Měřit Brno! (aneb jak by se mohla měřit rychlost v Brně) - zpět na článek

komentářů 85

Přidat komentář
 1. Škoda, že takovýhle zmrdismus není trestný!
  Zdali pak by nešlo vše více medializovat, udělat z případu „odstrašující aféru“, škandál?

  1. Vy musíte mít opravdu pevnou důvěru v tento právní stát, že vůbec pomýšlíte na to, že by to mohlo být trestné.

   1. Spíš by pomohla neformální demonstrativní akce mimo zákonný rámec. Připomenout zodpovědným osobám, že nejsou osamělý ostrov, že taky z kanceláře vylezou a potkají lidi, jimž se zodpovídají a pro které mají pracovat. A při vhodné medializaci by ti ostatní trošku přibrzdili nebo aspoň skryli své aktivity.

   2. I prd velebnosti, kdepak jste se toho dočetl? To že lituju legální nemožnosti pověsit podobný sígry za kule do průvanu, ještě neimplikuje moji důvěru v právo „prosazované“ tímto státem.

    1. Bude to tím, že pojem právo u mě vlivem státu degradoval na pojem zlovůle, a tak holt už ten pojem v původním významu vůbec nevnímám :(

 2. Kdyby radši seřídili semafory od Tomkova náměstí po Otakara ševčíka aby tam konečně nebyla červená vlna, ale zelená.

  1. Kdyby spíš dali semafor i do připojovacího pruhu z Vinohrad, aby tam nenajížděla auta až po „špunt“ a mohlo tam najet alespoň pár aut z hlavního směru. To stejný přechod u kostela (mimochodem na přivaděči, kde se jezdilo 80Km/h), byl vybudován proto, protože se lidé v podchody prý báli (hov*o báli, líný lemry to jsou a na semafor byla dotace). :-/

   1. To už je bezpředmětné, příští rok začnou stavět velkej městskej okruh a všechno to pak bude jezdit přes líšeň.

    1. To je úspěch!
     Bolševikovi bylo po 40 letech jasné že Brno potřebuje velký okruh.
     A kapitalista ho po dalších 30 letech začal stavět.
     Za dalších 20 let se možná dočkáme dokončení.

     To stejné MHD, především tramvaje. Za cca 30 let bolševik vybudoval solidní síť MHD. Za dalších 30 let tuto síť kapitalista nebyl schopen rozšířit a za neustálého zdražování jízdného ji jen horko těžko udržuje v provozu (díky eurodotacím).

 3. Poslat to k ledu není řešení, nejpozději po příštích volbách se to vytáhne znova – možná i dřív. Současná suita se ke kormidlu taky dostala díky slibům že zruší rezidentní parkování a místo toho se rozšiřuje. Řešením by byl skandál na téma „tunelování městského rozpočtu přez zakázku pro nastrčenou firmu“ nejlépe následovaná vyšetřováním a kampaň „měřit se má na místech kde nejsou nehody“ atd. jenže na to není vůle.

  1. klokan: hlavní problém: ti, kteří chtějí krást (pardon, rejžovat) mají zájem a mají taky prostředky – vše, co do lživých kampaní nalijou, se za pár měsíců vrátí, i kdyby šlo o miliony. A tady jde o desítky milionů KAŽDÝ ROK.

   Takže proti obrovským prachům stojí kdo – člověk, z jehož investice do obrany před zlodějinou se mu nevrátí vůbec nic, není z čeho, bojuje přece za to, že se okrádat nebude. Ergo to nelze vyhrát, jako vždy vyhrají prachy s podporou jásavých blbů (hlupáci, kteří si vsugerovali, že to něco vyřeší) a sviní (nadšených, že se jiným uškodí).

