i.quest 2017 preview - zpět na článek

komentářů 27

 1. Elektronicka hovadina? Dve arduina, reproduktor a nejakej potenciometr nebo co. ;)

  1. No jasně takže už chcou programátory arduin. Fakt skvělý. Zachvilku abych sebou táhl autobus všech možných lidí včetně pamětníků starých filmů.

   1. Treba to bude jen prenaset UVB76. Na to by ale arduina nebyla treba dve… ;o)

    1. Myslím, že arduina nějak souvisejí s tou powerbankou, nejspíš je bude neštastník v roli hráče muset z powerbanky nabootovat. Věc napojená na pravý procesor je chemický analyzátor. Levý bude zajišťovat komunikaci s něčím.

     1. Z powerbanky to muzete leda napajet (byt podle pripojenych perferii to chce idealne (6)7-12V). Bootovatelny system nema, jen instrukce v EEPROM pameti a programuje se pres IDE. A jestli je to chemicky analyzator, dovedu si predstavit, ze budete merit koncentraci potravy pro plevel u vyfuku (proto „plyn do zapalovače nebo CO2 hasící přístroj“?), dokud to nezahouka. KPZ bych bych pro jistotu rozsiril o 9V baterii (ja mam Nano s 3mm barrel jackem) a cigara a/nebo nekoho s spatnym dechem. ;o)

      1. Arduino šlape na kásných 5V, periferie povětšinou taktéž. Dle fotky je celý systém nejen programován, ale i „produkčně“ napájen přes USB, tak náhradní baterku do ntb s sebou :) možná si dopředu nainstalovat IDE a knihovny.

       1. Hole arduino krmim z USB. Co ale ten reproduktor tam?

        1. Otázka je k čemu má reproduktor sloužit, jestli jako výstup indikace (na arduinu je nějaký modul možná zes) a tam by na nějaké praskání a pípání těch 5V jistě stačilo taky, nebo mohou chtít připravit špek a použít reproduktor jako akustické čidlo?

        2. Tak jsem si foto zvětšil a vypadá to na rotační enkodér a shield na SD kartu … to by pak vypadalo např. že při správné orientaci enkodéru by mohl být z karty přehrán pokyn pro další postup. Na nějaký programování bych to moc neviděl, spíš na zapojení podle schématu možná nahrání programu … ladit prográmek by bylo na moc dlouho …

         1. No, na pipani a praskani by klidne stacil nejakej buzzer za tri koruny. Jestli to jde pripojit i jako mikrofon nevim, ale silne pochybuju, bo na jakykoli audion potrebujes shield. Pro nahrani sketche musis hledat COM port na laptopu … cili quest klidne muze spocivat v napichani kabliku do breadboardu (proc jinak mit arduina dve).

 2. A den svobodné debility se na našich silnicích odehrává celoročně.
  Nějak nám těch mrtvol za tento víkend přibývá, pane D-fens.
  Že by za všechno mohly cyklobuzny ?

  1. Já nevím, já je nezabil.
   Ale myslím, že to je z toho horka. Ty mrtví i ten váš komentář.
   Jděte radši něco dělat.

   1. Inu dalo by se třeba napsat: Ztížené podmínky ukázaly, že prasí všechni účastníci
    sil. provozu, od chodců přes cyklisty a motocyklisty, řidiče dvoustopých motorových vozidel n e v y j í m a j e.

    Ale zvládl jste jinak – krásně po bolševicky.

    Apropos, dnes je neděle.

    1. Nic si z toho nedělejte. On nerad připouští cizí názor. A pokud by na něm bylo alespoň trochu rácia, to už ztrácí hlavu, pindá nesmysly a útočí.

    2. Tak když už jste nakousl tohle OT téma, dnes jsem potkal ve zúžení na horizontu prasit dva cyklisty vedle sebe a auto co se je snažilo předjet tam kde nemohl vidět, kdyby jeli za sebou krizovka nenastane to ovšem prasení automobilisty neomlouvá a na prasení je to 1:1. No a v jedné obci pak cyklisty na kruháči v protisměru 2:1.
     Aut jsem potkal tak slabých 200, cyklistů do 10, tak si to přeberte.

  2. Myslím, že vám zásadně uniká podstata problému. Hloupých, zlých nebo sobeckých lidí je strašně moc, ale nevím o tom, že by se tak agresivně a netolerantně jako třeba automat chovala nějaká skupina automobilistů.

   1. Té sobeckosti, hlouposti a netolerantnosti jsou tyto stránky plné. Takže pokud jsou takový i jinde, v čem je problém? U vás to nevadí a u jiných to vadí? He?

