Jak nám Občané pro Budějovice předělali křižovatku - zpět na článek

komentářů 131

 1. Auta po smrtelnych nehodach v obchodnich centrech se zbytky tkani nebyl vubec blbej napad. Furt nad tou myslenkou premyslim. Neni nekde takovy muzeum? V Mnichove maj jen auta z klasickych simulovanych crash testu.

  1. Jsem pro. Kousky tkání pro pobavení i pro výstrahu – jako ve středověku. A do každé krabičky kamelek kousek sušené černé plíce…

   1. Neboj,ekofasouni brzo zpracuji projekt,kterej prokaze,ze lidi umiraji temer vyhradne v autech,ktera nemaji autonomni rizeni,takze vsechna ostatni auta budou ze 2/3 povinne polepena fotkami z nehod a zbyla tretina bude nekrolog ministra dopravy.

    1. Ceterum autem censeo, že stav dopravní infrastruktury je permanentním zločinem českého státu na občanech (ale to už jsem tu kdysi také psal).
     Pokud by někde něco mělo sloužit pro výstrahu, pak u každého křížku u silnic by měl býti jako viselec jeden z ministrů dopravy, jež se tu za léta vystřídali. Kdyby se početně nedostávalo, některé ministry lze před zavěšením načtvrtit.
     Autory křižovatky z článku smýkat koňmi přes onu křižovatku sem a tam, dokud nebudou mít prdel na kost. Tak.

  2. JASAN nemaluj čerty na zeď. Nevíš, co za hňupy to tady čte. Ještě se toho někdo fakt chytne a Camelky budou zase důvodně o dvacku zdražený :D

  3. To už tady bylo dávno, Oktávie mého dědy stála jeden čas v 70tých letech na náměstí před radnicí v ČB po srážce s Oplem rakušáka u kafilerie u Chotýčan jako odstrašující případ.

 2. A takto vyzerá bezkolízna križovatka dvoch hlavných ťahov v strede mesta:
  https://sk.mapy.cz/s/31MkQ

  1. A ešte na margo tej nepodarenej budejickej križovatky. Po stranke stavebnej vyzerá dobre, pruhy sú fajn, aj bypassy. Sprasené sú akurát semafory. Riešenie zelenej, kde odbočenie vľavo dáva prednosť protiidúcim, je na takto frekventovanej križovatke hlúposť. Keby tie ľavé odbočenia mali vlastný cyklus, tak tam žiadne nehody nebudú. Semafory sa vždy dajú navrhnúť tak, aby žiadne kolízne body nevnikli. Hoc za cenu drobného zníženia priepustnosti.

   1. No, přijde mi, že to naopak chtělo nechat tu křižovatku v původním stavu a ty semafory zrušit úplně. Těmi debilními chodeckými ostrůvky to akorát zacpali. Featuru bypassů to mělo i předtím a navíc to mělo i dost prostoru aby se tam vzájemně vyhli ti, co odbočují doleva a ti, co chtějí jet rovně.

    1. To určite nie. Križovatka dvoch štvorpruhových komunikácií bez semafórov je z hľadiska kolízií úplne najhoršie čo môže byť. Ten čo prichádza po vedľajšej a odbočuje doľava, dáva prednosť autám prichádzajúcim v 7 rôznych pruhoch. Čisté peklo. Semafory sú tu úplne namieste, ale ich nastavenie nesmie byť prasácke.

   1. Uh? Ja tam jeste pamatuju svetla a byla to celkem pohodova krizovatka.

    1. Jsem napsal Hollanovi, že jestli ho někdy potkám že dostane tak na rypák, že ho ani vlastní babička nepozná. Kretén jeden zkurvenej zamrdanej pičus vyjebanej, bože jak já všechny tad yty doprvní experty zpomalovače a rozmrdávače nesnáším. Teď válčím s mimoúrovňovou křižovatkou v Holubicích u brna. Stavba je dávno povolená, ale není udělaná. ŘSD se na to prostě vysralo…

     1. Ten kruhac je naprosto v pohode. Ze sou lidi kokoti, co po tom neumi jezdit je jinej problem. V tom miste me mnohem vic serou ty dva semafory, co tam relativne nedavno vyrostly. Ten na sjezdu z okruhu je napicu uplne – nikdy sem tam nevidel takovy kolony jako od doby, co tam ten semafor zavedli, nehlede na to, ze me tam malem sejmula slepice, co vygnorovala cervenou a ten prvni na Ripske k tem novym bytovkam je taky super, protoze neni “smart” a dava na ripske cervenou, i kdyz tam nic nestoji/nejde…

      1. Pamatuju dobu, kdy dole na Olomoucke pod ajznbanackym mostem dal clovek nohu na plyn, kopec vyfrcel, u sjezdu na letiste zase dosedl na vsechny ctyri a zpomalil az v zatacce pred Slavkovem. Jo, kde jsou ty casy.

       1. A to krome toho kruhace co ted naposledy vyrostl u Podoli ma vzniknout dalsi hned za kopcem. Ano je to tam co v soucasnosti jsou uprostred silnice ty zeleny kuzely a taky ten pripojovaci pruh zleva. Pokud jedete od Horakova a chcete na Vyskov, tak vjedete na pripojovaci pruh uprostred silnice. Ano davate tak prednost jen tem co jedou od Vyskova a nasledne pak prujezdnemu pruhu. Ale jeste jsem se nesetkal s tim, ze nekdo na hlavni chape jak to funguje. Takze ja si najedu do pripojovaku, jedu a ten co jede v prubeznem zpomaluje, pac mi „dava prednost“ ja ji nemam, tak zpomaluju taky. Konci to dvema autama co na hlavni stoji.

