Inteligentní vnímání světa z české dílny - zpět na článek

komentářů 19

 1. Reklama na Herbalife hadr.

  Navíc mi nějak uniká jeden podstatný detail, když je někdo blbý jak tágo (má kvalitativní problém vyhodnotit informaci), tak jak mu asi pomůže, že místo 100 slov za minutu přečte 700 (kvantitativní problém) ?

  To je jako bych měl server, na něm měl bottleneck na procesoru a pamětech a rozhodl bych se to „řešit“ tím, že budu optimalizovat vstupní a výstupní periférie (aneb seká se mi hra na staré plečce, tak si koupím superdrahou supermoderní herní klávesnici a zbrusu novou tiskárnu).

  Bohužel, ono to autor asi myslelo vážně.

 2. Tak to je už dnes třetí pičovina co tady čtu.

 3. Móda těch dnešních přiblblých pseudointelektuálů nám stvořila různé školitele,
  kteří si pletou čtení s kopáním kanálů a počítaj to na kila nebo na metry…

  Nejdřív začínali s MLM a pak se díky kamarádíčkům nasosli na firmy jako různí optimalizátoři.
  Nedal bych na takového lempla ani korunu…

   1. To, ze ti postaci celozivotne cist texty s 10% focusem a 90% vypoustenim z tebe akorat udela blba, polovzdelance a tluchubu, kterouzto kombinaci vlastnosti dosahnes presneho opaku, co autor slibuje, tedy inteligentniho uvazovani.
    Ona je totiz pravda, ta rafinovana bestie , skryta skoro vzdycky hluboko pod povrchem, zasypana hnusnym balastem, ktery nemuzes jen tak preskocit, ale poctive se tim prochroustat, nez ho zahodis, protoze v kazdem kousku balastu muze byt to prislovecne zrnko pravdy.
    Ovsem to samozrejme autor i vsichni ostatni dobre vedi, Oni to jen zkouseji prodat, techchle picovin lidi vymysleji tisic do roka, je to jako vestit z karet anebo psat horoskopy. Proste picovina.
    A navic, picoviny se maji tendenci zesilovat geometrickou radou, protoze cim vic debilu bude klouzat na povrchu a produkovat picoviny, pod tim vetsim nanosem picovin se bude skryvat pravda. Tak nejak funguji mimochodem novinari a mainstream.
    Howgh.

    1. Nejsem si jist kdo tady z koho dělá blba. ;-)

     1. Potrefena husa zakejhala

      1. Domnívám se, že se mýlíte, blbe.

    2. Myslim, ze tady jste byl na sve alternativni ego zbytecne prisny. Mozna byste mu spis mel zacit vykat, nez mu predhazovat Vase vlastni chyby.

     Pravda je, ze napr. po nepochopeni 90 procent z Vaseho predchoziho ctyrpismenneho postu mi ono (zrejme i tam ukryte) zrnko pravdy uniklo – pokud jste tedy nemel v umyslu integrovat je az do nakonec chybejici zaverecne tecky ci vykricniku.

     Vasim problemem by medle mohlo byt naopak prave to, ze zminena zrnka nakonec vykutate i ve srackach, v nichz se zjevne vyskytovat nemohou, a nasledne je nezistne sirite dal.

  1. No, něco na tom bude. Že 2000 slov při 50 % chápavosti? K čemu to je, když polovinu textu ani nezaregistruje? Vám to povim: k hovnu. Radši pomalej, ale aby to k něčemu bylo. Tohleto dnešní kvantita před kvalitou…sme v Číně nebo jak?