   1. dokud ty pokuty zustanou prijmem obci, bude to cim dal vetsi lakadlo, navic je to i pro starosty mnohem lepsi zdroj prijmu (vetsinou od prespolnich) nez svym obyvatelum napalit maximalni koeficient na dan z nemovitosti (az to pujde) vzhledem k dalsim volbam … jedine ty prijmy pokut sebrat obcim, bude chybet motivace (alespon u tech obci, bude jim stacit treba ten drevenej policajt)

    1. Jsem toho názoru, že pokuty by se měly rovnoměrně rozdělit mezi všechny obyvatele a jednou ročně to vyplatit.
     Protože pokutované jednání ohrožuje nás všechny, ne obec, a my všichni bychom tak měli být odškodnění. To jsem zvědavej, jak zběsile by se pak pokuty vybíraly.

  2. Oni to schválí na posledním zastupitelstvu před volbama jako, že dělají něco pro bezpečnost. A nové vedení už přijde k hotové a schválené věci a bude ji jen těžko za cenu velkých finančních ztrát likvidovat. A nebo se na to vykašlou a nechají to běžet, však to schválilo minulé zastupitelstvo, my za to nemůžeme.

 4. bourat je v pohodě, klidně můžete přejet maminku s kočárkem, ale proboha prosím vás dodržujte u toho povolenou rychlost, protože jestli pojedete šedesát na padesátce a i nějakým zázrakem nepřejedete celou třídu prvňáčků na cestě do zoo krmit zvířátka, tak to je nepřípustné, jste pirát, nebezpečný terorista a je potřeba vás potrestat a to minimálně pětikilo mínus.

  1. Naopak.
   Jezdit 60 je v pohodě, prostě zaplatíte pokutičku, „přijmete zodpovědnost“, zachováte se jako chlap, a bude vám odpuštěno.
   A to až do +30/+40km/h (nebo jak to je). Při rychlém jednání sleva, při nekladení odporu je to bez bodů.
   Proto jsme přeci zaváděli bodový systém. Aby se zabránilo lidem, pro které pokuty nic neznamenají, opakovaně páchat tydlencty přestupky. Ale pak se ukázalo, že je to moc práce, a že to všem stranám usnadníme tím, že to celé zautomatizujeme a bodíky těm, co neprotestují, dávat nebudeme, protože netrestáme řidiče. A jsme tam, kde jsme byli.

   Nevím, jak to moje auto dělá, ale mně z úsekovek v Praze nechodí nic už třetí rok. U předchozího auta to fungovalo taky, jenže tam byla RZ omlácená tak, že byla špatně čitelná i člověkem. U toho nového auta nejsem nikde uveden, takže whitelist nepřichází v úvahu, a je to typická česká jeskyně na kolečkách bez jakýchkoli úprav, tak nechápu, jak je to možné. Začínám mít pocit, že všechny ty pokuty jsou jen mýtus.
   A mimochodem je to fajn. Protože kde je úsekovka, tam policajt neměří.

   1. Mě to chodilo ve vlnách. Dlouho nikde nic, pak asi měsíc v kuse z jednoho místa, pak tři měsíce z dalšího a pak zas dlouho nic. Značku jsem měl omlácenou taky a na tom druhém místě jsem pomocí radaru zkoušel (když bylo volno) na kolik to rozkouřím z křižovatky k radaru (63 max) a testoval jsem různé procesní taktiky správního řízení, takže jsem byl za to rád.
    Teď jsem se dozvěděl dva nové triky, zkusmo jsem tam s jiným autem zaprasil a kašlou na mě. (těžko říct, jestli jsem se neocitl na white listu jako kořen s nulovou výtěžností a spoustou práce nebo je to náhoda)

 5. A nie je toto na nejake rozsiahle trestne oznamenie? Pretoze to na mna posobi tak, ze urcita zaujmova organizovana skupina prisla na sposob, akym zo svojej pozicie moze zacat okradat ludi o peniaze (maju moc nastavovat limity a zaroven maju moc tie limity spenazit) a podvodnym jednanim (falosna studia o hovne vypracovana subjektom bez akychkolvek relevantnych skusenosti atd) sa pred verejnostou snazia skryt svoje nekale umysly. Nevidim rozdiel medzi tymto a napr. v minulosti tolko obavanou talianskou mafiou.

