Floyd a kejhající masy - zpět na článek

komentářů 554

Přidat komentář
 1. I kdyby byl Floyd zfetovanej negr, co se chystal na loupežnou výpravu (jakože ano, škoda toho zkurvysyna fakt není), jeho smrt stejně zapříčinili policisté tím zákrokem. O tom žádná. Ale celé to není o něm. I kdyby se nakonec ukázalo, že stopáž je deepfejk a Floyd měl ve skutečnosti pistoli, kterou mířil po právě procházející skupině dětí ze školky, „protesty proti rasismu“ by pokračovaly, protože Floyd byl jen záminka. Kdyby nebyl Floyd, vzal by se jiný ganxta, jako teď ten zmrd z Atlanty, co po policajtovi vystřelil taserem (asi?) a pak se divil, že z něj nadělali cedník.

  He wuz a good boy n sheet.

  No, good nigga to nebyl, good nigga je to až teď. Ať tak či tak, toto celé je jen zorganizovaná a předem připravená akce BLM a Antify, kteří čekali jen na záminku. To, že lidé byli zavření měsíce doma kvůli chřipce (mylyjony mrtvejch pyčo) a potřebovali se vyřádit, taky nepomohlo. Jediné co pomůže je zacházet s lootaz a antifou jako s teroristy. Střílet.

  1. A takhle to končí, když se slovo „teror“ a „terorista“ začne pro zvýšení dramatického účinku používat na ledasco. Zatměním mozku a chutí střílet.

   1. Já teda mít čím, dostatek střeliva a blížit se ke mě horda opic s jasným úmyslem mi rozsekat krám na hadry, tak neváhám ani minutu a každej kdo veme za kliku nebo směrem ke krámu něco hodí se potká s olověnou stěnou. A pojištěný to klidně může bejt třikrát. Takže s autorem maximální souhlas.

    Nejak vůbec nepobírám, že ani třeba v Texasu si lidi svůj majetek nechrání. I dyž to byl hlavně Dallas, to je fakt, a většina měst je dneska prolezlá levičáckou a jinou podobnou svoločí…možná to některejm vodetvře voči, dyž jim zmasakrují co budovali x let.

    1. Jinak díky autorovi za úplně jiný úhel pohledu.

    2. Tak ani v Texasu nejsou podnikatelé negramotný opice který by stříleli na lidi kvůli nějakými majetku… Mě se líbí jak jednu stranu nazýváme opicemi ale střílet na ně kvůli krámu s botami ti přijde že jsi lepší člověk… Dvojnásob když je to pojištěný, krám rozbitej a vybranej ale na učte přistane víc než kdyby se nic nestalo sice je s tím práce a zařizování ale zase takový škody že by to nějakýho obchodníka položilo to nejsou.

     1. Až ty demente někdy něco vlastnoručně vybuduješ, tak mi teprve něco vykládej.

      Jo a určitě pojí-štěnicovna někde ve vesmíru pošle víc, než to bude celý stát dát dohromady, přičemžten čas a úsilí zrovna tak nikdo nezaplatí. To eště nemluvím vo všelijakejch výlukách a ojebávkách kterak se z toho vyzout.

      Můj krám, můj hrad, kdokoli, kdo tam leze, nech se chová jako návštěva, jinak ať táhne do prdele. Ale je mi jasný, že pro vás levičáckou svoloč, která dokáže vyrobit tak transparent, jinak se jenom přivižuje na ostatních jak parazit, to je něco, co si nedovedete vůbec představit.

      1. Sorry demente otevřít si obchod je obrovské umění.. takovej Dolce Gabbana ten teď přepočítává centy aby si nechal opravit obchůdek.. se podívej jaký obchody rabují, jsou to všechno velký společnosti, dokonce na některých výlohách se objevují nápisy Black owned a ty jsou jsou bez poskvrny… Opičáku

       1. A to je právě ta zrůdnost. „Protirasistický“ protest, rabování, který nesmí být uplatněno na černý majitele obchodů, jenom na ty bílý a žlutý svině – trochu nonsens, žáno?
        Tak kdo je tady kurva rasista?

       2. Ano, demente, otevřít si obchod a udržet se v konkurenci opravdu je obrovské umění. Tvá demagogie s Dolce Gabbana na tom nic nezmění.

        „dokonce na některých výlohách se objevují nápisy Black owned a ty jsou jsou bez poskvrny“ Protože černá a antifácká rasistická lůza jde po bilých, osle. :-D

      2. A já rozhodně nejsem levičák ale ani nejsem kokot co by obhajoval stříleni do lidi kvůli nejakym nahraditelný věcem.. americký pojišťovny fungují úplně jinak než jsme v Česku zvyklí… Ty tady komentujes něco o čem hovno víš a jsi u toho strašně chytrej .

       1. Ano, dej jim všechno. Snad ti nechají papírovou krabici, abys měl kam hlavu složit. :-D

       2. Ty budeš takový to neomarxistický hovado a nemehlo, který nic neumí, ale rozmlátit něco, to by ti šlo. Až budeš chtít něco dělat, dej vědět, dám ti práci. Večer po šichtě nebudeš mít na píčoviny čas a chuť a budeš rád, když nezdechneš.

       3. Tak ono není třeba jim rozprášit kebule. Na naprostý většině záznamů obrany stačilo vytáhnout hromovou hool nebo vystřelit do vzduchu a udatné čokolády pelášili že by je Zátopek nechytil.

     2. Naivko. Všechny hromadný násilnosti jsou vy výlukách. Kecy o tom, že lidi mají majetek pojištěný, si strčte do někam!

      1. Když mi levičáci rozsekali felcku při svých protestech proti MMF, tak jsem dostal hovno! Příště, až se mi uvědomělý sluníčka při hromadném projevování svého názoru projdou po autě, tak auto vodtáhnu jinam – do jiného města, nechám to pár týdnů ležet a nahlásím jako vandala.

    3. Hale a všiml sis, že to neni americký béčkový western, kde klaďas vyjde s čvaňhárem v ústech za saloonu, ve vtěřině postřílí gaunery a zase klidným krokem zajde?
     Majitel obchodu ve všech směrech tahá za kratší provaz, kromě toho ekonomického, teda pokud byl pojištěn.
     Ani v USA nelze jen tak někoho zastřelit, jenom za to, že vezme za kliku. Taky by mohl takhle lehce vyfásnout pár set let za katrem. Taky by ho bezpochyby sociálně ugrilovali. V neposlední řadě, ačkoliv to americká kinematografie velmi popularizuje, pro normálního člověka zabíjení lidí fakt není moc velká zábava.

     1. Jasně, horda ozbrojenejch maskovanejch zmrdů táhne městem, bezpečností složky jim eště dělají kordon a vona je to vlastně jenom taková návštěva, co se de s klacky, kameny a molotovy zastavit na kafe.

      Dyť sem to psal, ve městech to je samá levičácká svoloč, tak nech si to tam vyžerou, až pudou tlustý do tenkejch, tak se tam pozabíjí na vzájem a rozumný komunity je roznesou na kopytech, když se jim pak pokusí vyrabovat jejich zásoby. V normálních sídlech se totiž sešli všichni ozbrojení lidi z města a víc nebylo ani třeba, přičemž takhle nějak vypadá slušná společnost. Jak že to dycky psal OCS o té ozbrojené společnosti…?

      1. OCS píše o ozbrojené společnosti svoje romantické představy. Vždyť mu to sám rozporuješ. Nejdřív píšeš o ozbrojenejch maskovanejch zmrdech a v tom samém příspěvku, že jsou slušná společnost.

       1. Nie to ste si troska prisposobili. OCS tvrdi ze ozbrojena spolocnost je slusna spolocnost a mysli tym spolocnost ozbrojenu strelnymi zbranami. Pretoze tie su padnym argumentom proti tyciam, baseballkam a podobnemu naciniu, ktore maju v rukach lupeznici a podpalaci. A aj ti lupeznici su natolko pricetni, ze si nedovolia rabovat tam kde im hrozi realne riziko aj pri znacnom precisleni.

        1. Tak, naštěstí jsou tu furt lidi, co mají mozek, nejenom pitomí startéři, co furt musí mít pravdu, i kdyby mleli úplný kokotiny…

        2. Ozbrojeni střenými zbraněmi jsou i americké gangy a rozhodně to z nich slušnou společnost nedělá. Ona ani ta “slušná společnost“ není tak slušná. Stačí si v USA zkusit ústavou zaručené a nejvyšším soudem potvrzené natáčení na veřejnosti a jak fízlové tak civilové se moc slušně nechovaj. Takže ano, romantické představy.

         1. Nie opat ste si to prekrutili. Tie ozbrojene gangy som na ziadnych zaberoch z rabovaciek nevidel, toto su looteri ozbrojeni tycami na vyklady a zapalnymi flasami. OCS navyse nehovori o ozbrojovani nelegalnom ako v pripade gangov ale o spolocnosti ozbrojenej legalne, o ludoch ktori cosi vytvorili a tvoria. Pan Smith nas zrovnopravnil v realite, nezalezi ci ste namakanec alebo susienka, vo chvili ked aspon tusite ze mozem byt ozbrojeny, nevytiahnete ani svoju zbran pretoze budete ocakavat adekvatnu odpoved. V Britanii to je lahke, ako zlocinec bezpecne viete, ze beloch zo strednej vrstvy pri sebe nema ani noz. Dtto Nemecko.

          1. Voni se členové gangů poznaj takhle od voka, jo?
           Asi bys to mohl zkrátit, že slušná společnost je skupina lidí, která má vlastnosti, které zrovna ty vyznáváš a někdo z nich má i střelnou zbraň. Ne naopak. Domnívám se, že tahání státních zákonů do definice slušné společnosti, to by tě OCS nepochválil. Zejména, když jednou je ten zákon dobrý, když ti zbraň dovolí mít legálně a podruhé fujky, když ti ho zakazuje.

          2. starter25 19.6.2020
           Se zbraněmi si ta společnost se stejnými hodnotami vytvoří vlastní komunitu/území a opice budou v ghettu, kde se budou střílet mezi sebou zase po svém způsobu. Bez státních zákonů, které umožňují kdejaké pakáži nastěhovat se do lepší čtvrti by to tak nejspíš i dopadlo. V případě palných zbraní jsou náklady na útok enormní, riskujete vlastní život. Jak je vidět na příkladu Palestiny, tak i ozbrojení nepřátelští a nepřizpůsobiví sousedi se dají držet na rozumný distanc a dá se vedle nich vést běžný život.

          3. Ada: Teorie vždy tak hezky vychází. Vzpomeňme na serii o ancapu. Praxe je většinou komplikovanější – stačí, aby pár týdnů ta pakáž nevyvážela odpad a z té lepší čtvrti ti „lepší“ ještě rádi odtáhnou.
           Tahle jednoduchá řešení jsou často velmi líbivá, ale ve skutečnosti nefunkční.

     2. Přestaňte už omlouvat rabování tím, že majetek je pojištěn. Leda prd! Přesně tohle, co se děje (riots) je ve výlukách všech mezinárodních zajišťoven, takže to mají ve výlukách i všechny pojišťovny.

      1. On člověk, který si vlastní business nikdy nezaložil a nevydřel to vidí poněkud …. jednoduše. Asi, nevím, já taky nejsem podnikatel ale vidím to naprosto opačně než Enemy.

      2. Mohu poprosit o citaci, kde takové jednání omlouvám?
       Však zkus někoho zastřelit až ti vstoupí na pozemek tady v ČR. A za deset let nám sem můžeš napsat jak dobrý nápad to byl, přestože ho považuješ morálně za zcela v pořádku.

   2. A nemají v tom prsty sociální sítě? Tyhle sračky s „policejní vraždou“ se pak šíří myslím hůř, než počítačovej virus. Kdejaký smrad přepošle hoax s příchutí senzace dalším padesáti smradům z adresáře a je to..

    1. Socialni site jsou jen eufemismus pro S0roso-Zucko-Goebbelsovskou propagandu.
     Je to uplne stejne ujeta platforma, jako napr. nase proticeska televize, akorat ze je to zamerene na jinou generaci,
     konkretne na vypatlane milenialy.

     1. Upozornění pro čtenáře

      Předchozí příspěvek napsal zrg1, konspirační teoretik věřící v chemtrails, globální spiknutí Sorose a přicházející apokalypsu, opakovaně usvědčený z nepravdivých predikcí, např. o „milionu mrtvých v Itálii“ r.2020 a „válce s Iránem“ r.2019; a nadávající všem, kteří nesouhlasí s jeho fantaziemi.

      Na server přišel relativně nedávno a zneužil situace, kdy bylo zrušeno moderování diskusí.

      Neberte prosím jeho texty jako reprezentativní pro články nebo diskuse na serveru D-FENS. Klidně na něj reagujte (pokud chcete), ale pak se ničemu nedivte.

   3. Definice terorismu dle Wikipedie je:

    „Terorismus je užití násilí nebo hrozby násilím s cílem zastrašit protivníka a dosáhnout politických (případně politicko-náboženských) cílů.“

    Co přesně tedy jsou organizované násilné nepokoje antify, která požaduje zrušení policie, otevření hranic atd.

    1. Definice terorismu dle wikipedie je oficiální definicí „terorismu“ dle USA a Číny, kterou ovšem splňuje i jakákoli vojenská akce.

     Proto tito pokrytci vzápětí dodávají, že o terorismus se jedná pouze v případě „nestátních aktérů“ – když úplně totéž dělá stát, je to v pořádku.

     Blbost.

