Islamizace EU – cesta do otroctví snadno a rychle - zpět na článek

komentářů 130

 1. Dovolil by som si upozorniť že toto sú len čísla moslimov. Zazverenie EU neeurópskou inváziou zo stredovekých čvargistanov je v niektorých krajinách oveľa horšie, napr. také Holandsko ktoré tento mor dostal už na nezvratnú dráhu (a zvrátiť by to mohla len okamžitá deportácia, aj to len čiastočne… muselo by ísť do tretej generácie keby sme chceli uvažovať o záchrane).

  Takže apokalypsa príde omnoho skôr ako za 50 rokov.

  Dúfajme že to dovtedy Singularita stihne lebo väčšinový človekozver zasa raz dokázal že nie je hodný byť substrátom na ktorom žije Memetická supercivilizácia inteligencie (ktorá sa týka menej ako percenta z celkového počtu)

 2. https://www.casopis-sifra.cz/svedsko-tiskne-manual-pripad-valky-ci-nenadale-krize-dostane-jej-kazda-domacnost/
  Jak politicky korektně přiznat že zemi brzy zcela ovládnou imigrantské gangy, policie bude chránit jen vládní představitele a stáhne se do poslední výspy Stockholmu jako kdysi Assad do Damašku. A občane -pomoz si sám.

  „Brožurka se Švédům rozdávala poprvé za druhé světové války, poté se tiskla i během války studené. Jako zbytečnou ji stát přestal distribuovat v roce 1991.
  Brožurka bude obsahovat praktické rady pro případ vypuknutí bezpečnostní krize včetně teroristického či hackerského útoku, pandemie nebo přírodní katastrofy.“

  1. Nemcum taky Makrela doporucila, ze by meli mit doma zradlo na dva tydny.

   Podle mne to spis souvisi s tim, ze na skolach se uci picoviny, namisto branne vychovy, nebo neceho podobneho. Plus zrejme chybi povinna vojna, takze mladi vedi a umeji uplne hovno, pokud jim vypnou elektriku.

 3. Sysop:
  Není mi úplně jasné, jak se umění vyčistit 10 záchodů zubním kartáčkem, šaškování na buzerplace až do omdlení, rovnání šatů do komínku, nudění se v kasárnách zpestřované vymýšlením nesmyslných ůkolů lampasáky a další husté ZVS skillz, dají použít v SHTF postapokalyptické nebo nějaké podobné krizové situaci, kdy zcela selže stát (a on opravdu selže) a veškeré civilizační návyky a dovednosti vám ze dne na den budou k ničemu.

  Nemluvě o tom, že vojna měla člověka především zlomit pomocí plnění nesmyslných příkazů, ponižování a absurdní buzerace. Jak takový člověk vytrénovaný k bezmyšlenkovitému plnění příkazů má uspět v situaci, kdy naopak potřebuje vysoce kreativní nekonvenční myšlení?

  Myslím, že pro SHTF situace je mnohem lepší průpravou hornické učiliště v Ostravě a nebo nejlépe 2.nápravná skupina, M9rov a pod. Tam se teprve naučíte poradit si v šílené situaci a maximálně improvizovat.
  Mě to vychvalování bolševické lampasácké buzerace vždycky připomínalo to přísloví o chcíplé koze: když mě chcípla, tak tobě ať taky chcípne. Když já byl ponižovaný a buzerovaný 2 roky na vojně, tak ty ať jsi taky.
  Strategie přežití jako bezvýznamné kolečko ve vysoce organizované mašinérii a na druhou stranu jako individua odkázaného výhradně na své schopnosti a odpovědného za své blízké, se dramaticky odlišují. Tady bych fakt sázel spíš na Demétera Lakatoše zvyklého na průšvihy a neřešitelné situace, než na Pepu Řepu zvyklého poslouchat rozkazy ale neschopného improvizace.

  To už mi připadá nesrovnatelně smysluplnější to vaše neplánované „prepperství“ které provozujete v zapadlé vísce na šumavě. Kdo se úplně první zcela posere z SHTF situace budou měšťáci. Senochrupové z vesnice budou v pohodě, přinejmenším několik měsíců. Když mají vlastní pole a zásoby, tak podstatně dýl.

  1. To, co popisujete na hornickém učilišti se u mnohých útvarů tak nelišilo. Není to daleko od sebe, protože – nevím zda a jakou jste měl vojnu – ale podle mé krátké zkušenosti vojna značně podporuje schopnost improvizace, řešení průšvihů a neřešitelných situci. Ona to totiž na úrovni běžného provozu není vysoce organizovaná mašinérie, ale dost často takový bordel, zejména pokud se nic reálného neděje. Že mezi tím jsou nástupy, večerka a budíček neznamená, že dostanete prostředky k dosažení toho, co po vás chtějí, nebo co nutně potřebujete, nebo čas na to, nebo že po vás nebudou chtít dvě protichůdné věci najednou…

   Voják se stará, voják má. Voják je kouzelník, voják to dokáže. Atd.

