František Matějka o Brexitu pro D-FENS - zpět na článek

Počet komentářů: 331

  1. Už první odstavec je hovadina. Těch 55 tisíc zaměstnanců EU (porovnej s ČR) by si práci našlo dřív než by sjel Matějka výtahem v paneláku ke vchodu aby zapálil rachejtli na oslavu.

    Tyhle vševědi co nevěří elitám .. čím blbější tim víc „nevěří Mainstreamu“. Zajímavy, na podobný sebedestrukční mem dojel posledně nějakej Jirka P, co taky neuznával mainstreamovou léčbu a léčil se logicky a přírodne hladovkou.

    1. Áčko: To jsou naprosté nesmysly, EU dala vzniknout celé jedné nové skupině státních zaměstnanců a konzultantů v soukromém sektoru, kteří bez EU doslova půjdou na dlažbu. Jsou v běžné státní správě neuplatitelní a ani tam pro ně není dostatek židlí.
      Další naprostý nesmysl je že je chybou nevěřit elitám. My už víme, že „elity“ jako třeba Juncker, Macron a Merkel jsou nade vší pochybnost zlí za zavrženíhodní neomarxisté.

      1. My už víme, že „elity“ jako třeba Juncker, Macron a Merkel jsou nade vší pochybnost zlí za zavrženíhodní neomarxisté.

        Plural majesticus nebo pocit skupinove sounalezitosti „spiklencu“, tech co „pochopili pravdu“ a tak. Nesidlite jako skupina ve francouzskem meste Menti?

        1. Áčko: Jsi dost mimo, není to žádná spiklenecká teorie, nýbrž realita.
          Důkaz zde, mít proslov na odhalení sochy Marxe se ti nestane z nedbalosti nebo nepozornosti.

          https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2411632-kupredu-leva-cina-poslala-do-marxova-rodiste-jeho-sochu-v-nadzivotni-velikosti

        2. Tihle tři, nevím zda neomarxisti, ale všichni svým způsobem darebáci, M and M navíc i vůči vlastním národům.

    2. JJ. Leštič kopí svého Janda a jeho družina v první řadě. Pak i ta osoba co dostala VŠ titul za práci „Sexuální život Spejbla a Hurvínka“. A co je mediální mainstream a jeho lži snad pěkně ukázal případ Špíglu, 7 let a prý mají 60 ověřovatelů než něco pustí do tisku/na sklo. Ha,ha. Medicínu do toho netahejte.

      1. Hele Rödle, neumim dementnewspeak, takze nevim co nebo kdo je lestic Janda. Na co kdo pise diplomku taky EU (podle tebe evidentene zdroj vseho zla) taky tezko muze. Overovatele ma Spiegel aby ho nenarknuli / a nezazalovali / ze siri pomluvy.
        Jde o stejny princip jako v te medicine, cim mene tomu clovek rozumi, tim vic si mysli, ze na neco prisel kdyz objevi nejakou „alternativni pravdu“.

        1. No možná jste fakt ignor, jinak by to asi chtělo echt elfí žaludek napsat po blamáži špíglu s jeho baronem Prášilem, že má 60 ověřovatelů, aby nešířil pomluvy.

  2. D-F: Co se podle Tebe stane první den po Brexitu?
    Pouvažuji o tom chvilku…..ummm… hovno?!
    Mám to podloženo mou kartářkou – https://i.pinimg.com/736x/e4/79/82/e47982d0f0e9ac70162fb53f5de7df8c.jpg

  3. Matějka?
    Sotva odrostlý puberťáček, naprosto nezajímavá figurka.

    Když bylo referendum, musel každého trochu vnímavého jedince upozornit manipulativní charakter kampaně. Matějka se ovšem nevšiml.
    A proč to teď zkouší?
    Protože prachy…

    :D

  4. Krasna ukazka, proc o Matejku ani nezavadit. Dohody? Zbytecne, vse pujde i bez nich. Kez by mlcel. On je schopny czexit uplne znemoznit.

    1. jenyk: Jen pro tvé info: Se Západem jsme čile obchodovali před EU a i za komunistů a žádné extra dohody na to nebyly. A ono stejně ani nebude obchodovat s čím, náš hlavní obchodní artikl autosoučástky do roku 2030 z rozhodnutí EU končí.

      1. tak ty seš solidně mimo, my máme mnohem větší věci na prodej a mohli by jsme je prodávat za pěkně tvrdou korunu českou. Lézt Ale evropě a západu do prdele znamená všechny tyto vědecké věci odevzdávat zadarmo za almužnu. Stejně tak jak jsem odevzdávali suroviny rusku, tak teď je odevzdáváme západu. Máme tady obrovský vývoj, mozky, které vymýšlejí úžasné patenty a ty tady meleš něco o autosoučástkách…. jak kdyby se měli auta přestat vyrábět. Vzpamatuj se.

        1. SkReT: To jsi zaspal dobu, auta se skutečně v celé EU přestanou vyrábět do roku 2030, český export do EU je zaměřen na autosoučástky a dopravní prostředky, věci na prodej jsme již dávno prodali do rukou zahraničních majitelů. Náš úžasný průmysl teď probíhá tak, že zahraniční majitel firmy v ČR se zaměstnanci z česka, polska, rumunska a ukrajiny daní zisky na Kypru a ekonomové si hodní triko nad exportem a HDP.

          1. jak – auta se skutečně v celé EU přestanou vyrábět do roku 2030 – nejaky slusny zdroj teto poplasne info ?

            1. trevor12: Už se to tady probíralo mnohokrát. Ačkoliv to na první pohled vypadá jako tradiční produkce magorů z EU, tak tentokrát je to konec, žádné auto nebude jezdit za 2,2 litru nafty a 2,6 litru benzínů, jak požaduje EU.

              https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/evropsky-parlament/eu-ma-dohodu-ke-snizeni-emisi-u-aut-do-roku-2030-maji-klesno/r~1150b5b2024411e9b2380cc47ab5f122/

              1. nevidel bych to tak tragicky, imho to ma vyvinout tlak na vyvoj novych technologii – pokud se to nepovede (ani migrace na elektro auta) bude muset EU posunout ucinnost tech limitu .. pro nas by to melo naprosto katastrofalni dopad na ekonomiku – automotive a k s nim spojene u nas muzou delat klidne 40% HDP

                1. trevor12: Jako že EU změní svoje stanovisko kvůli záchraně ekonomiky ČR? :-) Tak to nejlepší vtip tohoto týdne :-)

                  1. to se netyka jen ekonomiky CR, automotive tvori nezanedbatelnou cast HDP i v mnoha jinych zemich EU

                    1. trevor12: To máte pravdu, ale vůbec bych na to nesázel …

            2. Je třeba to chápat v kontextu. Samozřejmě, je možné, že se přestanou vyrábět auta – tak, jak je známe. Predikovat něco na cca 15let dopředu je oblíbený tah, je to dost daleko, ale ještě představitelné.
              Zcela jistě se bude vyrábět „řešení osobní mobility“, whatever it means. Třeba to budou auta, třeba něco jako auta, třeba kapsle, třeba páternostery na elektrokola. Ale něco se vyrábět bude.
              Žádnej strach.

              1. Childeater: Uvedení jakékoliv nové technologie do komerční praxe je otázka dekády, to znamená že již nyní by taková technologie musela být v prototypu, jenže není. Samozřejmě tím není dotčeno že nová technologie vzniknout může, ale až za delší čas.