 6. Pro mě z toho vyplývá, že v Brně se ještě tak divoce neměří. Jako třeba v Praze nebo Plzni. Je to pravda?

  Jakožto pro Pražáka je pro mě Brno logisticky nesmírně daleko (dál než Dublin), tak tam autem moc nepáchnu, to už raději dobrodrůžo vlakem. Ale tohle zní jako fajn zpráva. Holky jsou tam hezký, tak že bych koupil pár velbloudů, naložil karavanu a přestěhoval se na východ?

  1. Jo, úsekovky jsou tam v podstatě neznámej pojem, spíš sem-tam trojnožkáři, a díky novejm páteřním komunikacím (i když teď jsou dost rozmrdaný mosty*, tak to bude mít dočasně úzký hrdla) to tam celkem jezdí. Když je město ucpaný, tak to je jenom zívnutí proti dopravě v Pze dennodenně minimálně ve dvou špičkách.

   Horší je to tam samozřejmě s firmama, máš tam ty tzv. inkubátory, kde se koncentrují ET korporáty, co ždímou absolventy za almužnu proti tomu, co by zaplatily jinde.
   ___________________
   *stav voproti SČK je samozřejmě trochu jinde, tady se s velkou slávou postaví dvakrát dráž dotační most (a eště v rámci technologie stavby takovým způsobem, že zatímco dřív vedl víceméně rovně s jednou mírnou zatáčkou, teď má tři ostrý zatáčky, to je panečku pokrok) za tři roky a další dva během té doby zavřou pže sou v dezolátním stavu – takže cesta do prdelí typu Lysá je poslední tři roky fakt masox; no a tato situace se dostává i do Phy, akorát že ty mosty jsou na páteřních tazích, takže si to domysli

   1. Jo, na jeden páteřní tah koukám v práci z okna, mám představu, jak to funguje. Ten nájezd na Jižní spojku stojí většinu pracovního dne. A dochází tam k dost nebezpečným situacím, jak chodíme přes lávku na oběd, skoro každý den je tam nehoda. Tam postavit policajta, tak si na sebe i vydělá tím, jakým škodám by předešel.
    Takže ne, po Praze autem nejezdím, pokud to není nutné. Vůbec kdykoli sednu do auta, připadám si jak lovená zvěř. Nic příjemného. Auto je drahé, establishment nevydělá.
    A protože si leckam dojdu pěšky, prasit kolem po chodníku mi nevadí, a v metru trávím hodinu denně, docela se i na tu situaci s mosty těším. Až to tu vypukne, to bude řevu. Stačilo mi sledovat situace na TSK přímo zevnitř. Tam to hoši dobře ví, co je čeká, a že můžou křičet, jak chtějí, nakonec jim to spadne shora na hlavu.

