Gone snow apeshit - zpět na článek

komentářů 105

Přidat komentář
 1. Ale taky s mírou. Dneska sem potkal nadhernou alfu v prikopu, nedokazala projet kruhac. +10 stupnu. Co by alfa delala kdyby tam byl led a nasněženo? A vcera jsem zas potkal vaznou DN v DE, dva tezce zraneny + lehce zranena, prekvapive nemka prehledla auto v protismeru za deste a srazila se s nim celne pri predjizdeni. Takze vyjizdet, ucit se ridit v napicu podminkach, ale furt opatrně.

  1. Minulej tejden jsem potkal auto vedle silnice na poli. Stálo na kolech, takže nic vážnýho, ale ta silnice v tom místě byla úplně rovná. Žádná zatáčka, žádnej kruhák.

   1. Tí mimo silnice, sú podľa vás tí, čo majú prax a vedia to, alebo tí druhí?

   2. Zajímavý, kousek od nás je úplná rovinka asi 600m mírně z kopce mezi poli, silnice je široká, každou zimu když nasněží hned je tam několik aut v pangejtu. Minulou zimu tam zrušila auto dcera souseda. Moc mi není jasné proč to tam tak přitahuje ty nehody.

  2. Jestli to byla Giulia s 500hp na zadní nápravě, tak se asi někdo „zapoměl“.

   1. Pomni, abys nezapomněl.

 2. Jsem se u čtení úplně zasnil a zavzpomínal, jak jsem před 25 lety se svým luxusním vozem VAZ2103 s celoročně nazutými Barum OR34, šoupnul na zimu do kufru vždycky dva pytle posypový soli a pravidelně pendloval na trase Pce-Ždírec-HB-Humpolec-Pelhřimov-Tábor a zpět, sníh nesníh… A užíval jsem si to určitě víc, než teď s celým ABS,ESP,TC,4X4 atd. Člověk asi opravdu zparchantí, když se nemusí alespoň trochu smekat :-(

 3. Nemáte někdo představu, co může dlouhodobý solení udělat s krajinou? Kolik soli se spotřebuje na kilometr silnice a kam ta sůl pak „zmizí“?

  1. Budeme mít slaný rybníky a na Vánoce budem místo kaprů žrát tresky. https://www.smithsonianmag.com/science-nature/what-happens-to-all-the-salt-we-dump-on-the-roads-180948079/

   1. Tak lepší treska jak ten konstnatej smraďoch :D

    1. Losos do každé strouhy, platýz do každého českého rybníčku!
     To je jako s babišovo řepkou. Aspoň ty srnky nemusíme krutě střílet když pojdou samy na konzumaci řepky a lze je vystopovat snadno podle hnědé čáry až do křoví kde zdechly.

     1. S „babišovo řepkou“ je to asi takhle: Babiš prostřednictvím Agrofertu hospodaří asi na třech procentech zemědělské půdy v ČR, řepku jeho podniky vysévají na sedmnácti procentech obhospodařované výměry.

      1. A tu řepku, co nepěstuje, kupuje a zpracovává, jste zapomněl dodat.

       1. Tak tak. Pokud jde o slovo „chemik“, pak nechapu, proc tak Bures oslovuje Kalouska. Bures je nejvetsim vyrobcem chemickych sracek rvanych do ceske pudy a soucasne vykupci repky.

        1. Pan inženýr Kalousek tedy nevystudoval VŠCHT a po angažmá v MITASU na ministerstvu nepůsobil jako ekonom amatér?

         1) Jaké chemické sračky máte na mysli?
         2) Jak se Burešovy, ať tím myslíte kohokoliv, chemické sračky liší od chemických sraček vyráběným jinými firmami v EU a USA?
         3) Kdo a jak nutí majitele české půdy nechat si do ní rvát jakékoli sračky? Každý majitel přece může obdělávat svůj pozemek a přitom do něj nic nervat, případně ho neobdělávat vůbec a ještě za to brát dotace?

         1. – Kalousek de facto teto zemi v soucasnosti neskodi a s chemii nepracuje. Andy ano. Vlastne chemie od pocatku jeho veleuspesne zlodejske kariery byla prvotnim kamenem imperia.

