Jak to chodí tam venku - zpět na článek

komentářů 144

 1. Každý ví, že PČR není schopna občany ochránit, jednoduše nepřijedou:
  https://m.novinky.cz/articleDetails?sznu=JSonkH98qnVnJKX6&aId=449218

  Každý ví, že do příjezdu PČR je obranu nutno řešit svépomocně a stejně přijede jen hlídka neschopná zlikvidovat zločince se zbraní a musí se čekat na zásahovou jednotku.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99elba_v_Uhersk%C3%A9m_Brod%C4%9B

  Každý ví, že zbyteční pseudointelektuálové si myslí, že když se zakážou legální zbraně zákonem, tak na základě zveřejnění tohoto zákona ve sbírce zákonů zločinci svoje ilegální zbraně odevzdají a nastane ráj na zemi.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/rozcestnik-strelne-zbrane-v-australii-dyj-/p_zviretnik.aspx?c=A070528_151825_p_zviretnik_dru

  1. Jakpak se nam vyviji kauza cikana z chomutova,
   ktery dodavkou najizdel do lidi na chodniku ?
   Strelec, ktery se rozhodl pomahat a chranit na vlastni triko, je stale vysetrovan pro vrazdu?
   Predpokladam, ze osvobozovaci rozsudek od nasi justice asi bude neco jako kvadratura kruhu…

   https://usti.idnes.cz/obvineny-z-vrazdy-roma-v-chomutove-propusten-z-vazby-pfd-/usti-zpravy.aspx?c=A170815_110838_usti-zpravy_vac2

  2. Jak nepřijedou? ? Byli na miste do 4 minut…. Navíc ta babka si takové xindly pouštěla do bytu normalne. Několikrát byla resena a stejne si nedala říct. Nesmíte věřit všemu co pisou na hovinkach. ..

 2. Děkuji za komentář o sociální bublině, s tímto fenoménem se peru dnes a denně, mimojiné občas i zde v diskuzi.

  Jsem jeden z těch šťastných, kteří měli tu možnost nakouknout do mnoha takových bublin a aktuálně existuju v kombinaci „bublina slušných lidí – známých a kolegů z domů na předměstí“ + realita dělnického sídliště, kde bydlím. Měl jsem možnost zblízka studovat i bublinu „nechutně bohatí miliardáři“ to je teprve kontrast.

  Jak píše DFENS nejvíc mě točí, že opravdu děcka vyrostlá v novostavbách v lepších čtvrtích, co byla na gymplu v USA a v životě nejela v ojetém autě, absolutně nechápou, že ten 2. svět taky existuje a co hůř, že to je možná nadpoloviční část populace této země. Že existují lidé co nemají žádný plán, žádnou vizi, žádnou zodpovědnost. Že ti lidi žijou a pijou ze dne na den a je jim všechno úplně jedno.

  A ne, nejedná se zdaleka o problém morgošů, v našem kraji je aktuálně mnohem více bílého ksindlu než toho kofoláckého.

  PS: jen v našem domě má doma bouchačku každý 3. nájemník :)

  1. Všichni samozřejmě se souhlasem majitele, že ;-)

   1. byty jsou v osobním vlastnictví, „nájemníci“ říkáme ze zvyku, špatný termín.

    Na to musí být souhlas majitele? Vím že musí být na psa, ale na střelný prach? Soused dělá výborné přebíjené náboje a sbírá velké kalibry :)

    1. Pospec: Byla novela, nájemník může mít psa a může kouřit bez povolení majitele a to dokonce i proti jeho vůli, protože (nový) zákon je nad nájemní smlouvu.

     1. no fajně.

      Na druhou stranu být to můj byt a mít tam třeba v nájmu blázna co dělá střelivo ve velkém a má toho prachu třeba 100 kilo, asi by mě to trochu znervózňovalo

      1. Kdyby měl sto kilo prachu, tak porušuje ZoZ. Nehledě na to, že bezdýmý prach pouze hoří, takže to zvyšuje maximálně riziko požáru. Pokud je v bytě zaveden plyn, je to mnohem horší, jelikož plyn rád exploduje. U bezdýmého prachu to při rozumném skladování nehrozí.

       1. Cerny prach taky jen hori, i kdyz rychleji. Pruser nastava kdyz je prach v uzavrene nadobe. Pak je ale celkem jedno jestli je bezdymny nebo dymny. To uz je pomalu bezpecnejsi plasticka trhavina :-)

        1. Presne tak. Cista trhavina je fpohode, da se s ni klidne topit v kamnech. Cerny i bezdymny prach se naopak umeji chovat od traskaviny az po trhavinu (nijak brizantni, ale bordel udela) podle podminek a pocinu, ktery dostanou.

      2. Pospec: Běžný člověk ze zákona nesmí mít víc jak 3 kg prachu a to dokonce ani ve svém vlastním soukromém majetku.

      3. Nicméně zákon o zbraních se v tomto pokud vím nenovelizoval, ostatně ani není důvod, a držení musí být se souhlasem, viz hned § 2:

       (2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

       a) držením zbraně nebo střeliva mít

       1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

       1. Tak snad i kdybych ten byt měl v nájmu, jsem nájemce a tudíž souhlasím s tím, že tam mám zbraň a střelivo. Tady je zas někdo tak chytrej, až je blbej.

        1. Pro dotyčného je slovo nájemce pravděpodobně neznámý / matoucí pojem. On zná jenom nájemníka :-)

     2. Nemáte pravdu! Vy před podpisem máte právo rozporovat zákonnost takové smlouvy, pokud ale smlouvu podepíšete, tak s tím souhlasíte! V případě, že se do bytu nastěhujete i s čoklem, porušil jste smluvní podmínky a majitel má právo Vás vyhodit.

      1. no remorse: Bohužel mám pravdu, situace už je tak špatná, že nemůžete zakázat držení psů a kouření ve svém majetku pronajatém třetí osobě.

       Vřelé díky adresujte poslancům a senátorům.

       Zbraně zatím zakázat můžete.

       1. Vidím, že jste o své pravdě velmi přesvědčený.
        § 1 NOZ říká: Nezakazuje-li to zákon výslovně, mohou si osoby ujednat práva a povinnosti odchylně od zákona; zakázána jsou ujednání porušující dobré mravy, veřejný pořádek nebo právo týkající se postavení osob, včetně práva na ochranu osobnosti.
        Jinými slovy máte právo v pronajatém bytě kouřit i chovat třeba dobytek pokud, jste písemně nestvrdil, že v tom bytě kouřit nebudete a nebudete chovat zvířata.

        1. re: no remorse

         §2235, odst. 1) (1) Zavazuje-li nájemní smlouva pronajímatele přenechat nájemci k zajištění bytových potřeb nájemce a popřípadě i členů jeho domácnosti byt nebo dům, který je předmětem nájmu, nepřihlíží se k ujednáním zkracujícím nájemcova práva podle ustanovení tohoto pododdílu .

         a zákon dále říká

         § 2258, Zájemce má právo chovat v bytě zvíře, nepůsobí-li chov pronajímateli nebo ostatním obyvatelům domu obtíže nepřiměřené poměrům v domě. Vyvolá-li chov zvířete potřebu zvýšených nákladů na údržbu společných částí domu, nahradí nájemce tyto náklady pronajímateli.

         U kouření se to vykládá tak, že jde o nepřiměřené krácení práva byt užívat (§ 2239), tady by jistě šlo hledat nějaké důvody.

         Socík jak vyšitej.