    Jinak je fakt, že v Brně se mi řídí extrémně špatně, abych na semaforech čelil riziku čelní srážky, to se mi stalo jen tam. Aby mi někdo vyhrožoval při popojíždění v koloně pěstí (asi jsem mu vošukal ženu nebo co, netuším), to znám taky jen odtamtud. A taky jen v Brně se za mě nalepil týpek, co držel ruku na klaksonu, a když jsem to na semaforech na červenou nevydržel, a vystoupil, abych se zeptal, co to kurva… vzal čáru, červená nečervená. Dodnes nevím, co mi vlastně chtěl. Ne, Brno autem nechci. Řidiči šalin se chovají jak hovada, za zatáčkou přechod, na přechodu babička, a on spustí ten svůj sonickej všesměrovej kanón v domnění, že to jako babičku nějak zrychlí?! Steampunkové automaty na jízdenky, jsem si myslel, že tuhle hrůzu máme jen v Praze, však jsme jako velkoměsto, hlavní město, metropole… ne, v Brně musí mít to samý, takže než si člověk koupí jízdenku, vydělá si na taxíka. Uzavřené centrum, teď zóny, děsnej respekt k demokracii; potřebujeme pojmenovat ulici, tak vyhlásíme hlasování – výsledek se nám nelíbí, uděláme to po svém. To samé nádraží. Jakože Vídeň – zastávka se mi zdá jako geniální marketingovej nápad, když už by nešel ten Šalingrad. A brněnský městapo… je vyhlášené po celé republice.
    Je to zvláštní kraj, to Brno. Úplně jiná kultura, musel bych se hodně přizpůsobovat. A přesně jak píšeš, prachy hrozný. Jedině si ty holky nechat vozit Jančurobusem do Prahy :-D maj to teď studentky dost levný…

    1. Brno ma v dopravni spicce na nekterych krizovatkach otresne a necivilizovane zvyky a kdo o tom netusi a jezdi podle platne legislativy, je za kokota… chudaci instruktori v autoskolach xD

     1. Podle platné legislativy se snad dá jet jen za mírného provozu. V Praze ve špičce také vznikají situace mimo legislativu, ale spíše ve snaze si navzájem vyhovět a mít to za sebou.

      1. Jo, tenhle pocit mám z Prahy taky.
       Jenže na druhou stranu, uznávám, že pokud si místní domluví vlastní zvyky, a řádně takové místo označí, mohou si tam dodržovat, co budou chtít. No a Brno je ze všech stran řádně označeno cedulí „Brno“, takže každý jasně ví, do čeho jde. S tím nemám problém. Spíš se začínám stydět, že jsem tu místní kulturu a zvyky nestudoval a choval se jak pražák.

       1. Já místní zvyky studoval extenzivně dva roky a intenzivně cca půl roku. Dost na to, abych se té oblasti následujících pár let důsledně vyhýbal. Ale už to přešlo a milosrdná paměť nechala jen hezké vzpomínky.

      2. Ja znam jenom Brno, navic ve spicce jenom pohledem chodce a cloveka, jenz se tu ucil v autoskole. Nerad tu ridim. Prahu znam enem z cesty na koncerty a tam je to lambada =)

     2. No a? Kdo jiný než kokot jezdí (jen) podle platné legislativy?

      Zajeďte se podívat třeba do Holandska na to, jak vážně berou oficiálně platnou přednost zprava. My tam jezdíme skoro každý rok a trvá mi pár dnů, než si na to zvyknu. A taky bych drtivou většinu řidičů tam nenazval kokoty – za kokota jsem tam těch prvních pár dnů spíš já.

      1. Kdyz nejakej curak zablokuje krizovatku a zablokuje ji pravidelne, tak jak ho chces nazvat? A to je v Brne na dennim poradku, ja tu krizovatku projet stihnu! A prd, velebnosti. Ale ze tim zablokuje kriznej smer, to je nesere. Kdepak, tady jezdi hromada kokotu.

       1. Jako nerikam, ze vsichni ridici Krnova jsou pitomci na entou, vetsina jich asi bude normalni, ale to blokovani krizovatek…

        1. A do tretice(gimme edit) – kdyz vis, ze tu krizovatku neprojedes, protoze situaci znas, tak na tebe budou kokoti troubit, protoze „dopice do projedes“. A jsi za kokota, protoze nechces zablokovat krizovatku, nebo jsi za kokota, ze nechces, aby na tebe troubili a zablokujes ji :] (a urcite to nebude Kudrnovske specifikum, kdyz tak koukam na dashcam videa z CR)

