Gilets jaunes - zpět na článek

komentářů 280

  1. V tom clanku me zaujala jedna drobnost – pri srovnavani cen benzinu srovnavali prumernou cenu benzinu (bez udani typu) v Parizi s cenou Naturalu na celem ceskem uzemi. Proc mam dojem, ze to bylo schvalne, aby vysly zajimavejsi cisla?

   1. Nejspis. Ony sice PHM v zapadni evrope jsou drazsi nez u nas, ale jen o par susnu.

   2. Jednak zajímavá čísla, ale v neposlední řadě novináři neznají ani základy statistiky a běžně srovnávají kdeco nesrovnatelného.

 1. Já osobně doufám, že se to opravdu zvrhne v nějaké povstání. Chtěl bych se zeptat: Kdo si myslíte že bude chtít emigrovat do Čech? Černí (domorodci) nebo domorodí běloši?

  1. Ani jedni.

   1. Predbehs me :)

  2. Emigrovat do čech? Ty už to nehul tvl…

  3. Informací je poměrně málo pro nás, co neovládáme franštinu. Každopádně jim držím palce a doufám současně, že jich bude víc, než doteď. Nerozhodnutých bývá za každé situace mnoho. I takovej zmrd, jako je Macron, si musí pohlídat PR a mezinárodní veřejný mínění, aby mu to nepřerostlo přes hlavu.
   Ostatně, požadavky na jeho odstoupení se už při protestech objevily, myslím, že byly dokonce vyvedeny i sprejem, uvnitř Vítězného oblouku i jinde.
   Co tak čtu, tak hořící auta a inventáře restaurací jsou tam běžný kolorit, vše je údajně dobře pojištěno :D.
   Něco takového u nás k vidění dlouho nebylo a asi ani nebude. Naposled byli naši lidi podobně nasraný před 50 lety. To je pro spousty současníků jako příklad už moc dávno. Dneska by nebylo tak snadný převrátit napříč ulicí šalinu či autobus, o Molotovech ani nemluvě. Na to my, současní Češi nemáme povahu.

   1. Tak co se PR týká, obrázek fízla, co mlátí staršího slušně vypadajícího staršího pána co třímá francouzskou vlajku před vátězným obloukem vládě nepřidají :-)

   2. Ano, s tím se dá souhlasit – zase ty zatracený novináři :D Osobně si myslím, že i na tlaku ze strany nezávislejších médií velmi záleží, kam až to zajde.
    V ČR se můžete se zakrvácenou hlavou a vlajkou v ruce producírovat před foťáky, kamerami a skoro nikdo si Vás nevšimne.

    1. Mohli by zavolat Zifčákovi do Karlovy Studánky, jestli ještě neumí sehrát scénku s mrtvým studentem Šmídem. Těch pár slov francouzsky by se nabifloval před odletem.

     1. Stacilo by ho naucit dve arabsky slova a toho mrtvyho by tam konecne sehral zcela verohodne.

    2. Každopádně by nebylo od věci, po očku sledovat žabožrouty, jak to dělají oni. Mají v tom dost dlouhou tradici i fůru zkušeností. Jenže zas jsme u té naší zatracené, české povahy. Jak začnou lézt tlusté do tenkých, couvnem.

     1. No, když se podívám jak to vypadá ohledně stávek a protestů ve Freancii, tak jsem rád, že nejsme jako oni. Mít tři stávky a demošky tejdně spojený s rabovačkama a vandalismem bych asi nechtěl.

     2. „po očku sledovat žabožrouty, jak to dělají oni“
      No jak by to dělali? Místo Makaróna si (protilátek na socialismus nemajíce) nainstalují nějakého ještě drsnějšího levičáka, proti kterému bude Emanuel stejný břídil, jako byl Hollande břídil proti němu.

     3. Převrácenej autobus jako argument? Proč ne, ale s jednou zásadní podmínkou, převraceč musí mít stejný názor jako já, pak je i násilí přece oprávněné.

      Anebo, ať tedy nejsme měkký a vyrovnáme se konečně Frantíkům, tak vzhůru do ulic a bude to tady běžet dle toho, kdo zrovna jako momentálně poslední zapálí pár auťáků. Nebo může na ulicích skotačit současně více alternativ, vyhrává ten, kdo toho rozmlátí více.

     4. Nikoli pane, převrácený autobus není argumentem, ale prostředkem. Třeba k zábraně průjezdu policejních cisteren s vodním dělem.