                1. Mýlíte se, jaku.
                  Technologie tady dávno jsou. A nasazeny jsou také. Máme nástroje na to, abychom zbavili města automobilů a dosadili nový produkt. Povšimněte si, jak bouřlivě se rozvíjí systém hromadné dopravy, sdílené dopravy, atd. Těžiště zájmu se přesouvá do projektů „smart cities“, propojených a elektronicky profízlovaných městských čtvrtí, kde si budete moci půjčit elektrokapsli v páternosterovém systému garáží, kde budou smart kapsle smart dobíjené a dojet s ní na squash nebo na nákup.
                  Na vidláky se smrdutými auty, kteří se belhají ze satelitů do města za prací bude šlechta z města hledět skrz prsty. Uvidíte za těch patnáct let. Vy si pořád myslíte, že potřebujete vyvíjet převratné technologie – hovno, leda.
                  Úplně Vám postačí vytunit technologie stávající a zapojit marketing.
                  Copak jste si nevšiml, že tady začala vyrůstat celá generace (miléniálové), kterým automobilová individuální doprava říká mnohem méně, než nám?

                  1. Childeater: Sdílení automobilů ve větším měřítku zatím v historii vždy opakovaně selhalo a soudě dle stále narůstajícího obsazení parkovacích ploch a provozu na silnicích se nechystá opak. Samozřejmě se mohu mýlit, ale rozhodně tomu nic nenasvědčuje.

                    1. Jako obvykle jste se chytil toho nejméně důležitého z mého příspěvku, ale budiž.

                      Krátký výtah z toho, co jsem napsal:
                      výroba aut se spalovacím motorem začne mít sestupnou tendenci (tzn. celkové množství vyrobených aut se bude pozvolna snižovat). Ta doba již nastala. Nesouvisí to s technologiemi nebo EU normami, ale s marketingem a smýšlením nastupující generace, kde je mnohem více jedinců, kteří auto vlastnit nemohou anebo nechtějí a jsou připraveni využít alternativ v oblasti individuální přepravy.

                    2. Childeater: To jste pochopil úplně obráceně, nová generace bude drandit v autech i v časech studií, ještě před tím než si pořídí první auto. My jsme v těchto časech chodili pěšky a jezdili autobusem a vlakem, část nové generace si místo toho půjčí sdílené auto. Až se finančně zmátoří, koupí si auto úplně stejně jako my. Také se nově objevuje druhé auto v domácnosti, to dříve byla věc nevídaná.

                      Rozvoj příměstské dopravy souvisí s nedostatkem parkovacích ploch v centrech, většina vesničanů to řeší tak že autem dojede na nádraží nebo zastávku a dál pokračuje dopravou. Zkuste jet veřejnou dopravou jinam než do okolí velkých měst a začnete mít neodbytný pocit opatřit si auto :-)

                    3. jak
                      8.3.2019 v 10:08

                      Nově se objevuje třetí auto v rodině. Pokud to není naprostá chudina, tak už většina dvě auta má.

                      Mileniálové je akorát žvást, je to vrstva co si zatím nenabila hubu vo realitu, až to nastane, tak se věci vrátí do normálu, nemám strach. Je teda fakt, že z tédle generace asi vzejde eště míň dětí, bude eště víc svobodnejch matek a naopak těch, co deset let protrajdají po světě, pak deset budováním kariéry a ve 40 v nájemním bydlení za dvacku měsíčně zjistí, že by vlastně chtěly děcko…

                    4. To ale přece nic nemění na pravdě toho, co jak napsal. Všechny sharingové projekty dříve nebo později skončily v okamžiku, kdy jim skončily dotace ze státního / obecního cecku a měly na sebe začít vydělávat vlastním umem.
                      Jinak dopravní prostředky se stále vyrábět budou. Budou to nejspíš autíčka na baterky, což je IMHO slepá cesta, takže autoprůmysl bude existovat i nadále, ale bude sakra zeštíhlený. Na výrobu elektromobilu není zapotřebí tolika lidí a technologií jako na výrobu auta se spalovacím motorem. Ale nejspíš poroste poptávka po odbornících, co budou rozumět PLC a robotice, protože ta auta budou montovat ve stále větší míře roboti.
                      „Copak jste si nevšiml, že tady začala vyrůstat celá generace (miléniálové), kterým automobilová individuální doprava říká mnohem méně, než nám?“ Toho se osobně šíleně děsím, protože tahle generace nemá dostatek erudice (rozumějte: je zdegenerovaná natolik) k pochopení, že to, co je vhodné jako městské řešení dopravy, se nehodí těm, co bydlí mimo město a je tudíž schopná totálně paralyzovat dopravu na venkově. Možná se na nás mimoměstské budou koukat skrz prsty, mně to nevadí, já město k životu nepotřebuju. Potraviny nakoupím i ve vedlejší vesnici, tamtéž si i nechám opravit auto a zaměstnavatele či školu si budu vybírat i podle toho, jak kvalitní možnosti k parkování ve svém areálu mi nabídne. Kulturu obstará večerní posezení s voňavým kafem nebo čajem v altánku na naší zahradě s výhledem do lesa na straně jedné a do údolí na straně druhé, zboží mi dodavatelé dovezou až před barák. Myslím, že vzniknou dvě paralelní společnosti – městské se svými ekologistickými a profízlovanými čtvrtěmi a svobodnější venkovské, které budou mít jen pár styčných bodů.

                    5. CzechDave: No a dostáváme se ke zlatému hřebu večera: :-) Elektromobily se v roce 2030 nepochybně vyrábět budou, ale ne v EU, kromě sportovních a luxusních modelů. Okopírovat nějakou Octaviu splňující Euro 6 je pro číňana stále problém, okopírovat elektromobil (bez autopilota ale ten v EU stejně zatím není povolen) již nikoliv a akumulátory pro elektromobily vyrábějí v Číně již nyní.

                    6. jak – Norsko je naprosty extrem ve svetovem meritku, podil elektromobilu na celkovem poctu aut v provozu 11%, podil elektromobilu u nove zakoupenych automobilu 2108 – 50% !!!, imho Cinany bych vubec nepodcenoval jednak prodavaj daleko nejvic elektromobilu (coz je pochopitelne vzhledem k velikosti populace…) 2.250.000 ks za minuly rok ale co je hlavni Domestically-produced vehicles accounted for about 96% of total plug-in electric vehicle sales .. cili zadne druhe housle ale domaci prvovyroba byt ty znacky asi nikdo zatim nezna a zatim se moc nesoustreduji na export …

                      https://en.wikipedia.org/wiki/Electric_car_use_by_country

                    7. kazde zacatky maji porodni bolesti – holt nestihaji instalovat nabijecky vzhledem k rychlosti penetrace elektromobily …

                    8. Tak „porodní bolesti“, jo? :-D

                    9. RomanL
                      8.3.2019 v 14:48

                      Ve čtvrtek sem zahlíd další hřebík do rakve nové vlny baterkotentononců. Provozovatelé pump jim šlohli jejich vlastní myšlenky nabíjecích stojanů (trolol) a na Vinohradech v husté zástavbě sem zahlíd pumpu ve velikosti kontejneru (nádrž+jeden mikropočítač) se dvěma tankomatama. Zabere to tolik místa co nabíječka, akorát to obslouží za den jenom tisíckrát víc aut. Checht :D

                    10. Osobně bych elektromobil coby dojíždědlo do práce také bral. Stačí mi něco velikosti Rapida s dojezdem v zimě aspoň 200 km na jedno nabití včetně udržení tepelného komfortu v kabině (topení, výhřev sedadel, whatever…). Nepotřebuju kdejaká elektronická hejblata a čidla na každou kravinu jako u Tesly, stačí mi mechanicky a elektronicky až absurdně jednoduché auto (elektrické snad jen vyhřívání sedadel a zrcátek, stahování oken), maximálně nějaké ESP a ABS, aby cena bez baterií byla co nejnižší a aby kompletní elektromobil nestál jako luxusní limuzína. Myslím, že by pak hodně lidí přešlo na elektromobilitu a spalovací auta by sloužíla jen pro jízdy na dlouhé vzdálenosti. Zatím ale není k mání nic použitelného. Buď je to supervybavená a tedy i superdrahá tesla, nebo nákupní tašky s mizerným dojezdem za cenu prémiovek. Hybrid není úplně dobrým řešením protože má dva motory (spalovací a elektrický), takže je z principu až příliš komplikovaný.
                      Číňané zřejmě umí elektromobily za takto nízkou cenu vyrobit i prodat, proto mají v tomto směru prvenství a proto jejich elektromobilní vlak ujíždí ostatnímu světu.

