam jedinej problem a sice, tu jejich spicenou reklamu. Jinak je to kram jako kazdej jinej. Neco si tam vyberu, neco zase jinde.

          1. Mne se vysral NB, travalo to 30 denni lhutu bez par hodin. Pred uplynutim jsem se dotazal, co hodlaj tech par hodin delat, tak me informovali ze zbozi je v servise a za dve hodiny prisel dobropis.

            Takze by me docela zajimalo, jak to vlastne delaj. Ocekaval bych nejakou optimalizaci ve smyslu, ze pokud mobil nebyl rozebran ani utopen, coz lze nejspis zjistit velmi rychle, tak se na to vybodnou. Oprava draha, sance dokazat zakaznikovi, ze si to rozbil, minimalni.

            1. Ja si ani tak nemyslim, ze by na to zapomneli, nebo se vysrali omylem, zrejme je to soucasti propracovaneho postupu. V tomto Alze neverim ani pozdraveni. Reklamacni proces bude vymakanej (z jejich strany) azaz.

              Mel jsem od nich kdysi ntb, zaplatil si pripojisteni proti rozbiti (v dobe, kdy moje zena to mela misto porcelanu jako Rudolf II). Prisel jsem po pul roce s rozflakanym ntb a odesel s novym.

              Jine reklamace jsem tam nikdy neresil, proste klika.

            2. Jednoduše, nabídnou to zlevněně a většinou s kratší zárukou (1 rok). Na rozbalené zboží.

            3. geo: věřte tomu, že optimalizaci tam mají. Třeba nemuset Vám dát nový notebook nebo peníze přesně za 30 dnů, ani o minutu dříve. Bude to kus od kusu dle ceny, dostupnosti, servisovatelnosti, nastavení vztahů s dodavateli apod.

            4. je mi jasný, že zakazník to nevidí a vlastně ho to nezajímá. Ale opravdu to neni tím, že by obchod něco schválně zdržoval. Ale někde v řetězci obchod – (interní přeprava) – přeprava – servis (případně objednání náhradního dílu – přeprava nahr dílu) – přeprava – (interní přeprava) – obchod. Došlo k nějakému záseku.

              Stačí aby se na to v servise někdo vykváknul nebo cokoli. Obchodní dostane od tebe dotaz, vidí, že je to pořád na servisu, tak kontaktuje servis a pošle zprávu zákazníkovi.
              Servis odpoví, sorry ještě to není vyřešené, obchodník vystaví dobropis.

              Umyslně něco někde zadržovat nemá žádný benefit pro obchodníka ani servis.

              1. steve2924: úmyslně se věci zdržují z mnoha důvodů, pokud jde o peníze. Skonta, obraty atd. – velká věc v maloobchodě. Takové Okay elektro jede jen na tom, že platí hned a včas – v dnešní době to stačí na obrovské slevy. Neříkám, že nemůže být problém úplně obyčejný zásek, ale schválně se zdržovalo už před 20 lety v prodejně s botami – reklamace vyřízená během týdne, zákazníkovi peníze vrátíme až po 30 dnech, proč je vydávat dřív.

                1. Tak tak. Zdrzet reklamacni rizeni je totez, jako zdrzet platbu faktury, ktera neni penalizovatelna. Proste za ten metr se funglovej notebook, kterej by jinak v pripade neopravitelnosti vysmahli zakaznikovi, stihne dvakrat otocit. I takovy halire delaji talire.

                  1. Ve skutečnosti „talíře“ spíše dělá, aspoň podle mých zkušeností, to, že má firma dobré jméno — jež zahrnuje mj. také bryskní splácení faktur, případně vyřizování reklamací. Kde to zdržují, tam prostě a jednoduše příště nejdu; místo toho jdu tam, kde mám např. od kamarádů reference, že je to v pohodě.

