Jak se bude měřit rychlost na D1 - zpět na článek

komentářů 32

 1. není to úplně k měření, ale jen popis chování správního orgánu. V roce 2013 jsem spáchal přestupek za který je možné odebrat řidičák na místě, za 4dny mě přišla do datové schránky výzva k podání vysvětlení z datem 14 dní od přestupku, nakonec se to promlčelo odvoláním ( odpověd na odvolání došla přes 2 roky od podání dovolání, 2 roky a 8 měsíců od přestupku )

  Před 34 dny jsem spáchal ten samý přestupek, jen jsem jim omylem ten řidičák strčil do ruky, překvapivě ještě nic nedorazilo :-)

 2. Hm, tak dneska odpoledne top10 nejrychlejsich aut v inkriminovanem useku vypadalo asi takhle:
  Dve nemecke SPZ (jedna z nich moje), dve polske, jedna slovenska a jedna madarska.
  Na trech domacich SPZ bylo xAx, na jedne xBx.

  Kolik se z toho asi pri soucasnem stavu veci vybere?
  Pokud se korupcni statni masinerii podari protlacit mi nahodou pokutu az do schranky, budu mit aspon konecne prilezitost pouzit FSM.

  PS: Samozrejme ani jedno auto nejelo nijak nebezpecne, pouze prekrocilo ten rozpustily limit. Chtel jsem napsat ‚z prstu vycucany‘, ale to by nebyla pravda, nepochazi z prstu ale ze slizovite hmoty mezi usima pochybnych existenci zvanych dopravni experti.

  1. Praktická zkušenost:
   Zatímco v pátek odpoledne je limit stěží dosažitelný i v levém pruhu, v sobotu ráno je naprosto zbytečný.
   Reálná rychlost tedy závisí na hustotě provozu.
   Není-li limit vlivem hustoty provozu na jedné straně možno dosáhnout a na druhé je zbytečné ho dodržovat, nemá tento smysl.

 3. Pan starosta se chová tak, jak mu establishment dovolí, proto také píše na ten blog to, co píše. Je to takový lokální kingpin, který má pocit, že za ním stojí mocná mafie správněorgánová, policejní a dopravněministerská. Docela se těším, až padne na ústa… aby ho nahradil někdo jiný, kdo bude střílet po slušných řidičích potají.
  Zaplaťpánbu za FSM.

  1. Za tohleto na ústa nepadne, velká část lidí mu za to ještě zatleská.

   1. Nepadnou-li do pasti. Nebo pokud šikovně „propadnou roštem“. Pak místní uvítají další zdroj peněz. To je jako s modrou zónou v Praze. Lidi potřebují řemeslníka jednou za čas. A o víkendu MP maká méně. Takže babička z vesnice leckdy újmy nedojde. Nebo dojede vlakem, bo stejně řídit neumí a auto nemá. Takže mají reálně problém 1x do roka a to kousnou.

    Hodně lidí má tady za to, že omezení vznikají někde ve zkouřených hlavách. Ale realita je, že celkem přesně kopírují potřeby a životní styl většiny.

    1. s Prahou a modrými zónami je to trochu složitější. Protože sice potřebujeme řemeslníka jednou za rok, ale řemeslník si to vždycky nějak vyřeší. Potíž je, že nezaparkuji jinde než tam, kde bydlím. To místní trápí, protože to je opravdu problém. Navíc je problém s tím, že místa neustále ubývají. Takže v některých oblastech i rezidenti mají problém zaparkovat, i když platit musí. Takže za místní plus pro modré zóny, ale celý ten koncept je špatně řešený a Magistrát chystá ještě horší koncept, který rozhodně nekopíruje potřebu a životní styl většiny. Hlavy jsou zkouřené jen částečně. Mají řešit problém a výsledkem řešení je prasopes, který místním částečně pomůže, ale současně je zkasíruje vlastně za nic. Jenže dá vzniknout nové firmě a té zajistí zisky. Jezdit na kole a procházet se po ulicích opravdu nekopíruje potřeby a životní styl většiny. Semafor každých třista metrů nekopíruje potřeby většiny. „Obytné zóny“ v kombinované zástavbě nekopírují životní styl většiny a tak by se dalo pokračovat. Dílem je to práce pomatených úředníků a dílem batikovaných křiklounů z neziskovek. Je to někde na úrovni 1500 Kč ročně za dálnici, protože dálnice je svým způsobem komfort, reálně dálnice nejsou špatné, ale místy jsou zadarmo drahý.