      1. Dobrá, takže to už to střelhbitě omezujete na nutnou sebeobranu. Budou-li vodní děla použita proti pokojné demonstraci (poslední dvě slova ve Francii dosti protimluv :-)) ), tak zajisté mají v tomto případě občané nárok na reakci. Ovšem kolikrát takový případ v řekněme “ standartních demokraciích“ nastal?

    3. Díval jsem se na přímé záběry ze Ch-Ely a myslím, že Žluté vesty dojedou na chaos. Je to naprosto nekoordinovaný-přitom mají k dispozici fakticky online komunikace a jsou jich mraky. Jak jsem si také všiml, mnozí se snaži s cajty diskutovat, což je vždy a všude kontraproduktivní a k ničemu to nevede, je to státní represivní složka. S cajty je třeba se bít a to tam nikdo nedělá. Přijde mi to celý spíš jako propagační akce pro novináře, kterých je tam spousta. Cajti dokonce v pohodě a s pomocí /páskami označených!/ civilů vytahujou z davu některý jedince, v poklidu si je odvedou bokem a dav jim v tom vůbec nebrání! Takhle se s cajty a na ulici přece nebojuje..Nevím, co si o tom mám myslet, ty záběry mě vedou k něčemu jinému.

  4. To: Adanedhel:
   Emigrovat do Cech? Dobrej joke. Umim si prrdstavit spoustu scenaru, kdy by nekdo z FR touzil po emigraci do CR, napriklad postizeni Francie nejakou epidemii, chemickym utokem ci jadernym vybuchem, ale dobrovolne??? Jedine kvuli zensky a to nikdy netrva dlouho

   1. Na druhou stranu, kolegyně nedávno přišla o očima navrch hlavy, že její manžel, gymnaziální učitel, má nový melouch: doučuje česky německou rodinu, která se sem přestěhovala. Že prý je u nich moc arabů….¨

    Jedna vlaštovka jaro nedělá, a nemyslím si, že to bude masový trend, ale spousta západních cizinců si tu pochvaluje právě bezpečnost a příjemný pocit soužití s lidmi, kteří vypadají jako oni.

    1. Po bitve u Slavkova se tady zaseklo taky docela dost Frantiku a dodnes po prdelich okolo Zurane lze najit francouzska prijmeni. Holt tazeni na Rusko se take ne kazdemu zdalo byt dobrym napadem.

    2. To: Jihocech Honza:
     Jo, Nemci se stehujou na vychod docela dost. K nam uz davno, pamatuju jak si v Chebu nemecky doochodci pronajimali byty. V takovym Madarsku, zvlast ve venkovskych oblastech, uz zije Nemcu hodne, neni vzacnost je potkat. Ja znam jedinyho frantika, kterej se dobrovolne prestehoval z Dunkirque do Banskej Bystrice, kvuli zensky. Tyden po rozvodu se stehoval zpatky do FR.

     1. Je tu pro ne levno. I nemecka socka si u nas muze slusne zit, na rozdil od Nemec.

  1. Souhlasím s odkazovaným článkem. Jen bych poznamenal, že spousta lidí si neumí představit nějakou životní situaci i z druhé strany. Nebo se jen zasnít, jak se to může vyvíjet proti nim. Pak je možné mít na radnici Melouny a podobnou havěť a modré čáry s „bonusem“ pro přespolní.
   A vůbec nejlepší je, když to ublíží těm vedle, ale netuší, že mlýny melou už blízko nich a oni se tam taky řítí….

   Jen k zelených – v Říši v2.0 se jim u těch zlých (normálních lidí) říká melouni – navrch zelený, uvnitř rudý.

   1. I v Německu?

    1. Specielně tam…

     1. A kde se bere těch 20% preferencí, co mají?

      1. Mladá generace, mileniálové s vymytými mozky melounskou propagandou a profi melouni. To na těch 20% stačí.

       1. Zkrátka – od dětí.

 2. Bojím se, že to nebude tak jednoduché a král eurozmrdů jen tak nepadne. V krajním případě klidně sáhnou k manipulaci volebními výsledky – toho se bojím i v případě voleb do EP v příštím roce.

  Macron je typickým projevem dystopie, která právě na západě vzniká… Na jedné straně technologie, se kterou si lidi jako celek nevědí rady a zacházejí s ní jako opice, na druhé straně vládnoucí klika, složená ze šílenců, blouznivců a sexuálních frustrátů…
  Jsem rád, že jsem jen zaprděný čecháček, protože tady to snad v tak silné formě nepocítíme. Máme aspoň nějakou imunitu, i když pochopitelně žádná velká sláva to taky není.