         1. Neznám ono konkrétní místo, ale obecně mi přijde přijatelnější, nechat se vytroubit blbem, co po mě chce, abych zablokoval křižovatku, než oprávněně nasraným řidičem, kterému jsem znemožnil pokračovat v jízdě tím, že jsem tu křižovatku zablokoval… Být „za kokota“ v očích skutečnýho, sobeckýho kokota, s tím se dá žít…

         2. Lidí prostě jezdí mnoho, a pokud jezdí většina, budete se holt potkávat s řidičským odpadem.

          Já díky doktorům mám tu čest jezdit praha/brno/ostrava/olomouc/znojmo + cesty které to propojují, a rozhodně tedy nedocházím k závěru, že v Brně jezdí kokoti. Brno je nejvyšší level co se obtížnosti týče, a občas se musíte setkat s arogantním čůrákem, kterej vás chce vyblokovat v zipu či přejíždění mezi pruhy. Je-li právo na mé straně, tak si ho prostě prosadím. Teď mám jet do zipu já a ty si myslíš, že mne tam nepustíš. Oukej, dělej jak myslíš, dávej si bacha na tu svou krásnou metalízu, protože já tam prostě jedu. Totéž se zablokovanou křižovatkou. Jo zablokovals ok, tak já teda jedu. Jo je ti to nepříjemné, že ti žehlím dveře nárazníkem? No tak možná abys tam příště nejezdil. ~ dokud vymrdancům porušování zákona v jejich prospěch bude procházet bezbolestně, budou tak činit. Ale zpět ke srovnání; řidičský low-end a arogantní high end je právě praha. Už 50 km prahy vjedete do oblasti, ke se auta chovají divně, mega arogantně, a řídit fakt neumí. Nevím proč to tak je, ale každá návštěva prahy mne bolí(nejsem brňák, jejich rivalita je mi u řiti).

          Troubení je brněnská kratochvíle. Např. parkujete, nač máte v daném místě právo, a autobusák (řidič z povolání/totální retard) k vám přijede na kontaktní vzdálenost a začne vytrubovat. No tak dokončíte manévr v delším čase. Případně můžete vytrubovat zpět v rytmu nějaké místní mistříňanky nebo co to autobusáci poslouchaj. Jeden čas jsem měl ve zvyku vystupovat, představit se, a vysvětlit, že já prostě potřebuji zaparkovat a zaparkuji, a jejich chování vč. tohoto vynuceného rozhovoru tento úkon zpomaluje a okrádá zejména je o čas. Ale zjistil jsem, že tato úvaha přesahuje možnosti řidičů přednostně používajících klakson, a dlouhá trubka zpět jim vyhovuje více.

          1. To, co se vám děje v Praze, je, že přijíždíte do míst, kde až na výjimky mají řidiči výrazně vyšší level pozornosti (a ovšem taky adrenalinu). Sledují, předvídají a snaží se využít každé příležitosti, jak jet dál, nezadrhnout. Většina míst je přes den taktak průjezdná a tukan, který neprojel, způsobil nabalující se zpožděný o pět křižovatek zpět.
           Postup pro parkování: vidím místo, zpomalím, zapnu výstažný trojúhelník, zastavím kousek před místem, kde chci zaparkovat, vypnu výstražný trojúhelník a zapnu směrovku kam chci zajet (typicky doprava), zařadím a vyřadím zpátečku, abych problikl couvačky a se stále zapnutou směrovkou pomalu popojedu na místo, ze kterého lze zacouvat do vybraného parkovacího stání. Tam eventuálně opět zapnu výstražný trojúhelník a zaparkuji. Běžným důvodem k vytroubení je metoda tzv. supení (od sup, mrchožravý pták), kdy řidič pomalým tempem objíždí čtvrť a hledá, kde by zaparkoval. Po té, co nalezne, nedá dopředu jakkoli vědět, že bude parkovat a zastaví a v lepším případě signalizuje až na místě, odkud může do vybraného stání zacouvat. Řidič za ním pochopitelně čumí jako vejr, protože to nečekal, nechtěně překáží a řidič před ním ho ohrožuje nenadálým couváním. Úplně přirozenou reakcí je mačkat klakson, co to jde a modlit se, aby nedošlo ke kolizi, která by znamenal minimálně hodinové zpoždění.

