Hrdinové londýnského útoku aneb totální selhání britské police - zpět na článek

komentářů 220

 1. So, něco doplnění k článku, něco k doplnění do diskuse:
  1) Policie tam byla za 8 minut
  Tomu se dá věřit, neboť v Londýně zásahové týmy korsují připraveni k akci. Plus předpokládám, že stejně jako u nás kolem jezdí policejní vozy pro rychlou reakci. Pokud někdy uvidíte 3 fízly v oktávce na křižovatce ve vestě, tak to je ono. Má to nějaký termitový název, ale za boha si na něj nevzpomenu(něco jako motorizovaná hlídka, ale čert ví). V podstatě ale jde o to, že v Londýně s tím po Manchesteru počítali, takže měli týmy ve městě a jen je vyslali správnou cestou.

  2) Policie selhala/neselhala
  2a) Policie selhala
  The Guardian našel svědka, který tvrdí, že „Bobíci“(neozbrojenej pochůzkář s tou vtipnou helmou) z místa činu utíkali. Znáte ta trička „jsem pyrotechnik, pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předhonit“? Jo, to by měli mít frajeři na sobě. Celkem chápu, že je snaha věnovat se pozitivním věcem a nešťourat se v tomto, ale doufám, že to prověří a ty, jenž utekli, postaví před soud.
  2b) Policie neselhala
  Faktem je, že zrovna ten policajt s rugbyovým zákrokem je bejvalej hráč rugby. A očividně rugby hrál dlouho a tak prostě zakročil instinktivně. Nejde o nedostatečný výcvik, jde o to, že výcvik rugby byl silnější. Rozhodně se snažil udělat alespoň něco a zdržel nejméně jednoho útočníka na pár desítek vteřin. Kdo byl v podobné situaci, ten ví, že i pár vteřin může rozhodovat mezi životem a smrtí. Byl mimo službu, mohl se na to vysrat a utéct(jako bejvalej hráč rugby by s tím problém neměl).
  Předpokládám, že výcvik běžnejch fízlů je v Británii na naší úrovni. Naši policisté(běžní hlídkaři) by si s tím taky neporadili a postříleli by je a 10 lidí okolo(protože peníze na střelby také nejsou). Realita je holt už taková.
  Jak jsem již zmínil, část Bobíků utekla, i přes to se jeden pokusil vzdorovat a další dokonce mimo službu. Můžeme se jim smát, nebo se můžeme shodnout, že kdyby všichni Bobíci měli koule těchto dvou, tak těch obětí bylo výrazně méně.

  Jasně, v ideálním případě by ti dva možná zmohli něco víc, ale – sakra – uvědomme si, že se bavíme o dnešní západní Evropě. Hlavně neublížit zásahem! Většina běžných pochůzkářů na to není připravená. U nás, na západě, na severu. A to se nezmění, prtoože by někdo musel mít koule přiznat, že je nutné připravit běžné policisty na tento typ zásahu. A taky silně konzervativní přístup Británie vůči ozbrojování pochůzkářů.

  Faktem je, že pokud už se Británistán chce chovat ke svým občanům jako k ovcím, tak by ovčáci a ovčáčtí psi neměli z boje utíkat. Já teda ovce nevlastním, ale tak nějak bych se snažil škodnou eliminovat(protože z občanů plyne zisk).

  3) Podle všeho je v tom namočených dost cizinců(ať již turistů, nebo zahraničních pracovníků), což pro Londýn nevěstí nic dobrého
  4) Včera tam pro Alláha bodali do nějaké ženské jdoucí z práce. Údajně 3 asijsky vypadající ženy křičící něco o Alláhovi… Ale to už naše média asi ignorují ,)
  5) Jeden z těch teroristů měl problémy v Itálii a byl tam sledován, nicméně Italové se vysrali tuto informaci zadat do EU systému sledování osob, takže v Británii na něj nic nevyskočilo. Další byl v dokumentu Jihadists from the next door(nebo tak nějak, dokument byl z oficiálního zdroje stažen). Další kapka pro Brexit(zasraní taliání) a další kapka tajným službám Británie, které jsou přetížené a nestíhají sledovat ani pitomce, kteří s tím jdou do televize…
  6) Ten napůl opilej ocas byl fanoušek FC Millwall ( https://www.youtube.com/watch?v=SNqA9XDCWDQ :-)) a osobně pomohl svým zákrokem pomoct několika lidem. Měl pár piv, což je pro běžného fanouška fotbalu nic moc(jak u nás, tak tam). A co si budeme nalhávat, Anglických ultras se tak nějak bojí v Evropě oprávněně. Co to ovšem ukazuje nejvíce – oni s ním měli problém a chtěli se mu vyhnout.

  All in all bych řekl, že je to tak 50-50. JSou v tom tragické záležitosti selhání bezpečnosti a bezpečnostních složek, jsou v tom výborné momenty hrdinství jedinců(jakkoliv se nám zdají zbytečná) a celé to ukazuje, že ač to zní paradoxně, kdykoliv se jim někdo postavil, tak se mu snažili vyhnout, šli vyloženě po „slabých“ kusech a chtěli cestu co nejmenšího odporu…

  Proto bych ty pitomce, co leží v nemocnici za vlastní hrdinství, neodsuzoval. Jestli dohromady dali lidem minutu k útěku, tak tím zachránili lidi.

