I svoboda potřebuje zastání

Featured Image

Jsem opravdu špatný ve psaní, proto omluvte stylistické nedostatky a soustřeďte se spíše na pointu. Děkuji.

Dneska se mi stala značně nepříjemná událost. Jel jsem autem jednosměrkou, po obou stranách stála zaparkovaná auta, a na křižovatce ve tvaru T jsem se chystal odbočit doprava. Na křižovatce není žádná místní úprava dopravním značením. Těsně před odbočovacím manévrem se zleva přihnalo nějaký prase na kole, zabočilo a řítilo se přímo proti mě. Uhnout nebylo kam, ABS mi kopalo do brzdového pedálu…

Povedlo se. Jsem ušetřen střetu se stáním molochem a mediální štvanici, které by o mě referovala jako o mladíkovi v luxusním SUV, který agresivní jízdou nominoval dalšího cyklistu na Bouchalův pohár. Ten pičus se ani neohlídl, objel mě a zmizel. Bez očního kontaktu, bez náznaku omluvy.

On má totiž právo. Právo nerespektovat dopravní značení. Toto „právo“ mu přidělil spolek aktivistů, kteří si vytrvalým křikem prosadil svoji zvrácenou ideu. Nikdo neprotestoval, normální lidi totiž nemají čas. Jsou v práci a vydělávají, aby bylo z čeho všechny ty zmrdí aktivisty živit. A v tu chvíli mi to došlo:

MÁM TOHO KURVA DOST.

Mám dost toho, že lidé mlčí a stát vítězí bez odporu. Vadí mi se dívat, jak z mých osobních svobod různí Hollanové, Ťokové, Stropničtí a podobní čuráci, neustále ukrajují plátek po plátku. Vadí mi mít každé ráno lísteček za stěračem, i když nikoho neomezuji. Vadí mi zdržovat se ve tři ráno s fízlem a dostávat přednášku na téma, že 180km/h po dálnici zabíjí. Vadí mi, že si majitel hospody nemůže rozhodnout, zda se v jeho soukromých prostorách bude kouřit. Vadí mi už kurva všechno. Každý ráno se budím a soustavně porušuji zákon. Tu drobně, tu více. A říkám si, že takových nás musí být víc.

Takových, kteří nechtějí po ostatních nic víc než aby je nechali na pokoji. Takových, kterým nevadí odvést státu přiměřenou daň a pak už chtějí svobodně žít. Čtu tento web, čtu webové diskuze, čtu jiná fóra a říkám si, JO (schválně nepíšu ANO), je nás pořád ještě dost.

A já říkám, pojďme se spojit. Nebo alespoň bojovat. Pojďme se postavit za svobodu. Zmrdi operují ve skupinách a povedlo se jim již zazmrdovat celý státní aparát. Dezmrdizace státu v tuto chvíli není možná. Ale pořád můžeme bojovat na lokální úrovni… Nenechat ve své obci postavit úsekovku. Zapojit se do veřejného dění a ztrpčovat život všem, kteří pod záminkou vyšší dobra utlačují ostatní. Veřejně mluvit. Je nás méně, ale jsme chytřejší oni. Zvládneme vytvořit protiváhu profesionálním aktivistům. A věřím, že pokud se zmrdobijecké buňky dokáží prosadit na lokální a oborové úrovni, časem se můžou spojit a jít výš. Kraj, senát, sněmovna…

Ano, pravděpodobně jsem naivní. Ale musíme si uvědomit, že se blíží totalita. A horší než ta, kterou většina z nás pamatuje. Povinné štenice v autech, nejmodernější technika, ANO uvažuje o bezhotovostní společnosti… Už nestačí potichu žít a ty nejvýraznější zásahy státu do našich svobod likvidovat na individuální úrovni.

Je potřeba se zmrdům postavit.

 


18.12.2016 3M

12345 (184x hodnoceno, průměr: 1,32 z 5)
8 052x přečteno
Updatováno: 18.12.2016 — 21:54
D-FENS © 2017