                    11. mne by stacila jen o trochu lepsi jesterka z nadrazi .. :)

                    12. Trevor12: Něco takového si koupit můžete už teď, kapotovaných čtyřkolových skůtrů na baterky je na našem trhu dost. Akorát ty jejich šílené ceny, maximální rychlost do 45 km/h a dojezdy řádově v desítkách km (v kopcovitém terénu ještě méně) činí tyhle vehikly naprosto nepoužitelnými pro mé potřeby.

                    13. trevor12: Když to budete pořádně dotovat, tak můžete i pěstovat banány na Václaváku, i lidem nanutit elektromobily, ale fungovat to nebude tak jako většina dotací. Elektromobilita v Norsku se přes veškeré dotace zhroutila, asi 2/3 provozuschopných elektromobilů nelze reálně provozovat a vyhlídky jsou špatné, norové ze zoufalství skupují jeté benzínové a naftové vozy.

                    14. A zase snůška výmyslů, jak je u tebe zvykem. Už jsem tě několikrát usvědčil ze lži, přesto pokračuješ stále ve stejném stylu…

                    15. ohledně sdílení aut bych viděl stejný model jako u sjezdových lyží. před dvaceti lety se tvrdilo a všichni se na tom shodli, že 95% lyžařů přestane vlastnit lyže, a pojedou do hor nalehko, a lyže a boty si půjčí v půjčovně přímo pod sjezdovkou přesně podle nálady a typu sněhu aktuálně na sjezdovce. svoje boty a lyže že bude vozit jen pár exotů.
                      nyní s odstupem to dopadlo tak, že se vyrojilo spousta půjčoven, a většina toho zkrachovala nebo stagnuje, protože 80% lyžařů má furt vlastní lyže a vozí si je s sebou, a v půjčovnách co přežily se půjčují lyže hlavně na celou sezonu (což odpovídá spíš leasingu než sdílení) anebo se klienti rekrutují z těch, co to chtějí jednou zkusit a příště nepřijdou.

                      úplně stejně je to samozřejmě i s bicykly, tenisovými (skvošovými a badmintonovými) raketami, akorát ty plastové kánoje, ty jsou výjimka. asi proto, že se do sklepní kóje fakt nevejdou.

                    16. cena rozhoduje, pujcovny lyzi byly prilis nenazrany …

                    17. půjčovny (nebo sdílárny) aut budou „nenažrané“ úplně stejně. malý servisní ček, myčka a vyluxování po každém vrácení z hodinového vypůjčení, papíry, marketing, plochy, garáže, přistavování aut, častější servis…. prostě úplně stejně jako lyže.
                      reálně bude nákupní taška od 500kč/20 éček na den. to dá každej rád v půjčovně někde na dovolené na malorce nebo na kanárech, ale čtyřikrát do týdne v místě bydliště? nevím nevím. leda snad, že by alternativou bylo parkovné pětistovka na noc a auto z půjčovny by bylo od toho osvobozené.

                    18. muze tam byt rozdil – v kazdem konkretnim lyzarskem stredisku predpokladam byla presne jedna pujcovna – cili monopol

                      zatimco u sdileni aut muze na stejnem uzemi fungovat vice subjektu – konkurence – nizsi ceny …

                    19. ani konkurence nedokáže srazit některý fixní náklady, pokud nepůjde na dumping. Náklady na pořízení, servis, čištění, údržbu… tam se to moc srazit nedá, protože bys zase musel mít patřičnou konkurenci všude, jenže nakonec stejně naraziš na cenu práce. Třeba servisů který jsou objemově zvládnout velký fleety v rozumný době je málo a nebudou dělat za hubičku.
                      když se podíváš na půjčovny aut, tak je jich sice po kokot, ale cenově jsou na tom tak nějak podobně a z kartelových dohod bych je teda nepodezříval.

                    20. muze se objevit neco jako jako Flixbus za kterym bude nejaky hedge fond apod., bude srozumen s tim, ze prvnich treba 10 let to bude dotovat a obsazovat market share …

                    21. Jo, ale je pak otázka, co udělá po těch deseti letech. Asi bych nesázel, že to dotuje s vidinou vščného prospěchu všeholidu. To může tak akorát stát, kterej se nemusí ohlížet na tvorbu zisku.

                    22. Navíc je potřeba to splatit dřív než to klienti rozmlátěj natolik, že si to nikdo další nepůjčí a ještě něco vydělat.
                      Nedávno zkrachovala nějaká pařížská autosharingová společnost a to i přes to, že sharovala nějaký levný mrdky. Největší průser nebyl paradoxně ten, že by to kunčafti nabourali nebo omlátili, ale že tam nechávali neskutečnej bordel a různě politý a poblitý sedadla, takže jim strašlivě vyskočily náklady na čištění a poklesl počet zájemců, protože kdo by chtěl jezdit v prasečinci.
                      Což je zásadní problém se sharingem – k cizímu se lidi holt chovaj jako prasata. Viz ten „vtip“ o tom, který auto dokáže jet stovkou na dvojku – no přece služební.

                    23. shane – ale tak vychovavat lidi ke slusnemu chovani k vypujcenemu predmetu jde treba pres rating (s overenim totoznosti zadatele) nebo slozenim kauce

                      napriklad nakupy na ebayi jsou diky tomu celkem kultivovane, je to i o tom, ze ebay (nebo paypal ?) proste vetsinou vraci penize nakupujicimu v pripade podvodu

                    24. (oba) jo, jenže ebay je třetí strana, zprostředkovatel, tudíž je (teoreticky) nestranná. Ve sharingu máš strany jenom dvě a navíc musíš dokázat, kdo to zasvinil. Což se patrně dokazovalo celkem blbě. Neřek bych, že ti Francouzi byli altruisti co by nechtěli hodit úhradu nákladů na viníka. Tohle se samozřejmě dá eliminovat přebíráním vozidel a následnou kontrolou, jenže to už musíš mít konkrétní přejímací místa a personál, čili klasický autopůjčovny, což ale poněkud popírá myšlenku sharingu.
                      Výchova lidí je fajn, ale to jsme zase u toho evergreenu „myšlenka je super, jen lidi to kazej“ Pět šest generací ústavní výchovy a je to v suchu.

                    25. tu naslednou kontrolu muze provest nasledny vypujcitel a nahlasit pripadne vady .. kdyz se na stejneho predchoziho uzivatele takhle sejde vic stiznosti, snizi se mu rating nebo mu uz nic nepujci nebo za zvysenou sazbu (motivace ke slusnemu chovani)

                    26. Jo, a já řeknu, že to poblil následný vypůjčitel a snaží se to hodit na mě a ať mi ukáže důkaz, že jsem to byl já. „Kdo to říká ten to je, tomu se to rýmuje“. Tohle jsem zažil v práci se služebníma autama.

