Jak policie pracuje se stížnostmi od občanského ksindlu - zpět na článek

komentářů 91

Přidat komentář
 1. A nebo jednoduše napíšou, že policista XYZ byl potrestán tak a tak či vyhozen od sboru. Vlk se nažral a kucí slouží beze ztráty kytičky dál.

  1. No jako kluci tam bývají dost natvrdlí ale nevěřím, že až tak moc. Ona se tahle informace dá dost lehce ověřit přes MV v podobě žádosti podle 106/1999 Sb. Stačí tam uvést služební číslo a zažádat o anonymizovanou verzi

 2. „jak přišla policie k vašemu telefonnímu číslu“
  No jak, podívala se do databáze. Může.

  1. Do databáze uživatelů anonymních SIM karet?

   1. Ony dnes existuje nějaké „anonymní“ SIM karty? ;-)

    1. A ne? Ja mam doma pytlik SIMek, puvodne reklamni kousky jedne telefonni spolecnosti. Jedou. K tomu staci mobil z bazaru.

    2. SIM kartu je pořád možné koupit v trafice, strčit do mobilu a během 5 minut volat.

    3. Jistěže existují, v každém hypáči u pokladny a přednabité třeba stokorunou. Ta čísla sice kdysi kdesi figurovala, ale jsou po dvouleté „čisticí“ kúře a nikdo neví, že jste si ji u kasy znova koupili zrovna Vy.
     Potíž je s přístroji. Existuje databáze IMEI a jsou v ní bohužel i ty nejstarší přístroje, které kdy byly přihlášeny do sítě. Terno je samozřejmě nikdy nepoužitý, k síti nepřihlášený přístroj, ale těch je, asi jako šafránu.
     Netvrdím, že se s IMEI aparátu nedá nic dělat – pokud víte jak, tak super. Pokud ale nevíte, musí to udělat někdo jinej a to už je problém. Protože lidi, co tohle a jiný věci ohledně GSM umějí, jsou z velké většiny pod dozorem.
     Jako byli svého času pod dozorem servisáci, co uměli rozchodit hodně drahý a silně zakódovaný autorádia.
     Většinou je napráskali bazaristi a zastavárny, protože sami byli pod tlakem fízlů a požívali jejich „ochrany“.

     1. Mobil se pořád dá anonymně koupit v bazaru (tam nějakou historii má, ale nesouvisí s kupcem) nebo koupit nový třeba v datartu nebo podobné prodejně (levné šunty začínají na ceně kolem 400 Kč). Teď když „každý“ chodí v roušce, respirátoru nebo jiné přikrývce obličeje tak vytáhnout něco z případných kamerových záznamů by bylo o to složitější.

      1. Cinan ti dneska doda stary fukcni mobily na vahu.

       1. Jak to vlastně neska je s individuálně dovezenejma founama?

     2. Jsou státy kde změna IMEI není nelegální, odtud se dají stáhnout nástroje se kterými změnu zvládne skoro každý. Některé prý IMEI mění jen fejkově, zobrazuje nové – vysílá původní.
      Proces autentizace na BTS se dá poslouchat legálně, třeba DVB-T tunerem s čipem rtl2832u za tři kila od číňana.
      Jinak je od jistých složek už (víc než) pár let tlak na změny telekomunikačního zákona a zákaz prodeje předplacených SIM.

      1. A u nás to legální je? Vím, že je trestné to dělat na kradeném telefonu, ale co když to udělám na svojem telefonu, protože mě prostě už můj IMEI omrzel?

       Slyšel jsem o lidech, co si koupili mobil v zastavárně a pak od policie dostali pokutu (asi litr), protože IMEI byl v databázi kradených telefonů a prý si to má člověk kontrolovat. Nechce se mi věřit tomu, že by to bylo tak stupidně nastaveno a připadá mi absurdní dostávat pokutu za to, že si koupím telefon – za to by měl snad nést odpovědnost prodávající, ne? Připadá mi, že spíš policie, než by se obtěžovala s nějakým šetřením, dá prostě pokutu prvnímu pitomci, na kterého natrefí.

       1. adawolfa:
        ne u nás měnit IMEI legální není

      2. Ano a je to dokonce užitečné vícekrát. Odpověď klasické BTS na IMEI je drobet jiná, než odpověď Agáty. Také řízení vyzářeného výkonu, či síla přijímaného signálu, se u klasické BTS v dobře viditelných detailech liší od Agáty, takže máte-li čas a chuť, lze si udělat dobrou zábavu na celý den :D
       Kvanta kvalitního SW je na ruských servrech, včetně linků na spolehlivé prodejce „švábů“. Drobný, ale ne neřešitelný zádrhelek je, že tam skoro nutně musíte přes VPN, neboť tyhle servery jsou monitorované. Za tu námahu s vytvořením VPN je odměnou možnost stažení balíků desetitisíců náplní do epromek, speciální SW pro řízení vypalovaček z jakéhokoli PC /už od 486, P1 a W95/, tipy na vypalovačky..prostě kdeco. Je dobrý mít kvalitní firewall v antiviráku. I ten Rus „tuší“, k čemu všechny tyhle věci potřebujete :D

       1. servisdok:
        JJ, Rusové jsou šikovní. Neztratili to co měly snad všechny „socialistické“ národy, schopnost poradit si s minimem prostředků.
        Je to vidět když i člověk hledá řešení nějakého bugu na různých Unixech, všechny cesty vedou do Ruska :)

        1. Popisy chipsetu DO k autoalarmum vcetne neverejnych protokolu programovani dtto.

       2. Já už také přišel na to, že elektroniku – i tu běžnou – je lépe studovat a učit se na ruských serverech.

  2. Muze jen tak bez padneho duvodu? Ja chapu, ze kdyz kantynska kdesi na urade muze ovladat BIS, tak proc by neslo tohle, ale prece jen…?