     Jediná korektní definice terorismu je: „cílené útoky na civilisty s cílem vyvolat masový strach, v jehož důsledku vyděšení civilisté donutí vlastní vládu kapitulovat před požadavky teroristů“.

     Jenže to se vládám nehodí, protože Náckové, Protektorátní policejní úřady, Stalinisti, Gottwaldovci a každá další diktátorská svoloč vždy nazývala své oponenty „teroristy“ a tohle by jim vypustilo rybník. A ten si kapříci sami nevypustí.

     EU tedy, drahý Opičáku, za pár let klidně může vyhlásit, že „terorismem“ je nesouhlas s LGBTQ nebo Green New Deal – protože podle názorů Progresivní Levice je „násilím“ i nesouhlas.

     1. Takovejhle pecek je v mezinarodnim pravu vic. Treba pravo na sebeurceni národů. Pak se musi krkolomne koumat proc Cesi jo a čeští Nemci ne a Zidi jo a Kurdi ne. Nebo kdyz v roce 1949 procpali do Zenevsky konvenve ochranu partyzanu, tak najednou musej vymejslet proc ti nasi jsou hodni kombatanti a ti odnaproti spinavi teroristé. Nebo Priprava a vedeni útočné valky, kde Jodl s Keitlem dostali spagat za neco, co jejich protivnici delali taky. Nebo prohlášeni valky za protipravni stav, procez je nutno vymejslet proc valky vedene nami kladasy nejsou valky, narozdil od cinu tech spinavejch teroristu odnaproti.

      1. Vždyť je to snadné jako facka. Nás ultačovali, tak jsme se sebeurčili, Němci žili v sluníčkové demokracii, takže neměli důvod se určovat, ergo to byli špinaví rozkladači státu. Partyzány také nelze házet do jednoho pytle s teroristy. Partyzáni bojují čestně a humánně za naši spravedlivou věc, kdežto teroristi používají násilí k prosazení svých nízkých cílů. Zlou útočnou válku také nelze zaměňovat s policejní či humanitární akcí, případně spravedlivým obranným bojem. Co měl Kaitel s Jodlem na opasku? Svastiku. Ha, takže holocaust panáčkové.

       A co se týká Kurdů, tak to je směsice mnoha různých kmenů či nárůdků, kteří spolu nikdy moc společného neměli. Hlavně to zas nějak nepoplést a nesrovnávat třeba s vytvořením československého národa.

       1. +1

        Svoboda projevu je absolutní (je suis Charlie), ale ve skutečnosti je omezená zákonem, i když je cenzura nepřípustná, ale ta nenávist, ta nenávist…
        Mučení je nepřípustné, ale nějaký ten zostřený výslech…
        Islám je náboženství míru, a kdo s tím nesouhlasí, tomu uřízneme hlavu.

        1. U Je suis Charlie me sveho casu chmurne pobavilo kdyz se vsichni zaklinali svobodou slova a obratem sbalili nejakyho arabofrancouzskyho komika za to ze prohlásil, ze si to v ty redakci sami vykoledovali. Von to je teda dost kreten a antisemita, ale kurva kdyz uz se zaklinam svobou slova…

       2. Tak tohle zrovna jasné jako facka je: de iure partyzán smí bojovat jen proti ozbrojeným silám protivníka, musí mít velitele který nas ebe bere odpovědnost za jednotku, a při bojové akci musí nosit zbraň neskrytě a mít označení (páska na rukávu apod.)

        Zejména to poslední je takové ehm ehm pohádka, ale jasné to je.

        1. to J.M.

         Ano, správně, kombatant musí být zřetelně označen. Třeba: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kombatant#/media/Soubor:South_Sudan_022.jpg (no fuj, na té wikipedii mají ale nekorektní obrázky …)

         1. Tak šňůrka na krku a viditelně nesená zbraň stačí – pán je kombatant. Má tedy právo na zajetí atd.
          Nu a žoldák může vypadat úplně stejně – pak je rozhodující, na kterým papíře je který jméno napsaný, resp. kterej papír vytáhne nějaký „šéf“ bojující strany, bude-li toho zapotřebí.
          Kombatant nebo žoldák, partyzán nebo bandita, bojovník za svobodu nebo terorista…
          :OD

      2. U Keitela byl spagat zcela v pořádku, narozdíl od Jodla.

       1. Já bych řekl, že oba dělali svou práci jak nejlépe uměli v rámci platné legislativy a od všeho byl orazítkovaný papír. Z toho se musí právní pozitivisti posrat.

     2. Ta Vaše „jediná správná“ definice má jednu chybu, nemusí se jednat o útoky pouze na civilisty. Jinak souhlas.

 2. Mne spise zaujalo, ze se proti policejnimu nasili v USA demenstruovalo i v Praze. Zacinam mit obavy, aby v tom nebyl chaos, jestli se v Praze bude resit problem kdejakyho statu, kde mame ambasadu.

  1. jestli se v Praze bude resit problem kdejakyho statu

   To neni problem „nejakeho statu“, to je problem naseho centralniho vedeni, jehoz jsme my bezpravnou kolonii.

  2. Hlavně mě nasralo to počmárání sochy Winstona.
   https://a2larm.cz/2020/06/autorky-napisu-na-sose-winstona-churchilla-chtely-jsme-upozornit-na-jeho-zlociny/

   Sračky, sračky, fráze jak z Rudého práva, nihilismus, sebenenávist. Čekám jen na nového Kornilova, Pinocheta, Franca či Salazara.

   1. což o to, já mu to s radostí odpustím, nás se to netýkalo a cizí slzy jsou jen voda a nám naopak zásadně prospěl díky svému lvímu podílu na porážce nacismu a osvobození ČSR, nicméně nutno říct, že ty sůvy maj ve výčtu Winstonova másla na hlavě celkem pravdu a to ještě vynechaly jeho činnost při potlačování irského povstání.
    Nicméně je to zajímavý námět na zamyšlení že stejná osoba může být zcela oprávněně pro jedny hrdina a pro druhé padouch. Plus odvěká filosofická otázka nakolik dobré skutky vyvažují ty špatné a nakolik účel světí prostředky.
    No a v konečném důsledku nakolik se máme ohlížet na mínění jiných národů. U nás Churchillův pomník rozhodně smysl má, pro nás je to pozitivní postava naší historie, v Indii nebo Irsku z něj zcela oprávněně asi jásat nebudou, ale co je nám po tom.

    1. V Indii asi ne, i když si myslím, že britská vláda v Indii byla v zásadě přínosem a že Indii dala víc, než vzala. Taktéž by mne zajímalo, jak indičtí muslimové vnímají tu gigantickou sochu čhatrapátí Šívadžího.

     A i v Irsku by si sochu zasloužil, žádným nepřítelem Irů nebyl a měl velký podíl na tom, že nakonec dostali svobodu. I Michael Collins se o něm vyjadřoval s respektem.

     1. Britská nadvláda v podstatě Indii sjednotila a angličtina a britská kultura je jeden z jednotících prvků moderní Indie, což je jinak dost brutální slepenec nespočetného zástupu národů a pronárodů hovořící 1600 jazyky.

      1. A když to Britové položili, došlo k hromadným vraždám v řádu statisíců, výměně obyvatel v řádu milionů, a zatímco Indie se prohlásila světskou republikou, Pákistán je od svého vzniku islámským státem.

       1. Etnické cistky, zábava k nezaplaceni. Na vsechno ostatni je tu MasterCard. Kdo jeste negenocídil, at hodi kamenem. Etnicky cistil kazdej a kdo rika ze ne, dela to dodnes :)
        Ony to Gandhiho sochy schytaly taky, ostatne o cernejch se zrovna dvakrat licbotive nevyjadroval.
        Co se tyce Churchilla, tak pres vsechnu svoji (uz dobovou) kontroverzi byl v zasade Ten hodnej a ty jeho masla na hlave jsou v podstate prkotiny oproti jinejm borcům. Proc by Irove resili nejakyho Churchilla, kdyz maj Cromwella nebo toho borce pres Bramborovej hladomor. (nejkratší vtip sveta – Ir jí)

         1. Tohle se mi nahodou libi. Kdyz pakarna, tak ro všechny. Von ani Apoštol nenasili nebyl zadnej svatoušek. Jen ať flagelanti videj, ze i na jejich ikony se da vyhrabat nejaka špína.

      2. Shane – hned sem si vzpomněl na totální britskou klasiku https://www.youtube.com/watch?v=sfix_BbaZM0

       :-D

       1. bohužel jsem to nenašel v originálu a s titulky …

    2. shane: prosimtě nepodléhej levicovému zmatení pojmů. Churchill v žádném případě nebyl rasista a to prokazatelně – byl kulturalista, což je přímý opak rasismu.

     Rasismus tvrdí, že lidé určitého etnika nebo barvy pleti si nemohou pomoct a jsou předurčeni k méněcennosti.

     Kulturalismus (Kiplingovské „břémě bílého muže“) tvrdí, že některé kultury jsou barbarské a primitivní (např. indické upalování vdov nebo thugové), ale nikdo není determinován a je povinností vyšších kultur pozdvihnout úroveň těch primitivních, tzn. zvednout barbary z temnoty. To by nebylo možné, kdyby byli rasově determinováni jako primitivové nadoživotí. Je to tedy přímý ideový opak rasismu.

     Nechceš-li pak tvrdit, že Irové jsou jiná rasa (!), potlačování irského povstání s tím nemá co dělat už vůbec.

     1. Ted ale zase ucelove zužujes rasismus jen na rasu. Podle tohohle by třeba cikan nikdy nemoh spachat rasove motivovany cin proti Cechum, protoze je stejne rasy jako my. Jeste ze Zidi maj ten antisemitismus, jinak by byli v pici, drzky belossky. Ono vzato kolem a kolem, i to deleni na Europoidni, mongoloidni a negroidni rasu je pomerne na vode, protoze nejake genetické rozdily tam sice jsou, ale to v ramci jedne rasy i mezi jednotlivymi etniky a nekdy i mezi narody. A kdyz ho stáhneš z kuze, tak uz poznas hovno a ne rasu.
      Anglictina ma pro to vhodny vyraz bigot a bigotry, coz v podstate zahrnuje rasovou, etnickou, kulturni nebo narodnostni nenavist, čeština je bohužel výrazně chudsi jazyk a slovo bigotni se pouziva akorat v puvodnim náboženském vyznamu.
      Ostane, pokud se nepletu, tak slovo rasa melo v minulosti mnohem sirsi vyznam, viz rasa slovanska, arijska, galska, friska, zidovska. A rozhodne to nebyl casove a mistne omezeny nacisticky vymysl.

      1. S těmi Židy je to vůbec zajímavé, rozdíly (značné) jsou již mezi Sefardy a Aškenázy, pak jsou samozřejmě Falášové :-)
       Kdo byl někdy v Izraeli, může potvrdit, že každý národ si své židy změnil k svému obrazu. U Zdi nářků jsem třeba viděl modrookého zrzavého chlapíka v kompletním ortodoxním mundůru – z fleku by mohl vystupovat se skupinou Clannad nebo Dubliners a dobře by zapadl.
       A v Emerice taky nevědí, co s nima, někdy jsou braní jako Židi, jindy jako běloši, jak se komu hodí.

       1. Pak mas ještě ty cerny Zidy z Etiopie nebo odkud. Ale pravda, to jsou konvertite. Ti bili Zide se ruzne krizili s místní populaci, proto ty rozdily.
        Ony ty rasy jsou vubec definovany ruzne, jak se to zrovna hodi a co je v módě. Nekde se berou jen ty tři zakladni, nekde a někdy se do toho michaj i etnika, jindy i národy nebo jazykový skupiny, nekdy i náboženství. Afričani se obvykle berou jako jedna rasa i kdyz jsou vizuelne mnohem rozmanitejsi nez Evropane… Kam se řadej latinos kteri jsou misenci mezi europoidni a mongoloidni rasou, obcas jeste riznutou negroidni nejspis nevi ani panbuh. Genetika to moc nevylepsila, naopak v tom udelala jeste vetsi gulas.

        1. To jsou právě ti Falašové, dle Kurase nejusměvavější Izraelci. A i když jsou černí, tak geneticky mají opravdu některé alely shodné s ostatními Židy.

       1. Nejen Nemci. Ono to nejspis stejne vsechno pochazi z Lombrosa a tech prvotnich snah zkatalogizovat lidstvo a rozdelit ho do skatulek. V podstate to dost smrdi eugenikou. I kdyz uz ve stredoveku a staroveku se vládnoucí vrstva snazila vymyslet proc jsou predurceni vládnout tomu povlu dole. I kdyz tenkrat si vystacil s Pámbíčkem, Panem Býčkem nebo jinym zverincem.

       2. Se tak pamatuju, že kdysi v 70. letech, za doby tzv. „politické normalizace“, vyšla podobná rasová katalogizace v časopise ABC…

       3. Ono to sice vypadá zpátečnicky, ale odpovídá to době. Lidstvo neznalo DNA a lidi, kytky i zvířátka se členili do škatulek podle zjevných podobností. Stačí se podívat jak se v biologii po objevu DNA změnila příbuznost některých skupin obratlovců. A když vidím, že např jedni vyšlechtění pejsci jsou chytří a poslušní a jiní jsou zase silní a agresivní, proč by totéž neplatilo pro lidi a nedali se identifikovat a vyšlechtit ti nejlepší? A když se člověk podíval jakých výsledků dosahovali jednotlivé národy na poli civilizace, pak je taková nauka celkem logická. Akorát se v tom dneska bádat nedá, páč by každého vědce umlátili kelímkama od sojovýho laté dřív, než by dokončil výzkum a to asi i v případě, kdy by nakonec vyšel politicky korektní výsledek.