                    27. pokud ty stiznosti na konkretniho vypujcitele se budou opakovat od ruznych naslednych vypujcitelu je tam silna pravdepodobnost kde je nejspis pravda …

                    28. Pak je ovsem super cesta, aby to hlasil ten, co to zasvinil a hodil to ma toho pred nim. A ted zjistuj, jestli je oznamovatel smolar, hypersenzitivni ma spinu nebo prase, co obvinuje jiny.

                    29. opet z velkeho mnozstvi udaju poskytnutych ruznymi uzivateli lze rozklicovat pravdepodobnosti skutecneho prubehu deje, myslim ze prislusny software by to umel z toho vytahnout … v praxi kdyz bych si mel takto pujcit nejake auto bych naprosto presne specifikoval kazdy konkretni skrabanecek na karoserii atd.. jako kdyz si pujcuju auto v cizine do protokolu o predani – nemam zajem nasledne platit za cizi chyby

                    30. do toho ovšem musí zasahovat nějaká vyšší autorita, třeba provozovatel půjčovny. nebo provozovatel webu. a ani to nestačí, ony začnou vyskakovat krysy.
                      kdybych měl čas a chuť, popsal bych roztomilou příhodu, když moje velitelka prodávala nějaké větší množství kojeneckého vybavení po našich dětičkách a měla na nějakém mimibazaru (? vím já kde? prostě na nějakém inzertním prostoru) větší množství inzerátů zároveň. něco hned koupila jistá paní D., a okamžitě velmi hnusně ohodnotila na tom webu prodejce a ozvala se s nabídkou, že hodnocení smaže když….. (no, chtěla trošku víc než slevu). no, už si to moc nepamatuju, nebyl to s tou paní D. příjemný zážitek.

                    31. jasne ze spousta lidi jsou necestni ale slo by je treba motivovat ze u prvnich x pujceni je cena XY a pokud bude vse v poradku od dalsiho pujceni uz jen YZ (proste nejaka motivace k dobremu chovani)

                    32. opet oznamit mimibazaru neferove jednani konkretniho uzivatele, kdyz se jich sejde vice na stejneho uzivatele, nejaka forma „potrestani“ pokud to identifikace daneho trziste umoznuje (pokud ne, chyba trziste)

                    33. tak. šérovat se dá možná v rámci širší rodiny nebo velmi dobrých přátel nebo se šérování musí poměrně tvrdě lídrovat (typicky horské chalupy, bývalé podnikové chaty, které si koupil ad hoc vytvořený spolek několika desítek lidí co spolu kamarádí, a i tam musí někdo dělat zlého strýčka a arbitra, kterého všichni nenávidí a jakžtakž ho ovšem poslouchají, a jeho odchodem vzniká bezvládí které vyústí v plundrování a kompletní rozhádání se. čest výjimkám, kdy si zlý strýček vychová nástupce a štafeta jede dál). jinak je možná jen klasická komerční báze půjčoven, a tam jsou holt kosty, které lze stlačit jen někam, a níž už ne.

                    34. Shane: Tak tak, řidiči (a uživatelé) MHD by mohli vyprávět, co za neskutečná prasata občas MHD využívá. U carsharingových firem se tohle projeví ještě víc, protože v sharovaném autě není řidič ani průvodčí, který by na prasata během převozu působil jako prevence nebo je přímo pacifikoval. Ale vysvětlujte to melounům a pomateným ekopubošům s jejich vlhkými komunistickými sny o sdílení všeho a všech :D.

                    35. Nejen autobusáci. Když jsem dělal v mekáči… Lidi jsou prostě dobytek a navíc Syndrom rozbitého okna funguje, takže čim ošuntělejší auto si půjčí, tak tim víc se tam budou chovat jako čuně.
                      Sharing jakžtakž funguje v malém měřítku mezi dobrými přáteli nebo prověřenými lidmi.
                      My si takhle kupujeme zeleninu, zemědělec ji přiveze na dohodnuté místo, uskladní, podílníci přijedou, naváží si to a odvezou. Platba předem. Nikdo nehláídá kolik si navážíš a funguje to. A bude to fungovat dokud se neobjeví někdo, kdo bude nenažranej a bude brát víc než mu náleží. A čim víc lidí z různejch sociálních skupin tam bude, tím větší pravděpodobnost, že se někdo takovej objeví. Takže jako okrajová alternativa dobrý, ale jako recept pro všechny nepoužitelný. To samý sharing.

                    36. Lukas B.
                      8.3.2019 v 12:41

                      Včera sem jel za takovou elektrokabelou v centru. Do dodáfky bych dal tydle věci čtyři, bylo to tak malý, že i lidi normálních rozměrů musí mít problém se vejít na ty dvě sedačky vedle sebe, jezdilo to s ohledem na trakci elektromotorů dost nevyzpytatelně a cena pouhých 6 Kč/min. Skvělý do centra, kde člověk 90 % času ve špičce prostojí v zácpě :D

                      Není to dražší než taxík, neřkuli über, a to vše při třetinovým komfortu a nevejde se do toho ani kufr? Možná batoh na sedadlo spolujezdce :D

                  2. Od svých dítek jsem celou jejich pubertu a raný dospělý věk poslouchal podobné pohádky, prognosy a vlhké sny.
                    Dnes mají ve svých rodinách zatím po dvou autech a to jen proto, že vnoučata jsou ještě malá. Klasická srážka s realitou :-)

                    Nehledě na to, že Evropa opravdu dnes nehraje žádnou roli.
                    Čína, Indie a Afrika to je nějakých 3 mld lidí a pro ty osobní vlastnictví auta je a ještě dlouho bude zbožným přáním a znakem spol. statusu ..

                  3. Technologie tady nejsou. Hromadná doprava neřeší problém „poslední míle“, železnice je nekonkurenceschopná, protože chybí nové tratě a staré mají nedostatečnou kapacitu, vybudovat traťě je otázka na desetiletí.

                    Máte tu stárnoucí populaci, která je schopná řídit 100 km auto, ale není schopná kodrcat se někam v MHD, pro ně hromadná doprava není řešení. Sdílené dopravní prostředky řeší pouze menší část problému.

                    Elektrokapsle jako řešení poslední míle je super nápad, ale vybudovat dobíjecí infrastrukturu na sídlištích bude trvat dlouho a na silnicích to vypadá, že lidi chtějí spíš SUV než nákupní tašky. S EU normami naopak souvisí to, že výroba nákupních tašek pomalu končí.

                    90% mileniálů kolem mě, kteří na to mají dost peněz, mají auto. Pokud jim něco chybí, tak jsou to parkovací místa. Opovrhování autem mnohdy skončí v okamžiku, kdy nemocného haranta potřebují dovézt k doktorovi …

                    Pokles spalovacích motorů a nástup hybridů není dán poptávkou ye strany mileniálů, ale dotační politikou – platí to v EU, v Norsku i v USA.

                    Jo, šlo by to bez aut, ale vyžaduje to totální proměnu fungování společnosti – transformaci způsobů práce (teleworking), bydlení, distrubuce energie, dopravní infrastruktura, trávení dovolené, trávení volného času …

                    Vzhledem k umělému způsobu, kterým je zánik automobilismu tlačen, hrozí že nedojde k plynulé transformaci, ale k ekonomickému kolapsu.
                    Že je ten tlak umělý lze doložit právě o vzrůstu zájmu o energeticky neefektivní SUV, který se děje navzdory tlaku na snižování emisí CO2.