          – predevsim chemii pro zemedelce

          – nelisi se samozrejme nijak vyrazne. Jsem rad, ze Monsanto svoje patenty drzi a tedy Bures rakovinotvorne latky nemuze zatim vyrabet ve vetsi mire, nez zvlada

          – zda se, ze toho o realne zemedelske vyrobe mnoho nevis. „Nestrikas – nesklizis“ je totiz modla. Intenzifikace jako za komara. Sere pes na to, jak dopadne ornice, ted podnikame, voe. Velka cast zemedelcu nepodnika na svem, ale na pachtovanem. A majitel mnohdy netusi, co mu do pudy serou, za ty dva litry rocne na ha, co dostane na ruku (v lepsim pripade). A kdyz mas ornici v hajzlu, nacucanou rezidui, jak pujdes dokazat, ze za to muze pachtyr? Se ti vysmeje. A pokud ty pojedes bez dotaci, kdezto soused s nimi, tak jsi v prdeli drive, nebo pozdeji, to snad si nemusime vypravet.

          1. To, že pan Kalousek v současné době v chemii nepracuje, s meritem věci souvisí jen okrajově, viďte? Naproti tomu pan Babiš s chemií nepracuje jinak, než jako ekonom. Na řízení výroby má lidi. Proto se jeho podnikání v oboru nijak neliší od ponikání jiných podnikatelů, od výroby konfekce po výrobu oceli.

           O zemědělské výrobě toho vím skutečně málo, vlastně jen základy. Od absolutoria Alma mater v Černých polích před „Plyšákem“ po těch pár (desítek)let praxe potom. Váš poslední odstavec svědčí bohužel o tom, že umíte číst jen velmi zběžně. To je pro průběh diskuse zhoubné.

          2. Stran posledniho odstavce je to moje vlastni zkusenost na mych&rodinnych pozemcich.

           O Kalouskovi jsem psal proto, ze si o nej Bures otira tu svoji tlamu prave tim, ze je to ‚chemik‘. Kalousek taky na co sahl, to posral, ale nepodezrivam ho, ze tim sledoval vlastni kapital. U Burese to je uplne jina story.

           Hitler take nikoho osobne nezastrelil. Ano, Bures hnojiva a postriky neprodava. Ano.

          3. Svým textem jste poněkud nadbytečně potvrdil mou thesi, že umíte číst jen velmi zběžně, což mne ale popravdě netěší.
           Ano, pokud si Bureš, ať tím míníte kohokoliv, o Kalouska otírá svoji tlamu tím, že dotyčný je chemik, má pravdu a tedy o žádné otírání tlamy ve smyslu použitého rčení nejde.
           Pan Kalousek je chemik, který vystupuje jako ekonom. Ze své posice politického turisty již bohudík neřídí provoz státu, ale jen komentuje aktuální politické dění, maje vlastní kapitál bezpečně „ošetřený“.

           Takže si dovolím problematiku sumarizovat:
           – připomínat, že je pan Kalousek chemik, je oprávněné, protože stále vystupuje jako ekonom a příkladně úspěšný ministr financí
           – připomínat, že je pan Babiš chemik, je hloupost, protože byl činný jako podnikatel a vystupoval jako podnikatel do té míry, že nacházel a propagoval příbuznost mezi řízením státu a řízením firmy (a nachází dodnes, byť v praxi může vystupovat již jen jako kapitalista)

           Dokázal jste podaný stručný souhrn pochopit a takřečeně „najít jádro pudla“?

          4. No, na muj puvodne kratky glos z 25.12.2018 v 1:03 pomerne redundantni diskuse, rekl bych. Bures Kalouska shazuje, protoze Kalousek shazuje Burese. S chemii maji v soucasnosti spolecne asi tak oba totez. Jeden ji studoval a delal, ale davno davno jiz tomu a druhy ji nikdy nestudoval ani nedelal, zato zasadne ovlivnuje jeji vyrobu a konzum v ramci naseho statu a stredni Evropy.

           Buresem samozrejme myslim soudne potvrzeneho StBaka. Dokud zijeme v pravnim state, je Bures Buresem.

