Islám report - zpět na článek

komentářů 309

Přidat komentář
 1. Kdybych nečetl od konce a jako na první, nenarazil na tu poslední větu, možná bych si to přečtl celý.

  1. Jediné o co mi jde je, že chci šířit svoje myšlenky i mimo tuto bublinu, kde se s většinou lidí shodnu. Jestli FB bojkotujete, absolutně s tím nemám problém, taky mu nijak nefandím. Nicméně v tuto chvíli je to docela dobrý kanál, jak může člověk oslovit i lidi z druhé strany bariéry… Tak nevím, proč s tou větičkou nakonci máte takový problém.

  1. To si doplním.. :-)

 2. A? Co tím chtěl autor říct?
  Hezký a přehledný výcuc toho,co tato afro-islámsko-negerská verbež produkuje, ale tohle již dávno víme.Já pracuju v IGfarben,příběhy obyčejných arschlochů (orig.deutsche leuten), jenž nosí o třídu lepší montérky,než já (Tschechise untermensch), jsou jen odrazem toho,jak jsou zoufalí a posraní strachy.Bojí se toho co přijde za 10-20-30let. Já se jim samozřejmě v duchu směju.Máte,co si zasloužíte.Zmrdi zasraní.Ano, vaše eura mi nesmrdí,tak jako té verbeži.Ale já na ně kurva musím makat.

  Otázka na autora: Máte nějaký nápad, jenž by stál za zmínku, jak se toho hajzlu zbavit nebo jste napsal hezký článek pouze a jen k masturbaci při sledování všerůzných buzen a mamrdů,kteří vám dávají lajky a plácají vás po ramenou,na tom vašem echt fejsbuku?

  Děkuji za odpověd.

  1. Inu, jestli tolik touží po době Mohameda, tak proč jim ji nedopřát. Pokud je mi známo, nebyly ani mobily, ani televize natož satelitní, lidé se přepravovali na oslech a že by jim někdo platil živobytí, to taky nějak nehrozilo. Za znásilnění byla smrt ukamenováním, za krádež se sekaly ruce.
   Tohle jim zavést, jsou do měsíce všichni pryč. Jenže, multikulti, že

  2. Zadne dobre reseni neexistuje. Je jen otazkou casu, nez v Nemecku/Francii/Svedsku bude obcanska valka, pak by teoretickym resenim mohlo byt „azylove rizeni“ ve stylu „Ses bilej? Ne? Kulka.“ Ale takova genocida dnes uz neni realizovatelna, zbytek sveta by to nevydychal. Dokonce ani smradlavi izraelsti sionisti si nemuzou dovolit „zatlacit Palestice do more“, prestoze tam uz 50 let nepokryte provozuji ghetto po vzoru Varsavy a zlociny proti lidskosti tam jsou na tydennim poradku (jedna z novinek je napriklad muceni nazvane „palestinian chair“). Evropskym gojum by ani tyto „drobnosti“ neprosly bez zdrcujicich mezinarodnich sankci, o plnotucne genocide nemluve. Navic v Evrope uz jsou vsichni tak zmasirovani (pseudo)humanizmem, ze by na to stejne nikdo nemel zaludek.

   Suma sumarum, hledte si uzit tech par klidnych let, ktere nam v CR jeste zbyvaji, bude hur.

   1. Řekl bych, že až k tomu chaosu v západní Evropě dojde, budou mít všichni svých starostí dost a pár set tisíc mrtvých nikoho nevzruší. Číňany nebo Rusy určitě ne a Amíci taky budou mít své multikulti problémy.

   2. Áááá antisemitský zmrdeček….???

   3. To, co momentálně provozují Izraelci ohledně palestinských arabů, je po mém soudu ještě velmi mírné – vzhledem k tomu, co oni šmudlové denně Židům provádějí.
    Kurva, na kopání tunelů jim energie a entuziasmu úplně přebývá – ale sáhnout na práci, to ne.
    Je to špinalá, líná arabská verbež, takoví arabští cigáni a Izraelci se k nim chovají ještě velmi velkoryse.
    Evidentně Židé už nechtějí, aby někdo musel zažít to, co oni. Jestliže se maličký, 8M státeček dokázal i při agresivitě okolí vypracovat tam, kde je – tak proč tak nečiní i ti arabští cigáni? Na smontování raket mají evidentně hlavy dobrý, na užitečnou práci už ne? Že jim tam baráky staví výhradně izraelský firmy a arabáči na nic nesáhnou?
    Ještě k tomu štědře podporovaný z EU, kde se místo žrádla a léků nakupuje hydrazin?

    1. @ servisdok 17:47
     Soudím, že Izraelci si ty palestinské Araby pěstují, protože dobře ví, že je to léty prověřený a nepříliš náročný nepřítel. Asi by nebyl problém to vyřešit, ale maj strach z toho, co by přišlo po palestinských Arabech.

     1. Tak nějak to bude. Akorát s tím, že Izrael nemá spory jen s Palestincema. Popravdě, svoje okolí tam rozjebává slušně. Sice to obhajují zajištěním bezpečnosti, jenže ono z toho neni cesty ven, nenávist plodí nenávist. Arabi zabíjej Židy, Židi zabíjej Araby a jako na potvoru to vždycky odserou nevinní. A jejich blízcí pak nenávidí a zabíjejí další nevinné a už to jede. Asi jediný co by to vyřešilo je zahrnout to bagrem a začít znova. Tý nenávisti je tam až příliš a už dávno se nedá říct kdo je tam hodnej a kdo zlej, jen kdo je nám sympatickej a kdo ne.

      1. Nahodou, na Zidy mi nesahej. Pokud chces stravit dovolenou nekde v cistym a klidnym hotelu, domluv se s hotelierem, at nekam jen tak povesi vlajku s Dejvovou hvezdou. A mas naprosto pohodovou dovolenou.

       1. Já proti židům vůbec nic nemám. To ale neznamená, že musim bejt bezvýhradně vydřenej z izraelský zahraniční politiky. Což ostatně nejsou ani všichni Izraelci

        1. No ja to myslel spis jako for, kdyz jsem si tuhle precetl, jak hotelieri bojuji s najezdy smradlavych Arabu.

         Jinak ze Zidaci seberou, co se jim v okoli hodi, o tom zadna. To k nim patri jako pejzy.

         1. Voni ti ortodoxnejsi Zidi taky zadna hitparada. Kdyz o tom tak premejslim, tak oni vsichni ti ortodoxni Abrahamovci co zerou viru jsou pekna pakaz. At uz Zidi, křesťani nebo muslimove. Zlatej ortodoxní pohan. Ten si aspon nemysli ze je vyvolenej a ze ma patent na boha. O panbicka vic nebo min, v polyteismu se to ztrati.

          1. No nevím, v desátém století si to obyvatelé severozápadní Evropy nemysleli. E furore Normannorum libera nos, Domine…

          2. Tam neslo o viru ale o prachy. Ja hovoril o nabozenstvi. Ostatne, co si vybavuju, tak ke konci vikingskych najezdu nekdy od v jedenáctém stoleti uz to byli vsechno křesťani (dostanes jen sest stop anglické pudy, Haralde Hardrado)

          3. Jen bojovník padlý v boji se mohl připojit k Odinovi ve Walhalle, takže i ten náboženský motiv tam byl.

          4. To uz je hodne okrajovy duvod. Odinovi bylo fuk v kterym boji s kym kdo padl. A mezi sebou se taky mydlili o sto sest.
           Ostatne, nekde v literature jsem narazil na to, ze jednou za cas vylezli vikinsti geronti někam na louku a pobili se mezi sebou, aby mohli rict, ze padli v boji.
           Technicky vzato, novodobá „sebevražda policajtem“ by se nejspis dala taky brát jako smrt v boji :)

          5. Tomu bych klidně věřil, spíš se ale přidali k nějaké výpravě a pak se vrhli do nejprudší seče.

      2. No položte si otázku, proč ti zlí židi mají korektní vztahy s Egyptem a Jordánskem a proč nevyužili bordelu v Sýrii aby zabrali další nárazníkové pásmo?

       1. …a ja myslel, ze Golany Syrii jeste porad nevratili.

        1. DALŠÍ nárazníkové pásmo… :-P

      3. Zkus si odpovědět na to, co by se stalo, kdyby palestinci ráz na ráz přestali s raketami, s tunely a útoky na vojáky na hranici. Zároveň by přestaly z EU téct palestincům prachy.
       Myslíš, že by ta špína, už po generace odvyklá jakékoli smysluplné činnosti, pouze natahující ruce k celému světu, začala konečně něco dělat – pro sebe?
       Hovno rozjebává. Když zjistím, že ten špinavec vystřeluje rakety ze dvorka baráku, ve kterým je školka či špitál, tak vy byste na místě Žida dělali co asi?
       Kdyby na Tvoje území dopadalo 50 raket měsíčně /jedno kam/, nesnažil by ses to zastavit za jakoukoliv cenu? Tím spíš, že u Žida má život jiného Žida cenu nejvyšší?
       Jak jsem napsal – Židi jsou ještě velmi zdrženliví ohledně svých „sousedů“ a jejich chování.
       Neumím si ani představit, že se doopravdy naserou. Třeba, až se některá ta primitivní raketa opravdu trefí do obydlené oblasti a zabije třeba 50 lidí.
       Víme o nějakém významném přínosu-firmě-činnosti-schopnostech toho kvazinároda, které by byly světu prospěšné? Na rozdíl od Židů?
       Víme, nebo nevíme, nebo není?
       A kdo koho by měl zahrnout bagrem?

       1. Plastelínci jsou cigoši arabského světa. Pražskej kavárník taky do Chánova nepáchne, ale bude se pohoršovat nad rasisme a xenofobií svých spoluobčanů…

     2. Nemyslím si, že by si je pěstovali. Určitě ne ve „válečném“ slova smyslu. Umím pochopit, že z každého konfliktu těží Izrael a jeho firmy, které do rozbombardovaného území dodají stavební materiál i své lidi – a tak vtipně vysají evropské prachy, co by jinak skončily v nákupech TNT a podobných dobrot. V tomto smyslu bych to možná i chápal, ač mi uniká nějaká smysluplnost tohoto počínání s výhledem do budoucna.
      Malta a beton často ještě ani nezatvrdnou, nějaký jiný debil o pět baráků dál, odpálí ze dvorka ufušovanou raketu a všecko jde znova k zemi.
      Neboť Žid se už umí pozoruhodně dobře trefovat. Při nových výstavbách se dokonce používá i původního zasíťování, které je právě s ohledem na budoucí situaci, židovskými projektanty příslušně zkonstruováno i uloženo..
      Po likvidaci palestinských cigánů už by nepřišel s velkou pravděpodobností nikdo. Možná by „přišli“ tak snad Íránci, ale jenom hubou, to by bylo tak všecko.
      Nikdo by už v okolí izraelské hranice nezapálil ani prskavku, dokud Golany zůstanou v jejich rukou.
      Musela by to ale být, nejlépe online a do celého arabského světa přenášená, školně-ukázková likvidace nejméně půl miliónu toho nejmilitantnějšího ksindlu.
      I já připouštím, že by to v dnešní době těžko prošlo.
      Počítám ale, že až ten každodenní teror překročí nějaké snesitelné hranice, tak k tomu stejně jednou dojde.

    2. Zas tak jednoznacne to neni. Musite si uvedomit, ze Palestincum se v roce 1947 stalo de facto to stejne, co Ceskoslovensku v roce 1938 na Mnichovske dohode. Zkratka cizi mocnosti v OSN (zalozenem za vydatne pomoci bohatych pejzatych) rozhodly, ze pulka jejich uzemi najednou patri pejzate naplave z celeho sveta. A stejne jako v pripade Nemcu u nas, ta pulka pejzatym nestacila a postupne zabrali nejakych 90% uzemi. Tady je mapka, ktera to hezky nazorne ukazuje (pejzati jsou na ni primo alergicti, v USA dokonce kvuli ni dokazali do stoupy poslat cely naklad jedne knizky):

     https://www.middleeastmonitor.com/20190326-new-poll-finds-far-right-views-gaining-prominence-in-israel/

     Samozrejme zapadni zido-media pro tento postupny zabor uzemi pouzivaji eufemizmy jako „budovani osad“, ale realita je, ze to odporuje mezinarodnimu pravu. V OSN kvuli tomu proti Pejzostanu vznikla rada rezoluci, ale vsechny vetovali Amici (aby ne, kdyz pulka Neokonzervativcu ma dualni Pejzostanske obcanstvi). Podobne zido-media rady oznacuji Palestince za „teroristy“, ale je to presne naopak: fakticky jsou to odbojari, bojujici z ghetta proti pejzatym okupantum. Ostatne podle tehle logiky by byli „teroriste“ i Gabcik s Kubisem, protoze prece hanebne zavrazdili z mezinarodni vule dosazeneho gubernatora. Jediny rozdil je v tom, ze Cesi nakonec stali na strane vitezu (tj. dnes se jim rika „odbojari“), zatimco Palestinci (zatim porad) prohravaji, takze jsou „teroristi“. A jak znamo, dejiny pisi vitezove.

     Po pravde receno mne celkem prekvapuje, ze zrovna na tomhle serveru se Palestincum nekdo divi, ze svou praci nechteji okupantum pomahat. Holt Palestinci nejsou jako Cesi, kteri jako jeden muz chodili do Skodovych zavodu delat prescasy pro Rissky zbrojni prumysl, aby za to na konci mesice dostali pytlik cukru.

     1. Jenže židé jsou taky palestinci – království židovské a judské (10-5 stol. př.n.l.) se překvapivě nacházely na území kterému se později začalo říkat palestina. A ze stejné doby jsou i písemné zmínky o arabech. Následně území palestiny patřilo babyloncům, peršanům, římanům, turkům a po první světové britům. A oni tam židi byli pořád, jen se v čase měnil poměr jednotlivých skupin obyvatel. Ta mapa na kterou odkazujete byl jeden z návrhů jak rozdělit britský protektorát (chcete-li kolonii) na 3 samostatné státy – jordánsko, arabská a židovská část palestiny. Stát Izrael byl vyhlášen pouze v oblastech dle návrhu OSN.