         1. Tohle má jednoduché řešení: ve všech nemovitostech které pronajímám, jsou všichni podnájemníci – tedy jako pronajímatel mám prověřené nájemce (rodinu, známé apod.), kteří s mým souhlasem nemovitosti podnajímají.

          1. Ano, NOZ nemá ustanovení předcházejícího OZ, který říkal, že na podnájem se přiměřeně použijí ustanovení o nájmu. Nimcméně osobně bych si dovolil odhadnout, že tento výklad není nepravděpodobný. Máte-li v tomto směru opačnou judikaturní společnost, dvolím si požádat o sdělení podrobností, ať sem nebo na LWG na seznamu. Díky předem.

           Za velkou výhodu tohoto modelu považuji to, že kdykoliv můžete dohdou ukončit nájem a tím zanikne problematický podnájem. Ohledně dovolenosti smluvních ustanovení se obávám výše uvedeného.

        2. no remorse: Žijete v bludu, skutečně díky vlivu NOZ ztrácíte domnělou neomezenou moc nad svým majetkem ve vztahu k nájemci. Pokud mi nevěříte, kontaktujte libovolnou realitní kancelář.

      2. Ovsem pozor,pokud vlastnite treba kavarnu,vsechno je jinak.Tady vam to stat otoci zcela naruby :-)

    2. OK pokud je to v OV, tak se to samozřejmě nepoužije, nad nima už nikdo není.

   2. Se souhlasem majitele nebo nájemníka. Takže majiteli je hovno po tom zda v bytě který pronajímá mám zbraně nebo ne.

    Citace zákona:

    „(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí
    a) držením zbraně nebo střeliva mít
    1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,“

    1. Ano, to se tam přesně píše, nadřízená osoba musí povolit. Pokud ste v (pod)nájmu, tak je nadřízená instance majitel nebo nájemce (v případě že ste v podnájmu, nebo se např. jedná o firmu, která je v nájmu, čili nájemce, a vy jim tam příděte s kufříkem v režimu držení – to musí povolit). Polodebilní výklad ve stylu že ste nájemce a tak rozhodnete sám sobě si běžte vyzkoušet na nějakej odbor zbraní, rád se na tu show pudu podívat.

     1. Tak v roli nájemce už jsem několikrát byl. A přiznám se, že jsem na odbor zbraní nenahlašoval, že mám zbraně v pronajatém bytě. Pokud bych byl v podnájmu u někoho tak bych si toto povolení měl vyžádat, ale pokud mám byt pronajatý od majitele tak jeho svolení nepotřebuju.

      Sice je to asi blbost, ale máte nějaký argument který by mě mohl přesvědčit o tom, že když mám pronajatý byt od jeho majitele potřebuji od něho potvrzení toho, že v něm mohu mít zbraně v režimu držení?

      1. Samozřejmě, účelem zákonodárce evidentně bylo ochránit vlastníky nemovitostí, aby jim z toho magoři nedělali bez povolení zbrojnici. Ostatně slušnej člověk se dycky majitele zeptá když chce takový věci provádět, zrovna tak dyž tam chce dělat stavební úpravy a podobně, i bez nějakýho zákona. Můžete to nechávat v tajnosti a pravděpodobně nikdo na nic nepříde, což nic nemění na tom, že slušnej člověk se zeptá.

       Jak vidím, je to tu skutečně stále víc samej sockomouš a jásutakypravičák-sockomouš, kterej má všechna práva, a žádný povinnosti, ani ty vyplývající z nějakých základních slušných mravů.

       Na odbor zbraní samozřejmě nic hlásit netřeba, odbor zbraní vám pak sám ohlásí přestupek na úseku, případně rovnou odnětí ZP a zbraní&střeliva jakmile zjistí, že to děláte. Libovolno zda po nahlášení majitele, udavačskejch sousedů či kohokoli jinýho, že mu tam bez jeho vědomí a svolení taháte zbraně, nebo po kontrole uložení zbraní, jakmile to zjistí.

       1. Tak to jsem sockomous, protoze kdyz jsem naposledy bydlel v pronajatem byte tak jsem nenahlasoval majiteli, ze mam zbran a ta tam bude sem tam lezet stejne tak jsem nenahlasoval mikrovlnku, skrine, pracku, lednici a dalsi hladu veci co jsem si sebou pri stehovani privezl.

        Nicmene validni argument nemate krom podivnych nadavek. Tim bych to asi ukoncil a zijte si dal svuj pravicovej zivot.

        1. Myslím si, že se kolega plete. Pokud jsem nájemce, tak si dám sám sobě souhlas. Podnájemce musí mít svolení nájemce. Řešilo se to sáhodlouze na Zbraně kvalitně a bylo tam i tuším vyjádření MV. Na druhou stranu – pokud bych zvažoval nový nájem, tak bych se majitele zeptal, zda by s tím měl problém a pokud ano, tak bych anti-gun majitele s jeho nemovitostí poslal k šípku a hledal jinde.

         A mimochodem, proti režimu nošení nemůže nikdo nic.

         1. Proti režimu nošení ne, akorát si nedovedu dost dobře představit to nošení zbrně nabité nábojem v komoře nebo zásobníku třeba v posteli nebo ve sprše. Pokud nechcete eskalovat výkladové technikálie na druhou a tvrdit, že pištol pod plštářem nebo nočním stolku je „mít u sebe“, v té sprše to nevidím reálně vůbec nijak, leda snad nějakej vodotěsnej futrál.

          1. To jsem zmínil trochu jako extrém. Na nošení není třeba mít zbraň nabitou. A asi bych se přikláněl k výkladu, že když mám zbraň na dosah ruky, tak se může jednat o nošení – čistě technicky. U jedné pistole by se podle mě takový výklad dal přijmout, u více zbraní nebo dlouhé už by mi to přišlo zvláštní.

           Myslím si, že celkem rozumně je potřeba souhlasu vyargumentovaná zde:

           https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=2954&p=37890&hilit=n%C3%A1jmu#p37890

           Tudíž pokud není v nájemní smlouvě vyloženě napsáno, že si majitel nepřeje mít v nemovitosti zbraně, je rozhodnutí pouze na nájemci. Každopádně souhlasím s tím, že je slušné se zeptat. A klidně připouštím možnost, že se mýlím.

       2. Behemont – člověče, jaký právní podklad Vás vede k tomu, že když jsem někde „NÁJEMNÍK“, že mi uložení (tedy držení) zbraně v této nemovitosti musel schválit MAJITEL a že pokud tak budu činit bez jeho souhlasu, dopuštím se přestupku na úseku zbraní a střeliva ??? Můžete mi citovat jediný paragraf čehokoliv, z čeho by to plynulo ideálně s nějakým rozsudkem nejvyššího správního soudu nebo alespoň s nějakým rozhodnutím, které nabylo právní moc a tuto Vaši tezi podporovalo ???
        A oba snad víme, že v tom paragrafu, kde se v 119/2002 definuje pojem „držení“ to není.

        1. Upřímně, jsem v představenstvu malého bytového družstva a za ta léta nevybavuji si jediný případ, že bychom jakkoliv řešili zbraně našich členů či jejich podnájemníků. A to ani globálně ve stanovách, nebo v jednotlivých případech.

         1. No protože průměrnej vohnout ani nemá představu, kolik lidí to železo má, tak mu nepřijde důležitý to řešit, a většina držitelů, jak vidno, na to sere a dělá, že nic.