   2. https://mapy.cz/zakladni?x=14.4998100&y=48.9558163&z=20&base=ophoto
    Dávno máme =)
    Navíc nedávno přibyl další na křižovatce Strakonické a Husovy.

    1. Dobře vám tak!

 3. Nemůžu si pomoct, ale po tomhle článku jsem si trochu rezignovaně povzdechl, tohle je fakt kovářova kobyla.
  To že mají Budějce extrémní dopravní problémy je všeobecně známé, do toho cyklokliku prorostlou snad do všech úrovní regionální politiky a „prostorotvorby“. A na druhé straně barikády budějčáka D-F se všemi svými virtuálními a reálnými aktivitami. Je obrovská škoda, že do regionální a relativně snadno ovlivnitelný politiky nešlape trochu víc zhusta.

  Tahle debilní křižovatka je jen vrcholek ledovce. Vychází z městem přijaté Strategie udržitelné mobility do roku 2035, do které mmj. dodávali svoje vstupy snad všichni zástupci „veřejného prostoru“ a cyklolobby, samozřejmě kromě motoristů. Stejně taková byla skladba lidí při projednávání dokumentu. Zanechalo to ve mě tak strašnej dojem, že jsem o tom před pár měsíci psal článek sem na D-F. Pak jsem to vzdal, protože to nejsem schopnej dopsat s emocema na uzdě. Vytáčí mě, že je všem motoristům a normálním lidem úplně totálně u prdele, co se s městem děje a bude dít, ale pak najednou přijde s křížkem po funuse člověk, který má reálnou šanci tuhle věc zásadním způsobem ovlivnit a řekne „hele, tady přestavěli křižovatku a je to špatně“, podobně jako chodí lidi z mojí čtvrti a říkají „hele tady namalovali zóny a je to úplně zkurvený“ nebo „hele, na pražským předměstí je najednou tempo 30, jednosměrky a o 1/3 parkovacích míst míň, není to divný?“. No je to divný, zkurvený a špatně, ale proto, že na to všichni serou.
  Kdo by si chtěl přečíst nedokončený článek o tom, jak takové projednávání dokumentu, který určuje podobu infrastruktury na půl generace dopředu vypadá, může tady: https://docs.google.com/document/d/1bRo2v6ZyAToHAXTTs_iKyxty2h1-uvm9M2z1q3xShsw/edit?usp=drivesdk

  1. Ono na tom k povzdechu je hlavně to, že toto není jen v ČB, ale týká se to všech měst a obcí v ČR. Na jednu stranu si stejně jako D-F myslím, že to je to taženo debilitou radních, ale na stranu druhou je tady stádo ovcí, které kývačně bečí. Stačí se podívat, jak občané prahnou po 30kmh před jejich domem, 10x zpomalovacích hadech na úseku 100m, a ideálně 2x průjezdových radarech. Koupit si levný pozemek u silnice a pak tlačit na starostu, aby tam zklidnili dopravu, protože ho ty auta na silnici rušej u grilovačky.

   1. To jste mi připomněl souseda: po úzkých uličkách po dědině kde nevidí za roh a běhají děcka jezdí jako kokot, ale když vedla kolem jeho baráku objížďka tak hlasitě požadoval po starostce instalaci radaru protože mu lidi kolem baráku jezdí rychle…

   2. „Koupit si levný pozemek u silnice a pak tlačit na starostu, aby tam zklidnili dopravu, protože ho ty auta na silnici rušej u grilovačky.“

    Takže v momentě kdy jsem si koupil dům u cesty, po které (hlavně po setmění) pravidelně zrychluje doprava na nějakých 70+ km/h, jsem ztratil právo vymáhat po účastnících silničního provozu dodržovaní platné legislativy ? (a v tom mém konkrétním případě, vzhledem k počtu nehod co se tu už stal i zdravého rozumu)

    Zajímavá ukázka mozkového myšlení…

    1. Není to tak dávno co se jezdilo 60 ve dne a neomezeně v noci, a eště chvilku přetím nebyly limity vůbec, takže ano, nevim, co remcáte na socanský píčoviny, který vůbec nemají existovat.

     Kdy už konečně vy blbouni pochopíte, že ale…ale…ale vono to je v zákoně! mezi slušnejma lidma není argument, ale je to tak akorát k smíchu?

     1. Bože vy jste takový hlupák až to není snad ani k uvěření. Jednak „není to tak dávno“ bylo podstatně méně aut, které navíc v průměru jezdili míň. Méně aut při stejné infrastruktuře = méně kolizních situací víme ?
      Dále píšu „a v tom mém konkrétním případě, vzhledem k počtu nehod co se tu už stal i zdravého rozumu“. Vidíte pane hlupáku, že se odkazuji také na zdravý rozum. Takovej blb jako vy, který kolem nás pojede maximálně 1x za život má slušnou šanci se za určitých nepříznivých podmínek vysekat (což o to, že se někde vybouráte a skončíte na kriplkáře je mi u prdele), ale zde celkem pravidelně dochází k demolici majetků lidí bydlících u cesty (ploty, auta, elektrické sloupy) a to už mi jedno není, že po nějakým kokotovi, co si myslí jak jezdí jak Schumi musím opravovat svůj majetek.

