Halali

Featured Image

Každý víkend v neděli, krátce po obědě moje žena zešílí. Pod stupidní záminkou, že je doma bordel, začne šůrovat. Když mi po několika letech konečně došlo, že nemá na mysli některé moje záliby, navykl jsem si reagovat po svém. Tedy, nepřekážím.

Zavřu se do pracovny a abych přehlušil nesympatický zvuk vysavače, jehož příkon by v Bruseli rozhodně neschválili, pouštím si na kompu rádio. Tím jsem si minulý týden navodil eufórii, neb jsem zachytil onu potěšující zprávu. Nuže:

Maminko, kup mi koníčka, koníček to byl můj sen.

Pokud si myslíte, že jsem se zbláznil, možná máte pravdu, ale s následujícími řádky to nijak nesouvisí. Řeč bude (zdánlivě) o koníčcích, a to sice o myslivosti a o sexu. Domníváte-li se, že sex není koníček, nebyli jste ve swingru. Vysvětlit, co mají tyto dva koníčky společného není tak jednoduché, i když je pravda, že pokud bychom akce obou zájmových skupin hodnotili procenty alkoholu v krvi (o promile nemůže být řeč – viděli jste někdy hon v Česku?) po ukončení akce, bude výsledek přibližně stejný. Rovněž počet složených kusů se nebude moc lišit, i když v zde bych asi sázel na aktivity ve swingers clubu. Rozdíl bude ve zdravotních následcích. V případě nedbalosti v klubu chytíte jen kapavku, a ta se dá léčit poměrně snadno na rozdíl od svalovce z masa, nemluvě o tom, že ve swingers jen těžko utrpíte během akce střelné zranění.

A pak mají oba koníčky ještě jednu věc společnou. Dům v Jungmannově ulici. A to je ten problém. Dům v Jungmannově ulici č.32/25 vlastní HALALI, všeobecná pojišťovna a.s. Vlastníky této pojišťovny je pět osob, včetně jednoho nechutného. Pana Vladimíra Nechutného, pardon. Legrace to začne být, když si zobrazíte celého pavouka vlastnických vztahů, což můžete učinit zde. Postupujete-li dál, zjistíte, že pojišťovnu Halali, jejíž rating poklesl za poslední rok až do červeného pole (náhoda to není – k tomu dojdeme), zřejmě nechutně ovládá Českomoravská myslivecká jednota, z.s., která má v tomtéž domě sídlo.

Nuže, jsme téměř u toho. Majitel objektu pronajal sklepní prostory a zadní trakt ve dvoře na třicet let, tedy na dobu určitou, cca před pěti lety dvěma osobám – partnerskému páru, kteří jasně deklarovali, že zde vybudují swingers klub. Co tam našli, když začali prostory upravovat, je na samostatný článek. Postačí jen říci, že první, co museli udělat, byla sanace, protože po zdech tekly… ehm, odpady mysliveckého sdružení. Dá se říci, že stačilo ještě pár let a dům by nebylo možné zachránit. Stavební úpravy nebylo nutné provádět, byly opraveny odpady, osazena kalová čerpadla a nové rozvody elektro, položeny podlahy a jejích podklad, osazeny toalety a sprchy, montovaná sauna, vířivka a ostatní inventář potřebný k provozované činnosti. Například bar, multimediální systém a pohovky. Spousta pohovek. A matrací. Zadní trakt ve dvoře byl použit jako šatny a soukromý byt, suterény jako klubové prostory. Celá sanace stála miliony, a to se držím zpátky. Klub se stal v komunitě swingerů zakrátko velmi známý a byl hodně navštěvovaný (já sám jsem v žádném swingru do té doby 100 – 130 párů neviděl, maximálně tak 40), takže byl provázen trestními oznámeními, která byla – po nočních přepadech zásahovkou – pravidelně odkládána. Kvalitou udání vynikl například provozovatel konkurenčního klubu na periférii, který zakrátko přestal mít co žrát.

