Hypotéka – test banksterů - zpět na článek

komentářů 394

 1. Hypotéka je povinné otroctví, nikoliv věc volby nabízející pohodlí.
  Nedávno to ještě tak nebylo protože lidi získávali střechu nad hlavou těmito způsoby:
  a) prodali latifundie a majetky co dostali v restitucích
  b) úmrtí babiček a dědečků s velkými byty
  c) privatizace bytového fondu za 20% ceny
  d) široké příbuzenstvo vyklopilo celoživotní úspory aby se dva jedináčci mohli vzít

  Dnes ale už jsou babičky a dědečci rádi, že to doklepou do důchodu v nějakém mizerně placeném zaměstnání a neskončí pod mostem, případne si ještě v 75ti vydělávají protože z důchodu nezaplatí tržní nájem. Restituované majetky jsou většinou už rozfofrované rozmařilým životem. Privatizace bytů už skončila nebo se privatizuje za 70% tržní ceny, což bez hypotéky neutáhnete. Z těch almužen za posledních 20 let nikdo nic nemohl ušetřit, takže skládání příbuzných na byt pro mladé nehrozí.

  Znám lidi s titulem, co bydlí v bytě po babičce a stejně mají problém uživit sebe a manželku s dítětem na mateřské. To hodně vypovídá o současné ekonomické situaci.

  1. Takže každej kdo si musí koupit bydlení, protože ho nedostane zadarmo, je otrok. To je převratná myšlenka.

   PS: znám lidi bez titulu, kteří se mají bezvadně a krásně se uživí. To taky hodně vypovídá o současné ekonomické situaci.

  2. kaBrnak: Hypotéka je otroctví, ty hlavo? Ještě nikdy jsem neslyšel o otroctví, které by šlo ukončit výpovědí projevem svobodné vůle ze strany otroka.

  3. Ono to cele spise vypovida o hlouposti a lenosti lidi,nic vic.S ekonomikou to nema nic spolecneho.Ty majetky,latifundie a byty,ktere babicky a dedecci nashromazdili,byly casto porizovany v dobe,kdy meli jedny boty,jedny saty na nedeli,druhe do prace a treti do raqe.O autech,nebo zbytecnostech typu TV si mohli nechat casto jen zdat.

   Holt zivot na ukor nekoho,kdo setril,neni nekonecny.A ze ma nekdo titul a neni schopen uzivit rodinu?No a?Jak to ten titul jako ma zajistit?Titul ma dneska kdejakej vul.Neznamena vubec nic krome toho,ze si dotycny prodlouzil mladi valenim se na skole.

  4. „…Dnes ale už jsou babičky a dědečci rádi, že to doklepou do důchodu v nějakém mizerně placeném zaměstnání a neskončí pod mostem, případne si ještě v 75ti vydělávají protože z důchodu nezaplatí tržní nájem…“
   Přesně z toho důvodu jsem svým rodičům koupil byt, ve kterém mohou dožít. Naši bydleli v městském bytě 2 + 1, kde platili nájem skoro sedmičku měsíčně včetně energií a přitom jim tam nepatřil ani hřebík ve zdi. Chtěli se ale vrátit do jižních Čech, protože se jim tam vždycky strašně líbilo. Tak jsem zabil dvě mouchy jednou ranou a koupil pěkný byt 2 + 1 70m2 (podobná disposice, ale o něco větší, než byl onen městský byt) v malém zrekonstruovaném paneláčku v srdci Třeboňska. Tam naši platí za ty samé služby necelých pět tisíc (včetně pronájmu garáže přes ulici) a bydlí ve svém. Společenství se o dům stará dobře, fond oprav je stále ve vysokém plusu, teď se v domě postavil nový výtah, nedávno se dělala fasáda, bydlí se tam hezky. Hypotéka, kterou jsem si na tento byt vzal, bude za pár let splacená a až naši jednou nebudou, bude tento byt pro mne zálohou pro případ, že nebudu fyzicky schopen bydlet v domku. Do té doby se bude pronajímat. Domek, vzdálený cca 40 km od našich, jsem si koupil za své úspory + další hypo, která bude splacená rovněž za několik let. Není to žádná vila, ale je tu vše, co potřebuju k plné spokojenosti. Dohromady obě hypa činí cca tolik, kolik bych platil nájem bez energií za 2 + 1 tady v ČB, což finančně zvládám bez potíží a myslím, že bych to zvládl i v případě, že bych přišel o práci. Obě hypa mají fixaci úroku (1.9% první, 2.0% druhý) až do úplného splacení a už teď, kdy jsou úroky kolem 2.5% a mají tendenci se dále zvyšovat, je jasné, že jsem udělal dobře, když jsem na této fixaci trval; nemusím řešit výkyvy úroků a bát se zvýšení splátek, takže o starost méně.
   Podotýkám, že moji rodiče nikdy nevlastnili žádnou nemovitost, já jsem v podstatě první, kdo se na něco vzmohl a začínám tak vlastně od píky. Nicméně jako otrok si nepřipadám, spíš naopak. Díky levným hypotékám jsem se postaral jak o střechu nad hlavou rodičům a jako bonus vlastně získal zajímavou záložní nemovitost, tak o splnění svého snu o domku, díky zajímavé a dobře placené práci mohu doufat, že tyhle dluhy budou brzy splacené a pak už budu mít střechu nad hlavou s nízkými provozními náklady na důchod zajištěnou (pokud se tedy radikálně nezmění vnější podmínky). Tedy pro mne a mou rodinu je to win-win situace. Kdyby hypotéky nebyly tak levné, určitě by mi trvalo podstatně déle si na nějaký byt našetřit a rozhodně bych neměl takovou svobodu, co se nákupů vhodných nemovitostí týče. Já jsem zatím spokojený.

   1. Trefa do cernyho. Trebon je placka,pro starsi lidi super a dlouhodobe tam jdou ceny bytu nahoru,protoze tam utika celkem dost prazaku.

    1. Když jsem ten byt kupoval, řešil jsem hlavně potřeby rodičů (aby měli v docházkové vzdálenosti doktora, sámošku, park a tak), byli v hezkém prostředí a nemuseli se o nic přílis starat. Už pár let si nechávají vozit obědy, což si velice pochvalují. Objednají si v místní školní jídelně obědy na celý měsíc dopředu a každý den před polednem jim paní z rozvážkové služby doveze patrové misky s obědem až do předsíně. Za pětašedesát korun za porci (polévka, hlavní jídlo a salát) je to luxusní služba. Naši mají každý všední den docela chutný teplý oběd skoro až na stůl a jsou vysmátí. No a taky mi šlo o to, abych to k nim měl blízko. Předtím bydleli v severních Čechách kousek od Liberce, což byla pořádná štreka. Teď je to něco přes půl hodiny jízdy a já jsem tak schopen pružně reagovat, kdyby se něco dělo (a že už to několikrát bylo zapotřebí).
     Že cena toho bytu stoupá, je příjemný bonus, ale to pro mne není až tak prioritní. Mnohem důležitější je, že naši mohou být v bezpečí ve svém, já mám kam jít v případě nouze a je tu další opěrná základna se všemi civilisovanými službami pro případ potřeby. To je pro mne víc než všechny prachy :).

  5. To je blbost, ekonomická situace je dnes nejlepší co kdy byla ;-)

   http://www.zakomunistu.cz/

 2. A pak se člověk diví, že ti košer američtí banksteři jsou tak nechutně bohatí, když je tak snadné ty osly oškubat a ještě je přesvědčit, že otroctví je vlastně svoboda. (viz diskuse výše)

  1. Hloupý pokus o flame?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017