      1. Ono je to slozitejsi. Ano, Palestinci i velka cast zidu maji spolecne blizkovychodni predky, a to i podle genetickych testu. Ale soucasna sionisticka mocenska klika jsou z velke casti tzv. Askenazi zide – coz je eufemizmus pro naplavu z vychodni Evropy. A jeden fun fact: Askenazi zidi jsou pakaz, ktera stala za rozsirenim bolsevizmu v Rusku. Proto taky bolsevici nemeli problem vrazdit rusaky po statisicich, pro zida je gojim mene nez dobytek. No, nakonec ochutnali svoji vlastni medicinu, Stalin s nimi udelal… hmm… vlastne celkem pozvolny proces. I kdyz ani on se rusakyma zivotama moc nezinyroval, protoze byl Gruzinec.

       Jinak ta mapka neni zadny kolonialni navrh, ale ukazuje soucasnou realitu, jak pejzati zabirali palestinska uzemi v rozporu s rezolucemi OSN.

       1. Jakejma rezolucema, nikdy nebyly ustanoveny, pokud dobře vím.

       2. Aškenázové (náplava z evropy) přišli do té evropy z palestiny, dá se u nich počítat s vyšší koncentrancí árijské a slovanské krve, ale pokud vezmeme v úvahu jak byli židé v křesťanské evropě separováni tak se to IMHO moc nebude lišit od situace na území palestiny kde se k původnímu sémitům (židé, arabové) přidávali indoevropané – viz rozšíření indoevropských jazyků (tedy i obyvatel) po pádu římské říše https://commons.wikimedia.org/wiki/File:IE1500BP.png

        A ty mapy jsou vzorová ukázka manipulace na základě reálných dat:
        na první jsou židovské osady a zbytek (nesprávně označen jako palestinské území) – pokud bych měli být korektní tak tam budou židovské osady jednou barvou, arabské jinou (ty by odpovídaly cca tomu co je na obrázku 4) a zbytek
        druhý obrázek je NÁVRH na rozdělení (nikoliv nějaká závazná rezoluce) – pokud víme že v té době bylo židovského obyvatelstva něco přes jednu třetinu tak se může zdát rozdělení území cca na půl nefér vůči arabům, jenže je potřeba počítat s tím že spousta země je docela blbě obyvatelná poušť (porovnejte si na mapě – židovská část je ze 3/4 poušť) a k tomu měli židé arabům vyplácet finanční kompenzace
        třetí obrázek – „zabirali palestinska uzemi“ pravda zabrali – otázky: komu to zabrali a co k tomu vedlo? stát palestina byl vyhlášen až v roce 1988, za araby nové hranice „vyjednaly“ (viz dohody o příměří z roku 1949) okolní státy Egypt, Libanon, Jordánsko a Sýrie, tedy státy které Izrael napadly v den jeho založení
        chybí tam obrázek tři a půl – situace po šestidenní válce kdy židé drží pásmo gazy, sinaj až po suezský průplav,západní břeh a golanské výšiny
        no a obrázek 4 – bylo by fér tam zakreslit uznávanou hranici státu palestina a doplnit info že izrael to území držel komplet a postupně ho předával paletinské správě, dokud nezačalo výrazně přibývat teroristických útoků na civilní obyvatelstvo pak se na část míst izraelská armáda vrátila

        ps: nemám rád araby ani židy (taky dělají věci které jsou kurvevsky na hraně), ale to tvoje překrucování faktů je fakt moc…

        1. „viz rozšíření indoevropských jazyků (tedy i obyvatel) po pádu římské říše“

         Národ a jazyk zejména v antice zas tak moc nesouvisely – viz to rozšíření latiny a řečtiny. Pochybuju, že v Iberii žily latinské kmeny. Stejně tak dnes nepodezírám Indy z toho, že půlka z nich jsou západní germáni, když mluví rodnou řečí angličtinou.

       3. Ono je to ještě složitejsi. Kdyz za prvni valky Britove potrebovali aby je „palestinsti“ Arabové podporili v boji proti Turkum, tak jim naslibovali hory doly cerny les a samostatnost. Nasledne s nima po valce tezce vymrdali a vytvořili si Mandatni uzemi Palestina, de iure protektorat, de facto uzemi Britskeho imperia. Jako protivahu nasranejm arabakum tam povolili zidovskou migraci ve velkym, takze behem nejakejch dvaceti let se místní zidovska komunita zmnohonasobila. A kdyz po valce bankrotujici Britanie nemela prachy, tak s arabama vymrdali znova kdyz Palestinu rozdelili na dva staty. Celkem chápu, ze Arabove nebyli nadseny kdyz pulku jim puvodne prislibenyho uzemi schramstly cerstvy naplavy.

        1. shane, už tehdy a už i Britům bylo jasný, který z uvedených národů je ten schopnější a dokáže tu tamní pustinu nějak smysluplně využít.
         Že se do toho po 2.SV Židé, ač zdecimovaní, pustili s vervou sobě vlastní, názor Britů jenom utvrdilo, že to předali do správných rukou.
         Umíme si třeba představit, že si třeba 28. října založíme samostatný stát, budeme oslavovat a ještě ten den večer, na naše ničím nechráněné hlavy, budou „milí budoucí sousedi“ sypat bomby?

         1. Britove v roe 1918 meli zcela jasno, který narod to je. Britsky národ. :) židy tam nezačali poustet proto ze by byli schopni, ale protoze v duchu hesla Rozdel a panuj potrebovali oslabit Araby, kteri na ne byli nasrani za ten podraz po prvni svetovy valce. Nebejt toho, ze za druhy svetovy valky Britanie přišla na buben, tak by Palestinu drzeli dodnes.
          A jeste drobnost – oni ti Zide za Britu byli sice pracovití, ale taky pomerne problemovi a k prosazení sveho cile používali i terorismus (viz bombovy utok na hotel King David).
          Bohuzel tyhle britske kroky jsou zaklad vsech problémů co v tom regionu dneska jsou.
          Predstav si, ze by Dohoda za prvni valky slibila TGM a Benešovi zřízení CSR vymenou za pomoc cs. legii v boji proti Nemecku. V roce 1919 ve Versailles by misto toho zřídili Protektorat Bohemia, do kterého by se zacali z Bretane, Walesu a Cornwallu sestehovavat Keltove, kteri uz měli dost cizi nadvlády a s tim, ze Boiohemum bylo jejich pravlasti a tak maji narok tam zit a protektoratni vláda jim odprodavala pozemky zabavene Rakousko-Uherske slechte. No a nakonec by uzemi Protektoratu rozdelili na keltske Boiohemum s centrem v Praze a obsahujicim Zapadni, Stredni a Jizni Cechy a Jizni Moravu a Ceskoslovensko obsahujici Slovensko, Slezsko a Severni Čechy. Asi bysme taky nejasali, zvksst kdyz jeste pred 25 lety by se Kelti v Cechach dali pomalu spocitat na prstech.

     2. Jediné mezinárodní právo je právo silnějšího. Chuj s Plastelínci, chuj s Aboriginci, chuj s Indiány.

      „Nesouhlasím s tím, že pes u koryta má na ono koryto konečné právo, jakkoliv dlouho tam ležel. Neuznávám toto právo. Neuznávám například, že byla spáchána velká křivda na amerických Indiánech nebo na australských černoších. Neuznávám, že byla na těchto lidech spáchána křivda faktem, že silnější rasa, vyvinutější rasa, moudřejší rasa, chceme-li to tak říci, přišla a zaujala jejich místo.“
      W. Churchill

      1. To je pravda. Taky to rad zduraznuju. Ale taky je pravda, ze neni dobre spolehat se jen na silu, protoze sila je vec promenliva a ostatne, sto trpasliku obra zdolá. Kde je dnes britske Imperium? Snaha aby zadny evropsky stat nezískal velky vliv se jim nakonec krute nevyplatila, zatahl je do dvou svetovych valek a kde byla sila a moc Britanie.
       Nevyplaci se nebyt velkorysy a dlouhodobe vyvolavat nenavist slabších. Jednoho dne uz nemusis byt silny a oni pak taky nebudou velkorysi, kdyz na takovou prilezitost leta cekali. (mluvim obecně, ne konkretne o Izraeli)

     3. Caleb kdyby voni tak nelhali a nepřepisovali historii majetkových vztahů v „palestině“.

      Sionisti neudělali žádný „nájezd na palestinu“ při kterém by si jen tak mýrnix týrnix zabrali půdu jako Rusové na Krymu „protože iridentismus“, ale začali pořádáním obrovských sbírek a VYKUPOVÁNÍM půdy v „palestině“, na které hospodařili arabští leníci, od jejích TURECKÝCH osmanských lenních pánů. Až na této LEGÁLNĚ KOUPENÉ ŽIDOVSKÉ půdě pak vznikaly ta osady.

      (Mimoto ortodoxní tam zůstali i poté, co Svatou zemi VÁLEČNĚ OKUPOVALA islámská vojska vč. budoucích palestinců, neboť poctivě platili džizju a smířili se se statusem neobčanů třetí kategorie.)

      Takže ta polovina země LEGÁLNĚ PATŘILA židům, naopak ten zbytek NEPATŘIL „palestincům“ protože ti jen hospodařili na pronajatém od Osmanské říše, které byla celá „palestina“ vyvlastněna vítěznými mocnostmi Dohody a mohla to půdu přidělit komu se jí kurňa zachtělo. Že chtěla polovinu DAROVAT „palestincům“, kterážto identita vznikla pouhých 30 let předtím v přímé reakci na „hele židi ti kupujou půdu a říkají si izraelci, tož my si taky budem nějak říkat, palestinci“ a kteří si nekoupili od nikoho vůbec nic, to byla dobrá vůle.

      A že „palestinci“ prohlásili „nene, my UKRADNEM židům jejich LEGÁLNĚ KOUPENOU půdu“, protože oni si koupili poušť za levno, pak si ji brutální dřinou zůrodnili a to je „podvod“, vyvolanou válku projeli a přišli o všechno? To je starý zákon „kdo chce víc, nemá nic“.

      Veškeré židovské prasárny s půdou začaly až POTÉ, co palestinští předáci (taky pěkná chamraďm, mmch, protože „palestinské elity“ se dostaly k moci vyvražděním ostatních rodů a nereprezentovaly normální palestinské araby, naopak k nim měly vztah jako ke kanonenfutteru) vyvolaly totální válku „všechno nebo nic“ proti Izraelcům.

      Potom skutečně izraelská armáda z některých měst (jmenovitě Haifa) vyhnala i ty palestince, kteří proti ní nebojovali, a nikdy jim nevyplatila reparace. A v ’67 zabrala východní Jeruzalém, který předtím úplně stejně zabrali islámští okupanti pod vedením Umara ibn al-Khattába na Říši římské roku 638. Ale Jeruzalém „patří“ muslimům protože ti jej sice zabrali vojenskou invazí a okupací první, ale tehdy se to smělo a dnes už se to nepočítá, že?

      Plus se zásadně zapomíná dodat, že nebozí palestinští uprchlíci měli dostat území, které jim ukradly a anektovaly Egypt, Jordánsko a Sýrie. Což ovšem nikdo neřeší, že?


  3. A? Co tím chtěl autor říct?

   Imho nejlepsi je, jak se Cesi rozciluji nad ekonomickymi migranty z jihu. Naopak do CR lifruji ekonomicke migranty z vychodu a z jihovychodu v takovem mnozstvi,ze pomalu mate problem se v Praze domluvit cesky.

   1. Oni jsou, chlapče, ekonomičtí migranti dvojího druhu: jeden migruje za výdělkem, druhý za almužnou. Jistý nepatrný rozdíl jsem odhodlán vidět.

    1. Ygorek 9:25
     Tos mě přivedl na zajímavou úvahu, tedy že náležitým příjemcem zakátu jsou i muslimští konvertité, aby se mohli vyrovnat s břemenem nové víry. Dá se tedy očekávat, že se kupříkladu v Německu tradiční role příjemců a dárců otočí, až započne vládnout muslimská většina.

     1. Ted jsem se vratil od zubare, starsi pohodovy pan a i kdyz mne videl poprve v zivote, tak celkem na pohodu jsme si popovidali. Nevedl zadny radikalni kecy, ale narovinu rekl, ze celej zivot nemakal proto, aby pak jeho duchod dostali nejaci vyzirkove. A jestli to preroste nejakou unosnou mez, tak „stodoly vydaji sva tajemstvi“.

  4. „Hezký a přehledný výcuc toho“ .. přesně to také byla pointa článku. Psal jsem to už na začátku, že zejména pro zdejší čtenáře to asi nebude nic objevného či překvapivého. Nicméně pro toho, kdo se občas účastní diskuzí s někým z opačné strany barikády může být takovýhle souhrn užitečný, aby nemusel hledat jednotlivé příklady ad hoc.

   Co s tím.. Německo atd. jsou už tak daleko, že neexistuje humání řešení. I kdyby zítra stopli migraci na nulu, tak do 50ti let budou islamizováni. Podíl muslimů u mladých generací je totiž podstatně větší, než u těch starší, tzn. k bodu zlomu bude stačit možná i pouhá jedna generace.

   Jedna věc je, co si myslím, že se stane, a to buď
   1. Nestane se nic a zmíněné země budou v poklidu islamizovány a stane se z nich bubákov jako tomu bylo v Afganistánu, Iránu atd.. (dávám tomu 70%)
   2. 30% sázím na to, že se tam objeví novodobý Hitler, který s nima zatočí a islamizaci za brutálního porušování lidských práv zvrátí.

   Osobně nefandním ani jednomu scénáři, a být po mém, tak za prvé samozřejmě okamžité stopnutí migrace z muslimských zemí na nulu. Za druhé bych se z toho průseru snažil nějak vykoupit, tzn vyplatit co nejvíce legálně pobývajícím muslimům jakési odstupné za to, že odjedou pryč, v kombinaci s tím, jim trošku zhoršit podmínky, ve stylu jako je to v muslimských zemích vůči křesťanům – tedy zákaz šíření islámu, zákaz stavění mešit.

   1. Zdravím autora. O něčem podobném jsem psal už před dvěma lety, podělil jsem se o své dojmy z cest autobusem. Ty to máš krásně empiricky podložené. To moje bylo podložené jen okometricky a rozhovory s domorodci a osobní interakcí s novoevropany.Tak Ti přeju, abys neztratil elán a zase něco napíš, klidně i na jiné téma.

