Islám a tak

Featured Image

Dost se mluví o Islámu poslední dobou i na D-F to jede. Vmédiích si poslechneme něco o radikálních a umírněných muslimech, ti umírnění jsou ta většina, ta co nemá vlastní názor a nějak se přizpůsobí jako v každé společnosti, osciluje v mantinelech své genetiky. Když si pustíme ČT24, tak to na mě to umírněně nepůsobí.

Muhamad abas, chybně medii označovaný za ,,šéfa muslimů v ČR“, je pouze ředitel muslimské unie  a řekl ,,Clinton říkal, že my jsme vytvořili ty lidi (teroristy )- to je  doznání,“ spíš tim ale myslel něco jinýho. Vytvořil podmínky, aby se mohli sami stvořit. I komančům (a nejen jim) to určitý vlivy umožnily. Některej komanč to aplikoval víc jinej míň z důvodů třeba i pragmatických, jen tohle je spojený s vírou jako bonusem, kterej umožní se ,,najít“.

Karikatury

Urážející karikatury. Je to stejně nesmyslný jako bych si vytvořil já svoje náboženství a požadoval, že se nesmí kreslit stromy v nějaké arabské zemi. Stejně tak by mohli být karikatury Mohammeda můj bůh. Prý, že je to uráží….no aby se neposrali. Kdybych byl citlivější, urážel by mě Korán. Je mi ovšem šulin. Prostě jen stará knížka, která nebyla ani moc dobrá a z pohledu dnešního si troufám tvrdit i špatná. Většinovej úhel pohledu, že se uráží je příliš emo a chybí racio.

Islám, právo a genetika

Islám nepovažuji pouze za náboženství, ale i za politicko-právní systém, který stojí na zastaralém partikularismu s tím, že by se jim zamlouvalo nosit si právo sebou. Universalismus se jim nelíbí. A ještě  to šířit by se jim zamlouvalo.
Carl von Savigny řekl: ,,právní systém je součástí kultury dané země a nelze ho násilně měnit,,  tento citát nepřímo podporuje teorii o původu náboženství a kultury. Chápu ji tak, že kultura a náboženství nejsou příčinou rozdílů mezi národy a rasami, nýbrž pouze důsledek genetických rozdílů mezi nimi a k tomu teda přičíst další vnější vlivy jako geografický a tak.

Nedávno jsem četl článek o zajímavé věci, že člověk svoji genetiku nevylepšuje pouze na základě soupeření jedinců, ale i skupin. Bylo to analogicky odvozeno např. od včelích úlů, kde genetika celého úlu je stejná, ale úly soupeří mezi sebou o potravu v teritoriu atp…

Tedy, lidé se geneticky vylepšují nikoli pouze soupeřením samců o samičku, ale také jako skupiny (geneticky si podobné, národy..nebo rasy jak chcete) .

Z tohoto úhlu se však naše soužití s Islámem komplikuje. Děje se to, že členové slabšího (nejen ekonomicky) úlu se mohou poflakovat v úlu druhém, protože první úl má ,,základní lidská práva, sociální systém a pozitivní imigrační politiku,,  Tedy stát a úl si v této analogii nejsou tak vzdáleny. Pro lepší představu doporučuji místo státu kmen.
Samozřejmě nelze to takto zjednodušit, ale toto může být jeden z mnoha faktorů.

A ten článek.

Pokud by teda kultura a náboženství byli projekčním plátnem genetiky… tedy co to potom bude Bůh? Politeismus má mnoho podob, ale většinou jsou bohové někam projikovaní např. obloha..aneb o obloze nic nevím a tak tam něco dosadím… a bývají to hodně ,,lidští“, bohové (vlastnostmi) čili tito bohové reprezentují naše faktory. A tím se dostávám k pointě.

Bůh jako faktor (vnitřní psychologicky a vnější přírodní jevy a tak)

A pointa přichází. Sme různí i vnitřně, to je jasné, ale rozdílní bohové slouží jako důkaz. Urzův článek:

Urzovo ,,ne všichni sou takoví“  je pravda… máme přece Gaussovu křivku.

,,Máme-li však nějaký systém, v němž působí zcela odlišné menšiny prakticky tytéž potíže, je možná čas začít hledat chybu systémového charakteru“

V případě, že jsou menšiny zcela odlišné tak nepůsobí stejné potíže. Abych nechodil daleko zmíním Vietnamce a Rómy v ČR. Rómy komentovat nebudu, ale Vietnamce bych i pochválil. Je potřeba všímat si společných znaků menšin. Jedné menšině to líp běhá a jiné to líp myslí (to je vědecky dokázaný fakt).  Opět odkazuji na genetiku. Systémovej problém vůbec nepopírám.

,,Imigranti nepředstavují problém sami o sobě, svým vyznáním či národností; problémy způsobují v kombinaci s následujícími faktory“ nechtěl bych to paušalizovat na ,,imigranty,, jako celek , nicméně problém představují i sami o sobě.

Taky se ozýva pojem ,,střet kultur“ v kombinaci s výše uvedeným to je jen politicky korektní výraz pro větší rozdíly.

Konec, nesnažil jsem se o nijak komplexní zachycení problému, jen přidat další úhel pohledu. A taky nejsem čárlý. Prý je to nejčastějí na twitteru. Pokud být čárlý znamená sdílet na fb nebo jiné sociální síti ,,jsem čárlý“ aby ostatní viděli sounáležitost sdílející osoby.


25.01.2015 Shulák
 
 
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
143x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:52
D-FENS © 2017