  1. Souhlasím. Ti nevycvičení civilisté dělali co mohli. A mají právo na selhání. Ale ty policajti teda rozhodně ne. Jsou za to placený, aby dělali tuhle práci. Rugby patří na rugbyové hřiště, obrana proti noži patří do boje proti chlápkovi s nožem. To nejde směšovat. Až mi chirurg zmrví operaci, tak se taky nemůže vymlouvat na to, že hraje dvacet let fotbal, a tak sorry jako reflex, bylo to silnější…

   Máte, prosím, nějaký odkaz na ten útěk bobíků od místa činu? To by mě zajímalo.

   1. Už jsem reagoval jinde, SEALové s tím mají problémy, běžnej pochůzkář nemá ani desetinu výcviku SEALa v boji muže proti muži. Řešením je střelecký výcvik a ozbrojení hlídek.

    A chef from Fish restaurant said: “I saw two men with big knives downstairs outside Roast. They were stabbing people. The police were running away, they were normal officers, they were running away.
    https://www.theguardian.com/uk-news/2017/jun/04/it-was-a-rampage-witnesses-describe-horror-of-london-terrorist-attacks

    ještě bych doplnil, chtěl jsem přidat
    7) V US byly zdokumentovány případy, kdy borci přežili .45 zásah do hrudi. Jeden z nejvíce citovaných byl, když nějakýho mariňáka(myslím) a jeho přítulkyni přepadli na parkovišti chuligáni. On se bránil služební(?) zbraní a po výstřelu borci zdrhli. Po 45 minutách(cca) si jeden z nich všiml bodavé bolesti v hrudi a tak si sednul na patník a zavolal sanitku. Ta jej do nemocnice dopravila za další cca hodinu a následovala operace a trocha pumpování krve. Tolik z zastavovacímu účinku .45. Lidské tělo je občas neskutečné.

    A jak pravil jeden človíček s agenturními zkušenostmi z Afriky – nevím, co proti 9mm lidé mají. Rána do hlavy zastaví stejně jako rána z .40 nebo .45 :-) (to je spíše vtipná vsuvka, ani on nerozporoval, že mířit na hlavu v těchto vypjatých situacích je nebezpečné k okolí, jenom mu šlo o to, že to je dostatečná ráže)

    1. Pomerne verne je natocen film o vojclovi Rajenovi, kdyz se kuci vylodili na opacne francouzske riviere. Zbytek filmu je celkem o nicem, ale ta scena, kdy je kropi hakosi seshora kulometem, je velmi realna. Fura vojaku blouma po plazi a hledaji svoje koncetiny a tak. Pokud se netrefi hlava, nebo jinej zivotne dulezitej organ, tak to s tim zastavenim rozhodne neni spolehlivy a to do nich sypali vyrazne vykonnejsi strelivo, nez Luger, nebo .45 ACP.

     1. Ona asi neni nahoda, ze se trenuje Mozambique drill, dve do CM a jeden headshot.
      Ty dve do trupu ho zpomali a treti mirena do hlavy ho dorazi.

      Ted je jen otazka, co na to panove cesti soudci, ze :p

    2. Řešením je střelecký výcvik a ozbrojení hlídek

     Pardonnez moi, ale to je pitomost.

     Jediným řešením je ozbrojení populace (a ponechání na každém poddaném, jaký výcvik absolvuje).

     Ostatně populace to dobře ví; ale jelikož vládnou socani … :(

     1. ocs 8.6.2017 v 15:14
      Pokud jsem si dobře očistil brýle, ten odkazovaný článek s jakýmsi průzkumem, kdy 84 % dotazovaných Britů je pro zrušení zákazu zbraní, je čtyři roky stár…
      Čerstvější průzkum by byl jistě zajímavý (třeba by vyšlo „radši ten zákaz nechte, už tak nás vraždí čím dál víc“)…

      1. Já o žádném novějším průzkumu nevím; pokud Vy ano, uvítám samozřejmě odkaz.

       Každopádně ten trend se v minulosti celkem neměnně držel; před výše citovaným průzkumem to byla ta ostuda Stephena Pelhama Pounda z roku 2003-4, jež ukázala zhruba totéž.

     2. V zásadě souhlas, ale pakliže se bavíme o drábech, kteří jsou určeni k ochraně civilistů…

      No, pak se taky bavíme o současné Británii a ta se ozbrojovat nebude.

      A pak to chce taky zákony, které zaručí, že se lidé nebudou bát bránit.

      A tohle všechno vs. kvalitní střelecký výcvik hlídek… no, politicky je v aktuálním systému snazší to druhé, bohužel. Buďme realisté, i když se nám to nemusí líbit.