                    1. „Opovrhování autem mnohdy skončí v okamžiku, kdy nemocného haranta potřebují dovézt k doktorovi …“

                      Přesně tak, dokud jsme byli sami nebo s jedním děckem, dalo se to vlakem, busem i po svých. S rostoucím počtem harantů se autíčko sakra hodí. Třeba když dcerku na dovolené v České Kanadě rozbolel zub, který musel ven. Hrkotat se autobusy 4 hod…

                    2. Ve městech to řeší taxíky. S vyjímkou silvestra přijedou skoro okamžitě. Na čundru je to holt problém se kterým se musí počítat. Ne každej má touhu a potřebu všude jezdit autem. Čímž nijak nebrojím proti automobilům, prostě sto lidí sto chutí.

          2. Nejlepší je, když se trollové pohádají mezi sebou :-)

      2. Od decembra 1994 ste mali platnu pristupovu dohodu s EU ktora uz vtedy zjednodusovala obchod. Cize spominat casy pred EU je vcelku zbytocne. A obchod so zapadom za komunistov? Aky to bol objem v porovnani s dneskom?

  5. Panu Matějkovi jde jen o koryto, jinak by se přidal k Okamurovi a společně tak prosazoval CZEXIT.

    Už jen ta naivní představa, že Británie opustí EU je úplně mimo. Teď si odhlasují odklad o 21 měsíců a během té doby udělají referendum o nevystoupení z EU, které cinknou aby se v něm nemohli vyjadřovat lidé žijící z vesnic. Ve stejné podobě jak se dělalo referendum o přestěhování nádraží o kterém mohli rozhodovat jen lidé žijící v Brně, neboli lidé toto nádraží neužívající, ve smyslu budeme tak dlouho dělat referenda než to výjde tak jak chceme.

    Další věcí je, že odchod se stávající dohodou, kterou (ne)vyjednala Mayová, vlastně není odchod, Británie by se stala na natvralo vazalem EU s povinostmi a žádnými právy. Schválením dohody o BREXITU ve stávající podobě, by byl vlastně konec a kapitulace Británie. Bylo by to vlastně největší výhra New World Order ve smyslu jedné unifikované multikulti společnosti, ze které se defakto stane Britský chalifát.

    1. Skřete, ty jseš eurofrikulín jak vyšitej. Jako ten tvůj sedmilhář Okamura. Navíc jsi v poslední době změnil slovosled a rétoriku, takže to na mě působí tak, že sis na toho magora jen hrál, anebo jseš obyčejnej mulťák. Buď jak buď, jsi trapácká figurka. A i kdybys na mě zpoza obrazovky vylil kýbl těch nejhorších hoven, já se tomu akorát vysměju.

  6. EU se chce Británii pomstit to je jasné. Nám by se mstila ještě víc. Musíme doufat, že se toto zlo rozpadne. EU se stává Orwelovskou dystopií. Doufejme, že se co nejdřív rozpadne, jinak je s námi Amen.
    https://www.epshark.cz/clanek/1697/eu-orwell-na-plny-plyn

    1. EU v tuto chvili taha za silnejsi provaz a kurevsky dobre to vi, to neni msta, to je vyjednavani ze silnejsi pozice a EU na tom chce trhnout co nejvic. Ze zrovna tady budu psat tohle, to bych necekal. EU chce na tom dohadovani trhnout co nejvic, protoze odchazi 3. nejvetsi trh EU(2. kdyz ma Britanie dobre obdobi). Soucasne odchazi prispevatel do rozpoctu(zatimco my stale vice vycerpame nez kolik dame IIRC). Nase dohadovani by probihalo jinak. Nemecko tu ma obrovske zajmy a my mame celkem zajimavou pozici, ale tim to tak nejak hasne.

      1. Ono je to ešte oveľa horšie. Bruselské elity sa za tejto junckeriády (inak predtým bol šéfom organizovanej zločineckej skupiny daňových výpalníkov zvanej Luxembursko – škody budú v stovkách miliárd) utvrdili v tom že sa cítia byť samostatným mocenským centrom ktorému tie národné štátiky tam dolu len bránia v rozlete a utužovaniu centralizačných reťazí „ich“ euroríše.

        Taký Juncker samotný by nielenže nemal čo pľuvať jedovaté sliny a chrliť vyhrážky raz na východ (V4) raz na západ (Briti) či na juh (Taliani, Gréci), ale vôbec by sa ako nevolený úradník ani nemal čo vyjadrovať k tomu čo robia jeho zamestnávatelia a majitelia Únie, on by v podstate mal čakať na to čo tie členské štáty (personifikované premiérmi a ministrami) vyprodukujú, a to bez reptania vykonávať a byť za to kontrolovaný.

        Netreba už ani dodávať že totalitný centralisticko-diktátorský charakter dnešnej podoby EU najlepšie dokumentuje fakt že je to presne naopak. Eurozákony vznikajú tlakom najrôznejších monopolistických a ideologických lobistických skupín a po byrokratickom procese si malé štáty dobre rozmyslia či budú vyskakovať proti „múdrej väčšine“. Nehovoriac o tom že kočovný cirkus zvaný europarlament nemá ani formálnu možnosť navrhovať zákony a tak tí trafikanti odmávajú v podstate všetko čo im podhodia.

        Takže čo je cieľom junckerskej euromafie (slintajúcej po svojej europolícii a euroarmáde)? No samozrejme… neúspešný brexit s návratom ovečky do košiara. A toto budú potom používať na večné časy ako kladivo na akéhokoľvek nespokojenca (normálne počujem JUNKera: Chcete britskú cestu?).

        A keby britskí Labouristi boli štandardní bruselovlezdoprdelistickí neomarxistickí eurosocani (a nie paleomarxistickí corbynovci, navyše zrovna neskáču ako bruselokrat pískne), už by boli nainštalovaní k moci a celý brexit by bol zahratý do autu, najlepšie euroriešením s opakovaným referendom až do žiadaného výsledku. Ale okolo Corbyna sa to tam len tak hemži ksichtami ako vystrihnutými z príručky pre SJW, takže už bolo počuť prvé vyjadrenia že si toto „euroriešenie“ vedia predstaviť.

        A tak tetka Májová (zarytá REMAINistka) ktorú poslali na politickú samovraždu bude donekonečna rokovať, točiť neprijateľné návrhy a odklady kým sa nenájde spôsob ako celú túto nepríjemnosť s hlasom ľudu elegantne pochovať.

        Tu treba samozrejme povedať že aj tvrdým rétorickým toryovským brexiťákom (typu Johnson či Mogg) je jasné že reálne žiaden brexit nebude (ani ich vo sne nenapadlo žeby to referendum mohlo prejsť) ale zasa dá sa na om vytĺkať politický kapitál (však kvôli nemu to Cameron celé spískal).

      2. Commonwealth je větší než celá Evropa dohromady a z větší části jsou to přímořský státy, takže ti vypatlaní papaláši si tahají možná tak za svoje péra.