  1. No co se voleb do EP tyce, tak to bude hodne zajimave. Zalud Telicka, Stetinac, soudruzka Jourova, uspavac hadu Spidla… kurna, to je ancabl!

   1. Vladimír Iljič Špidlič je snad už v důchodu, ne? V eurokomisi si snad už narejžoval dost.

    1. V predposlednich komunalkach se snazil procpat na radnici v Kunraticich. Takze by se mu nejakej flicek asi siknul.

     1. To není pro prachy. Prostě potřebuje vysírat v nějaké funkci.

      1. Tak to sedí. Dřepět doma u televize a nechat se sekýrovat manželkou to asi není žádná hitparáda.
       Jakmile člověku zachutná moc…
       ..tak prudí v politice dokud udrží moč.
       A někteří i potom, že jo, kníže Schlafenbergu.

 3. Radovat se z pádu Macrona může být dost předčasné. Zaprvé k němu nemusí dojít, zadruhé Macrona nesundá nějaké všelidové povstání kvůli pár kačkám za benzín, ale nějaká ještě větší svině v pozadí, která má své zájmy a pro kterou jsou žluté vesty jen takoví jasánci, něco jako pro běžného politika usoplený Filler a podobní upocení prostatičtí tragédi v bitvě o veřejný prostor.

  Když už je řeč o Francii, nabízí se určitá paralela s VFR – tenkrát byla monarchie hodně špatná, ale to, co přišlo s Robespierrem, to teprve byla řežba. Spousta „vítězů“ rychle zjistila, že vítězství je jejich asi jako byla místní sametová fraška vítězstvím studentů a že posloužili tak maximálně jako užiteční idioti (a na rozdíl od vítězných studentů tady za to zaplatili často životem).

  Současně je ale dobře, že se tam tahle věc děje – tady bych to nechtěl, ale možná, že právě proto k tomu tady nebude (takový) důvod. Businessu sice válka prospívá, ale ne občanská. Zbytek Evropy včetně naší věrchušky jistě vše pečlivě sleduje a dělá si poznámky.

  1. Podobná „spontánní“ demonstrace postihla kdysi ve francii deGaulla. Studenti se najednou přestali věnovat svým kozatým spolužačkám a rozhodli se dělat revoluci. (podobnost s českými studentskými protesty organizovanými americkou ambasádou proti Zemanovi a Babišovi, je čistě náhodná)

   A od té doby co deGaulla odstranili to jde s Francií z kopce, taky se z ní stal jen další multikulti proamerický mopslík bez vlastní zahraniční politiky.

   Demonstrace jsou jen prostředkem tajných služeb k manipulaci mas. Nic víc, nic míň.

   1. Jakoze ty dnesni protesty rozdmychavaj a platej Rusaci jako tenkrat v osmasedesatym? No, mozny to je.

    1. Ty jsi vážně bezmozek. Takže rusáci podle tebe odstranili deGaulla jen proto aby tam od té doby měli vlády které se chovaly silně proamericky a zároveň čím dál víc instalovaly americký multikulturalizmus?

     Na rozdíl od deGaulla který hájil francouzské národní zájmy, vystoupil americké paramilitantní organizace jménem NATO a nenechal by do země natahat miliony verbeže z Afriky, Pakistánu, Indie, a muslimy v žádném případě.

     1. Ty vole, to že levicový studentský protesty financoval Sovětský Svaz v rámci šíření revoluce se vědělo už tenkrát, stejně jako všechny ty mírový protiválečný demonstrace v tý době. Ani se tim nijak zvlášť netajili. To, že jim to nevyšlo tak úplně jak si představovali je věc jiná. Kde myslíš, že se vzalo to západní levicový marxisticlý podhoubí co dodnes zamořuje evropskou politiku.
      Kurva, vždyť snad každej z těch studentskejch a protestních vůdců byl aktivní komouš napojenej na SSSR. Ti nejlepší kousci byli rovnou agenti KGB nebo jinejch komoušskejch rozvědek. ČSSR kupříkladu páslo Corbyna.

      1. @ shane: Corbyn je těžkej levičák a z UK chce udělat socialistický stát a Unie je pro něj moc pravicová a kapitalistická, proto se moc nebere za setrvání v EU, chce jen shodit vládu; ale agent určitě nebyl. To byl výmysl nějakého estébáka, nikdo to nepotvrdil, a britské tajné služby by s tím dávno byly hotové.

