Jak ochránit vaše data 1. část: Státní fízlování a legislativa - zpět na článek

Počet komentářů: 15

  1. kupte si za pár stovek čím blbější telefon tím lépe, pokud jste turista, neberte si přenosné počítače, nakonec si jedete odpočinout.Služební data stáhnete kdekoliv ve světě buď z podnikového serveru nebo domácího, jinak třeba z uložto, a pod,
    Jinak je tzv chytrý telefon, něco jako dilema, že chci osobák auto, ale občas potřebuji převézt pytel brambor, takže chci náklaďák, aby to bylo uprostřed , tak si koupím traktor,,,,,přece se k zahradě víc hodí, no ni ?

    1. To je muj pripad. Ja mam telefon na telefonovani, takze ma jen tlachatka, je vodotesnej a nerozbitnej. Co po nem chci, dela absolutne spolehlive. Tim ale jeho funkce konci.

      Na cestovani mam notebook s Linuxem, na HDD nic neni, vzdy se pripojuju pres VPN. Pokud se mi podari najit instalaci NextStepu, dam si ji tam (mam kdesi na CD), at je prdel.

      Nevozim s sebou data a to zejmena quli destrukci a kradezi.

    2. To je ale hraběcí rada. Vy toho po telefonu zkrátka moc nechcete. Dobře pro vás, za telefon ušetříte. Já třeba chytrý telefon používám hodně a i na dovolené. Ne kvůli práci, ale protože je prostě fajn vědět, kde jsem, co je to za památku naproti. Kdy otvírá cokoliv a kudy se tam nejblíže dostanu. Atd. Jediný proč bych si nebral elektroniku sebou do USA je důvod, že bych si ji všechnu koupil tam a naopak přivezl do čech. Do letadla s knížkou a nazpátek jako geek.

    3. Já to vidím přesně obráceně.
      Doma bych si vystačil i se základním hloupým telefonem, protože se obvykle v přijatelném čase dostanu k počítači.

      Naopak v zahraničí mě volání a SMSky ani moc nezajímají (při cenách roamingu), naopak chci možnost se připojit k síti a pak se hodí různé aplikace, hlavně mapy.

      1. Traktorista urcite nebude jasat nad novymi okruhovymi Pirelli a okruhovy zavodnik opravdu neoceni na aute PTO.

        Je na tom snad neco divneho? Kdo neni zajmova osoba, tak vubec nejakou bezpecnost neresi, bo dost tezko nekoho zajimaji jeho sracky v mobilu nebo ntb a hodit na nej detske porno? Proboha proc?

        1. Jen tvrdím, že rada brát si do zahraničí hloupý telefon nemá moc smysl, když zrovna v zahraničí je funkčnost chytrého telefonu potřeba víc, než doma.

          To už se dá rovnou poradit si telefon nebrat s sebou vůbec, ani notebook, foťák, atd.
          Což asi je taky možnost, ale pro většinu lidí budou myslím existovat lepší alternativy.

          1. No ja nevim, ale s hloupym telefonem cestuji po celem svete a kde potrebuji, tam si z nej zavolam. Ja mam telefon na telefonovani a proto mam jeden pristroj na doma i na cesty. Prehazovat to je urcite blbost, i kdybych nakrasne ten „chytry“ kram koupil, tak delat pred cestou sync dat a kontaktu, to je spise o pruser. A ztrata casu.

            Osobne si myslim, ze kdo je profik a potrebuje chranit data, tak je proste s sebou netaha a radeji se pripoji dalkove na domaci server.

  2. Takže autor, podobně jako statisíce jiných Čechů, stojí někde v Chorvatsku „jen tak“ před restaurací a „náhodou“ jej obestoupí 3 opicajti a rozmlátí mu telefon… Připadá to celé divné jenom mě ??

    1. Veru – síce nie som Čech, ale mám dojem, že za celú cestu a 10-dňový pobyt v Chorvátsku som ani policajta poriadne nevidel (možno tak idúcich v aute); neviem, čo by som konkrétne mal robiť, aby sa mi dostalo takejto pozornosti…

      1. ale no tak… také tie rozprávky o dobrých policajtoch ktorí by určite nezasahovali keby bol čistý, to fakt na dfensa nosiť neradno, s tým tu neprerazíte – leda že by tu pán bol služobne

        1. Ale nie, vážne by ma zaujímalo, čím si dotyčný zaslúžil až takú nekompromisnú pozornosť orgánov, pri bežnej cestnej kontrole to asi sotva bolo…

          1. autor asi vede zajimavej zivot.btw, procestoval jsem uz ledacos, vcetne tech USA a nikde jsem nevidel, ze by nekdo na letisti musel pri bezny kontrole zapinat pocitac, tablet, ctecku, holici strojek nebo neco podobnyho. A to ani v Cine, kde jinak i ten prst do prdele malem narvali.

            1. Po mně to už párkrát chtěli. Určitě v UK na LCY v době, kdy měli nějakou zvýšenou úroveň bdělosti. Jednou v Kanadě a pak tuším ještě v Dánsku a/nebo Švédsku. Otevřít počítač a ukázat, že na displayi něco naběhne. Ostatní přístroje nikdo neřešil.

              V USA jsem to zažil jen při důkladné kontrole, které, mám-li být upřímný, se v kontextu dnešní doby zase tak moc divit nemohu – odbavené kufry plné součátek ke zbraním, na letence jiné křestní jméno než v pase, v podpaždí několikakilová Bible (blbec vydavatel to vydal na normálním papíře) a jako bonus na botách zbytky ehm, jistých dusíkatých látek.

              Největší legrace ale byla jednou v Amsterdamu, když jsem měl v příručním zavazadle krabičku diabolek. Tak černé kolečko na rentgenu asi ještě neviděli :-)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017