 4. nemá tam s. starosta chybu? Myslela jsem, že úřad musí zahájit řízení do jednoho roku. A do dvou let vydat rozhodnutí. Takže by se asi nemělo stát, že teprve za dva roky přijde výzva. Nebo tomu rozumím špatně?

  1. Ano přesně tak to je. Pana starostu ještě čeká setkání s realitou.

   1. To je samozřejmě otázka. Ze zákona to tak je, ale kolik lidí si to uvědomí? Taky bude stačit, když někdy v tom prvním roce vygeneruje příkaz nebo sdělení, že zahájil řízení a pak mu běží 2 roky. Mám aktuálně nutkání založit si v Rosicích kancelář, ty přestupky vykupovat za 80% výše pokuty a pak ho prostě utavit. 120-stránkové vyjádření v ústním jednání psané písmem Frankenstein 7px apod. dá člověku zabrat klidně na týden. I když ty úředníky nabere, tak je nebude stačit do léta zapracovat a podle mě to celé bude stát na občanech, kteří bez problému platí.

    1. „…a pak mu běží 2 roky.“

     Od zahájení řízení je lhůta rok, ne dva, nebo se pletu?

     Žiju v domnění, že je stanovena roční lhůta pro zahájení správního řízení a pak od data zahájení rok na projednání.

     Takže nejkratší časový úsek na proběhnutí a ukončení správního řízení může být rok (hypoteticky, pokud by úřad zahájil správní řízení ještě v den spáchání domnělého přestupku), nejdelší dva roky (spr. říz. začne po roce od spáchání – v poslední den lhůty pro zahájení spr. říz., plus rok na projednání), v praxi tedy něco mezi jedním a dvěma roky bez předem pevně dané lhůty.

     Pokud mám špatně nastudováno, tak se omlouvám a prosím dobrou duši o vyvrácení mé domněnky.

 5. Největší prdel bude až začnou řidiči dodržovat tachometrových 80 km/h jako maximum, reálně se pojede 60 až 70 km/h a propustnost úseku půjde do kopru. To bude jedno velké parkoviště…:-)

  2Dfens: Jsou nějaké informace, jak se orgány a orgáni připravili na zvýšené množství přestupků, které by mohly příslušný uřad zahltit?

  1. Nu, ono to tak je.
   Většina řidičů to tak skutečně dělá, ale parkoviště se nekoná.
   Menšina řidičů jede pak v levém do „sta“ (na tachometru) a někteří jsou viditelně nejistí, když dojedou kamion.
   Jet nad sto dokáží jen jednotlivci, neposoudím, jaký vliv má zkušenost a jaký stav a vybavení vozidla.
   A jaký spoléhání na náhodu – někteří řidiči kamionů „stopu“ neudrží.

   1. Ta nejistota „některých řidičů“ při dojetí kamiónu na zúžení je podložená, podle precizního měření bylo zjištěno, že například Toyota Yaris je přesně o půl metru širší než Audi Q7.

    1. Předjíždění kamionu v těchto úsecích je podle mě obecně dost hazard. Stačí trochu rozhoupaný návěs kamionu a nehoda je na světě. Kdyby se jelo 80, tak není problém to vydržet, jenže ony nejsou výjimkou doby, kdy pravý jede s bídou 40-50. Takže je možnost buďto se pustit do předjíždění se zvýšenou pravděpodobností nehody, nebo se ploužit. Proto se D1 do ukončení modernizace vyhýbám jak to jen jde.