  3. Na oddělení zbraní si dost úzkostlivě hlídají jestli člověk podepsal GDPR, když tam na sebe nechává kontakt (což dělám, protože je to v mém zájmu, zkracuje to lhůty na doklady, povolení atd.). A pokaždé když zavolají, tak zmíní na začátku, že jsem tam nechal kontakt. Kvůli nějaké stížnosti se do žádné databáze nikdo dívat nebude nehledě na její neexistenci. To, že lze snadno najít něčí číslo neznamená, že mají nějakou jednotnou databázi, kam se může každý jarda podívat.

  4. nedívají se do databáze, když chtěli něco mé dceři, volali mně, zjistili, že já jsem nechala číslo na zbraních a střelivu. Dceři nevolali, takže na ní kontakt nikde nehledali.

 3. „Stížnost je třeba psát tak, aby jí nešlo interpretovat jako pomluvu.“
  Copak jako pomluvu, ale jako křivé obvinění. To je pak zlé!
  TO se zásadně píše na skutek, ne na osobu!! Cokoli se stane, máte pocit na mimoprávní jednání – a to popište a hlavně doložte. Kdo a jak se ho dopustil, to nechte na právních profesionálech, a pak taky na inženýrech – ty to ovšem baví:)

  1. Ne, ne. Pokud se už chci pouštět do právních úvah o možném TČ – ale jak píše DF je to absolutně nepodstatné pro obsah takové stížnosti a akorát do dává munici druhé straně. Vždy je potřeba uvádět, že vaše úvaha je pouze podnět. Ono totiž ve skutečnosti občan nepodává Trestní oznámení ale podnět k trestnímu oznámení, a i když občan nemůže podat trestní oznámení, je vždy dobré to slovo „podnět“ uvést, neboť Vás to pak chrání do budoucna proti takovým recipročním blbostem.

   1. Nic jako trestní oznámení neexistuje. Existuje toliko Oznámení, obvykle o podezření ze spáchání skutku, kterej by mohl naplňovat znaky TČ.

    Můžou být kreativní jak chtějí, z tohodle nic nevyvaříš :o)

    1. Zákon 141/1961 Sb. (Trestní řád)
     §59 odst. 5 „Jestliže byl protokol o TRESTNÍM OZNÁMENÍ učiněném ústně sepsán u soudu, zašle jej soud neprodleně státnímu zástupci.“

     ;-)

 4. Já bych doplnil, že stěžovat si jde i na státního úředníka. Byl jsem jednou v situaci, kdy jsem to zvažoval, nicméně jsem se na to vykašlal, částečně kvůli lenosti, částečně kvůli pochybnostem, že to k něčemu bude a částečně kvůli vědomí, že tu krávu úřednici už neuvidím, protože věc, o kterou šlo, už byla vyřešená. U soudu.

  1. Jsou efektivnejsi, rychlejsi a pohodlnejsi metody, bohuzel ale vetsine ovcanu nedostupne.

   1. Tak zase obyčejný člověk se rád pohybuje v mezích zákona.

    1. Snad NErad ne? Když chci něco udělat a díky zákonu musím udělat něco jiného.

     1. Tak zákony vycházejí z nějakých společenských norem, například normální je nekrást a běžný člověk to tak má. Takže je se zákonem ve shodě. Samozřejmě jsou taky debilní zákony, se kterými ve shodě není.

      V mezích zákona se obyčejný člověk pohybuje už proto, že v tom neumí chodit a není Andrej Babiš, aby mu prošlo kde co. Takže využívá těch zákonných možností, jak se domoct práva.

      Samozřejmě, známe to z filmů o italské mafii, kdy kmotr je vážený občan, který pomohl kdekomu a to i v případě, kdy úřady, soudy a policie selhala. Jenže nejsme ve filmu.

      1. A proc v tom filmu nejsme? Plati snad, ze ve filmu jsou vyhradne veci, kterych nelze dosici?

       Je kuriozni, ze stran mafie si kazdy vybere jen to, co je na ni spatne. Zato stran demokracie se kazdy snazi prezentovat jen to dobre.

       Osobne si myslim, ze z obeho si lze vybrat to dobre, jen je potreba definovat, kdo je ten „onen“, pro koho to ma byt dobre. Ja, jsa pravicak, nejsem samozrejme subjektivne objektivni.

       1. Protože ve filmu to dopadne tak, jak to bylo ve scénáři. Typicky film končí happy endem, obvykle že se dva vezmou a dál nic. Nikdo se nezaobírá tím, co bylo po svatbě, tzn. že se z té mladé hezké milé holky stala během pár let stará tlustá protivná ženská. (Pokud teda někdo nenatočí pokračování, které začíná rozvodem a končí dalším happy endem.)

        Ve Kmotrovi přijde občan, že potřebuje pomoc, Don to zařídí a všichni jsou spokojení. Konec filmu. V reálu by nakonec občana našla policie a zavřeli by ho, protože si objednal, aby tamty dva dostali nakládačku a jeden z nich zůstal na vozejku. Ostatně Krejčíř sedí, Rath sedí a Mrázka zastřelili a vraha nikdy nenašli.

        Představa, že já jako naprostý nýmand, budu řešit spory nějakou alternativní cestou, všechno bude fajn, police po mně nepůjde, nikdy mě nenajdou a ještě ke všemu si ta druhá strana nenajme svého mafiána a nepošle ho na mě, to je naprostá utopie.

        1. Tak jasne, pokud se clovek rozhodne, ze svobodne bude veci resit podle sveho, musi si dat pozor na statni monopol pro nasili. O tom zadna. Ale nikdo z nas si svobodne nerozhodl, ze chce byt obcanem, takze holt musi vychazet z toho, jak to je. Krome toho, ja nejsem fanda hromadnych akci, takze pokud to dnes funguje, jak to funguje, je to lepsi, nez kdyby se podsveti nabizelo kazdemu. Jak jsem psal – vetsine obcanu nedostupne, ale to je podle mne dobre. Kdo bude chtit, najde.