        1. Nejde ani tak o korektnost, ale o to, ze vsechny „prirodovedecke“ snahy o urceni rozdilu mezi rasama selhaly. Ony ty rozdily a duvod proc nekdo uspěl lepe a nekdo mene totiz neni zalezitost „prirodovedcu“, ale spis sociologu. Není to vrozené, je to otazka kultury, možnosti, vlivu prostředí a proste stesti. Europoidni rasa je sice nejúspěšnější, ale i tak tam jsou obrovske rozdily, od Germanu a Anglosasu az po Araby nebo treba Albance. U Asiatu je to jeste horsi, Na jedny strane Japonci a Cinane, coby zluta elita, mezi tim dejme tomu Vietnamci a Thajci a konce Evenky, Čukči, Inuity a ruznejma jihoamerickejma indianama pro ktery je vrchol techniky bambusova tyc, protoze se z ni da postavit chatrč, flusat otrávený sipky a jeste se da nasadit na pinďoura.

         1. Jinymi slovy? V čem spociva rozdil mezi Cechy a Nemci? Proc jsou Nemci jeden z nejuspesnejsich svetovych národů se spoustou vynálezu a jedna z nejvetsich ekonomik a proc jsou Cesi nekde na chvostu vyspeleho sveta? Genama to neni, geny mame prakticky stejny jako Nemci. Ten rozdil proste bude ve spoustě „mekkych“ faktoru, ne nekde v genech.

          1. shane:
           „… rozdil proste bude ve spoustě „mekkych“ faktoru,…“
           – – –
           Ano, v „měkkých faktorech“.
           Mladší Němec něco zkurví, starší Němec jej zkoriguje. Podruhé již mladší Němec správně, starší Neměc nekoriguje.

           U nás jinak – blbeček něco zkurví a všichni kolem drží klapačku. Nikdo si nechce dělat „zle“.
           Švejkujem.

           Podívej se sám na sebe, nakolik neseš na takovém vývoji podíl…
           :OD

          2. Protože Němci mají silný domácí kapitál.

          3. Rozdíl mezi Čechy a Němci? Ve schopnostech žádný. Pouze ve velikosti populace – od které se odvíjí jednak absolutní číslo vynálezů, které dokázaly prorazit, a hlavně kapitál. Nebo vám přijde, že kontaktní čočky, tisíc a jeden drobných úspěchů ve farmakologii, Mendel, Kaplan, Diviš a další byli Němci? A víte, že česká firma dodává dýchací masky americké Delta Force?

           Pocit, že jsou Češi „na chvostu vyspělého světa“ je naprosto neodůvodněné sebeponižování se.

          4. Uf. Je moc dobře, že jste tohle napsal.

          5. No, a naopak: Viktor Kaplan nebo J. G. Mendel snad byli Češi?

          6. Debata je o „národech“, nikoli „národnostech“. Co jsem naposledy viděl, Brno není a nebylo součástí ani Rakouska, ani Německa, nýbrž českých zemí – takže ano, v souboji inovativnosti „Německo v. ČR“ je to bod pro nás.

           Mendelovi vkládá dokument ČT do úst, že se prohlašoval být „Moravanem německé řeči“.

          7. Tak vono tohleto Německo tady není až tak dlouho, žeano.

          8. Jistě, předtím bylo sjednocované Německo a ještě předtím nesjednocené Prusko náš nepřítel v rámci C.k. monarchie. Rozhodně jsme tedy nikdy nebyli jehou součást a Němci nemají nárok na Kaplana, Mendela ani nikoho jiného ;-)

          9. Hm, až na to, že žádný rozdíl mezi Čechy a Němci jako takový neexistuje, kromě ekonomických podmínek za posledních 100 let. A ti Němci se zatraceně snaží o to, aby se dostali tam, kde my jsme byli před cca 40-50 lety, a jenom díky nám a ostatním gasarbaiterům se jim to ještě nepodařilo, protože to jsou ti poslední, co tam ještě vůbec něco dělají. :-P

         2. shane 15.6.2020
          Odlišit Němce od Čecha bude po genetické/rasové stránce asi obtížné, ale od Korejce nebo Křováka to zvládám i bez analýzy DNA. U lidí hraje roli ještě i to, že jsme všichni potomci poměrně malé hrstky lidí a k tomu ještě 85% variability DNA je v subsaharské Africe, zbytek z toho mála jsou ti, co vylezli z Afriky ven. Jeden negr od jiného negra se liší víc než Němec od Japonce.
          Samozřejmě nelze z DNA předpovědět úspěšnost případné civilizace, ale pokud se člověk 19tého století zajel podívat do Afriky nutně ho asi napadlo, že to nebude jen o prostředí. A pokud se většina zeměkoule snažila západní civilizaci napodobit, jen co se s ní potkala, dávalo to pocit, že je to civilizace správná a nadřazená. A to už je jen krůček k tomu si zkatalogizovat i v Evropě, který z národů je nejskvelější a nejlepší.

          1. Kdyz Cecha a Korejce stahnes z kuze, tak poznáš prd. Existují i Češi s drobnou stavbou tela. Rozlisit jednotlive rasy podle koster je velmi obtizne, u misencu prakticky nemozne. Jakztakz se to da podle DNA, ale cim vic se rozrusta geneticka mapa lidstva, tak tim vic se ukazuje jak brutalni genetickej gulas lidstvo je. Coz koneckoncu dava smysl, kdyz cele lidstvo je dnes potomek jen sedmi materskych linii rozfrcanych po pulce svetav rozmezi nekolika tisic let. Ostatni mitochondrialni linie uz mezitím stacily vymrit. Nejake geneticke rozdily mezi rasami jsou, ale celkem male.
           I ta Afrika je o prostředí. V Africe v minulosti existovaly na tu dobu vyspele civilizace a to i cernosske. Akorat proste zanikly nebo byly zniceny.
           A prostředí dela hodne. Pokud zijes v pasmu kde ti jeco jedleho roste 4 mesice v roce tak musis planovat vic nez kdyz mas zradlo vedle huby imrvere. Kdyz ti Egyptani nebo Arabaci imrvere decimuji kmen lovem otroků, tak se blbe buduje civilizace, stejne jako kdyz te prevalcuji lidnatejsi agresivnější sousedi. Pokud jsi v blizkosti civilizačního centra tak se rozvijis rychleji nez kdyz jsi dal. To je jeden z duvodu proc vyspělejší Nemci ucili Cechy zakladat mesta a provozovat remesla. Ti germani to okoukali od Franku a Italu, kteri to obslehli od Rimanu, kteri to obslehli od Řeků a Etrusku kteri… Proste jsme byli dal a nez k nam civilizace dosla, tak v Germanii staly kamenny mosty a palace. Geneticky nebyl mezi Rimany, Galy, Germany nebo Slovany prakticky rozdil, v moznostech naopak veliky. V prdeli za Uralem bylo hovno, zemljanky a oralo se kusem klacku, takze holt Slovani byli pozadu, zatimco Germani vydrancovali Rimskou risi a ledacos obslehli uz v dobe kdy Slovani jeste otrocili pro Avary.

          2. Hmmm, rasy podle koster jsou odlišit poměrně dobře, samosebou u míšenců nikoli. Ale typického bělocha / černocha / asiata by odlišil podle kostry i laik, dovolím si tvrdit, nebo tedy – asiata a bělocha poučený laik. Třeba zuby mívají asiaté dost typického tvaru…

          3. Kosterni stavba cernochu je udajne jeden z duvodu, proc jsou tak dobri v atletice. (udajne proto, ze ja o tom vim prt) Takze bych si troufl tvrdit, ze to neni jenom o kuzi? :)

          4. shane 15.6.2020
           Čím větší je míra poznání, tím víc rozdílů se dá najít. prostředí pochopitelně dělá hodně, ale taky to pak dlouho trvá změnit. Proto anglický gentleman u Zambezi přemýšlel, plánoval a budoval ač ho prostředí nijak netlačilo a negr v Atlantě se dál chová jako by byl stále se svou tlupou v Kongu.

           S rasami jde o porovnání dvou statistických vzorků. Je to jako s tvrzením, že muži jsou větší a silnější než ženy. Vždycky se dá najít jedna silná velká ženská a jeden slabý chlap, nicméně to tvrzení nevyvrací. pokud tedy charakterizuji nějaký národ/rasu, pak to neznamená, že každý jeden jednotlivec perfektně zapadne do šablony. Zrovna antropologové i bez kůže celkem obstojně dají pohlaví a rasu z nějaké vykopávky.

          5. Ale kdepak, to je právě o kultuře. Ve 40. a 50. letech černoši, kteří absolvovali alespoň střední, byli životním stylem a nízkou časovou preferencí k nerozeznání od bělochů – a to navzdory segregaci.

           Potom ovšem přišel Lyndon Johnson a jeho sociální stát, ten obratem zlikvidoval černočskou rodinu jako jednotku a počet svobodných matek vyhnal z jednotek procent na desítky, a to už nevyhnutelně vyvolalo černošské gangy a primitivsmus s barbarstvím a zločinem.

           Jenže víte co? Úplně totéž se děje Asiatům, o kteréch přitom i bílí rasisté připouští, že jsou často nadprůměrně inteligentní. V komunitách Asiatů, kde jsou rodiny rozvrácené a je velké % svobodných matek to vypadá úplně stejně, jako v Detroitu. Protože konzervativní sociologové i bývalí členové gangů už pěkných pár let dokazují, že gangy jsou pro chlapce narozené svobodným matkám náhrada otců.

          6. Jene, i ty Asiaty bych si netroufl takto a v tomto generalizovat. Nadprůměrně inteligentní jsou bezesporu Japonci a částečně obyvatelé Taiwanu, protože měli pro rozvoj své inteligence nejméně tří, spíše čtyř generací skvělé podmínky.
           Kdežto agrobolševická, čínská diktatura měla podmínky pro rozvoj inteligence prachbídné. Třicet let nahrazovali „vlastní inteligenci“ krádežemi průmyslového vlastnictví, průmyslovou špionáží i prachsprostým pajcováním, reverzním inženýringem i s chybami původního vzoru – viz čínskou polovodičovou výrobu.
           Není myslitelné, aby bez masivního nasazení výše uvedeného, dokázali za 30 let od rýže a motyk to, na co průmyslové velmoci potřebovaly, se svými nejlepšími mozky, celé století.
           Není to inteligencí čínských soudruhů, studujících ty nejlepší evropské a americké univerzity. Soudruh nejvyšší jim prostě uložil stranickým úkolem ukrást, co se ukrást dalo. My jsme jim v tom ještě, svou vlastní namyšleností a leností vydatně pomohli, využitím jejich dočasně levné pracovní síly. Navezli jim tam naše nejlepší technologie, aniž bychom si uvědomovali, co je bolševický režim zač a co s nimi bude po opajcování provádět. Byť se soudruh tvářil jako kapitalista největší.
           Asiaty bych opravdu nedával na jednu hromadu. Jen si vemte, jak se liší třeba Vietnamci, čínská svoloč a Japonci..

          7. servisdok: ano, co píšete o Číně bych mohl podepsat. Nejvíce mne děsí když vidím, jak se dívají co si ve vojenské technice a taktice Američané vyvinuli za miliardy dolarů a ověřili ve svých neustálých bojích a na spojencích – a pak to nejenže okopírují také, ale vzhledem ke svému hospodářství, nepřiškrcené „ekonomice výroby“ a nízkých výrobních nákladech to chrlí v takových sériích, že to USA mohou jen závidět.

           A naprosto veřejně dávají najevo, že tím jednak hodlají protlačovat a prosazovat „čínský model společnosti“, tzn. brutální konfuciánský kolektivismus namixovaný s maoismem, kde jedinec je absolutní lejno a jde mu po krku nejen každý byrokrat a fízl, ale i jeho vlastní komunita protože jinak to za něj schytá kolektivní vinou… A jednak že teď je u vesla „generace vlčích válečníků“, kteří všem ukážou, zač je toho loket dravý čínský imperialismus, jehož ekvivalent Západ provozoval naposledy v 18. století.

           Leč merit mého postu byl jinde: Asiati mají prostě obecně nadání na matematiku a podobné skoro by se dalo říci „autistům imponující“ obory, kde fungují jasná pravidla a konsistentní vnitřní logika. Na amerických univerzitách na počet bodů statisticky poráží bělochy. A přesto řada z jejich komunit končí válkami gangů, fetováním a totálním rozkladem – a to nikoli kvůli jejich dovednostem, ale protože bez funkční rodiny poskytující dětem dobrou oporu a výchovu (tzn. donutí děcka udělat to, co je pro ně potřeba a co se jim nechce, a naopak je udrží pryč od zločinu, fetu a sebedestrukce) prostě žádná kultura ani společnost nemůže přežít déle, než dvě, tři generace. Jakmile někdo začne „vyrábět“ svobodné matky, blíží se konec. Expresem.

          8. Jan Mrcasik
           16.6.2020 v 0:52

           Tak jako minimálně několik generací elektroniky stojí docela za hovno, dokud konečně nepochopí jak to vůbec funguje, proč jsou použitý materiály, jaký jsou (místo očesanýho podřadnýho šmejdu) a někdo to opatrně nezačne vylepšovat (pak se to ovšem nezřídka stává lepší originálu), tak i u zbraní jim trvá tak jednu až tři dekády, než to vypilují z nepoužitelné srajdy k něčemu rozumnýmu.