   1. ehm…
    Takze mestaci (a specialne ,milenialove) budou samozrejme v pytli, protoze oni bez interneta a civilizace ani ranu.
    Ovsem vidlaci taky zadna slava, i kdyby nakrasne meli skill, jak posekat louku kosou a nakrmit slepice a kraliky a vypestovat brambory a zeleninu. Ledaze by meli jeste skill, jak zabranit drancujicim gangum, aby jim to nesebrali.
    Pak jsou tu ty samotne drancujici gangy, coz bude taky asi docela spatonka, protoze:
    a, se gangy budou zrat mezi sebou a bojovat o sva teritoria
    b, lidi budou mit tendenci tvarit se, ze nic nemaji a ukryvat vse, co by se dalo ukrast a vymlatit to z nich nebude easy
    c, pokud to prezenou s nasilim, tak jim to jistojistotne nekdo vrati, anebo si vyvrazdi lidi na svem teritoriu a tim i zdroj obzivy, cimz se dostavame do bodu a,

    Tudiz asi nejlepsi alternativou je byt sam za sebe, zdekovany co nejdal od civilizace a mit schopnost tam prezit aspon pul roku, idealne jeste dele a pokud tam vleze nekdo dalsi, tak se ho umet tise a nenapadne zbavit.
    Takze ani vojna, ani hornicke uciliste, dokonce ani ten Mirov, spise neco mezi preperem, paraganem a agentem tajnych sluzeb.

    1. Ono zdekovat se od civlizace není takový problém, jako mít tam za dva měsíce co žrát a zároveň na sebe moc neupozornit. Pokud do toho padne zima, tak to není neřešitelné, ale je to těžší, všechno vlhne, i ten spacák a hadry… Pochopitelně zima celkem rychle řeší problém zobií, protože v létě lze přežívat dlouho i s dekou z gauče, zatím co v mrazové zimě to není sranda ani s letním spacákem, zejména když to netrvá dvě noci, ale dvacet a člověk se moc nenají. Každopádně katastrofou je nutnost postarat se o velmi malé děti nebo velmi staré lidi. Jakkoliv mám fantasii, tak s předškolními dětmi by to bylo maso a novorozencem si to moc nedovedu představit jako úspěšnou misi.

   2. Vojna nic nepodporovala. Jediné co dokázala bylo připravit hodně lidí o čas a některé o zdraví či život. Kdyby aspoň poskytla nějaký praktický výcvik, ale i to bylo pro většinu lidí jenom jako, v minimálním rozsahu. Pár lidí si odneslo z vojny řidičák „C“, já jsem o sobě zase zjistil, že jsem nadprůměrně dobrý střelec (čtrnáctý ze třiceti ve střelbách, které se konaly jednou za celou vojnu). Hodně mizerný poměr cena/výkon.

  2. Ja nevim,proc si lide spojuji povinnou vojenskou sluzbu s bolseviky? Mam to chapat tak, ze od letosniho roku vladnou ve Svedsku take bolsevici?

   1. Až od letošního roku?

    1. Od letoska Svedsko znovu zavadi povinnou ZVS. Proto se ptam kaBrnaka na tu souvislost. Ze tam maji tupce ve vitaci politice, to je vec jina.

  3. Predpokladam ze M9rov mel bejt Mirov. Nuze, nase vezeni nejsou americka vezeni. Nase vezeni te opravdu na nic takoveho nepripravi. Mozna kdysi Sabinov, ale s tim nemam zkusenosti. Mirov te na nic nepripravi. Spis bych zminil cikanske vezeni, kde se deji daleko vetsi silenosti, ale tam je bilej pod vetsim dohledem. Znova opakuji – u nas neni americke vezeni, v mnoha pripadech jde vezen dokonce i na samotku, nebo je ostre sledovan uz predem(napr. nasilnici na detech). Treba mensi subtilni kluci jsou sledovani od zacatku a maji pravidelne prohlidky a kontroly. Coz se dle mych informaci v US nedeje(je celkem bezne, ze subtilni kluky zacnou sledovat az po znasilneni, nebo ze nasilniky na detech daji mezi bezne vezne).

  4. Evropský vojenství je založeno na formacích a tedy na poslušnosti jednotek. Lakatoš nebude držet kopí vpřed když je falanga masakrována z boku a lehká pěchota je teprv na cestě a Alexandr se poflakuje někde pět km daleko. Sedmá a osmá řada lakatošú se neodělí z boje aby vytvořila nový manipul na křídle. Běžnej lakatoš se nepostaví 30x silnější armádě jen proto aby jí na dva dny zdržel. Ani nepůjde do první útočný vlny když prorazit má až ta páta. Ani na sebe nebude vázat palbu všeho co má nepřítel po ruce aby je jiná jednotka mohla nerušeně rozjezdit tankama z boku. Takhle se ale holt vyhrávaj války. Už jen představa jak se 10 000 lakatošů nacpe do stovky výsadkovejch letadel aniž by první s 3% ztrátama nepřevrátili, poslední neletělo prázdný zatimco první desítka kroužících letadel by už zase padala podél dráhy.

