Galilejno

Featured Image

Soudruzi v Kocourkově se stále nemůžou smířit s tím, že Kocourkov není ústředním bodem vesmíru a přilehlých gubernií. On totiž není z geopolitického hlediska ani osina v prdeli. Prostě jan takový prd ve sklenici. A to soudruhy samozřejmě sere. A tak se furt snaží objevit, jak si prodloužit pé… ehm jak si zvednout důležitost.

A vždy, když se někde objeví nějaká hovadina, která je tak hovadská, že od ní dají významnější hráči ruce pryč, tak po tom kocourkov musí skočit. A jedním takovým významným projektem na prodloužení péra je Galílejno.

Ne, že by na navigačním systému v principu bylo něco špatného. Špatné je Galílejno. On to byl původně soukromý projekt. Jenže investoři nebyli dost na hlavu, aby sypali šílené prachy do projektu, který by někdy v roce 2008 mohl začít fungovat (nebo se spíš) jako GPS.  Tedy o 8let později, než konkurence. Nemluvě o rozvíjející se technologii GSM a jejím navigačním schopnostem přes rozhraní  JSR (V Kocourkově teda ne, ale v civilizovanějších částech vesmíru), které je dostatečně přesné pro uspokojivou navigaci v automobilu.

Kdo byl dost blbej (nebo dost hajzl) aby si osedlal mrtvého koně? Asi nepřekvapí, že Brusel. Projekt v Bruseli dostal nějaké fíčury: krapet se prodražil (o pouhých 38%) a krapet se opozdil původně o šest, reálně o dvanáct (zatím) let.

Někdy kolem roku 2010 už začínalo být jasné, že Galílejno je propadák (oni by se ho určitě soukromí investoři vzdávali, kdyby to byla toková pecka, jak Brusel tvrdila a tvrdí) a tak se začíná v Bruseli řešit, co s tou sračkou vlastně dělat. 6,9miliard eur je nenávratně promrdáno a vznik systému, který nikdo nepotřebuje, protože už dvacet let úspěšně používají všichni konkurenci, je zdá se nevyhnutelný. Kdo to sakra bude provozovat? Řekla si brusel. No a hádejte kdo se mohl přetrhnout, aby vlezl do Bruselské prdele a mohl si přestěhovat centrálu Galílejna do Pragau a tam živit nadbytečnou administrativní sebranku nadbytečného projektu? A tak soudruzi z Kocourkova mohli někdy v září 2012 představit své nové (nikoliv prodloužené chuje) administrativní centrum v Pragau. Prdel je, že od té doby furt nemá ještě co administrovat a do roku 2020 (pokud to půjde svižně) ani mít nebude.

Jenže dvakrát nevstoupíš do stejné řeky, ale do stejných sraček je počet vstupů neomezen. (parafráze pan Renčín) A tak hádejte, jaká sebranka blbů se hlasí o to, že vybuduje logistické sklady na družice Galílejna? Akorát chudáci zatím prý neví, kdo to zaplatí. Tedy eslivá kraj, nebo ministerstvo dopravy. Opičanům to ale může být vcelku jedno. Protože jestli to z jejich peněz zaplatí, kraj, ministerstvo, nebo bratrstvo kočičí pracky, furt to zacvakají oni.  Stejně, jako budou daňový nevolníci od roku 2020 platit provoz Galílejna, protože se dá předpokládat, že kdo přijde na trh s dvacetiletým spožděním, ten asi díru do světa neudělá (nemluvě o tom, že modernější  než konkurence bylo Galílejno v roce 2005).


24.08.2015 Dědek
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
191x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!