      Vy patříte přesně k těm stejným ovcím o jakých píšete, jenom si ale samolibě myslíte, jak jste nad věcí a přitom papouškujete úplně ty stejný píčoviny co už tu někdo napasal, jenom z opačné strany problému.

      1. Nechcete si vzít prášek, nebo radši dva? Todle je diagnóza…

       Na tydlety eksperty s barákama do silnice kde pak vedou strašný klikatice, auta jim div nebrousí vomítku a celej barák se třese dyž kolem jede větší traktor, na to normálně nemám slov, fakt. Dávalo by trochu smysl, aby to obec vykoupila, strhla a postavila tam normální silnici, ale to je asi jak hledat logiku u těch, co si potřetí přestavují barák v záplavové zóně poté, co už jim to několikrát odnesla voda, že.

       1. Pro diagnózu by sis měl spíš dojít ty.
        Nebo chceš říct, že lidi před sto rokama ve většině zejména vesnicích ale i městech měli vzít křišťálovou kouli a vyčíst, že za sto let bude kolem jejich domu dnešní intenzita dopravy a postavit si dům jinde?
        Hlavně, že tu evangelizuješ o ancapu a svobodě, ale respekt k majetku ostatních máš zjevně nulový.

        1. Nemusí nic vyčítat, ovšem bojovat proti dopravě z druhé strany stěny obýváku značičkama může jenom debil. Je to asi jak postavit ruku proti řece a myslet si, že se jako rozestoupí vedví a poteče vokolo. Tak trochu syndrom památkodebila – předek to tam postavil, tak to tam bude a jo a jo a jo! Že se celý staletí před tím bouralo stejně jako stavělo někteří mají, zdá se, fakt nějak nepřekonatelnej problém pochopit.

         Esli vod tohodle – řešení dopravy – nejsou ti podělaní starostenští, tak už kurva nevim vod čeho.

         1. Tak zrovna od toho tam starostovia nie su. Tzv. hlavne tahy – to su tie kde sa obyvatelia na hluk a vibracie najviac stazuju – totiz obec nevlastni a nespravuje.
          Na druhej strane, strasne rad by som si pozrel ako by to vyzeralo keby sa obec riadila tym ze „aby to obec vykoupila, strhla a postavila tam normální silnici“ a potom na „tou normální silnici“ hodila zavory a vyberala myto za prejazd.

          1. Vím o poměrně dost debilních silnicích který se šíleně klikatí úzce mezi barákama asi 10 cm od jejich zdí, kde je dost silnej provoz a hlavní tahy to nejsou. Jinak územní plán a tak, ne?

          2. To by boli cesty druhej a tretej triedy? Vlastni ich kraj, cize vply starostu je opat obmedzeny.

          3. Na existující stav určitě, ale co se týče budoucího rozvoje a plánování, tak to mají starostové do značné míry v rukou. Moc se to ale neděje, je to dlouhodobá věc, kterou málokdo ocení, proti leckdy stojí jasné krátkodobé zájmy. V sousední obci si třeba právě zastavili rodinnými domy ideální trasu pro obchvat. Proč? Protože ten cyp, co tam sedí namísto starosty, zapomněl na rčení o rubáši a kapsách.

      2. Méně aut při stejné infrastruktuře? Asi moc nepamatujete doby minulé. Jedno období kam bych se opravdu nechtěl vracet jsou 70tá léta v Praze, jen Škodovek stovek vyrobeno za 8 let přes milion, tisícovek za 5 předchozích let necelý půlmilion, Oktávií téměř 300 000. Infrastruktura z dob Rakouska Uherska, metro nikde. Benzín za 2,1, kolony v ulicích na denním pořádku odjezd na víkend v pátek katastrofa.
       Socialistický stát to tak ale nenechal a do silnic masově a celoplošně investoval. Z mého okolí: silnice České Budějovice – Tábor za dobu co pamatuji 70 – 89 rok postaven průtah Chotýčan s povolenou 80tkou obchvat Neplachova, obchvat Horusic s eliminací dvou železničních přejezdů na rychlíkové trati. Průtah části Veselí nad Lužnicí II kolem Malého náměstí, obchvat Soběslavi opět s elimincí přejezdu, to samé Roudné s legendárními šraňkami. Průtah Sezimovo Ústí a mimoúrovňové křížení s tratí při vjezdu do Tábora. Na konci 80 let výstavba obchvatu Ševětína, Vitína a Chotýčan formou dálnice v poloprofilu od Švamberka až na Borek.
       Od té doby tuším v 98. obchvat Veselí nad Lužnicí a následně výstaba dálnice Veselí – Tábor 2009 -2013, v současné době dostavba dálnice Veselí Borek. Takže za skoro 30 let od Sametu jen snaha o dálnici, která je stále nedokončená a to píši jen o 60 km hlavní silnice z Tábora do ČB