         1. Myslím, že ta poslední věta je trochu nadnesená. Takových reálných kontaktů je málo a riziko, že člověk narazí na práskače je IMHO vysoké. Osobně jsem to nezkoušel, ale lidi u kterých možná jsou klíče od těch dveří bývají, řekněme, zvláštní a bylo by extrémně těžké k nim budovat důvěru.

          1. Tak urcite nebude rozumny clovek hledat ty klice proto, ze mu nejaky blbec slapl jen na kuri oko. Pokud ale nekdo resi problem, ktery v nem kvasi nekolik let,… tak je to jina. Pravdu mas ale, ze tu posledni vetu jsem asi prehnal s tim optimismem. Chce to i kus stesti a nebo si budovat kontakty kus zivota.

          2. To je jako s cernejma bouchackama. Sehnat sexto nepochybne da, ale pro bezneho outsidera mimo kriminalni prostredi prakticky nemožný. Bud te nekdo obratem praskne protoze si bude potřebovat udelat oko ma kriminalce, pripadne ze si bude myslet ze jsi sam provokater, nebo te vezmou jako hejla a ojebou te. A zkus si jit stěžovat ze te pri nakupu cernyho kveru odrbali.
           Rozhodne to neni tak, ze cernej kver koupis v kazdy hospodě kde se slejza galerka.

          3. Hele, tam strašně záleží, jak malou/velkou bublinu kolem sebe máš a jak moc je prostupná.

          4. A taky dost zalezi kde se pohybujes, protoze obcas cloveka prekvapi necekane :D

      2. Btw, neni pravda, ze nekrast je normalni. Normalni pouze je, ze okradeni, nebo potencialne okradnutelni toto pozaduji. Naopak, krast je uplne normalni zpusob ziskavani statku, staci se inspirovat v prirode.

       1. Není, pokud to stanoví společenská norma.

       2. Samozřejmě, taky je v přírodě normální kanibalismus nebo že nový alfa samec vyžene starého a zabije jeho mláďata, aby samice znova přišla do říje a zabřezla s novým. Přesto tohleto my lidi obvykle neděláme a když ano, tak vězení nebo provaz.

        1. mjfox 24.6.2020
         To že se plazi žerou navzájem nebo že alfa lev dělá výše popsané neznamená, že je to relevantní pro lidi. Koukal bych nejdál na primáty a ti se chovají v zásadě skoro jako lidi. Soudržnost tlupy, hierarchie, mocenské aliance, kmenové vyhlazovací války atd.

         1. Jo, nebo po sobě házej hovnama a nebo uspořádají hon na opici jiného druhu, kterou zaživa roztrhají na kusy a sežerou.

          1. Pravdou ovsem zustava, ze ty opice jako druh prezily, zatimco lide uz to jako druh meli parkrat docela nahnuty. Takze opice mozna sem-tam nekoho sezerou, ale prezije ten silnejsi, coz se v dlouhodobem horizontu potvrzuje. U lidi to tak rozhodne neni a nyni delame vse pro to, aby prezili predevsim kriplove a to na ukor tech zdravejsich a schopnejsich. Z evolucniho hlediska tedy spis takovy seppuku.

          2. Párkrát nahnutý? To jako kdy třeba?

          3. Ano, párkrát nahnutý, třeba v 50. a 60. letech – to ale Behehémot netuší, bo si zásadně vybírá informace a ty co se mu nelíbí, zásadně ignoruje (ostatně – i proto mě má Behehé v ignoré…).
           :OD

          4. Sysop 24.6.2020
           Nesmysl, kterého se chytají sociální darwinisté. I ty opice a nejen savci si pomáhají jak můžou a nenechávají své slabé pochcípat bez náznaku pomoci. My jen máme veliké možnosti, tedy je tento instinkt pomáhat dohnán až do extrému, ale není to nic proti přírodě, právě naopak.

          5. Hele, sleduj nekdy treba ramlici po porodu. Sama ihned vyhazi klipliky. Instinkt, nikdo ji to neucil. Myslis, ze totez lze u lidi legalne? Moje babka mi vypravela, jak kdyz byla mlada, kdyz se narodil kripl a byla zima, dalo se „to“ na hodinu ven na mraz…

          6. Tehdy to bylo drsné. Krypl v rodině mohl znamenat, že se díky péči o něj rodina neuživí a pojdou všichni.
           Ještě drsnější eskymáci to měli propočítané i s „důchodovým zabezpečením“ a bylo v tamní tradici, že dědeček a babička co ujídají chlebíčka byli ponecháni na mrazu, bo by tu zátěž odnesl celý rod.
           Tam to ale fakt jinak nešlo.

           Říká se dokonce, že ze stejného důvodu byly s příchodem křesťanství decimovány kořenářky, léčitelky a porodní báby. Bo údajně kromě tělesného postižení uměli nějak záhadně rozpoznat budoucího psychopata a násilníka.
           Jenže prohnilý vatikánský systém právě stál na psychopatech, násilnících a deviantech. Stejně jako dnes, by se bez nich tehdejší vládci neudrželi u moci.

          7. A jak to dělali v létě?

          8. Ko-za 28.6.2020 v 18:40

           To „na mráz“ bylo jistě míněno obrazně. V dobové hantýrce se používal obrat „nechat zastudit“, či „zastudila ho“.
           Ono udržet normální tělesnou teplotu organismu bez přísunu energie není jednoduché ani v létě (venkovní teplota může být 30°C, na chodbě pak máme 15°C a ve sklepě 7°C), čím menší dítě je, tím větší má poměr mezi povrchem těla a jeho objemem, což je pro vyzařování tepla nevýhodné, čím je dítě menší, tím tenčí má pokožku…
           Je to učivo základní školy, ne?

          9. Místo hoven máme pomluvy v Blesku a na hon chodíme v zelených kamizolách, ale je to pořád to stejné, jen se upravila vnější forma.
           Opice jiného druhu je z hlediska šimpanze to samé co pro mě srnka, žrádlo, které jsem schopen se svými prostředky ulovit a sníst. Usmrcení a úprava pokrmu dtto.