 4. LWG:
  Tak to se klidně rozepište. Opravdu by mě velice zajímalo, jak se v bolševickém „kasínu“ z průměrného ustrašeného záklaďáka stane MacGyver.
  Vážně si to nedokážu představit.

  Sice uznávám určitý přínos ZVS pro rozmazlené městské mamánky. Ale dokážu si představit mnohem lepší způsoby trvající zlomek z těch roků, jak z mamánka udělat soběstačného chlapa (skaut, zálesáctví). A to bez collateral damage, jako že se dotyčný chudá pokaká, když na něj v práci šéf zařve a jako správný vohnout hned začne plnit jeho příkazy.
  Teď aktuálně je krásně vidět, jak funguje generace nezasažená bolševickou buzerací ve školách a na vojně. Oni prostě mají sebevědomí a sebedůvěru. A za čínskou mzdu tady pracovat nebudou, na rozdíl od jejich rodičů. Blahobyt horních 10 000 bývalých bolševiků a estébáků z 90. let byl umožněný právě tím, že měli k dispozici schopné, vzdělané, ale ustrašené pracovníky, zvyklé se podělat když na ně někdo zvýší hlas, místo aby ho poslali do háje.

  1. kaBrnak:
   to můžu podepsat, Přesně takto na hovno to fungovalo na vojně ještě v kolem roku 1997. Nastoupil tam jen ten, kdo si nesehnal modrou a strávil rok k ničemu. Polovina lampasů bývalí federální Slováci; po zlomení původně slušných kluků pokud možno zavést systém bažantů a mazáků; náplň služby: největší debilové pomocné práce; ostatní jako řidič – sluhové pro gumy nebo strážáci na hlídání opuštěných lesů a skladů se starou veteší namísto civilistů.

   Jediné, co šlo, byl přijímač, který vedli bývalí profesionální tankáni, normální starší chlapi praporčickými hodnostmi, tam se dokonce podrobně manipulovalo se samopalem, pistolí nebo RPG7, i když ostrá munice taky skoro nebyla. Ale to bavilo všechny, i ty, ze kterých se zakrátko později stali zmrdi. a druhá pozitivní věc: normální člověk, který se do tohohle prostředí dostal, tak aby nějak přečkal, tak se musel naučit vycházet s lidmi hodně různých povah a diagnóz.

   1. Černý Mor: Ano, poslední věta je důležitá. Tedy měl jsem za sebou rok učitelování na zvláštní škole, ale mnoho nového jsem tam poznal.

  2. Kasíno nebylo bolševické (důstojnictvo zjevně ano), skaut jsem byl už před tím. Ano sebevědomí tam mnozí nezískali, ale viděl jsem řadu lidí, kteří najednou řešili, že něco musí řešit a vyřešit rozumně se to nedá, tak se to musí vyřešit nějak. Pro mě to nebylo takové překvapení, já i v rámci oddílu dost podporoval samostatnost a to na základě toho, že rozkaz nemusí být detailní, splnitelný, ale musí být úspěšně proveden.
   Nenastupoval jsem tam jako ustrašný záklaďák, stejně jako 16 dalších lidí z tuším 32 v četě jsme byli odstátnicováni.
   Mac Gyverem jsem se tam nestal, byl jsem tam krátce, ale zajímavá zkušenost to byla, člověk si udělá jiný náhled na svět (z tohoto pohledu je zajímavá zkušenost i zlomenina obratlů, ale co už).
   I můj otec, zapřísáhlý odpůrce ZVS a militarismu vůbec, snad i k zelené barvě na autech měl odpor (služba šedesátá léta, západní okruh), říkal, že jediná věc, která ho tam fascinovala v dobrém slova smyslu, bylo, jak rychle se tam člověk naučil obor který neznal, improvizaci a že to přes tu všechnu tupost, kdy kuchař opravuje auto, ekonom vaří a zedník dělá písaře, kupodivu docela fungovalo. Kamarád od bígošů co ještě za komačů sloužil, mi vyprávěl, že část mančaftu z východu se tam naučila jíst příborem a podobné vyšší úkony – tvrdil, že nepřehání.

   Jo, že mladší generace mají obvykle vyšší sebevědomí, to bych bral. Ale nemyslím, že je to otázka jen vojny. Naopak, mě přišla nejhorší základka (ta ještě bolševická byla). Ale to je na jinou diskusi.

  3. Kdyby ZVS trvala dva metry a byla predevsim o preziti a umeni zachazet s ruznymi zbranemi, bylo by to samozrejme vyrazne lepsi.