     1. Třeba u Kývalky je jeden bonus. Cca v polovině úseku je most, který není provizorně rozšířen. Samozřejmě v ramci (ne)bezpečnosti není toto místo nijak označeno, protože hlavní je měřit rychlost. Bude to zajímavá podívaná až se do tohoto místa dostane kombinace zmiňované Q7 a kamionu

      1. Hádám, že kombinace Q7 a kamionu to zvládne stejně, jako jinde náhlé zúžení posunutým cityblokem…
       Tato místa nebyla při loňské uzavírce nijak značena.

   2. Tento úsek má několik specifik

    1) Je krátký
    2) Souběžně vede kvalitní komunikace, kde lze úsek snadno objet

    Koukni na Měřín (teď už je také 80 km/h) nebo Psářea a Hvězdonice, kde to objet nejde.

    1. Popravdě řečeno, naposled jsem se koukal včera.
     Změnilo se něco?
     Jestli ano, tak se v pátek určitě podívám.

     Jet 80 km/h, nebo úsek objet, když objízdná trasa je delší a dostane-li nápad více řidičů, průměrem 80 km/h ji neprojedu?

  2. A co takhle tam zorganizovat opravdu bezpečnou jízdu, dejme tomu tak 40km/h (bojím se, aby mi tachometr neukazoval špatně, tak jedu projistotu méně), ve více lidech a samozřejmě vedle sebe? :)

 6. Na konec úseku by mohla nějaká dobročinná společnost přidat billboard s kontaktem na Helmutha.

 7. a to jako nejde to zařízení znefunkčnit?

  1. Jde. Jen to bude mít moc svědků. A vzdálená likvidace je, vzhledem k dopravnímu vytížení, dost problematická.

   1. Navíc to bude z blízka hlídat nějaká jiná kamera. Na dálku maximálně dron a to je v zástavbě také problematické, vzhledem k ohrožení okolí. Maskovaní pachatelé mohou mít v patách pachy, než se nadějí. I to EMP je problematické, těch zařízení a kardiostimulátorů okolo.

 8. Mě na tom nejvíc překvapuje, jak neomylně svině najde svini. Že na MD najisto šli za největším dobytkem na tý trase…

  1. Podléháte PR. Oni prostě obeslali starosty po trase. A někdo se ozval. Pak to podali jako souznění duší…

  2. Jak dobře jde u těchto idiotů použít argument podjatosti ve správním řízení, když mají pokuty jako finanční příjem?

   1. Neverim tomu, ze system by si podrezal vetev tim, ze by namitku podjatosti zacal realne resit.

    1. Ale jo, stávalo se to – hlavně tam, kde byli na radnicích tak blbí, že odměňování na základě vybraných pokut zapracovali do oficiálních pravidel. Občas to z toho čumělo tak, že jim to kraj hodil na hlavu – ne že by přímo konstatoval podjatost, ale uložil jim aby doložili nepodjatost, udělali důkazy, které zavrhli protože by stály moc peněz a tak. Takové případy se pak typicky nechávaly vyhnít.

     Ouřadové se hodně rychle poučili a praktikují to neformálně. Nicméně existují už nálezy různých soudů, byť zatím v nedopravních věcech, které konstatují, že existuje tzv. systémová podjatost v případech, kdy rozhodující orgán má na věci zájem objektivně ze zákona (tj. např. je příjemcem udělených pokut, účastníkem nějakého řízení např. stavebního atd).

    2. Přijde mi, že si těmi články na blogu jí právě dost podřezává..

 9. Ten pan starosta je skutečně zvláštní člověk. Většina zmrdů se takhle krásně nepřizná a akorát mlží a mlží. Takže mě dost překvapilo, skoro až vyděsilo, že si nehraje na cenzuru a nechává pod tím svým veledílem i komentáře, který ho ze zmrdismu usvědčují takovým způsobem, že to musí pochopit i průměrnej pásovec netrpělivě přešlapující před Lídlem v sedm ráno aby uhasil žízeň po noční. Ten pán má buď neuvěřitelně vyvinutý koule, nebo nádor na mozku. Jedno z toho to bude…

  1. Von má mandát, takže si může s komentáři vytřít a taky to dělá, příklad má v prezidentovi.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017