        1. Commonwealth jsou v drtivý většině africký a asijský žebrákostány. Indie není člen, má nějakou prapodivnou variantu přidruženého členství a Austrálie a Kanada mají vlastní zahraniční a obchodní politiku a žádný velký obchodní partner pro UK nejsou, protože mají poměrně malý a vzdálený trhy a Kanada má navíc dohodu o volném obchodu s USA kterou UK nemá šanci trumfnout.
          Ke všemu členství v Commonwealthu nikoho k ničemu nezavazuje a v podstatě ani k ničemu není, jen pro dobrý pocit Británie, že jim z impéria ještě něco zbylo, protže všechny země Commonwealthu mají na Británii zcela nezávislou zahraniční a obchodní politiku. To není jako Francie která si svoje kolonie stále ještě ekonomicky drží pomocí CFA Franku a dalších věcí.
          No a jako bonus, země Commonwealthu už dávno s Británií obchodují co to jde a není reálné, že by tam Británie dokázala lifrovat další zboží nebo alepsoň částečně saturovat případný výpadek z obchodu s EU. Naopak ji ze zemí Commonwealthu vytlačuje Čína.
          Británie má ještě i nějkaé kolonie, ale tam je situace takové, že by se jich UK velmi ráda zbavila, ale ty země se jí drží jako hovno košile, protože jde o ostrovní prdele prakticky bez vlastních příjmů žijící téměř výhradně z peněz z Británie a bez ní by skončily někde ve středověku.

          1. Nový smlouvy o volným obchodu s většinou členů už jsou nachystaný a čeká se jen na to, až bude mít UK pravomoc je podepsat. Voni totiž teď jako členové uhnije nemají pravomoci vyjednávat si svoje obchodní dohody s dalšíma zeměma, a to včetně členů Commonwealth, víme?

    2. senil: Že se EU do deseti let rozpadne, je jasné. Možná se předtím rozdělí a máme-li v něco doufat (a také svou činností přispívat), tak v to, že nebudeme v německé (sebevražedné) části. Visegrádská čtyřka je podle mně životaschopným projektem.

      SkReT: Nevím, zda se Matějka s Okamurou byť jen setkal. Pokud ne, pak zbytečně háže flintu do žita a (opět) štěpí protibruselské hnutí.

      1. To půjde ztuha, nebýt v německé části, vzhledem k tomu, že ekonomicky nás Německo naprosto ovládlo.

        1. Na druhou stranu funguje i dialektika pána a raba, pokud jsme závislí my na Německu, jsou závislí i oni na nás.

          1. A až (pokud) na nich závislí nebudeme, tak zkrátka půjde život jinými cestami.

            1. Jo, Německo nebude mít přebytkový rozpočet*, my o třetinu schudneme** a lidi závislí na státních penězích na tom budou obzvlášť blbě*** Ale budeme svobodní. Asi.

              * momentálně asi 1.4 bilionu Kč, tj skoro celý roční rozpočet ČR
              ** říkal Václav Klaus ml
              *** třeba invalidní důchodci

              1. To se ví, že by bylo lepší kdyby se poměry v EU nějak ustálily a tak zvaně bylo dobře. Spíš si myslím, že nám nic jiného nezbyde. Na jistou dobu určitě.

                1. Ono odejít jde celkem snadno a neni ani potřeba vést žádná vyjednávání. Jenže odchod (ať už za jakýchkoliv podmínek) má svou cenu. A je otázka, jestli se nám ta cena vyplatí. Což zjevně zatím nevyplatí. V krátkodobém hledisku se to nevyplatí ani té Británii a to je to na rozdíl od nás sedmdesátimilionová velmoc.
                  Jinak za mě teda tvrdý Brexit. Sice je to bude kurevsky bolet, ale budou nezávislí a budou mít budoucnost čistě ve svých rukou (v rámci globalizace, teda. takže můžou taky splakat nad výdělkem). Softbrexit sice zmírní ekonomické dopady, ale budou na EU závislejší než když byli členy.
                  Odvolání Brexitu je v současnosti pro Británii katastrofa, celá desetiletí si vydupávali výjimky pod pohrůžkou vystoupení z EU a pokud by se připlazili zpátky, tak tahle jejich vyjednávací páka padne jednou pro vždy a každej jim příště nasere.

                  1. Já osobně sázím na to, že se ten Brexit zkrátka neuskuteční, a tím pádem se posere i to, co se ani posrat nemělo a pak začne ten pořádný hukot. Pokud k Bt dojde, s žádnou trágou vůbec nepočítám.

                    1. Ja tipuju, ze se to zadre nekde na puli cesty a kazda ze stran ten stav bude prezentovat podle sveho, protoze kazda bude chtit urvat ty nejvetsi vyhody.

                      Telefonoval jsem dneska s jednim Svycarem, musim za nim jet nekdy za tyden, tak pokecam sireji. Nicmene on tohle tema brexitu taky natukl a bylo to presne ve stylu „nam by nevadilo, nez nevstupil, ale zes vystupil“, z cehoz zrovna Svycari zrejme maji jundu.

                    2. Švýcaři s jejich faxovou demokracií vůči EU maj co říkat. O tom svém referendu o omezení volného pohybu osob z EU radši nemluvěj a v tichosti dělaj, že se nic takovýho nestalo, aby nemuseli voličům vysvětlovat, proč je s tim nápadem EU poslala do prdele a oni na to kejvli.
                      Jinak problémy si dělaj Britové sami, protže nakočili do něčeho, o čem ani netušej co by vlastně měli chtít. Dohodu vyjednali, vzápětí pohřbili, Mayovou pověřili aby místo Irské pojistky vyjednala „nějakou alternativu“, aniž by řekli jakou a tak vůbec.
                      Jejich původní představa byla, že budou mít všechny výhody členství a žádný závazky, jenže nemaj sílu jak donutit EU, aby jim na tuhle představu kejvla. Navíc měli takový postavení, že prostě neeexistuje možnost, jak by si výstupem zajistili lepší podmínky než jaký měli jako členové. Což ostatně nejde u žádnýho spolku, aby měli nečlenové lepší podmínky než členové, to by ten spolek ztratil smysl. (s vyjímkou Varšavské smlouvy neblahé paměti, ta napadala výhradně svoje vlastní členy, takže bylo mnohem bezpečnější nebýt součástí)

                    3. Jinak se nic nezadře, protože v byznyse neni nic horšího než nejistota. I špatnej deal je lepší než polovičatej deal.

                    4. Spíš bych tipoval že se uskuteční. Trága… jak se to vezme. Podle všeho bude mít Británie hospodářský problémy, vzrostou separatistický tendence Irů a Skotů a nejspíš to v Ulsteru zase začne bouchat. Trága to asi nebude, aspoň ne pro ty co si udržej práci, ale žádný velký terno taky ne. A nejspíš to bude mít taky poměrně špatnej dopad na repuitaci britské politické reprezentace. Takovou frašku jako předváděj s Brexitem aby člověk pohledal. Ta série Ano, pane premiére byla zjevně jen špatně pochopenej dokument.
                      Takže jo, Británie to nakonec ustojí, ale příjemný to pro ně nebude. Náš (míněno ČR) se to Brexit příliš týkat nebude, i když firmy obchodující s UK problémy mít budou, úměrně tomu, jakou část jejich obchodu tvoří UK.

                    5. Britanie ma spotrebu jako JumboJet a diky absenci kolonii a zniceni nekterych odvetvi prumyslu diky EU ten start nebude mit zrovna ruzovej.

                      Ale ja rikam – co na tom, ze chlap zenskou zivi, kdyz ji k tomu i mlati. Kdyz zenska odejde, chvili to stoji za hovno, ale pak je zase lip. Treba uz nebude na zlaty smuky, ale furt lepsi, jak mit porad monokly.