       Dobrá připomínka s dřívějším financováním nepokojů Ruskem: dnes, když na ruské dělnické hnutí sere pes, se tlačí jiná propaganda – rozesírací proti všem. Rozesírat USA, Evropskou Unii, Českou republiku, Británii, a to hlavně přes sociální sítě. FBI už má první zveřejněná jména obviněných:

       http://forum24.cz/takhle-utoci-rusko-aneb-americka-justice-obvinila-vojaky-hybridni-valky/?fbclid=IwAR23-Mhb6o6QC5JobcA826z6TEmTo9bJePxcfKWmkcOoDbglCEja4pD2qbI

       1. Ono to zas tolik práce nedá, možná by rusáci mohli západní vlády nechat dělat dál svou politiku, vyšlo by je to levněji a se stejným výsledkem. Dobrá propaganda bývá z větší části pravda, takže pokud mám zkorumpovanou a nekompetentní vládu, tak už na tom nějaký troll mnoho nezmění, pokud mám skvělé vedení s podporou lidu, má troll setsakra práce, aby aspoň část lidí přesvědčil.

        A zatímco ruští trolli pracují s facebookem, západ tlačí přes osn, neziskovky, media, lidská práva.. a ovlivňuje veřejné mínění v jiných zemích stejným způsobem jen víc okatě a z pozice síly.

       2. S tim Corbynem máš asi recht. Tuším, že byl snad zájmovou osobou, ale nikdy vědomě nespolupracoval.
        Co se týče vlivu Ruska, tak mj. hlavní sponzor brexitu Aaron Banks čelí obvinění za praní špinavých peněz od ruských oligarchů.

     2. Multikulturalismus a tahání verbeže z kolonií provozují žabožrouti už odnepaměti.
      V době, kdy deGaulle dostával první frčky na akademii k tomu napsal jeden rakouský desátník do své knížky toto:

      „Tento národ, který čím dál tím více propadá ponegřování, znamená ve své vazbě na
      židovské ovládnuti světa číhavé nebezpečí pro zachováni bíle rasy v Evropě.

      Nejenom že čím dál větší měrou doplňuje svou armádu z řad barevné populace své obrovské říše,
      nýbrž i z rasového hlediska dělá v ponegřování takové pokroky, že se skutečně dá
      pomalu hovořit o vzniku afrického státu na evropské půdě. Koloniální politika
      současné Francie se v žádném případě nedá srovnat s dřívější Německou. Pokud
      bude vývoj současného francouzského trendu v dnešní tichosti pokračovat dalších
      tři sta let, zmizely by i poslední zbytky francké krve v rámci tvořícího se evropskoafrického
      státu mulatů.“

      1. Tak vono postačí podívat se na fotku francouzskýho fotbalovýho nároďáku…

       1. No a jakejchpak třista let,že jo.

  2. Tak hlavne ve Francii jsou stavky a protesty bezny. Prezidenti kvuli tomu obvykle neabdikuji.

  3. Macrona by sundal jen Bureš…

 4. Pochodovat po ulicích ve vestách by jim šlo, ale stejně zase ve volbách zvolí +- stejné idioty.

 5. Jak kdysi hezky napsal O. Neff: zelená saň vybírá daň.
  A ještě jeden aforismus: každý litr benzínu či nafty, který ušetříte, se bude hodit někomu v Indii nebo v Číně.

  Jinak to má ještě jeden aspekt. Francouzská vláda se léta snaží zabránit vylidňování venkova a malých měst, kde to bez aut prostě nejde. A teď jim napaří daň.

 6. A komu tim pomuzou, co? Kdo bude stavet silnice, he?
  Copak tim, ze se narodili, nepodepsali automaticky spolecenskou smlouvu, ze budou platit jak mourovaty, cokoliv jim vlada naserviruje? Chteli by sluzby statu, ale platit se jim nechce?
  A tohle tu nekdo podporuje? No toto, to uplne zavani anarchii!!!

  1. Kurvy, dane platit se jim nechce, ale protivit se radne zvoleny vlade, to jo, to by se jim libilo. Babise na ne. Ten by na ne zaklek a meli by po zizalkach

 7. Mám vypozorované, že lidi spontánně neprotestují ani když je vláda utiskuje sebevíc. Naopak masivní protesty kvůli naprosté banalitě propuknou záhadně zrovna ve chvíli kdy je u moci nějaký politik nebo strana kteří jsou trnem v oku někomu ještě mocnějšímu.