          5. Soudně potvrzený StBak? Na základě zpráv z médií, protože jiný zdroj nemám a v oboru nebádám, soudně potvrzeným StBákem není. Ale nejsem právník, takže je to můj laický názor.*)

           Ano, z části to bylo, jak mi před lety vytkl Root, mlácení prázdné slámy. Ale nějaké zrnko přesto vypadlo, jak jsem neprodleně upozornil.
           __________
           *) Byl-li Andrej Babiš spolupracovníkem StB, nebo ne, je mi zcela lhostejné.
           Jinak: Byl-li, prokázal tím loajalitu ke státu, jehož je dnes premiérem, takže zde není rozpor. Stát má právní kontinuitu, ČR je pokračovatelkou ČSSR a ČSFR.

          6. ygorek: Potvrdil to Ústavní Soud Slovenské Republiky. (Můžeš se pokusit vykroutit, že výroky Slovenského ÚS v Česku neplatí, ale bude ti to prd platné.)

           Kontinuita s ČSSR je pouze v oblasti vybraných právních předpisů, loajalita s vedením státu ČSSR a zejména pak s STB, SNB a LM implikuje vysokou morální zkaženost.

          7. jak: Dočetl jsem se, že to Ústavní soud Slovenské republiky potvrdil a dočetl jsem se, že to Ústavní soud Slovenské republiky nepotvrdil. Vzhledem k tomu, že, zjevně na rozdíl od vás či Sysopa, nejsem právnicky dostatečně vzdělán, nemohu zaujmout jasné stanovisko.
           Vaše věta obsahující „pokusit vykroutit“ je z tohoto pohledu pitomá, což potvrzují její závěrečná slova. Pokud je mi něco lhostejné, nemusím se vykrucovat a nemůže mi to být následně „prd platné“.

           Co se týče kontinuity ČR s ČSFR, ČSSR, ČSR a R-U, kolik je podle vás těch „vybraných právních předpisů“? (Jistě, stačí v desítkách procent.)
           Vaše následné rozšíření potvrzení Ústavního soudu Slovenské republiky o SNB a LM je zajímavé a čtu ho prvně. Možná nejste vysoce morálně zkažený, ale jen prostý.

          8. Stran Burese mam kamarady, kterym verim vic, nez mediim i proto, ze vim, co delali, meli pristup k temto informacim a nemaji duvod mi lhat. Bures poslupracoval s StB. Kdo neveri, jeho vec, nikomu to necpu, ale diskutovat o tom nehodlam.

          9. Já takové kamarády nemám a médiím nevěřím – jsem tedy odkázán jen na svůj skepticismus.
           Diskutovat o tom logicky nemohu, jen se ptát.

          10. ygorek: Tak to čteš nějaké dezinformační weby, stanovisko už je zaujmuto, na Slovensku je Babiš soudně potvrzený agent STB. Můžeš diskutovat pouze o míře platnosti rozhodnutí slovenských soudů na území ČR.

           Počet zákonů neznám, ale právní kontinuita se nevztahuje na komunistické zločiny, například se nevztahuje na ukradené majetky, na politické vězně a mnoho a mnoho dalšího.

          11. Co jsou to „nějaké dezinformační weby“?
           Jak víte, že čtete výhradně „nějaké informační weby“?

           Jak jsem psal:“…nejsem právnicky dostatečně vzdělán, nemohu zaujmout jasné stanovisko“. Jak jest zříti patrno, příspěvky oponentů čtete nedbale a nepřemýšlíte vůbec – proto je divné, že na ně odpovídáte.

           I v posledním odstavci se mýlíte. Nebo jste například majetky ukradené t.zv. pozemkovou reformou jen velkoryse abstrahoval?

          12. ygorek: To jsem samozřejmě četl a protože jsi to napsal špatně, tak jsem tě rovnou opravil: Stanovisko už je zaujmuto. Bureš je soudně potvrzený STBák. Tvé vzdělání nebo osobní názor na to nemá žádný vliv.

           Jaké zase abstrahoval? Jasně jsem uvedl „a mnoho a mnoho dalšího“.

          13. Ne, stanovisko není zaujmuto. (Ano, takhle typicky probíhají spory laiků a nebudu v tom pokračovat.)
           Jinak:
           Píšete:“právní kontinuita se nevztahuje na komunistické zločiny, například se nevztahuje na ukradené majetky, na politické vězně a mnoho a mnoho dalšího.“
           a po upozornění na omyl to podtrhnete: „Jasně jsem uvedl „a mnoho a mnoho dalšího“.“
           Mýlíte se. Právní kontinuita se na majetky ukradené pozemkovou reformou vztahuje. Aplikací zákona č.229/1991 v praxi jsem se několik let zabýval (prakticky do roku 2008).