   2. Nejlepší obrana proti noži, pokud mám holé ruce, je útěk, milý pane 7,62 x 39.

    1. :-) jak napřáhne k bodnutí tak mu chytnu ruku, vykroutím mu nůž…..většinou ho upustí sám, dám mu kolenem do podbřišku a když padne a přestane se hejbat tak mu v klidu nasadím náramky……a pokud mě fakt vytočí tak ho chytnu levou rukou pod krkem a zvednu ho 10cm nad chodník, pravou mu zmáčknu zápěstí ruky s nožem a je v ….tam :-) nůž v alespoň trochu cvičených rukách je hodně hnusná zbraň ale 90% lidí si to nemyslí. V metru by nožem pobili 5x více lidí než glockem ale vysvětluj to. Všichni počítají střely počty bodnutí….prvních 5 zabijí naprosto v klidu než si někdo všimne že se děje něco špatného. Pistole způsobí paniku a útěk nebo útok, nůž nezpůsobí nic….ovce čumí a nechápou co se děje. bééééé

     1. tezko rict, pokud na tebe vytahne karambit nebo tlacnou dyku, tak jsi mrtvej driv, nez si toho vubec vsimnes. Nejaky zaprah k bodnuti vubec nebude. vsak to taky arabaci trenuji od utleho mladi, nic jineho na praci ani pomalu nemaji.

      https://www.youtube.com/watch?v=6E43MKURuEw

      1. Domnívám se, že pan fcelacek1 první část svého příspěvku očistil Ironem.

 2. No, u zastavovacím účinku krátkých zbraní už se popsalo spoustu internetů.

  Taky bych se jindy zapojil a zkušenost postnul, ale mám jenom jeden život a můj čas je vzácný.

  Tak přeji příjemnou debatu.

  1. Mě osobně přijde zbytečný rozebírat zastavovací účinek krátkých zbraní pod článkem o útoku v zemi kde policie palné zbraně prostě nemá :)

   1. …ANI policie, zdůraznil bych… :-)

    Kde jsou Bodie S Doylem, když jsou zapotřebí?!?

    1. vykládají Cowleymu že by měl začít hledat toho colta co dostal při nástupu do funkce v roce 1977 :-)

    2. Bodie se chudák asi otáčí v hrobě chudák, ten by se s nima nesral. Už tenkrát ale evidentně britský policajti – pochůzkáři
     neměli zbraně. Třeba se to teď změní…viz. – https://www.youtube.com/watch?v=4uRy5OYsf9A&list=PLa9y_cwRoGdpvmbeUM9ycDF_r8UNmmZMC&index=10

     1. Ono už tenkrát jaksi, hm, leccos. Doporučuji pro poučení opatrně zhlédnout asi vůbec nejsračkovější díl celého (v celkovém průměru bez výhrad skvělého!) seriálu, totiž Zbraň. Ale ne po jídle :(

     2. P.S. Britský bobby je tradičně neozbrojený už, já nevím, asi od XIX. století, nebo tak něco.

      (Zda je to dobře nebo špatně je na dlouhou diskusi; podle mne dobře.)

       1. Asi je to v podstatě dobře, ale ne v dnešní době, kdy je celý britský národ v podstatě vykastrován, co se nějaké smysluplné osobní obrany týká :( Že to ve finále jen dál utáhne šrouby, o tom už v kontextu posledních let moc nepochybuji…

        1. Na to, do jak velkých sraček (a jak rychle) se to tam řítí od doby, kdy Blair nahradil Majora, jen fascinovaně (a smutně a zhnuseně) zírám :-O

         Jinak ale řada těch tradic je hodně zajímavých. Všiml jste si třeba, že ta země jaksi… nemá jméno? Nikdy jsem se nepotkal s Angličanem (hm, Britem, whatever :)), který by hovořil o „Británii“; vždy všichni, s nimiž jsem se bavil, říkali akorát něco jako „my country“. A podívejte se třeba na jejich poštovní známky — kde je jméno země, aha? :)

         1. Někde jsem četl, že GB nemá na známkách značku země, protože je prostě měli jako první a ostatní se museli odlišit od nich. Stejné je to prý s názvy domén a US… Zdá se mi to logické, ale jestli to není jen urban legend nevím.

          1. Nonevím; u nás, jak známo, byli vášniví sběratelé známek již před příchodem Slovanů, podle čehož sluli Markomany.

  2. Tady ani tak dalece nejde o zastavovací účinek krátkých zbraní, jako o nekonečnou zhovadilost návrhu používat v davu pro ochranu téhož pušek.

 3. tak oprava, S&W model 36

 4. Po skusenostiach s krcmovymi bitkami, kde sa obcas blisnu noze, je najlepsia obran(a teda aj utok) stolicka(zidle). Ak so podari votknut hrud utocnika medzi nozicky, tak kontrolujete ruky s nozmi. Potom nasleduje uzemnenie. Ale treba k tomu opacny pomer sil, nie 1:3, ale min.2:1. Totiz po pricvaknuti utocnika treba dorazit- pardon odzbrojit..Ak nie, tak radsej utekajme!

  1. Ponechám-li stranou možnost střílet dříve, než se útočník ozbrojený nožem dostane na kontaktní vzdálenost, asi nejpraktičtější obrannou zbraní je obušek (zvláště praktická je tonfa, nejlepší pár týchž) či hůl*. Židle funguje na přesně témže principu, ale je o něco méně obratná a útočník se dokáže snáze dostat kolem ní.