           Číňani teď teprv začínají stavět jakž-takž na úrovni leteckou a raketovou techniku a to i když si kolikrát kupují plány a kopírují to na začátku 1:1 (a bůhví jestli s adekvátníma materiálama), přičemž aspoň donedávna (nevim co dneska) furt nedokázali vyrobit srovnatelný tryskový motory a nakupovali je od rusáků. Takže zdaleka eště o nic moc nejde.

           Ovšem pokud se dál budeme zmítat v enviro a gender pičovinách, za chvílu nám ujedou ve všem a nakonec budeme zrní pěstovat s motykama tady my.

          9. @Mrcdasik a servisdok

           Cina ma na sve strane cisla a kvalitne udelany system vyberu i system naroku na jednotlivce. Takze zatimco prumerne IQ asiatu snizuje, tak se jim dari nachazet elitni mozky. Podobne je na tom Indie. Je to jeden z duvodu, proc mela Cina raketovy vzestup a podobne Indie.

           Kradeze Ciny jsou v tomto smeru spise urychlovac horeni, ale i bez nej by to horelo a horelo by to vydatne :) Akorat s temi kradezemi je to luxusni vatra. Cina je v mnoha ohledech kousek za svetovou spickou, zatim je srazi naprosto ubita samostatnost jednotlivce, silena ucta k autoritam a relativni absence kreativity(coz IMO vyplyva z obeho zmineneho). IMO se jim to nepovede odstranit, ale snazi se o to(resp. abych byl presny, snazi se lidem vysvetlit, ze neco neni soucasti ucty k autoritam :D ). Pokud se to Cine povede, bude to velkej pruser.

          10. Jan Mrcasik 15.6.2020 v 18:48
           Když je to jen kultura, pak nedává smysl, že Johnsonovy reformy rozvrátily převážně černé rodiny a ne všechny rodiny plošně. Dtto u nás s hnědočechy.
           Respektive okolní kultura dokáže vyrovnat tu genetiku, ale jakmile pomine vnější vliv, každý se vrátí ke své přirozenosti.

          11. Ada: Johnsonovy reformy byly cíleny na černošskou komunitu, protože Johnson byl vyznavačem pozitivní diskriminace. Vysloveně to tam propagoval.

          12. Jan Mrcasik
           16.6.2020 v 13:18

           No tak von s tím údajně přišel dyž viděl bělošskou chudinu v apalačích po útlumu těžby uhlí a dodnes je to jedna z největších komunit, co čerpá sociální dávky a je dost závislá na charitě. A byť je to vlastně absolutní spodina, přesto se nijak hromadně nepřepadávají, neokrádají, neolupují, neznásilňují a nejedou v drogách a podobnejch kratochvílích.

           Že by na tom přece jenom něco bylo, že většina negrů (ne všichni, samozřejmě, pokud jsou jich minimálně stovky druhů) prostě jsou takoví tak nějak od přirození?

          13. Proboha berte to s rezervou velikosti „shane“.
           Naprosto typická reakce: „Ano, ale…“ Víc bych nad tím komentem nepřemýšlel.

          14. „Jakmile někdo začne „vyrábět“ svobodné matky, blíží se konec“

           Přesně tak, negři jsou jen o generaci napřed.
           Mrkněte na
           https://old.reddit.com/r/WhereAreAllTheGoodMen/

          15. RE: Jihočech Honza

           A všimnul jste si, jak v současné době přibývají titulky, jak jsou na tom špatně samoživitelé a o tom, že jsou ekonomicky slabší, než úplnné rodiny? Není to spíše zákonitost, nespojují se lidé mimo jiné proto, že ve dvou se to lépe táhne? Tedy, není to dokladem, že poměry jsou normální?

          16. Já v tom co píšete spíše vidím palebnou přípravu pro snad již i (vládou? PS?) schválené náhradní výživné, nebo jak se ta šílenost jmenuje.

           Již nyní je muž redukován na dárce spermatu a peněženku. Ženy moc dobře vědí kdo tahá za kratší konec a podle toho také jednají v reálném životě. Nejsou vyjímkou ženy, které mají několik dětí, každé s jiným mužem a jsou profesionální chudinky trpitelky samoživitelky.. (ne nepíši o vysoce přizpůsobivých spoluobčanech..)

          17. Odporucam pozriet clanok o jednej poslankyni NR SR. Vola sa Kristufkova a zila s dvoma dnes uz mrtvymi mafianmi, s jednym ma dieta a druhe ma s dalsim z partie, ktory je dnes tretim najvyssim ustavnym cinitelom SR… Tato pani je ukazkovym prikladom schopnosti prezit a tazit.
           Radsej smutna v Mercedese ako vesela v elektricke…(udajne jej vyrok)

      2. Pokud dnes někdo někoho osočí že je „bigot“, znamená to, že levicová svoloč se snaží kriminalizovat jakýkoli nesouhlas se svými názory, popř. názory nějaké spřízněné skupiny. To slovo není hezké, je úplně debilní a přímo se z něj odvozuje „předsudečná nenávist“, kde podle definice je nelegální i nesouhlas s politikou KSČ!

       Dále je úplně jedno na co vztahuejš rasismus, klíčový je tam ten DETERMINISMUS, dle kterého je každý jedinec NEZMĚNITELNĚ PŘEDURČEN PŘÍSLUŠNOSTÍ KE SVÉ SKUPINĚ a přes to nejede vlak. Rasismus je tedy fatalistický, deterministický a kolektivistický.

       V příkrém rozporu s tím kulturalismus říká, že každý jedinec má svobodu volby se změnit, povznést se z barbarství a temnoty své nižší kultury a stát se lepším člověkem – ergo je voluntaristický, non-deterministický a individualistický. Absolutní opak.

       Skutečným protikladem rasismu je color-blindness.
       Skutečným protikladem kulturalismu je multikulturalismus ve své koncentrované formě, že „všechny kultury jsou si rovny a musíme je akceptovat“.

        1. Nevidím spor.

   2. Mě to přijde zábavný. Většina osazenstva tu souhlasně hýkala nad přesunem Koněva. Tak rychlej bumerang jsem nečekal ani já. Každopádně není nutno smutnit. Aspoň si hoši v depozitáři pokecaj:D

    1. Koněva sem šoupli Sověti befehlem, Churchilla jsme si tu postavili sami.

     Koněv pro nás neudělal absolutně vůbec nic (náckové v Praze se oficiálně vzdali 8. května a Koněvovi hoši jen kriminálně odvlekli do otroctví sovětské emigranty), Churchill se nám omluvil za Chamberlainův Mnichov (ačkoli ten si objednal Beneš) a snažil se nás zachránit i na Jaltě navzdory Rooseveltovi.

     Ale hlavně: sochu Koněva nikdo nezničil a odstranila ji politická reprezentace, takže pokud v příštích volbách vyhraje jiná garnitura, klidně ji tam může vrátit zpátky.

     Oproti tomu vandalismus proti sochám je přijatelný v jediném případě, a to sice při revoluci kdy je svržen tyran.

     A pokud mají desetitisícové zástupy radikálních levičáků dojem, že se jim už povedlo svrhnout systém a provést revoluci, je to daleko větší námět k zamšlení, než jen nějaké svrhávání soch.

     1. Náckové v Praze se oficiálně vzdali 8. května. To je jistě dobré připomenout. Zároveň si člověk uvědomí, že rodiče jeho sousedů byli tedy zastřeleni nácky 9. května 1945 neoficiálně a je tak nějak klidnější.

      1. ygorek: na ja. A jiní byli zase neoficiálně zastřeleni či vybombardováni sovětskými osvoboditeli.

       Podstatné je, že z historického pohledu na otázku „zachránil nás Koněv?“ jsme si Prahu osvobodili sami, protože náckové pod velením Toussainta se dávno před příchodem RA zavázali vypadnout z Prahy na západ, složit těžké zbraně za Prahou a lehké u demarkační linie, propustit veškeré zajatce…

       Plus

       Generál Toussaint prohlašuje, že svými silami potlačí případná hnízda odporu německých jednotek, která neposlechnou jeho rozkazů.

       https://www.fronta.cz/dokument/protokol-o-provedeni-formy-kapitulace-nemeckych-brannych-sil

       1. Jan Mrcasik: Ja, ja. Myslíte Emauzy nebo Skvrňany?
        (Pro úplnost dodávám, že v Hrotovicích jsem nějaký čas pobýval.)

        Generál Toussaint tedy lhal. Omluvil se za to? Nebo se jen přecenil, protože mu podléhala jen Wehrmacht, zatímco jednotky Waffen-SS nikoli a ty osmého května rozhodně nekapitulovaly, protože v Praze kapitulovaly devátého, ale jen v Praze. Poslední bitva druhé světové války v Evropě se odehrála ve Slivici u Milína na Příbramsku 11. a 12. května 1945, tedy tři dny po německé kapitulaci. Vyprovokoval ji fanatický německý generál jednotek SS Carl von Pückler-Burghaus, který se odmítl vzdát Rudé armádě. Že se nejednalo o nějakou malou šarvátku, dokládá třeba zapojení útvarů tří ukrajinských frontů sovětské armády.
        Pückler-Burghaus podepsal kapitulaci v noci 12. května v rakovickém mlýně v Čimelicích. Poté spáchal sebevraždu.

        Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/druha-svetova-valka-konec-bitva-naciste-evropa-kapitulace-milin-pribramsko-protektorat.A200511_113213_domaci_aug

        Máte naprostou pravdu, cituji: „Koněv pro nás neudělal absolutně vůbec nic.“ Nikde jsem se nedočetl, že by měl na kontě jediný sestřel, či snad že by na území Protektorátu byť i jedinkrát vystřelil.
        Pak se naskýtá otázka, co vedlo nacistická vojska k tak rychlému opouštění Protektorátu jedním směrem, když jich velká část mohla zůstat, nebo se klidně přesunout do Saska, ne?

       2. A proč asi? Se báli slabě vyzbrojených Pražanů, nebo se báli rychle se blížícího Koněva a rychle zmizeli škvírou?

        1. Panek 16.6.2020 7:18

         Proč by se báli nějakého Koněva, který neudělal, cituji:“Absolutně vůbec nic.“?

         1. Protože dle pana Mrcasíka Koněv neudělal vůbec nic pro nás, kdežto pro Němce by si asi nějaké místečko ve svém nabitém diáři našel.

          S Koněvem/Pražákama je to asi tak stejné, jako kdyby někdo říkal, že: „Banting je u něj jen blbej rasista a ostatní souvislosti mne nezajímají, protože já nejsem cukrovkář!“

        2. Toussaint vskutku přecenil své síly a autoritu – ovšem na druhou stranu když dodržel pražskou kapitulaci a za Prahou odevzdal těžké zbraně, těžko mohl potlačovat tanky a děla Waffen SS jen puškami a pistolemi.

         Náckové utíkali se vzdát Američanům – a když tedy chceme hrát na širší historické souvislosti, nebýt ambicí Rudé Armády a Koněvova štábu, Prahu by osvobodili Američané, kteří tu mohli být o několik dní dříve a jejichž průzkumné jednotky se do Prahy prokazatelně dostaly 6. května. Patton se snažil vyřvat si povolení Prahu osvobodit a dokonce uvažoval, že neuposlechne rozkaz a vyrazí pražskému povstání na pomoc, ale Koněvův štáb byl kategoricky proti.

         Koněv tedy tak či onak nebyl žádný zachránce Prahy: nezachránil pražské povstání (to zachránili pražáci, Vlasovci a hlavně závod nácků předběhnout k americkým liniím postup RA); a zakázal naopak účinné osvobození Prahy spojenci, aby měl lepší PRko.

         Izolované kapsy odporu ničili spojenci po podpisu kapitulace Německa po celé Evropě, zdaleka nejen v Českých zemích.

         1. J.M. +1

          Pouze si nejsem jist, zda za zákazem postupu je přímo Koněv, jestli to nešlo shora (resp. je za tím US velení, které mělo své představy a zájmy jinde). Měli tenkrát Pattonovi povolit řetěz, minálně na čáru Laba – Vlava a východní okraje měst ležících na těchto řekách, ovšem co třeba na čáru Králíky – Znojmo?

         2. Aha.
          Až dosud jsem se domníval, že širší spuvislosti nemůžeme, jak jest nyní moderní, pominout, protože válka trvala přece jenom několik měsíců a odehrávala se na území mnoha okresů (to pro ty, kteří za Řeporyje nedohlédnou).
          Plánování kooperace a nedejbože dotyku mnohonárodních vojsk v rozsahu armád je záležitost dlouhodobá a složitá. Činností několika jednotek po dobu několika dní vyžadující změnu demarkační linie prakticky ze dne na den se kromě Pattona nezabýval asi nikdo – Patton zjevně své nadřízení o nutnosti takového kroku nepřesvědčil. Stejně tak považuji za nepřípadné dovolávat se nějakých ambicí Koněvova štábu v době, kdy rozhraní bylo dlouhodobě jasné.

          1. ygorek: demarkační linie byla sice „jasná“, ale vzhledem k tomu že Sověti se prostě zdrželi a hrozilo nebezpečí z prodlení a rozdrcení pražského povstání, Pattonův požadavek byl skutečně přednesen až štábu RA – tedy minimálně ke sluchu Koněva -, který jej kategoricky odmítl z důvodu „obav z nerozpoznání nepřítele“.