      3. mjfox 24.6.2020
       Nebavíme se tu o nezabiješ,nepokradeš atd.
       V kontextu diskuse o státní správě můžeme původ zákona ze společenských norem vyloučit. Státní správa zpravidla řeší věci do kterých jí nic není, případně vymáhá sankce za porušení zcela amorálních zákonů. Přirozené a společensky přijatelné chování je poslat někoho, kdo se intenzivně stará o něco do čeho mu nic není do hajzlu a pokud nepřestane, tak to řešit nějakým přiměřeným násilím. Což je ale v rozporu s jinými zákony a tedy NERAD zůstávám v právním rámci, přestože mám v kanceláři úředníka úplně jiné úmysly.

       1. Jakože bys nejradši úředníkovi rozbil hubu? Případně někomu jinému, se kterým máš spor a musíš to řešit přes úřady (které mají často laksní přístup nebo rovnou držej z druhou stranou)? Bezva, ulevilo by se ti, ale dosáhl bys svého cíle?

        Máš nějaké zákonné mantinely, ve kterých se věci řeší. Tyhle mantinely ti leckdy kladou překážky, ale naopak když je umíš využít pro dosažení úspěchu, tím líp. Mně se to podařilo. Nebylo to jednoduché, nebylo to rychlé, ale podařilo se.

        Taková blbost, potřebuješ třeba plot mezi svým a sousedovým pozemkem. Může to být problémové hovado, třeba notorik, který vyhledává konflikty, protože ho to tak nějak baví. Takže si s ním můžeš dát do držky, ale pohnojíš tím sousedské vztahy z neutrálních na nepřátelské a házet si navzájem psí hovna přes plot je horší varianta než se navzájem ignorovat. A nebo se prostě dohodnete i kdybys s ním měl jednat písemně nebo přes právníka, protože najít světlou chvilku, kdy nemá dvojku v žíle, není zrovna easy. A jednat s ním osobně nechceš, protože to nemá smysl, jen to bere jako příležitost se pohádat.

        Ono je totiž vždycky lepší se dohodnout po dobrém, a to i s nepřítelem. Třeba severní a jižní Korea tak nějak uzavřely příměří, je to křehká stabilita, ale je to lepší, než kdyby tam do dnes trvala válka. (Nebo spíš by trvala do vyčerpání jedné nebo obou stran.)

        Když v nějakém sporu skončíš nakonec u soudu (= podáš žalobu), je lepší když máš v ruce důkazy, žes vyčerpal všechny zákonné možnosti se dohodnout, než když má druhá strana v ruce posudek od lékaře, žes mu zlámal ruce nebo třeba žes mu zapálil auto nebo otrávil psa.

        1. Vynechavas ovsem variantu, ze soused treba zniceho nic zmizi a ty nevis kam… to je dalsi z variant. Pokud nejses blbej, System na tebe nedosahne.

         Rozmlatit hubu urednikovi v jeho kancelari je asi tak stejne rozumny, jako jit na demenstruaci a tam hazet sutry po fizlech. Pokud delas to, na co je System pripravenej a stavenej, nikdy nemuzes vyhrat.

         1. Jo, člověk zmizí beze stopy a nikdo ho nebude hledat a nikdy se nenajde. Nebudou žádní svědci, že se támhle něco podezřelého dělo nebo že tam v noci přijelo nějaké podezřelé auto. A určitě nebude nikdo vědět, že jsem zrovna já měl s dotyčným nějaký konflikt. A on taky nebude mít žádný příbuzný nebo známý s nějakými dobrými kontakty.

          Já bych tohleto nechal Hollywoodu a v reálném životě řešil problémy legální cestou.

          1. Samozrejme, dobre delas. Ono „jak neco zacne delat moc lidi, uz to stoji za hovno“ plati u vseho a vsude. Drz se toho, co umis.

        2. V popsané situaci bych se zachoval stejně, protože agrese nevede k výsledku a ani ji nevyhledávám.
         Měl jsem na spíše klasickou odpovědnost provozovatele. Mám amorální zákon, úředník vymáhá pokutu. Já s ohledem na následky místo rozbití držky otevřu datovou schránku a vyřeším to u klávesnice. Ale nerad. Úředník je agresor, který mi chce způsobit škodu, (aniž bych já jemu nebo někomu dalšímu nějak škodil). Kompromisem pro mě je, že já si nebudu všímat jeho a on si nebude všímat mě. Přirozené mi v takovém případě přijde vyhnout se škodě vlastní a způsobit mu podobnou nebo větší škodu ideálně na zdraví, aby příště svého hanebného jednání vůči mě zanechal. Tedy jen velice NERAD se držím v rámci zákona o to hůř, že je to většinou nějakej ubohej sráč, který se schovává za systém a sám by se na vlastní pěst do ničeho nepouštěl. Policejní bouchače s ostrýma u pasu může člověk zcela instinktivně a přirozeně respektovat v daný čas jako přesilu se kterou nic neudělá a musí s nima nějak po dobrém vyjít.

         1. Jestli to myslíš takhle, tak člověk NERAD řeší jakékoliv problémy. Když ti někdo například zůstane dlužit peníze a nedá se to z něj dostat, tak je to voser v každým případě, ať už přes právníka a soud, nebo nějaké vymahače s východním přízvukem, co mu dojdou zlomit palec. Mně by teda nebavilo ani jedno a když mi někdo dlužil peníze, obešel jsem se bez těch Ukrajinců s bejsbolkou, pravda, měl jsem jiné páky, podotýkám, že zcela legální.