Jak šel čas, majitelé domu, reprezentováni jakousi Ing. Lenkou Zumrovou (o ní se firmo.cz také nevyjadřuje zrovna v superlativech) začali mít pocit, že by se na prostorech, kde se jen zbůhdarma šuká, dalo trhnout mnohem víc, a jali se číhat. A tak se jednou začalo dít spoustu věcí naráz. Před Vánocemi 2016 po jedné vydařené párty, majitelé klubu vyrazili do Makra na nákup. Když se vrátili, zjistili, že se nemohou dostat zpět. Vadily jim v tom zámky zalepené vteřinovým lepidlem a osm albánských bouchačů. Asi členové mysliveckého sdružení. Albánští myslivci se zřejmě cítili tím párem ohrožení, takže se do věci namotala i policejní zásahovka, protože muž z onoho páru jim prý vyhrožoval. Čačtí policisté věc správně vyhodnotili, a toho majitele šoupli do CPZ. Asi se jim zdál, na rozdíl od Albánců, příliš nebezpečný. Jinak si to neumím vysvětlit. Že by se snad policejní hrdinové myslivců báli se mi nezdá. A nebo že by měli nějaký notičky? Následovala vazba, trestní oznámení a jeho odložení a propuštění. Všimněte si: vazba! Ti albánští myslivci museli mít nahnáno! Přístup nezjednali, protože občanskoprávní spor.

Mezitím z baru zmizelo za milion nejlepšího chlastu a na další chlast přišlo oznámení na provozovatele, že je pančovaný. Celníci zareagovali promptně, zabavili alkohol za tři mega, odvezli jej do celního skladu a po provozovateli začali chtít faktury, které ovšem tou dobou už ležely v uzavřených prostorách v hromadách stavební sutě, protože majitel objektu nechal rozmlátit všechno co našel, včetně vybavení, obkladů, sauny a podobně na cimpr campr. Výmluvné fotky najdete na lžiDnesu, kde doteď nevědí, kdo vyhraje a jestli teda mají chválit nebo odsuzovat a koho, takže například tady jsou relativně objektivní. Maj to těžký. Na jedné straně (fuj)kvéry a na druhé buržoasní zábava.

Vyšlo najevo, že zmr. Zumrová se dohodla s někým, kdo chce v tom dvoře a podzemních prostorech postavit garáže. Dokonce už měl i investora. I uzavřela novou nájemní smlouvu na již pronajaté prostory a onu původní vypověděla. Nenechala se u toho zmást ani platnou právní úpravou. A pak přišly vidle. Bylo ukončeno trestní stíhání v jednom případě a padl osvobozující rozsudek na majitele v druhém. A právník. Soud, pod tíhou předchozího rozhodl o předběžném opatření, tedy, že majitel domu s těmi prostory nesmí nakládat. Dále se jakousi záhadou zjistilo, že majitel se k tomu chlastu nezná (proč by se měl znát? O ty faktury přišel – i když část se mu jich na skládce potom podařilo dohledat). Celní správa tedy dvě mega pokuty naúčtovala pojišťovně Halali v jejichž objektu byl. Tomu říkám instant karma. Navíc, všechna myslivecká sdružení, a že jich po republice je, obdržela mailem detailní popis toho, jak jejich načalstvo nakládá se svěřenými prostředky. To mělo okamžitý důsledek spočívající v tom, že všechny tyto základní organizace na konci roku zjistily, že jsou v mínusu, a tedy nezaplatily ani korunu na příspěvcích. Zbytek peněz sežrali právníci.

Situace na poslední leči je tedy taková, že Halali má prázdnej barák a nesmí s ním nakládat, nový nájemce nechce platit nájem páč tam nesmí, jeho investor vrazil prachy do projektů a průzkumu a teď řve jak protrženej, pojišťovna Halali je na huntě a vypadá to, že krachne a myslivecká sdružení se udělají sama pro sebe, se zmr. Zumrovou a celým vedením Halali vyrazila správní rada dveře (né, že by snad za něco mohli, jen byli první na ráně) a swingers klub pokračuje jinde a ve vlastním. Byl jsem tam a moc se mi to líbilo. A bude i bazén.

Zde najdete, rukou neumělou a poněkud expresivně vyjádření majitelů klubu a zajímavé fotky. Zajímavé je na nich to, že zachycený stav vznikl ihned poté, co bylo majitelům zabráněno ve vstupu. Jednalo se v podstatě o demolici, vedenou snahou, aby už se do oněch prostor nešlo vrátit ať se stane co se stane.

Když se to nějak pokusíme skoulet na jednu hromadu, vidíme, že myslivci a sex pohromadě není nejlepší nápad, nejedná-li se o domácí hry na bolest hlavy, a zmrdi se pokusí udělat cokoliv, jen aby jim do toho koryta ještě přibylo, a ne vše je předem ztraceno. Osobně jsem zvědav, kolik, z těch osmi mega za opravy toho baráku se swingerům podaří z těch hajzlů dostat a kdo na to doplatí.

 


Yanek

12345 (123x hodnoceno, průměr: 1,26 z 5)
15 763x přečteno
Updatováno: 16.7.2017 — 22:58
D-FENS © 2017