         2. re. icu: Ono také není co řešit. Držitelů je po Praze pár v poměru k ostatním a pokud je tento svéprávný, což většina je, tak žádné problémy nedělá, obvykle na sebe neupozorňuje, tak není co tahat na barákový výbor. Mj. i proto, že čím méně lidí ví o tom, že někdo má něco doma, tím menší riziko třeba vloupání.
          Ostatně, pokud nemá áčko, tak se mu tam policajti nakýblují stejně akorát v případě nějakého průseru a tento bude mít patrně větší rasanci, než nějaké zapomenuté nahlášení vejboru, který lze, při rozumné domluvě, potvrdit ex-post.
          Když to tady tak čtu, tak si připadám, jak v těch nekonečných debatách na střelectví nebo zbraně-kvalitně, kde chlapci s mokrými zbrojáky dokola řeší, jestli smí mít v trezoru tolik a tolik patron a co dělat, když tam mají o jednu navíc. Já teda zdaleka nejsem nějaký příznivce nezodpovědného přístupu ke zbraním a střelivu, ale nic se nemá zase přehánět. Když už do něčeho investovat svůj čas, tak do vydělávání na pořádné zabezpečení nemovitosti, třeba…

          1. JVP: podle statistiky LEX je počet držitelů zbraní v ČR zhruba 300.000, kteří drží nějakých 800.000 zbraní; takže v Praze to bude velmi zhruba nějakých 30.000 držitelů, zhruba každý třicátý; ovšem mezi nájemníky pravděpodobně mnohem méně, protože kdo nemá na byt nebo dům, těžko bude investovat do zbraní a souvisejících nákladů; taky myslivců bude mezi nájemníky málo, možná zase víc policajtů.

          2. zbraň zas tolik nestojí a když ji chceš, není co řešit. Nějaký levnější bazarovky koupíš od 2000 Kč. Horší už je provoz, ale i to se dá unést. Policajti a měšťáci maj ve valný většině zbraně služební. Měšťáci je musej mít na služebně v trezoru a PČR pokud vím tak taky, pokud jim to nepovolí velitel. Což u kriminálky asi nebude problém, uniformě někde z obvodu to asi nepovolej.
           Podle nějaký statistiky co jsem tuhle viděl asi 75 procent Čechů bydlí ve svým. Takže problém s bouchačkou v cizím bytě je fakt marginální.

          3. Někde jsem četl statistiku, že v Pze je asi 10tis vlastníků ZP. Což tedy osobně považuji za ostudně nízké číslo, ale to je na jinou debatu. Dost policajtů má zbraně i vlastní, jednak je to baví, druhak když tu služební musí nechávat v práci, logicky se jim nechce chodit „na boso“.
           Nemohu hodnotit bydlení v cizím, to jsem doposud nepraktikoval, ale nemyslím, že je nějaký problém, zejména u „rekreačních“ držitelů do dvou zbraní, kdy nemusí řešit trezor a obvykle (ve velkém městě) to budou krátké, o kterých v baráku nikdo nemusí vědět. (pouzdro s dlouhou se sice dá vykládat jako rybářské náčiní, ale tomu věří tak stará Blažková).

          4. mimo Prahu to hodně zvedaj myslivci. Těch je asi 160 000 a v Praze jich bude jen pár v okrajovejch částech typu Kunratice.

          5. No a pak jsou opačné extrémy – obce promořené zbraněmi v rukách lidí, kterým bych nesvěřil ani vzduchovku. Jako jedno nejmenované dvojměstí vedle PRahy s bývalou silnou lampasáckou posádkou, která už tam zůstala bydlet natrvalo, kde se dodnes říká části města „Zelené údolí“, a tam to osobně tipuji na mnoho set držitelů, kteří kdysi všichni stáli jako zeď na obraně komunismu proti imperialistické demokracii a přísahali věrnost Sovětskému Svazu. (Ovšem tím, že se skoro celé sídliště postupně a pro nájemníky vysoce lukrativně privatizovalo, už taky nejde o nájemní byty, ale o vlastníky.)

          6. Cerny Mor: Na internetoveho trolla-vola docela prekypujes sebevedomim.
           Co ty bys komu sveril-nesveril ma na zbranovou legislativu asi takovy vliv, jako mnozeni sneku ve Francii.
           Aneb jestli je nekdo soucasny-byvaly-budouci komunista anebo prounijni LGBT hujer buzna je pred zakonem uplne sumafuk.

          7. zrg1 Cerny Mor: Na internetoveho trolla-vola docela prekypujes sebevedomim. Co ty bys komu sveril-nesveril ma na…

           Jaká škoda, že díky IGNORE listu si víc mouder nepřečtu.

          8. Existuje nějaký, alespoň přibližný odhad /statistikou bych se zdráhal to označit/, kolik mohlo zůstat mezi lidmi, po půdách, sklepech a zazděných, funkčních „černochů“? Poměrně dobře si pamatuju ještě ze 60.let, jako obyvatel nevelkého městečka, rozděleného na „městskou“ a „vesnickou“ část, že v té vesnické bylo železa a železa, munice bylo tolika, že jako mládežníci jsme měli skoro nevyčerpatelné zásoby všeho možného střeliva pro naše, mnohdy dost na hraně experimenty. A čím starší barák a jeho obyvatelé, tím víc, dalo by se říci. Vím zcela spolehlivě, že jsme jednou, jako klučiska, úplnou náhodou objevili malej muničák, následně přistiženi majitelem, řádně profackováni a ujištěni, že jestli ceknem, tak nás jedním tím železem všecky odstřelí:-)Měli jsme řádně v gatích, nikdo samozřejmě necekl a majitel to přestěhoval na bezpečnější místo. Jak si tak matně vzpomínám, tak to obsahovalo komplet vybavení i pro dost velkou, současnou teroristickou buňku. Tu rodinu znám, nejsou to ani trotlové, ani poserové, ani bývalí bolševici, ani estébáci – rozumný, slušný a vzdělaný lidi, trochu nedůvěřiví, ale nijak přehnaně. Takže mám oprávněný dojem, že ten pečlivě nakonzervovaný arzenál, co jsem na vlastní vypleštěné oči viděl, ještě někde je.
           Tuší někdo, kolik takových, plně funkčních aparátů může mezi lidmi být?

          9. Odhady jsou mezi půl milionem a třemi miliony…
           Po několik desetiletí se na každého Silvestra provalilo zhruba stejné množství černoušků, tudíž rezervoár musel být aspoň o tři-čtyři řády vyšší…
           A perlička: kdesi na Horehroní skladovali holopupkáči od SNP kanon, ze kterého vždy právě na Silvestra o půlnoci vystřelili. Asi třicet let po válce se jim podařilo trefit lesákům boudu, načež přijeli žandári z Bystrice, kanon jim zabavili a odvezli do muzea SNP…

        2. Tak nějak tuším, že Vám Behemont asi neodpoví, já se o to už snažil, ale když budete mít štěstí, tak Vás označí za socana nebo tak něco :)

        3. Vede mě k tomu psaný text. Úpřímně nevim, proč bych měl podkladovat správný výklad znění, to snad vy doložte judikátama, že to tak není a že váš (IMHO závadný) výklad je ve skutečnosti správný.

       3. Účelem bylo dovolení neskrytého nošení ve vlastní nemovitosti/se souhlasem majitele nemovitosti. Např. teoreticky ochranka v supermarketu s Kosou.

        I kdybychom přistoupili na Behemotův Výklad Zákona, náujemce může své zbraně nakrásně mít v režimu „nošení“ či „přechovávání“, nikoli „držení“.

        Jenže Behemotův Výklad Zákona (c) je perversní interpretační zmetek, neboť žádná ohlašovací povinnost ozbrojeného nájemce pronajímateli neexistuje, nic co by mu zakazovalo mít zbraně v nájemním bytě neexistuje a vykládat tak paragraf o držení je zvrácené.