          14. Vzhledem k tomu, ze soud v SK zamitl stiznost Babise na to, ze byl veden jako stbak, tak z toho pomerne jasne vyplyva, ze se na nej pohlizi jako na stbaka, dokud to nejak nevyvrati.
           On se kvuli tomu chce jeste soudit u nejakeho toho evropskeho soudu, dokud by ten ale nevydal opacny rozsudek, tak do te doby je Babis pravomocne soudne oznaceny jako stbak.
           Na tom neni nic sloziteho. (Kde je pravda se samozrejme muze kazdy dohadovat jak chce, ale co se tyce soudniho rizeni, tam neni moc prostoru k nejakym kreativnim vykladum)

          15. ygorek: Spory byly ukončeny rozsudkem Ústavního Soudu.

           Právní kontinuita s bolševikem ohledně majetků by znamenala, že majetky jsou současně ukradeny a současně vráceny a na takové blbosti já nemám čas.

           Ukradený majetek vrácený původním majitelů implikuje, že účinnost bolševických vyvlastňovacích zákonů byla ukončena, tedy se jedná o právní diskontinuitu.

          16. lex posteriori derogat priori (restitucni zakony atd .. prijate jeste pred rokem 1993)

          17. Připomínám: „Nebo jste například majetky ukradené t.zv. pozemkovou reformou jen velkoryse abstrahoval?“
           Bolševické vyvlastňovací zákony se týkaly pouze dokončení prvorepublikové pozemkové reformy – právě zde je kontinuita.
           Pozemky ukradené první pozemkovou reformou pak byly ukradeny ještě jednou nebo dvakrát a rozhodně nebyly v žádném případě vráceny původním vlastníkům.
           Zákon o půdě pak upravoval vracení ukradených pozemků s tím, že respektoval kontinuitu stavebního zákona atd.

          18. Lojza a jak: https://www.irozhlas.cz/komentare/jak-babis-u-slovenskeho-ustavniho-soudu-vlastne-vyhral_1710140901
           Vím, je to podle vás dezinformační web, ale platíte si ho, ne?

          19. Nemohu soudit, protoze mi to pise, ze clanek neexistuje.
           No ale podle nadpisu odhaduji, ze jde o neco jako „sice soud potvrdil, ze byl u stb, ale Babisovi to vlastne strasne pomuze v tom a tom..“
           Pokud bych mohl poprosit o funkcni odkaz, byl bych vdecny.

          20. Ah ok, Google pomohl…
           No, jak jsem cekal. Sice Babis prohral soud, vedeny jako stb je opravnene, akorat ted muze se zase dale soudit a kdyz se mu to povede poradne domluvit, tak by casem i mohl vyhrat. Zatim ale jeste neni uplne jiste, s kym ze se presne bude soudit.
           No…Co na tom, co jsem psal, neplati?

          21. Prakticky nic – kromě toho, že se může dále soudit.

           Nejprve se ale bude muset vyřešit problém, koho v těchto případech žalovat, když už to není Ústav paměti národa. Ústavní soud píše: „Povinným, tedy odpovědným subjektem, je vždy původce zásahu, tedy ten, koho řízení způsobilo zásah do práv fyzické osoby (v tomto případě Andreje Babiše – pozn. autora). Pod neoprávněným evidováním třeba rozumět činnost příslušných složek a příslušníků Sboru národní bezpečnosti, jejichž činností byl založen svazek žalobce a vytvořené dokumenty, které jsou obsahem tohoto svazku. Je tedy zřejmé, že původcem tohoto zásahu nemohl být Ústav paměti národa, který byl jako veřejnoprávní instituce zřízen přibližně 20 let poté, co byl tento svazek vytvořen, a třináct let poté, co došlo ke zrušení StB.“

           A tím bych, jako laik, skončil. Vy se s ostatními právníky klidně dohadujte dál.

