i-quest 2016 trailer + preview

Featured Image

Automobilová navigační soutěž i-quest, které jsme tradičním „mediálním partnerem“ a především účastníkem, proběhne letos čtvrtým ročníkem. Tento týden byly zveřejněny informace k letošnímu ročníku, přičemž je nutné konstatovat, že organizátoři jsou ještě tajemnější než jindy.

Krátká rekapitulace:

2013 – v prvním ročníku startujeme s červenou Alfou Romeo v tradičním složení. Do cesty se nám pletou nehezké věci a vůbec nejsme nějak v top kondici. Osmé místo.
2014 – v druhém ročníku tým posílil Ostravák, použili jsme Dacii Logan MCV v plný palbě v lihu a rozvíjíme taktiku „na banánu“, díky níž dosahujeme druhého místa. Soutěž plná nezapomenutelných zážitků.
2015 – v zatím posledním ročníku jsme měli stejné složení týmu, stejná taktika a dvojvozidlová strategie. Taky stejný výsledek – jsme opět druzí. Soutěž měla strhující intro spočívající v humanitárním bombardování rybníka z letadla a vrcholila úkolem se včeličkou, jehož bizarnost kompenzovala to, že se mechanismus pohybu včelky přehříval.

Pro letošek jsem navrhoval dále inovovat strategii a doplnit do týmu někoho, kdo má současně zálibu v geocachingu, sledku i odposlech. Vzhledem k počtu odposlechů by najít někoho takového v ČR by nemělo být těžké, například mě napadla Karolína Babáková z MSB Legal. To by mohlo znásobit kapacitu pro řešení úkolů, aniž by se zvyšoval počet členů teamu, v podstatě by stačilo jezdit tam, kam pojedou nenápadné policejní škodovky a pokud mají odposlechy i organizátoři, znali bychom řešení soutěžních úkolů ještě před jejich zveřejněním. Nápad neprošel, ale ještě jsem neřekl poslední slovo.

Soutěž se uskuteční v sobotu 16.7.2016 od 5:00. Čas startu, tradičně směrovaný na jedince trpící insomnií mohou snad kompenzovat pochutiny, které organizátoři slibují nachystat při startu a které popsali takto: Na startu soutěže bude připravena snídaně, kafe, čaj, pečivo, standardní aditiva.

Již před nějakou dobou byla zveřejněna mapka, jejímž centrálním prvkem je vodní nádrž Orlík. Protože jsem hydrofobní, radost mi to nedělá.

Tento týden se na webu soutěže objevily bližší informace k letošnímu ročníku a zejména teaser, který je ovšem o něco epičtější než ten loňský. Neobsahuje žádné záběry na šílené udělátory z Merkuru ani retro hipsterské mobily. Vůdčím motivem klipu je nebe, peklo, ráj a podstatnou část klipu představují záběry z onboard kamery v Houbově Fabii, která navíc nemá tlačítko k aktivaci brodící funkce.

 


 

Zatímco loni jsem trailer poměrně rozsáhle analyzoval, letos se omezím pouze na výčet hesel: Nebe, peklo, ráj, Houba řídí, nějaká ulička, špatně zazděný krabičky, díra ve zdi, zadrátovaný okno, koza, houba, studna, Houba řídí, obec Háje u Příbrami (ne že bych to tam znal, jednou jsem tam zabloudil, když jsem jel do Příbrami koupit svařovací drát), podložka pod SPZ, zábradlí, Houba drží pří řízení zařízení které nemá držet, zábradlí, podivný symbol připomínající fuj fuj, Houba řídí offroad, zvuk, jak když někdo močí Fabii na střechu.

V podobném duchu se nese i fotogalerie, budeme muset vzít jako fakt, že letos z toho mnoho nevyčteme.

Oproti loňsku narostl mírně i počet waypointů (bude jich 12) a scénář zahrnuje pohrůžku závěrečného úkolu v místě posledního odpočinku, pardon, waypointu. Kompletní propozice jsou fpédéefku zde. Jak se loni ukázalo, waypointy označené „pomocné“ nejsou tak úplně optional a jejich odignorování způsobuje deadlock.

Jak jsem již avizoval loni a předloni, letos soutěž vyhrajeme, takže je zbytečné, aby se účastnil ještě někdo další. Kdyby si to přesto někdo rozmyslel, tak tč. je přihlášeno 15 týmů, což je zhruba polovina projektované kapacity. Uzávěrka registrace se blíží, takže nedoporučuji otálet.

 


03.06.2016 D-FENS


Související články:


12345 (29x hodnoceno, průměr: 1,21 z 5)
6 836x přečteno
Updatováno: 3.6.2016 — 23:25
D-FENS © 2017