Hradní firecult a sluníčkový bonz

Featured Image

Jednoho jarního dne se pan prezident a jeho enseble rozhodli, že v hradních zahradách obřadně spálí červené trenýrky. Červené trenýrky pověsila na místo prezidentské vlajky „umělecká“ skupina Ztohoven.

Nechápal jsem oba akty. Vyvěšení trenýrek i jejich kremaci. Nechápal, co měly trenýrky symbolizovat, a myslel jsem, že to nechápal ani nikdo z těch, kdo to nekriticky obdivovali. Ve světě moderního umění je základní dovedností vymyslet něco, co je totální píčovina, protože ostatní si nedovolí říct, že je to píčovina a tak jen uznale kývají, jak geniální artefakt to je.

Zaujalo mě na tom pouze, že se tam aktivista převlečený za kominíka dostal, což vypovídá o stavu bezpečnostních opatření.

Spálení trenýrek bylo už vůbec nepochopitelné. Pochopil jsem, že prezident a jeho crew chovali k tomuto předmětu skutečně silnou zášť, kterou potřebovali vyventilovat jeho spálením, což není ojedinělý přístup. Dělo se tak například ve středověku v podobě spalování různých osob z důvodu jejich domnělého čarodějnictví, kacířství a jiných ideozločinů.

Osobně si myslím, že Ovčáček moc poslouchá Rammstein, protože se symbolika očistného ohně objevuje v jeho vyjádřeních stejně často jako v textech této skupiny. Namátkou „das Feuer wäscht die Seele rein“ (skladba Asche zur Asche), „willst Du dich von etwas trennen, dann musst du es verbrennen“ (Benzin),  celá Wollt Ihr das Bett in Flammen sehen, kde se tedy nepojednávalo specificky o pálení trenýrek, a samozřejmě něco podobného najdeme ve skladbě s příznačným názvem Feuer Frei.

Udělal bych to na jeho místě jinak. Z trenek bych nechal nastříhat kousky, dejme tomu o rozměru 3×3 cm. Dále bych nechal nakoupit v Číně nebo ušít potřebný počet triček a na ně přišít tento kousek trenek. Speciální prezidentská edice triček dejme tomu za 2000 Kč/ks by jistě byla populární u různých hradních vlezdoprdelistů a rozprodat je by neměl být problém. Výtěžek by se samozřejmě věnoval na něco ctnostného, například na útulek pro kolozubé bobry, nadaci za zachování půjčoven videokazet nebo něco podobného. Dala by se k tomu vymyslet nějaká story, jako že třeba trenky dosud urážely, teď zahřejí a navíc pomohou a podobně. Trička se také dala prodávat v kompletu se Zemanovou knihou. Aktivistům ze Ztohoven by praskla žilka zlostí. Ozvaly se i jiné hlasy, že na trenkách se dalo vyvařit ještě jiným způsobem.

Spalování trenek bylo úzkoprsé, ale nikoli morálně vadné. Morálně vadná je až reakce sluníčkářů, kteří se obrátili na úřady s tím, že došlo k porušení zákona, protože na otevřených ohništích, zahradních krbech nebo otevřených grilovacích zařízeních lze podle zákona pálit pouze dřevo, dřevěné uhlí a suché rostlinné materiály. Česká inspekce životního prostředí obdržela dokonce dva podněty týkající se ekologické závadnosti hradního ohnivého kultu.

Jak se říká lidem, kteří udávají jiné osoby státním orgánům, většinou z důvodu morální pokřivenosti nebo vyřizování účtů?

Udavači. Udavači zkurvený.

V tomto případě ještě bonzáci zkurvený totalitní.

Vypozoroval jsem, že totalitní režimy mají jeden styčný bod, pokud jde o práci se zákony a právem. Tím je používání různých zákonných ustanovení úplně k něčemu jinému, než pro který vznikla. Psal jsem o tom na roaD-FENSovi v článku o úpravě tabulky registrační značky. Někdy dávno, přesně v roce 2007, nechala skupina poslanců zavést novou skutkovou podstatu přestupku spočívajícího v zakrytí tabulky registrační značky, protože se jim nelíbilo, že si motorkáři zakrývají poznávací značku kalhotkama apod. Nyní v roce 2018 to úředníci zkoušejí použít proti řidičům, kteří z důvodu nesouhlasu přelepili na registrační značce logo čtvrté říše. Často se najdou občané, kterým tohle nepřijde divné, dokonce se jim to líbí, vnímají to jako kreativitu státního aparátu a ohánějí se přitom sračkama jako „zákony platí pro všechny“, aby zakryli to, že aparát selhává v jedné z jeho základních funkcí, totiž používat právo v souladu s jeho smyslem a účelem. A tohle je přesně stejný problém. To ustanovení zákona vzniklo proto, aby lidi nespalovali odpad a nemířilo na rituální spalování trenýrek v rámci gerontního firecultu. V tom případě je třeba pokutovat taky všechny kněze s tím jejich furt kadidlem a v tomto případě by pokuta měla být vyšší, protože obcházejí zákon a ohniště před úřady schovávají do kovové krabičky.

My, co s tím nemáme nic společního, se teď můžem stydět nadvakrát. Že máme hlavu státu s tak dětinskými sklony a ta hlava státu má místo seriózních oponentů takový zmrdy.

 


19.08.2018 D-FENS

12345 (364x hodnoceno, průměr: 1,47 z 5)
20 954x přečteno
Updatováno: 20.8.2018 — 0:31
D-FENS © 2017