Ford Fiesta ST 1.6 EcoBoost (2015) - zpět na článek

komentářů 141

 1. S tím honěním je to docela zvláštní. Někdy to nedává žádný smysl. Jsou auta, s nimiž musí každej závodit, ať je to sazomet, kabelka, astmatik… prostě každej. Třeba Fiat Coupé nebo Giulietta. A pak jsou auta, s nimiž nezávodí skoro nikdo. Třeba Delta Integrale nebo Abarth 500. Vůbec to nechápu.

  1. Delta Integrale je na první pohled starý střep, od kterého běžný řidič nečeká výkon 200 koní. Abarth 500 je zase od pohledu směšné malé autíčko, přestože má lepší poměr výkonu a hmotnosti než můj 125 kW Superb. Předjetí takových aut prostě nemá ten správný ego boost efekt.
   Škoda, že se do Abarthu 500 nevejdu. Projet se tím musí být zábava.

   1. Myslíte? Nevím. Jednak Coupé je stáří podobného jako Delta, takže taky starý křáp (ale musí s ním závodit každý sazomet) a druhak jsem nikdy nezažil, že by někdo na Integralu koukal nějak pohrdavě. Obvykle bývá naopak středem pozornosti, i když na ní pravděpodobně škebli nikdo nesbalí. Byť to samozřejmě neznamená, že nemůžete mít pravdu, třeba skalp takových pleček nikomu za nic nestojí (ale otlučeného Coupé ano?).
    Na toho Abartha 500/595/695 spíš lidé reagují úsměvem, pravda, většinou – na rozdíl od té Integraly – přitahuje ženy. Máte pravdu v tom, že hromada mužů vlastnící různá Porsche, AMG a podobně na něj kouká dost divně, ale nezdá se mi, že by to bylo nějaké pohrdání (spíš mi to připomíná výraz lovené zvěře) a obvykle se jakékoli konfrontaci vyhýbají.
    Naopak těžké pohrdání sklízí třeba MiTo, resp. pokud s ním přijede chlap. Je zvláštní, že ženám se to zřejmě i líbí, ale spíš asi jako ženské auto. Ale závodí s ním tak nějak průměrné procento řidičů, řekl bych ani víc, ani míň, než je obvyklé. Těžko říct, čím to vlastně je.

    1. Nebo se prostě potenciální závodníci Delty a Abarthu bojí, a honí si triko na Coupé, které se tváří sportovně a vypadá jako snažší kořist. Těžko říct. Žádná logika v tom asi nebude.

 2. Docela nechápu,jak někoho může rozhodit,že ho předjede malé auto,nebo žena. Prioritou by měla být bezpečnost,třeba udržovat větší rozestupy,což je u nás nemožné.Pokud vidí za vámi jedoucí,že je přede mnou větší mezera,nebezpečným manévrem mě předjede a potom jede v koloně přede mnou,stejnou rychlostí dalších 10 km.Pokud si udělám zase větší rezestup,opět se to opakuje.Nebo ti lepiči,co vám jedou půl metru za zadkem a tím dávají najevo,že jedete podle nich pomalu.Přijde mi,že všichni pospíchají a někteří to mají jako závody.Málokdo si uvědomuje,že při nasednutí do auta,jste opravdu jednou nohou v kriminále a druhou na hřbitově.Jízda autem je přece tak samozřejmá….a přitom je to smrtelná zbraň.

  1. Zbraň je maximálně tak v něčí hlavě. Ale souhlasím s tím, že lidé moc řeší to, kdo je předjel.

   1. Povedal by som, že každá zbraň je zbraňou len a len v hlave. Teda konkrétne v hlave obsluhy. Tak ako ťa zabije guľka z palnej zbrane, auto na prechode pre „biomatky s eko-kočiarmi“ tak ťa zabije fixka zarazená cez oko / ucho do mozgu. Ešte aj ten blbý mentos ťa môže zabiť keď ho zješ a predtým si sa nalogal koka-koly či nejakého iného jedu. Zakázať – všetky takéto zbrane zakázať. A začneme zákazom koka-koly s fixkou a mentoskou….

  2. Moc to řešíte, je to v hlavě. Taky si dělám rozumný odstup, abych někoho netailoval a neskončil mu v kufru, ale jenom málokdy mně tam vjede někdo, kdo jel předtím za mnou. Natož aby se to opakovalo celou cestu. Pokud to tak u vás je, může to být i tím, že si třeba ten odstup neudržujete rovnoměrně dlouhý, ale kolísáte – zpomalujete a pak trochu zrychlujete a to pak pochopte, že se za váma nejede dobře.

   Ano, sem tam se v koloně objeví vůl, který musí nutně předjíždět, aniž by věděl, že se zařadí, ale není to tak často.

  3. „Nebo ti lepiči,co vám jedou půl metru za zadkem a tím dávají najevo,že jedete podle nich pomalu“
   Nebo ti, co jedou skutečně pomalu (70 na devadesátce apod.) a to bez zjevného důvodu, nemají tendenci ani zrychlit, přestože by pravděpodobně mohli, ani uhnout ke kraji či jinak napomoct tomu, aby se za nima člověk nemusel táhnout.

