Hurá jsme čtvrtí!!!

Featured Image

Zaznamenal jsem v novinách, že naše země dosáhla dalšího pozoruhodného úspěchu: Ve spotřebě alkoholu na hlavu je země zvaná Česko v Evropě čtvrtá.

Přijal jsem tuto informaci skoro jako cosi zákonitého. Spíš mě překvapilo, že jsme až čtvrtí. Máme nárok na první místo! Měli jsme to být my!

Třeba Německo si taky vede dobře. Je tam tři milióny registrovaných alkoholiků a dvacet pět miliónů neregistrovaných. Jenže to jsou devianti, protože chlastaj a nechtějí o tom mluvit. To my Češi chlastáme s hrdostí a vztyčenou resp. zakloněnou hlavou. Zároveň je to asi jediná činnost, kterou jsme schopni kolektivně takto provádět.

Čím to asi je?

Bude asi bez diskuse, že národ praotce Čecha patří k mediálně velmi dobře manipulovatelným. Zmrdi z adveristingu musí být nadšeni, s jak bezprostřední odezvou jsou jejich polodebilní kampaně přijímány. Šlo to rychle a tak se během několika let se podařilo cosi nečekaného: Média naprogramovala lidem život. Řekla jim, co je správné, co není správné a co je naprosto fuj. Vytvořila dvě skupiny  – nadlidi, kteří jsou in, a podlidi, co jsou out a socky. Mohl bych takto pokračovat ještě dlouho, ale to asi není cílem – důležité je, že ti důvěřivější a ohebnější z nás přistoupili na tuto hru, podlehli naprogramovanému životnímu stylu a vlastní hlavu už vůbec nepoužívají. Rozpor mezi tím, jak by žili, kdyby jednali po svém, a mezi tím, jak aktuálně žijí, je čím dál tím větší.

Nelze se jim divit. Nepřijmout či odmítnout teplákovou kulturu je čím dál těžší a vyžaduje čím dál tím větší investici osobní odvahy. Perou to do nás ze všech stran a tak se stane, že to ta marketingově významná skupina stejně dřív nebo později zabalí a přidá se radostně k jásavým blbům. Spousta mužských by si už teď ráda zavedla tampón, aby byli celý den v klidu a pohodě, jenže nemají kam.

Současně ale není možné stoprocentně konvertovat člověka na zvíře. Sem tam se ještě pořád projevuje ta původní individualita, selský rozum a vlastní ego, což způsobuje, že postižený jedinec prožívá vnitřní rozpor mezi vlastním jednáním a přesvědčením. Je tu ještě další problém. Svět podle reklam je takový hezký, barevný, čistý a málokdy je mu víc než dvacet. A realita je skryta v papundeklovém bytě v paneláku, hnusné staré škatuli, které před dvaceti lety řekl vohnout na radnici ano, blbých dětech celý tatínek a vůbec objektivně vzato je to píčou ke zdi, zatímco v televizi je to všechno tak krásný.

Jak se to asi řeší? Nejjednodušší by bylo na svět podle reklam rezignovat a odpojit se od Matrixu. Jenže to není zas tak jednoduché, protože opravdový svět je mnohem méně zábavný a taky je složitější než ten náhradní. Takže zbývá poslední možnost – smazat si harddisk v hospodě, nejlépe s podobnejma zoufalcema.

Dále je zde skupina programových ochlastů. To jsou lidé, kteří mají v podvědomí instalovanou aplikaci podobnou Outlooku a třeba každou sobotu jim tam vyskočí upomínka, že se musí zchlastat do němoty. Oni sami neví proč, ale dělají to, protože to tak musí bejt. Sleduji pravidelně programové ochlasty, které ochranka kolem půlnoci vynáší z music klubu poblíž, přičemž osoby, které provozovnu opouští, připomínají něco mezi oběťmi útoku otravným plynem a mrtvolami exhumovanými z hromadného hrobu v Chorvatsku.

Díky tomuto pohledu jsem zaznamenal, že některá individua nepijí jako většina normálních osob včetně mě, totiž na dobrou náladu, ale až do sebezničení. Pokud neskončí pomočení a poblití pod stolem, tak to nebyl ten pravej večer. No nic, jejich věc.

Je to obrovský kolos na prachy. Zmrdi z marketingu se radují a točí další a další připitomělé reklamy. Pivo není ta zrzavá nahořklá tekutina, ale cosi jako vnitřně aplikovaná kosmetika, co dělá z různých obejdů správné chlapy. Když ho vypijete hodně, nebudete se potit, smrdět a pořád běhat na hajzl, ale budete správnej tvrďák, kterej něco dokáže, přestěhovat piáno třeba. Vystupují v nich reklamní buzny samej sval a šlacha, to všechno vám naroste, když budete pít hodně piva! Nebo vodka. Otevřete si flašku a najednou se kolem vás vyrojí tlupa kamarádů, třeba René a Rudolf, co chodívají na golf. Případně nějaké sexy baby. O hlavě těžké jako olověná koule ani slovo. Suverénně u mě však vede reklama na Magister, kde banda vytlemenců hraje v podnapilém stavu pétanque a ten jeden teplouš se tam tak hezky teple zahihňá na druhého teplouše…

Reklamní agentury dělají zisk a platí daně. Lihovary dělají zisk a platí daně. Prodejci dělají zisk a platí daně. Jedna z těch daní je daň spotřební a pro stát představuje významný zdroj příjmu. Čím víc se bude chlastat, tím to bude lepší. Navíc se alkoholici zřejmě nedožijí tak požehnaného věku, protože slinivka, játra a fuj a tak dál, takže nebudou potřebovat důchod.  Celé to tedy velmi dobře funguje a nejspojenější je nakonec Standa Sranda.

Proto myslím, že máme morální právo být první.


19.09.2004 D-FENS
 
 
 
 
 
 
 

12345 (2x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
330x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:08
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!