       1. To hodnocení intenzity provozu a rychlost stavby je nesmysl, v podstatě klasická bolševická ulhaná propaganda.
        V registru bylo v roce 1970 přibližně 5x méně aut než dnes. Výroba škody pro porovnání je nesmysl, dneska vyrábí 10x víc.
        Cena benzínu vzhledem k platu byla výrazně vyšší, tzn. průměrný nájezd kilometrů nižší.
        Z toho plyne, že i intenzita provozu byla výrazně nižší než dneska, a to ne třeba dvakrát, ale minimálně 10x (dnešní denní intenzity na D1 více než 100k aut jsou pro tehdejší dobu nepředstavitelné).
        Dálnice ani komentovat nebudu. Zatímco vedle v Rakousku a v Německu bohatli a stavěli dálnice, my jsme se teprve kolem roku 1965 vzpamatovávali z krachu státu v roce 1953 a první kousek dálnice byl otevřený v roce 1971.
        Dneska máme cca 800 km dálnic a 500 km rychlostních silnic. Pokud máte málo dálnic v okolí, tak si volíte neschopné představitele.

        1. Není to tak docela propaganda. Nejde jen o absolutní počty aut, ale také o infrastrukturu, po níž jezdí. Za normalizace režim poměrně na silnice pamatoval. Na mé oblíbené Plzeň – ČB v úseku do Nepomuku vím hned o několika úsecích, kde se obešly různé dědiny. A co se tam stalo od revoluce (tedy za posledních skoro třicet let, kdy se doprava právě z důvodů, které popisujete, setsakra zahustila)? Hovno.

         Ovšem pozor, nechválím ten režim minulý, ale kritisuji režim tento. Není schopen do silnic (ale u železnic) narvat ani to, co dokázala dýchavičná socialistická ekonomika!

        2. V čem je to propaganda? Chtěl jsem jen poukázat na překotný rozvoj automobilismu kdy mezi lety 68 a 73 došlo ke zdvojnásobení množství aut i motocyklů, v 73. bylo registrováno dohromady cca 2,2 milionu osobních vozidel a pokulhávající výstavbu infrastruktury vyústující v obrovské dopravní problémy v Praze. Zde bylo díky koupěschopnosti a preferenci Prahy výrazně vyšší množství automobilů na osobu než ve zbytku republiky.
         Nezapomeňte že v té době byl motocykl běžný dopravní prostředek zhusta používaný k dopravě do zaměstnání.
         Průměrný plat v r 1970 byl 1937 Kčs a dosahlo na něj podstatně více pracujících než dnes, vzhledem k relativně malému rozptylu výše platů.
         Cena v této době standardního benzínu byla 2,1 Kčs za litr takže nějakou výrazý rozdíl v ceně za litr proti dnešku nevidím. Pro většinu lidí byl v 70. letech lacinější než dneska.
         Výrazný nárůst cen benzínu přišel až koncem 70 let a v 80 kdy se cena tehdy standardního speciálu zvedla až na 8 Kčs/l při průměrném platu cca 3000 kčs v r. 89, kdy tímto režim omezoval intenzitu provozu vzhledm k tomu že v regidstru bylo koncem 80 let již cca 3,5 mil. osobních vozidel.
         Rozložení intenzity provozu bylo výrazně jiné než dnes, a to na ranní a odpolední čas a opravdu kritické páteční odjezdy a nedělní návraty z víkendu. Kilometrické nájezdy byly mnohem nižší i proto že za prací se daleko nedojíždělo, maximum bylo kolem 30 km. Ceny autobusové dopravy byly enormně nízké, cena týdenní dělnické jízdenky byla ve výši cca 15 % ceny paliva osobního automobilu na stejnou vzdálenost, vlak byl ještě levnější.
         Je jisté že rozložení dopravy během všedního dne bylo jiné, služebních cest bylo minimum a často se využívalo veřejné dopravy, přes den byla na silnici převážně nákladní doprava. Občanská vybavenost byla taková, že pro nákupy, dopravu dětí do škol a školek nebylo třeba používat automobilů.
         Dálková doprava se realizovala po železnici a to jak osobní tak nákladní, takže potřeba výstavby dálnic byla nízká. V provozu byly i vnitrostátní letecké linky.

       2. No rekneme ze v letech 2009 – 2020 budete mit postavenou dalnici v plnem profilu mezi CB a Meznem, cca. 70 km. Behem te vasi masivni a celoplosne vystavby se postavilo par nadjezdu a prutahu. Nasledne pak nejsnadnejsi kus dalnice mezi Borkem a Neplechovem, a to pro jistotu v pulprofilu…
        Je vam jasne jak je to vase srovnani obchvatu a prutahu na cisarske silnici v porovnani se stavbou dalnice mimo. Nebo musim prihodit i takove mrnky jako eliminace prejezdu na I/23 u Drachova a na I/24 u Horusic?

    2. Ty si někdy měl právo vymáhat po účastnících silničního provozu dodržovaní platné legislativy?
     Kdys ho nabyl a vod koho?

    3. Vy jste mi teda myslitel. „JÁ jsem si koupil barák u silnice a vy volové tu teď budete jezdit 30, protože JÁ chci mít klídek na telku.“ Na ten geniální nápad jste přišel sám, nebo vám to poradil nějaký podobně chytrý kamarád? Je to totiž stejná demence, jako když si banda debilů postavila baráky na levných pozemcích nedaleko motokrosové trati v Kramolíně, která už je tam léta letoucí, a teď řvou jak paviáni, že je ruší hluk motorek.