   Pokud je útěk proveditelný a akceptovatelný**, pak samozřejmě není co řešit :)
   ___
   * Nebo samozřejmě nějaká čepelová dlouhá zbraň jako třeba lovecký oštěp či meč; ale ty lze zanebdat BÚNO, neboť se běžně nevyskytují :)
   ** Vedle zcela samozřejmých případů „nemohu tam nechat dceru“ apod. je vhodné mít na paměti sice daleko slabší, ale pořád ještě dost významný argument typu „utéci sice mohu, ale v boji mám šanci řekněme 80%; uteku-li, vybere si ten grázl nějakého důchodce, jehož šance bude v jednotkách promile: měl bych se tedy pokusit jej zastavit“.

   1. Nechci vám do toho vandrovat, ale první, co je po ruce a dá se použít, je pulitr. V hospodě bývá kontaktní vzdálenost zanedbatelná, tedy pokud si nejprve nečechráte peří slovní výměnou přes celý lokál. Mimochodem, odzbrojení obyvatelstva proběhlo i zde, protože další věcí, která se dala úspěšně použít, byl těžký skleněný popelník.

    1. Proti noži je půllitr zbraň dost nanic, jakkoli samozřejmě lepší než zbraň žádná, obzvlášť pokud se část urazí o hranu stolu. Kromě toho v mém okolí se zásadně půllitry nevyskytují; a vinné sklenky jsou zbraň skoro zcela nanic.

     That said, samozřejmě, cokoli, co se dá házet (půllitr, popelník, příbory, zmíněné sklenky; pepřenka obzvlášť vhodná, je-li čas, před hodem otevřít!) poslouží excelentně na vyvedení útočníka z rovnováhy a na získání dostatku času vstát a sáhnou za opasek pro železo nebo v nouzi aspoň do rohu pro hůl. Případně samozřejmě zvednout tu židli, z níž člověk právě vstal, atd.

     1. Sklenka jistě, ale určitě se na stole najde dekanter či aspoň nějký weinkühler. No a když ani to ne, tak snad ta lahev:).
      Ono je těžké lovit něco použitelného, když ten druhý přijde až ke stolu. To je jeden rád, že se vůbec zvedne ze židle. Pak je chrstnutí moku do obličeje asi to první, co se dá udělat a to ještě s usazeným pozadím. V případě, že má v ruce nůž, tak už stejně tahá za delší konec. A rozbíjet pullitr o hranu stolu není zrovna dobrý nápad, buď povolí stůl, nebo v ruce zůstane jen nepoužitelné ucho. Vhodnější je vzít dotyčného pullitrem rovnou po kebuli.

      1. Ono zase si úplně neumím představit, kterak by se v restauraci mohl útočník přiblížit až ke stolu, aniž bychom si jej všimli už dřív… no, kdyby byl přestrojen za číšníka a nůž měl skrytý pod ubrouskem přehozeným přes ruku, pak snad :)

       1. V restauraci možná, v hospodě velmi snadno. To se tak člověk baví se spolustolovníky a na ty dva cápky, co prudili cestou k hajzlíkům už dočista zapomněl…. Naštěstí to nebyl útok nožem, to bychom se nikdy nepoznali:).

 5. Obrana proti noži v praxi je dost svízelná (tím horší čím je nůž delší).
  Pokud útočník má moment překvapení pak většinou vyhrává.
  To co tady někteří píší je totální idiotická cesta do záhuby.
  Situace se dá zanalyzovat, ale zapomeňte na videa specnaz a podobně, nic takového na ulici nefunguje.
  Pokud je panika, útočník má výhodu překvapení, obránce málo prostoru, je to hodně zlé.
  Pokud víte, že někdo útočí a kdo útočí pak:

  1. První krok je úhybný manévr a zjednat si prostor.
  2. Jít do konfliktu tělo na tělo je 50% smrt přinejmenším.
  3. Vložit do trasy útoku nějaký předmět, čím větší tím lepší, zpomalit, přerušit útok.
  4. Bod tři slouží ke konsolidaci obranného postavení a vytasení obranné zbraně.
  5. Pokud nic nemám – uteču, pokud nemám kam utéct doporučuji kop mae-geri, trčenou formu.

  Je to velice účinná a jediná obrana, když si tento kop dobře natrénujete.
  Naučte se tento kop spojit s úlekem. Lekavý kůň kope a nikdo se k němu nepřiblíží.
  Samozřejmostí je i dobré obutí. V žabkách toho moc nedokážete ani při stěhování ledničky…

  6. levá ruka drží štít, deska, batoh, taška, bunda, cokoliv // pravá kryje horní polovinu těla, hledá zbraň, vyváří klamný nápřah před kopem atd…
  ———————————————–
  No to jsme to dopracovali.

