Hnědnoucí slunce - zpět na článek

komentářů 25

 1. Sametoví bolševici se od těch předchozích zkrátka v ničem neliší.

 2. Budoucnost je v proletech. Proto to levné jídlo a hry.

 3. Tak už i Dědeček…
  Jinak to, o čem mluví, není nic nového, to se na Západě děje od šedesátých let. Dlouhý pochod institucemi, Gramsci, Marcuse, však to znáte. Tady jeden příklad z praxe, počtěte si.
  https://finmag.penize.cz/kaleidoskop/302539-byl-jsem-mladistvy-slusny-cech

  https://finmag.penize.cz/kaleidoskop/302558-byl-jsem-mladistvy-slusny-cech-dil-ii

 4. Inteligence vypráví společnosti o tom co se děje a zároveň jí vnucuje, co si o tom má myslet. Je posedlá utkvělou myšlenkou, že v demokracii nejde o většinová, ale o správná rozhodnutí a že to co je správné mohou posoudit pouze oni sami. A tak poručníkuje obyčejné lidi, o jejichž starostech nemá ponětí a ani je to příliš nezajímá; důležitější je spasit celý svět.
  Inteligence byla vždycky menšina s velmi velkým vlivem. Ale postupně ztrácela kontakt s reálným světem a tím i s většinou společnosti. Velká část zejména sociálně-vědní inteligence se odcizila od společnosti a ta se o ní přestala zajímat.
  Utěšit je může pouze to, že sdílí osud s anvantgardou dobra ve všech západních zemích. Všude v demokratickém světě probíha již dlouho pomalá, ale nezadržitelná vzpoura občanů proti exekutorům ctnosti. Lidé se kvůli nim přestali rozčilovat, ale přestali je i brát navědomí. Všeobecná spása je „out“ a utopie se již nenosí. Na trhu názorů roste poptávka po zdravém rozumu, po základních hodnotách a po ověřených tradicích.
  (Petr Robejšek)

  1. aktualne ta poptavka po zdravem rozumu roztristila sily do peti stran s volebnim ziskem od desetiny procenta do tri procent.
   Jinymi slovy, ten zdravy rozum se zachoval jako totalni kokoti, zatimco jackpot vyhral koblihar Bures ciliciho na tupeho idiota a dale pak neomarxisticti odbornici na Orwela se Sorosem, kteri diky medializaci a vystajlovani Bartose ziskali novou TOP09 v podobe Piratu.
   Aneb inteligence opet buduje vzdusne zamky, zdravy rozum plave v zumpe a jasajici davy nas den za dnem posouvaji blize k silnemu vsemocnemu statu, kde Arbeit macht frei.

 5. Ovlivňovat veřejné mínění je něco, co dělají politici, umělci nebo novináři odjakživa. Je to smyslem toho, co dělají. Je to podobné, jako kdyby se někdo rozčiloval nad tím, že dřevorubec kácí stromy.

  A voliči SPD jsou opravdu blbci. Pokud je někdo schopný volit politika, jehož naprostá většina výroků jsou jednoznačné lži, pak musí být hloupí.

  Pokud by samozřejmě cestoval a propagoval svoje politické názory za veřejné peníze, bylo by to špatně. Jenže podle toho, co jsem našel, tak své cesty podniká jakožto předseda české pobočky PEN klubu, což je mezinárodní organizace založená před cca sto lety v Anglii. Českou pobočku založil Karel Čapek. Není tedy pravdou, že by to bylo placené z našich daní.

  1. jech: Pokud jsou voliči SPD blbci, jak se potom nazývají voliči ANO a jak se nazývají voliči KSČM ?

   1. A voliči které strany nejsou blbci?

    ANO?
    ODS?
    Piráti?
    SPD?
    KSČM?
    ČSSD?
    KDU-ČSL?
    TOP 09?
    STAN?
    ——–
    Svobodní?
    Zelení?

    U každé strany si najdeš důvod, proč její voliči jsou blbci.