 3. Presne stejnou zkusenost jsem mel kdyz v Budejovicich soudili jisteho nejmenovaneho Gabora, vedouciho nactileteho gangu zodpovedneho za vykradacky bytu a loupezna prepadeni. Mym dobrym znamym, kteri se s Gaborem osobne znali, Gaborova parta nasilim zcizila vsechny cennosti: zbrusu novou nokii 5110 pocinaje a zlatym retizkem konce.

  Byla to uplne stejna fraska. Soudni sin zaplnena k prasknuti Gaborovou ‚rodinou‘, a kdyz se soudce zeptal ‚pane svedku, muzete identifikovat kdo vam strhl retizek z krku?‘ kamarad se otocil do soudni sine kde cigani jako jedna rodina zacali mlatit pesti do dlane. Pan svedek sice vedel kdo to byl, ale mel strach, tak rekl ze nevi…

  Bylo to tehdy presne jak DFENS popisuje, vcetne matron pred soudni sini ktere atakovaly vsechny prichozi otazkami ‚a co vas jako na tomhle pripadu zajima?‘

  Gabora, tehdy asi dvacetileteho, neodsoudili. Jenom par ctrnactiletych cikanat dostalo nejakej decak, nebo ja nevim co se za vykradacky bytu dostava ve 14?

 4. V článku je to naznačené… Ale jediný, čeho se podobný hovado bojí je, že z jeho oběti (nebo někoho poblíž) se stane jeho kat.
  Proto to zdravé rošíření zbraní mezi lidma MÁ SMYSL.

 5. Nejhorší je, že takový bezmozek je schopen do člověka vrazit zezadu kudlu (naštěstí „jen“ do stehna) kvůli mobilu za pár stovek – stalo ze známému na Václaváku při výstupu z metra po schodech.

  1. Kamaradka vystupovala z tramvaje s kocarem a kdyz mela plne ruce prace to nejak zvladnout, tak ji cikanka vytahla z kocaru kabelku a se slovy „zkus ceknout a parchanta ti propichnu“ zmizela v davu. Krik kamaradky situaci nijak nevyresil. A hlavne co bylo divne, ze tam nebyl zadny policista, ktery by to mel ihned vyresit, alespon podle Ivana Gabala.

 6. Tu bublinu lze i otočit. Policie dělá svoji práci (evidentně ho chytli velmi rychle). Chybí mi tu reflexe i druhé strany. Zde se jí ale nikdo nikdy nedočká. Protože bublina funguje i tady.

  1. Reflexe druhé strany? Asi nějak takle:

   Ale pán soudce, to já bych nikdy neudělal, já bych ani babyčku nepřepadl (oh, wait), to von mě tam zatáhl do toho průjezdu nutil mi nějaký drogy šrajtoflu mi asi sám narval do kapsy já byl celej zmatenej a rozrušenej tak sem rychle utek…

   1. Omlouvám se za nepřesné vyjádření. Reflexe těch, kteří kritizují PČR. Holt bublina si nevybírá.

    1. Ano, PČR dělá přesně to, co má – tedy odhaluje pachatele činu, co už se stal – to se jim statisticky relativně daří. Akorát každý s sebou nemůže nosit policajta, tak ta prevence bohužel trošičku kulhá.

     1. No, daří. Lékárničky objasněnost sice zvyšují, u krádeží je ovšem pořád spíš blíž nule než naopak. A s ohledem na to, jak se přetrhnou, aby náhodou neměli jednu neobjasněnou vraždu, i za cenu toho, že pošlou do kriminálu na půl života nevinnýho, tak to je taky bombič.

      Jinak souhlas, ostatně to je dobrá odpověď na oblíbenou otázku, proč nosit pištol. No, protože neunesu opicajta, co ji nese, že :D

    2. To říkejte těm, co kritizují opicii. Tady většina kritizuje režim, stád, chcete-li, jako celek. Celý pojetí spravedlnosti ve stádním podání je naprosto obrácený naruby, protože jak ukazuje tento případ, když už náhodou mašinérie zafunguje, kriminálníka (toho správnýho, pro opicaja je kriminálník každej, jesti něco spáchal, enbo eště ne) dopadne a odsoudí, tak oběť bude kripla eště živit na hotelu, místo náhrady škody.

     Takovoudle stádní spravedlnost si ráčej smotat do ruličky a vložit do análu.

     1. Co se mě týká, tak bych klidně nechal kriminály vybavit jako hotely, jednolůžáky s koupelnama, večeři à la carte a nealko nápoje dle libosti. Třeba by někdo občas požádal o prodloužení trestu, jen aby nemusel ven, sám se o sebe starat. Myslím, že by to v důsledku bylo výhodné pro všechny :-)

      1. Takové řešení už mě taky napadlo. A já bych jim tam dal i ten chlast.

 7. To je pohled zhýčkaného rozmazleného středoevropana. Doporučuju navštívit Marseille, Paříž, Oslo, Londýn nebo nějaké podobné africké město. Tam teprv uvidíte, co je to nebezpečná země. Proti nim jsou čeští cikánští recidivisté ještě přítulní domácí mazlíčci.

  Kdyby jen 10% občanů ČR místo plácání se na jejich zahnojeném dvorečku absolvovalo exkurzi po těchto evropských arabsko-černošských enklávách, tak by po návratu celý národ utíkal na hranice a stavěl barikády a ploty ze všeho co by jim zrovna přišlo pod ruku, klidně i z vlastních automobilů.
  Tady si každý myslí, že když má barák a auto, případně nějakou směšnou pistolku, tak se mu nemůže mic stát. To stejné si mysleli i obyvatelé německého chalifátu a britského sultanátu.

  To vám žekne každý, kdo měl co do činění byť jen s obyčejnými albánci, že ještě jednou s láskou budeme vzpomínat na ty „nebezpečné“ cikány. A to nemluvíme o té verbeži co se sem hrne z afriky.
  Třeba jen blízké Vídni je situace tak neúnosná, že i drsní srbští cikánští taxikáři balí kufry a vracejí se domů.

  Viz známé virální video od slovenského taxikáře ve Vídni:
  https://www.youtube.com/watch?v=XbvSW5jIXxg

  1. Z Vámi jmenovaných měst jsem naposled navštívil: Paříž – 2015, Londýn – 2015, Oslo – 2017. Co jsem tam přesně měl vidět? A zrovna letos v Oslu jsem viděl leda tak město plné všemožných tmavých lidí, kde jsem se cítil bezpečněji než ve většině Prahy.

  2. Paříž i Marseille jsem za poslední dva roky absovoval taky. Ano, ve Francii opravdu nežijou jen bílí, ale tak to tam mají už drahně let. Oni opravdu jsou, byli a budou „multikulturní“. Tyhlety tvoje vylhaný bláboly si už milej kabrnaku strč do prdele, díky :)

   1. Je to zajimavy ukaz, ze zeleni komunisti maji snahu premalovavat cerne na ruzovo. Jeden rudy trouba si zajede na prodlouzeny vikend do Francie a bude si tu otvirat svou nevymachanou hubu, protoze je z nej razem „expert“.

    Pritom uz jen ten sklenenej „plot“ okolo eifelovky je dostatecne vymluvnej, o uz nekolik let trvajicim vyjimecnem stavu a automatickymi zbranemi vyzbrojenych cetnicich v ulicich ani nemluve.

    Zivotnost takoveho priblbleho shiftyho ve vecernich hodinach v ulickach v Marseille pobliz pristavu je mensi nez osadky tanku prvniho sledu.