   1. heh Sysope, sva metry asi ne :)
    Vis co je nejvetsi problem podle mne ? V te vseobecne prezranosti a mozkove nedostatecnosti soucasne generace.
    Za sociku jsem pouzival svuj mozek tak na devadesat procent od utleho detstvi, jak se ulit z Pionyra, jak se pretvarovat ve skole, abych nemel skraloup v kadrovem posudku, kde sehnat soucastky, abych si mohl doma splichtit nejake funkcni veci, kdyz ty z obchodu byly zoufale a katastrofalne nedostacujici, dneska nikdo takovy trening nepotrebuje, vsude je vseho hotoveho tri prdele a pokud clovek nema extra naroky, muze proplouvat jako konzument a 90% mozkove cinnosti muze smele vypnout, dokonce se mu tak bude zit o poznani lepe.
    Kdyz to vztahnu na zachazeni se zbranemi, tak oboji moje decka strileji pomerne slusne, rekneme, ze z pistole na padesat metru trefuji pri mirence siluetu 4 ranami z peti a z dlouhe maji rozptyl kolem 5 cm.
    Ovsem zatimco kluka to bavi , holka ma strasny problem, protoze na strelnici je hluk, a bordel ze strelneho prachu, ktery ji kazi outfit, sluchatka ji neladi, a jsou tam skaredi a smradlavi chlapi, zadni samponi, kteri by ocenili jeji barbinovske krivky a v neposledni rade se ji nelibi , ze samotna pistole neni ruzova hello kitty edition a ze zaver se natahuje ztuha a pri vypousteni zasobniku si muze zlomit nehty.
    Aneb je tu zjevna nekompatabilita v hodnotovem systemu. :p

    1. Katastrofa, holka se chova jako holka. Co bude priste, pes steka? Voda je mokra? Nechme se prekvapit!

     Ano, je tu klasicka ukazka toho, ze holky nejsou kluci s prsama a bez penisu.

     1. nikoliv, je to presny dukaz toho, jak reklama vybrainwashuje nactilete tak, aby se chovali
      a, naprosto neprirozene
      b, ke skode sobe samemu
      c, utraceli co nejvice penez za kokotiny
      d, pokud se tak nebudou chovat, budou socialne vylouceni

      aneb ona se nechova jako holka, chova se jako zapadni karikatura na lidskou bytost, to je ten rozdil.

      1. Podivej se na obrazky vysoce postavenych zen v historii. Vsechny zkresleny jak kurvy a oveseny hadrikama a blejskatkama. Predpokladam, ze tehdy to bylo taky reklamou, ze? :) Proste lidi se chtej odlisovat od spodiny a spotrebni veci je to nejsnazsi. A u zen toho prochazi vic nez u muzu(vyjma metrosexualni buzny).

       1. Ne, takhle to fakt nefunguje.
        Ona by se i prevlekla do vytahanych teplaku a vyvalela se v listi nekde v lese, ale NESMEL BY JI NIKDO VIDET, hlavne ne jeji „kamosky“ (coz je obecne oznaceni pro kohokoliv, koho mas ve znamych na facebooku, i kdyz ho prakticky neznas a kdyby ted hned zdechl, tak je ti to vskutku jedno).

        Jelikoz ten zasrany facebook je dnes vsude, tak vsude „hrozi NEBEZPECI“, ze te nekdo zahledne, nedejboze vyfoti „v nekorektni“ situaci a tou nekorektni situaci muze byt zase uplne cokoliv, treba ze khaki sluchatka Peltor nebudou ladit k ruzove mikine a bilym teniskam.

        Tohle jsou „zasadni“ problemy, ktera dnesni facebookova generace resi a jejichz nedodrzeni vede k ostrakizaci a vylouceni.
        Ja to nezlehcuju, ani s tim nebojuju, jen to konstatuju jako fakt, ktery efektivne zabrani nynejsi generaci prezit mimo virtualni svet reklam, internetu a davove sociopatie, protoze tohle chovani neni nic jineho, nez davova sociopatie, ktera je samozrejme zamerne vyvolana s cilem prodavat komercni bezcenny brak a delat z lidi otroky, vcetne toho, ze ve SHTF situacich kolektivne vychcipou.

        1. Ja naivne doufam,ze mam sanci potomka vychovat mimo tyto sracky.FB okay,pokud tam nejakej debil ucitel vyvesi picoviny ze skoly a nelze je resit/ziskat jinym zpusobem,ale jinak pryc od techto sracek.Nastesti zatim se vec ma tak,ze potomek prijde domu ze skoly,nejprve udela ukoly (nehrozi,abych ho od toho odtahl,protoze to proste chce mit z krku) a pak jde ven.Kdyz je venku hnusne,tak bud prijde kamos,nebo jde za kamosem.