    1. Vsadím vyhozené boty, že podle předřečníka blbci nejsou voliči „Jedinaja Rasíja„.

    2. Všichni jsou blbci. I Vy. I já. ;-)

     1. Dovolím si citovat:

      Tati, pan Chroust je lidovec?
      Pan Chroust je blbec.
      Ale lidovec!
      No to taky, ale máš lidovce, který jsou chytrý, třeba pan Ludvík. Každá politická strana má členy chytrý a hloupý.
      A ve který je nejvíc blbců?
      No…

      1. Kdyz kocicinec je hovno od kocky, co je potom lidovec?

 6. V opačném gardu je to úplně to samé, ne-li horší: „zbavit občanských práv“, „postřílet vlastizrádce“ atd.

  Je to globální trend spojený se sociálními sítěmi: říká se tomu že se „vytratila schopnost vést nadstranickou debatu“, tzn. debatu typu „já nesouhlasím s tebou a ty se mnou, ale to přece neznamená že si musíme jít po krku a nemůžeme se normálně bavit“.

  Je to dané tím, že se debata přesunula do „morálních pozic“: pokud já zastávám MORÁLNÍ DOBRO, potom každý kdo se mnou nesouhlasí prosazuje MORÁLNÍ ZLO a tudíž je to šmejd a hajzl a musí proti němu být vedena VÁLKA.

 7. Dávky pro bílé co přišli o práci nebudou. A dávky pro černé „na integraci“ nám vnutí EU povinně a Bureš ani nepípne, bo by přišel o řepkové dotace.
  https://www.euportal.cz/Articles/19128-ministryne-prace-z-hnuti-ano-navrhuje-snizit-podporu-rodinam-s-detmi-pripravuje-tak-asi-misto-pro-migranty-z-afriky.aspx
  prostě MAKÁME!

  Ostatně už to tu kdosi zmínil, že na importu migráčků pohádkově bohatnou zainteresované firmy už dnes.

 8. Myslim, ze je to ta radiostanice, kterou jsem mel predminuly tyden zapnutou na sluzebce. Je to velmi poucne. Dozvedel jsem se treba o existenci uplne noveho statu v USA, jmenem „Lóva“. Nejdriv jsem si myslel, ze moderator pouze nepochopil latku prvni tridy, pripadne tuto tridu nikdy nevychodil a je to jeden z mala negramotnych lidi v CR, respektive ze nepochopil latku treti tridy, kdy se uci, ze jmeno statu se pise s velkym pismenkem, ale protoze ani pri opakovani teto informace nikdo dotycneho nikdo neopravil, musim konstatovat, ze asi skutecne v USA maji o stat vic A urcite za to muze Trump.

  1. A co teprve Ldaho.
   A jak vysloví Lndiannopolis?
   :-D

   1. Jako Klingoni: „L’ndianapo’li“. Hrdelní přízvuk, prosím.

    1. Hele, to vubec neni spatny napad. Mame to tolik lidi, co delaji do pocitacu… Dokazal by nekdo hacknout nejaky teleprompter a vlozit tem moderatorum do predepsaneho textu neco malo klingonstiny? Pochopitelne v originalnim pismu.

     1. Překlad klingonštiny je to nejjednodušší, dokonce do ní přeložili Bibli (jako cviko na NLP).

      Hackování teleprompteru, to zní jako úkol pro Ztohoven :D Někdo kdo máFejsbúúk jim to může navrhnout a patřičně ideově zdůvodnit, mohlo by jim to přijít dostatečně umělecké. Jen to nesmí zdůvodňovat Urza.

   2. Podle toho, jake mu delaly problemy delsi slovicka by se asi na chvili zasekl a pak rozbrecel. Ve slabikari to nebylo, v jidelnim listku veganske raw cajovny taky ne a nic jineho ocividne nikdy necetl.

    1. Dost, pánové! Poprskal jsem si monitor!

    2. Klingonska vyslovnost L’llnois je teprve ten spravny orisek. Kam se hrabe L’óva.

 9. o čem tady kurva mluvite?
  Je kriza a nikdo tady nič nerobí! https://www.youtube.com/watch?v=vyo7II47ucM

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!