    1. Díky za podporu :-). Takovéhle „okometrické zkušenosti“ mám taky zajímavé, zejména z cestování po Indonésii a Filipínách. Filipíny jsou celé nemuslimské až na 1 jediný ostrůvek z asi tisíce – Mindanao, který je muslimský. Naopak Indonésie je celá muslimská, až na 1 jediný ostrůvek z asi tisíce – Bali, který je budhistický. To jaká zkušenost je si asi dovedeš představit :-). Možná to taky vydá na článek..

     1. Tož ořezávátko, tužka a jedéééém, rád se dovím o koutech světa, kam se nepodívám i jinak než z přírodo/cestopisů.

   2. Už se toho brutálního porušování lidských práv v Německu nemůžu dočkat.
    Vyhlížím ho den co den, furt nejde a nejde, přitom čmouda denně přibývá a nového Hitlera nikde.
    Kdyby si autor uvědomil, kolik je už v Německu třeba Turků /tři generace/, nemusel by se s podobným článkem vůbec namáhat.
    Za koho asi bude kopat pátá islámská kolona v Německu, kdyby se už konečně novej Hitler objevil?
    Za Němce, anebo se ta pátá kolona islámu dá dokupy s 2015 militantním čmoudem, kterej ví, kam na zbraně, výbušniny a má přímý kontakty v centru militantního islámu?

    1. V podstatě souhlasím. Proto tomu scénáři dávám jen 30%. Druhá varianta poklidné islamizace a prozření všech slunicek přesně o den později než bylo potřeba je podstatně pravděpodobnější.
     Každopádně u nás to zatím nemáme a proto je myslím dobře na to upozorňovat.

     1. Sluníčka neprozřou, ti budou kolaborovat udávat a škodit dál. Možná až budou musulmani otloukat výzdobu z katedrály, tak se zamslí, jestli tohle bylo opravdu to, co chtěli, ale do té doby…

  5. Jo a chápu, že tu spousta lidí bojkotuje facebook. Taky mě sere, nicméně je to kanál, kde se dají různé myšlenky docela dobře šířit. Tady to čte určitá sorta lidí, se kterou se v podstatě nemám moc o čem bavit, protože se shodneme. Mým cílem je oslovovat lidi z druhé strany, kteří budou argumentovat proti tomu co píšu.. a snažit se aby uznali, že se pletou.. pravda, že je to v 99,99% jak házet hrách na zeď či ještě přesněji perly sviním, ale zatím jsem nad tím ještě nezlomil hůl.
   Každopádně koho můj FB nezajímá, nebo ho uplně bojkotuje, tak ať mě nesleduje, nevím proč s tím ale máte takový problém. Jediné o co mi jde je snažit se šířit myšlenky, které zde na DFENSU jsou považovány za normální i mimo tuto bublinu..

   1. Ona je stejně otázka času než tvojí stránku udá nějaká nezisková verbež jako šíření nenávisti a smažou to.

    1. S tím počítám, ale do tý doby, mi to přijde jako kanál dobrý

     1. Dal to anonymně někam do světa a místí buzeranti ti na to nedošáhnou.

    2. Zřejmě má Vaše skupina nějaký nenápadný název, že ještě nebyla udána různým Jandům a Kartousům.
     Držím Vám palce, ať vydržíte co nejdéle a ať případný trestní stíhání za šíření nenávisti dobře dopadne.

     1. Nejspíš to je proto že tam nám jen asi 150 sledující, takže se o mě zatím gestapo nedomaklo.

      1. To neříkej dvakrát. Drowové jsou bdělí.

    3. Nechapu, jak lze sirit nenavist, kdyz lide prece uz 30 let maji vlastni nazor :-)

  6. Mám drobný problém s tím, že to není z Reichu až tak daleko.
   Zkurvenci z unije, přičinliví vlezdoprdelkové uniji a Němcům už to vláčí sem. A to není dobře.
   A fejsbůky tomu šíření svinstva jenom napomáhají, ne opačně, jak si autor namlouvá.

 3. Svejdosi, mam par pratel ve slimackych zemich a svorne mi tvrdi, ze „hidzab“ neni zadne konkretni obleceni, je to proste „obleceni“. Tedy veta „V souvislosti s hidžábem je například často diskutováno to, že je to důkaz podřazenosti žen. Což se obhájcům islámu samozřejmě nelíbí a tvrdí, že hidžáb ženy nosí dobrovolně.“ celkem logicky prezentuje, ze slimacke zeny chodi dobrovolne oblecene.

  Co takhle se na tento detail zamerit a zeptat se nekoho, kdo tomu rozumi? Mozna by se tim vyvratil ten osli mustek, na kterem se slimaci toci, ze „hidzab“ neni nic spatneho. No bodejt by bylo, pokud je to v arabstine „obleceni“. U nas to media prezentuji jako urcity zcela konkretni typ pokryvky, coz mi ale arabove vyvraceji. Nemam zase tak mnoho ruznych arabskych pratel, abych tohle umel posoudit.

  1. Hidžáb je součást (projev) separace pohlaví, stejně jako mužská a ženská část domu, mužské a ženské oddělení nebo vozy v hromadné dopravě, mužské a ženské dny v plaveckých bazénech atd. Velikost hadru je irelevantní, dalo by se říci, že jde o projev módy.

   1. Tak nejak mi to bylo vysvetlovano. Ze pry je to jako „kimono“, coz japonsky znamena „oblek“, zatimco my to slovo vnimame jako nejaky konkretni oblek. Nebo, jako kdyz se Cechovi rekne „file“, predstavi si sice rizek, ale ryze rybi.

    1. Vzhledem k tomu, že neexistuje hidžab bez celého zakrytí těla, včetně hlavy, tak je to naprosto jedno. Stejně tak asi Japonci neříkají kimono evropskému obleku, tedy kalhoty, sako, košile a kravata.

     1. Hlava se v diskutované kultuře nezakrývá, zakryté musí být vlasy, šíje a ramena. Stejné zásady nyní dodržují řádové sestry a dodržovaly je ještě naše prababičky, názorná a obecně srozumitelná zobrazení zhotovil Národní umělec Josef Lada. Pozůstatkem zvyku je podle společenské etikety zásada, že si ženy v místnostech smějí ponechat pokrývku hlavy, zatímco muži mají smeknout.
      Co se týče v diskusi zmíněného případu muslimské studentky: Žena dodržující hidžáb by především neměla být přítomna ve smíšené (i fakultativně) třídě, neměla by se dopravovat mužům a ženám společnými dopravními prostředky a neměla by z domu vycházet bez doprovodu mužského člena rodiny. Pokud tak nečinila a vyžadovala pouze možnost separačního oděvu ve školní třídě, jednalo se o pouhou t.zv. buzeraci.

      1. Hlava se v diskutované kultuře v nejextrémnějších variantách toho jejich kroje zakrývá, zbývá jen štěrbina pro oči.
       Naše prababičky žádné zásady dodržovat nemusely, nikdo a nic jim nošení šátku nenakazovalo. Byl to prostě trend doby, stejně jako třeba dámské klobouky nebo svého času korzety a šněrovačky či středověké kužely á la Perchta.
       U těch jeptišek to s cudností zřejmě něco společného mít bude, ale ještě jsem neslyšel že by některá vyžadovala kvůli svému oblečení a víře nějaké výjimky. Prostě se situacím které by to vyžadovaly vyhnou a je to součást jejich sebeobětování. Ostatně i mnišské kutny mají kápi.

       1. gogan:
        Mýlíš se; vlasy byly odjakživa vnímané jako eroticky přitažlivé; takže zahalit. To nebyla móda, ale znak ctnostného a cudného chování. Prostovlasá by byla vnímaná jako rajda.

        1. Ne nemýlím se. Podívej se třeba na středověké portréty dam. Některé pokrávku mají jiné ne. Ano u těch jepťulí to cudnost byla, jak jsem ostatně psal. Šátek byl mimo jiného dokonalá ochrana proti povětrnostním vlivům, jeho nošení chápu, když však důvody pominuly prostě se jejich nošení vytratilo. Prostě nemáme a neměli jsme v Evropě žádný zákon nebo církevní pravidlo co by zahalování běžných žen nařizovalo.

         1. Mýlíš se.
          Proč se říkalo vdané ženě, že šla „pod čepec“?

          1. Stejný frazém jako „přijít o věneček“.

          2. Prd. Vdané ženy nesměly chodit prostovlasé, to mohly jen svobodné dívky. A s středověkými obrazy obecně opatrně, tehdy se koukalo především na symboliku, realita byla až někde mv pozadí.

          3. Ještě mohly chodit prostovlasé kurvy, tuším. Někde jsem četl, že odložení šátku vdanou ženou mohlo být vnímáno i jako signál, že se dotyčná necítí vázaná manželským slibem…

          4. Ano takto to beru. Tedy zvyk a trend.

          5. A který panovník to prosím pěkně nařídil? Nebo nějaká papežská bula?
           Všechno to byly jen trendy doby, stejně jako třeba koupací úbor nebo jednodílné plavky. Nějaké předsudky a dobový postoj, ale ne předpis.

          6. předpis je v Bibli.

          7. shane: Šlo by to přesněji?

          8. jasně. ohledně zakrývání hlavy – Korintským 11:5-10. A pak tu je ještě celá řada dalších předpisů. Tady máš výcuc v angličtině:
           https://www.openbible.info/topics/women_dressing

           Jinak jsou v Bibli ještě takový perly že pod trestem smrti nesmíš nosit oděv z dvojích vláken a podobný lábuže. Jo, křesťanství, nábožebnství míru.

          9. V jaké křesťanské zemi to nařízení platilo?

          10. O těch vlasech a odívání? Ve všech. Nevhodné odívání kritizovali snad všichni křesťanští myslitelé od počátku křesťanství. A třeba takový protestanti po tom šli dost tvrdě.
           Ty dvojí vlákna jsou spíš taková perlička, v týhle extrémní podobě to nejspíš nepraktikovali ani staří Židi. Ale furt to tam je a pokud by vzniknul nějaký extrémistický Křesťanstký stát, tak by to klidně moh rozjet. ostatně, některý okrajový křesťaský sekty jsou poměrně dost nesnášenlivý a nejsem si jistej, jak bych třeba u Amishů pochodil s oděvem ze směsové textilie. A to jsou Amishi ještě celkem v pohodě.

          11. Kalvín byl dáreček, to je tedy pravda.

          12. Zajímavý je že podle „korintských“
           „Každý muž, který se modlí nebo prorocky mluví s pokrytou hlavou, zneuctívá toho, kdo je mu hlavou“, kdežto (starozákonní) židé to mají naopak a musí nosit kipu při modlitbě a studiu Tóry. Trošku Červený trpaslík…

          13. „Rád bych, abyste si uvědomili, že hlavou každého muže je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista je Bůh.!

           „…a každá žena, která se modlí nebo prorocky mluví s nezahalenou hlavou, zneuctívá toho, kdo je jí hlavou (svého muže); je to jedno a totéž, jako kdyby byla ostříhaná.“

           Jo to je taková light verze nařízení. Ale fakt nevím, že by kvůli chybějícímu šátku byl někdo v křesťanském světě kamenován..

          14. Todruhé je ve Starém Zákoně a platí pro Židy…

          15. Starej zakon plati i pro krestany. Vokdud myslis ze je Desatero?

          16. To je složitější, ale defakto neplatí. Můžeme jíst vepřové, nemusímé nosit pejzy, nemusíme mít speciální prádlo atd… I Destaero mají katolíci jiné.

          17. Samozřejmě že platí. Jenže křesťani, jako každý náboženství, využívaj jen to co se jim momentálně hodí a to co se jim teď nehodí si nechávaj v záloze pro stýčka Příhodu. Proto jsou snad všechny svatý texty tak protichůdný a rozporný, aby bylo možný reagovat na všechny situace podle potřeby toho, kdo zrovna vládne. když budu chtít přijímat sirotky, Bible mi to posvětí. Když budu chtít upalovat čarodějnice, Bible mi to posvětí. atd.

          18. A jak bys jinak trestal čarodějnice? :-)
           Dosaď si za ně dnešní xenofoby/rusofily/eurofoby a zjistíš, že jsme za těch 250 let zase takový pokrok neudělali.

          19. gogan: a myslíš, že kupříkladu Korán zakazuje muslimkám zahalit vlasy?

          20. Childeater: myslíš nakazuje? Jestli přímo Korán nevím, ale v těch jejich „výkladových manuálech“ které jako jeho jako stejný zákon o odívání je.

          21. * které stejně jako Korán, berou jako zákon … :)

          22. gogan 11:10
           prosím o odkaz, rád bych se dovzdělal. Dík

          23. Childeater:

           Korán (24: 60) „A není hříchem pro starší ženy, které již nemají naději na sňatek, jestliže odloží své oděvy, aniž ovšem staví na odiv ozdoby své. Však zdrží-li se toho, bude to pro ně vhodnější. A Bůh je slyšící, vševědoucí.

           Korán (33: 59) “Proroku, řekni manželkám svým, dcerám svým i věřícím ženám, aby přitahovaly k sobě své závoje! A toto bude nejvhodnější k tomu, aby byly poznány a nebyly uráženy

           Al Buchárí (hadíth)(6: 321) -Muhammad je požádán, zda je správné, aby mladá žena opustila svůj dům bez závoje. On odpověděl: „Měla by se sama přikrýt rouškou“

           Abú Dawúd (hadíth)(31: 4104) -„Alláhův prorok řekl: slyš, když žena dosáhne věku menstruace, není vhodné, aby zobrazovala její části těla kromě toho a toho, a on ukázal na obličeji a na ruce.“

           Abú Dawúd (hadíth)(2: 641) -Alláhův prorok řekl: Alláh nepřijímá modlitbu ženy, která dosáhla puberty a nenosí závoj.“

           O významu hadíthů bylo pěkně psáno i v sérii článků zde na webu, de facto se jedná o něco na způsob křesťanských evangelií.

           Dá se toho pohledat víc, ale tohle myslím stačí.

          24. Stačí. O příkazu zahalovat vlasy je tam prd.

          25. Childeater: Jako fakt? Tohle nestačí? „Alláhův prorok řekl: slyš, když žena dosáhne věku menstruace, není vhodné, aby zobrazovala její části těla kromě toho a toho, a on ukázal na obličeji a na ruce.“

          26. Ano, v KSA jen holky do cca 7 let věku chodily oblékané jako tady v Evropě. Pak se zakuklily v nindži…
           Wahábismus v KSA je zlo. I pro tu zemi samotnou.