    A to je jen pohled turisty. Obycejni domorodci pak maji krome narustajiciho seznamu mist, kam se ve sve vlastni zemi uz nikdy nepodivaji, jeste takove banalitky k reseni, jako treba jak zajistit, aby nedotknutelni spoluzaci jejich potomka zustali jen u zlomenin a vyrazenych zubu a nedodelali ho uplne. Do skoly ho ovsem posilat musi, pokud nechteji, aby skoncil v pastaku, kde je situace uplne stejna a neni se kam pres noc schovat.

    Verejna doprava, obchody, restaurace nebo kina jsou vybornou prilezitosti, jak chytit treba tbc nebo zloutenku, to v pripade, kdy multikulti zrovna nema chut, venovat obeti nejakou blizsi pozornost botou nebo nozem.

    V jakekoli evropske multikulti zemi se ve mestech uz prakticky neda zit normalnim zpusobem, aspon teda pro obycejne lidi s obycejnou praci a bez velkeho majetku. Je to pouze prezivani za zdmi, zamky a neustaly strach, jestli jednoho na ulici sejme primo nejblizsi obohacovatel, nebo bojuvka antify za to, ze se negrovi neuklonil az k zemi.

    Utect se da maximalne na venkov nebo do zeme, ktera jeste neni takovou merou zasrana. Oboji je ovsem jen docasne reseni.

    Sokuje me ta drzost sracu jako treba tadyhle shifty, se kterou tuhle soucasnou progresivni agonii zapadni evropy banalizuji. Proc to delaji, nechapu. Tady v Nemecku se podobni zhovadilci venuji i antinacionalistickemu sebemrskactvi: Co je nemecke je spatne a vsechny nemce je treba pobit (jestli vcetne sebemrskacu samotnych jsem zatim nezjistil). V kazdem pripade bagatelizace problemu a radikalne antinacionalisticky postoj je typicka vizitka rudozelene kurvy, ktera muze byt nebezpecnejsi nez samotni obohatitele.

    Zaver je jasny – nedopustit ani naznakem, aby se ta rakovina (externi ani dobroserska pata kolona) rozlezla i v CR. Urcitou nadeji prinesly volby v Rakousku, kde dobroserove dostali opravnene na prdel.

    1. Na prvy pohlad to vyzera ze mate pravdu. Ked sa kuknete tuto, https://www.numbeo.com/crime/in/Marseille, vyzera to naozaj zle (neviem ako su tie indexy definovane). Tu mame pre porovnanie Prahu, ktora je navyse skoro dvakrat vacsia: https://www.numbeo.com/crime/in/Prague.
     No ale potom tu mame dalsie mesto ktore ma viac farebnych ako bielych, a, cuduj sa svete, napriek svojej velkosti na tom ovela horsie ako Praha nie je a je na tom vyrazne lepsie ako Marsielle: https://www.numbeo.com/crime/in/Toronto. A co taky Montreal, popularny imigracny ciel rucnikarov? Hmmm…https://www.numbeo.com/crime/in/Montreal. Nie zle.
     Cize rovnica farebni=zlocin asi tak univerzalna nebude. Ako vzdy, zlozite problemy maju zlozite priciny a zlozite riesenia.

     1. Souhlasim, ale:
      1. Muze se v Kanade usadit kazdy, kdo fyzicky prekroci hranice? Nebo je to vec urciteho vyberu?
      2. Ma v Kanade prakticky kazdy okolo 800 EUR na ruku, jen za to, ze se tam vyskytuje? Nebo musi projevovat aspon nejakou minimalni cinnost?
      3. Jak je to s dvojim metrem v soudnictvi? Zjednodusene receno – dostanes za „cernou svini“ stejnej flastr jako za „bilou svini“?
      4. A v neposledni rade – kolik procent hlasu dostavaji zeleni a komunisti? :-)

      1. 1. Nie. Kazdy kto prekroci hranice a poziada o azyl ma narok na posudenie svojho pripadu. Ale musi prejst riadnym imigracnym konanim ktore posudi jeho narok na azyl. Niekedy su rozhodnutia cudne – mame tu stovku ceskych ciganov co ziadali o azyl kvoli perzekucii bielimi. Ale poznam aj bieleho cecha co dostal azyl pretoze ho doma buzerovali cigani a policia mu nepomohla (oficialne).
       2. Ano. Utecenci dostavaju podporu a dotovane byvanie, o domacich welfare jockeys uz ani nehovorim. Jedina skupina ktora nema narok na nic – teda klamem, mali sme narok na rodinne pridavky kym nase zarobky neprekrocili limit – su legalni imigranti. Doslova sme sa museli zaviazat ze 3 roky nebudeme ziadat o socialnu podporu (dnes to je 10 rokov). To ale neplati na utecencov a „utecencov“.
       3. Uprimne povedane, neviem. Keby som zrusil indiana, tak ma dojebu na mraky. Ale farebneho imigranta – naozaj neviem.
       4. Zeleni – nula cela, nic. Maskovani komunisti – pod nazvom liberali – vladnu vo viacerych provinciach a na federalnej urovni s cca 35% hlasov.

       1. Dopouštíte se při argumentací statistikou oblíbeného omylu. Srovnáváte kvantitu, bez ohledu na kvalitu, obsah, srovnávaného vzorku. Tím chci říct, že do Kanady se migrant dostane jen letadlem, nebo přes hranice USA. Tudíž většina z přivandrovalých jsou hispánci, co nemají problém pracovat. Rozhodně se jim u pobřeží nevyloďují čluny plné černochů.

        1. zase bacha, hispánci maj docela slušnou kriminalitu a co se týče terorismu, tak kolem 40 procent teroristických útoků v USA mají na svědomí hispánci a jsou nejrizikovějjší skupinou. Muslimové jen 6, ale těch je v USA jen málo.

         1. Ono je to jako s těma Vietnamcema u nás. Oni sice pracujou*, ale pokud jde o prachy, tak žádnej kšeft neni dost špinavej aby si do něj pracky nenamočili když sype. Takže kromě pašování a neplacení daní mezitím ovládli výrobu drog a pěstování marihuany a nečiní jim žádný problém vykupovat zboží nakradené po obchoďácích, pokud si ho přímo nenechají krást na zakázku.

          *kdo z vás kde viděl za posledních 20 let Vietnamce pracovat jinak než že seděl někde ve stánku nebo v krámě? A to jich v Praze 4 máme hromadu, hlavne v Písnici a okolí.

          1. Se zájmem sleduji provoz několika vietprodejen v okolí.

           Nájmy v téhle lokalitě jsou známé, ostatní náklady taky, tržby se dají +/- odhadnout, marže též .
           Pokud by tyhle kvelby měly fungovat jen na té ofi bázi co se prezentují žádný by nepřežil víc jak jeden Q.
           A klasickým průvodním jevem je postupná avšak vytrvalá modernizace/vyšší kategorizace vozového parku toho kterého „Bajzy“ šikmoočka …

          2. jo, to mi připomíná Kunratický ekonomický zázrak. někdy před 7 lety byly v Kunraticích tři Vietnamské večerky a Potraviny Kratochvíl s celkem slušným sortimentem a tuším dvěma prodavačkama. Před nějakými čtyřmi lety tam přibylo Tesco Local, nebo jak se to pidi Tesco jmenuje. Jako důsledek Kratochvíl zkrachoval. Vietnamci se udrželi, aniž by změnili prodejní dobu po-ne od 7.30 do 21.30 plus mínus nebo sortiment. Tesco má po- ne 6.00 – 22.00. Před dvěma lety tam přibylo Obchodní centrum Kunratice sestávající z Penny a DM Drogerie (plus něco dalšího, Zverimex, Vinotéka atp). Vietnamci se stále drží v nezměněném počtu aniž by jakkoliv změnili sortiment nebo ceny. Prostě ekonomický zázrak. Zejména ten u kostela, kterej celej den zeje prázdnotou :)

          3. Teda, abych jim nekřivdil, sortiment mají užší než tenkrát. V praxi to znamená že tam maj celkem hovno i oproti tomu pidi Tescu.