  1. ad Obrana proti noži v praxi je dost svízelná (tím horší čím je nůž delší)…
   ono dokonce i kratkym nozem se da zabit velice rychle, uz jsem zminoval karambit, tlacnou dyku, existuji jeste britvy a ziletkove noze, to je taky dobra prasarna…

   Sumasumarum, takovy utok kratkym nozem na krcni tepny, nedejboze zezadu nebo z uhlu nebo v tlacenici, je v podstate neresitelna obranna situace. I kdyz mate od utocnika rekneme deset metru a uz ten nuz vidite a vidite, ze jde po vas, tak obrana strelnou stejne nepripada v uvahu, to uz nestihnete. Tudiz ve volnem prostoru si drzet odstup aspon 15 metru a vice a ve meste bychom se mohli spolehnout na to, ze kdyz nekdo s nozem zautoci, tak ti ostatni nebudou stat jak ovce, ale sejmou ho pistoli. Jo aha, ja zapomnel. Ovce se boji zbrani a chteji byt odzbrojene. Beee,beee, beee.
   Takze ve meste zbyva spolehat se na statistiku a nebyt prvni na rane…

  2. Než zvedneš koleno budeš v sobě mít první díru, někdy při protažení nohy druhou a při odletu knifera třetí. Ruka s nožem má větší dosah jak frontkick a šermířská chůze je mnohem rychlejší. Se podívej na šermíře na olympiádě dvoumetrovej úhyb vzad s pary a plynulim přechodem do třímetrovýho výpadu vpřed během jedný sekundy tam dá každej.

   1. Ono řešit v této diskusi obranu holýma rukama (nohama) proti noži asi nemá smysl, protože … především, jak už psalo hodně předřečníků a měli pravdu, v zásadě žádná moc nefunguje :)

    Nicméně kop není špatná varianta, obzvlášť má-li obránce štěstí a má pevné kožené boty. Kopat je třeba nízko (ale to platí obecně) — prošlápnuté koleno útočníka docela zbrzdí.

    Šance účinně blokovat nůž vlastní rukou je
    – bez dobrého výcviku prakticky nulová;
    – s dobrým výcvikem slušná v tom smyslu, že se slušnou pravděpodobností zabrání fatálnímu zranění…
    – … ale blokující ruka to skoro jistě odnese, v lepším případě mělkým řezem, který moc nevadí — v horším šlachami nebo tepnou.

    Samozřejmě, je-li nějaká pomocná ochrana, omotaný ubrus kolem ruky, kožená bunda, whatever, pomůže to; ale v každém případě je obrana proti noži beze zbraně to úplně poslední, co by člověk měl zkoušet, když opravdu neexistuje žádná jiná šance a všechny ostatní varianty jsou ještě horší.

    A to i v tom (enormně pravděpodobném) případě, že útočník není zkušený šermíř olympijské úrovně :)

    1. Ono člověk moc času na úvahy co je účinné a co ne jaksi nemá.
     Co chcete dělat, když nic nemáte ? Stát se svěšenýma rukama, snít o pistoli a čekat na ránu ?
     Mně se maegeri dvakrát vyplatilo, poprvé proti nepříčetnému debilovi s nožem a pěnou u úst.
     Za zády jsem měl dveře co se otevíraly dovnitř – směrem na moje záda. Neměl jsem tedy na vybranou.
     Samozřejmě zadrenalinovaný debil se rychle zvednul a zkusil to znovu. Ležet zůstal až po 4 – 5 ráně.
     Nožka byla v pohodě, odneslo to jen pokousané předloktí…
     Podruhé jsem složil týpka co s nožem se dožadoval peněženky.
     Odletěl na pět metrů a už nevstal, možná tam leží dodnes.
     Samosebou, měl jsem štestí, nic jiného, může to dopadnout i jinak.
     Ale při mojí 2 metrové výšce se mi kope dobře.

     Trpaslíci ať jdou radši do nějaké gun.

  1. Ono se blbě brání, i když se na člověka soustředí jediný útočník.

   To je právě jeden z důvodů (zdaleka nikoli jediný), proč je zapotřebí, aby byla ozbrojena významná část běžné populace: zatímco se grázl(ové) soustředí na pana A, sejme je relativně v klidu pan B, jehož má/mají v tu chvlíli za zády (resp. mírně z boku, aby se zmenšilo risiko, že střela zasáhne napadeného ;))

   1. Ono je to vůbec nekulturní být adresátem takové pozornosti. Nejlepší sebeobrana je být někde jinde. No a kdyby už, tak rozhodně budu radši řešit situaci hardwarově. Ale mezi publikem je celkem fobie z ozbrojených lidí, asi nevědí, že podle učení Dr. Freuda je strach ze zbraní znakem sexuální a emocionální nedospělosti http://vary.idnes.cz/karlovarske-zastupitelstvo-prerusila-prihoda-se-zbrani-pzc-/vary-zpravy.aspx?c=A161108_150300_vary-zpravy_ba

    1. Pokud se zastupitelé chystali vydat nějaké tyranské rozhodnutí, pak se domnívám, že byl jejich strach oprávněný.

     1. ředitelé zimních stadionů jsou známí svými tendencemi k absolutismu

      1. Tím myslíte, že by je absolutně poslal k ledu? ;-)

   2. Moudrý náčelník se stará o to aby jeho lid byl obranyschopný a mohl dobře čelit případným nájezdníkům…
    Co když ale náčelník kolaboruje s nájezdníky ?

    Doporučuji si dát vedle sebe foto londýnského starosty a foto místních oveček s rukama nad hlavou které vyprovází policie.
    Chvíli si na ty fotky dívejte…

    :-(

   3. Zase nedělejme z džihádistů uplný pitomce. Oni budou zabijet takovejma zbraněma jáký jim „Alláh“ a místní podmínky daj . V Anglii nožem v USA ar15 a v Sýrii tankem.