           Jaký rozdíl oproti Turkmenistánu, který se také deklaruje jako islámská země. Snad 85% obyvatelstva se hlásí k islámu. Ale kultura naprosto odlišná = holky, dívky a ženy v přiléhových šatech, které zdůrazňovaly jejich štíhlé postavy. Hlavy nezahalené. Svatba, kterou jsme navštívili (místní technik se ženil a pozval nás), začala naprosto brutální pitkou v duchu nejlepších tradic carského důstojnického sboru. Islám se projevoval jen pozdravem „salam“. A občas vlažným vztahem k práci. :-)

          27. Nojo, ten Turkmenistán je dost zajímavý extrém, nedávno jsem něco četl.
           Naneštěstí je to země bez vlivu na okolí.

          28. Korán přikazuje zakrýt to, co patří manželovi. Vzheldem k otmu, že manželka je majetek manžela celá, tak….

          29. @ jfb:
           takže frndu.

          30. No ot záleží na manželovi. A pak na místní verzi šarije, která vyychází sice částečně z Koránu, ale hlavněě z Hadísů.

          31. To zrejme souviselo s kradezi vanocniho cukrovi, ne?

          32. Uaaa… to je debilni struktura. To byla samozrejme reakce na gogan, 27.1.2020 v 10:55

          33. Spis bych tipoval na rozkradani pohrebni vyzdoby okolo Dusicek.

       2. Ještě jednou:
        Hidžáb je součást (projev) separace pohlaví, stejně jako mužská a ženská část domu, mužské a ženské oddělení nebo vozy v hromadné dopravě, mužské a ženské dny v plaveckých bazénech atd. Velikost hadru je irelevantní, dalo by se říci, že jde o projev módy, respektive kmenového zvyku (doplnil Ygorek).
        Co je na tom nepochopitelného?

        Naše prababičky zásady dodržovat musely. Hezky je to pojednáno ve filmu Berenika stříhá vlasy (ČT 1997, https://www.csfd.cz/film/277803-berenika-striha-vlasy/prehled/).

      2. V muslimských zemích jsem viděl ženy v hidžábech normálně cestovat v hromané dopravě spolu s cizími muži. Takže bych byl dost opatrnej v tom tvrzení co by žena s hidžábem měla a co neměla.

       1. Jistě, já také.
        Pil jsem s muslimem alkohol a kupoval jsem od muslima vepřové maso.
        Byl jsem přítomen křesťanovu rozvodu.
        To ale na obecných pravidlech nic nemění.

        1. Tak zjevně to implikuje, že ty obecný pravidla asi nebudou tak obecný jak si lidi myslej. On totiž muslimskej svět je všechno možný, ale rozhodně neni homogenní co se týče pravidel.

        2. Křesťanův rozvod: Znám historku, kdy kluk chodil s holkou a rodičům se nelíbilo, že spolu žijou, když nejsou manželé, že je to hřích. Tak měli svatbu, v kostele, jak jinak a po půl roce se rozvedli, protože ta holka potkala svojí dávnou lásku a utekla mu… Museli žádat Vatikán, aby jim ten rozvod povolil.

         1. Vatikán se nežádá o rozvod, ale o uznání toho, že manželství nikdy nebylo řádně uzavřeno.

          1. Aha. To nám ateistům připadá jako totéž. Každopádně se podivujeme, že ty pámbíčkáři kolem toho nadělaj takovej humbuk, každou neděli si jdou společně zazpívat do chrámu Páně, poslouchaj tam knězovy řeči o rodině a pak se s velkou slávou vezmou, jen aby za půl roku posílali kolkovanou žádost nejvyššímu, že se spletli a že to vlastně neplatí, tak jestli by neudělal výmaz toho svazku, aby to mohli zkusit někdy jindy s někým jiným…

          2. Cesty páně jsou nevyzpytatelné. Jinak i v civilním právu je obrovský rozdíl mezi ukončením smlouvy a zneplatněním od počátku.

          3. Svatby v kostele jsou pořád běžné na jižní Moravě. Někdy i nadvakrát, jednou v kostele kvůli rodičům nevěsty a podruhé na národním výboře…eh, čo to táram, na obecním úřadě.

          4. Technická: dvojí svatba už dnes není právně možná, protože už po prvním obřadu (ať už v kostele anebo na úřadě) manželství platně vzniklo. Dvojí svatby bývaly naopak povinné za komunistů, kdy musela být první na úřadě a až potom v kostele, ovšem z hlediska zákona byla platná jen ta na úřadě…ale paradoxně, pokud by farář oddal pár, který ještě nebyl oddaný na úřadě, hrozilo mu trestní stíhání za maření státního dozoru nad církvemi-a v lepším případě aspoň odebrání státního souhlasu.

          5. Doplnění : „Církevní“ svatba (ať už v kostele či kdekoli jinde, třeba v plenéru) je samozřejmě právně platná, ale farář/-ka musí též splnit tu civilní část danou zákonem (prakticky identickou jako na MÚ vč. asistence a podpisu svědků). Jestli to udělá v rámci církevního ceremoniálu, před či potom někde v ústraní je už víceméně jedno.
           Následně vystaví doklad, který se pak nechá zaregistrovat na místně příslušné Matrice.
           Jinými slovy zas tak moc se toho nezměnilo …

          6. A ja myslel, ze svatba se dela pred Bohem a ne pred Vatikanem. Clovek se furt uci.

        3. Křesťanský, nebo katolický? Rozvod zakazují jen katolíci, ostatní křesťanské církve jej povolují.

         1. Matouš 19:
          1 Po tomto hovoru Ježíš odešel do Judska za Jordánem.
          2 Mnoho lidí šlo za ním a on uzdravoval nemocné.
          3 Přišli za ním i farizejové a chtěli ho vyprovokovat k nějakému výroku, který by mohli použít proti němu. „Může se člověk rozvést z jakéhokoliv důvodu?“ zeptali se.
          4-6 On odpověděl: „Nečetli jste v Písmu, že když na počátku Bůh stvořil muže a ženu, ustanovil: Muž opustí své rodiče, připojí se ke své ženě a stanou se jednou bytostí? Nikdo nemá právo rozdělit to, co Bůh spojil.“
          7 Oni však namítali: „Proč tedy Mojžíš řekl, že muž může propustit manželku jednoduše tím, že jí dá rozlukový lístek?“
          8 Ježíš odpověděl: „Toto ustanovení Mojžíšova zákona je ústupkem vaší tvrdosti a nesnášenlivosti. Původní Boží úmysl to však nikdy nebyl.
          9 Já vám říkám, že kdo se rozvádí z jiného důvodu, než je cizoložství jeho partnera, a uzavírá nový sňatek, dopouští se sám cizoložství.“
          10 Učedníci mu řekli: „Když mohou nastat takové těžkosti mezi mužem a ženou, pak je lepší se neženit.“
          11 On odpověděl: „Tak jednoduché to není. Je zde nutné porozumět Boží vůli.
          12 Jsou tři důvody proto, aby člověk zůstal svobodný: když je k manželství od narození nezpůsobilý, když mu v uzavření sňatku zabránili lidé, nebo když se manželství zřekne dobrovolně pro plnou službu Boží věci.
          Rozumíte tomu?“

          1. Takže, kvůli nevěře partnera to jde :)

          2. A co jako?

          3. Čemu přesně nerozumíte?

          4. Rozumím, jen nechápu relevantnost. SNad se nebudeme tady hádat, kter křesťanská církev je správněji křesťanská?

          5. Relevantnost? Stačí si uvědomit rozdíl mezi křesťanstvím, tedy životem v Kristu, a příslušností k mocenské organizaci, tedy církvi.
           Ale tato nevědomost je obecná. Nedávno jsem zde popisoval případ, kdy na žádost o vypsání z církve reagoval katolický farář sdělením, že se tímto dotyčný vzdává možnosti být spasen.
           Co se týče sňatku a rozvodu, je Ježíšovo sdělení jednoznačné. Pokud libovolná církev zjemňuje Ježíšův požadavek, chová se populisticky a proti smyslu učení, kterým se ohání.

          6. Cejtim tady síru… dej si pozor Ygorku.

          7. No, o to se právě křesťané hádají úplně stejně jako ti muslimáci, ale po pár set letech odtržení od světské moci se už kvůli tomu konečně (skoro) přestali zabíjet… :-D

      3. Úbor řádových sester není civilní oblečení, je to uniforma. Pokud sestry pracují v normálním prostředí, kde je nutno používat jiné, než řádové oblečení, tak s tím nemají problém.
       Pokrývka vlasů u křesťanek vychází z Nového zákona, kde je psáno, že ženy mají z náboženských důvodů mít vlasy při bohoslužbách (ale povinnost byla jen při nich) přikryté, muži naopak pokrývku hlavy mít nemají. Alternativou pokrývky hlavy mohla být dohodla vyholená hlava. Toto bylo rekcí na tehdejší pohanské kulty, kde kněžky těchto kultů nosily dlouhé rozpuštěné vlasy.
       Postupem času a také vlivem islámu, se tento zvyk přenesl i do běžného života, kdy zakryté vlasy byl jedním ze znaků orivdané ženy. Ale nebyl to zákon, nebyl za prostovlasatost trest, kamenování apod. A šlo o pokrývku hlavy, takže to nemusel být šátek, ten byl spíše praktický, ale čepeček, kloubouk apod.

      4. Hlavne, pokud vim, tak spanila studovala na zdravotni sestru. Tam mi neni moc jasne, jak by v souladu s koranem napriklad provadela cevkovani muze.

    2. Pokud se Čechovi ve vašem věku a širší sociální bublině řekne „file“, představí si obvykle soubor v adresáři počítače. Ti mladší již slyší na „fajl“…

     1. Nojo, to my drive narozeni jsme furt pres to zradlo :-)

  2. To, že „hidžáb“ znamená běžná oblečení slyším prvně, takže si nemyslím, že by tím jakékoliv sluníčko argumentovalo. Každopádně tady v ČR se tím myslí ten šátek na hlavu, a je myslím všem jasné, že nikdo po muslimkách nechce aby chodily po ulicích nahaté :)

   1. Někde jsem četl trefný postřeh od muslimské imigrantky, že pokud ženská i po deseti letech v Evropě nosí hidžáb, tak se nikdy neintegruje a měla by táhnout, odkud přišla.

    1. Jako že sice Evropanky směj nosit co je chtěj, ale když imigrantka nosí co chce, tak se neintegrovala a aby se integrovala, tak musí nosit to chce její okolí aby nosila?

     1. Ano. A ani Evropanky nemohou nosit co chtějí.

      1. Jasněže můžou. Problém většinou nastává, když toho nosej moc málo.

       1. Ano, to jsme myslel.

       2. Zkus jit v takticke veste po Vanocnich trzich a uvidime, jak si muzes nosit co chces :P

        1. Co je na taktický vestě nepatřičnýho? Vesta s výbušninou vypadá jinak, resp. je fuk jak vypadá, panč neni vidět.

       3. Staci si vzit bundu a je po starostech: https://www.youtube.com/watch?v=BsKbwR7WXN4

     2. Když jsi v Římě, chovej se jako Říman. Minimálně tím dáváš něco najevo.

      1. A že se tim Evropani řídili, co? Kam přišli, tam se vysrali na místní zvyklosti a nacpali jim ty svý. Proto se dneska třičtvrtě světa oblíká jako Evropani. Těžko můžeme po někom požadovat něco, co sami neděláme. Už v Bibli se o tom píše. To vo tý třísce a břevnu.

       1. Vyšší kultura vytlačuje tu nižší. Navíc evropský oděv je praktický. Kde se sním domorodci setkají, obvykle minimálně doplní, častěji úplně nahradí tradiční oblékání.

        1. Do teplýho klimatu teda evropskej oděv neni praktickej vůbec. Když vynechám nějaký nahatý křováky a jihoamerický indiány, tak téměř všude byl místní oděv mnohem vhodnější do místních podmínek než evropskej (A vona i ta nahota má v tom tropickym pralese opodstatnění, jelikož ti tam díky vlhkosti kolikrát hadry shnijou na těle. Si přečti Hiró Onodu). A evropskej oděv z doby koloniální expanze byl ještě mnohem horší a míň praktickej než to co se nosí dnes.

         1. Oblek s tropickou helmou asi moc ne, taky měli nosiče :-)
          Ale tričko a šortky jsem v dokumentech viděl i na amazonských, i na malajských pralesních lidech.

          1. Tričko a šortky byly ještě před sedmdesáti lety ekvivalent slipů a nátělníku a nikdo dbalej by v tom ven nevylez :)

   2. Proc ne nahate? Nektere nevypadaji az tak zle. Jen bych jim rekl, ze v koranu se pise „do petadvaceti let veku“.

 4. Já bych spíše řekl, že se to pozná okamžitě při překročení hranic. Pokud je to opravdová, věřící muslimka, tak si hidžáb nechá, protože tomu věří, a integrovat se nebude.
  Pokud je to muslimka z donucení, tak hidžáb odhodí v první vteřině, kdy bude na místě, kde nehrozí, že ji za to někdo ukamenuje..

  1. Mě docela pobavilo jak jedna reportérka dělala v Afghanistánu rozhovory s vesnickými ženami a popisovala, jak se jí s děsem v očích ptaly jestli je pravda že na tom našem Západě musí ženy chodit do práce a živit se samy, místo starání se o domácnost a děti.

   1. Tak pro ně je to těžko uvěřitelný, že na vyspělém západě teď ženy dělají “kariéru” v podobě žvanění na poradách a čmárání grafů v Póvlpointu do pětatřiceti let a pak se horko těžko nechávají uměle oplodnit. Po porodu odloží haranta k mexické chůvě Consuele a hurá zpátky dělat tu “kariéru”. Samozřejmě bez otce, protože je silná žena. Harant pak neví čí je, jestli je jeho máma ona nebo ta Consuela, v patnácti si vezme kudlu a ve školní jídelně podřeže spolužáky. To je pro tu muslimku z Afghanistánu jinej vesmír.