          4. Jo, občas taky uvažuju, jestli tam jenom perou prachy, nebo i něco lepšího.

           Jinak marže zas mají o něco lepší, páč pravidelně vláčky rákosníků obráží obchoďáky kde je něco v hodně dobré akci, vyberou toho několik vozíků a druhej den je to u nich v krámě za obvyklou neakční cenu+přirážku.

          5. Na přímý dotaz, zda jim vadí EET:„Nevadííí, internet máme!“
           A normálně vydávají, zcela nezvykle proti minulosti, účtenky.
           Ekonomický zázrak.

          6. A já jim je zase vracím, ať je klidně stornujou, když budou chtít.

          7. Pokud mi někdo vydá účtenku z pokladny online připojené k finančnímu úřadu, a já mu papíový výtisk vrátím, může ji stornovat?
           Pokud může, v jakém asi počtu procent obchodních případů?

          8. Re: shane
           17.10.2017 v 21:13

           Pokud tam probehl zazrak, meli by se rakosnici slozit a postavit kapli.

           V te nasi prdeli meli rakosnici taky vecerku, ale postupne tam meli cim dal tim vetsi hovno az to nakonec zavreli, asi po 15 letech. A to je znicil uplne normalni COOP.

           Ja jsem mel s nimi neco do cineni tak pred 15 lety, to jsem znal osobne jejich sefstvo v Brne na Olomoucke a to opravdu jeli k xeftech se zbozim, ktere bud jinde nebylo, nebo bylo za jiny prachy. Ano, „koupili“ tehdy 300 ks 12ft kontejneru stejne, jako Bures Chemapol, ale to bych bral spise jako okrajovou lapalii.

           Z ceho ziji dnes, pokud to neni fet, nemam sajn. A je fakt, ze vetsinou v rakosnickych xeftech dneska stoji ceske holky a co mi rikala zena, tak kdyz rakosnici kupovali v Brne nemovitosti, tka vytlacit 50-80 micu kes na prkno pro ne nebyl problem.

          9. eh… 40 ft kontejnery, samozrejme. Motam metry a stopy jen to hvizda.

        2. Pozrite sa lepsie na skladbu obyvatelstva Kanady. Najvacsia „mensina“ pochadza z tzv. juznej azie. Teda od Pakistanu po Banglades. A tam sa najde kadekto. Druhi su sikmaci. Arabi su tiez celkom vysoko v zostave – hlavne v Quebecu. Ono migranti platia celkom slusne peniaze prevadzacom. Kupit letenky pre nich nemusi byt az taky strasny problem. No a ked ich prepravu platime my vsetci, potom uz vobec nie, ze?
         Co sa tyka Hispancov, tych tu je relativne malo. Posledna vlna su cierni Haitania utekajuci z USA. Ti dostali docasny azyl po zemetraseni a hurikane Sandy, no nechce sa im spat. Samozrejme, nas slavny selfie boy ich vyzyval na socialnych mediach nech len pridu, ze miesta tu je dost. Robil to az kym nebol upozorneny prislusnym ministrom ze zakony este stale platia…
         Na druhej strane, jeden nemusi byt „utecenec“ na to aby robil neplechu. Napokon, taky Ahmed Khadr bol legalny imigrant co vystudoval univerzitu v Ottawe. A pozrite kam to dotiahol…

         1. Migranti, kteri jsou schopni zaplatit slusne penize prevadecum, jsou neco jako migrantskych hornich 10.000. Vyse popsane negativni cinnosti u nich sice nejsou vyloucene, zato ale vyrazne meme pravdepodobne.

     2. Jedinej barevnej, kterýho mám rád je Lasica.

    2. Jestli ty nejseš tak trošku paranoidní…kde jsi sebral, že jsem zřejmě rudozelená kurva, je mi taky záhadou. Do francie jako firma jezdíme obchodně 25 let mnohokrát ročně, vedení je tam víc dní v roce než v čr. Ano, třeba v Bordeaux se situace za poslední roky zhoršila, ale spíš kvůli původním muslimským obyvatelům 2-3 generace, rozhodně ne kvůli uprchlíkům nebo ekonomickým imigrantům. Ano, v Marseille na špatným místě je životnost přitroublýho shifty asi víc ohrožená než v Plzni nebo Praze, ale to tak v Marseille je minimálně 100 let a životnost Praetoriana, kterej navíc rozumí hovno francouzsky, bude ještě výrazně nižší.
     Nikde neobhajuju tu „rakovinu“, jak píšeš. Ale že by tam lidi žili v agonii? To je blbost.

     1. Podivej se na fotbalovy narodak Francie v 60. letech a ted.

      Imigranti delaji drobnou kriminalitu. Ale jaxe pomnozi,tak je to horsi.Tohle je pruser do budoucna,rekneme tak na 30 let,paxe teprve projevi v plne krase.

      Ja osobne vidim jako totalni pruser pro Frantiky to,ze si mohou nechat zajit chut na nejake legalni zbrane.Protoze by na ne totiz dosahli i ti,proti kterym by mely slouzit.V tomto mame zatim naskok.Pokud ho ovsem udrzime,ze…

      Neni to tam zadny Armageddon,ale je to horsi,horsi,horsi… a horsi.Kam az to zajde,tezko rict.Ale desetileti od desetileti to bude horsi.Tipuju,ze konecnym stadiem bude neco,jako soucasna africka zeme.Bordel a nejistota,kam se podivas.

      1. Ano, to že se to postupně zhoršuje, to nikde nerozporuji. Taky z toho nejsem šťastný. Ale francouzi to opravdu vidí jinak, než my. Oni jsou na černochy naprosto zvyklí, asi jako my na cikány, plus mínus. Co bude dobudoucna, to se uvidí. Ale francie opravdu vždycky byla země, kde se rasy a kultury míchali.
       PS: kolik černochů v 60. letech reprezentovali evropské země? Málo no. V Americe skončila rasová segregace v roce 1968.

       1. míchaly. No fuj :(

       2. Mam ve F dost pratel a kazdorocne se s nimi o tom bavim. Vidi to podobne, jako ja. V soucasnosti jeste zadna velka tragedie, ale do budoucna… kurva problem. Protoze az se na ulici budou mydlit cerni a bili Francouzi, vlada nebude radosti vedet, koho vlastne podporit a jak pripadne je od sebe odlisit. Uz ted se proto dela priprava, aby nebylo pripustne lidi delit podle barvy pleti. Takze dalsi generace imigrantu tu zemi jednou proste prevezmou a bude vyreseno.

        1. U mě a mých (našich) známých je to tak půl na půl. Šťastný z toho nejsou, to je jasný. Každopádně co bude to se uvidí, neviděl bych to tak jednoznačně. Ono bez těch bohatých to moc fungovat nebude a to pochopí rychle všichni. Nemyslím si, že Francii převezmou imigranti, nedokážu si představit jak…neviděl bych to tak černě (doslova) :)
         PS: Koloniální velmoci. Ano to byla Francie atd. Je možné, že z toho bude problém. Popravdě to hlavně většina francouzů neřeší.