     1. Máš zajímavý přístup. Chovám se jak hovado, ale byl jsem tady dřív, takže to ostatní musí strpět. Spíš to vypadá, že jájínek jsi ty a všichni ostatní volové a dementi, že chtějí užívat svého vlastnického práva.

      1. 1. Uživatelé silnice, motokrosové trati či střelnice se využíváním těchto facilit chovají jako hovada?
       2. Jde přece o standardní postup – koupí se pozemek, který je obdobně handicapován a tedy cenově zvýhodněn a pak se začne pracovat na odstranění handicapu. Měření hluku, stížnosti, medializace, angažmá ekoraketýrů… Ti lidé vědí přesně, co dělají – nejsou to žádní pitomci.

       1. ad1) To někde tvrdím?
        ad2) Majitelé té dráhy mohli takto levné pozemky také vykoupit a problémy by neměli. Nebo jen spoléhali na to, že už nikdo nikdy nebude chtít na těch pozemcích dělat nic jiného než pást krávy nebo něco pěstovat?

      2. Mám úplně normální přístup. Když se mi nelíbí okolí, prostě si tam nekoupím nebo nepostavím nemovitost. Zrovna v tom Kramolíně je motokrosová trať už přes 30 let, a jen idiot si tam pořídí nemovitost s tím, že tam chce mít klid jak na samotě u lesa. Chce to taky trochu vnímat okolí, ne jen henty vlastnický práva.
       Sám mám byt kousek od tramvajové trati a taky si nechodím stěžovat, že mi od 4 ráno pod okny dělají kravál tramvaje.

       1. Ale o vás tu není řeč.

       2. Tak jasný, kašlete na vlastnická práva ostatních. A kdo by je třeba chtěl využít tak je idiot.
        Jinak tramvaje také musí splňovat hlukové limity.

        1. Ty si asi prdel neděláš, co, ty těm tvejm hovadinám asi fakt věříš.

         1. Checht:)…ty jako verici ancapu, pro ktery jsou vlastnicka prava mantrou se vlastnickym pravum posmivas. Ty bavis:) Ti logik podekuje.

  2. Hezký, prosím o dokončení. Není možné že z takových jednání existují oficiální videozáznamy? Bych rád viděl na vlastní oči ty československý registrovance co byli v Americe a Paříži.

  3. Ale není přece nutný chodit se s těmi kokoty hádat na jednání zastupitelstev. Ono to mnohdy ani nejde.
   Zvolili jsme si zastupiče, aby za nás a v našem zájmu jednali. Pokud jednají takhle kokotsky, je potřeba je prostě vyměnit-příště nevolit a hlavně nesrat na volby. Sereme na volby a pak se divíme, že se do zastupitelstva obce dostanou zmrdi jenom dík tomu, že mají trochu známější jméno, nebo kdysi dáávno cosi málo pro obec udělali. Pak se sice ukázalo, že i z toho mála měl dotyčný slušný profit, ale to už je zapomenuto – zůstalo jen to povědomé jméno.
   Přesně podle hesla „je to sice sviňa a hajzl, ale náš!“

   1. Človeče, to ste fakt tak naivný?! Podľa Vás
    – v zastupiteľstve sú zmrdi, lebo ľudia serú na voľby
    – keď všetci ľudia budú voliť (nebudú srať na voľby), tak poslanci nebudú zmrdi, ak keď náhodou áno, tak ich vždy v ďalších voľbách vymeníme za nezmrdov. A keď sa ukáže, že aj títo sú zmrdi, tak ich zase vymeníme v ďalších voľbách… nádherná predstava dokonalého sveta.

    1. Málokteré volby změní svět, vzpomínám na ty, které změnily svět skutečně radikálně, pro některé šlo o nádhernou představu dokonalého světa – a byla z toho druhá světová válka. Možná bychom si snad ani neměli přát, aby volby něco změnily, hehe. Hýčkejme si menší zmrdy. Nějak se mně do třetí světový skutečně nechce.

    2. K čemu podle Vás, Pathy ty volby teda jsou? Nebylo by teda jednodušší, aby se volili sami ???
     Co je kurva špatného na tom, v dalších volbách se pokusit vyměnit velkého zmrda za menšího?
     Co je nepravdivého na tom, že lidi mají volby u prdele a proto se dostávají do zastupitelstev především zmrdi, co tam nadelegovala na prvních místech kandidátky nějaká partaj?

     1. Aby vohnouti měli pocit, že na nich záleží, čímž je dosaženo legitimity celé kdemohkradcie.

     2. No, o tomhle jsem tu už psal kdysi článek. Buď jsi ovce protože nevolíš a nebo jsi ovce protože volit chceš a myslíš že Tvůj hlas něco změní. Divné, ale časté myšlení.

   2. A ešte ma u vás zaujala jedna formulácia: „zvolili SME si, aby NÁS v NAŠOM záujme zastupovali“.
    Obyčajná demagógia demokracie. Nie je žiadne MY, ani NÁŠ záujem. Ku voľbám idem vždy JA a volím svojho zástupcu, ktorý najviac spĺňa moje predstavy a tieto sú často úplne protichodné s tým, čo volí niekto druhý.