  Micron je blbeček jehož manželka je spíš něco jako kojná. Ale zjevně i tak někoho nasral a ten mu teď dělá ve státě barevnou revoluci. A nebo jenom varuje že když blbeček nebude sekat latinu, tak mu převrátí stát vzhůru nohama a on se bude houpat na kandelábru.
  Zapomeňte na to že existují nějaké spontánní demonstrace. Na opravdu spontánní demonstraci naběhne 30 policajtů, zmydlí demonstranty, nacpe je do antonů a do večera je klid. A ve sdělovacích prostředcích ani slovo.

  Vzpomeňte si jak dopadli před pár lety na v tom španělsku. Na náměstí naběhla celá armáda policejních mlátiček a poměrně masivní rozsáhlá demonstrace kde tehdy i kempovali ve stanech byla rozprášená.
  A nebo dost masivní celoamerické hnutí Occupy wallstreet. Tajné služby a policie ho rozmetali na cucky. Úplně ho vymazali.
  Takže toliko ke „spontánním demonstracím“ co jsou plně pod kontrolou tajných služeb. Rozdíl je jen v tom jestli těch domácích nebo cizích.

  1. Nerad Vám rozkopávám bábovičky, ale to sundání přileb na čele zásahu bych vůbec nehodnotil bez toho, abych měl současně k dispozici záznam radiokomunikace. Pokud by se tak stalo nějak spontánně, je za to u zásahových/represivních složek hodinový padák + disciplinární řízení. S tím, že si několik let u žádné státní složky ani neškrtnete.
   Pokud se tak stalo, na 99,9% to bylo nařízeno velením shora, po vyhodnocení aktuální nahlášené situace. V daném momentu nemuselo být v místě dost prostředků k zásahu a neúměrně by vzrostlo riziko zranění zasahujících.
   Rozhodně bych v tom tedy nehledal jakýkoliv „lidský faktor“ ze strany zasahujících. A už vůbec ne ve Francii, kde mají s podobnými zásahy letité zkušenosti.

   1. Čistě akademicky. Záleží na tom, kolik lidí (po Francii) tu přilbu sundalo. Perzekvovat lze efektivně jednotlivce, od jistých procent je to kontraproduktivní.

   2. To je čirá spekulace, stejně jako je spekulací vyvozovat jen z jednoho videa to, že po celé Francii cajti hromadně sundavají helmy.
    Pokud to udělalo na čele víc cajtů, než asi max. tři, bylo to bezpochyby nařízeno velením, pokuste se mi věřit.

    1. Já nevím kolik cajtů to udělalo (ale to Vy taky ne) a už vůbec nevyvozuji žádné závěry z jednoho videa. Proto taky píšu „čistě akademicky“.
     Zřejmě máte s odhadem situace pravdu, ale je tu i možnost, že ne. V případě těch hasičů to na žádný befel shůry nevypadalo, myslíte, že je vyhodí?

    2. Nemyslím si, že by to hasičské odbory dobře nezvážily :D Z toho i vyplývá, že nevyhodí.

   3. Není mi úplně jasné na co vlastně reagujete. Ale když jsme u těch policajtů tak to je na zavolání „kontrášů“ ,když si sundávají přílby a sympatizují s lůzou co podpaluje auta svých spoluobčanů a rozmlacuje výlohy.

    Jako v době kdy se de facto rozjíždí občanská válka, policie sympatizuje s gaunery a tím ještě přilévá olej do ohně? Tady něco hodně smrdí.
    Studentem Šmídem. No vlastně šmída nahradili jak policajti sundávající si přílby tak i fotka fízla co mlátí pokojného francouze s vlajkou.

    Kde jsou najednou ti policejní samopalníci co se producírují po paříži od doby „je suis Charlie“ na každém rohu? To dostali všichni na měsíc dovolenou a odletěli kolektivně na výpravu do amazonské džungle, nebo co?
    A jakto že najednou po 2 letech přestal platit vyjímečný stav kdy se nesmělo demonstrovat a shromažďovat?

    1. Zjistil jsem, že nejde nic zjistit. Tedy ohledně zrušení výjimečného stavu v Paříži a stažení smíšených vojensko-policejních hlídek z ulic. Ještě koncem léta byly v centru, okolo Eifelky a dokonce i v Louvru ty hlídky vidět, ale už tam nejsou. Buď ty demonstrace vypukly díky stažení těch hlídek, nebo je to koordinovaný a postahovali je záměrně. To aby nedošlo k nějakému masakru, až někdo s dlouhou zbraní dostane šutrem do palice. Pařížské online kamery ale o víkendu nic takového neviděly /nebo nemají vidět, těžko říct/.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!