          A upřímně řečeno, když se s dotyčným musíš občas potkávat, je lepší, když je nasranej jen kvůli tomu, že musel kvůli tomu jít k soudu, kde byl za idiota než když tři měsíce chodil o berlích. V tom prvním případě s ním totiž můžeš jednat a on si je vědom toho, že sice jsi na něj podal žalobu, ale byl jsi v právu. V tom druhém případě si může myslet, že bylo trochu přes čáru, když mu dva Ivani dali nakládačku a šance, že spolu ještě někdy budete o něčem jednat, je mizivá.

          Samozřejmě, můžeš namítnout, proč bys měl jednat s někým, kdo tě podrazil, tzn. půjčil si a nevrátil, ale život už je takový, třeba to je někdo v rodině a občas se potkávat musíte, případně to byl nějaký úlet a od té doby s ním už žádné problémy nejsou.

          1. mjfox 25.6.2020
           Popsaný dlužník bude soud nebo nakládačku asi pociťovat stejně. Znamená to, že už to mezi váma nefunguje, nevěříte si a musí zasáhnout nějaká třetí strana. Nebyl jsem zatím v situaci věřitele, ale připadá mi, že obrátit se na soud je opět až ta druhá možnost, protože znám rychlost soudů a jejich „logiku“. Tedy bych se v rámci zákona opět držel NERAD. Neznám žádné gorily, ani soudce a ani s jedněmi bych si asi ke stolu nesedl, ale z hlediska efektivity je soud skoro totéž jako dluh odepsat. Kdyby na něm fakt záleželo, tak nějaký emoční nebo sociální nátlak nebo vyhrožování násilím považuji za efektivnější.

          2. Emoční nátlak na kurvy nefunguje, sociální to samé-všichni už vědí, že je to kurva. Vyhrožování násilím je spíš k smíchu, vyhrožují jen děti, toho se nikdo nelekne. Mě přišlo zatím nejefektivnější se na dluh prostě vysrat, než trávit čas u soudu, to těch pár desítek tisíc za stejnou dobu vydělám znovu. Přiznávám, až se to o mě rozkřikne, asi budu muset taktiku změnit. Základem je nejednat s kurvama.

          3. Notor 26.6.2020
           Zkušenosti z vymáhání dluhu mám jen zprostředkované, nicméně z doslechu vím, že už samotný pokec s potenciálními násilnými vymahači zvyšuje platební morálku velmi výrazně a k násilí většinou není vůbec potřeba sahat. A nikdo se tomu ani valně nesměje.

          4. Ada 26.6. Napsal jsem to blbě, měl jsem spíš na mysli takové to hospodské vyřvávání „zaplať, nebo ti rozbiju hubu“ ne dvě krkovičky s klackem přede dveřma. Mám zkušenosti jen s malými částkami kdy mi někdo dlužil první statisíce, tam se asi nikdo s řezáním prstů obtěžovat nebude. Když jsem u toho, ze zvědavosti by mě zajímal aktuální ceník, neví někdo kolik stojí malíček? Sysope?

          5. Notor 26.6.2020
           Tak pokud jsem potetovaná krkovička v kožené bundě já sám, pak i takové slovo má nějakou váhu, ale je asi lépe to zmínit tiše a důrazně třeba při letmé večerní návštěvě, kdy otevře např. dlužníkova žena či matka. Pak může fungovat i ten sociální tlak na dlužníka.
           Netuším jaká je sazba, ale z principu bych dal i půlku vymožené části právníkovi nebo krkovičce, už jen proto, aby se nešvar nesplácení okolo mě nezačal šířit. Nemám rád, když komukoli prochází svinstva.

          6. re: Ada

           Na obdobné služby jsem slyšel minimum chvály, zato časé stížnosti od jejich klientů.

          7. Bylo nebylo, je neni, v jednom nejmenovanem meste jedna parta, ktera z nemale casti pry sestava z byvalych StBaku a dalsich lidi, co meli jednu ruku dlouhou. Sazba je 30 % z vymozene castky a pry JPP ze je to sluzba dobre zavedena. Konec pohadky.

          8. Co jsem teda jako slysel, teda, tak pevnej cenik neni, prej. Je to dano poptavkou a nabidkou, prej. Takze zatimco nekde za pade rozbijou hubu, jinej za to stejny doda treba ucho, prej… taky podle rizika a tak, asi…

           Prej na maly veci se lovi bejvali mukli, prej, co jim je hodne veci fuk, umej drzet zobak, prej, a par desitek jsou pro ne pekny penize, asi…

           Ale jenom JPP…

    2. Zakona ktereho – rozumu, nebo ustavy?

 5. Ještě bych přidal, že vás tak 25 dní po odeslání stížnosti policie kontaktuje, že máte tak do tří dnů něco doplnit.

 6. dobrý den všem. Pánové, musím se s vámi a hlavně s d -fensem, podělit o zážitek s PČR Brno-Bystrc.
  Moje známá má nad přehradou pozemek, na pozemku stojí 2 chatky, jedna zarostlá, rozpadlá, druha se střechou, s komínem, dveře i okna ještě má. Jeli jsme na kontrolu. bylo sněhu tak 5cm. už zdálky sme viděli stopy od vylomené branky. Říkám hele, zase ňákej bezdomáč. Ale v chatě nikdo. jen hromady sraček a odpadů. Známky, že je zde jindy živo, na každém kroku. Najednou vidím chemikálie. Pak brašnu. otevřu, a vykoukne na mě cestovní simax, 3ks baněk, lakmusy, hydraky, téčko, ve skleničce Jód-amorfni, trocha fosforu.( Čefa. )K ubouchnutí Jandra,čačipenu, parna (ciganský ekvivalent pro Pergl ) chyběla snad jen Efa a tepelný zdroj. Všude jehel od hajzlů, jak najebaných . Říkám, no nic jedeme do bastru za Pomahacem a chráničem , řekneme co sme našli. ze je tu kompletní varna a když budou trochu kreativní, můžou si na něj počkat a mít trošku tlustejsi čárku. No už to nikdy neudělám.