    Příznivci Mažňáka nechtějí na hradě Losnu – právem odmítají, aby o nich rozhodoval někdo, s jehož názory nesouhlasí. Je jim ale jedno, že příznivci Losny naopak nechtějí Mažňáka z naprosto stejných pohnutek. Z nějakého záhadného důvodu je totiž v demokracii (!) bezpodmínečně nutné, aby jeden člověk dostal moc nad deseti miliony ostatních. Kdysi to bylo bezpodmínečně nutné nad patnácti, ale pak se to nějak poddalo. A kdo volit nepůjde (třeba proto, že se mu příčí systém, kde musí někomu něco vnucovat, jinak mu bude někým něco vnuceno), za toho prý rozhodnou ostatní. O čem? O tom, kdo za něj bude v budoucnu rozhodovat.

  4. Však on se D-F politicky angažuje. Nejdřív pomohl rozložit Svobodné, pak se objevil v jakémsi podivném spolku, který měl ve znaku srdce – symbol havlismu, a objevil se tam v roli, kterou sám roky kritizuje, totiž jako „dopravní expert“. No tak než takovéto tragikomické politické působení, tak to snad raději nic.

 4. D-FENS zde používá tu zajímavou aplikaci; doporučuji si uložit odkaz, protože s ní lze leccos dokázat v diskuzích o potřebě nějakých dalších buzeračních omezení (v místech, která jsou bez nehod) a naopak najít místa, kde se něco podělalo nebo dlouhodobě neřeší.

  http://www.jdvm.cz/cz/s477/Rozcestnik/Statistika-nehod-v-mape/c7347-Statisticke-vyhodnoceni-nehodovosti-v-silnicnim-provozu-v-zadane-lokalite

  1. Jako nic proti, používejte si dle libosti, ale s tou argumentací bych byl docela opatrnej – nehodovost se vždycky řeší v relativních hodnotách, takže pokud nemáte intenzity v dané lokalitě, tak ta interpretace může být velmi ošidná.

 5. Nebýt té části věty za pomlčkou, mohlo by z formulace vyplývat, že původní HOPB, které změnilo název na OPB, změní název ještě jednou na ONPK (Občané nesnášející průjezd křižovatkou).

 6. Nejlepší v Českých Budějovicích je kruháč u okružní 17 let jezdím denně po Praze, ale tam by se jeden zbláznil, jest to dílo vskutku neuvěřitelné.

  1. Tenhle kruháč už je legendární. Ten zarazil i Číňana z Pekingu. Prej „lajk in čajna“.

  2. Vždyť je hezkej.
   My máme v Ústí Rondel na Bukově. Naposled se kamarád z Mladé Boleslavi (a tam o provozu poslední roky něco vědí) mohl zesrat až za ušima. „Jak můžete na kruháči z jedný strany dávat přednost na vjezdu a z druhý na výjezdu. To může bejt jenom tady.“
   Může. My jsme zvyklí. :-)

 7. Kdyz uz D-Fens zminili ty modre zony, jak ja s temer sadistickym pobavenim sleduji reakce na jejich zavadeni v Brne. Zhruba pred rokem tu D-Fens mel odkaz na petici proti modrym zonam v Brne. Nelenil jsem a obesel jsem s ni kolegy v praci. Vetsine to bylo jedno, ted jim strachy cvaka u zadku, kdy to prijde i do jejich ctvti. Ovsem jeden z nich mne opravdu pobavil. Pred rokem mne s tou petici otevrene poslal kamsi a hlasite vykrikoval, jak se na zony tesi. Ze konecne „vypraskaji z ulic auta te naplavy“ a on bude mit kde zaparkovat. Kdyz jsem mu pripomnel, ze ma v rodine 2 auta a za druhe bude platit 6000 Kc/rok, tak prohlasil, ze mu to za ty prachy stoji. Jenze ted s velkym udivem zjistil, ze to bude skoro 3x tolik, konkretne 15000 Kc/rok. Samozrejme jsem mu to dal nalezite sezrat, nacez prohlasil, ze „v nadchazejicich volbach bude volit ODS a ta zony zrusi“. Kdyz jsem mu pripomnel, ze treba v Praze ma na zavadeni zon prave ODS lvi podil, tak prohlasil ze „tady jsme v Brne, ODS je tu jina.“ To nevymyslis. :-D

  BTW, existuje vubec nekde v Evrope mesto, ktere uz modre zony (ci ekvivalent tehoz) zrusilo?

  1. To gratuluji k trpělivosti. Brno je asi specifické a to v koncentraci debilů a debilního uvažování. Čím větší píčovina, tím větší šance na úspěch (=sosnutí peněz). Od hyperloopu počínaje, lanovkou do Pisárek konče. Na dopravní obslužnost (neustálé opravy a rozkopané kde co) sere pes. Jeden pokrok zaznamela socka. Brno v roce 2018 objevilo vynález klimatizace. Zóny se nezruší, proč taky? Btw.: Kde jsou všichni voliči píčusů ze Žít Brno? Bohužel místní elektorát si myslí, že hovno na chodníku uklidí tím, že na ně vylijí fekál sraček. :-(

   1. Ja mam stesti v tom, ze sice v Brne pracuju, ale do centra musim maximalne 20x za rok. A kdyz uz tam jedu, tak auto rovou hodim do nejblizsiho parkovaciho domu. Jinak by mne ten smich asi rychle presel…

  2. „To že mají Budějce extrémní dopravní problémy je všeobecně známé“ pičo byl jsem tam jednou, pěšky se dají projít za 10 minut. Co bys d-feensi dělal v Brně? V Brně máme Hollana mrdáča Matěje Stropnického, to je dopravní expert, který dokáže 4 pruhy z brna dostat do jednoho. Samozřejmě že kolona napříč brnem mu nevadí.