   1. Upřímně řečeno, k tomuto jsem přispěl malým dílkem trochu v praxi i já. Moje žena si sice udělala papíry v osmnácti, nicméně pak na volant nesáhla deset let. Poté přišly děti a okamžik, kdy z logistického hlediska začalo být nezbytné, aby je vozila z/do školky ona sama. Zaplatila si sice kondiční jízdy, nicméně dle mého pohledu to je málo. Nutil jsem jí řízení neustále, nicméně v okamžiku, kdy si sedla do auta sama a dozadu dala děcka, začala řídit jako při první zkušební jízdě (myslím rychlostí, nikoliv zručností). Prostě si na 50 jela 40, na 90 jela 70. Prostě pocit odpovědnosti. Ale hlavně, držela se vprostřed svého pruhu, prostě nezkušený řidič se jen tak přiblížení ke krajnici nenaučí. Poté vyšlo najevo, že v oné trase se navíc nachází jediná pěší trasa dělníků ze skladu, kteří po silnici v dlouhé pravotočivé zatáčce chodí (přirozeně) po své levé straně. Pro řidiče jsou tudíž neviditelní a přiblížení ke krajnici jen kvůli tomu, aby ten trouba za mnou byl doma o 15 sekund rychleji a jít si pak sednout za zajetí Volodi nedává smysl.
    Trvalo to dva roky.
    Dneska jí musím v rychlostech krotit, ovšem v chování nastala změna – registruje motorkáře (dělá prostor), registruje provoz, dívá se. Vývoj. Ovšem zmrdy, co předjíždí v táhlém kopci souvislou kolonu bez vědomí toho, kde se může zařadit a co ho může potkat v prostisměru – typicky mezi Příbramí a Pískem) fakuje – stejně jako já.

   2. já vím, že to tak rozhodně nemyslíte, ale dávejte si majzla. tímhle mrmlákováním a vymezováním se proti těm co jedou pomalu protože…(cokoli) akorát pomáháte připravovat půdu pro železnou ruku regulace, která v prvním kroku pustí na dálnice automaty, v druhém kroku zakáže jezdit na dálnicích mezi automaty komukoli kromě profesionálních řidičů napojených na centrální dispečink, v dalších krocích pustí automaty všude, napojí je na centrální dispečink a živé řidiče všude zakáže všude jinde než v povrchových dolech a v uzavřených areálech staveb, a jestli nebudete mít proužek svého pole a řádek brambor až na náves, tak si sám nedojedete ani traktorem ani pro rohlíky.
    protože málo platný, bezpečnosti to prospěje.

    čili trošku víc tolerance pro mladé a nezkušené a staré a opatrné, než se to votočí proti nám všem.

    1. V té době už budeme oba dva v převýchovném táboře za své ideozločiny. ;-)

     1. To máte ještě dobré.
      Já a někteří/mnozí další budou v té době již odesláni do „ukončovacího střediska“ pro mou nepotřebnost. Samozřejmě po předchozích přistiženích genderpatrolou a trestech za výskyt/existenci bez potvrzení o mé užitečnosti od nějaké ženy…

      1. Ad FirkaJ:
       Pokud tu gender patrolu povede nějaká feministka, tak by se jí snad dalo ukázat, že jste užitečný. Člověk je pro záchranu svého života ochoten udělat hodně…

       1. Možná. Když jsem nad těmi návrhy nového krásného feministicko-gendersluníčkového světa přemýšlel, tak jsem si říkal, že bych asi ani nechtěl být jeho součástí..

  4. Nejdřív píšeš, že to nechápeš a pak si sám odpovídáš:-)
   Pokud nechceš předjíždět a někdo jiný ano tak bys mu asi bránit neměl a udržovat tomu odpovídající místo před sebou. Nejhorší snad je nechtít/neumět předjíždět a vytvářet vláčky tj. nedostatečný prostor před sebou.
   Ženy jsou kapitola sama pro sebe. Odvozovat skutečnost z toho, co samy vykládají o událostech na silnici, je poměrně zrádné.

  5. Auto je zbran. No co se tady dneska nedoctu. Pro me je to dopravni prostredek, pro psychopata asi zbran. Co je pro tebe jeste zbran? Kuchynsky nuz? Lopata? Krumpac? Propiska?
   Sorry, ale z tveho popisku se da take dovodit to, ze udrzujes neumerne velke rozestupy, ktere si situaci nijak racionalne nevyzaduje. Muze to byt tvuj nazor, tam to konci.
   Nebo nedrzis rychlost a jede se za tebou blbe. Nebo nedrzis rovnou stopu a jede se za tebou blbe.
   Kolikrat musime predjet nekoho, kdo sice na 90 jede 90 a nemam vlastne rychlostni duvod, ale mam duvod ten, ze se za nim neda jet. Neudrzi konstatni rychlost, nahodne slape na brzdu v uplne zbytecnych mistech, klickuje v ramci pruhu (radio, konverzace, telefon, piti, svacina atp.) a to pak musi clovek mit oci na stopkach a to je pekne na prd.
   Naopak se mi nikdy netalo, ze kdyz to kalim za nakym strelcem, ze bych mel problem.
   On kdyz se nekdo venuje rizeni, tak je vsechno cajk.

   Zacni sam u sebe.

 3. Článek docela fajný, takhle by to mělo vypadat. Snad ještě tu fotku přidat :D

 4. K té rezervě co nejde dát na předek. Pokud má ta rezerva menší průměr, pak je to nejspíš záměr. Kola o různych průměrech by se točila každé jinou rychlostí a to by nedělalo dobře tomu samosvoru co tam máte.

  1. Nebo se tam jen dala rezerva z normalni fiesty, a nikdo nepocital s tim, ze se opravdu pouzije

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!