Jak jsem kupoval Alfu Romeo 147 - zpět na článek

komentářů 5

 1. Nu a jaké si vzít poučení z článku?…..Pří výběru přítelkyně kromě jiných vlastností zhodnotit i stav jejího auta:-)

 2. Já nechápu jak někdo může za život koupit tolik aut. Kupuju koncernový auta a za celej život jsem měl 4 auta. Ale aby někdo kupoval 146 Alf a pak si ještě pořizoval 147, to musí být velmi špatné auto.

  1. A teď máte Roomster 1.4, takže vám ještě 2,6 auta chybí.

 3. Ad předkus

  Musel jsem postupně přehodnotit názor na předkus. Dost často vzniká najetím spodní stranou nárazníku na obrubník. Tím se ohnou dva držáky nárazníku, které upevňují spodní hranu nárazníku k nosníkům. Ohnou se dopředu (při odjíždění) a nárazník změní mírně pozici.

  Některá auta mají nejspíš předkus už z výroby. Ono to s tou kvalitou montáže v Pomigliano D´Arco je dost proměnlivé. Mám ještě v živé paměti, jak jsem u Giulietty asi týden po koupi posouval blbě slícovanou kapotu.

  Nejedoucí a hlučný exemplář 88kW má často na svědomí variátor nebo opotřebené vačky jako následek dlouhodobého provozu s vadným variátorem. Někdy výrobce vačkové hřídele měnil zadarmo. 77 kW varianta variátor nemá.

  1. Mě ještě napadlo, zda by za to nemohla mít na svědomí ještě částečně zborcená klenba kapoty. Je poměrně dlouhá a těžká. Při pohledu pod správným úhlem na spáru mezi blatníkem a kapotou bývá někdy vidět, že je kapota ve střední části níže, než blatník. Jako by byla propadlá. To by kapotu mohlo protáhnout na délku.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017