   Pán může být klidně nadprůměrně chytrej, což by pak vysvětlovalo že neměl problém různým vzděláním projít, což ovšem vůbec neznamená, že to je tak přenositelný, jak si myslí. Nějakýho zlepšení asi dosáhne každej, ale že by se každej zlepšil několikanásobně je utopie. Taky sem tady v těch reklamách eště nikdá neviděl rozlišen druh literatury. Technická literatura nebo nějaká složitější poezie, nedejbože něco ve starší češtině (19. století a dál) bez novějších editací je úplně jinej sport proti dobře udělanýmu překladu nějaké zánovní spotřební (=psané v jednoduchém jazyce aby se to rychle četlo i debilovi, bez nějakých rozsáhlých detailních popisů scény) anglické beletrie. Na to první musí člověk sakra namáhat škatuli, na to druhý jen vkládá vstup do automatu z jedné strany a z druhé strany vypadává virtuální obrazová představa toho, jak to v knize popisované zhruba vypadá.

   1. Tak. Ovsem vzhledem k tomu, ze u 90 % beznych textu bohate staci pochopeni bratru 10 % ke zjisteni, ze i techto 10 % bylo zcela zbytecnych a promrhanych, bych to zase uplne nezavrhoval.
    A pri studiu hlinenych tabulek s klinovym pismem holt trochu zpomalite.

 4. Hm. Jeden test rychlostí 680 slov/min a 10 bodů, druhý rychlost 480 slov/min a 100 bodů. Nikdy jsem neprošel žádným kurzem rychločtení…

 5. – Tak jsem absolvoval ten kurs rychločtení a včera odpoledne jsem za 2 hodiny přečetl Vojnu a mír.
  – Jó, a o čem se tam píše?
  – O Rusku.

 6. Mno, tak co tady máme. Exota co kráásně, po česku, vlezl Davidovi do zadku (to je to „z české dílny), udělal mu reklamu, sám ze sebe udělal úplného kokota a zároveň názorně předvedl kam až může „Davidovo učení“ kdysi normálního člověka dovést … bravo, dávám 5 a pláču ….

  1. Souhlasím.
   Každý zkušený čtenář ( a to já jsem ) ví, že při rychločtení se to nepočítá na slova, ale na řádky,
   sám čtu po celých řádcích běžně (horní polovina řádku) a když potřebuji zrychlit beru celé odstavce, ale každý „buffer“ má své limity.

   Záleží na kvalitě, obsažnosti, složitosti textu a chuti do toho.
   Mám tady Fyziologii rostlin Academia, ISBN 80-200-0586-2, Praha 1998, zkuste to číst rychločtením…
   A co teprv bichle „Malignancy tumors“ v AJ tam vám ani CPE moc nepomůže a nějaká rychlost – ani mluvit…

   Čili tyhle optimalizátory považuji za nic než MLM odpad, pár školení jsem z povinnosti v práci u různých firem absolvoval,
   ale tím stylem, že jsem většinou po 5 minutách odešel…

   „Kam to prosím dete?“
   „Promiňte, ale to na co máte 2×7 hodin, mně stačí zkomprimovat na 10 minut.
   Zbytek času věnuji těm co nosí do firmy peníze a to jsou platící klienti, nazdar!“

   :-)

 7. Noo, tomu říkám nestydět si říct o peníze http://www.gruber.cz/tdp/terminy-kurzu/ a on se fakt najde pitomec co mu je normálně dá :-D Neskutečné …

  1. Vidíte, třeba jste odhalil jednu dovednost z kursu Tisícero dovedností komunikace: „Nestydět se říct si o peníze.“ Kdybyste se na něj náhodou někdy přihlásil, chtějte slevu ve výši 4 koruny 30 haléřů.

   1. Ne, nebojte, nepřihlásím, zlodějnu nepodporuju v žádném ohledu a abych si poslechl něco, co už dávno znám, na to nemám čas. Stačilo mi přečíst si 4 knihy pana Grubera a dokonale jsem pochopil o co tady jde. Ten člověk objevil zlaté tele a dokonale z něj těží, já mu ale hejla dělat nebudu, i tak jich má dost ;-)

 8. Gruber má u mě bod za výběr spolupracovníků:

  https://www.youtube.com/watch?v=QIC5Bj33xk4

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017