                    6. Si vo tom něco nastuduj. Průmysl jim nezničila EU, ale zničili si ho sami koncem 60 a počátkem 70. let. Dost velkou roli v tom měly britský odbory. V tý době byla Británie naprosto v prdeli, dostala dokonce „čestný“ titul Sick Man of Europe (dalším nositelem byl takový ekonomický gigant jako osmanské Turecko). Měli velkou nezaměstnanost, inflaci jako prase a tak vůbec. Pak se asi na třetí pokus procpali do EHS a někdy za Thatcherový za přispění EHS transformovali svoji ekonomiku z prakticky zkrachovalé průmyslové výroby na ekonomii služeb a stali se finančním centrem EHS a později EU. Jenže po opuštění EU už nebudou moct poskytovat finanční služby pro EU a mají problém, protože finančnictví tvořilo asi 15 procent jejich HDP.

                    7. Tuhle historii neznam, znam az breky chovatelu, rybaru a dalsich, kteri za EU zavreli kramy napriklad kvuli kvotam. Samozrejme – nemuzu tusit, jestli se to na EU jen nehodilo, ackoli to balancovalo nad propasti uz sakra dlouho.

                    8. Tak třeba britské rybářství bylo poškozeno notně: museli otevřít loviště dotovaným flotilám ze Španělska.

                    9. Re: Jihocech Honza
                      8.3.2019 v 23:08

                      Tak ona stejne uz byla jen otazka casu, kdy tradicni anglicky pokrm bude halal&chips.

                    10. Sysop: To je na tom to nejsmutnější, že pobrexitová Británie nebude triumfem svobody a rozumu a konzervatismu, ale možná ještě horšího utahování šroubů, než na kontinentě.

                    11. Což bude v tomhle směru zhruba to samý jako předbrexitová Británie. V mnoha ohledech nám bude líp bez Británie a jejího vlivu. Oni sice bojovali proti Německu a Francii, ale jen pro sebe a svůj prospěch. vVe vymajšlenía prosazování píčovin si nijak nezadali a kolikrát měli i hlavní slovo.

                    12. Halal&chips. to je něco jako Oběšení se zelím?

                    13. Re: shane
                      8.3.2019 v 23:24

                      To je potreba se zeptat stavajiciho starosty Londyna, pripadne v nekterych vice specializovanych 1/4ich.

                    14. Halal je způsob porážky, ne druh masa. A je to po technciký stránce to samý jako košer, jen se u toho jinak modlej.

                    15. Re: shane
                      8.3.2019 v 23:31

                      Ja vim moc dobre, co je halal, byl jsem na jatkach v Jemenu. Mam ale ten dojem, ze halal se u ryb neresi. Jo, moh’ jsem napsat ‚halal skopove&chips‘, ale prislo mi to moc dlouhy.

                      A co se koser tyce, tak to jsem cumel zrovna v modlitebne v Praglu, kolik stoji bezny zidovsky zradlo, ktery si doma uvarit nemuzou, protoze by to nesplnovalo jakysi jejich nabozensky forsrifty (rabin mi to vysvetloval, ale uz jsem to zapomnel). Petikilo za polivku zadna vyjimka.

                    16. Hmm, a britskym rybarom sa ine lovistia neotvorili? Inak, rybarstvo tvorilo cca 0.8% HDP. A celkom urcite nebolo zruinovane, cize straty az tak mimoriadne nie su.
                      Otazka je co sa bude diat v napriklad v takom Filtone v pripade ze Airbus dojde k zaveru ze colne procedury ktore nabehnu po Brexite su pre nich neprijemne.

                    17. Asi to co ve Swindonu po odchodu Toyoty a Forda. Chodit na pracák. Pikantní je, že tyhle průmyslový oblasti byly baštou Brexiteerů. Tak ať si to kluci užijou.

                    18. Na oplátku zase můžou rybařit ve vodách členských států EU. Což sice neni moc výhodné pro malorybáře, ale ti ekonomiku zase tak moc netáhli. Potravinově soběstačná neni Británie už někdy od 19. století kdy jim vyletěl počet obyvatel asi na třicet milionů (v 17 století měla Británie míň obyvatel jak české země) a průmysl šel do kopru po druhý válce a švuňk to nabralo koncem šedesátek, kdy byly britské výrobky zastaralé a nekonkurenceschopné a socialistické vlády tomu daly korunu když si odboráři vyřvali zvýšení mezd a tím kompletně pohřbili celý automobilový průmysl, protože ho převálcovala zahraniční konkurence. Textilní průmysl šel taky do hajzlu a nerentabilní doly musela nakonec zavřít Thatcherová když je přestala dotovat.
                      Ono se dá říct, že Británie šla od roku 1914 setrvale dolů až do konce 70. let a pak se to začlo zvedat. Členství v EHS a EU na tom rozhodně mělo svůj podíl. nebejt vstupu do EHS, tak to měla Thatcherová mnohem těžší, ne-li nemožný.
                      A ještě je nutno dodat, že jako dlouholetý významný a vlivný člen EHS a EU má Británie lví podíl na tom, jak dnes EU vypadá. Zejména zbraňová legislativa je silně pod britským vlivem, protože žádná jiná země EHS/EU neměla tak debilní zbrojní zákony jako Británie a i v mnoha dalších ohledech bude lidem v EU rozhodně líp bez britského vlivu.

                    19. Re: shane
                      8.3.2019 v 23:23

                      Stran tech obyvatel – trosku z jinyho soudku. Nikdy jsem nechapal, proc je tolik jasotu nad vykopavkama na Jizni Morave. A tuhle jsem cetl clanek, ze vedatori spocitali, ze na celem svete (ne jen v Evrope), bylo v dobe kamenne cca 1500 lidi (!) v nekolika desitkach osad. To mne fakt dostalo. Udajne clovek prisel z Afriky.

                    20. 1500 na celej svět mi přijde málo, ale víc než pár desítek tisíc to asi nebylo. Odhaduje se, že kmen měl tak 300 dospělejch lidí

                    21. Wiki rika, ze pred 70t lety bylo 15t lidi, takze tech 1500 lidi nekde na pocatku doby kamenne je docela dobre moznych.

                    22. na začátku jo. To osídlení na Moravě je starý 25-30 000 let.

                    23. Počítám s tím, že sebemenší chybička bude zveličena a rozmazána, případně se nějaké vyfabulují, popřípadě jen účelově interpretují. Také si říkám, že Jistě Pane ministře a 1984 byla spíš pravda. Na Jistě Pane ministře mám krásné vzpomínky. Dělalo mi to příjemnou společnost na cestách. Samozřejmě bez obrazu, jen zvuk.

                    24. Neboj, na tebe si nepřijdou. Přečteš si nějaké alternativní zpravodajství se kterým budeš souhlasit a svět bude zase v pořádku :)

                    25. Ja osobne uz mam ban prakticky na vsech tlachacich forech. Na zbraneqalitne proto, ze jsem se striktne nedrzel tematu v dane mistnosti, holt nejsem Japonec. Hovinky mne zabanovaly za moje prilis svobodne nazory, LziDnes jakbysmet, na Sputniku mi muj falesny profil odstrelil ze stejneho duvodu FB no a ja tak nejak celkove seru na to se zase nekam cpat, byt by to v zasade nebyl az takovy problem, takze az se tady narod ocipuje a pulka lidi prijde o socialni status diky svym vyrokum tam a onde, tak ja tou dobou uz nebudu virtualne existovat :-). Uplne staci, ze mi jeden obecni urad chtel poslat flastr a dalo mu to sakra praci, nez se mu to podarilo. Vzhledem k vysi flastru je otazkou, zda-li se jim to jeste vubec vyplatilo.