                    1. No vidis, a treba Ministerstvo obrany plati 30denni splatnost, pritom jinak mi vsichni plati za 10 dni. Presto je MO dobry zakaznik :-)

                      Asi je to o tom, jestli si clovek muze vybirat. Pokud muze, pak samozrejme ‚dobre jmeno‘ je argument.

                    2. ocs: Tak zalezi co si predstavujes pod brysknim splacenim faktur. Jestli obecne brzke poslani penez nebo dodrzeni splatnosti na fakture, protoze cim vetsi firma s lepsim jmenem tim delsi splatnost si dava do smluv. A ma to i svuj tvrdy ekonomicky duvod. Je to jedno z rizik zejmena mensich subjektu, kdy tito musi platit hned, ale jim je placeno pozdeji – tedy musi si nejak financovat tento nesoulad peneznich toku, ktery je v jejich neprospech. Takze kdyz velka firma brzy proplati reklamaci tak kde myslis, ze si to kompenzuje? No na jejich malych dodavatelich, jen vul by dotoval negativni pracovni kapital ze sveho, kdy diky sve velikosti a “jmenu” nemusi. Tedy odberatelsko dodavatelska praxe moc bryskni casto neni a pokud je bryskni vuci zakaznikovi tak to vetsinou nejde z kapsy prave tohoto subjektu.

                    3. +1

                      Plus tomu svinstvu jeste napomaha stat, ktery chce DPH z jiz vystavene faktury.

                    4. Jistě, kam stát šlápne, tam sedm let tráva neroste. Pokud se moc nemýlíím, v podvojném účetnictví tohle prasvinstvo platí i pro daň z příjmů (tj. klišé a kecy tuto daň musí platit i z faktur sice vystavených, avšak neproplacených).

                    5. Re: ocs
                      5.1.2019 v 16:07

                      Samozrejme, je to tak. A v pripade, ze nejaky rok je uspesny a nepodari se dan ‚optimalizovat‘, stat neleni a vymeri zalohy na dan v roce pristim bez ohledu na to, zda-li je vubec aspon nejak uspesny.

                      Stat sam ale hospodari s dluhem a kdyz ted se ukazalo, ze ten dluh za lonsky rok bude o nejake tri miliardy nizsi, nez se schvalilo, tak urednici jasaji, busi se do prsou a prideluji si mimoradne odmeny. Ty, kupodivu, v prodleni nejsou.

                    6. Mám opačnou zkušenost. Mezi mými klienty je i několik velkých firem, a všechny mi faktury proplácejí bryskně a bez nejmenších problémů nejpozději k datu splatnosti (jež určuji já a obvykle dávám deset dní od vystavení), mnohdy i dříve.

                    7. Ježkovy voči, jak tady ta diskuse funguje?!? Tohle byla odpověď na Startéra 5.1.2019 v 8:29.

                    8. To si nejspise muzes dovolit, protoze umis neco hodne extra zajimaveho, co neumi nikdo moc jiny ci obecne je po tom co delas vysoky prebytek poptavky nad nabidkou.
                      Ja delam stale v oboru „proverovani firem“, takze typicky jednam s jednateli / financnimi rediteli a mnoho z nich ma obrovske problem s firmami, ktere jim neplati.
                      (Jdu jen okolo, vubec nevim, o cem je cele vlakno, ale tohle jsem chtel upresnit :-) )

                    9. Kdyby mi klient neplatil, jdu k jinému, a může si to programovat sám :)

                    10. Jak jsem rekl :-)
                      Zatimco pokud nekdo prodava mejdlo a saponat, tak kdyz mu to neproda on, proda mu to nekdo jinej. A „zakaznici“ toho vyuzivaj. Plus samozrejme zlodej tezko okrade programatora, nema komu vyrobek prodat. Ale „mejdlo a saponat“ ano, takze o to je to horsi :-(