   2. Teď ještě tu sobeckost, hloupost, netoleranci a další „skvělé“ vlastnosti přiřadit konkrétním charakteristikám lidí, kterých sem, na tyto kdysi skvělé stránky nalezlo opravdu mraky.
    Máte ponětí o tom, co tu hledají všichni ti mladí levičáci ještě se sojovým mlíkem u brady a nudlí u nosu, mladí, ale už neskutečně agresivní neomarxisti – vyslovené děcka Brusele a další podobná svoloč? Co tu chtějí a co chtějí svými výplody zde dokázat?
    Všecky tyhle zjeby bych přesunul v čase – a to přesně do druhé poloviny 50.let minulého století. To by byla kurva taková terapie, že by jich nejmíň 2/3 sakra rychle pochopilo, kde je sever a ten zbytek by skončil na popravištích a v dolech…

   3. Myslíte tedy, že jedna pofidérní neziskovka reprezentuje několikamilionovou většinu uživatelů jízdních kol u nás ???

    Já myslím, že v žádném případě.
    Zkuste zapřemítat jestli Váš názor je skutečně Vaším názorem, nebo jen nějakým implantátem zavilé propagandy.
    Jako cyklista byste to mohl vědět tím tuplem :-)

    1. Ve skutečnosti nerepresentuje, ač to leckdy z Auto*matích textů vypadá, že skoro ano, případně se masou cyklistů zaštiťuje.

    2. Možná nereprezentuje, ale račte si povšimnout, do čeho všeho třeba v Praze kecá. A to agresivně a netolerantně.

 3. Já bych tipoval na základě té fotky kadibudky, že pro soutěž bude potřeba dobrá znalost současné české politiky.

  Snad nebude nutné nic z toho, co bylo předvedeno v legendární záchodové scéně z Trainspottingu :-))))

 4. Servisdok:
  Člověče vy jste docela paranoidní. Vždyť se na těchto stránkách nic nezměnilo. Tady se zastavil čas na začátku 90. let a pořád je tu ta optimistická pravicová budovatelská atmosféra „klausova klondajku“, kdy se budoval socializmus pro horních 10 000 bývalých komunistických papalášů, estébáků a jejich potomků, na úkor zbytku národa.

  Trochu mi to připomíná zoufalce, kteří ani po 30 letech stalinistických čistek, okupace v 68. a desetiletí normalizace, neprohlédli bolševický režim a pořád si notovali tu ohranou budovatelskou písničku a blahořečili komunistickým papalášům. S jediným rozdílem, že to byli levičáci, zatímco tady jsou to pravičáci. Jen znamínkem se liší.

  Ale nejtragičtější jsou staří stalinističtí pravičáci, kteří levicové totalitní praktiky zaměnili za pravicové totalitní praktiky a myslí se, že to je ta svoboda a demokracie. Pro ostatní myslící lidi je to asi takový rozdíl, jako když jim dědečka popravila pravicová diktatura a tatínka po ní nastoupivší levicová diktatura. To je ale zcela mimo rozlišovací schopnosti těchto pravicových stalinistů.
  Nechápou že starými metodami se lepší režim vybudovat nedá.

  Občas tu sice někdo nesměle špitne, že realita je trochu někde jinde, že třeba Rotschildi a spol, kteří financují jak teroristy tak boj proti terorizmu, nejsou ti hodňoučcí kapitalisté kteří mají na srdci jen naše dobro, nebo že už pár měsíců po estébáckém puči (sametová revoluce) se škrtem pera zázračně změnil veškerý NÁRODNÍ majetek na majetek STÁTNÍ, aby mohl být rozkraden a předán do soukromých rukou bývalých bolševiků.

  Ale většina to tady stejně nevezme v úvahu a jede se dál močálem čerým kolem bílých skal, protože tak pravil Klaus. A to je slovo boží.
  Tak jakápak změna? Jednou tady z toho třeba bude možné udělat skanzen začátku 90. let.

 5. Ja si chapu, ze musi nutne existovat skupina lidi, kteri se maji potrebu vymezovat proti DFensovi, nebo nekomu dalsimu, ale nerozumim tomu, pro si k tomuto ucelu pravidelne vybiraji zrovna upoutavku na http://www.i-quest.cz.

  Diky DFensi, za clanek. Stale jsou volna mista a trailer spatri svetlo sveta jiz za 7 dni. Vsichni se tesime. :)

  1. Rádo se stalo.

   K té počáteční otázce, oni ví, že tady budu asi diskusi číst a tak vidí příležitost mi sdělit různé věci, aby mě jako morálně korigovali. Jenže já je mám stejně na salámu, takže je to marný…

 6. Ahoj,
  aktualne jsme v teamu jen dva, hodilo by se nam doplnit team. Pokud by se objevil nejaky zajemce o soutez, ktery nema s kym jet, ozvete se.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017