         1. Ta nakaza ma hned nekolik rovin. Taky tech skodlivych zarodku je nekolik typu.

          A zasahuje to vsechny oblasti. Od skolky a skol, kde je cim dal vic premuhammadovano, coz je nejen „rasova inkluze“, ale i vyrazny „nebezpecnostni faktor“ pro zatim jeste vetsinovou populaci, jak uz jsem zminil.

          Potom verejny zivot, kdy jsou centra mest zvlast vecer a v noci no-go, pres den potom v obchodech a MHD neustale konflikty (slimaci) a raketove narustajici kriminalita (negri).

          Samozrejme si muzes vyjit na prochazku nebo nakupovat nebo kamkoli a nezaznamenat zadny problem. Ale musis vedet kam a tech moznosti neustale ubyva. A svet businessu je uplne o necem jinem. Skleneny vypulirovany zamek s ochrankou. Dneska v poledne v jidelne taky sedel u vedlejsiho stolu fousatej chlapek v turbanu. Jenze to (aspon doufam) neni talibanec, ale Sikh. Kazdopadne se vrta v kodu a ne v kalasnikovech nebo semtexu.

          I pred masouvou invazi obohatitelu byla otazka statniho duchodu dost nejista. Ted se da uz na nejaky duchod prakticky zapomenout. Vsechno zblajzne socialna pro privilegovane vrstvy, ale platit si „duchodove“ je presto i nadale povinnost. Si predstav to peklo, kdyby se v CR najednou skokove zdvoj- az ztrojnasobil pocet ciganu.

          A pak tu mame jako bonus vselijake ty „je suis“ a sbirani kusu tkani rodinnych prislusniku z dlazby a chladice nejakeho dopravniho prostredku po pasazich a promenadach. A tohle je uz high-level ruske rulety. Mam tu treba pobliz dve multikina, vloni v jednom z nich urna odpraskla chlapka s explozivni vestickou, nez to stihl zmacknout. V nedeli okolo 16:00. To jsem tam taky zrovna mohl bejt s deckama.

          Nedivim se, ze to francouzi „neresi“. Nemci to taky „neresi“, protoze kdo to zacne resit, ten je jako „nacek“ odrovnany. A to je na tom asi to vubec nejhorsi.

          A ted to hlavni: Kdyz se podarilo diky usili madaru, italu a lybijcu tu invazi aspon vyrazne zpomalit, prichazi hajzl Juncker s plane, jak za penize EU presidlit do evropy statisice africanu. Nevidim jedinej duvod, proc by u toho mela asistovat CR. Ty vyhody clenstvi se nejak zacinaji vytracet. Pryc odtud a co nejdriv.

          1. V tom co píšete, nejsme v neshodě milej Praetoriane. Minimum co proto může každej udělat, je nechat si výmluvy a jít to vo víkendu hodit někomu, kdo to tak myslí. Já se stěhovat nechci a ani nebudu. Sem rád tam, kde žiju.

           http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-opravdu-jsme-jen-tyden-pred-volbami-f35-/p_politika.aspx?c=A171014_171302_p_politika_wag

           http://neviditelnypes.lidovky.cz/rakousko-vpravo-v-bok-0uf-/p_zahranici.aspx?c=A171017_205258_p_zahranici_wag

          2. Hele najednou chce vystoupit asi 10 různejch obskurních straniček o kterejch sem nikdy neslyšel, ale volební potenciál všech dohromady je tak 4 %. Koho z těch co mají reálnou šanci se tam dostat pořád netušim. Už to vypadalo že Pitomio by aspoň všem nadával v opozici a trochu víc by mohl o čmoudech a uhniji žvanit v televízió. No a teď nějaký že by se jako moh paktovat s bábou? To fakt nee…

          3. Jo, jenže to je problém těch chytřejších a svobodnejch lidí, ty se prostě těžko domluví. viz. Svobodní, Matějka, atd. Letos to prostě hodím ODS, Klaus mladší je mi sympatický a na zbytek seru, beru to jako jedinou reálnou protiváhu ve sněmovně všem těm čssd, kdu, ano, ksčm, top. Aspoň malou protiváhu.

    3. Praet: ++1

  3. Co zvanis za kraviny? Krome Marseille jsem je loni procaral a k tomu mnoho dalsich. Muslimky spoctu na jedne ruce, mesity neviditelne, muezzin neslysitelny. Zalez na hajzl a dej si na hlavu kastrol, troubo.

  4. Souhlas. A Lyon je taky fajn… Minulej tejden jsem tam strávil dva dny a stačilo mi.

  5. Do Francie jezdime kazdy rok, courame povetsinou na jihu, nikdy nevynechame Provence. Cernejch hub tam bylo a je hafo, otravny jsou porad stejne. Spise jsem zaznamenal rozdil v Italii, kde drive byly akorat africke kurvy a ted se jim valeji cernosi u kdejakeho obchodaku a v turisticky exponovanych lokalitach nabizeji fet.

   Ve F spis byly qideni navonene mlade cernosske kocenky, kterak laskuji s mladymi biymi Frantiky. Evidentne minimalne druha generace.

 8. Mají u vás v budějicích u soudu prostor pro bezpečné vybití zbraně? A vůbec možnost ji odevzdat stráži?
  V Plzni se hrozně divili, jakto, že jdu k soudu se zbraní, ačkoliv jsem si to ověřoval mailem předem (napsali že ano, a že ji odevzdám stráži). Žádným prostorem k vybití tam samozřejmě nedisponovali a až tam půjdete, tak nějak zabouchejte na vrata, ať si pro to železo přijde stráž ven, do budovy přece nesmíte, jakože vůbec.

  1. no hele, na Prazskem hrade taky nemaji misto kde ulozit zbran….

   1. Meli by tam postavit prasnou branu.

    1. Neresim, zda maji misto kde ulozit zbran, protoze to v plzni maji, ovsem kde ji vybit ne. Nekdy si pripadam, ze jsem jedinej, kdo nosi, kdyz vsude kam prijdu jsem nejaka vyjimka… Cili by me zajimalo, kde dfens v budejicich tu zbran ulozil, ci snad sel k soudu „nahej“?

     1. Ja si myslim, ze pokud neni urcen bezpecny prostor qybiti zbrane, pak si ho proste musim jako drzitel ZP urcit sam uplne stejne, jako to treba musim udelat doma. Takze v miste, kde se zbran predava, proste musim namirit do bezpecneho prostoru a zbran vybit. Pokud to nezvladnu, nejsem hoden zbran nosit. Ja nevim, ale kdyz v lese neni ToiToi, taky se holt musim vysrat tak, abych tim ukonem nikoho neobtezoval, neznecistil ani nezucastnene, ani prirodu a pocinal si obezretne, aby to nepusobilo verejne pohorseni. Predpokladam, ze kulturni clovek toto zvladne taktez.

      1. No nevim, posrání v lese a (ne)znečištění přírody, asi jak se to veme :D

       1. Kulturni clovek, na rozdil treba od pumpickare, sere do dulku a pak to zahrabne.

        1. Tak to budou potom čmoudi kulturní, ne? Ti serou do díry už pár staletí :D

         1. Já jsem, dámy prominou, sral do díry naposledy před týdnem, neb kamarád má za chatou klasickou budku. Za nějaké extra prase se nepovažuji, byť někteří známí, při vzpomínkách na naše mládí, hovoří cosi o kancích a dobytcích, ale to už také není pravda :-). Tak kde je problém?