         Soused ma kluka,kterej hnije vetsinu casu u PC. Ale taky je diky tomu mistni outsider (puvodne nebyl,chodil na fotbal a tenis. Ted na to sere a cumi do FB a YT). Udelam vse pro to, aby potomek tento trend udrzel. Dneska jsem slibil,ze ho budu ucit karatedo. Prisla ta teleci doba, kdy se ve skole okopavaj,sice nikdo nic neumi,ale je to samy Bruce Lee a nebo Chuck Norris. Takze zacneme. Jsem zvedav, kam az dojdeme.Ja kdyz jsem s tim zacinal,tak v naboru nas bylo pres 80 a po ctyrech trenincich uz jen pulka a po deseti trenincich nas zbylo 18. Ti, co cekali, ze po tydnu vymlati hospodu,zklamane odesli. Tak uvidime.

         Strileni jsme zatim delali jen s lufinou, z brokny si potomek vystrelil u pribuzenstva v USA, tady na to jeste nema vek. Ale taky chci tlacit smerem skeet nebo trap, zena blbla s biatlonem, tak pred tim ji snad uchranim. Lyzovat pro zabavu rozhodne ano, potomek lyzuje od tri let, od peti ma vzdy svuj skipas a jezdi si sam. Ale mam kamarady, co si lyzovanim odpravili kolena a myslim si, ze nic se nema prehanet.

         Kazdopadne budu nabizet nove a nove a dalsi varianty, jak delat neco jineho, nez cumet do zasranyho PC.

         1. Pořiď bednu bez vokna a občas to vysaj?

         2. Taky jsem si tuhle nedávno říkal, že jsem měl fajn dětství. Jako kluk jsem se – díky bydlišti v pohraničním městě a družbě základky s místní rotou PS – dostal ke zbraním (hlavně útočná puška vz. 58 a pistole ČZ, už nevím typ) včetně střelby z nich a sborky/rozborky, občas jsme si hráli v lese na pašeráky a policajty a podobné. Bylo mi tehdy méně než jedenáct, takže politiku jsme tehdy neřešili. Ve škole jsme měli poměrně slušný branný výcvik, ze kterého žiju ještě dneska, protože zásady první pomoci se od té doby nijak dramaticky nezměnily, včetně improvisací, pokud není po ruce lékárnička nebo možnost přivolat si pomoc. Nemám problém se střelbou a bezpečným zacházením se zbraní, možná bych si ještě vzpomněl na praktické zásady pohybu neznámým terénem, stopování a používání komba mapa/buzola. Když jsem jednou před pár lety zkusil vytáhnout pubertální děcka na malý „branný den“, rychle jsem to vzdal, protože děcka byla bez internetu totálně nepoužitelná :D.
          No, aspoň si o sobě mohu myslet, že mne extrémní situace jen tak nezaskočí (tedy kromě jediného – vidět svou mámu mrtvou, to jsem rozdýchával hodně dlouho).

 5. zrg1:
  Neberte to jako kritiku, spíš jako otázku která mi vrtá hlavou:
  To jste jako bývalý učitel a současný ajťák zavčas neodhalil riziko které představuje facebook a dementní spolužáci vašich dětí?
  Podle mě je dnes zcela nutné udržet děti nejdéle co to jde mimo dosah všech debilizujících médií i již zdebilizovaných spoluobčanů. Jde to dost těžko, ale každý rok co se vám to povede, je pro děti obrovské plus.
  Dnes je velký rozmach jak alternativních školek, tak i domácího vyučování (v praxi se nahlásí domácí výuka a dítě chodí do neregistrované neoficiální výuky). Myslím, že zrovna pro vás by tohle nebyl finančně žádný problém.

  K čemu budou vašim dětem hromady peněz které jim odkážete, když budou systémem tak přeprogramovaní a zdebilizovaní, že nebudou stejně ani schopni založit vlastní rodinu, pokud vůbec budou jevit zájem o opačné pohlaví. Je řada odstrašujících příkladů nesmírně prachatých podnikatelů, kteří pro samý byznys neměli čas na děti, a když chtěli zavedenou rodinnou firmu předat další generaci, tak zjistili že není komu. Protože jeden syn je feťák žijící ve squatech a druhý bukvice vymetající gaykluby a zajímající se výhradně o zadky svých kamarádů. Tohle je sice extrémní příklad, ale jak to tak pozoruju, tak se extrém čím dál víc stává normou.

  1. Moje svagrova je rozvedena, je uspesna lekarka, bere neco pres 60 mesicne cista ruka v krajskem meste. Jeste ji neni 40, nicmene deti zadny, ma cokla, nabijece, kteremu je pres 50, deti nema a uz nechce (bo ma hafo kamaradu, kterym uz deti odrostly a chce s nimi drzet krok), takze zije takovy sice zabezpeceny, ale nemastny neslany zivot. FB modla vseho, ma tam milion fotek z tisicu akci, po kterych jezdi, aby mela pocit, ze zije. Ve finale, kdyz prijede, tak z ni vyleze, ze vlatne ten nabijec ji nudi, ale ani nevi, jestli chce jinyho, nevi, jestli se nema prestehovat, proste v hlave zadny jistoty. Jeste tak deset let a zacne zobat na deprese. Pritom je to krasna zenska, nezavisla, inteligentni.