 6. Měl bych na ctěné p.t. obecenstvo dotaz: Co se dá upytlačit vzduchovkou? Vizte http://hradec.idnes.cz/foto.aspx?r=hradec-zpravy&c=A170609_100646_hradec-zpravy_the&foto=THE6bda0f_ViewImage5.jpg

  1. Třeba jelen dvanácterák – můžete ho ubít pažbou (možná i na jiné druhy jelenů to bude fungovat). Mě by zase zajímalo, k čemu jsou pytlákům zpožděné rozbušky? :-)

  2. No, otázka je, jestli to je mediální masáž, nebo byly převrtaný na něco trochu účinnějšího. Mě spíš přijde zábavnější představa, jak někdo loví se škorpíkem, co je na fotce hned vedle. Holt měl někdo smůlu a připletl se tam taky…

   1. Ocituji z článku:„Při devíti domovních prohlídkách kriminalisté zajistili celkem 69 střelných zbraní, především s dlouhou hlavní. Podle předběžných vyjádření měli 15 z nich nelegálně a také dvě nelegálně držené hlavně.“
    Domnívám se, že prostě jen honěj čísla nahoru, 33 vzduchovek (jsou-li tedy všechny zbraně na odkazované fotografii vzduchovky, jak se domnívám) je z celkového počtu 69 střelných zbraní nezanedbatelné číslo. Zvláště když mají všechny především dlouhou hlaveň.

    1. Nevime, co bylo nelegalne drzene. Taky treba dedkovi propadl ZP, zbrane „ztratil“ a mladej nemel B ani C. Radeji bych videl solidni zpravu policie, nez senzaci nejakyho pisalka.

     Vadi mi, ze s tim pytlacili. To je samozrejme spatne. Zbytek je mi fuk. Taky mam ptaka mezi nohama a nikoho nenasilnim.

   2. Kdo ma pristup k vetsi razi, tak proc by se drbal s lufinou a prevrtaval ji? V tom nevidim logiku. Podle toho srotu, co doma schranovali proste tipuju, ze sbirali vsechno harampadi, ktere jen melo neco spolecneho se zbranemi, nebo vybusninami. Takovych lidi je. Podstatne spise je, co s tim delali. Ze se to drzet dle zakona nesmi, to nezpochybnuju. Ale tim nikomu de facto neublizis. Spis je riziko, ze se to pak muze dostat do rukou nekomu, kdo s tim neco provede.

    Ty vzduchovky jsou jen dusledkem utahovani sroubu. Jeste pred par lety by je nikoho ani nenapadlo tam vubec resit. Zato za par let tam bude vyfocenej i komplet vercajk z kuchyne, garaze i pinzeta z manikury.

    1. Tak ryby půjde s třímetrovou udicí pytlačit asi taky málokdo, nějakej smysl bych v tom viděl. U zátahu těhle rozměrů je to už asi dost jedno, ale věřím, že by se s tím někdo klidně páral. Borec, co měl i nokťák a tlumič asi ne. Při pohledu na ty čísla, viz. Předsedova citace, to fakt bude asi jen na přikrášlení. Taky bych uvítal nějakou ofiko zprávu, a ne předběžný vyjádření převyprávěný nějakým pisálkem. Bůh ví, jak to vlastně bylo.

  3. Videl bych to na sojku praskacku a vyrizovani uctu nebo holt jen nelegalni drzitele moc nahlas mlaskali. Po odecteni tech vzduchovek plyne, ze kazdy mel 2 udajne nelegalni zbrane. Na vesnicich cernota neni az takova vyjimka.
   Clanek ale dobra propaganda ve stylu zapadni zurnalistiky. Dle nadpisu by clovek rekl, ze dopadli Obchodnika se smrti a misto toho vyhmatli rednecky se vzduchovkama.

   1. Clanek uplne vypustil tu senzaci, ze vubec nekdo byl drzitelem ZP. Zeby si to nechali ujit? Take klidne nemusel mit ZP ani jeden. Na lufiny to nepotrebovali, nektere zbrane treba byly zavarenky a ve finale zbylo tech 15, co fakt strilely.

    Je to informacne strasne odrbany.

    A jak je chytili? Nekdo zvanil, to je jednoduche. Internet, hospoda…

 7. Vidim podstatnou chybu v patem odstavci. Britsti teroriste jsou produktem commonwealthu a ten opravdu nema s EU co delat. Ale EU invektiva k tomuto serveru tak nejak patri, at uz je to relevantni, zavadejici, nebo primo blbost jak mraky. Pro neznale ctenare jsou udaje imigrace z NE-EU statu do Britanie stejne jako z EU. To svedci o mizerne britske imigracni politice nezavisle na EU. Rozdil je ale hlavne je v tom, ze navstevnici z EU po case jedou zpet domu, zatimco Afrika a Pakistan v Britanii zustavaji a vytvareji neintegrovatelne komunity. Parazity, kteri ve velke vetsine pouze skodi svemu hostiteli. Co je potom radikalizace? Samostudium na internetu? Navsteva mesity? Navsteva Mekky? Navsteva vycvikoveho tabora v Afganistanu? Vylet z Turecka do sysrkych pozic isis? Ano, jasne, jeden pomateny italo-marocan pada na vrub volneho pohybu v EU. Jeden ze sta. Jinak to funguje uplne jinak.