          22. Důležitý je, že ÚS zatrhnul ostatním soudům (na Slovensku) považovat svědectví bývalých příslušníků STB za věrohodné. To byla ta nejdůležitější část (často opomíjená) rozhodnutí ÚS.
           V praxi to znamená, že Babiš pokud se rozhodne žalovat kohokoliv za neoprávněné vedení ve svazku nemůže použít svědectví STBáků ve svůj prospěch, což byla jeho hlavní a vlastně jediná strategie.

          23. Takže písemné elaboráty bývalých příslušníků StB, ze zákona nevěrohodných, jsou věrohodná. To je, jak by řekl pan Spock, fascinující.

          24. Hrabat se v tom je zbytečné, Babiš je zasloužilý komouš a udavač (zloděj, podvodník a lhář nádavkem), což je jasný každýmu kdo nemá v kebuli nasráno.
           Stručně závěrem pak jen dovětek k rozhodnutí ÚS: verdikt slovenského ústavního soudu z října 2017 řekl zkráceně toto: Pokud důstojníci komunistické tajné služby dnes tvrdí, že vedli o někom svazky, aniž by o tom dotyčný věděl, tak je dvojí vysvětlení: buď lhali tehdy svým nadřízeným a jednali v rozporu se zákonem, anebo lžou nyní před soudem, rovněž v rozporu se zákonem. V každém případě nemohou být v případu korunními svědky, protože jsou nedůvěryhodní. Pokud má soud dospět k závěru, že někdo byl evidován neoprávněně, musí to být na základě listinných důkazů. Anebo třeba jiných svědectví než od lidí, kteří se za komunismu aktivně podíleli na potlačování svobody a nyní ještě tvrdí, že porušovali i svoje vnitřní zákony.

          25. Hrabat se v tom je zbytečné, souhlasím. Ale sáhl-li jste již do toho, dokážete alespoň naznačit, jak by asi vypadal listinný důkaz, že byla libovolná osoba evidována neoprávněně? Případně jak by jiná osoba, než taková, která se v období diktatury KSČ aktivně podílela na potlačování svobody osoba, mohla podat svědectví o tom, že někdo byl evidován neoprávněně?
           Jako prostý vidlák tvrdím, že takové listinné důkazy nemohou existovat a osoby klasifikované jako možní svědkové neexistují.
           Samotná osoba Andreje Babiše je v tomto případě lhostejná.

          26. Hmm, tak to maj všichni bejvalí udavači holt peška. Bohužel jen na Slovensku.

          27. „vybrane pravni predpisy“v praxi znamenalo temer vse

           https://cs.wikipedia.org/wiki/Recep%C4%8Dn%C3%AD_z%C3%A1kony_(1993)

           https://cs.wikisource.org/wiki/Recep%C4%8Dn%C3%AD_z%C3%A1kon_(1993)

           stejne tak tomu bylo u recepcnich zakonu 1918, 1945 (v souvislosti s vytvorenim Ustavodarneho narodniho shromazdeni) – (kontinuita s predmnichobskou republikou a benesovymi dekrety vydanymi jak v Londyne, tak po navratu do vlasti v roce 45

           recepcni zakony (1918, 1945, 1993) obvykle prejimaji temer vse – pravni kontinuita, jinak by vznikl dost chaos v nove konstituovanem state

           zajimave to mohlo byt 15.3.1939 kdy jako protektorat Nemecka u nas nejspis najednou zaclo platit nemecke pravo v nejake koexistenci s nasim pravem (nejspis jen jako podpurne) ktere zdejsi lidi neznali ani nemeli cas se s nim seznamit …

          28. trevor12: Děkuji.
           Jinak jsem v příspěvku 26.12.2018 v 8:19 Protektorát úmyslně vynechal přesně z důvodů, které popisujete. Ostatně, o jeho důsledek, tedy Benešovy dekrety, se, pokud jsem to zachytil správně, vedou spory dodnes. Nevím jen, jestli mezi fundovanými právníky, nebo mezi aktivistickými laickými vykladači, nebo mezi oběma skupinami.

       2. Co je divného na kupování a zpracování řepky, řepy, pšenice?
        V intencích diskusního vlákna je velmi zajímavé, že nikdo nenapadá pěstování kukuřice za účelem produkce bioplynu v provozovnách Agrofertu (a provozovnách mnoha a mnoha dalších vlastníků), přitom kukuřice je z hlediska protierozní ochrany daleko škodlivější plodina.