    1. Já bych to i pochopil, kdybych měl dojem, že to ty děvčata nějak baví a naplňuje (myslím ta kariéra). Co tak většinově pozoruju, a že těch dam 35+ singles začíná přibejvat, jsou nešťastný a frustrovaný, jejich kámošem je flaška, plnej byt koček, ezoteriky a obvykle si narazí na prahu čtyřicítky nějakýho pablba, kterýho musí živit místo mámy a stejně se to vysněný bejby nedaří zplodit.
     Takže to nechápu.
     Holky jsou zblblý; přijde mi. Zůstalo jen to starý pravidlo, že neví co chtěj a nedaj pokoj, dokud to nedostanou…

     1. Poslední hit je, když jí ujíždí vlak, nechá si zmrazit vajíčka, jakože na potom…

       1. Za starejch časů, když žena toužila po rodině, vdala se. Pak začal institut manželství ztrácet na popularitě. Pak se zjistilo, že není potřeba ani chlap, stačí umělé oplodnění. A teď, mrazák. Ta ženská emancipace jednou vyhubí celé lidstvo. (Celé ne. Národy, kde to funguje pořád po staru, přežijou. Ale bílá Evropa to asi nebude.)

        Upřímně, pokud žena nepotkala chlapa, se kterým by mělo smysl založit rodinu, řekněme do 30, šance, že tu rodinu bude mít, se rychle snižuje. A když byla do 40 zvyklá na své pohodlí a svůj standard, v 45 se starat o mimino, to už se jí nebude chtít. Takže si k dítěti pořídí ještě chůvu. Jo, není nad to správné rodinné zázemí, kdy maminka měla 5 let schované vajíčko v mrazáku a pak, aby si dokázala, že jí ten vlak neujel, počne, porodí a prcka strčí chůvě. Jednoho. Vymodlenýho. Rozmazlenýho. A bez tatínka, protože já jsem samostatná a nezávislá…

        1. FYI mrazak nefunguje spolehlive a stejne je tu porad problem toho, ze i zenske telo starne. Prvotni pilot tohoto programu uz zjistil, ze je neplodny a ze se zadne zmrazene vajicko neujalo. HAHA!

         Zrovna nedavno se rozbehla slepici diskuse pod jednim takovym postem zname na facebooku, ja bych ji odstranil z pratel, ale je to takove zabavne cteni dost casto :D No a nedavno ji gynekolog rekl, ze uz ma na case a ona se z toho nasrala a pod jeji nasranej komentar napsaly spolubojovnice zenstvi sve historky :D

         1. A má s kym? A co na to nabijec? Bejt zenska tak by me asi taky sralo kdyby me gynekolog furt prudil se zabreznutim a doma mi bodač po deseti letech vztahu tvrdil, ze se na deti jeste necejti. A hledej po tricitcr někoho slusnyho k zalozeni rodiny. Vetsina slusnejch partii je davno zadana a fi co nejsou uz davno deti maj, calujou aliky a o dále i nestojej. A ten brzdeznej zbytek jsou obvykle dost pochybny existence se kterejma by pohromade nevydrzel ani pes, nebo deti nechtej, protoze se na to „jeste necejti“. Obcad se najde nejakej nebrousenej diamant co s vekem dozral, ale tech je malo.
          A navic, otehotnet s nekym koho pořádně neznam je risk.

          1. Bezdetnej zbytek…

          2. O dalsi deti nestojej. Zkurvenej dotykac.

          3. Je to risk, ale nakonec jsou všechny ženský rády že ty děti mají, třebas je fotr třeba uprchnuvší čurák.

          4. Jo. Ženská zabřezne s kýmkoliv, aby na něj pak mohla nadávat, jaký je to budižkničemu…

          5. No, proč by chlap měl chtít děti… blbě se hledají důvody. Za to se lehce hledají důvody, proč je nemít.

           Nejlepší je uskopojit ženskou tak, že jí koupíš psa. Je to levnější než děti, jednodušší na výchovu a v případě rozchodu na něj nebudeš muset platit. A životnost má tak 10 let, to se dá.

          6. Touha po dětech v příslušném věku je naprosto přirozená záležitost, je to známka duševního zdraví. Je to něco jako když máte chuť k jídlu – to zase značí tělesné zdraví. Být pětatřicetiletou ženskou s chlapem co ještě nechce mít děti je pro ty bystřejší hodně výrazná výzva k ukončení neperspektivního vztahu.

          7. Ona je to spis past. Dobrej partner se hleda pomerne spatne i ve dvaceti a po tricitce je to vylozene loterie. Navic lidi jsou obecne jak opice – nepustej se vetve dokud nedrzej jinou. Navic jsou spolu za ty leta zvykly a tak. Takze prvni logicka volba je zacit hučet do partnera, ze teda miminko. Jenze chlapum hodiny tolik netikaj, casu maj dost a zivot tricatnika bez deti je prece tak uzasne prijemnej a pohodlnej. Takze je nejsnazsi tu protivnou cuzu kopnout do riti a sbalit nejakou dvacítku, co deti taky nechce, ma lepsi figuru, pevnejsi kozy a neni tak okoukana.

          8. Říká se tomu „přechozené vztahy“. Faktem je, že jsem nikdy nechápal vztahy či manželství, kdy jsou spolu 15 let bez dětí.

          9. Já to taky moc nechápu, ale mám to pěkně v přímým přenosu v rodině.

          10. Ak to dali 15 rokov, tak to sú ešte veľmi nadpriemerne súdržní – viď grafy: http://klimes.mysteria.cz/clanky/psychologie/partneri_grafy.htm

         2. Tak že stárne tělo, to tak nevadí, najde se náhradní děloha. Však zdroje jsou.

          Gynekologovi se nedivím. Je to jeho práce, pokud chce pacientka použít orgán, o který se jí stará, tak udělal dobře, že ji upozornil, že teď je vhodná doba. Jinak by ho za 5 let mohla začít otravovat, že by chtěla a nejde to…

          Zubař ti taky poradí, co máš dělat se zubama, aby ti je za dva roky nemusel spravovat; i když je tím vlastě sám proti sobě, každá plomba jsou prachy do kapsy.

          1. Nevím přesně jak často chodí holky na prevenci na gyndu, ale řek bych že těhotné tam budou chodit o něco častěji. Takže gynekolog by se určitě o zabřeznutí měl snažit.

          2. Ono je mu to asi jedno. Zas tak casto tam tehule nechodej a ze by mu bez nich v cekarne akorat hvizdala meluzina asi taky nehrozi.
           Vic zavisli jsou na tom porodnici a pediatři.

          3. re: shane

           Bez těhotných se určitě gynda uživí, ale na druhou stranu je pravda, že tam lítají imrvére a jak uvedeno v komentářích, ne vždy je to diplomatické, je to vlastně takový systém neustálého stresování, jestli roste rychle, pomalu, jak vyjdou testy, musíte na genetiku, fakt tam běžte, preventivně na testy na těhotenskou cukrovku, i když krev dopadla dobře, ještě se neotočilo hlavou dolů, ještě ne, snad se otočí atd. a neustálé vysvětlování, jak pořád není vyhráno. Myslím, že to celé sponzoruje Jednota českých psychiatrů, které spadne do ordinace jak matka, tak prenatálně stresované dítě.
           Při poslední graviditě jsem manželce navrhoval, ať se na všechny ty testy vykašle, že porodí a nějaké to dítě bude i bez těch testů a že by byla reálná jeho prenatální modifikace moc nevěřím. Nakonec to odchodila, dokonce stihla přijít včas na to, aby jí mohly stresovat výsledky druhé série tripltestů (první už jsme tradičně prošvihli, příjít ještě později, mohl být větší klid).

          4. Případ z doslechu: druhé dítě na cestě a v pokročilým stádiu se zjistilo, že má nějaký vážný genetický vady. Dosud na to nikdo z doktorů při všech vyšetřeních nepřišel… A teď všechno v hajzlu, místo aby se budoucí rodiče (a první dítě) těšili na miminko, tak hrůza a děs, že to bude nějakej kripl. A teď jak to ukončit, když to byl nějakej 4. nebo 5. měsíc…

          5. Btw, gynekologove taky nebejvaj zrovna diplomati. Kdyz za nim manzelka prisla ze je těhotná, tak jeho prvni otazka byla, jestli si to dite chce nechat :)

          6. Co je na tom zase špatně? Vědět, že dostane tablet místo knížky (kterou se pak podloží noha u stolu), tak se zeptam taky.

           BTW: Co je tehule?

          7. Těhule. Těhotná. Není to žádná novinka, prvně jsem to slyšel nekdy pred dvaceti lety.

          8. Ano, ano. Těhulky, bříška, mimísci.

          9. Těhule je normální zkrácenina. Afektovaný verze jsou až těhulka a těhu.

          10. Asi tak, mě to taky nepohoršuje. A ty zdrobněliny taky ne, když je to parodie – ta těhotná v Single lady byla boží s tím jejím vlogem: „zdravím všechny těhulky a snažilky.“

          11. Manža.

          12. shane: No, asi to tam řeší každá druhá. Nebo měl holt za sebou sérii nechtěných, tak se ptal rovnou takhle.

           Jsme ve 21. století, jak přichází na svět děti, se učí už na ZŠ, možnosti antikoncepce jsou mnohem dál než za krále klacka, ale ty ženský jsou úplně stejně nezodpovědný. (A to i takový, který by už mohly mít rozum.)

          13. Ale jo, mě to nesere a ženu taky ne. Beru to jen jako historku pro pobavení

        2. Njn, to je holt těžké, když dominantní dotrýnou toho nejvíce nejsprávnějšího chování žen je ta feministická, která v postatě ženám tvrdí že mají být a jsou lepší než ten odpad.. tedy muži.
         Sice se občas najde nějaká souška feministka-filmařka, která po té co natočí o všech možných problémech žen asi z nedostatku témat či co jukne do toho jak moc fajn na rozdíl od žen to mají muži a čučí jak péro z gauče, bučí a .. vlastně The red pill.. že.., tak na tom jak jsou obecně nastaveny všechny ženy našeho civilizačního okruhu to nic nemění.

         1. Jo, ale pak se ty slepice divěj, že si je nikdo nechce vzít, když maj chlapa jen za poskoka, sluhu, sponzora a řidiče zadarmo. Jinými slovy si ho nevážej a ani se to nesnažej skrývat.

          1. Proč kupovat celou krávu, když chci jenom mlíko :-)

           Smysl dává pouze církevní manželství, to občanské je zbytečný risk.

          2. Jaký je v tom rozdíl?

          3. Rozdíl je celkem zásadní. Pokud jste věřící, jeto jediné legitimní místo pro sex. Je to nezrušitelná svátost, kterou si manželé udělují navzájem.
           Občanský sňatek je fakt jen ten papír, na kvalitě života to nijak nepřidá a v případě rozvodu ztráta času, nervů i majetku.

          4. Církevní rozvod je ještě horší. Se koukni na Jindru Osmičku, jakej s tim měl opruz. A to byl pantatíček král. Jaký vofuky by s tím rozvodem měl obyčejnej špinavej poddanej si ani radši nepředstavuju.

          5. Opruz měl, a stejně toho touženého dědice neměl, respektive měl jen chcípáka Eduarda. A Tudorovci nakonec vymřeli.

          6. Jihocech Honza: Takže kde je ten rozdíl? Úplně stejný riziko, že si uvážeš na krk nějakou krávu a ta kráva k tomu může přistupovat úplně stejně jako k občanskýmu sňatku.

           Jo a jako bonus, pokud jsi věřící, tak s ní nemůžeš bez svatby žít, protože přijdeš do pekla?

           Žil jsem s jednou věřící. Nevzali jsme se (ještě toho trochu). Zpětně mi připadá, že v tý hlavě toho moc neměla, kromě Ježíše ovšem. Začali jsme spolu chodit (jako se vším všudy, takže i spát) a ona pak začala řešit, že má dilema a že žije v hříchu. A to vlastně v době, kdy jsme se poznali jsme nebyli ani jeden formálně rozvedený. Dokonce za mnou přišla s otázkou „vydržíme spolu nespat?“ WTF, už jsme to párkrát dělali a pak se jí to v hlavě přesypalo?

           Občasný debaty kolem víry končily z její strany „já se o tom nechci bavit“. To když jsme narazili na to, že podle ní neexistovali žádní dinosauři (protože v bibli se o nich nepíše). A že Země je podle ní stará asi 3000 let. A když jsem nadhodil ty miliony let starý fosílie, tak „já se o tom nechci bavit“.

           A že by to byla nějak lepší ženská, když byla věřící? Ne.

           Za mě, ta „nezrušitelná svátost“ je úplně stejnej canc. Věřící se rozvádějí úplně stejně. (A nebo se nerozvádějí a zůstávají v nefunkčním vztahu, protože co Bůh spojil, máš na doživotí.)

          7. mjfox_31.1.2020 v 20:42
           No, ono je to ještě malinko horší. Díky tomu jaká je reálná praxe a vše je nastaveno ve prospěch chudinek utlačovaných žen i přes formální rovnost před zákonem.. Může potvrdit a na vlastní kůži si vyzkoušet téměř každý rozvedený muž.
           Z pohledu muže jít do manželství je opravdu už dávno ne risk, ale jistota velkých problémů..

          8. Já jsem taky rozvedený, tak o tom vím svoje.

          9. mjfox, 31.1.2020 v 20:42
           Njn, ale za to si bohužel můžeme hodně mi muži sami tím jak ženám podlézáme ve snaze se jim dostat do kalhotek. Pak mají „děvčata“ v podstatě dost oprávněný dojem že mají v rozkroku střed vesmíru okolo kterého se vše točí. Hodně jich z toho nikdy nevyroste.
           A feminizmus je učí že muž je podčlověk, takže vlastně „je vše v pořádku“. Když se ten aktuální slave „pokazí“, tak ho jen vymění za jiného, atd. No a když tohle období skončí a nemají na kažém prstu deset zájemců/ke všemu svolných a ochotných hafíků.. tak frustrace, depka, … a pochopitelně samota.