           Asi na tom negramotní a poloslepí vojáci RA byli tak špatně, že by si khaki uniformy spletli s šedými wehrmachťáckými, bílé hvězdy by si spletli s hákovými kříži a M4 Sherman (s nimiž měla RA osobní zkušenost z vlastních jednotek díky L&L) jim připadal vysloveně jako Tigr. Alternativa je, že Koněv kecal.

          2. Reich měl výrazně víc Panzerů a Pantherů než Tigerů a šedý až vyblitě zelenohnědý informy byly sice takovej základ ze 30. let, ale vedle toho existovalo dost maskovacích vzorů, tak např. ponejvíce u Waffen-SS používaný letní/podzimní platan (neexistovaly snad kalhoty, jenom převlečníky a blůzy), letní a podzimní dub a pozděj univerzální hrach.

           Wehrmacht používal ponejvíc lámanou skálu.

           Elitní severský jednotky měly i bílý polární maskování.

          3. Ano, uvedením negramotných a poloslepých vojáků RA jste problém vysvětlil dokonale, děkuji pěkně.
           Otázkou zůstává, na jakou vzdálenost dokázal rozpoznat nepřítele vidoucí gramotný rednek z US Army. Proč to zmiňuji?
           Při nácviku střelby na pěchotní střelnici jsem se vždy choval jako vašimi slovy poloslepý negramota, jelikož jsem některé figuríny (například kulometné dvojče) pouze tušil. Rovněž pozorování nepřítele při běhu na zteč mi dělalo i v cvičných mírových podmínkách značné potíže a tvrdím, že bych příslušnost k jiné armádě nerozpoznal. A to nezmiňuji noční střelby.

           Dovolil bych si zde připomenout známé rčení, že válka je pokračování politiky jinými prostředky. Domnívám se, že generálové ani na jedné straně neměli faktickou pravomoc s linií pohnout na základě operativní dohody uzavřené vrcholnými politickými činiteli, případně měli na sovětské straně i rozkaz linii dodržet. V jednom z pořadů ČRo ke konci války jsem zaslechl, že kapitulaci v Remeši podepsal generál RA nepravomocně a musela být v Berlíně o den později přepodepsána.

          4. Oprava:
           Dovolil bych si zde připomenout známé rčení, že válka je pokračování politiky jinými prostředky. Domnívám se, že generálové ani na jedné straně neměli faktickou pravomoc pohnout na základě operativní dohody s linií dohodnutou vrcholnými politickými činiteli, případně měli na sovětské straně i rozkaz linii dodržet. V jednom z pořadů ČRo ke konci války jsem zaslechl, že kapitulaci v Remeši podepsal generál RA nepravomocně a musela být v Berlíně o den později přepodepsána.

          5. Ygorku pomohla teda sovětská armáda tomu pražskýmu povstání, nebo přišla s křížkem po funuse, když to bylo už stejně jasný? Nelžete si Ygorku trošku do kapsy a nehledáte náhodou ten les, co pro stromy nevidíte?

     2. Koněva? V 80.letech? Befehlem? To bych chtěl vidět. Spíš někdo prováděl alpinismus.
      Každopádně, že pro nás nic neudělal je poměrně silné kafe.
      Pak se není čemu divit, že ani vzdáleně nejsi schopen pochopit, že lze za koule do průvanu pověsit jakéhokoliv politika z koloniální mocnosti. Aha, on se nám vlastně omluvil (což je nám úplně k hovnu, protože jeho omluva nijak nezabránila tomu, že se u nás ten živej Koněv usídlil na 40let), takže ty prasárny z kolonií budem taktně přehlížet.

      1. No ono také nebýt WWII, nebylo by hodnocení Churchilla nijak zvlášť lichotivé…

       1. To nepochybně. On byl pred valkou pomerne kontroverzni politik (a prevlikac kabatu – nejdriv 4 roky konzervativec, pak 20 let liberal a pak zase konzerva. Ale tenkrat se to asi tak nebralo)

  3. Havel si také bral na bedra starosti veškerého světa, a na vlastní národ kašlal. Jeho tajemný sponzor Šoroš ho dobře vyučil.

   1. To uz je taky diagnoza narvat Havla do diskuze o clanku o zaslaplym negrovi. Konzervy kupujes?

    1. shane:
     Ač sem do debaty Havel skutečně patří pramálo, tref do něj není nikdy dost, za činy, které napáchal…

     *

     Konzervy kupuji; některé kvalitní jsou velmi chutné, např. krůtí maso s vejci.

     1. Tebe sem se neptal.

      1. shane:
       Jasně, tvoje namistrovanosti.
       Seš můj nepřítel, i do tebe třeba rejpnout…
       :OD

       1. To je dobre ze nepritel. Nerad bych aby me takovi jako ty povazovali za sveho pritele.
        Můj nepřítel nejsi, nemam cas se emočne angazovat nad kazdym joudou co ma jiny videni sveta. Proste na ne seru. Svoje sily a cas vynakladam abych se mel dobre, ne abych ho plejtval na picoviny. Kdyz mi zkrizej cestu, tak se holt budeme bit, jinak na ne mrdam. To je jak spanelsky slimaci. Kdyz mi zerou zahradku tak poznaji holocaust, kdyz se drzej mimo tak s nima nehodlam ztracet cas.

        1. shane:
         Ano, to je v pořádku, že jsme nepřátelé.
         Protože ty seš přesně ta sorta, která škodí takovým, jako jsem já…

         1. Sice nevim jak, ale kdyz to říkáš, tak to tak si bude. A tak to ma byt, tak je to spravne, soudruzi.

         2. Potom budeme taky nepřátelé, shane.
          Protože mám na Havla, resp. jeho slova a činy, nechci úplně říct podobný, ale spíš příbuzný a ještě více vyhraněný názor.
          Vlastní hloupostí a naivitou jsem se připletl k místní smečce OF a dodnes toho lituju. Něco vzal čas, ale něco na papíře přece jen zbylo uložený. Z Prahy chodily naprosto neuvěřitelný věci a já se dnes tluču přes pracky a hubu, že jsem si je radši nerozbil už tenkrát.
          Bohužel to všecko znáš už jenom vhodně předžvýkané a to je špatně. Když to řeknu opravdu otevřeně a bez špetky jakékoli povýšenosti, tak na hodnocení Havlových slov a činů jsi moc mladý. Prostě to tak je a nikdo tu není viníkem.
          Možná, že kdybys neměl nic jinýho, rozumnějšího na práci a šel po tom, tak se dozvíš i taktně zamlčený, ale o to důležitější věci, které vím já a které Tobě ještě k tomu jeho hodnocení scházejí.

          1. Nepřátele klidne bejt muzeme, ale rozhodne to nebude kvuli Havlovi. Ja ho taky nikdy nemel rad, ale uznej, ze cpat Havla do diskuze o policejním nasili a rasovych bourich v USA je fakt ulet.

          2. OK, nepatří to sem a já sám to už nebudu dál roztahovat.

          3. pilně servisdoku pracujete na trolení…. proč, co z toho máte, vám je víc než mě určitě…. nechápu. vážně to nechápu. zrg1 si chováte proč přesně, pro jeho neotřelé strašení všemi problémy dnešního světa? máte taky strach? zkuste si to od shane
           15.6.2020 v 16:53 přečíst ještě jednou, děkuji

          4. To sotva, když stejné organizované protesty jako probíhají teď, organizoval Soroš a jeho banda proti Trumpovi 2016. Je mi líto lidí, co nevidí souvislosti, a jsou zahleděni na domácí dvorek, kde každý zná každého a tudíž se nic nemůže vyřešit.

          5. Kinsey16.6.2020 v 16:54
           To sotva, když stejné organizované protesty jako probíhají teď, organizoval Soroš a jeho banda proti Trumpovi 2016. Je mi líto lidí, co nevidí souvislosti, a jsou zahleděni na domácí dvorek, kde každý zná každého a tudíž se nic nemůže vyřešit.

           Ale to jsou OSKLICA SLOVICKA :) tohleto . Copak by na to rekla Kavarna mistni banik fanboyz ? :D

          6. včetně místního trotla, co by radši těžil rudu s bičem na zádech v číně, protože mu tady v čr všichni tak moc ubližujou :)

          7. Tak Trump je to zlo. Ale přeju mu to znovuzvolení, všem levicovým mrdkám navzdory.
           Mimochodem kdyby mi někdo chtěl vyrabovat vinotéku, barák, auto nebo cokoliv, taky na něj něco namířím. Je to úžasné, jak ta AR 15 funguje :)

          8. servisdok:
           … velmi cenný příspěvek!

          9. („Mohl bych vám říct spoustu věcí, až by vám oči přecházely a mozek utek, ale neudělám to!“)

          10. No je prostě v tomhle blbý, že sem nejdou vkládat obrázky, jako skeny dokumentů. Přecházely by oči i Tobě, rejpale.
           A já si stejně už dávno odvyknul přesvědčovat už dávno přesvědčený. Nikam to nikdy nevedlo.

          11. Na skeny dokumentů jako obrázky je imgur.com – anonymní a dá se sdílet celá „galerie“ jedním odkazem;
           na skeny dokumentů v textovém formátu je pastebin.com

          12. Hoď to třeba na dropbox nebo google drive, ale fakt. Je to zvláštní, ale dokumenty z 90. let patří mezi ty nejohroženější – lidi to vyhazujou a likvidujou, protože „tohle přece každej ví“ nebo „to neni nic zajmavýho“ nebo „to je někde určitě uložený“ nebo „to nebylo až tak dávno“, jenže prd – spisová kázeň tehdy byla nulová a digitalizace teprve přicházela.

          13. Pokusím se.

          14. Dík! Každá zachráněná stopa dobrá, bez legrace.

          15. (Zas jestli by to měla bejt Dolejšího analýza psaná na stroji nebo cyklostyl toho hanopisu, jak Havel v opilosti šukal chlapečky, škoda času i přenesených bajtů:)

          16. Až za takového debila mě máš?

          17. Né:) Spíš to píšu preventivně, než se tu s tím vynoří místní inferioři (ty-víš-koho-myslim:)

          18. Nezapomen na tu provarenou fotku jak ho v sesti letech Heydrich houpal na kolenou. Co na tom ze v ty dobe byl Reini uz dva roky mrtvej a na ty fotce je se synem Klausem. Prece si nebudeme kazit tak krasnou historku.

          19. servisdok: ty opravdu někoho považuješ za „nepřítele“ jen proto, že má na internetu jiný názor než ty? Resp. názor, se kterým kategoricky nesouhlasíš?

           Nikoli za „oponenta v debatě“, ale za „nepřítele“?

           Kam ta doba spěje.

          20. No jo polepšený OFák o morálce káže… ;-)

          21. Dachsmeister:
           On si ale svou chybu uvědomil. Ty nikoliv…

          22. corona:
           Sice netuším, čím by mohl být cenný, ale budiž, když si to myslíš.
           JM:
           Samozřejmě, že v rámci internetové diskuse. V reálu bychom možná spolu šli na dobrý červený a po dvou litrech se možná ani nepobili, pokud by se neprobírala politika.
           Ta k dobrý Frankovce prostě nepatří :D

          23. servisdok: tak to jo, to je pak jen otázka terminologie. Já mám rád jasnou sémantiku a důsledně rozlišuji mezi nepřítelem (mám proti němu zášť/vadí mi jako osoba) a protivníkem (mám protichůdné zájmy/názory).

           Bohužel velká část dnešních internetových existencí to bere právě jako skutečné nepřátelství – když si přečtou něco, s čím nesouhlasí, zaujmou ke svému oponentu zášť, brutální morální odsouzení a chtějí jej ztrestat a ponížit minimálně v internetovém prostoru, ale nejlépe i v reálném. Z tohoto mentálního nastavení pak plyne ten DOXXing o kterém jsem se bavili vedle, ty petice za vyhazovy z práce, graffity na vchodových dveřích nebo výhrůžné a nechutné dopisy a tak.

           Tak jsem se na chvilku zděsil, že ten smutný trend brát názorový nesouhlas tak smrtelně vážně už dorazil ve větší míře i na D-F.

          24. to servisdok – nikomu nic neposilat, nesdilet, zadne linky, zadne dokumenty. Vsecko co das na web bude pouzito proti tobe, hlavne, kdyz nevis jak to tam dat, aby te nemohli vystopovat. Ser na ne, zejmena na fizlaky coronu a spol.

          25. bububu ty posero. zase došel lexaurin? :)

          26. servisdok – dobrá frankovka je od koho, to by mě vážně zajímalo…. dobrou frankovku jsem neměl ani nepamatuju, naposled se k hovězím líčkům a bramborové kaši hodila skvěle suchá frankovka od Beneše… tak jen pro zajímavost :)

   2. Sám seš Havel, pomyslel si Stierlitz.

   3. Ta vypitá loutka byla asi takovej státník jako Jozef Lenárt nebo Alois Indra.

  4. V Praze demonstrovali hlavně expati. To se myslím chápat dá.

   1. A většinou pred americkou ambasádou. Coz je vcelku bezny, ze se demonstruje pred ambasádama.

    1. Ano, děje se to docela často. Pamatuju si, když místní komunita kosovských Albánců v 90. letech demonstrovala před srbskou ambasádou, plus na nějaký demonstrace Ukrajinců před tou rusáckou.

     1. Ono je to kazdou chvili. Media to vetsinou v zasade ignoruji, pokud se to neserve. Vrchol bizaru mi sveho casu prisly protibushovske volebni plakaty nalepené pod mostem u Kacerova.