  Dozorci, tlustá zrzavá pizda, arogantní s protahlym rypakem zavrčela, že kdo že je majitelem pozemku, číslo parcely, ….Povídám, majitelka je tady vedle mě. Aha, hm. a ztratilo se vám něco nebo máte poškozené vybavení chaty? Zalapal sem po dechu. Říkám, paní vy se mě snad jenom zdate? Pizda : pane, kolegové sou venku, já nemam lidi, my nemůžeme takhle hned někam jet. začal sem klepat vzteky. Říkám, zavolejte laskavě na barák kolegům z Toxi, když nemáte kapacity ty věci alespoň zajistit. Ne, pane já na vás nemam čas. my tu máme další výjezd.
  Jak sem později zjistil, na Toxi nikdo z bastrozmrdů ani nezavolal. zkurvysyni. No ale jdeme do finále.

  Plný vzteku, kurev a pičí, jsme nasedli do auta. Odbocuju doprava, jak je konečná 50ky.za zastávkou vidím už nachystany zmrdy. 3ks. Jeden arogantní 50letej picus bez čepice a dvě mladé myši v zacviku na zákleky.Sotva sem dokončil odbočení, hned se na mě nalepili jak kokoti. Zastavil sem hned u OC na parkovišti. Dobry den pane řidiči, silniční kontrola, předložte doklady, bla bla bla. Provedeme test na alkohol. ..v pořádku. Co nějaké OPL před jízdou, nebyly? Říkám ne. On no výborně, tak si lízneme ne? Říkám ne, máte nějaké důvodné podezření? ze jsem pod vlivem? Pane to já vůbec nepotrebuju. tak honem otevřít hubu. …poslal sem ho do píce, že mi nebude strkat nic do huby, esi chce, tady mu plivnu a namoc si to tam. . jinak at de do píce a jedeme na krev. jestli teda zdokumentuje moje jednání, z čehož by vyplynulo, že jsem pod vlivem OPL. test sem poplival. za 12 minut reakční doby test negativní. Celou dobu byl bez čepice, myšáci jenom cumeli a zmateně pobihali. vše mám natočené na kameru v autě, bohuzel hlas nee, byli jsme venku před autem. Groteska, u které jsem nakonec byl největší kokot já.Nasranej, ze sem ze sebe udělal největší kundu toho dne. Nechybělo moc a došlo i na konflikt, ale jako držitel ZP, se mi rozsvitila stopka. V tu chvíli bych mu tam zarazil zuby do krku, ale jako držitel ZP, nesmíte nikomu dát ani facku, natož fizlovi.
  Kdybych měl nějaké soft na stříhání a práci s videem, rád si tu práci dam a podělím se třeba na YouTube. Za čepici by dostal jistě kazeňák, ale nějaká stížnost u debila před důchodem by stejně asi byla ztráta času. Ovšem, co říci na to, že se na tu varnu úplně vysrali, to nemam zdání. je to už 2 roky, video sem si uschoval z důvodů pobavení, protože tohle je nejlepší úlovek mé kamery Mio.
  Děkuji velmi d-fensovi, za neutuchající vydrž ve zlepšování nálady, při nerovném boji ze všema hajzlama s odznáčkama.

  1. anunaki: Tady je vidět, že i když je člověk zdravě nasrán při jednání s blbcema z řad policie, tak se vyplatí zachovat kladnou hlavu, jinak by mohl člověk přijít třeba o ZP a i kdyby o něj nešlo, dát do držky policajtovi se hodnotí jinak než dát do držky jinému občanovi.

   1. S fizlem se NIKDY nebit. Ani slovne nenapadat. To je hriste, na kterym on to umi. Na fizla zasadne zezadu, shora.

  2. Nejak jsem to nepochopil… co to bylo za pana s tema dvema rajdama? Hadry z divadla? Bez kompletniho stejnokroje je to hlidac parkoviste, ne? Mas fotku?

   1. tak fotku tady bohužel nemám, jen to video, mám ho na ext.hdd, bohužel ne u sebe. Co si vybavuju, tak myši měli tmavé pletené čepice s nápisem policie a pan nprap.kokot měl kšiltovku, ale v autě až asi na popáté moje výpady, ze není ustrojen si těsně před koncem zajde pro kšiltovku. na videu je to fakt parádní. Jinak já sem klidas, ale když už mě cvakaji zuby od nervů, těžce se ovládám. zvláště, když mi neustále opakoval, že on nemusí mít žádný důvod k provedeni zkousky na OPL. chtěl sem postupovat podle d-fensovyho manuálu, ale jsem vul, možná stačí opravdu na pár hodin sednout a nabiflovat se ty paragrafy, aby příště filcky věděli, že nejste jen ustraseny vohnout.Každopádně od té doby je mi z nich na blití víc než dřív. Když tu dfens dává články, jak lze aspoň trošku hajzlum prisolit, tolik mě to nabíjí baterie. . ať udělají jakékoli pochybení, na místě nemate šanci se bránit. proste vám dají zaklek a klepeta. Stěžovat si můžete potom. Jak říká domaci, nejlip se hajzlum vyhnout a radši být neviditelný.

    1. Hezke hezke. Dejte nekam odkaz na video to bych rad videl. Mimochodem libi se mi jak mluvite o ZP a o te stopce v hlave. Mam to stejne. Od te doby co nosim a vim co za silu je 12x9mm vcelicek za pasem tak sem brutalne opatrne. Vyhybam se vsemu a vsem co jen smrdi konfliktem. Hrozne me to zklidnilo. Nemam chut se hadat s magory i v aute nadavam min. Zaroven me to donutilo precist si zakony nejen o zbranich, ale i co se tyce rizeni auta a policie, prava a povinnosti. A posledni, zacal sem byt obcansky aktivni. Zacal sem podporovat lidsko- pravni organizace. Myslim, ze je to dobry argument pro legalni drzeni zbrani. Akorat se tezko vysvetluje lidem co nemaji radi zbrane.