              2. No ono to v praxi je s těmi servisy v praxi o dost tužší. Dělal jsem nějakou dobu na reklamacích v menším e-shopu (jedna kamenná prodejna + eshop) a nejhorší byl ten fakt, že od okamžiku, kdy zákazník přinesl zboží začalo běžet 30 dnů, jenže:

                – zaevidovat u nás, raisnout RMA u dodavatele/autorizáku, připravit pro odeslání = 1 den
                – poslat PPLkem k dodavateli/autorizáku = 1 den
                – zařízení je na opravu v servise = 27 dnů (a tady je mimochodem servis oprávněn spotřebovat celých 30 dnů!)
                – servis posílá vyjádření „neopravitelné“, takže u dodavatele žádáme o dobropis = 3-5 dnů
                .. a mezitím zákazník přišel nasraný, že je třicátý den a požaduje nové zboží nebo peníze na ruku.

                Servisy leckdy jsou i mimo ČR – zkoušeli jste někdy reklamovat Logitech nebo Genius? Zpracovává to fyzicky FIX-IT v Polsku, mají vlastní svoz a rozhodně nepřijede druhý den od zadání požadavku.

                VSP-DATA a Arvato vracely HTCčka a Nokie s razítkem „záruka zrušena“ + zamítnuto, protože našli třicátý den někde v pajšlu telefonu načervenalý papírek detekující vlhkost. Mezitím už ale zákazník dostal peníze nazpět třicátý den, protože jeho 23 měsíců starý omlácený křáp navzdory urgencím v servise hnil celý měsíc. A na nikom si nic nevezmete a nám zbyl dvouletý telefon se zamklým Find my iPhone.

                Obchodník vystaví dobropis: dobropisy zrovna u mobilů jsou chuťovky, které samozřejmě zákazníka nemusí zajímat.
                Kauza „čtvrtá reklamace“, „tři stejné závady“ nebo „neopravitelné“.. solidní dodavatel (ATComp, SWS, eD, ASBIS atd.) vám vystaví dobropis okamžitě, jenže požadují čtyři UZNANÉ (žádné „závada se neprojevila“) protokoly od autorizáku na různé závady, nebo tři stejné, nebo protokol o neopravitelnosti. A tohle vyrazit ze servisu je fakt opruz – muselo se výslovně uvést „požadujeme vystavení protokolu o neopravitelnosti“ či „požadujeme vystavení potvrzení nároku na dobropis“ (depends on konkrétní servis, Český Servis vyžadoval jinou frázi než VSP) a stejně se jeden telefon musel za 30 dnů posílat i třikrát – na třetí opravu do autorizáku, na posouzení do autorizáku, k dodavateli. Poštovné bylo na nás, administrativa s tím spojená sežrala taky dost času (i nervů).

                Takže v zájmu eshopu/obchodu opravdu není to zdržovat u sebe, ale těch faktorů je tam podstatně více.

                1. Pokud je distributor puča, no tak to vod něj neberu, ať si s tím bojuje někdo jinej. Voni si možná všimnou, že jim šel vodbyt doprdele. Konkurence je vobrovská, i všelijakejch no-name Čín, tak co? A zrovna u geniusa jako co? Dyť je to anonymní rebrand čínskýho šmejdu, jako desítky jinejch podobnejch „značek“ napříč Evropou. Doma jich taky máte několik, můžete jít jinam.

                2. Jo, Arvato a Sony Xperia.
                  Tři měsíce starý telefon s otevřeným bootloaderem (postup zcela dle výrobce), blbý akumulátor (telefon se náhodně vypínal, neboť akumulátor zahlásil „vypnuto“) a „závada způsobena neautorizovaným zásahem, nutná výměna základní desky za cca 80% ceny nového stroje“. Něco jako prokázání, že závadu způsobuje otevřený bootloader zde zcela chybělo. „Najměte si znalce“, dělo Sony CZ. Takže jsem dílem hledal znalce, dílem jiný akumulátor a až po prokázání, že ten akumulátor „shodí“ i demonstrační telefon na prodejně, to Arvato laskavě vzalo zpět.