   1. Vcera jsem mluvil se clovekem, ktery si udelal ze Sumavy vylet na vikend na Moravu s vyjizdkou do Brna. Skoncil kdesi v Pisoarkach a zase ho to fluslo zpatky na vypadovku, takze si radeji zajeli na Vysocinu. Rikal, ze Brno sice nevideli, ale videl takovy zmatek, ze uz zase do velkomesta dlouho nemusi. Myslel jsem si, ze jako dlouholety obyvatel teto metropole jsem subjektivne neobjektivni, ale zda se, ze nejsem sam. Jasne, venkovan, ktery zna jen Susici a Klatovy, ktery do Plzne jede jednou za rok a to jeste naucenou trasu k lekari, neni ten spravny vzorek. Ale jeho postrehy a pohled na Brno byly celkem neotrele.

    1. Kundovský dopravní řešení jsou naprosto všude, holt když rozhoduje opitik, tak co se divíš. Ten lonťák ať radši do Phy jede sockou, ztratil by se hned na okruhu, tam je to taky katastrofa to značení.

     1. Kuriozni je, ze Mnichov, Rezno a Viden mu problemy nedelaji.

     2. No dovolím si nesouhlasit, ono v praze je to sice na piču, ale ty cedule vás někam vedou. Když si napíšeš správnej itinerář nebo si vemeš dostatečně podrobnou mapu, tak není problém.
      V Brně je to tak, že když jedeš od svitav a chceš do centra, tak musíš nelogicky odbočit doleva jakoby na olomouc a když chceš na olomouc tak musíš nelogicky rovně do centra. Takže se vůbec nedivím, že tam někde špatně odbočil a hodilo ho to do pisárek, kde je další dopravní skovst, kterej se bude za těžky miliardy předělávat, jen kvůli tomu že soudruzi nejsou schopni provozovat šalinu mimoúrovňově nad silnicí jako mají třeba v americe. Teď se to začne stavět a nějaká Voda z Tetčic to nezastaví, protože dan ťok řekl, že to radši postaví a soudit se budou potom, že to je jednodušší. Takže brno bude mít nezbytečnější tunel na světě pro šalinu, která stejně o 200m dál stoupá nahoru do mimúrovňové výšky. Tuhle demenci nikdy nepochopím…

      1. Jen bonbonek pro „pobaveni“: dle puvodnich planu mel byt slavny brnensky mestsky okruh kompletne hotovy v roce 2015. Aktualni datum dokonceni se odhaduje nekdy po roce 2030, ale i to je IMO dost optimisticky odhad – minimalne jeden usek jeste ani neni v uzemnim planu (!):

       http://www.mestsky-okruh-brno.cz/plan-vystavby/

       Nejhorsi na tom je, ze i po dokonceni to vlastne zadny okruh nebude, protoze prochazi silne osidlenymi ctvrtemi…

       1. Ceterum autem censeo, Brno má nejdebilnější dopravní značení v celé střední Evropě. Ale to už jsem tu psal.

        1. Jo chlapče tak to jsi ještě nebyl v okolí Náchoda. Najel jsem tam skrze ty jejich debilní objíždky + 50km. Nechápu, dědina před náchodem a není tam značka kudy na náchod, to je prostě demence neskutečná. A kilometráže tam vůbec jsou taky na piču. Prej náchod 11km, jedeš půl hodiny a Náchod 14km. WTF?
         A když jsem jel zpět taky dílo, přes nějaký prdele tam jedeš půl hodiny 5km… prostě jedeš, jedeš, jedeš a nic dědina nikde, jseš uprostřed polí, ještě že jsem měl natankováno do plna, protože těm značkám tam nejde vůbec věřit. Podle mě se na to časem ůplně vyprdnou protože každej bude mít gps a cedule nebudou potřeba… a možná to bude i lepší, než ten saigon co je tam teď.

         1. To tam tak bylo, co pamatuju. Mozna nejakej mentalni pozustatek po roce ’38.

          1. Prej je v jaroměři nějakej tajnej vojenskej muničák ve kterým jako v jediným bunkru jsou nějaký rakety. No asi tak tajnej nebude když o něm vím já. Ale ta koncentrace zelených mozků se tam projevuje. To stejný Náměšť nad Oslavou kde to zelení mozci přemrdali a jde tam rozumně mluvit až s mladou generací 20-25let.

          2. Na ten municak neverim, to uz spis budu verit na rytire v Blaniku.

        2. Rád by som do súťaže o najdebilnejšie dopravné značenie v mestách strednej Európy prihlásil aj Bradavicu na Dunaji.

         1. Jo, Bratislava byla moje noční můra. Ještě když nebyly navigace a než dostavěli ten průtah městem, tak jsem v ní pokaždé spolehlivě zakufroval. Rekord drží moje dvě bývalé kolegyně. Jely v době přednavigační do Bratislavy za zákazníkem a chudinky se ve městě zamotaly tak dokonale, že vyjely až na přechodu do Maďarska.