      1. Co kdyby šel kolem nějakej nerozhodnutej amík zrovna odvolit na svou ambasádu a vzal to přes Kačerov?

 3. hele karate judisto či co, ono to může být i trochu jinak, ruce spoutane za zády a ležící na zemi břichem dolů, představ si někoho s vypouklým břichem, ne nutně tlustý, takový typický taťka po čtyricítce, vydatný oběd a dvě piva, se pak tlačí na plíce , tam nejde zdaleka o ten krk, ale tlak na břicho , žaludek na plíce, a ty plíce tlačí i na srdce, no a máte veliký problém,,,,,,,plus klaustrofobie není nutně o malých prostorách, ale spíše , že je dotýčný neovládá, čili fungujicí výtah není problém, ale zamknutý klaustrofobik v poměrně veliké garáži může skolabovat

  1. Souhlas, aniž bych se chtěl černocha zastávat (všimli jste si že na Nově i na Primě občas řeknou „černoch“, kdežto na ČT je to vždy „afroameričan“…), asi to výkvět občanstva nebyl, podle mě tam k udušení došlo, páč z jiného záběru bylo vidět, jak na něm klečí i tři fízly najednou, takže asi těžko mohl hýbat hrudním košem, což je jaksi k dýchání třeba. I ten první fízl mu druhým kolenem klečel na zádech, takže ten záklek na krku asi nebyl jen hlavní příčinou. Taky je vidět, že se zřejmě pochcal, což je průvodní jev udušení, že povolí svěrače.
   Vzpomínám si na lehce debilní hru, kterou jsme provozovali jako cca 12 letí haranti, stačilo udělat 20 rychlých dřepů, pořádně se nadechnout, zadržet dech a kamarád pevně objal a stiskl na pár vteřin hrudní koš a dotyčný se sesunul a byl v limbu na 20 vteřin i minutu. Zajímavý bylo, že se nám i během tak krátké doby zdály docela dlouhé sny. Pak naše počínání jedou viděl oknem doktor, co byl u našich na návštěvě a prohlásil, že jsme pěkně blbý, že se z nás mohou stát slintající paka na kriplkáře, když nám praskne v mozku cévka. Takže jsem doma dostal jednu rychlou zleva zprava a bylo po experimentech. Tím chci říct, že když na něm klečel/i fízly 9 minut (chvílema zátěž cca čtvrt tuny), tak to nemohl dát ani střízlivej a zdravej.

  2. Zkus si tak lehnout. Je to relativně komfortní pozice. Dokud můžeš mluvit, tak tím dokazuješ, že dýcháš. Floyd mluvil, tzn. prokazatelně nebyl škrcen. Technicky to ani nejde (ale to už jsem zmínil v mém příspěvku).

 4. Článek hezký, akorát že Floyd není příčina toho bordelu, který se teď v USA šíří. Floyd je spouštěč, jako zapálený Reichstag nebyl příčinou vzestupu Hitlera, potažmo druhé světové.
  USA se topí v organizovaných protestech, ne nepodobných těm našim protibabišovským, od Chvilkařů a Kavárny, akorát že v USA jsou v orgaizování protestů o něakých 10-15 let před náma.
  Společnost jim tam nefunguje, většina je šikanována uzoučkou vrstvou Elit, dialog mezi skupinami nelze vést, média jedou full scale goebbels indoktrinaci, manipulaci a socioinženýring a to napětí prostě musí bouchnout, takže to bouchlo. Dokonce bzch řekl, že to Elity udělaly schválně, jako pokus o „distress“ a záminku omluvit příšerný stav vnitřní politiky USA, stejně jako ve Francii se po roku protestů žlutých vest kvůli příšerným vnitřním podmínkám rozhodli zapálit Notre-Dame.
  Jo, když lidi nemají budoucnost, nemají svobodu, nemají vizi a nemají světlo na konci tunelu, není nad to zapálit sněm-katedrálu-policejní stanice a ukázat prstem na „viníka“.
  Já občanskou válku očekával, takže mě to naprosto ale zcela vůbec nepřekvapuje.
  Jestli člověk může nebo nemůže umřít na zakleknutí na zemi je zcela irelevantní.

  1. Upozornění pro čtenáře

   Předchozí příspěvek napsal zrg1, konspirační teoretik věřící v chemtrails, globální spiknutí Sorose a přicházející apokalypsu, opakovaně usvědčený z nepravdivých predikcí, např. o „milionu mrtvých v Itálii“ r.2020 a „válce s Iránem“ r.2019; a nadávající všem, kteří nesouhlasí s jeho fantaziemi.

   Na server přišel relativně nedávno a zneužil situace, kdy bylo zrušeno moderování diskusí.

   Neberte prosím jeho texty jako reprezentativní pro články nebo diskuse na serveru D-FENS. Klidně na něj reagujte (pokud chcete), ale pak se ničemu nedivte.

  2. zrg1, podpálený Reichstag sice nebyl úplně přímou příčinou Hitlerova vzestupu, ale byl sakra dobrou záminkou k upevnění moci nacistů, potažmo jeho samotného – protože bez Hitlera jako vůdce, by nebylo nacistů v té podobě a síle, jakou díky jemu získali. Minimálně upevnili svou moc tím, že změnili několik důležitých říšských a policejních zákonů tak, že následně mohli libovolně zavírat, terorizovat a nakonec jako králíky střílet všecky své odpůrce.

 5. V pátek jsem musel odvézt na eutanázii naší osmnáctiletou kočku. Měli jsme ji všichni moc rádi a pro mě znamenala miliónkrát víc, než všechny posraný black lives světa.

  1. Tak to naprosto dokonale chápu, mám to úplně stejně.

 6. Hele, autore, jses si opravdu jistej ze kdy si ti na hrudnik sednou tri fizlove, ze te nemuzou zadusit? Slysel jsi nekdy o uduseni zmacknutim hrudniku?
  Krom toho, skrceni nebo zakleknuti je sice bezne pouzivana součást pacifikace, ale u spoutaneho cloveka postrada smysl. Dela se to prave kvuli tomu, aby bylo mozno znehybneneho pachatele v klidu spoutat. Jakmile uz ma pouta, neni treba na nem klecet. Navic ti fizlove tam byli CTYRI, meli tam minimalne dve auta a negr uz byl davno spoutanej. Pokud CTYRI policajti nejsou schopny nalozit a odvyzt spoutanyho chlapa, tak at jdou radsi prodavat cukrovou vatu.

  1. to: shane

   Máte zřejmě na mysli udušení ze znemožnění dýchacích pohybů, jak je definuje soudní lékařství. Nuže, ono je typicky spojeno s takovými mechanismy, jako je zasypání zeminou, lavinou (zde v kombinaci s podchlazením). Poslední chlap, jehož jsem takto ohledal, byl např. zavalen pařezem (patřil vzrostlému smrku a jelikož byl na něm kořenový bal z hlíny, vážil nejméně tunu). Příležitostně též pád vozidla z heveru na osobu pod ním ležící. S hodně smůlou jeden přijel domů traktorem, šel otevřít bránu, když se nezabržděný traktor rozjel, přitiskl ho k (dosud neotevřené) bráně a chlap už tam (mezi traktorem a bránou) zůstal. Ze zakleknutí přescenta sedmdesátikilovým jsem to ještě neviděl (podobně jako znalec Vémola v článku o plynovém pedálu :-) , lehká ironie).

   Naopak mám v paměti zážitek ze záchranky s asi 17-letou subtilní dívčinou, nastřelenou perníkem, která dělala doma bordel a zoufalí rodiče volali ZZS + PČR. Mohu říct zodpovědně, že nás na ní leželo 5 chlapů (3 záchranáři, z toho já přes 100 kg, a 2 policajti) a ona s námi zvesela pohazovala po místnosti a stíhala ještě plivat, kousat a škrábat. Já myslím, že by se k tomu fakt měli vyjadřovat lidé se zkušeností a né teoretici. Při vší úctě, zkuste si něco takovýho v pořádku a bez komplikací vodvézt na detox (nám se to povedlo, se štěstím).

   Autorovi článku MOC děkuju za pohled z druhé strany. Máme to podobně: nemám rád policajty, nemám rád overpolicing, vím že fízli dělají prasárny. Např. v diskusi ke kauze Vaic proti Berkovi (auto proti motorce) jsem také zastával názor, že přiměřenost zákroku by měla být přezkoumána a imho shledána nepřiměřenou (a né, že to soud meritorně nerozhodne a zmr. vr.st.zá. se opomene dovolat). Zatímco řada místních byla na straně policejního zákroku (třeba sysop mne překvapil) …

   Ale také nemám rád nekonzistenci. Je-li na tomto webu obecně uznávána presumpce neviny, pak (ať se to líbí nebo ne) platí item pro policajta. Já neříkám, že Chauvin má odejít beze ztráty kytičky, já říkám, že si zaslouží objektivní vyšetření a spravedlivý proces. Že se mu ho za současné situace nejspíše nedostane, to už je další (nicméně s tématem související) příběh.

   Velmi děkuji za link na pitevní zprávu. Těžká multifokální atherosklerotická nemoc srdeční s hypertrofií 540 g a dilatací srdce, je sama o sobě poukázka na smrt (nevím proč se člověku přitom vybavuje kdysi slyšené rčení: zabiješ kripla a jdeš sedět jako za zdravého). O současně přítomné masivně pozitivní toxikologii nemluvě. Jelikož o tom něco vím, tak příliš nenadsadím s tvrzením, že na člověka s těmito nálezy se stačí jenom škaredě podívat, aby se skácel mrtev k zemi. Byl prostě rizikový a načasovaný. Šel tomu sám hodně naproti.
   Existuje-li jiná pitevní zpráva s jinými závěry, pak se můžeme ptát, která z nich je fake; ale každopádně platí (měla by platit) ta příznivější pro obviněného (in dubio pro reo …)
   Oceňuji také výpis z Floydovo trestního rejstříku. Je působivý a nutno říci, že oficiální média nám ho tak nějak programově nepřinesla.

   Minulý článek pana domácího http://dfens-cz.com/padouch-nebo-hrdina-vsichni-jedna-rodina/ je jako vždy kvalitní. Názor, že protesty proti policejní brutalitě a levný nákup grázlů jsou dvě různé věci, v něm také zaznívá (hned v úvodu). Věcnou správnost bohužel problematizuje výrok o policejní vraždě, na který správně autor dnešního článku upozorňuje. Přinejmenším do doby, než bude věc uzavřena.

   Původní článek pana domácího osvětluje velmi přesně jednu konkrétní rovinu problému (policii utrženou z řetězu), ale bohužel opomíjí, že jde o součást problému velmi komplexního a mnohovrstevného, jakož i souvislosti mezi jednotlivými rovinami. Rabování v USA se objevuje periodicky, při tzv. policejním násilí, ale též při hurikánu v New Orleans a při řadě jiných příležitostí. Z tohoto hlediska Floyd není příčinou, nýbrž pouze triggerem pro erupci problému mnohem, mnohem hlubšího. Západní civilizace jde obecně do prdele, ztratila pud sebezáchovy a patrně se hodlá v progresivistickém duchu zasebevraždit (a zřejmě hodně bolestivým způsobem). Má to celou řadu průvodních příznakyů; z tohoto pohledu jsou tradiční afroamerické rabovačky i overpolicing (také např. +mee too, Antifa a řada dalších) symptomy jedné a téže rakoviny.

   Podrobněji to rozebírat by bylo na samostatný článek, na což sorry nemám nyní čas … (zlomek: že policejní prasení souvisí s populistickým politickým zadáním, už jsem tu kdysi také v diskusi naznačoval). Než mnoho slov, raději jeden link na dost dobrej blog pana Kechlibara: https://kechlibar.net/2019/07/29/o-krysami-zamorenem-baltimore/ . (On tam má všechny články dost dobrý :) bez ironie.

   1. Jako někdo, kdo utrpěl jisté medicínské vzdělání, přidávám souhlas a podporu.

    1. Nevím jak to definuje soudní lékařství, ale při zakleknutí na krk může dojít k tlaku na baroreceptory, které jsou někde tam, kde se rozděluje krkavice (sinus caroticus). Při správně nasazeném škrcení tímto mechanismem nastává prý bezvědomí během pár sekund, takže to může jít opravdu hodně rychle – slyšel jsem, že člověk má na obranu cca 3 sekundy, pak ztrácí vědomí.

     Škrcení je sice způsob jak někoho zpacifikovat, ale pokud tu osobu není cílem zabít, tak tlak na krk musí přestat okamžitě, jakmile pacifikovaná osoba „povolí“ a ani tak to pro pacifikovanou osobu není úplně bezpečné, takže by se to nemělo používat tam, kde to není potřeba.
     V tomto případě na Floydovi klečeli absurdně dlouho.

     Problém proto není udušení (nedostastek kyslíku), ale vypnutí krevního oběhu (pokles krevního tlaku). Jakým způsobem se tento způsob usmrcení odhalí při pitvě?