   1. v hlave zadny jistoty.
    Ber to tak, že cesta může být cíl.

    1. jo, tak to je presne prototyp „uspesnych“ zenskych kolem 40ti, kterym prave ujel vlak.

     1. Ono ne každej vidí středobod světa upíchnout se na jednom místě, hopo na 30 let a děti. Prostě jiná cesta životem..

      1. Ono je pak akorát dost blbý, když člověk ve čtyřiceti zjistí, že mu ta zvolená cesta vlastně nevyhovuje, bez ohledu na to, jaká to je cesta, případně když zjistí že ho ta cesta zavedla někam, kam se nikdy nechtěl dostat.

      2. Marty: To jsou leda tak silné řeči, nakonec prakticky každá bezdětná žena mezi čtyřicítkou a padesátkou dojde k prozření, že prožila život nahovno a fakt si ty děti pořídit měla a to i za cenu že by to muselo být s Vencou odvedle, o kterého by si ještě před deseti ani neoptřela kolo.

       1. … deseti lety …

       2. Jo, bejvá to tak. Ony „biologický hodiny“ jsou celkem svině.

  2. tomu nezabranis. Tak do 12ti ma cenu neco zakazovat a do 15ti ma cenu domlouvat a smerovat, ale v konecnem dusledku je to jejich zivot a jejich volba.
   A navic ostrakizace okolim je neco, co dnesni mladi neustoji. Nemaji sanci. Jak jednou utrpi jejich „povest“ jsou v pici.
   Aspon oni si to mysli. Nikdy nic jineho nezazili, ani nezazijou. A samozrejme vsechny reklamy a mainstream je v tom utvrzuji.
   Jedina sance by bylo se odsud odjebat, nekam mimo dosah internetu a virtualni reality, ovsem to bych se zase jako ajtak asi tezko uzivil, ze :)
   Ja myslim, ze oni z toho zase casem vyrostou, anebo si to zaridi jinak. Co ja vim :)
   Vsak jsou chytri dost, at se staraji.

  3. kaBrnak: Já si nemyslím, že tak hrozné riziko představuje internet (sociální sítě), bláznivá média či dementní spolužáci a že držet děti v nevědomosti ze zlého či nejdále od různých negativních vlivů, je rozumné. Víte, skryté neboli implicitní vědění se stejně nedá naučit v žádné škole ani z knih. A právě tyto znalosti jsou pro úspěch v syrovém životě důležitější, než explicitní knižní vědomosti. Vy můžete mít neuvěřitelně silnou získanou inteligenci (explicitní vědomosti) ovšem když vám bude chybět implicitní vědění, bude vám ta získaná inteligence v podstatě k ničemu. Je totiž zásadní rozdíl mezi akademickými problémy a problémy praktickými každodenního života. Pokud ty děti mají skryté neboli implicitní vědění nepředstavuje pro ně internet ani žádná masmédia skutečně zásadní problém v tom smyslu, že by vám je mohla natolik ovlivnit ideologicky či jinak, že budou myšlením zdegenerovaní či nepoužitelní.

 6. Sysop:
  Cca do 40 let si ty ženské ještě můžou něco nalhávat. Pak přichází antidepresiva, chlast, případně ezoterika (zoufalé ženy 40+ jsou vděčným a stabilním zdrojem bohatství různých šarlatánů, obzvlášť pokud při rozvodu oškubaly manžela o nějaké ty prachy).
  Zkrátka bude dělat cokoliv, čím by přehlušila ten šílený ale pravdivý pocit, že promarnila svůj život a odteď už bude jenom hůř. To není jak u chlapa, který když se vyšvihne na společenském žebříčku a vydělá balík peněz, tak kolem něj začnou kroužit o 20 let mladší samičky. U žen je to naopak. DO 35 jí nadbíhají všichni, od 40 ale začne být pro chlapy mladšího než důchodového věku prakticky neviditelná.

  Znám jednu blondýnku, co byla před 5 lety půvabná, ale dnes, taky pár let před čtyřicítkou, doslova usychá před očima. Začínající vrásky kolem úst, pleť ztratila pružnost, vlasy svoji kvalitu. Ten rozdíl je opravdu drastický a všimne si ho i průměrný chlap.
  Holt boží mlýny :-)

  Před lety se průměrný mladý kluk (ne moc sebevědomý ani hezký ani bohatý) před nimi musel doslova plazit aby si ho všimly, přitom nadržeností lezl po zdi, ale teď se karta obrací a je to přesně naopak.
  Když potkám nesnesitelně domýšlivou mladou krávu, tak jen mávnu rukou a řeknu si, však počkej za 10 let, to se budeš plazit po zemi aby si tě vůbec někdo všiml.