        2. Mně se to povedlo před (hodně) lety jednou, to jsem tu ještě ani nebydlel, jen jsem přijel „z vesnice“ do „velkoměsta“ a zablokoval jsem na první pokus křižovatku na Mendláku, hezky přímo na kolejích. Tak jsem to měl i s koncertem od šalinářů. Od té doby si pamatuju, že se to nedělá a (skoro) se to nestává. Pak je ovšem třeba taková slavná křižovatka Koliště x Bratislavská, kde když jedu směr k nádraží po Kolišti, tak pokud tam nenajedu, tak díky „blokařům“ od Bratislavské tam prostojím klidně 10-15 minut než bych se vešel (aspoň) na přechod…Časem jsem se naučil, jak na to, pak dokonce jednu dobu se dalo přes město okolo divadla legálně, ale jezdili jim tam lidi, tak to zase zrušili a nechali to jen pro pumpičkáře…

    2. Záleží dost kam jezdíš, teď to beru dycky dyž tam sem směrem na/z Kuřimi (je tam v Invanovicích Goblus a po cestě i Kauf a Lídl, co víc chceš :D) a celou cestu to jede, jen u starejch kasáren to chvilku stojí, ale pak už laláč. Jezdím tam pravidelně kolem toho jejich židlobaráku, tak to tam znaj, ne?

     Do centra centrovatýho se dřív vyplatilo jezdit vlkem, cesta 20 minut a seš ve středu města, ale teď co probíhá henta rekonstrukce (protože odsun bude za dalších nejmíň 50 let, a to nádraží potřebuje rekonstrukci už jen 30 let) je to taky v píči. Teď už snad vodevřeli Komárov, tak to možná i jezdí?

     1. Mě k židlobaráku zásadně vozily holky. Přijel jsem na nádraží, a tam už na mě s autem čekala nějaká příjemná slečna, aby mě odvezla až na místo. A zpátky to samý. Pokud jsem v židlobaráku byl déle, tak trolejbus nebo v noci taxi. Řídil jsem tam jen jednou :-) A když se vezu, dopravní situace mě nezajímá, umím si užít, že to není moje starost :-)
      Jinak kolem židlobaráku je dopravní situace úplně v klidu. Akorát jednou když jsem šel v noci z města nahoru pěšky, tak mě štval ten kopec nahoru, a že končil chodník, snad na střídačku, nejdřív vpravo, pak zase vlevo. Takže jsem kus cesty šel po silnici a vůbec jsem se tam necítil příjemně. Možná jsem mohl být další součástí další nehody, kdy chodec šel přes čtyřproudovku.

      Akorát to taxi jsem nepochopil.
      „Dobrý den, jsem na Ulice 123, potřebuji do Žarošické, odvezete mě tam?“
      „A kde jako přesně jste?“
      „No píšou tu Ulice 123.“
      „A to je jako kde?“
      „Jak to mám ksakru vědět? Vylezl jsem z hospody, a tohle je první, co vidím. Nejste náhodou dispečink?“
      „Jo, to jsme, ale vy nejste místní, co?“
      „Eh. Máte mapy.cz?“
      „Jo. Někdo tam pro vás přijede. Nashle.“

      1. Nemůžu sloužit, naposled sem se dopravoval sám (i když, něčekaně, byla tamní pani ochotná i pomoct s naložením). Jedinou předchozí zkušenost mám leta zpátky a nakonec si řikal něco vo tom, že když se s ní pak jednou vez nejvyšší, tak byla krátce na to odejita, tak že asi moje výtky měly nějakej merit :D