     1. Jenže oni ho nevypli, to by nepokřikoval, že nemůže dýchat.

      1. Ad Shi / Nevím jak to definuje soudní lékařství, ale při zakleknutí na krk může dojít k tlaku na baroreceptory /
       https://www.praktickelekarenstvi.cz/pdfs/lek/2013/01/05.pdf
       Muzete si to nastudovat. Muzu rict, ze to funguje presne tak, jak to Shi popisuje.
       V dobe povinne skolni dochazky jsem mel jednou ten blby napad hodit zezadu spoluzakovi pres hlavu provaz – ucho platene tasky, ve ktere bylo tak asi pul kila. Jenom par sesitu a jedna ucebnice.
       Strasne mi pripadalo srandovni, jak se kaci po trech sekundach k zemi,myslel jsem, ze to hraje, tak jsem tu tazku nadzved a on zase ozil, tak jsem ji zase pustil vlastni vahou dolu a on sel zase k zemi. Tak jsem pochopil, ze to nehraje a tu tasku mu z krku sundal.
       Nejedna se vubec o skrceni. Jedna se o nedostatek krve v mozku, jako kdyz rychle vstanete z postele a zatoci se vam hlava.
       A da se na to umrit, samozrejme.
       Coz je ale v priapde Flyda naprosto irelevantni, protoze ten placeny S0rosovsky dav cekal na tuhle prilezitost jako slepice na flus a nebyt to smazka Floyd, tak to je za tyden nekdo jiny. Fakta zde nehrajou zadnou roli. Je to jen spoustec kolapsu USA a ja to tem mrdkam ze srdce preju. At si okusi vlastni mediciny, po vsech tech vlnach barevnych revoluci, vcetne naseho plysaku.

      2. Zrovna to si myslím.
       Že to bylo jejich formou neziskovek, jejich formou různých „BLM“ organizací, naštelovaný už nějakou dobu předtím. Jen se čekalo se na vhodnou příležitost.
       Předtím jich dost prosrali, třebaže fízlové negry i předtím stříleli, jak Australani králíky, při kdejaký silniční kontrole, když negři někam blbě sahali, nebo na fízla blbě pičovali.
       Kurva, tak celá bílá Amerika ví, jak se má po zastavení fízlama chovat.
       Jenom negři a úplně srovnatelně vymetení bílí eminemové, musí cosi kdesi šmátrat, aby si fízl mohl myslet, že sahá pro kdovíco. Zbraň tam na fízla vytáhlo už tolik lidí, že to nutně muselo skončit tímto současným přístupem. Je to jejich věc a jejich specifický problém, který určitě souvisí s jejich specifickou zbraňovou legislativou.
       Ve službě a nejenom v černých čtvrtích /pokud tam vůbec nějaké služby v těch čtvrtích jsou/ už tam zařvalo tolik fízlů, že se ani nedivím tomu jejich ostrýmu přístupu. Každej se chce po službě, pokud možno neprovrtaný od dacana, vrátit k rodině. Přitom není známo, že by si americký fízlové libovali ve zbytečných buzeracích, jako ti naši mozkoví myslitelé.
       Když celá bílá Amerika ví, že má po zastavení auta položit pracky na volant a určitě nikam nešmátrat, tak proč tohle nejsou štont pochopit negři? Nebo si nějak neoprávněně myslí, že jako negrům či hispáncům se jim nic nestane, protože jsou čmoudi?
       Nesmrdí tohle i v té nablblé, hyperkorektní Americe něčím podobným, jak to mají morgoši u nás? Co jsou „nedotknutelní“ i při odvážení „nákupu“, i s vozíkem a za deset litrů?
       Bílá Amerika snad může za ta procenta kriminality černých, jaká tam zrovna mají?
       On snad někdo negrům nařizuje srát na školy, srát na práci, místo kloudný práce radši dýlovat, rapovat, fetovat, chlastat, vykrádat krámy a následně sebou nechat plnit věznice?
       A proč se vlastně americký specifický problém vůbec kurwa tahá do Evropy???
       To už mají média po čínské komunistické chřipce hned okurkovou sezónu?
       Jako by na celým světě nebylo doprdele nic důležitějšího, než jedna či dvě černé kriminálnické trosky?

       Ten fízl to samozřejmě přepísknul, ten thajský kolegáček v tom taky není úplně nevinně a taky si to odserou. Ale přesně podle tamních zákonů, nic míň, ale nic víc.
       Ale proč to mají odesírat americký obchody a sochy ve zbytku světa? I v takový řiti, jako je ČR?

       1. I v takový řiti, jako je ČR?

        Protože jsme globalizovaní a máme milostivě přístup na světové trhy a milostivě nám dovolují dělat subdodávky, například třetijakostní montovny pro Němce.
        Proto se to politicky projevuje i v naší řiti.
        Pokud montujeme pro Němce, musíme platit výpalné v podobě „politicky stabilní“ země, jinak si americký investor o náš prdelákov ani kolo neopře.
        Tudíž jsme lezli USA statečně do řiti s vidinou světlejších zítřků až už jsme zapomněli rozlišovat, co byla nadsázka, co polopravda a co byla čírá lež a pak jsme vlastním lžím uvěřili a stali se z nás vyjebané mrdky, schvalující církevní restituce a montující soláry a kácející rusákům sochy a klanějící se muslimským gynekologům amatérům.
        Můžu ti servisdoku říct, že s tou letošní recesí v konečném účtování ty montovny poskytující joby za necelou německou minimální mzdu ani nestály za to.
        Měli jsme se na to vysrat a jít svou vlastní cestou. Jo kurva. Svatý Havel a jeho banda lepšolidů v roli ekonomů. To bude dost mastný účet.

     2. A já myslel, že jsem to dostatečně dobře popsal ve svém článku. Anatomie krku NEUMOŽŇUJE, aby v pozici „Floyd“, byl stlačeny tepny, nebo dýchací trubice. Můžeš tak klečet třeba 10 minut a nic se neděje. Zkus si to. Navíc ten policajt měl 70kg, tzn. tlak max. 35kg od jednho kolena, to je naprosto v pohodě. Ale fakt si to zkus.

   2. Souhlasím, jen bych upřesnil ze ten cernoch uz byl spoutanej, takze zadna velka rotyka se od nej ocekavat nedala, na rozdil od nespoutany fetky kterou bylo treba nejdriv zpacifikovat.
    Co se tyce presumpce policejni nevinný, zkus to vykladat tem co tu pred par tejdny lyncovaly toho městapaka za facku ty zensky u rybnika. Tenkrat jsem to pekne schytal kdyz jsem tvrdil ze to nemusel bejt nutne psychopatickek zmrd, ale ze mu proste povolily nervy. Dokonce jsem se o sobe dozvedel, ze jsem bolsevickej srac :)
    Hele, ja jsem na mistni pomery pomalu cop lover, protoze kdyz na jejich chovani vidim nejakou polehcujici okolnost, tak se jich nebojim zastat. Ale na chovani toho debila Chauvina fakt nic polehcujiciho nevidim. Kdyby ho odbouchli a zjistilo se, ze mel v ruce atrapu, nerfku nebo treba srolovany noviny, tak OK, meli na to vterinu a lepsi kdyz te dvanact soudi nebo sest nese. Nebo kdyby s nim flakli o zem a nez by nasadili pouta tak by jim exnul treba na mozkovou vyduť, ok, stane se. Ale tohle?

    1. Shane, za tím bolševickým sráčem si stojím. Akorát bych to upřesnil na neobolševickýho, je to přesnější.
     Sereš mě neskutečně, s tou svou věčnou relativizací věcí jasných jako facka, takový to Tvoje „Ano, ale..“
     Za ty poznámky o Churchillovi bys zasloužil na prdel. Zase to byla nechutná relativizace, přitom všechny západní demokracie a kupodivu i východní bolševický diktatury, se AŽ DONEDÁVNA shodovaly minimálně v tom, co Churchill udělal pro Británii a Brity. Co je kurva víc, než práce pro národ za války?
     A přijdou třicetiletí blbečci, nebo 17-leté pipiny a začnou relativizovat. Ty druhé červeným sprejem na podstavec. Firmu na vyčištění muselo objednat a zaplatit město. Co mě ale nasralo, že škodu /resp. náklady na čištění/ vyčíslili alibisticky jen na litr. Muselo to stát mnohem víc, ani známý Viktor čistič Karlova mostu, alias pan Černý, to nedělá za pětikilo hodinově. Takže díky uměle nízké škodě, se po těch pipinách ani nepátralo.
     Radši – abychom se pipinek z Antify, nebo kterých vysíračů, nedotkli..

     1. Uz sis ujasnil ty okupace, ty moralni autorito?

     2. To ale nasere, když takový bezchybný velikán skoro sám vyhraje válku (soudě dle jeho díla, co se mi hezky barevně vyjímá v knihovně) a pak ho ve volbách porazí nějaký levičák…
      A kdyby byli Búrové na stejném levelu jako tento ctihodný gentleman, tak chcípl v koncentráku už na začátku minulého století.

      1. Jenomže Búrové nikdy na stejné úrovni nebyli a nebudou. Výlupek Hitler měl víc štěstí, než rozumu, nebo byl tak třeskutě inteligentní, že mu celé Německo i rodné Rakousko uvěřily, co?

       1. Tak von hlavne Churchill nemel s koncentrákama vubec nic společnyho. V Bursky valce byl jako valecny korespondent a mam dokonce dojem, ze v dobe kdy zacaly vznikat uz byl v Anglii, psal knizku a kandidoval do Parlamentu. Koncentraky byla tusim Kitchenerova idea.

     3. Takže tě vlastně sere, že svět není černobílý. To nasere, co?

      1. Má-li to být na mě misako, pak mě to vůbec nesere, ba naopak mě baví hledat ty temná místa velikánů.
       Tak jako pomrdný Havel vojel půl Prahe aby pak kázal o pravdě a lásce mě bavi jak z borce Winstona co se narodil se zlatou lžičkou v hubě (americké rozhoďnožce) vyloupl výlupek, co měl v životě víc štěstí než rozumu a svůj vpravdě renesanční život proměnil v legendu.

       1. To je zcela nepochybne na servisdoka a jeho lamentovani jak vsechno relativizuju.

        1. Asi tak, nějak nemám potřebu adresovat, většina si svojí schránku najde….

   3. Moment moment, já odmítám uvěřit, že by ze mě nějaká chemikálie udělala Hulka. Jako adrenalin a tak, to chápu, ale fyziku neochčiju.
    Nebo si můžu kontrolovaně šlehnout a sám v pohodě vynést almaru z masivu do desátého patra?

    1. Kotja 14:24
     spíš si vypnete podvědomím nastavené limity. Tělo dokáže neuvěřitelné věci, jak jsem si ověřil, když jsem se kdysi viděl, co dokáže člověk při epileptickém záchvatu. Ten člověk ve stavu nevědomí rozbíjel nábytek jak z třísek.

    2. ZNova se vracime k tomu, ze clovek na drogach ma taky vetsinou znacne mimo prah bolesti. Takze, tam, kde by na tebe stacilo udelat lehky hmaty a chvaty a kroutis se bolesti, tak tam fetka jede dal. A ted nastava kouzelny okamzik toho, ze by nebyl problem tu holcinu(v tomto pripade) zpacifikovat tak, ze ji vykloubis obe ramena, zlomis nohy, prokrupes nejaky zebra. Jenze to asi neni cilem zasahu PCR, nemluve doktorskem. A. To. Je. Prave. Ten. Problem. Vetsina tech silaku je v kombinaci s tim, ze se jim okoli snazi neublizit. Takze ty tu almaru nevyneses, soucasne ovsem nebudes citit, jak ti ta almara pri ceste z nakladaku do naruce znici zada.

    3. Ono se to dost precenuje. Fetak je moderni Superman. V realu min cejtis bolest, takze jsi schopen vydrzet veci, kde by te telo za normalnich okolnosti vypnulo. Treba odvadeci paky fungujou tak, ze zpusobujou bolest, takze nutí dotyčného spolupracovat. Kdyz tu bolest necejtis, tak nespolupracujes. Ale fyziku neochcijes a nadlidský schopnosti neziskas, takze misto toho aby ses z ty paky vyskub a bojoval dal, tak si prerves vazy nebo zlomis zapesti. Proto se fetky blbe pacifikujou. Ne proto ze by byli supermani. Fetce zlomis ruku, prerazis rypak nebo uberes kyslik stejne jako abstinentovi. Nastrelenej fetak neprorazi pesti zed nebo nevybehne do desatyho patra na jeden zatah. Akorat se blbe pacifikuje jinak nez hrubou silou.

     1. shane:
      „Fetak je moderni Superman… se blbe pacifikuje jinak nez hrubou silou.“
      – – –
      Ale že ses fetek onehdá zastával, když jsem zde v jiné diskusi naznačoval, co s nimi…
      ( – to abys věděl, zač nepřítel…)

      1. Ja se nezastaval fetek. Ja ti psal ze tvuj navrh je picovina.

       1. shane:
        Ale ten návrh by vedl ke zhoršení podmínek pro fetky. A to je pro jejich likvidaci nutné.
        Přišla by hrana a každá jedna fetka by měla možnost rozhodnout, kam padne – buď konec s fetem, nebo smrt.
        Výsledkem by bylo snížení jejich počtů…

        1. Coz by fungovalo kdyby fetactvi byla racionalni volba. Jenze neni. Takze je to picovina.

         1. shane:
          Tím chceš zřejmě říci, že si většina fetek vybere tu smrt.
          A to by právě bylo snížení jejich počtů.

          Chybí jen tvrdá ruka…

        2. Fetky byly, jsou a budou. Je dobré se s tím smířit.

         1. podotek:
          Ano, jde o počty.
          Jedna fetka na okrsku, nebo deset. To už je rozdíl…

          1. Nikdo neví, kolik fetek je a kolik jich kdy historicky bylo. Vidíme totiž jen ty fetky v problémech, co dělají nepříjemnosti i svýmu okolí. A to je úplně jinej příběh.

          2. podotek:
           Za starého režimu jich bylo o řád méně.
           Výrobců a dealerů taktéž.