                    26. Co jsi psal tak hrozného na Novinky a iDnes, jed pro zajímavost?

                    27. Re: Jihocech Honza
                      8.3.2019 v 23:11

                      Staci nesouhlasit s „hodnotama EU“, dostanes ban na den, pak na tejden, pak na mesic a pak nafurt :-). Ale ja to spis vidim tak, ze ty tlacharny tam jsou stejne o hovne, vetsina lidi tam nic rozumnyho neprinese, jen klasicky po cesku nadavaji, jak driv bylo pivo studenejsi a parky teplejsi, takze vlastne ti cenzori udelali neco pro moje zdravi a nedevastuju si svuj cas na spatnem miste.

                    28. Hm, to bych tam taky moc dlouho nepobyl :-)

                    29. Nebo mě zastřelí někde v lágru. Nebo to udělají humánněji. Zkrátka mi odepřou léčbu, popřípadě prohlásí že to nejde, a dojde mi baterka, popřípadě se mi neseřízený stroj posere a bude po hehe. Já na alternativy a spiknutí moc nevěřím. Lidi jsou tak líní a tak hloupí, že si zavaří sami sobě.

    3. Mstí se konkrétně čím? Zatím si veškerej bordel dělaj Britové sami, protože nevědí, co vlastně chtějí. Dohodu co vyjednala britská vláda parlament odmítl, někteří chtějí hardbrexit, někteří softbrexit, ale nevědí jaký, někteří žádný brexit… Nechtějí celní unii, ale ani hranici mezi UK a Irskem, což ale nejde bez toho, aby Irsko vystoupilo z EU, což je poslední co Irové chtěj.
      Problém je, že s postavením UK v EU nelze vyjednat dohodu, kdy by měla Británie lepší podmínky než jako člen. Dalšé problém je, že separatistické regiony Severní Irsko a Skotsko byly výrazně proti Brexitu, ale převálcovala je mnohem lidnatější Anglie, což Ira ani Skoty netěší a bude to nadále přiživovat jejich separatismus. Negativní ekonomické dopady Brexitu nejvíc potrefí chude regiony jako je S. Irsko a Skotsko, takže to zrovna neposílí sympatie Irů a Skotů vůči Angličanům. Skotsko nakonec možná dá přednost setrvání v UK před nejistou budoucností samostatného státu, ale Irové budou jiná káva. Navíc pro Iry znamenala velkopáteční dohoda a dosavadní neexistence hranice mezi IR a UK faktické sjednocení Irska s tím, že část platí daně v Eurech a část v librách. Zavedení hranice bude spoustou Irů na obou stranách vnímáno jako další dělení Irska a to se jim líbit nebude. První bomby už vybuchly, i když zatím jen jako varování.

  7. Na mě Pan domácí s Matějkou udělali docela dobrý dojem. Ze strany Matějkovy jde možná o další marketingový tah, rozhodně je to ale celé k zamyšlení. Také čekám až nadejde ten bájný den, že se stane jedno velké NIC. Euroříše rozhodně nechce ze svých spárů pustit ani to nejmenší, natož Británii. Takové hysterické výlevy , jaké se ozývají zpoza euroříšských zákopů, ty jsme neviděli od dob Urválkových.

  8. „Expert“ Matejka nam rika, at neverime expertum. Takovyhle rozhovory miluju.
    Ale jo, kluci, pohonili jste si navzajem, pochvalili se jak to spravne vidite, trochu si zastekali…a karavana jede dal.

    1. Karavana jede dál, stejně jako jede dál vodopád nadávek a stížností. Vy jste s tím co se děje spokojen?

      1. Ani ne, ale Matějka rozhodně není cesta jak věci zlepšit. Už se pohybuje v politice dost dlouho, aby člověk věděl co je zač.

        1. Tady nejde o Matějku jako takového. Spíš o to, že by to lidé zkrátka neměli házet zrovna eurokratům. Každý jedinec který je proti EU a dostane se do EP je třeba. Češi se také stáhli z Říšského sněmu a neřekl že to byla přínosná strategie. Nemohli se pak divit, když stáli stranou.

          1. Jasne. Ale diskuze je konkretne o Matejkovi. A konkretne s nim nema cenu ztrácet cas.

            1. Všichni chtějí věci jinak ale nikomu se do toho nechce. A když se k tomu někdo propůjčí, tak se najde spousta (objektivních) důvodů, proč si s ním nezadat. Když se vynoří někdo nový a čistý, tak se (celkem právem) dá říci, že o problematice nic neví a nic neumí a bude k ničemu. Tak se holt věci pohnou až budeme rýt hubama v hnojišti. Ale dokud k tomu nedojde, tak to můžeme zkoušet.

              1. No hele, jsou způsoby, který nemá cenu ani zkoušet. To je jako kdybych ti poradil, aby si se kuny z podkroví zbavil zapálením baráku a pak ti začal nadávat, že se mojí radou nehodláš řídit. Matějka prostě problémy nevyřeší. Tečka. Je to samolibej kretén co ví hovno, umí hovno a mele hovna.
                Jestli se ti líbí, tak mu to hoď, ale nevyčítej nám, že my do toho nepůjdeme.

                1. Jak říkám, mě o nějakého Matějku nejde a rozhodně po nikom nepožaduji aby ho volil. A také nebudu nikomu vyčítat že ho nevolil. Ale mluvím o tom, že by stálo za to, zkusit to jinak než s těmi lidmi kteří tam sedí doteď. Ale zkrátka není dost velká vůle do toho uhodit. Lidé obecně raději to své jisté, než něco nezaručeného. Ale tak to taky dopadne.

              2. Jestli je Matějka čistý jak sklo tak Okamura je křišťálový Diamant.

  9. Škoda, že jsem se opět nedozvěděl, proč mají ve znaku to srdce, což je všeobecně zavedený a řekl bych až oficiální symbol havlismu.
    Víte co? Proč tihle bojovníci nebojovali proti škůdcům ve Svobodných, v době, kdy sami byli členy strany? Proč si od různých Pajonků a Smetků nechali sebrat stranu a značku, která už jednou v eurovolbách uspěla a která i přes mnohé problémy byla na vzestupu a která měla poměrně početnou armádu nadšenců? Upřímně řečeno, když nezvládli toto, jak to chtějí zvládnout teď?

    1. „Upřímně řečeno, když nezvládli toto, jak to chtějí zvládnout teď?“ – to je naprosto přesné a k věci. Jak chtějí vést ostatní lidi, když se neumí ani domluvit mezi sebou?
      Jinak, kritizovat umí každý a názor má každý, kdo má do p… díru.

    2. Na žádným vzestupu nebyli. 10 let se plácali na stejných číslech a členstvo se střídalo jak apoštolové na orloji. Všichni nadšenci si již členství vyzkoušeli a buď byli vyhozeni nebo odešli sami.
      Ale je pravda, že po úspěchu ve volbách do EP byla obrovská šance, protože měli jakž tak peníze, ODS byla v troskách a díra na trhu byla obrovská. Ale oni byli doslova neviditelní. Porovnejte třebas Okamurou, o kterým si mohu myslet naprosto co chci, ale nemohu mu upřít, že objížděl republiku doslova 24/7.

      1. Jo. V době historicky největší polistopadový poptávky po nový neprovařený pravicový straně dokázali Svobodní dát 3 procenta. V posledních volbách dostali Svobodní asi 1.5 procenta a to dost lidí poměrně zoufale hledalo komu jakžtakž pravicovýmu to hodit aby to nedostal Babiš. Nakonec to většina se skřípěním zubů hodila „znovuzrozený“ ODS. Smutnej příběh. Okamura s Úsvitem dali parláč 2013 z nuly na tuším 8 křesel na první dobrou.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017