       Jináč vožení z východu se děje, ale většinou Ukrajina a dál. Od Moravy vozí sebe samy. Víš co, jak už to tu kdysi psal teďnevimkdo, když to děláš slušně, tak tě zdrtí konkurence těch východních špinavejch pajzlů. To je hrozný lákadlo, tydle organizovaný skupiny, co to dělají trochu na úrovni, no…tak úplně nevidím žádnou velkou příležitost :D

       1. Nevím úplně, co máš na mysli, ale to asi není věcí veřejné diskuze.

        Je fakt, že se vozí samy, ale taky to tak podle toho dopadá. Některý ty příběhy jsou fakt děsný, co se v týhle republice běžně děje. To už jsou na tom ty Ukrajinky snad lépe. Taková holka z Moravy, co přijde do Prahy…
        Uff, ještě že jsem se narodil jako chlap. Nebývám za to vděčnej často, ale tady v tom případě je to jasné.

     2. Už jsem si rozpomněl, nakonec jsem jim řekl jméno hospody, a to věděli hned :-D ale ulice + číslo popisné… chybí mi tendlencten respekt k jiným kultůrám.

    3. Aby tím busem po D1 vůbec dorazily a nezestárly už někde u Jihlavy v koloně.

     Jinak Brno je fakt zvláštní, v něčem maloměsto až dědina, v něčem si zase hraje „na Prahu“ a výsledek je takový nemastný neslaný.

     Zvykal jsem si tu snad 5 let a to ani nejsem původně z Prahy, ale pár desítek km od Brna.

     No ale jsou tu i hezký věci a hezký holky (některý), to zase jo…

     Ale taky spousta odpadu typu nejvíc (ne)ziskovek a aktivistů na počet obyvatel o o takovém HnítBrno (už) raději ani nemluvit…

   2. Tak pro tebe vlastně úsekovky dobrý, ne?
    Úsekovka se tě netýká, trojnožkáři jo. A kde je úsekovka, tam nejsou trojnožkáři. Ty musíš bejt docela nešťastnej, že to tam nezavedli :-D

    1. Po Úvoze nejezdím, to je mi buřt. Ale úsekovky obvykle působí, že 90 % operátorů volantu se pomátne, tak to moc dobrý není :-/

  2. Článek asi půl roku po komentované zadávací dokumentaci: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/usekove-mereni-v-brne.A161205_2290588_brno-zpravy_vh – to byl asi jediný moment, kdy se mi během Hollanova projevu neotvírala kudla v kapse. Holt ale Mrázek a spol. si to pohlídali.

 7. Podle popisu jde o věcnou chybu ve zpravodajství ČT (odnorník je jen odporník) Tedy možnost zaměstnat Radu ČT posouzením kvality zpravodajského pořadu.

 8. Pekný materiál. Díky moc za něj. Aneb „měl bych pro Vás námět na reportáž do černých ovcí“.

 9. Zajímavé je hlavně to úsekové měření v Praze.
  Praha přece byla vždycky tradičně pravicová, proč si na radnci volí levicové zmrdy, co jim tam zavádí úsekovky?

  1. Jednak je pravicovost mýtus, žádná opravdu pravicovová strana tu nikdy nevládla.
   Navíc to řídí lobystické skupiny rozkročené přes více stran a úřední moloch si jede navíc svou agendu bez ohledu na vedení.
   A v neposlední řadě peníze nesmrdí. I ten verbálně nejechtovnější pravičák si dobře rozmyslí výpadek snadných příjmů, propouštění úředníků a tím nevoli a nedůvěru vlastního aparátu a nevoli vedení strany, sponzorů a kamarádů napojených na stranu.

   V podstatě je to boj kmotrů, co pasou ODS a ČSSD (v Praze si odjakživa parádně rozumí bez ohledu na parlament) a druha parta, co pase TOP, zelené a různé Čižinské. A kobliháři možná chtějí rozbít bank a jedou jen za sebe.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!