  3. Pro jednání s takovýma pičusama zásadně skrytou kamerku, třeba v kšiltovce, a jednu neskrytou, ať si pičusové nemyslí že s člověkem vyjebou a nebude to nikde nahlášené.
   A natvrdo to (samozřejmě anonymně) celé dát na youtube a ulozto, ať mají pičusové ostudu veřejně. Tohoto jediného se ty svině bojí.

   A druhá věc, cokoliv řešit s městapáky je ztráta času a koledování si o průser. Rozumné jednání je jen se státní policií. Ne s ozbrojenými šimpanzy, obecními poskoky.

   A propos, městapo má pod palcem městská čtvrť, tak tam bych směřoval oficiální stížnost.

 7. Jo, je to přesně tak. Jednou se mi to podařilo dohrát až do konce, level 7 completed, fízl busted, boží!!! Blátošlap od Berounky byl při kontrolní kontrole za moje řeči nepřiměřeně hustej na spolujezdkyni, před kamerou, šlo to docela snadno. Mladá paní má dodnes tu omluvu na čestném místě mezi trofejemi. Velmi citelný se ale ukázal být level 4, opicisté z „domácího“ místního oddělení (taky Praha-venkov ale o pár okrsků dál) začali prudit téměř denně, nejen mě ale i zbytek rodiny a návštěvy. Poměrně účinným se ukázal být požadavek na potvrzení o provedeném úkonu podle §109, moje kontrolní kontroly ale pokračovaly a vesměs sestávaly z debaty o míře znečištění RZ, že světlo které ted svítí nesvítilo a podobné prudy. Nikdy nedošlo na oznamování nějakého přestupku, natolik už se známe, prostě jen okrádali o čas a docela jim to šlo. Pokusil jsem se opět rozehrát hru s cílem vyměnit level 3 za klid, bez většího úspěchu. Přestalo je to bavit až asi za rok, bez zjevné příčiny. Byl to rok dost nepříjemnej a za tu výhru nestál.

 8. No, mám tu pár podobností s článkem.
  Do mého správka už 2x nepřišel svědek – policajt. Poprvé prý byl na OČR, podruhé prý nutný výjezd. Oboje bez omluvy. Podle mě na to pokaždé zapomněli, a tak ho pan šéf kryje. Je nějaká legální možnost dostat se k těm rozpisům a výjezdům?
  Když jsme u těch záznamů. Když přišel ten první polda – svědek, tak ho hrozně zajímalo, jestli mám záznam já, protože zrovinka tento se mu nepodařilo uložit, takže ho nemá. Nevypadal nadšeně, že můj je bezpečně uložen…

 9. Počítám, že někteří včetně mne, si interakce s nejrůznějšími fízly ještě dosyta užijí:

  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/justice-a-policie-budou-sledovat-diskuse-na-internetu-40328850

  Nečekal bych, že se zrovna tohle vrátí.
  Ale zkušenosti těch minulých bolševiků, nasbírané při dočasném zrušení cenzury v krásném jaře 1968, bohužel hovoří jasně.

  1. servisdok: právě dnes by to ještě s využitím společenského klima šlo zastavit.

   Dle definice je totiž „předsudečnou nenávistí“ a „předsudečným násilím“ i drsná, nicméně nevulgární kritika KSČ.

   Je to totiž „verbální útok“ (=v mozcích chorých sněhových vloček „násilí“) z důvodu „nesnášenlivosti a předsudků vůči určité skupině obyvatel … definované … politickým nebo jiným smýšlením. Může se jednat o … slovní útoky či využívání urážlivé symboliky.“

   Kdyby měl někdo opravdové koule, dohodli by se dva lidi a jeden by se brutálně navezl do KSČM výslovně a úmyslně tak, aby nezpochybnitelně naplnil tu perverzní definici Vnitra ohledně „předsudečné nenávisti“ – a druhý, s ním domluvený, by na něj podal trestní oznámení pro předsudečnou nenávist.

   Fízlové by se tím museli začít zabývat, a protože by obviněný a ohlašující byli domluveni, zařídili by stížnostmi, aby to OČTŘ nemohli jen tak odložit.

   A pak by se brutálně zmedializovalo, že „předsudečná nenávist znamená zákaz kritiky komunistické strany.“

   Což je přesně cíl celého toho svinstva – zákaz kritiky -, ale zatím ještě v ČR a dokonce i Praze funguje, že komunismus řada lidí vysloveně nenávidí a i marxismus se smí kritizovat (zatím – viz spor o stupidní plakát s Horákovou, který Filda odmítla nikoli proto, že se jedná o nechutnou nátlakovku, nýbrž protože děkan Fildy je revizionista který miluje marxismus a omlouvá komunismus.)

   Tím by se to dalo zmedializovat, zdiskreditovat a zastavit.

  2. Už je to dlouho, co jsem naposled četl Ústavu.
   Jak je to v současnosti formulováno ohledně zákazu stran, spolků a hnutí, propagujících či směřujících k potlačení práv a svobod? Bylo to v minulosti formulováno tak vágně, že to sice na první pohled budilo dojem, že jsou komunistické a nacistické strany jakoby postaveny na roveň, fakticky ale nejsou – jinak by KSČM prostě nemohla existovat. Už z toho titulu, že má ve stanovách třídní boj a základy čerpá marxismu-leninismu.
   Necílím samozřejmě na zákaz – ono je dobře, že jsou kurvy označené a na očích. Přijde mi ale v roce 2020 naprosto zavrženíhodné /když už bolševici sami jsou zcela bez sebereflexe/, že si vůbec dovolují vydírat vládní koalici, ať je koalice sama jakkoliv špatná. Je to takové to požadování různých ústupků, výměn, kecání do čehokoliv.
   Vidím to tak, že podobně, jako přestala být zavrženíhodná StB jako taková, tak stejně je to s bolševiky. I proto mohou vznikat stále nové odnože a varianty téhož. Přestalo být společensky nepřijatelné, aby byl předsedou vlády aktivní estébák a aby byla celá PS prolezlá bývalými bolševiky.
   Přestalo být společensky nepřijatelné i bývalé aktivní členství ve straně, která dokonce vraždila i svoje vlastní lidi, pojem „lustrace“ je zcela vyprázdněný při pohledu do vlády.
   Lidem tohle všechno už přestalo vadit, protože ze života už zmizeli poslední pamětníci, kteří nebyli zticha.
   Není už nikoho a nejen v aktivní politice, kdo by zažil výslechy StB a hlavně jejich praktiky – a stejně tak s bolševiky.
   Z Jakeše je směšná figurka, Štrougal sepisuje paměti, jen se z něj kouří a zbytek je mrtvý.
   Dokonce mám někdy dojem, že sama myšlenka socialismu a komunismu, začíná být u mladých atraktivní. Chování Bruselu tomu čím dál víc nasvědčuje.
   To je ale katastrofa.