   2. No, zatím slané rybníky nejsou a výskyt slanomilných bylin v příkopech není zaznamenán.
    V metodice ministerstva dopravy je definován postup výpočtu potřebného ředění odtékající vody vzhledem k vodnosti recipientu u nových staveb.

    1. A brani ti nekdo nadavat na kukurici?

     1. Vaše odpověď svědčí bohužel o tom, že umíte číst jen velmi zběžně. To je pro průběh diskuse zhoubné.
      Pouhým nadáváním na cokoli se nezabývám. Ale zabýval jsem se nápravou škod po velkoplošném pěstování kukuřice a předcházením škodám dalším – rozdělením honu a zatravnění kritických ploch, například.

  2. Záleží co se sype, některý soli mají pozitivní vliv na růst stromů, ty si je sežerou.

   1. No a když ne stromy, tak sinice ve vodě, co? Bože, to jsou zase přemoudřelý blbárny.

    1. Ale piču ty sinico…

    2. Růst sinic je způsoben činností čistíren odpadních vod, které jsou nyní již i ve větších vesnicích. Jak poukazují odborníci, chyba je v tom, že v minulosti se silně upřednostnilo odbourávání dusíku před odbouráváním fosforu. Rozvoj sinic způsobuje nadbytek dostupného fosforu.

 4. Ono s tim vychodnim reichem je to asi jak kde. V Mikulove clovek okamzite zatlaci slzu, kdyz se jde pri navratu ze zapadu vymocit a preventivne ucpe nosni dirky (sorry moravske cunata) a snazi se potlacit vjemy ze zanedbane toalety, ale vzpomene si i na to, ze s ceskou SPZ je tak nejak vice na radaru rakouskych fiZlu, nez prekroci caru. Je to fakt v jizni Chechii jine?

  1. A co bys chtěl? V každém pisoáru exotický citrus a dva květy orchideje jako v luxusní restauraci v centru Prahee? Případně pána který by ti ho při tom přidržel aby jsi si neušpinil ruce?

   Mě spíš vadí nedostatek občerstvovadel okolo D1. Podle toho to vypadá že civilizace opravdu končí kousek za Prahou, nějaká ta melikana či co a pak zas až u Brna rohlenka. Kde udělali soudruzi chybu? To žádná díra u D1 nechce na svém území motel co by jí zvyšoval rozpočet z daní a kde by pracovali místní balíci?

   1. Zajimavé. Není to spíš proto, že o tradiční občerstvovadla není dostatečný zájem?
    Například občerstvovadlo Střechov na levé straně a Motel Zajíček na straně pravé, D1, km 52,0. Oba soukromé podniky jsou dlouho zavřené a nabízeny k prodeji, nikdo je nechce. Místní balíci pracují jinde. Klientelu „stáhly“ čerpací stanice s bufety.

 5. Jojo Pyhrabruck – Weitra to je moc pekna silnicka. Myslim ze urovni ekvivalentni k ceskym silnicim III. tridy, ale predcila by mnohe nase dvojky.

 6. Tvl ty Budějovice, kde to je? Podle troubelínkovo srovnávání to musí být minimálně někde v Africe :-D A nebo že by zase jen hlava v prdeli, vytažená pouze na vánoce? Do obchodu pro socky nechodím, takže netuším co to znamená „můžete nakupovat normálně“, ale nepřítomnost individuí zvící české socky v hrabárně rakouské bude asi dána tím, že v pohraničí tam nakupuje akorát český povl, aby pak mohl psát podobné pí**viny :-D Ono, když někdo jezdí nakupovat na vánoce kečup z rajčat (který tady na severní Moravě nakupujeme běžně celý rok, ale spíše ne, protože ty sračky fakt už žerou jenom zouvalci), 50 kilometrů, tak se ani nedivím že má názory jako debil :-D Cesty tam nemají posolené ale jen posypané štěrkem? V Budějovicích ne? Tady na severu jsem to jinak než posypané štěrkem pořádně ani neviděl … a to je asi ten důvod, proč do silničářů ti samí chytrolíni jebou, že nesolí … a tak bych se těma hovnama v tomhle článku, stupidním ne více, ne méně než obvykle, mohl pitvat ještě dlouho … prostě česká klasika, Rakouské hovno bude vždycky smrdět tak nějak líp, než to české, to můžete v TV Nova vidět furt :-D

  1. Generátor náhodných slov…..

   1. Kokot z Moraví.

 7. Osobne to neviem posúdiť, ale ľudia, čo vo veľkom vozia autá z DE a AT, hovoria, ze Rakúšania solia ako diví a ich auta sú po pár rokoch zúfalo hrdzavé.