     2. Ohledně holek jsem moc rád, že jsem by mladej v devadesátejch letech.

     3. Tak vono přibejvá i zoufalců. Řek bych, že budou se zoufalkama tak 50/50.

      1. CNN:
       protože než sleví navzájem ze svých požadavků na partnery tak, že ona akceptuje zoufalce a on zoufalkyni, tak je jim oběma čtyřicet… :-))

      2. Žena sleví ze svých požadavků až je z ní naprostá zombice přes 50. Do té doby je pořád chtivá a rozežraná, protože vidí stejně staré kamarádky co si úspěšně zotročily nějaké dříče. A nedochází jí, že tohle měla udělat před 20 lety, teď už je vše pasé.
       A že čtyřicítka s dítětem je cílovka chlípného šedesátníka, slušně zabezpečeného. Ne čtyřicátníka ani padesátníka.

       1. Zabezpecenej sedesatnik se ti na nejakou otahanou ctyricitku s harantem vykasle. Mit v sedesati doma urvanyho haranta nebo drzyho pubose, navic nevlastniho, to je pro masochisty nebo pro ty, co jim sperma tece ušima a na nic lepsiho nemaj. Mamin s malejma detma jsou plny seznamky a berou vsechno.

        1. Sugar baby vyjde levněji.

        2. Tak. A to nejen cesky seznamky.

         1. Ovšem sebevědomí jim nechybí. Klidně by na první schůzku vzala dítě, protože doma ho přece nenechá. Jo, aby tam ten rozmazlenej jedináček otravoval, asi zkouška ohněm. Nebo si to rovnou napíšou na profil: „hledám otce pro své dítě“. Jo, upletla jsem si s někým prcka a teď hledám nějakýho troubu, co se mi o něj bude starat. WTF.

     4. Vtipné jsou vedlejší účinky méébúúú. Muži odmítající cestovat na služební cesty s ženami, odmítají s nimi být sami v kanclu, odmítají je zaučovat… Práce navíc bývala místem, kde mohly ony workoholičky najít solidního partnera, což se teď taky omezilo. Je jedno takové heslo: enjoy the decline.

     5. Hehe… „singles mode“ frci v Risi uz nejakej patek. Jen u nas ve fabrice je to samej svobodnej/svobodna a to bez ohledu na vek. A to jsem si myslel, jak Germani pestuji klasickou rodinu, protoze kdyz jsem vytah‘ s rodinou nekam za zabavou, tak vsude rodin jako maku. Nojo, jenze Germanu je sakra vic a tim padem ti ostatni, co sedi doma, nebo v barech, nebyli v zabavnim parku, ze.

    2. Chůvy jsou respektovaná evropská tradice táhnoucí se až k antice. Tak neser, sluníčkáři.

     1. Dneska je chůva takovýto komu šoupneme dítě, protože na něj nemáme čas. Budovaly jsme si kariéru, užívaly jsme si života, v 35 nám ujížděl vlak, tak jsme si horko těžko pořídily dítě a jé, vono to není jako plyšák na mazlení a ta mateřská je jen taková almužna, tak si pořídíme chůvu a zmizíme zpět do práce. Ekonomicky to vychází, tak hurá do toho.

      Výsledek je vymodlený dítě jedináček, který má ale (oprávněný) pocit nechtěného dítěte. Jak to zmrzačí jeho psychiku, to si každý umí představit.

      1. Jo, ale dotyčná je nakonec za hrdinku, protože má super pozici v nějaké firmě a do toho ještě stíhá být matkou…

      2. To je nějaká pražská taktika?
       Já vídávám převážně strategii typu „pořídíme si nějakého milionáře nebo aspoň ajťáka s platem 70k a ihned si od něj necháme naštěkat do boudy, abysme si ho zavázali jeho dítětem“
       Vážně nevím jak si nějaká kancelářská pipina mimo Prahu může dovolit chůvu.

       1. A že tu těcjh milionářů je, co? ženskejch co ulovily milionáře bude u nás asi tak stejný procento jako ětch s chůvou.
        A to že nějaká ženská nechce línou lakomou socku ještě neznamená, že touží po milionáři. Kdo chce vopici, musí mít na banány. Chceš si zapíchat, tak holt musíš pustit chlup. Zadarmo ti nedá ani gumová Anča.

        1. Já docela čuměl na abiturientském srazu, kolik spolužaček sbalilo když ne milionáře, tak aspoň solidního podnikatele nebo ajťáka s platem 70+. A to i ty poměrně nehezké. Jen ty které to s chlapy naprosto neuměly, dřou v nějaké korpárně aby se uživily.

         Pak tam člověk poslouchá kecy typu: tak nevím, jestli si u lesa hned za Brnem pořídíme teda tu cool roubenku, nebo klasickou nudnou vilu s bazénem, to je fakt dilema holky, já z toho skoro nespím. Ale možná se přesťěhujem někam k Praze, jestli ten můj dostane ten vedoucí flek v korporaci, a vilu pořídíme tam, ať to děcka mají blízko do škol a tak.

         A nevětšího pracháče má vyučená kadeřnice. Každé 3 roky nové bávo SUV a podobně.

         1. V příštím životě chci mít vagínu. Nebudu muset nic dělat než ji občas někomu půjčit…

          1. S tim vydržíš jak dlouho? Do pětatřiceti? A až ti bude čtyřicet, tak tě manžel vymění za nějakou dvacítku , protože už si nebudeš moct ani zahrát na schovávanou.
           A pokud nesbalíš opravdu milionáře, tak stejně budeš msuet makat.

         2. plat 70+ hrubeš má do milionáře furt daleko. sorry
          Jinak ano, odjakživa platí, že čím úspěšnější samec, tím větší úspěch u samiček.

          1. Když máš barák po rodičích brno/praha v ceně 10-15 mega, nebo aspoň prostorný byt ve městě, tak se dá velice solidně vyžít i se 70 hrubého, zvlášť pokud ona chodí aspoň bouchat razítkem za 20 čistého, aby se doma nenudila.
           Nejvyšší náklady jsou na bydlení. A když nemusíš dát 20-25 k za bydlení, tak je život těžce v pohodě i s 50k čistého. Nové auto, luxusní dovolená, pohoda.

          2. Solidne vyzit se sedmdesati hrubyho se da i bez zdedenyho baraku. Ale rozhodně to ma daleko do milionarskyho zivotniho stylu a to i s tim barakem.

          3. Otázka pohledu, taky se na to můžeš dívat že milionář je kde kdo. Stačí vlastnit byt, barák, lepší auto …
           Ale chápu to, „milionář“ by tohle měl mít několikrát a „lítat si do La Scaly na premiéry“. Ale to se technicky bavíme o těch stovkovejch milionářích …

          4. Dum ve kterym bydlis se do souctu majetku nepocita.

          5. A co to tedy je?

          6. Nevim. Asi pasivum. Kazdpopadne se nepocita.

          7. O tom by bylo dobrý si pokecat třeba s nějakým exekutorem :)
           Podle §495 občanského zákoníku je majetek souhrn všeho, co dané osobě patří. Do majetku tak patří všechny věci v právním smyslu (movité i nemovité), naopak nespadají do něj osobnostní statky člověka nebo ty nehmotné statky, které jsou předmětem osobnostních práv.

          8. To uz trochu michas hrusky a jabka.

          9. Souhlasím. Kloním se navíc k názoru, že primárně je zařazování mezi milionáře a miliardáře aplikováno na podnikatele a jedná se samozřejmě o klasifikaci kapitálu v dolarech.
           Pokud by se jednalo o koruny, nabízí se příklad z t.zv. malých poměrů: člověk, bydlící v garsonce a vlastnící druhou, ve které bydlí jeho dcera, milionářem není, zatímco člověk, bydlící v jedné garsonce a druhou pronajímající, milionářem je. (Navazuje to na jednu starou zdejší diskusi s oponentem OC, co kapitálem jest a není.)

          10. Slovo „milionar“ se nosilo jeste za minule totality. Takze si vem, ze dneska mas prumernej prijem mal zehn, takze pokud se chces bavit zase o nejakem vyssim levelu standardu, tak „desetimilionar“, pricemz neni podstatne to, co mas, ale kolik jsi ochoten pustit.

          11. Sysop
           27.1.2020 v 19:59

           Co takle multimilionár? :D

          12. Re: Behemot
           28.1.2020 v 7:06

           …a je „multi“ >=10? :-)

          13. Jak jsem psal výše, milionář a miliardář se vztahuje ke kapitálu oceněnému v dolarech.
           Slovo milionář se určitě nosilo za minulého režimu. Označoval se jím řidič autobusu, který najel minimálně milion kilometrů bez nehody.

          14. „Solidně vyžít se dá i se 70k hrubého“ – to se štychujete, kdo víc přestřelí, nebo prostě nejste normální? Víte vůbec, za kolik dělá třeba směnový mistr v lisovně plastů ??
           Praha není zbytek ČR, už jsem to tu psal několikrát.

          15. Vždyť jo. To ten moravskej kokot to podává tak, že kdo nemá sedmdesát plus a zděděnej barák tak jen živoří. Medián je necelejch třicet a většina národa dělá za medián plus mínus tak deset litrů a tomu odpovídá cenová relace v ČR. V Praze je to tak o desítku posunutý směrem nahoru, ale Praha už je extrém. Ale ani v Praze nejsou zas tak závratný platy.

          16. btw, sedmdesát plus hrubýho jsou docela velký prachy i na Prahu. Ani tam to většina lidí nemá.

          17. Mimochodem, kouzlo života v Praze nespočívá v tom, že by to byla nějaká bonanza. Platy tam jsou o něco vyšší, ale zase tam jsou vyšší i životní náklady a celkově to tam s platama taky neni takový terno jak si mimopražský myslej. Kouzlo života v Praze je v tom, že je to celkově bohatej region s dobrou kupní sílou (plyne ani ne tak z toho že by tam žilo kor moc vatařů, ale je tam hodně lidí a i s menší marží se tam dá vyžít. Prostě těch pár stisíc lidí si tam Sklizeno najde. Těch pár desítek zákazníků co by sehnali v Kutný Hoře by je neuživilo). Celkově je tam všechno blízko, dobrá infrastruktura, všechno celkem snadno dostupný a velkoměstskej životní styl má pro spoustu lidí svoji přitažlivost. Plus velkoměstská anonymita, která je celkem osvěžující oproti malejm městům, kde zná každej každýho a každej každýmu čumí do obejváku.
           malý města a venkov maj ale taky svoje výhody, stejně jako má velkoměsto nevýhody.

          18. Typek u nas v praci je prazak, ma tam malej domek, kterej pronajima. U nas dela za prumernej germanskej plat, pricemz je to inza, dve deti, ctyricitka na krku. Na hypo vystrelil domek na Sumave. Sam mi rekl, ze zijou dobre, zadny hogo-fogo, proste sportiky, dobra dovca, proste normalni stredni trida a v Praze byl sice v prumeru, ale zadna slava. Chtel vic, v Praze na to nedosahl, tak sel pohranici a busi venku. Pochopil jsem, ze neni v Praze standard tech 80 hrubyho.

          19. shane
           27.1.2020 v 18:08

           Opravdový život muže začíná po padesátce.

           Čistýho :D

          20. Životní minimum je cca 220 000 Kč. Prohlásil to s pláčem Mgr.Marek Benda v předtuše, že by nemusel být opět zvolen poslancem. Tuším, že po zmíněné plačtivé scéně ho kterýsi z úspěšnějších spolustraníků „pustil“.

         3. kaBrnak: Vy jste vyučený kadeřník? To by mnohé vysvětlovalo.

          1. Myslím, že kdyby kB uhnal milionářku co by mu koupila každé 3 roky nové SUV bávo, aspoň X5,6 soudím, že by se i kadeřníkem vyučil… :-D

          2. Na dobryho kadernika nestaci se vyucit. Na to se musis narodit. Ale pak zase k cemu tu zenskou?

          3. Sysop: však kdo mluví o ženské, kaBrnak spolužačce závidí milionáře, nikoliv spolužákovi peníze:-)

          4. Dachsmeister: byl na sraze abiturientů, samá spolužačka, co balí milionáře a pak z něj vyleze, že toho nejprachatějšího z prachatých má kadeřnice. Z toho soudím, že je také kadeřník, když to byl sraz kadeřnic.

           Asi na rozdíl od ní žádného milionáře nesehnal, za to se naučil s internetem a objevil D-F.

          5. Buď, a nebo to byla základka, akorát ten vůl neví co to znamená abiturient.

          6. shane: to mě nenapadlo (že neví, co to slovo znamená), ale vlastně mě to napadnout mělo. Dokonce to i zapadá do té jeho životní nenávisti vůči pěkným ženským a drahým autům. To musí být k vzteku, on, vzdělanec a elita tře bídu s nouzí a podřadná kadeřnice má bávo…

          7. Samozřejmě že bylo mým životním snem být lehce přihrátým kadeřníkem co se vrtí ve své růžovoučké košili po salónu a přiteplalým hlasem švitoří se zákaznicemi.
           Jenže tomu první ránu zasadila puberta, kdy jsem zjistil jak hrozně moc se mi líbí holky.
           Další ranou bylo když mě přijali na střední školu. A přijetí na vysokou už bylaq rána smrtelná pro tento můj sen.

           To se pak nemůžete divit, že závidím kadeřnici, když mě v tom život zabránil tolika těžkými ranami :-)))))

           Mimochodem, ta kadeřnice byla nejlepší baba na srazu, těžce v pohodě, a plně jsem jí toho milionáře přál, protože si prošla dost těžkými věcmoi v životě a konečně se na ni usmálo štěstí. Ani trochu jí ty prachy a luxus nelezly na mozek. Což se nedá říct o ostatních fiflenkách s milionářem.

         4. Jakej vole pondnikatel, jakej ajťák s platem 70+? Šak sme tady jenom chudáci co za hrst drobnejch dřeme v západních montovnách, ne, kde by se tady takovej vatař vzal?! Furt to tady melejš jak kafemlejnek!

          Jenom jestli ty nebudeš prolhanej kokot, co držkuje všude akorát to, co se mu zrovna hodí…

          1. Já dřu ve východní (korejské) montovně za 70- ;-)

          2. A ja dru v zapadni montovne na zapade. To je uplne to nejhorsi.

          3. Gastarbajtr a jeste dojizdi. Peklo. Taky musis zrat samý tvrdy salámy, plesnivy sejry, chlastat stary vino a auto mas bez strechy?