   1. servisdok: já si spíš myslím, že tohle je díky „bojovníkům proti komunismu“, kteří byli tak dlouho trapní a řešili zástupné pseudoproblémy, až to zprofanovali.

    Proti komunistům paradoxně nejlepší práci odvedli učitelé dějepisu na středních a historické filmy. To ovlivnilo mladou generaci tak, že máme článek kterak mladá Češka jela na výměnný pobyt do USA a do krve se tam vyřezala s profesory, protože byla naučená že komunismus je vražedné zlo s krví na pařátech, kdežto její američtí profesoři byli marxisti do posledního.

    Ono stačí děckám pustit třeba polský „černý čtvrtek“ o událostech v Trojměstí za hladových bouří:
    https://www.youtube.com/watch?v=GYAXPbFEt8I
    A velmi rychle si udělají obrázek. Ani takový Občanský průkaz nebyl úplně marný v úspěšném poštvání mladých proti komunismu jako systému a ideologii.

    Jenže ten problém je, že tohle všechno řeší symboly namísto podstaty a vede to dávno minulé války.

    KSČ, Horáková, srp s kladivem – to jsou jen symboly něčeho, co bylo a už není a nebude.

    Podstata je v marxistické ideologii třídního boje, která neuznává jedince a každého vidí jen jako součást třídy – která musí být buď utlačující a vyhlazená, nebo utlačovaná a revoluční.

    A tento „kořen marxismu“ dnes hlásají jak BLM a ANTIFA (třída bílých VS třída černých), tak Greténovci (třída ekologických komun VS třída zhýralých spalovačů CO2), tak Petr Hampl ruku v ruce s Occupy Wallstreet (třída banksterů VS třída vykořisťovaných), tak Šarapata a spol (třída prozápadních VS třída provýchodních) a ještě 1000 dalších.

    My zoufale potřebujeme nikoli primitivní antikomunismus proti symbolům, ale antimarxismus proti podstatě, který prohlédne fasádu symbolů a který bude křičet „jste v prvé řade lidi, ne třída! Hledejte svou identitu v sobě, ne v kolektivu a už vůbec ne v pocitu útlaku! A každou svini, která hlásá nutnost třídního boje a snaží se poštvat společnost proti sobě a vyvolat občanskou válku, žeňte vidlemi!

    1. Víte Jene,
     lidi jsou stádní.
     Nyní vede stádo Andrejko a sám se podivuji, jaká čeládka jde v jeho šlépějích, od šéfíků s příjmem 200kKč brutto přes 50-80kKč brutto inženýrků po úřednictvo 30-40kKč konče doochodci s 12-15 kKč netto.
     Taková ta nerozhodná entita co má každý svou identitu a pravdu končí tak, že pan domácí frčí s pryčzEUapakseuvidí Matějkou, Mach se líše ke VKMl a jeho Svobodní směřují do zapomnění.
     Zde na tomto webu je nádherně vidět, jak se ani 20 lidí s relativně podobným viděním světa neshodne ani na bezvýznamných detailech, což pak vede k tomu, že tu úřaduje Miloš a jeho kreatury a Andrej a jeho kmásci.

     1. +1 Toto je velmi výstižné.

     2. Dachsmeister: jistě, to je odvěká metla pravičáctví.

      Když levičák (=intelektuál přesvědčený o tom, že má všechny předělat dle obrazu svého) nesouhlasí s něčím v hnutí nebo straně, začne intrikovat a cíleně se snaží zlikvidovat toho, kdo mu vadí. Protože je to mocichtivá zákeřná svině.

      Když pravičák (=individualista) nesouhlasí s něčím v hnutí nebo straně, nejprve zkusí oponenty přesvědčit a pak vztekle odejde a práskne za sebou dveřmi, řka „s takovými nebudu ztrácet čas a peníze“. A založí si vlastní projekt.

      1. @Jan Mrcasík
       jako že u Svobodných se nevylučovalo? Ale, jděte :-)

       1. Svobodní se hlavně vnitřně rozpadali již od svého vzniku a v okamžiku, kdy vyštvali Macha který to celé držel pohromadě (právě tím, co mu vyčítali: že odmítá dělat kategorická rozhodnutí, protože se snaží aby se vlk nažral a koza zůstala celá) se proces jen akceleroval.

        Jestli máš na mysli to konkrétní vylučování, které mám na mysli já, tak to byla spíše reakce na pokus o nepřátelské převzetí/puč ;-)

        1. @Jan Mrcasík
         ne mám na mysli mnohem starší záležitost. Mach měl na špinavou práci Zváru.

   2. Jo, Občanský průkaz mám uložený. Jako úsměvný poslední výluh z toho silného sedmdesátkového kafe.
    Škoda, že to scénárista -asi úmyslně- shodil poměrně hodně věcmi i momenty, které by se nikdy stát nemohly. Bohužel to poznala i generace mých dětí, což je určitě škoda. Přetažená snaha o odlehčení, ale jinak dobrý.

  3. Koukám, že ta stará bonzačka Kalibová se asi úspěšně propráská až do důchodu.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!