Free energy není (jen) pohádka pro blbečky

Featured Image

Existuje spousta energie, která je zadarmo. Můžete se připíchnout na dráty na vsi v noci pomocí žebříku a startovacích kabelů, můžete se válet doma na sociálce, můžete pálit odpad, můžete prohnat potok přes lopatky, můžete si osázet barák panelama, atd. Například panely s vakuovými trubicemi na ohřev vody jsou zajímavá investice, zvlášť když je koupíte z Číny…

Takto  si vyrábí koumáci v Africe elektřinu, stačí jen najít kus hliníku. Kyselá ovocná šťáva je všude. Tato technologie je co vím zhruba jediná, která může soupeřit s fosilními palivy jako benzín, nafta, LPG apod. co se týče dojezdu elektromobilu. Zde je cca stejná měrná energetická hustota. Navíc recyklace hliníku je vcelku jednoduchý proces a hlavně levný proces. Tomuto bude konkurovat leda výroba vodíku. Už zde zazněl názor, že vodík je neperspektivní, jelikož po něm kovy křehnou a to je bezpečnostní riziko při skladování. Není to tak docela pravda, nano – prášek či houba z niklu s obrovským specifickým povrchem dokáže za normálního tlaku a teploty adsorbovat 4% hm. vodíku (nic ve zlém, Sire Eltone). Kolik je to při 200 atm., které jsou běžně v tlakových lahvích nevím, ale bude to více. Takže bomby naplněné niklem budou zajímavé, přirovnal bych to ke skladování acetylenu. Ale jde klasicky pouze o medium, nikoliv o primární zdroj energie.

Nedávno jsem si postavil krystalku, která je taky vlastně free energy. Při stavbě jsem se inspiroval tímto zapojením,  které využívá elektrickou součástku do nedávné doby nevídanou. Ta se jmenuje ALD110900A, a nic podobného co do parametrů tu ještě nebylo. Krystalka hrála až překvapivě hlasitě a čistě, chytil jsem v noci i přes 20 stanic a nejsilnější byla slyšet metr od sluchátek. Postavit si to může v základní verzi každý, je to za pár korun. Ta zábava rozhodně stojí za ty prachy. Stačí pár věcí, které koupíte v prodejně elektroniky a nebo najdete doma a kus drátu k tomu. Já to zkoušel i s kouskem pyritu místo diody a hrálo to pěkně. Takže staší natáhnout drát nějakých 40m, mít dobré uzemění, kondenzátor, cívku, diodu a sluchátko a již pácháte přestupek, ne-li tr. čin vůči OSA. Také jsem si postavil verzi krystalky, která měla antény dvě, jednu naladěnou na nejsilnější stanici, odkud sbírala energii a tou zesilovala signál slabé stanice, kterou jsem poslouchal. Toto funguje a lze to spočítat, ověřit, poslouchat i potrestat.

ALD dodává i velice zajímavé moduly, které jsou k vidění zde. Takže čistě teoreticky, ano, šlo by do mobilu zabudovat zařízení které by vytvářelo potencál, který by se coby náboj sbíral a po nějaké době by tento mobil mohl „pípnout“ a tak být zaměřen. Předpokládám, že armáda a podobné složky takové moduly už užívají, např. pro bóje a pod. Až tyhle technologie budou v mobilech, tak mi mobil při hraní Quake III Arena nebude topit jak rybářský ohřívadlo. Zatím se to vejde na jednu velikou desku a je nutno si uvědomit, že velikost kondenzátoru je daná fyzikou. Tohle zařízení by okamžitě na desce mobilu rozpoznal i amatér.
Další bezva věc, která se dá využít je termoelektrická energie, vhodná především pro kanadské sruby a pod. Díky ní se dá nyní světlo z jedné svíčky zesílit údajně i 10x, což je pěkné, Bursík by měl jistě radost a skauti taky. Bohužel už i tuto technologii pohltila ropná lobby, viz zde a taktéž NASA mimo jiné na sondě Voyager a dokonce i spousta kardiaků dostala kardiostimulátor poháněný Plutoniem 238 ve spojení s termočlánkem. viz zde.

Co říci závěrem? Je důležité ujasnit si, co člověk hledá pod tím pojmem „free energy“. Já osobně to, co je v dané situaci volné. Nemůžu na jedné stránce ani vyjmenovat všechny zajímavé zdroje energie, které jsou zadarmo a nejsou využity, ale probůh, neplaťte na to nikomu dotace! Společnost, není-li mrzačena socialistickou EUrakovinou, jde cestou nejmenšího odporu a ztrát. Tímto vzdávám hold africké baterii, která je opravdu cool. Kdo byl v Africe a viděl, jak to tam mají, tak ví. V současnosti je u mně Nr.1 pro dopravu uhlovodík a pro svícení uran. Pevně doufám, že tomuto světu budou vládnout pragmatici, ale zatím to tak nevypadá. Stačí se podívat na Německo, které v následujících x letech zdvojnásobí cenu akcií ČEZu. Jen doufám, že naši zmrdi mají koule na to, že ty dvě nové jaderné elektrárny postaví. Podle volebních preferencí to tak ale nevypadá. Dle mého názoru a citujte mně klidně za 20 let: „S nástupem jaderných reaktorů IV. generace lidstvo přestane využívat ropu a po sléze i uhlí jako palivo a začne ji využívat jako cennou chemickou surovinu. Energetickým palivem se stane na 1000 let jaderný odpad a Thorium, které se nemusí ani separovat (má ho ale prakticky pouze Asie:-). Odpad z tohoto procesu pak bude nebezpečný po 250 let. Mezitím než toto dojde snad někdo konečně postaví fůzní reaktor a pak i rozmrazí Walta Disneyho…“

A halvně, vidím zásadní rozdíl mezi hledáním alternativní cesty a nebo free energy či eko-bio-pičo sektářstvím. Ti druzí jsou dobře rozpoznatelní tím, že neznají ani základy fyziky, nebo chemie. Nejde o hledání východiska, ale cesty. Hledají nějakou ideu, ke které by se mohli upnout a na ní postavit něco dalšího, co jim v životě chybí. Přijde mi to smutné. Typicky třeba protijaderný aktivista, kterého jsem se ptal na rizika jaderných reaktorů III. a IV. generace. Odpovědí mi bylo, že je to fůůůj a to nezpochybňuj a nebo seš proti nám. Nebylo to v Česku ale ve Francii, takže jsem dotyčného povzbudil v jeho konání s výhledem na budoucí investici do energetiky. Další sorta jsou zmdi, kteří vydělávají na naivitě vohnoutů a magorů. Těm jejich peníze a i případně nápravné zařízení ze srdce přeji. Rád bych ještě doporučil tuto knihu.

Žijte v míru a udržujte svoji zbraň v bezvadném stavu.


14.09.2011 info.crew
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
992x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:56
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!