  1. Protoze nejezdi okrsky ale dalnice. Dalnice sou vzdycky prosoleny, narozdil od tech ceskych.

 8. Tak to jsme jeli spolu. Měl jsem to úplně stejně. Ještě jsem si užil při návratu nesolenou cestu Velenice Hrady, tam to chtělo trochu víc srdce, v těch dubovejch alejích. Hodně jsem ocenil svou 2l atmosféru v Mazdě3.

 9. Jezdím k rodičům do Moravského Krasu, tam se taky nesolí a člověk se pobaví. Blbý je, když už je vrstva sněhu s posypem patřičně silná, díky teplu „povolí“ a vyjedou se koleje. To už se pak jezdí hůř.

  1. Tam jsem se taky pobavil. 15 na tachometru a v očích smrt. Táhlo mě to do strže. A to kvůli zasraným povinným zimním pneu se zcela předpisovým dezénem pneu, úředně vyhovujícím všem normám. Jenže byly asi 8 let staré zimáky, jejichž tvrdost pryže byla skoro na úrovni loukoťových kol. Což jinde nevadilo, ale na uježděném sněhu to klouzalo jako puk na ledě.
   To by se mi s 3 roky starými letňáky nestalo.

   (ne)trvanlivost pryžové směsi je věc kterou retardoři automobilových magacínů ostentativně ignorují. Přitom zvlášť u zimních je to klíčové, jak dlouho vydrží guma pružná.
   Holt klasické kurvítko výrobců pneumatik. Ať mi nikdo netvrdí že si netestují jak dlouho jejich pneu vydrží pružná. Oni to moc dobře ví.

   1. Je on debil?
    Vždyť všude strašej se 4 mm vzorku a 4 roky stáří. Někde z toho udělali nějaké pravidlo 4×4 (co jsou ty ostatní dvě 4, to si nepamatuji).

   2. OMG, víš nejlíp, že zimní guma ztrácí pružnost, ale jezdíš na 8 let starých hajtrách „se zcela předpisovým dezénem“. Ale letní gumy by na uježděném sněhu byly lepší, tak určitě…

    1. Je to všechno spiknutí výrobců gum. Zatímco zimní pneumatiky koupené před 8 lety jsou tvrdé jak puk, tak kondomy koupené v té době jsou měkké, ohýbaj se a nedrží tvar jako dřív.

     1. A někdy taky padaj …. :-(

    2. Otázka se nabízí, jak vydrží zimní gumy s předpisovým vzorkem osm sezón. Takovou situaci neznám. A u letních také ne.

     1. Třeba co se týče těsnění nebo gufer, rak čínské odejdou na podvozku do 2-3 let. Originály vydržely 15 let. Takže nějaký rozdíl v technologii výroby gumy tam asi bude.
      To je spíš otázka pro Dfense. Co způsobuje stárnutí pneumatik při nízkém nájezdu?
      Jak to že přísada do směsi co se stará o pomalejší stárnutí nějak záhadně vyprchá? A jak to že socialistické těsnění měly výdrž několikanásobně delší než ty kapitalistické? To tam soudruzi přidávali tajnou přísadu z rozemletých kostí muklů z Jáchymova nebo co?

      1. Babka delala v nachodsky Rubene a uz za sociku mi rikala, ze pro export se delala jina smes. Ale bohuzel uz se nedozvim, jak to myslela.

      2. Žes měl na hovno gumy, je jen tvoje blbost. Můžeš tu okecávat, jak chceš, že za to můžou nějaké předpisy, spiknutí výrobců gum nebo Kalousek. 8 let starý gumy prostě nemohly jezdit jako nový.

Napsat komentář

D-FENS © 2017