          4. Ja o tom radsi ani nikde moc nemluvim, i tech penez je 25x min. Proste starej vul.

        2. shane
         27.1.2020 v 12:00

         Chvilku to s ohledem na náročnost trvalo, ale technologickej pokrok začíná zařizovat, že už se jaksi i ta mužská část populace obejde bez té druhé…dyž píšou vo těch Ančách :D Za chvilku to bude jak v tom filmu AI, první androidky tohodle typu tu s náma budou v tomhle desetiletí (a samozřejmě i nerobotický jdou hodně dopředu v materiálech).

         1. Juice is not worth the squeeze.

       2. Nevím, znám z doslechu, neznám osobně. Některé ženy jsou prostě schopné vyměnit nejlepší období života dítěte za pokračování budování kariéry. Takže dítě od malička tráví víc času s chůvou než s matkou.

        1. Jaksi nechápou, že když můžou mít cokoli, neznamená to ještě, že mohou mít všechno. V angličtině to zní samozřejmě lépe.

      3. Tak on je ještě jeden názor, a sice že když žena přijde z práce a převezme dítě od chůvy, tak se mu může plně věnovat a hrát si s ním a mazlit ho a dopřát mu kvalitní společný čas, zatímco matka co je celej den s dítětem (nebo dvěma) sama doma tak nemá pro samý povinnosti kam dřív skočit a na dítě má ještě míň času než zaměstnaná matka s chůvou. A jako bonus je furt utahaná a frustrovaná a krom toho že na dítě nemá čas, tak na něj ještě řve a stresuje ho.
       Ostatně, historický model je širší rodina kdy si všechny generace s dětma a domácíma povinnostma navzájem pomáhají. Aby byla matka sama doma s děckem je vymoženost dělnických domácností někdy z druhé poloviny 19. století kdy se začala šířit tzv. nukleární rodina.

       P.S. Ve světě rozhodně není zvykem mít placenou mateřskou a rodičovskou 2-4 roky. Tři měsíce doma zadarmo a padej do procesu. Buť si zaplať Consuelu nebo ho šoupni do Day Care.

       P.P.S vysoce postavené pracující matky s chůvou nejsou v ČR moc běžné.

       P.P.P.S Zlatý časy našich otců a dědů kdxy kolemd ěcka a rodiny skákala žena a pán tvorstva přišel z práce a švih sebou na kanape a nechal se obskakovat. Feministky zkurvený :)

       1. to mi nejak nestymuje. Chuva se stara o decko, neuklizi, nevari, nepere, nezehli. Takze pokud se pracujici zena vrati domu, tak si s deckem nehraje ale dela domaci prace. Pokud chuva ma delat vsechno a stihne to, tak pak to stihne matka uplne stejne a vecer si s deckem hraji obe uplne stejne. Nebo je to nejak jinak?

        1. Chuva dela i domácí práce a vaří. Zalezi jak se dohodnete. Bejvaj i tzv nocni chuvy, ty se většinou staraj jen o decko.
         Pripadne maj k chuve jeste sluzebnou. Opravdu to neni tak ze pani CEO prijde domu a popadne vysavac nebo bezi k plotne.

         1. Znam teda spis jak to chodi v zahranici, Cecha co by mel v Cesku chuvu neznam. Ale bude to podobny, topmanageri maj takovou pracovni dobu, ze domaci prace stejne nestihaj.

          1. Našemu nejstaršímu potomku manželka sjednala chůvu, již jsem zde tento příklad uvedl vícekrát. Nejsme ale Češi a nebylo to v Česku, ale v ČSSR, ve vesničce krásné, střediskové, kde se žádní CEO ani topmanageři nevyskytovali.

          2. Píšu ze neznam, ne ze nejsou.

          3. Tak to delaj neco blbe. U nas celej Führungskreis chodi do prace v pohode mezi osmou a devatou, odchazi v pohode okolo ctvrte, na hodiny se nehraje, ty pise personalni, doma se venuji detem a obcas vari jeden, nebo druhy, pres vikend jsou stejne nekde v hajzlu, kde si daji v nejaky knajpe jidlo. Beze stresu.

           Nevim, jak je to mozny, ale na jizni strane Sumavy je vic snehu, nez na ty severni. Takze z kancelare vidim na snih, kterej se tam drzi a tak koukam, s cim kdo jezdi. V drtive vetsine vedeni ma jedno auto letni a jine auto zimni. Dokonce typek, kterej je vedoucim ve vyrobe, jezdi sedmickovym bramborakem kdyz je jaro+podzim, v lete jezdi Porschetem v kabriu a v zime doburacel v nejakym vytunenym Rubiconu. Streda a patek jsou fronty u mycek, Germani pucujou svoje milacky. Porad klid, pohoda, zadnej stres.

           Proste… delame to blbe. Nikdo mi to nevymluvi.

          4. to máme z toho, že jsme čtyřicet let budovali socialismus, no. To prostě nedoženem. (Ne že bysme Německo někdy doháněli, krom krátkejch období kdy vlastní vinou ryli držkou v zemi)

          5. Protoze furt spechame. Mz jsme ten socialismus budovali 40 let a kam to vedlo. Germani ho buduji doted, ale s podstatne lepsim vzsledkem.

          6. Protoze jsou chytri a nebuduji socialismus, ale socialni stat. A to uz od Bismarcka co zacal duchodama.

          7. Akorát je ten jejich Sozialstaat přivedl na pokraj demografické, kulturní a civilizační katastrofy. Tak schválně jak se z toho chytří Germáni vybabrají.

          8. Oni jsou poslusni, ne chytri.

          9. Spíš že jsme byli 300 let pod zasranejma Habsburkama. Tak tu staletou chudobu od doby pobělohorské z nás nedokázalo vymýt ani těch 40 let socíku, kdy se nikdo nemusel strachovat o základní životní potřeby. Je to v hlavách lidí, nikde jinde.

           Už Masařík mluvil o lokajství a vohnoutství které mají češi zakořeněné. A to bylo 20 let před komunizmem. Takže to debilní vymlouvání se na komunizmus je mimo mísu.
           40 let se klepat před vrchností, ale být v materiálním dostatku s jistotou střechy nad hlavou, versus 300 let se klepat před vrchností a být v chudobě a materiálním nedostatku, co z toho asi mělo větší vliv?

          10. Jakejch 300 let chudoby? 16. století bylo bohaté a úspěšné, ožebračila nás třicetiletá válka a rekatolizace, kterou jsme si ovšem zavinili sami povstáním proti legitimnímu panovníkovi a tím, jak jsme to povstání vedli… A po napoleonských válkách nastal další vzestup, až do první světové války, které šlo bohužel mocnářství naproti.

          11. Vychcaní zápaďáci měli blahobytnou renesanci a nás tady ničily války a útlak cizí šlechty. Podobnost s dnešní dobou čistě náhodná.
           Legitimní vládce je takový, kterého si zvolí lid. Ne ten, koho nám sem dosadí z ciziny coby protektorátního správce.

           Vím jaká životní úroveň byla za R-U, docela mizérie. Tak aby se pracující dobytek sice nažral, ale jen tak aby nechcípl hlady a mohl dřít na vrchnost.
           A tuhle strategii vůči nám uplatňují znovu od roku 1989, se vším všudy.

         2. takze kdyz domaci prace stihne chuva, tak to stihne i matka, takze si hraji s deckem obe. Pokud ma krome chuvy i sluzebnou, tak pak jde o neporovnatelny scenar a logicky jedna matka nemuze stihnou praci dvou lidi. Ale pak to zase opravdu neni levna zalezitost a platit sluzebnou a chuvu neni pro vetsinu lidi z jednoho platu mozne. Takze v tomto pripade pada vyber – bud zustanu doma a nebo pujdu do praci nekde v kanclu v praze, zaplatim chuvu a sluzebnou a budu mit vic casu na decka.

          1. Neni to levny. Je to pro bohaty. Tak to chodi. Ostatni maj hlidaci babicky, placeny pani na hlidani nebo prd.

          2. tak o tom zadna, ja jen ze je ten tvuj post napsanej tak, ze matka, misto aby byla stresovana a nestihala, tak je lepsi kdyz si zaplati chuvu a najednou ma dost casu na vsechno. To je samozrejme nesmysl, je to jak pises akorat pro bohaty a pokud takova ma bohatyho manzela, tak neni problem si zaplatit chuvu a sluzebnou a jeste zustat doma s deckem.

          3. To byl prispevek na tema jak deti s chuvama desne trpej oproti detem se kterejma je matka doma. To nebyl hrabeci navrh at si kazdej poridi chuvu a bude mit po starostech.

      4. No coco, vznikne jen dalsi organismus, kterej se zase bude zkouset mnozit tesne pred klimakteriem.

    3. Ono pozor na to, ony totiz sice zeny v Afghanistanu maji mene prav, ale i mene povinnosti.

     Kolem roku 2014 jsem videl zajimavy rozhovor s holkou, co delala pro marinaky tu komunikacni dustojnici s zenami. No a ta tak nejak neochotne priznala, ze ony tam ty zeny i vi, o co prichazi, ale ze jim vyhovuje mene prav = mene povinnosti.

     A zminovala par prikladu – treba ze kluk se stava muzem ve 12(?) a pokud umre zivitel rodiny(otec) tak povinnost zivit rodinu prechazi na dalsiho muze v rodine – tzn. nejstarsiho syna. No a ona, jako matka, do toho muze zasahnout. Nicmene nemusi. Takze pokud kluk nesezene praci, tak je spolecenskymi normami nucen prodavat svoji prdel Afghanskym dustojnikum(to si nedelam legraci). Matka do toho muze(!!!) zasahnout.

     A tak by se dalo pokracovat, spolecenske normy zeny do spousty veci nenuti jak u nas. S vetsi volnosti a vice pravy mas i vice povinnosti a ony ty povinnosti nechteji :)

     1. Ony je nechtějí všech 100 % holek? To je právě ten problém islámu, že si nemohou vybrat.

      1. Rejp – tady taky holky nemaji na vyber a spolecensky jsou tlaceny do spousty veci ;)

       Nicmene zpet k otazce, 100 % jich nebude urcite, dokonce bych si i troufl tvrdit, ze jich nebude ani vetsina. Jenom jsem chtel ukazat, ze existuje skupina zen, ktera si je moc dobre vedoma, ze ta mince ma dve strany a ze prijetim svobod by prisly o vyhody, ktere z aktualniho systemu plynou. Kdyz to srovnas napr. s beznym feministickym povlem na YouTube, tak zjistis, ze ty rvou jenom o pravech a povinnosti z nich plynouci je nezajimaji. V tomto ohledu ma tato skupina A. zen celkem navrch :)

       1. Žádná skupina nechce povinnosti, ale jen výhody. A schovávají se za to, že mají vagínu nebo jinou barvu kůže… Ostatně, byli by blbí, kdyby volali po těch povinnostech, vždyť takhle je to pohodlnější.

     2. @ Deacon.

      No ale to neni výmysl nějakejch muslimů, ale potměšilec ve mně by řekl že znak normální společnosti.

      Když budete dejmetomustonožka agent pracující pro americkýho rančera, musíte nutně něco projednat a starej rančer neni doma, taky to nebudete projednávat s paní rančerovou, ale s nejstarším synem, podle středoevropských měřítek často v nezletilým věku 12+ a tak podobně. Prostě zastupuje ho syn a bastafidli.

      1. Ja nerikam, ze je. Ale jejich spolecnost jako takova silne tlaci na ty syny, aby tu rodinu zivili. U nas je podobny stav s dcerami nemohoucich starych rodicu. Spolecnost ocekava a ostrakizuje zeny, ktere tak necini. Synove to maji snazsi.

       Proste zenska rekne – nezivim, jsi chlap, zivis ty. Mistni zvykove soudy ji daji za pravdu, ostatne ona je jenom pouha zena a jako takova tu povinnost nema, tu povinnost ma ten kluk.

       Ono je to takove dvojake, ale prave ty lokalni zvyklosti/znalosti jsou dulezite pro pochopeni, proc nekdo odmita zdanlive dobrou vec. Kuprikladu amici prijeli do vesnice a nejvic si tam lidi stezovali na studnu, ze je tam malo vody a ze by ocenili novou a vetsi studnu. I amici se jali konat a privezli inzenyry do vsi s malou studnou. Ti tam chvilku sondovali, za tyden privezli vybaveni a vykopali velkou studnu, dostatecnou pro celou ves a blizke okoli. Jenze ta mala studna byla mistniho Ahmeda, kterej se zivil tim, ze za drobnou uplatu od vsech poskytoval vodu tem, kdoz nechteli chodit ke vzdalenemu pramenu. No a ted ma Ahmed po ptakach a je nasranej na amiky. A prekvapive se pak amici divili, ze z ty vesnice, kde se „vsichni“ radovali z nove a kvalitni studny, se nasel clovek, jenz po nich strilel. Protoze nevedeli, ze tim seberou obzivu tomu vousatemu panovi, co u ty studny cely dny sedel a nevrazive koukal na inzenyry.

       1. tvl co to se mnou dneska je – …spolecnost ocekava, ze se dcery budou starat a ostrakizuje…

   2. Ale vzdyt to jsou kecy, ze zencky na zapade musej makat. Zeptej se v libovolny turecky rodine v Mnichove.

    1. A makat už nemusí ani chlapi a jejich potomci už také ne, více v knize od Theo Sarrazina…

     1. A ja myslel, ze o tom psal spis Marx a nebo Engels ;-)

      1. Sorry Thilo se jmenuje.
       Tu první jsem četl, vyšla česky
       http://casopisargument.cz/2019/07/13/pripad-thilo-sarrazin-vitezstvi-vedouci-ke-katastrofe/

 5. Kdo chce vědět jak to skončí, doporučuju Kroniku zániku Evropy od Vlastimila Vondrušky. Hodně neradostné čtení a pokud si někdo myslí, že občanská válka bude jen ve Francii a Německu, tak se hluboce mýlí.

  1. Vondruška je normální blb, co předstírá, že je expert na historii. Vystudovanej etnolog co všude tvrdí že je historik. Pokud o historii nic nevíš a máš čtenářskej vkus na úrovni Blesku a Chvilky pro život, tak jsou jeho knížky docela dobrý čtivo na dovolenou. Jinak je to snůška historickejch nesmyslů psaná na jedno brdo.