          2. Moje zkušenosti s reklamacema byly dycky jenom špatný, víckrát do stejnýho hovna šlapat nemusíš, že. Dyž sem před pár lety (už, toto letí) vlez na tu jejich centrálu, vzpamatovávám se z toho doteď, takže děkuju pěkně…

  6. Zajímavá sonda do duše primitiva, který má dle vlastních slov „IQ lehce nad dnešní teplotou“, což vyznělo při pohledu na teploměr obzvláště komicky (tyhle obraty by bylo lepší používat v červenci, když už).

    Více než o tom, jak to chodí v Alze nám autor popsal, co se mu (kromě převládajícího větru) honí v hlavě. Vysvětluje to můj nedávný pozitivní zážitek, který (možná dokonce sám autor) svou debilitou překlopil do zážitku negativního:
    Přišel jsem na pobočku reklamovat nefunkční příslušenství k notebooku. Prodavač chvíli ťukal a aniž by cokoliv řešil, rovnou se zeptal, jestli chci to stejné (mají to chytře vymyšlené – na to, že bych mohl dostat peníze jsem se musel doptat, otázky byly nejspíš dle nějakého manuálu položeny tak, aby na ně nedošlo a věřím, že většina lidí to ani nepostřehne). Shodou okolností jsem to chtěl, takže pán udělal objednávku, druhý ten to bylo na pobočce a…doma jsem zjistil, že ten zmrd objednal něco jiného. Na pohled identické, funkčně ne. Takže nová návštěva na pobočku a vratka, tentokrát beru peníze, protože alternativu Alza už neprodává (ne tu, kterou chci já). Důvod, proč zmrd objednal něco jiného byl ten, že identické zboží už Alza neměla v nabídce. To on ale nepovažoval za nutné mi říct, s klidem mi objednal něco jiného, asi si myslel, že jsem stejně blbej jako on a na polívku si s vidličkou vystačím.

    Nicméně samotný proces reklamace mě vcelku potěšil, protože bez dotyčného HW bych být 30 dnů nechtěl a naprosté neřešení (ani se neptal, co tomu je, prostě to nefunguje, tak vám dáme něco jiného nebo peníze) bylo přijemným překvapením. Bohužel, autor článku mi připomněl, že když berou podobné hlupáky jako je on sám, samotný systém to nezachrání. Pořád je to i o lidech.

    1. Tak prodejce při první reklamaci peníze dávat nemusí.

      1. podotek: samozřejmě. Zřejmě nechápete psaný text, já naopak možnost peněz kvitoval s povděkem. Současně nepochybuji o tom, že ten skript mají a používají ho vždy, jedno, jestli něco musí nebo nemusí. Jde o to, že když zákazník kývne na výměnu, na peníze ani nedojde, i když by třeba v takovém případě vzal radši cash.

        1. Cywe. Zákazník nemusí na výměnu kývat, je vedle opravy jaksi by default.

          1. podotek: chápu, že chcete dělat jako obvykle chytrýho, ale když už pak na křeč děláte debila, abyste jako dál táhnul svou linii, tak to mi hlava nebere. Nechcete chápat, nechápejte.

            1. fatdwi 4.1.2019 v 8:30

              podotek to podotknul zcela správně, žes to nepobral dělá debila z tebe, vole.

  7. Alza je OK.
    Nakupuju tam celý leta. Pokud potřebuju spotřební elektroniku, jdu prvně tam. Pokud to není jinde dramaticky levnější, kupuju. Zákaznickej servis je u Alzy vynikající, navíc fakturu si vytisknu z .pdf rovnou z uživatelskýho účtu, nemusím schraňovat doklady, paragony. Reklamoval jsem asi 2x, vždycky to proběhlo korektně.
    V poslední době na Alze kupuju i věci na moto (olej, filtry, aku…) za dobrý prachy.
    Co by stálo za zlepšení, je organizace zákaznického servisu přímo na pobočce (výdejně). Tady v ČB se často přihodí, že se přijde nějakej volotrk pobavit s panem konzultatem o tom, co si koupit a stráví u toho slastnou čtvrthodinku, zatímco za nimi fronta jako kráva.

