Jak jsem prodával auto v AAA Auto

Featured Image

Jednoho krásného únorového odpoledne se otec rozhodl prodat naši BMW X3 3.0i. Byl jsem jako syn pověřen tento úkon provést. Auto jsem nafotil, dal na internet a přidal otcem požadovanou cenu (takže trochu mimo realitu).

Čas plynul a po mých připomínkách otec slevil ze svých nároků na cenu a naopak chtěl, ať cenu sešroubuju pod průměr. Takže jsme se rázem dostali z 370tis na 300.. A zde jsem dostal nápad a začíná náš příběh. Napadlo mě zajít do AAA Auto a prodat tam BMW rychle a na jistotu.

Vím, jak se všude traduje jaké to jsou svině atd. Ale cíl byl jasný. Odejít s 300 tisíci cash v ruce nebo nic.

V 11:30 jsem vstoupil do budovy AAA Auto. Po hodině a půl čekání došlo ještě před kontrolou auta výkupním pracovníkem (příště jen zkráceně ZK- zas*aný ko*ot) a mnou k malé roztržce na téma, proč jsem se nenacpal dopředu a stál o 10m dál a nebránil tak ostatním autům vjíždět nebo vyjíždět z boxů. A to i přesto, že jsem před tou hodinou po stejném ZK chtěl, aby se mi koukl na auto.. Nakonec svolil udělat 20 kroků navíc. Ochota se u zdejších ZK nezapře. Po vyplnění formuláře, zkontrolování kilometrů, el. oken apod. jsme se vydali na zkušební jízdu. Jak se ukázalo, auto bylo v pořádku.  Asi proto bylo později důležitější si vše nechat uležet, jak nastíním později. Po návratu zkontroloval lak, taky v pořádku.

Na otázku, kolik za něj chci jsem řekl, že 300. Po 40min za mnou přišel se slovy: „Mám pro vás v zásadě dobou zprávu. Manažer nabízí 280, což si myslím není o tolik méně, než jste čekal, je to přece jen velmi blízko těm 300.“ Usmál jsem se a řekl jsem svůj požadavek, který zněl jasně 300 nebo nic. Odešel, aby mi mohl za dalších 40min říct, že to projednal s manažerem a 300 teda jo.

Zde se situace začíná lehce komplikovat, protože papíry byly v Ostravě spolu s otcem a já s autem v Brně. Zavolal jsem proto otci a nakonec se domluvilo, že zajede do ostravské pobočky a bude se to řešit simultálně. ZK si chodil v mezidobí s druhým ZK kolem auta, kontrolovali spoje pod gumovým těsněním dveří, VINka, znovu motorový prostor atd. V 16:00 byl otec, já a hlavně ZK připraveni na svých místech. Po hodině bez jakékoli činnosti ze strany ZK, jsem si ZK vyhmátl a řekl mu, že mě opravdu nebaví trávit volný čas v jejich pobočce, navíc oproti původním slibovaným 30min požadovaných k vykoupení vozidla překročil se solidní rezervou. Po další půlhodině jsem pro jistotu ZK zopakoval své myšlenky. A v tom to přišlo.