  1. Pravda. Ale vono to dost často takhle funguje i u těch mamin od dětí. Děti vypadnou z baráku a ženská zjistí, že si nic neužila, ničeho nedosáhla a začne jí hrabat. U chlapů je to ještě horší, krize středního věku nebo druhá míza, to je pak mazec.

   1. Počujte, Kefalín. A čo si vy predstavujete pod takým slovom kriza stredneho veku? A co je vlastne stredny vek?

    1. mno, krize stredniho veku podle me spociva v tom, kdyz si brichaty oplesately padesatilety chlap ucese prehazovacku, nasadi slunecni brejle a sedne do Lamba.
     V podstate se staci podivat na Jiriho Korna a je to :) To je takovy etalon krize.

     1. Kurva, vyse patdesiatrocny som, pupkaty tiez, akurat plesaty ani zdaleka nie. Ale na Lambo, a ani na verziu pre chudobnych ktoru by som si dovolit mohol (Corvette) chut nemam. Kde sa stala chyba?
      A mam obavy ze v 50 som uz za stredom :-(

      1. Nojo, ale Vy máte už splněno, že? Děcka, dům, strom, auto, manželka… co Vám ještě chybí? :D

       1. Technicky nic. Zdravie by sa zislo…

      2. hehe :)
       no clovek, ktery ma pres padesat a nema krizi stredniho veku se pozna celkem snadno,
       treba ze chodi na ryby a nestajluje se jako pubertak.
       Takovych je myslim dokonce vetsina :)

     2. Krize středního věku by se dala definovat slovy: Nechci stárnout. Myslím si, že to vyjadřuje přesně krizi středního věku, lidi prostě neumí stárnout, nechtějí si připustit, že jejich fyzická schránka chátrá a tak se snaží to obejít tím, co jste popsal, k tomu někteří přidají nějakou tu úpravu u plastického chirurga, začínají měnit vlastní podobu, styl i slovník, aby se přiblížili té nové mladé generaci, snaží se omladit i svou psychiku a mysl, což někdy vede k tomu, že ze sebe nevědomky udělají skutečně idioty, a to nejen v očích svých vrstevníků nýbrž i v očích té mladé generace. Umět stárnout s patřičnou noblesou a moudrostí skutečně neumí každý a mnoho lidí to nepovažuje ani za důležité.

      1. Ono je to trochu složitější. Ony tam jsou ve hře i fyziologické a psychické změny. Něco jako přechod u ženskejch, ale ne tak intenzivní.

       1. Chlapi mají taky tzv. přechod, a někdy je ten průběh o mnoho horší a složitější, než u těch žen.

        1. A ludia sa prechodom snazia zdovodnik kadeco. Prad necelymi dvoma rokmi som mal nejake zdravotne problemy, mimo ine som sa potil ako kon. Boli taki co sa to snazili zdovodnit prechodom. Skutocnost bola ovela prozaickejsia.

     3. to neni ani tak krize středního věku jako její důsledek. Lidově se tomu říká druhá míza. Ono se celkem doporučuje upravit životní styl a najít si nové zájmy a cíle, ale co je moc to je moc. To samý se v podstatě doporučuje i jako prevence pro syndrom vyhoření.

      1. Ne nadarmo se říká: Chceš-li udělati ze starého muže blázna, dej mu mladou ženu.. :-D

     1. Nic z toho. To moze byt aj tym ze som v 35 v podstate zacinal odznova a posledne dva+ roky zazivame take drsnejsie obdobie.

   2. re: shane

    Krize středního věku je fajn věc, jen s ní umět pracovat. Kdykoliv mě napadne nějaká kravina, tak řeknu, že v krizi středního věku je to normální, že potřebuji všechny přesvědčit o tom, že jsem ve skutečnosti mladý. Argument na všechno.
    Komentář mojí ženy: Nejhorší, co může být – mladý tele v starým těle.

    1. jojo. Vždycky je potřeba umět to zdůvodnit. Odhaduju, že po šedesátce se zase bude hodit jako výmluva nastupující senilita :)

 7. Já myslím, že je potřeba ty děcka vychovávat bez vlivu již zdegenerované části populace aspoň do těch 10 let. Pak už mají nějakou šanci to zvládnout sami.
  Opravdu jim nezávidím ten open-air koncentrák, kde sami a dobrovolně hlásí všechno svým dozorcům, aby to bylo na věky uchované a mohlo se to kdykoliv vytáhnout (facebook). Představte si, že by na nějakého prezidentského kandidáta vytáhli fotku ze 16 let, jak spí ve vlastních zvratkách někde na záchodě vesnické tancovačky.
  Dříve se do dozvěděla hrstka lidí co se tomu dva dny smáli a pak na to všichni zapomněli. Dnes to budou mít archivované i s detailní fotodokumentací na celý život.