    1. Doklady pod účtem má dneska každej aspoň trochu rozumnej šop a zelená kunda rozhodně nebyl ani mezi prvníma deseti kdo to měl.

  8. Alza pouze v případě, že nelze jinak. Například Kossy s doživotní zárukou. Nejčastěji TS Bohemie nebo CZC. V TS jsem nakupoval ještě v době, kdy se jmenovali Herold a „prodejna“ byla v Brně na Dukelské. Určitě mám doma faktury z té doby. Bylo to tam dost šílené, borci seděli za stoly z roku 75, před sebou CRT za sebou hromady krabic. Časem se prostor kultivoval, ale začátky byly z dnešního pohledu srandovní.

    1. Takle začínali skoro všichni, i původní Alzasoft co eště byl rozumnej garážovej podnik pár týpků, stejně jako Alfa, CZC. Co to koupili přes Řecko (nebo Kypr?) bůhví jací židáci, tak je to v hajzlu.

      1. Behemot – jste si jisty ze uz Alza ma jine vlastniky nez puvodni Ales Zaoral a spol. Nezalozili tu materskou kyperskou spolecnost ciste jen z danovych duvodu ?

        1. Tím líp, aspoň vím, že peníze z daní skončí někde na Kypru a nepromění se tu v nové fízly a úředníky.

          1. Ada – ja si myslim ze ceska spolecnost by mela platit dane z prijmu tady, ne Kypru. Takovy prijem do statniho rozpoctu se nemusi nutne projevit navysovanim poctu policajtu a uredniku ale promenit i v neco uzitecnejsiho, nejake investice, opravy mostu atd … Ale chapu ze v IT ty marze jsou asi docela maly, jede se na objem, a aby vubec zustali trochu konkurenceschopni tak jim mozna nic jineho nezbylo (neznam jake ciste zisky Alza dosahuje treba v poslednich 10 letech). Navic Alza neni levna (vetsinou), staci porovnat jeji ceny s cenami stejnych vyrobku na heureka.cz. Ta vyssi cena se ale nekdy vyplati za pripadnou bezproblemovou reklamaci (zatim jsem byl vzdy spokojen, nekdy rovnou vymenili kus za jiny a na nic se neptali ani neproverovali).

            1. Možná v nějaké jiné zemi peníze takto používají, já ale mluvím o naší. Přijde mi, že na smysluplné věci se dává až co zbude nebo na dluh.
              Tam, kde existují daňová pekla, potřebují i daňové ráje. S rozumným a jasným zdaněním nebude nikdo zakládat filiálku na Kypru.

            2. Upřímně, škoda každé koruny, kterou dostane český stát. Neboť:
              – D1 měla být opravena do konce roku 2018,
              – mosty (nejen ve správě pražského magistrátu) jsou jeden velký průšvih,
              – investice státu jsou nižší, než v době finanční krize,
              – ani po 12 letech se stát nenaučil používat Zákon o veřejných zakázkách (takže neumí nakoupit ani obyčejná auta pro PČR, aby to obstálo na ÚOHS), takže se ten tendr bude vyhlašovat znovu. (A ne, není to jediný podělaný tendr ze strany státu za poslední roky a ano, vyhlášení tendru je celkem nákladná věc),
              – český stát není schopen zajistit ani elementární právní jistoty (takže firmy se „stěhují“ do zahraničí nejen proto, aby měly nižší daně, ale také proto, aby v případě nutnosti byl majetek krytý mezinárodními smlouvami na ochranu investic),
              – český stát není schopen se alespoň elementárně omluvit, když něco zvorá (a nejde jen o „zaklekávání“ MF na údajné potenciální neplatiče, ale i za omluvu za zcela chybný policejní zákrok – vizte třeba zásah proti izraelským turistům).