          1. Tady byla řeč skutečně o samotné díře, ne o díře s boudou ;-)

           Na druhé straně oproti Indii to ještě v Arábii jde, pořád tam neserou kdekoli na zem kde se jim zrovna zlíbí…

          2. Technicka – je vedecky prokazane, ze kdyz clovek sere do diry v takovem tom podrepu, vysere se mnohem lepe a ma mnohem mene strevnich problemu nez clovek, co se sere klasicky v sede na hajzlu. Jo, sezeni na hajzlu je asi komfortnejsi, ale srani do diry ma take neco do sebe :-))

          3. Re: Lojza
           17.10.2017 v 19:09

           Cele kouzlo je jen a pouze v tom uhlu, ktery sviraji stehenni kosti a pater. Pokud budu srat v polostoje na tureckem hajzlu, vyseru se vyrazne hure, nez na evropske musli. Musle proste musi byt spravne nizko. Nekdo se domniva, ze z nizke musle se mu blbe vstava, jenze ono se do ni lepe sere. Proste „prdel se lepe otevre“. Kazdopadne musle je kulturnejsi zalezitost uz jen z toho duvodu, ze v pripade spatne konzistence nehrozi kontaminace nohavic apod.

          4. Vědecky prokázaný jsou lecjaký píčoviny, a když bude správný zadání, tak moderní vědec prokáže i že noc je den a naopak.

          5. Co by mi jako Evropanovi vždy vadilo hodně, tak je podat ruku praktikujícímu muslimovi. Nikoli snad proto, že bych k němu měl odpor jako k člověku, ale při vědomí, že nevím úplně spolehlivě, kterouže prackou si před půlhoďkou vytřel prdel. Jak obecně známo, toaletní papír v těch končinách bývá jen v hotelích a ani tam jej muslimové moc nepoužívají, jen hosté z jiných kultur a proto ten papír tam vlastně je-jinak by nebyl třeba.
           Jestli sere do díry, nebo do chemičáku je mi celkem jedno, ale všechno to následující, včetně obecně mizerné hygieny…ano, oni mají organismus bakteriologicky nastavený úplně jinak, takže i kdyby si po tom sraní jen utřel ruku do gatí a potom toutéž jedl, neposere se..Pokud ji ale někam položí, či s ní něco uchopí, čeho se pak dotkne cizí člověk z jiné kultury, s jiným imunitním systémem, toť otázka…

          6. Tak zrovna tohle mají ošetřené dobře: pravačkou se jí, levačkou otírá prdel…
           Vždycky ta správná ruka k příslušnému konci trávicí roury a nikdy se nesmí zaměnit…

          7. prej je dokonce pro muslima urazka zamavat mu levackou. Co se tyce podavani ruky tak bych byl v klidu. Ti u kterejch pripada alternativa podani ruky v uvahu* si budou prdel utirat papirem jako my a ruce si po pouziti hajzlu nemeje ani spousta Cechu.

           *Predpokladam ze si nebudes potrasat rukou s kazdym fellahem kteryho potkas nekde na bazaru.

          8. ehm, jsem přesvědčen o tom, že v drtivé většině aspektů je „naše“ civilizace a včetně zvyků nadřazena té „jejich“, ale ausgerechnet drhnutí pudele nasucho papírem je výjimkou, která potvrzuje pravidlo.
           znáte bidet? moc fajn věc. má jedinou nevýhodu, od okamžiku, kdy si takovou věc pořídíte domů, začnete pociťovat vykonávání velké potřeby v jakkoli hogofogo nablýskaném luxusu, kde však budete odkázán na papír, jako značně nepříjemný a nečistotný diskomfort.

          9. prdele vodou si prekvapive mejou Indove. Akorat nemaj bidety ale specialni hrnky.

        2. Ano, s tím nelze než souhlasit.
         Zahrábnout hovno by mělo patřit k základním dovednostem každého táborníka, divím se, že hoši od Bobří řeky nikdy nepoukázali na všudeseroucí takytáborníky. Očekával bych, že Rikitan předvede dokonalé vysoustružené hovno, které ukryje pod navhlčený drn a vsadí do něj žalud, aby na tom místě vyrostl statný dub.

         Kdo kdy vyšlápl lidské hovno dobře ví, že je to jeden z nejhorších smradů vůbec. Ideálně si s tím zamatlat pedály v autě a pak ještě kus nohavice.

         1. I kdyz se mu vyhnu, tak ale zcela spolehlive je lokalizovano nasimi psy a nasledne zkonzumovano. Takze i kdyz pedaly v aute zustanou netknute, dech psu je primo dechberouci. Jakmile tedy jdeme nekam na prochazku, podivam se doma do mapy, kudy vedou cyklostezky a planuji cestu uplne jinudy. Bohuzel ale, cyklostezek je cim dal tim vice.

          O vikendu jsme meli zajimavy zazitek – vyslapli jsme si k jednomu jezeru na Sumave, v NP. Dorazili na misto a tam parta pumpickaru hulakala takovym zpusobem, ze nebylo slyset vlastniho slova. Tak jsme po vyslapane cesticce poposli asi tak padesat metru okolo jezera, mimo ofiko cesticku NP. Sedime u vody na cistem miste, koukame, ve vrbe hrklo, v rakosi luplo a objevil se strazce NP. Stal tam mezi hovny a sracaky, plus jednim ohnistem a povida, ze jsme v prvni zone a tam se proste jen tak mimo cesticku nesmi…

          Co na to rict… mel pravdu, tak jsme sli do prdele, ale pusobil tam v tom bordelu hodne krecovite.

 9. Taky je to o předposranosti ovčanského stáda. Kdyby nějaký ten Dežo Jánevímjaksemitajehopeněženkaocitlavkapse věděl, že když tomu poškozenému kdokoliv skřiví vlas, tak milého Deža do týdne v průjezdu zkopou „neznámí maskovaní útočníci“ tak že půl roku nevyleze ze špitálu, tak by si neovolil žádné zastrašování svědků.

  Každý národ má vládu jakou si zaslouží, ale i spravedlnost jakou si zaslouží.
  A tak díky zbabělosti a vohnoutství občanů se spravedlnost v tomto státě čím dál víc stává fikcí. Fikce doručení, fikce soudního řízení bez vás, ale do basy vás zavřou zcela reálně.
  http://paragraphos.pecina.cz/2017/10/fikce.html

  1. Proti fikci doruceni jeste stale existuje ucinna obrana. Zatim.

   Je spise pozoruhodne, PROC fikce doruceni vznikla – pro neschopnost statu dorucit nejakou korespondenci adresatovi. Cili mame tady dve statni instituce – Ceskou postu a PCR, ktere umeji dorucit ledacos, pokud chteji a jsou za to danovymi poplatniky stedre placeni. Ale protoze nejsou schopni svoji praci vykonavat, vznikla fikce doruceni. Jen nechapu, jak je mozne, ze korespondenci dorucit je problem, zatimco zahajit pak treba exekuci, nebo dostat nekoho do vykonu trestu az zase takovy problem neni.

   Jak rikam – proti fikci doruceni se zatim branit lze. Spise mne zajima, japa to bude CKP od ledna delat s temi auty, ktere museji byt pojistene. Jeste jsem novelizaci necetl a prectu si ji. Mam zrovna jedno auto, ktere ma v haji motor a brzdy, totalne neschopne jizdy a to ani po lese, ale chci ho dat do cajku, az nekdy bude cas (treba za deset let, to je fuk). Holt jim soupnu RZ do depozitu, at tam shniji. Jen mne stve ten opruz jit na urad dvakrat. Co jsem byl informovan, tak v prvnim kole nelze dat RZ do depozitu na neurcito. Musi se na rok a pak na neurcito. Aby to nahodou ovcana nevyslo moc levne, ta pece o kus statniho plechu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017