Giulietta quickshifter - zpět na článek

komentářů 14

Přidat komentář
 1. Dyž je řeč o feldě, příšerná (ale fakt běsná) vibrace páky by mohla být tady tím silentblokem co je po smrti? Sem původně myslel, že to bude klasika (uložení motoru a převodovky), ale esli tam je todle (a že to zrovna má význam, ta atmosféra je větší traktor, než…traktor :D).

 2. Jaký je/byl vlastně vztah Getrag a GM? U tý M32 se všude píše, že je vymyšlená a vyrobená Getrag, jakože němci?

  1. Viem iba o vztahu Getrag a Ford a ten uz u nas skoncil pokial je mi zname. Fabriku kupila Magna.

 3. Klouby vypadají úplně stejně jaké používá BMW u motorek. Proti vnikání prachu do kloubu a udržení maziva uvnitř je použit prostý plstěný kroužek navlečený na kouli před nasazením hlavice kloubu.

  https://www.bmwbayer.de/cs/pouzdro-pro-radici-tyc-bmw-r2v-k1-r4v-850-1100-1150

 4. Dfensi, nešlo by to na AR udělat jako na focusu?

  https://www.youtube.com/watch?v=4S5B_Yy7_lo

  A to s těma hadicema nechápu: když jsi přesvědčený, že ty tunningové jsou kvalitnější než originál, nedát je tam jen kvůli tomu, že se ti nelíbí barva? U dílu, který je schovaný pod kapotou?

  1. Síce tu farebnú hadicu vidno nebude, ale ten pocit………..

   1. Nějakou barvu to mít musí, někdo je magor do tunningu že si nalakuje třeba dekl vzduchového filtru. Ty hadice, co zmínil Dfens, jsou kvalitnější, dvouplášťové, lepší než originál, auto s nimi snad líp jede. A co se ti vybaví, když se řekne „busso“? Mně motor s červenými kryty nebo aspoň červenými nápisy:

    http://www.autodeltashop.com/images/en_259.jpg

    1. Tak to teda tak to pardón………
     Porovnať ten 6 valcový motor s leštenými trubkami sania a červenými krytmi s nejakou hadicou z poľska v neónových farbách je totálne neférové.

 5. Nebylo by lepší si to zkráceně táhlo řazení spíš vyrobit?
  Ty kulové klouby jsou standardizované, nevyvijeli je jen kvůli Julče. Dají se koupit zhruba za 50kc/ks a mají v sobě závit. Ty dva klouby spojíš nerezovou závitovkou právě přes ty závity. Na jedné straně to svrtáš, to bude pevná strana. Ta druhá bude pohyblivá strana. S tím pak můžeš ladit délku chodu řadící páky. Tuhle polohu pak zaaretuješ použitím KM matice a MB podložkou, to je taková ta paprskova podložka. A nakonec ten ovládací plocháč můžeš kanibalizovat ze stávajícího táhla, nebo ho nechat vypálit laserem z nerezu. Nebo ho vypilovat ručně, představivosti se meze nekladou.

  1. Když to budeš vyrábět na koleně, znamená to výzkum-vývoj. Ostatně Dfens o malé výrobě uvažoval: „a na zkrácení ovládací páky řadícího mechanismu jsem rezignoval poté, co jsem zjistil, že ji nejde objednat jako náhradní díl a na tuning bych tak měl jen jeden pokus. Konkrétně jsem zamýšlel ho přeříznout, zkrátit o 3 mm a zase svařit. Pravděpodobnost nezdaru přitom byla velká, protože by se to svařováním ohlo a kdoví co ještě.“

   Ten hotový díl sice stojí dva tisíce v českých, ale není na to potřeba ten výzkum-vývoj, což i vzhledem k tomu, jak debilní je přístup k tomu dílu, je k nezaplacení. Si vem, že bys to auto rozebral, všechny ty kryty a hadice, rukou dvakrát zalomenou v lokti namontoval svůj na koleně zbastlený díl, pak to celé složil, auto projel – a ono by to nefungovalo, drhlo, nešly řadit některé rychlosti atd. Takže znova rozborka-sborka a další pokus. Nebo by se to posralo za měsíc.

   Takže asi by to šlo vyrobit samodomo, v ceně součástek za pár korun, ale času bys musel obětovat mnohem víc.

   1. Dfens uvažoval o zničení původního dílu, což správně vyhodnotil jako nežádoucí. A hotový díl sice nestojí mnoho, ale čeká se na něj 3 týdny. Zejména to však není kvalitativně vyrovnaná náhrada. Zmíněna je nevhodně použitý materiál (měl být nerez), nevhodné kovové klouby (měly být plastové) a v poslední řadě červený výpalek (dfens by ocenil barvu kovu).
    Výzkum a vývoj… Jak se to vezme, originální táhlo máš, chceš ho jen zkrátit. A najít vhodnou délku chodu řadicí páky bys našel šroubováním KM matice. Je to jen táhlo k převodovce, tam opravdu nebudeš hledat setiny a laborovat nad tím se sírou a cikánským zaklínadlem. Desetina žádná míra. Auto kvůli vyzkoušení nemusíš skládat dohromady, stačí vyzkoušet chod řazení nasucho.

    Nechtěl jsem upozornit nad možnou úsporou peněz, ale chtěl jsem upozornit na cestu, která by vedla ke správnému táhlu. Když už kvůli tomu rozebírám pomalu půlku auta, tak bych to chtěl mít co nejlepší.

  2. To jsem netušil, že ty kloubky jdou koupit. Nicméně to by nefungovalo. Délka tyčky mezi klouby ovlivňuje středovou polohu páky, ale ne její zdvih. Na to se musí votunit ta plochá páka.

   Jinak jsem také uvažoval o výrobě té páčky. Prostě jí zkreslit zkrácenou a nechat vypálit. Z té původní odvrtat hlavici kloubu a zavařit jí do té nové. Ale nepřišel jsem na to, co za patvar je ta středová díra. Samozřejmě šlo to hnát do limitu, nechat to naskenovat, zdigitalizovat a převést na nějaké obecné křivky, ale to už je dost úlet.

   1. A jo, už to vidím. Ten plech je kratší, o tu tyčku nejde. Ta středová díra nebude pravděpodobně normalizovaná, ale klidně mě poopravte.
    Jen mě to napadlo, protože něco podobného jsem dělal kamarádovi na motorku. Za origo díl chtěli snad 1500 kč, výroba stála 200 kč, je to pár let, a funguje dodnes. Právě tam je ten štelovací element.

 6. Z duše nesnáším tenhle přístup výměny veškeré preciznosti a jednoznačnosti chodu za marginální zlepšení komfortu, aby nějaká buzna napsala do nějaké recenze, že řazení jde sametově v duchu pravdy a lásky.

  Je to totiž typická Alfa Romeo akce. Abychom vyměnili jednu věc, musíme vyndat jinou věc, a k tomu musíme vyndat další tři věci a tak dál, přičemž se k tomu ještě blbě může, na každý šroub je třeba jiný šroubovák a na každou matku jiný klíč. Nakonec tam tedy stojíte obložen nejrůznějším nářadím a odmítáte uvěřit, že tohle všechno je kvůli mrňavé páčce.

  Přesně!

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!