  Je taky potřeba dětem v pubertě opakovat, že až odejdou ze základky, tak jim můžou být ukradení všichni ti spolužáci před kterými se tak strašně snažili zapůsobit a probrečeli celé noci když se jim to nedařilo. A při odchodu na vysokou na druhý konec republiky to bude ještě patrnější. To že puberťák má už vlatní hlavu vůbec neznamená, že se obejde bez podpory a rad rodičů.

  ps: kromě česání přehazovačky a pořízení sporťáku je důležitým příznakem krize středního věku zvýšené pošilhávání a slintání po mladých dívkách (kdosi tu tvrdil že dokonce balení penězchtivých středoškolaček). Já myslím, že je to dané biologicky, schopný sameček za svůj život zvládne založit 2 rodiny a příroda to moc dobře ví, tak ho kolem 40ti k tomu nutí všemy způsoby :-P

  1. Tak ja asi schopny samcek nie som, pacia sa mi dospele zenske, ziadne detiska :)

   1. otazka je, co je to dospela zenska, v mladsi dobe kamenne cca 13 let a v 25ti starena nad hrobem, 30 se v podstate nedozil nikdo, krom ojedineleho patriarchy, samana etc :)

    1. zrg: Tohle je tedy připitomělý příklad. V době kamenný, když vás někdo vzal kamenem do palice, že jste mu sebral kus mamuta pro svou hladovějící tlupu, tak ostatní z jeho tlupy obdivně mručeli, neb jim ochránil jejich úlovek a navíc prokázal, že je schopný a nebojácný adept na vůdce tlupy.. dnes by dotyčný šel sedět za vraždu a společnost by ho měla za idiota, že kvůli kousku masa zabil souseda, byť by ten kousek masa byl sousedův poslední. Takže opatrně s těmi příklady, jsme v 21. století, kde třináctileté děvče rovná se dítě.

     1. ex.lex: To stále trvá, jeden takový co sebral ostatním statky v hodnotě asi tak 50 000 tun libového hovězího, je momentálně jeden z nejváženějších lidí ve státě :-) Ne, odsouzený, natož ve vězení není.

      1. neuro: Nevím sice o kom je řeč, ale ptám se: Jak je to možné? V naší liberálně demokratické zemi s Ústavou někdo někomu bere statky, když mají všichni přece rovné a stejné příležitosti právě proto, aby nemuseli okrádat bližní své? Ne, tomu nemohu uvěřit. Vzal ho někdo po palici? Nevzal, tak asi s tím společnost souhlasí a pokládá to za správné.

       1. ex.lex: Proto píšu, že to stále trvá :-) 1 500 113 osob to prokazatelně pokládá za správné.

        1. neuro: Jeden a půl milionu lidí pokládá za správné, že jeden člověk sebral nějaké statky někomu. Bylo těch jeden a půl milionu lidí u toho, když dotyčný sebral ty statky? Byli ti lidé přímými svědky nějaké nepravosti? Jestli nebyli, nemůžeme hovořit o tom, že něco schvalují, pokud dotyčný nebyl či není odsouzený, ctí se v naší demokratické společnosti presumpce neviny.
         Ten jeden, když sebral ty statky, asi na to nebyl sám, rozhodně by to sám nezvládl bez čísi pomoci, čímž chci naznačit, že v naší době, kdy máme Ústavu a úplně jiné (složitější a rozvětvenější) zákony, než platily v nějaký době kamenný, tudíž k obcházení zákonů a Ústavy bez povšimnutí by takový člověk dnes musel mít komplice neméně významné a vlivné.
         Takže vám k tomu řeknu jen jednu větu: Kde není žalobce není ani soudce.

  2. kaBrnak +1 (až na to ps, kde nerozumím kontextu)

 8. https://aeronet.cz/news/investigativni-bomba-letiste-ruzyne-a-sprava-uprchlickych-zarizeni-se-potaji-chystaji-na-1-migracni-vlnu-v-cr-ceske-kontraktorske-firmy-zahajily-rekonstrukce-budov-a-staveb-suz-za-ucelem-rozsireni/

  Ruzyňské letiště dělá přípravy na plánovanou islamizaci ČR. Stejně tak ministerstvo vnitra a uprchlické tábory. Budeme mít letecký dovoz džihádistů placený z našich daní, jako v Německu.
  Jen se čeká na zvolení Drahoše, který spolu s Kalouskem podepíšou ty dublinské dohody o povinném přerozdělování uprchlíků.

  1. Takže Babišovo Ministerstvo vnitra umetá Drahošovi a Kalouskovi cestičku k přijetí uprchlíků.
   Dej si mokrej hadr na hlavu až si jí vytáhneš z prdele:-).

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!