Hrůza! Šok! Zrada! V TP bylo napsáno, že je počet míst k sezení 4, nikoli 5. „V případě nehody je automaticky viník řidič BMW, který má v autě 5 lidí“ poučoval mě ZK. Neměl jsem potřebu mu nijak zasahovat do řeči, pokračoval tedy pohřebním tónem „ Víte my tady máme dost iks trojek, tohle je špatné, manažer říkal, že to auto koupíme, ale jak jistě chápete, tak za 290tis a mínus poplatky za přepis- 2 200,- takže.. hmmmm.. hmmmm“. „287 800“ vstoupil jsem do jeho půl minutového  horlivého počítání v hlavě. „Ano“ potvrdil mi ZK, „rozmyslete si to“ a odebral se zase do kanclu, pravděpodobně počítat na kalkulačce tyhle vysoké počty. Po dalších 10min přišel s úsměvem na tváři „Jak jste se rozhodl?“ „Dejte mi malý techničák, odjíždím“ odvětil jsem značně nepříjemným tónem. ZK se odebral do kanclu asi znovu přepočítat předchozí rovnici, protože se vrátil bez malého techničáku a s blbým ksichtem jako obvykle. „Tak manažer říkal, že by vám dal těch 300tis, ale mínus přepis 2 200,- , což je..“ „297 800“ řekl jsem, nehodlaje strávit další čas čekáním až to ZK dojde. Usmál se. Já taky. „Dejte mi techničák, řekl jsem 300 nebo nic.“ ZK nasadil utrápený a uchvácený výraz. Zjevně se tak normálně nenachodí. Po další kontrole rovnice zase přišel bez techničáku.

„Tak manažer to nějak udělá a dá vám těch 300tis bez poplatků.“ Usmál se nejvíc, jak mu jeho IQ dovolilo. Zopakoval jsem, že jsem tam od půl 12, a že tohle už bylo dávno vyřízeno ať napíše smlouvu ať můžu jít.. Ubezpečil mě, že dělají, co můžou. Naprosto jsem podlehl jeho kouzlu osobnosti a usadil se nasraně na židli, vědíc co bude dál. Po další půlhodině jsem ZK odchytl, kde to vázne. Řekl, že už vytisknou smlouvu a bude to. Ptám tedy, minuta? 15. „15 minut?! Vy tisknete papír 15minut?“ „No musí se vyplnit atd.“ odvětil mi ZK. Námitky, že už tam ty papíry má 2 hodiny a jejich předtištěné smlouvy tolik času nepotřebují, byly smazány v mé mysli jeho slovy „Děláme, co můžeme, omlouvám se za vaše zdržení“ a zasmál se tomu. Asi nemám smysl pro humor, tak jsem jen odpověděl, že nechci omluvy, ale chci jít domů. Za 15min stále nic, další námitky jsem si nechal ale pro sebe, asi jsem dobře udělal, protože už za půl hodiny se podepisovalo. Zbývala jediná věc, dát mi originál pojistky. Při předání před ostatními ZK mi podal ruku se slovy „Děkujeme, že jste využil našich služeb k vaší spokojenosti. Přeji vám úspěšný den.“ Škoda slov i rány takovému blbci, spokojil jsem se s konstatováním „Já vám ne“ a otočce na patě bez podání ruky.

Seriózního chování se v AAA Auto nedočkáte ani k Vánocům, proto apeluji na všechny poctivé lidi, kteří nejsou ve finanční tísni, presu apod. aby se tomuto pochybnému podniku vyhnuli. A ti kteří už tam jdou, aby si nenechali srát na hlavu a radši odešli s nepořízenou. Z mého případu jde vidět, že si odchod zákazníka příliš často dovolit nemůžou. Tak na to myslete a neslevujte ze svých nároků. U vedlejšího stolu sedící zákazník byl předem domluven, že koupí auto za 200tis, po příchodu mu řekli, že 210, po konzultaci ZK s manažerem 215.. Zkouší to, kde můžou. Zajímalo by, jestli ten manažer, který jedná o každé ceně vůbec existuje, nebo je to jen zástupný člen..

Perlička na závěr. Auto jsem prodal v pátek někdy okolo 19:00. V pondělí již bylo vloženo na internet na jejich stránkách spolu s certifikátem Cebio. Nedalo mi a zavolal jsem na Cebio a dostalo se mi informace, že žádné BMW X3 tam v pondělí nedělali. A Cebio má provozní dobu 8-16:30, Po-Pá. Tak zas těm áčkám, že to mají potvrzené, moc něvěřte..


14.03.2011 Thomas.on

12345 (6x hodnoceno, průměr: 1,83 z 5)
959x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:56
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!