              Český stát si už dnes zabírá skoro polovinu peněz, co projdou českou ekonomikou, a za to není schopen zajistit ani životně důležitý lék pro (navíc velmi úzkou) skupinu lidí. Hlavně že odpustil 30 Kč u doktora, proplácí každému paralen a nabral tisíce nových úředníků, investice až do loňska jen klesaly. Co bude dělat, až dnešní konjunktura opadne, to se neřeší.

              1. ‚Cesky stat‘ je imho ponekud zavadejici pojem. Ve smyslu vyse uvedeneho nejde o celkovou skupinu obyvatel zijici na nejakem uzemi v nejakem statnim utvaru, alebrz jen a pouze o partu vyzirku, kteri si rikaji ‚statni zamestnanci‘ a soukrome podnikavce na ne napojene, dojici na danem uzemi svoje nevolniky.

                1. OK, myslím, že si rozumíme – „český stát“ = veřejná správa České republiky. Jinak nejde jen o zaměstnance státní, ale i zaměstnance samosprávní (radniční úředníci atp.)

                  1. Jasne, ze si rozumime. Z moji strany to byl jen rypanec, protoze mne neskutecne serou lidi, co je platim z dani a pritom oni maji (skutecne maji) dojem, ze makaji jak sroubci a pritom nejsou dostatecne ohodnoceni.

                    Jedna kamaradka moji zeny dela sefku vymahaciho odd na FU na malomeste. O deti se ji pred skolou a po skole stara jeji mati, svuj byt pronajima a bydli u pritele (15 let), sezdani nejsou, bo je to danove vyhodnejsi. Mamca coby doochodkyne se otoci v poledne (byvala ucitelka) ve skole, kde nafasuje tri esusovniky zradla. Jeden je pro decka, dalsi dva jsou pro dceru a pritele. Takze ti maji doma veceri, obed maji v praci. Decka babka obstara, ona prijde domu po praci s cistou hlavou (na FU se samozrejme nepretrhne a slovo ‚stres‘ fakt nezna), pritel dela v jedne statni firme na zcela pohodovym fleku bez planu, ktere by musel plnit. Doma se jim sejdou dva platy plus prachy z pronajmu, usetri se za zradlo. Vkladni knizky nemuzou dovrit a porad poslouchame breky, jak je ten zivot hroznej.

              2. Každý vidí jen to špatné. Ale každý kdo někdy vytáhl paty z ČR ví, že nám tu ten „stát“ nefunguje zas tak zle a jsme na tom líp než na 90%+ místech planety… :-)

                1. No, těch 90 %* je přehnaných — Kanada je na tom plusmínus srovnatelně jako ČR, a je sakra velká; mnoho států USA (jakkoli ne všechny) je na tom daleko lépe než ČR.

                  Ale to jen stran konkrétního čísla; obecně souhlas v tom smyslu, že mnohde jinde je daleko hůř**; namátkou třeba Kingdom of Condom, brexit nebrexit, je prvotřídní šílenství; Německo je na tom jen o málo lépe (než Británie; oproti nám naopak), atd. :(

                  Ale na druhou stranu z toho, že jinde je hůř, jaksi neplyne, že tady by bylo dobře. Existují lidé, již mají AIDS nebo Ebolu; to ale neznamená, že někdo, kdo má „jenom“ žloutenku, je zdravý.
                  ___
                  * S mezerou, prosím pěkně; jinak to znamená „devadesátiprocentní“, což zde nedává žádný smysl.
                  ** Leckde se to ovšem zlepšuje, včetně míst, o nichž by to člověk na první pohled neřekl; naopak u nás to v dohledné době na zlepšení fakt nevypadá.