   1. No, můžeme si o Vondruškovi myslet co chceme. Rozhodně nijak nemanipuluje masami k nějakým škodlivým činnostem. Spíš nutí lidi k zamyšlení a někoho i četba jeho knih navedla k tomu, že přestal čumět do FB a zvedl pudel a šel se věnovat např. Šermu nebo si přečetl o té jím popisované éře. Rozhodně to považuji za lepší než aby lidé věnovali čas věcem, které tady svorně a po zásluze kritizujeme. Řekl bych, že má přínos spíš pozitivní než negativní. Navíc nepíše odborná historická pojednaní, ale romány a povídky. Dneska lidi věří na hodnou EU a nerozlučné spojení s životodárný tzv. Západem, proti tomu je Vondrušková projekce středověku, jako věku plného chlastu a nadržených ženských úplně v pohodě.

    1. Hele, i v romanech a povídkách by si nemel mit takovy picoviny jako tam ma Vondruška. Kdybych napsal roman kde se mlady TGM spolu s Dacickym z Heslova a K. H. Machou snazi behem svedske okupace unest Miladu Horakovou z klastera, asi bych byl za blba. A Vondruška je expert na podobny kiksy. Kdyby to bylo aspon z duvodu pribehu, ale to ne, jsou to proste chyby.

    2. Co je bez diskuse, že to Vondrušku celkem slušně živí.
     Můžem si myslet něco o slátaninách a budeme mít pravdu stejně, jako ti co tvrdí, že je to „oddechovka“.
     Našel mezeru na trhu.

     1. Našel. A já mu to přeju. I ten co píše vymyšlený storky do rytmu života se tím slušně uživí. Ale ani jednoho bych nebral jako nějakej etalon a autoritu. Mě akorát sere že ze sebe ten diletant dělá historika a kecá do věcí o kterejch ví hovno.

      1. A mohl bys, prosím, uvést pár příkladů? Docela by mě to zajímalo. Zejména něco z epopejí. Ty krimi on sám bere jako takový rodokaps.

  2. Při četbě obnovení NDR jsem se upřímně zasmál. Rozhodně ne škodolibě.

 6. Dobrý večer všem,

  Díky autorovi za vysvětlení k článku a komentu..Dál děkuji všem,kdož rozjeli takové bohaté a pulzující vlákno..

  Jen bych se chtěl pozastavit nad panem Jarda K.,

  K. jako kokot?,krypl? Bo kouřič negerských smradlavých čuráků? Nejsi ty buzerant,jenž miluje černé homoklády? A nebo seš fízl-provokatér? Pak mě ještě napadla poslední možnost, že jsi paní Šojdrová? křížená se zmrdem Dientsbierem? A dalšími vykurvenci,jenž je třeba pochytat a pověsit je na kandelábry?

  Jaký antisemitismuz ty zkurvysynu? Tvou matku neznám, snad nebyla kurva,pokud ano, věz že musí litovat dne ,kdy jsi byl počat. Proč? To ti hned vysvětlím. Pane sluníčko.

  Za 1. Pokud někdo jako slimáci, uctívající fatvu, kde bezvěrcům, jenž neuctívají zkurvysyna, masového vraha, sraba, bezpáteřní mrdku, pedofila, jménem Zkurvymed, bez ostychu vykřikují do světa,že je nám všem podřezat krky, naše ženy a dcery zotročit, naše majetky a pozemky bez jediné hodiny práce si uzurpovat, pak jsi přesně ten typ zkurvysyna, jenž nemá právo na život. Představuji si jak ti dám ochutnat medicínu slimáckou, s tím rozdílem, že až ti budu řezat hlavu, krásně se u toho vyhoním.

  Kde bereš tu drzost? Nazývat obyčejné, ožebračené ,pracující lidi, občany ČR ANTYSEMITY?
  oDPOVĚZ TY PSÍ SYNU.

  A jestli jsi jen nasazený fízl, co zaprodal svou zem, věz že na takové jako ty jsi, se již pracuje.

  Proč?

  Poněvadž zastávám názor, že nikdo nemá právo, krom boha všemohoucího brát život, majetek , svobodu, jen pro to,že v roce 906 nebo kdy, se zdál pošukovi, co nikdy nezasadil ani zrno čočky, sen, na jehož základě nás nevyhnutelně do 50let čeká nejstrašnější válka.
  Mám a měl jsem v piči celý salám, dokud se tu nerozjela verbež pseudohumanistů a jejich rozkuřovačů-liberálních zkurvenců.Nikdy by mě ani nenapadlo, se srát do muslimů.At si každý věří,čemu chce.To je tzv tolerance, víme? A ty tu budeš nadávat někomu do antisemitských zmrdečků? lol ,tak na to se podívám. napiš kontakt,zajdeme na pivo,upečeme šašlik. V míru a klidu ti vysvětlím, kdo je tady zmrdeček.

  Nepamatuju si ,co chodím po téhle zkurvené planetě, že by stoupenci křestanů, budhistů,aj. vyhrožovali smrtí a zotročením někomu jiné víry.Ty mrdko. Jestli máš českej pasport, měl bys sis vstoupit do svědomí.A prosit boha za odpuštění. Tak jako já. Pokud nedokážeš vnímat souvislosti a zástávaš se takové krvelačné verbeže, co nikdy nic nevybudovala,jen drancovala,kradla,vraždila,znásilnovala (i děti), jseč untermensch.A nemáš právo ani na život.

  Všem bytostem nebažícím po krvi nevinných přeju mír a klid.

  1. Vás bych tedy nechtěl nasrat. Islám mi byl vždycky šumák, dokud jsem ho nepoznal osobně. tarherunumen@gmail.com

  2. Nechci dělat Jardovi K mluvčího, ale z řazení vlákna jasně vyplývá, že to o tom antisemitském zmrdečkovi byla reakce na Caleba, který antisemitské tendence čas od času projevuje, vcož lze ilustrovaz například na jeho označení občanů Izraele za smradlavé sionisty.
   Takže nevim, ty kokote, co do toho taháš občany ČR.

   1. Netahal bych do toho občany čr,pokud dotyčný taktéž není občanem čr.Pana Caleba nezám,pokud má jisté pohnutky k antisemitistyckým tendencím, není mi otom nic známo.Pokud jsem tedy vypěnil bez širších souvislostí, ano jsem kokot.A pane shane, děkuji že jste mě uvedl do reality. Z té odpovědi pro mne nebylo patrné,že pan Caleba má odchylku nenávisti směrem k židům.To ovšem nic nemení na úhlu pohledu na salám jako takový,.Pokud jsem způsobil fa paux, nějak se stím smířím a snad pan dotčený pochopí.Jinak se nejedná jen o občany čr.Ale všechny ,kdož tpěli a umírali z odporných pohnutek ve jménu té sračky. Kdo pochopil odpustí. Kdo ne ,zůstane tam kde chce být.

    1. Caleb je tu dost proflaklej. Krom toho ma tendence muslimy omlouvat tim, ze jim USA a Zapad ublizujou. Coz ublizujou. Neni to jednoduchy

     1. Heh, prej „dost proflaklej“. Docela zajimave, kdyz uvazim, ze dlouhoby prumer tu mam tak 1 prispevek za tyden…

      Kazdopadne ja cmoudy neomlouvam, v zasade je mi jedno, jestli jsme jich ty 2 miliony vymastili v naprosto vylhanych a nelegalnich valkach nebo ne. Ale odplata je svine a za soucasne problemy Evrope si muzeme jen my sami. Nejdriv jsme Amikum pomahali rozbombardovat 6 cmoudskych zemi, a ted se strasne divime, ze zdrhaji k nam. Ale co mne na tom sere naprosto nejvic: i na tomhle webu ma pulka lidi hlavy zarazene tak hluboko v americke prdeli, ze tuto prostou pricinnou souvislost zkratka nechteji videt. Ale ani to neni v konecnem dusledku prekvapujici: osudem slouhu byva jit ke dnu se svym panem, coz nejspis v dohledne dobe zazijeme v primem prenosu, mozna i na vlastni kuzi.

      1. S dovolenim, ja jsem nikomu nepomahal neco rozbombardovat. Uplne stejne, jako jsem nepomahal pri kolonizacich a ani jsem se nehrnul do NATO. Tato skupinova sebemrskacstvi jdou zcela mimo mne. Dekuji.

      2. Ale houby, zrovna na tomhle webu je nekritických obdivovatelů minimum. Smutnější byly diskuse v mainstreamu po vraždě toho íránského generála.

       1. Vám se nelíbilo jak se ten lampasák proměnil ve světlo a teplo? Mně docela jo. Mohlo by se s nima klidně topit.

        1. Tohle Trump trefil fakt dobře. Navíc se ty blbouni blbý kompletně odkopali těma dvěma raketami do civiláka. Tohle byl náhodou jeho majstrštyk.

         1. Já nevim jakej je. Ale podle toho ukrutnýho řevu jakej je nepředvídatelnej a neřiditelnej od těch, u kterých vim jaký jsou, asi něco dělá dobře.

          1. Přesně to si taky myslím. Zdědil chtě či nechtě sračky od těch dvou řiditelnejch a předvídatelnejch před ním. S tím nemohl předem nic dělat. A podle mě si nevede tak strašně zle.

   2. Fun fact: sionisti uz dlouho lezou krkem i mnohym zidum, prave kvuli jejich fasistickym tendencim a manyrum. Coz neni az tak prekvapive, protoze sionisti se ve svych pocatcich bratrickovali (mimo jine) i s… wait for it… nacisty:

    https://www.unz.com/runz/american-pravda-jews-and-nazis/

    Je to dost dlouhe, doporucuji preskocit na odstavec zacinajici „Indeed, the inclination of the more right-wing Zionist factions toward assassination…“ Mnohe odkazy v tom odstavci jsou taky hodne vyzivne cteni. Kazdopadne bezni pejzati (spravne) tusi, ze zadny strom neroste do nebe a pokud by sionisti z jakehokoliv duvodu ztratili financni, materialni a vojenskou pomoc ze sve americke kolonie, tak nasranost sousedu vuci Pejzostanu je uz tak velka, ze jim nepomuze ani voda z mykve.

    Jo a autor clanku je zid, to jen aby zase nekdo nekvicel, ze je to „antisemitizmus“. I kdyz ono je to asi jedno, kdokoliv kdo dnes (i opravnene) kritizuje zidy, sionisty nebo Pejzostan je automaticky „antisemita“, nic noveho pod Sluncem.

    1. Bez švindlkaustu by žádný Izrael nebyl, a nic na tom nemění jestli jsme pro nebo proti.

     1. Švindlkaust je co? Jakože Židi si vymysleli holokaust? Aby měli záminku založit si svůj stát?

      Jo, kdyby Židy nikdo nevraždil ve velkým (a nedělal to jenom Hitler), tak by si v klidu žili a neměli by potřebu někam utíkat. A když už někam utéct, tak proč ne tam, kde to považují za svou pravlast.

      Druhá věc, bez které by nebyl žádný Izrael, je ČSSR. Jediná země, která ignorovala embargo na dodávky zbraní Izraeli.

      Izraelci si každopádně zaslouží respekt. Odtáhnout kamsi na východ, kde je převážně poušť a všude kolem vás jsou vaši nepřátelé, vyhlásit stát, čímž okamžitě začala válka, protože všichni kolem vás napadli, bojovat se zbraněmi pochybné kvality (slavné československé avie) a přesto si uhájit ten mizerný kus země… jo, Izraelci mají být na co hrdí. A válčí tam prakticky furt, protože občas se někdo z nepřátel probudí.

      1. Holocaust bylo bezpochyby svinstvo co se nesmi nikdy zapomenout. Na druhou stranu uz je trochu otravny kdyz se holocaust a antisemitismus pouzivaj jako klacek na jakoukoliv kritiku Izraele, nedejboze libovolnyho Zida.
       A to rikam jako clovek kterej antisemitama a rasistama pohrda.
       Jenom technicka, ceskoslovenska podpora Izraele byla do jiste miry na popud SSSR, ktere v te dobe doufalo, ze se Izrael prida k socialistickemu taboru, ale nechteli se v tom angazovat primo. Co zjistili ze tomu tak nebude, tak se to otocilo a Izrael byl nepritel. IMHO tady jsou koreny te ceske pomalu az adorace Izraele. Pred valkou Cesi zadni zidumilove rozhodne nebyli (i kdyz ani zadni velci zidobijci. Proste takovej ten beznej lidovej antisemitismus co je ostatne v casti populace furt. Tuhle jsem od jedny babicky na piskovisti slysel zajimavou další sloku evergreenu Takhle jedou páni – Takhle jedou židi, co nás tolik šidí. Pochybuju ze to byl novotvar, spis relikt z casu Jana Cimbury)

       1. Žid je žid, aby šidil lid, a křesťan je křesťan, aby žida trestal :-)

        A souhlas, já se sice považuju za filosemitu, ale ta adorace šoa jako nové náboženství, o kterém se nesmí pod tresty vězení pochybovat, mě pekelně štve, hlavně v dnešní relativistické době.

        1. Já důvěřuju českým klasikům:
         Židovskýa polopanský vkus, zahnízdniv se dříve v městech, přešel jako mor i na lid venkovský.[…] Městská rozmařilost, militarismus, nevěstky, továrny, sešlost morálky, tupá indolencei k otroctví […].
         Krevní choroby nosí do Habrůvky vojáci, nemanželské děti ze židovských služeb děvčata, nestrávené a až k pláči zpitomělé ideje nosí z Brna dělníci a
         tak zvaná židovská morálka všemu tomu dodává teprv křenu. Jásá Izrael. Vždyť vmravním úpadku lidu odjakživa spočívala i vítězná síla jeho rasy.“

         „Rok na vsi“ Alois a Vilém Mrštíkovi

         Ještě že tu máme ty správné absolventy humanitních fakult, aby nám to správně vysvětlili a ještě v angličtině roztroubili do celého světa jací jsme to „antisemité“.
         https://sites.ff.cuni.cz/holokaust/wp-content/uploads/sites/122/2013/11/jiri-holy-the-negative-stereotypes-of-jews-in-czech-prose.pdf

 7. Nicméně, to co pan Caleba napsal, není úplně od logických myšlenek. Myslím ,že si nezasloužil koment od pana Jarka,..Panu Jarkovi se omlouvám…Salámu ne.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!