  Ano, opicajti v UK dnes vice rejzuji na pokutach, nez aby se resili co resit maji. Bohuzela pak nafetovaneho slimaka, jak spravne zminil nekdo v diskusi, zastavite akorat tak, ze mu vypustite hydrauliku, nebo fyzicky utrhnete kost nebo sval a to bude v lepsim pripade par sekund trvat. Adrenalin nebo neco jineho rugbyovym skokem nevypnete.

 8. Dost se tu resi fakt, ze bezni bobici nejsou ozbrojeni. Hlavni duvod, proc tomu tak je, pritom mnoha lidem v CR unika. Policajt ve styku s obcanem zastupuje stat, at uz jde o jakoukoli situaci. A ve chvili, kdy je ozbrojeny, tak uz proste chte-nechte vystupuje z pozice sily, nejde jiz o rovnocenny vztah. Vim, ze jde vlastne jen o symboliku, ale je to dulezite. A pokud ja sam muzu soudit, vetsine lidi zde to takhle vyhovuje a nemeni na tom nic ani opakovane teroristicke utoky. Ja sam mam za sebou nekolik bizarnich a bez vyjimky negativnich zkusenosti s PCR. Naopak k UK police mam tezkej respekt (opet na zaklade osobnich zkusenosti). Co se profesionalniho pristupu tyce, jde o nebe&dudy

  1. jarin.straka: Jako že máš respekt k těmto nulám https://www.youtube.com/watch?v=ZTxuUdAAxig ? Prosím číslo na tvého drogového dealera :-)

   1. klipu na youtube, ktere podporuji at uz jakekoli tvrzeni, je k nalezeni bezpocet. Jak jsem psal, mluvim na zaklade osobni zkusenosti a ta je veskrze pozitivni.

    1. jarin.straka: jj, prvotřídní materiál :-) Aby bylo jasno, tak dvoučlenná policejní hlídka která nevyřídí jednoho útočníka s nožem je nic než k smíchu.

     Vůbec celé uvažování, že když má policie zbraň, tak vystupuje z pozice síly je pomýlené. Policie vystupuje z pozice pravomoci svěřené jí demokratickým parlamentem a především jeden z hlavních důvodů proč si vydržujeme policii je právě že disponuje adekvátním výcvikem a výzbrojí k ochraně občanů před útoky zločinců.

     1. ok asi se vyjadruju dost neobratne, tak si vezmu na pomoc citaci z wiki: „Police use of firearms in Great Britain has been tightly limited and controversial as senior officers want forces to retain a „British Bobby“ or Dixon of Dock Green effect on the community, policing by respect and consent rather than at the point of a gun.“ Je to proste otazka pristupu. Spolecnost v UK se proste shodla na tom, ze k ochrane obcanu pred utoky zlocincu kazdej bobik bouchacku nepotrebuje. Samozrejme kdyz pak dojde k pruseru tak bambitka chybi. Muze vam to pripadat zvlastni, nicmene takhle to je.
      Mmch. myslite si, ze kdyby tri magori s dodavkou a nozem rozjeli podobnou akci v Praze v sobotu vecer, ze by je ozbrojena PCR mela drive nez za 8 min, pripadne ze by bylo mene obeti?

      1. jarin.straka: Vyjadřujete se naprosto přesně, zdegenerovaná britská společnost se shodla na tom, že nechce být chráněná policií a ráda si počká až na zpožděný příjezd ozbrojenců z centrály :-) Tím nijak není dotčeno tvrzení, že neozbrojená policejní hlídka je nic než k smíchu.

       Statisticky je doba dojezdu ozbrojeného policisty v Praze nižší.

       1. No ja nevim, jak moc se british spolecnost na odzbrojeni shodla, ale co jsem se bavil s UK prateli, kteri pred odzbrojenim meli zbrane, tak jsou docela dost nasrani. Udelat si z republiky rozglabenej kurnik a jeste si tam pozvat lisky, to chce fakt hodne vysoke IQ.

      2. Na ty tri magory s nozi by v drtive vetsine pripadu v Praze stacila JAKAKOLI hlidka, ktera by zrovna jela okolo. Jak by zjistili, ze se nestrili, ale jen podrezava, tak by rozhodne meli vice sanci, nez nalitej zapasnik. Nepochybuju vubec o tom, ze skore 3:7 (+47 bonus) by se nekonalo.

     2. Já teda nevím, co bere jarin, ale chci to, co bereš ty. Musí bejt čistej naivin.

  2. Jo. Cili pokud zbran nema, tak ma respekt. Hm, pak ale nechapu, proc to nezafunguje i na teroristy? Sem-tam nejakej podrezanej ourada, sem-tam postrelenej od teroristy nebo od kolegy…

   To pak ale namisto policisty muze chodit po ulici urednice od prepazky a ne frajer v munduru.

   Rekneme, ze donucovaci prostredky musi policista pozivat takove, jake jsou v danem prostredi a k danemu vykou zapotrebi. Aby si nekdo zavolal domu z okna poulicniho bobika, ze se mu ozraly zlodej vlamuje do dveri a on tam sel ho spacifikovat blockem na pokuty, to mne moc neuklidnuje. A pokud bude bobik volat zasahovku, tak mezitim je ohrozeny mrtvy.