      2. tak Alzu pořád řídí její zakladatel. Tedy ten týpek co to měl jako garážovou firmu :)

        1. Vo to je to smutnější…

        2. ze zacatku jednu dobu to byl v Praze v podstate jen souboj dvou garazovek – Alza u trznice a Monima ve Skolsky .. ani si nepamatuji na co Monima dojela ze skoncila .. Mironet byl vzdy mnohem za nimi, natoz dalsi ..

          1. Myslim že Mironet poněkud zbrzdila ta tehdejší akce buzerantů z BSA.

            1. Jo, tu tiskovku pana Novotného mám dodnes (18 let?) vrytou do paměti. V té době měl Mironet eshop našlápnutý daleko lépe, než Alza a BSA na ně zaklekla takřka „Janečkovským“ způsobem.

  9. ZKURVYSYN BABIŠ, NECHAL PODEPSAT GLOBÁLNÍ PAKT O UPRCHLÍCÍCH !!!
    To jen tak, že volím SPD Tomia Okamury, protože ten by nikdy to svinstvo nepodepsal !!!

    1. Když offtěpic, tak offtěpic. Nejen že by to Tomio podepsalo, ono by si ještě nechalo tučně platit, aby tomu dělalo ambasadora. Jen jednu věc mají komouši radši než Lenina – prachy. Co má rádo Tomio netuším, ale prachy jsou u něj určitě na prvním místě. Takže už s tím di vážně do prdele. Někteří z nás si prostě pamatují víc, než minulej tejden.

      1. Nesledujem nejak extra Vašu politickú scénu, ale pri mene toho šikmookého zmrda mi furt zabliká varovná kontrolka signalizujúca hajzla, ktorý zmení názor 15 krát za volebné obdobie a predal by za krvavé šekely aj brata….. SkRaT to tu isto vypisuje len preto aby rozdúchal vášne, takže ho ako diskusného trotla ignorujem.

        1. Pokud by někdo přečetl jen volební program a sledoval poslední leta, pak by snadno nabyl dojmu, že jde o nacionalistu a xenofoba. Ale kdo ho sledoval už dřív, ten ví, že je to obchodní cestující, který teď jen prodává nacionalismus a xenofobii a čemu sám věří nemá nikdo tušení.

          1. Politickej podnikatel. Zaplatpanbuh. Kdyz si predstavim kam by to vedlo kdyby espeďaky sjednotil nekdo kdo to mysli doopravdy a jde mu o ideu a ne o prachy…

            1. Mě političtí podnikatelé přijdou jako podvod na voličích. Proto byli všichni tak vyndaný z Hitlera, protože ten jedinej napsal dopředu program, pak usiloval o moc a až jí měl, začal ten program naplňovat. Všichni si mysleli, že jen kecá.
              Volit někoho, kdo si to pak udělá po svým – to je pro mě prostě sráč a lhář a nemusím k volbám chodit vůbec.

              1. Jasneze je to podvod a Okamura je ksindl a srac. Ale pro nas neextremisty je furt lepsi podvodník okamura nez kdyby to okamura myslel vazne a misto tupejch komparsistu si do strany natahal chytry lidi co mu umozni jeho program prosadit. Takhle bude akorát dojit a dojit a skutek utek a na to taky dojede. Uz ted to vypadá, ze mu pulka volicu prebehla k ANO, co se Babis prohlasil za levici.

                1. Já fakt kromě nálepek novinářů nevidím na tom programu nic extrémního – tak jak to mají na webu. Vyrovnaný rozpočet, šlápnout na krk exekutorům, odvolatelnost politiků, zákaz pozitivní diskriminace. Kdyby prosadili jen půlku z toho a fakt to tak mysleli, pak nevím čemu by to vadilo.

                  Extrémní jsou pro mě třeba zelení. I já sám jsem extremista, pro změnu anarchistický, Japončíkova vize je takový klasický konzervativní program s mírnýma výstřelkama na změnu systému (referenda a přímá demokracie).

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017