  3. Inu, ODS v Brně je jiná. To by si totiž jinak těžko do koalice vzala Svobodné a spolek Brno autem, který tu Vámi zmiňovanou petici vytvořil.

   Výsledkem oné koalice je kompromisní návrh: nejprve postavme parkovací domy a síť parkovišť P+R, pak se teprve můžeme začít bavit o tom, jestli je rezidentní parkování na pořadu dne. Do té doby proti němu bojujme ze všech sil.

   1. Nouze naučila Dalibora housti (ODSáka aspoň předstírat zájem o občany). Jinak si ODSáci v Brně se svými masochistickými voliči 25 let systematicky vytírají prdel, až když klesli na pár procent, tak najednou začali řešit, kde udělali soudruzi (tržní komsomolci) chybu a jak se zase dostat ke korytu. Aspoň k tomuto bylo užitečné, že je napřed z magoosrátu vypráskali socani a o něco později přiteplalí Hollani.

    1. No uvidíme, oni vyhráli jako „žít Brno“ a první rok to docela fungovalo, pár křižovatek se opravilo a bylo to průjezdnější, ale pak se odnikud vynořil ten Hollan a časování semaforů se změnilo na červenou vlnu a bylo po prdeli a je otázka jak ohodnotí tyto změny voliči.

  4. Čuráci sou všude, ale já už začínám mít zóny rád. Pro usnadnění výběru totiž všude strkají buzerbudky a UFOauta, takže já můžu parkovat kde chci, sem pro ně nedosažitelnej. A všichni tidle čuráci co to zavedení podporovali a co teď musí šmajdat pěšky mi udělají místo. Mimo nejcentrovatější centrum Phy je na modrejch místo dycky všude, takže já zaparkuju dycky. Už se těším až vám to zavedou, to si budu moct jezdit na zmrzku do centra dodáfkou, trolol :D

   1. Uz se tesis, jak si budes v Brneli vybehavat povoleni a tak? Protoze v Brneli zasobovani automatickou vyjimku na zony nema :) (nevim, jak to maj v Prahe)

    1. Bude tam snad nějaká závora co propustí jen vybraný auta s nějakým švábem??

     1. Nevim, jak dalece jsou v tomto smeru(puvodni plan s tim pocital), nicmene pokud neni tvoje znacka na whitelistu, tak tam nemas co delat. A na whitelist ji jako zasobovani musis dostat ty, zakaznik ke kteremu jedes nebo firma, pro kterou delas. Jinak tam nemas co delat.

      1. Jinak co? Pošlou dopic? Bojim bojim…

       Zkus si to přečíst eště jednou.

  5. Občas mám pocit, že brňáci v rámci mindráku z Prahy s ní soutěží i v tom , kde bude víc kreténů. Naštěstí se jim to daří ani ne z poloviny tak dobře jako pražákům, tím pádem se tu ještě dá jakžtakž žít.
   Taky jsem se setkal s pár krátkozrakými idioty, kteří si ty modré zóny chválí, jak tu bude v centru super parkování. Ale že za návštěvu rodičů na druhém konci města budou natvrdo cvakat parkovné, to těm pitomcům naprosto nedochází.

 8. Ja teda nevim, ale ze clanku mi vyplyva nasledujici:

  – diky nove verzi krizovatky se vybere vice na pokutach plus pojistovny zvednou pojistne ridicum
  – bystrejsi ridici se mistu radeji vyhnou a tedy zde nezavazi

  Neni to spise win pro slunickare, o coz jde tem sulinum predevsim?

 9. Městské dopravní podniky jsou kapitola sama pro sebe. A taky hlavní důvod, proč je MHD neefektivní a k nasrání. Není se co divit, když tam snad ještě z osmdesátek přežívají a přesluhují různé bolševické existence, případně jejich retardovaní potomci, kteří, kdyby tam nebyli šéfy nějakého odboru za 40kkč, tak by je vzali maximálně na doplňování zboží v Tescu. Takhle to na mě při návštěvě působilo, a i praktické výsledky jejich činnosti tomuto odpovídají.

  Doporučuju Dfensi se při návštěvě Brna blíže seznámit se zdejší MHD a politikou dopravního podniku a budějické problémy s DP se ti hned budou znát malicherné.
  Nejen že nám tu zavádí autobusy s pohonem na kravské prdy, extrémně nepohodlné a antiergonomické (Gulag limited edition), ve kterých v zimě přimrzají koule k tvrdým plastovým sedačkám a celoročně nastydá močák (Prostatik line).

  Zlatej bolševik, ty jeho šaliny a trolejbusy byly od 60. let co do pohodlnosti a ergonomičnosti nedostižné, snad i ty smradlavé hlučné maďarské Ikarusy.
  A ještě k tomu nějaký politrukův synáček z magoosrátu bleskurychle využil v nich nainstalované LCD panely ve spolupráci s esenbáky k politické agitaci a převýchově mukl…občanů. To vážně musíte vidět.

  1. Ja jsem jel salinou naposledy, kdyz se jeste cvakal uzkej listek za korunu. Cervenej. Zeleny meli revizori. A kdyz se to misto procvaknuti jen ‚namacklo‘, slo to nehtem na okne narovnat a cvaknout az napodruhy.

   Od te doby jsem MHD nejel. Zrejme bych ten sok nedal.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!