   To se neokeca, bobik bez qeru byl mozna dobrej v dobe, kdy si dva lordi na ulici tak maximalne vymenili policky (policky jako policky, ne jako policky). Dneska by meli udelat upgrade, jinak jsou xmichu. Jak raubirum, tak cizincum.

   1. Zasadne si nerozumime. Pisu o tom, ze Britove si stale preji zit ve spolecnosti, kde policie neni automaticky ozbrojena, a to i za cenu bezpecnostniho rizika. Souvisi to s vnimanim vztahu obcan – stat, ktere je fundamentalne odlisne od toho, jak je vnimane v CR (a jinde na kontinentu). A v tomhle pojeti ma obcan mnohem silnejsi postaveni a policista (ci jakykoli jiny public servant) je tu pro sluzbu obcanum, kteri si ho plati. Samozrejme, ze to ma i negativa, ale mne to takhle vyhovuje

    1. jarin.straka: A ani rozumět nechceme, neozbrojená policie není žádná policie.

    2. Pak ale nechapu, proc je okolo toho anglickeho terorismu tolik breku, kdyz to Anglanum vyhovuje, ze jim nikdo vcas nepomuze.

    3. Krome toho je pozoruhodne, ze Anglicane maji vetsi strach z ozbrojene policie, nez z ozbrojeneho teroristy. To je videt, na jake urovni tam je duvera obcanu v policii.

     Ja jsem rad, ze nase policie chodi ozbrojena a ma moji duveru rozhodne vyssi, nez kdyby chodili ozbrojeni dobrym slovem a pokutovym blockem.

     1. Moje důvěra v opicii je veskrze nulová, akorát jejich důvěra v je samý roste raketově jak jim rostou pravomoci a jsou ozbrojení. Kdyby totiž k něčemu byli, jako občas (taky už hlavně rozdávaj pokuty) ti v UK, tak OK. Jenže tady ti buzeranti povětšinou perzekuují vlastní ovčany, a na takovou opicii se ti vyseru.

      1. Ja je nezboznuju, ale kdyz uz je platim, tak chci, aby fungovali, kdyz to JA potrebuju. A to ti nasi budou fungovat nepomerne lepe, nez ti anglicti.

       Kdybych si mohl vybrat, tak bych u nas bral policii italskou. Mam s nimi jen dobre zkusenosti. Neustupni, ale ferovi, sympaticti, profesionalni.

       1. Blýska sa na „lepšie“ časy: https://www.aktuality.sk/clanok/495317/nechceme-policajtov-bez-maturity-nastupny-plat-ma-byt-1000-eur-rozhovor/
        No kukám že v SR aj ČR je nedostatok policajtov – kto by to bol povedal.

       2. Sqělá zkušenost? Jako že si vymyslí nějakou místní píčovinu, harmonizace neharmonizace, jako tuhle když lidi převáží auta na převozkách (onehdá bylo popisováno), a proti pokutě (což je pěknej ranec) se můžeš pět let soudit?

       3. Problem je, ze si je neplatis ty, ale naopak si je plati jini z penez, co ti seberou. Takze loajalita policajtu nesmeruje k tobe, ale tak maximalne k tomu, kdo jim ty penize dava.

        A k jejich funkci: uz u nas bylo judikovano, ze policie nemusi nikoho chranit, ani kdyz mu evidentne hrozi utok od konkretni osoby a policie s tim je predem seznamena. Policista dotycneho muze klidne ponechat jeho osudu, neplytvat na nej svym casem a odejit. Kdyz je pak dotycny onou osobou skutecne ten den zabit, tak ho obtahnou kridou a jdou zatykat, protoze to maji predchozim ohlasenim usnadnene. Nadrizeny organ neshledal zadne pochybeni.
        Pokud naopak nekdo policii nezastavi a nenastavi, tak je v poradku ho poradne urychlit a pak rozplacnout o zivy stit vytvoreny z nic netusicich obcanu, aby nedoslo k ohrozeni policejniho majetnu, ci snad zdravi, nebo dokonce snad k uniku potencialne pokukovatelneho objektu. Ze pri tom zemrou nevinni je pouhy collateral damage. Nadrizeny organ zadne pochybeni neshledal.

        O tom, kolikrat mi policista v uniforme drze lhal do oci a trval na svych vymyslech i tvari v tvar vypisu konketnich paragrafu zakona, tvrdice, ze ma nejen pravo, ale i povinnost jednat primo naopak, nez mu zakon vyslovne uklada a ze se se mnou o tom nebude bavit bych mohl vykladat taky dost dlouho, ale to neni tak medialne provarene jako predchozi pripady.

        V takove situaci samozrejme nemam zajem na jejich posilovani na muj ukor. Pokud by fungovali v ramci zakona tak jak potrebuju JA, tak bych treba mohl uvazovat o zmene stanoviska (i kdyz i tak proc jim davat moc nade mnou, misto abych ji mohl disponovat sam?), ale zatim se tak nestalo.

     2. Mozna to bude tim, ze tam maji policistu radove vic, nez teroristu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!