          3. To je dost otázka. V té době třeba mnohem víc než dneska jelo zneužívání léků a fenmetrák patřil k běžným rekvizitám lecjakých mejdanů. Navíc myslím, že tehdejší společnost měla řádově větší problém v alkoholismu se všemi jevy, které abusus alkoholu provází. A alkoholismus do závislostí taky patří, jakpak by ne.

          4. corona: pokud je mi známo, za „starého režimu“ bylo dosti značné množství feťáků na ředidlech – protože ano, výrobců a dealerů „skutečných“ drog bylo vskutku o řád méně.

           Po 90. roce se naopak počty „čichačů“ propadly.

           Otázka je, co rychleji udělá z člověka trosku… Jestli to nejsou ta ředidla.

          5. Hlavně tehdy bylo strašně moc dezolátních vypitců. Každej barák měl aspoň jednoho. A v hospodách jely k chlastu klepky ve velkým. Von si to pan corona trochu idealizuje, lidi fetovat chtěli možná víc než dneska a kvalitní fet holt nebyl.

          6. podotek:
           „…si to pan corona trochu idealizuje…“
           – – –
           Eh, cože seš za generaci…?

          7. Jak, za generaci?

          8. Vono kdyby se pan corona vrátil do tehdejší doby, možná by se dost divil, jak se vnímání normality od tý doby posunulo směrem do civilizace. Tehdy se standardně chlastalo na sráč, den co den, zlý ožralky byly snad v každý hospodě kromě těch „lepších“, chlastalo se v práci, zeblejt se a zechcat se povedlo leckomu a vochcaný a zblitý ulice byl běžnej kolorit. Ve 40 už každej znal pár lidí, co to nedali a táhlo je to pod dno a pak i pod zem.

           Ale jasně, kdepák, fetek bylo řádově míň.

           Leda hovno, pane corona.

          9. podotek:
           X, Y, Z…?
           A neboj, že bych na vožungry zapomněl.

          10. Cw, tohle musim nejdřív nastudovat, srry:)

          11. tak podle wiki X

          12. podotek:
           Jo podle wikipédie…
           Tak to hrozí, že budeš spíš Y.

           Ně nádo mi povídat „…kdyby se pan corona vrátil do tehdejší doby, možná by se dost divil,…“, bo se kurva dobře pamatuju, co bylo v 70. a 80. letech…

          13. Tak srry, podle čeho se mám teda v tý abecedě narychlo zorientovat, když wiki je špatně

          14. Hele dívám se na to i v anglický verzi a furt mi vychází poctivá X. Víc času těmhle čachrům věnovat nehodlám, je mi líto.

          15. Nu, někdy je paměť překrytá ideou. Tak slučilos.

          16. podotek:
           „… paměť překrytá ideou…“
           – – –
           Ale tím netrpím, jsem realista.
           Taky vím, že fetky vymlátit do úplné nuly nelze. Zaškodit jim však třeba, a velmi silně.

           *
           K těm generacím:
           Některé „zdroje“ berou X až do roku 1985, což je nesmysl.
           Ta hranice X/Y je dost ostrá. Rozhodně silná populační exploze v naší zemi kolem roku 1975 patří výraznou převahou do Y…

          17. Hm, a jak to víte?

         2. Měl bych jistý nápad, který by měl spoustu pozitiv a nejen pro stát.
          Nějaká efedrinka ala Temmler werke tady snad ještě stojí, ne? :D

    4. Vypínání kickboxera na amfetaminu jsem viděl. Můžeš mu vyrazit zuby, vůbec ho to nepřibrzdí. Pomohlo mu vypnout kyslík.

     1. Ano, viděl jsem 3x do trupu střeleného člověka pětačtyřicítkou. Pod vlivem nějaké drogy dokázal po čtvrtém zásahu tomu poldovi tu zbraň sebrat, ustřelit mu třetinu hlavy, se zbraní ještě utéct celý dva bloky, než ho fyzicky složilo vnitřní vykrvácení – o čemž samozřejmě v tom stavu nevěděl a nic necítil.
      Drogy a oblbováky jsou svinstvo. Na vlastní oči jsem viděl, rvát se s měšťákama takovýho střízlíka, co bych ho sám přerazil soplem. Pak se zjistilo, že byl naládovaný nějakýma kodeinovýma práškama. Než ho další tři měšťáci dokázali zpacifikovat, tak tomu měšťákovi, co ho původně třískl teleskopem, vymlátil pár zubů, přerazil pár žeber a sebral mu zbraň. Naštěstí nevěděl pořádně, co s ní, tak ji zahodil a nejspíš díky tomu ještě žije. Sice na podmínce a platí jak mourovatý, ale žije. Nikdy netrestaný, jinak mírný a přátelský kluk, co to jen přehnal s práškovými experimenty a současně ho začal vysírat nafoukaný měšťák.

      1. Na komunikaci s měšťáky by se měly pořádat nějaké nějaká jogínská cvičení. Komunikovat s debilem a nemít možnost utéct ani ho smáznou je i pro nezdrogovaného člověka neuvěřitelné vypětí.

    5. Tvrdí se, že Ivan Kožedub (sovětský stíhač) po sestřelu+havárii vlastního letadla, když mu hrozilo že uhoří zaživa, v panice holýma rukama přerval bezpečnostní pásy aby se dostal ven.

     Háček je, že ty bezpečnostní pásy byly solidní široké popruhy dimenzované na přetížení minimálně -4g. Takže 400kg… Holýma rukama…

     Samozřejmě polovina lidí řekne, že to byla sovětská pohádka. Ale pak jsou tu případy jako jistý lesník, kterého napadl medvěd a on ho v šoku a panice popadl, zvedl a praštil s ním o zem, takže medvěd zdrhl a on o tom mohl vyprávět, jen byl podrápaný. Samozřejmě i to může být latina.

     Ale prostě existuje tolik historek, jak někdo ve smrtelné hrůze vynaložil fyzickou sílu, která by teoreticky neměla být možná, že jak píše Childeater níže: krátkodobě dokáže člověk neuvěřitelné věci, ale zakazuje mu to normálně nevypnutelý „omezovač“ v mozku, protože je to sebedestruktivní. Ale chemicky se to vypnout dá…

     1. Jan Mrcasik:
      Ivan měl kudlu v pravé botě…

      1. corona: hm, tak to je ovšem o poznání méně poetická verze. :o)

     2. Takovejch věcí je opravdu hodně a pečlivým tréninkem a/nebo kondiciováním se ten blok dá potlačit taky.

      Ale velice záleží na nastavení každýho jednotlivce; někdo v krizové situaci láme skály rukama, někdo zkamení jak ten šutr a neudělá lautr nic.

    6. No, to byste se divil. Já jsem byl jednou svědkem pacifikace takové smažky, a ta prostě vypnou NEŠLA! Tam nejde o to, že jste Hulk, ale že je vám naprosto jedno, co se s vámi děje. A když tak kolem sebe mimochodem máváte nožem a podobně, je to ohromná legrace. :-P

     1. Kolegovi rozbil taky fetujuci chriastel okno na aute aby mu ukradol tasku zo zadneho sedadla. Chlapci boli ale blizko a jeden ho dobehol, druhy kolega mi hovoril ze to co videl bolo neuveritelne. Ta smazka vazila polovicu toho co kolega ale ani prisadnutim ho neudrzal a tento sa mu vykrucal jak had a ze odrazal udery jak Tyson, nebol ho schopny vypnut ani ked ho trafil do hlavy a to ma ruciska jak kladiva. Az potom neskor si uvedomil ze ten fetak mal sklenene oci, bol evidentne mimo a nereagoval na nic. Zdrhol skrvaveny a dotlceny ale stale funkcny.

   4. Z tohoto hlediska Floyd není příčinou, nýbrž pouze triggerem pro erupci problému mnohem, mnohem hlubšího. Západní civilizace jde obecně do prdele, ztratila pud sebezáchovy a patrně se hodlá v progresivistickém duchu zasebevraždit (a zřejmě hodně bolestivým způsobem). Má to celou řadu průvodních příznakyů; z tohoto pohledu jsou tradiční afroamerické rabovačky i overpolicing (také např. +mee too, Antifa a řada dalších) symptomy jedné a téže rakoviny.

    Pozor kundohlave na ideopolicii, aby te taky Von Hovno a dalsi ideopoliticke nadlidske intelektualni veliciny nezacaly nalepkovat vystraznymi tapetkami. Banikovci jsou na tyhle bolsevicko-putinovske provokace a pomlouvani slunickove dokonaleho Zapadu ponekud hypersenzitivni.
    Ale jinak dik, ze to vidis stejne jako ja a ze se drzis tematu (narozdil od tech intelektualnich velicin, ze…)

    1. Upozornění pro čtenáře

     Předchozí příspěvek napsal zrg1, konspirační teoretik věřící v chemtrails, globální spiknutí Sorose a přicházející apokalypsu, opakovaně usvědčený z nepravdivých predikcí, např. o „milionu mrtvých v Itálii“ r.2020 a „válce s Iránem“ r.2019; a nadávající všem, kteří nesouhlasí s jeho fantaziemi.

     Na server přišel relativně nedávno a zneužil situace, kdy bylo zrušeno moderování diskusí.

     Neberte prosím jeho texty jako reprezentativní pro články nebo diskuse na serveru D-FENS. Klidně na něj reagujte (pokud chcete), ale pak se ničemu nedivte.

   5. Tohle ale kvality článku má! Palec nahoru.

  2. Dušnost mohl mít klidně kvůli tomu infarktu. Stres+fet+koronáč+nadváha není dobrá kombinace. Jsem celkem zvědav, jak dopadne soud.

   1. Ona je otazka kolik toho fetu mel. Aby to nebylo jako kdyz nadejchas 0,3 promile zbytkac tak hned jsi pod vlivem.
    Jinak předpokladam ze soud se potahne po lajne „dela se to bezne a nikdy se nic nestalo, zadrzenejm se to libi a nikdo si nestěžoval. Kleceli jsme na nem protoze to byla godzilla necitliva k bolesti a kdyby se zvednul, tak by pretrh pouta, utrhal by nam hlavy, vrazdil, vypaloval a znasilnoval a nakonec by odpálil vodikovou bombu na porodnim oddeleni mistni nemocnice. A kdyz videl ze spadla klec, tak naschvál umrel, aby nam zavaril. Cestne, vase ctihodnosti, takhle presne to bylo“

    1. Spíš myslím, že v prvním kole dostanou flastr, a až vášně opadnou a na Floyda se zapomene, tak je potichu osvobodí, anebo vyváznou s malý trestem za zneužití pravomocí nebo něco podobného.

     1. Tak v porotnim systemu je mozny vsechno (v trestním řízení OJ Simpsona osvobodili, v obcanskopravnim ho naopak uznali vinnym z vrazdy a musel calovat), nicmene tohle je celkem jasny zabiti (v Americe Murder, Second Degree). V realu asi pujde o souboj znalcu, kdy se obhajoba bude snazit dokazat ze Floyd zhebnul sam od sebe a to kleceni na to nemelo vliv.

     2. Spíš myslím, že v prvním kole dostanou flastr, a až vášně opadnou a na Floyda se zapomene, tak je potichu osvobodí, anebo vyváznou s malý trestem za zneužití pravomocí nebo něco podobného.

      Mno, kdyby se to stalo pred osmi lety, jako s tou cernou gorilkou Trayvonem Martinem , kvuli ktere Obama mesic nonstop brecel mesic do televize krokodyli slzy a nemluvil o nicem jinem, tak bych souhlasil.
      Jelikoz se to stalo letos a vypiceni vyjebani Americani se zase posunuli vice do neoliberalistickych pekel a ze za tech 8 let se dost lidi z Greatest Generation , kteri meli Obamu na parku, odjebalo do duchodu nebo na krchov, ale zato spousta novych S0roso compiant bojovniku s fotkou Obamy nad kolibkou se narodilo a naucilo rvat a demnstrovat a pobirat davky a delat bordel. Takze to na nejaky politicky nezavisly soud a osvobozujici rozsudek poroty pro policajta v pomeru 6:0 vazne nevidim.
      Spise to vidim na tu obcanskou valku, az teda Trump vyhlasi vyjimecny stav a S0ros mu do toho hodi vidle.
      Apropo. Jak dlouho se cekalo na objektivni vysetreni zapaleneho Reichstagu ? Cekaji nas vskutku velice zajimave veci, nejen v USA, ale v Londyne uz je to pomalu to same :)

      1. Upozornění pro čtenáře

       Předchozí příspěvek napsal zrg1, konspirační teoretik věřící v chemtrails, globální spiknutí Sorose a přicházející apokalypsu, opakovaně usvědčený z nepravdivých predikcí, např. o „milionu mrtvých v Itálii“ r.2020 a „válce s Iránem“ r.2019; a nadávající všem, kteří nesouhlasí s jeho fantaziemi.

       Na server přišel relativně nedávno a zneužil situace, kdy bylo zrušeno moderování diskusí.

       Neberte prosím jeho texty jako reprezentativní pro články nebo diskuse na serveru D-FENS. Klidně na něj reagujte (pokud chcete), ale pak se ničemu nedivte.

      2. Karl von Bahnhof:
       Co kdybys místo tapetování vypotil něco smysluplnýho? To neumíš?

       1. Rozmyslam ktory ma stve viac, ci Zrg alebo tento tapetar.

        1. Co bylo dřive, slepice nebo vejce?

        2. To D-M:
         Myslím, že úplně první byly vyjebaný palice, co teprv před nedávnem zjistily, že tohle je web, kde si mohou tzv. „dělat co chtějí“ a žádný mod/admin jim sebevětší pičovinu nesmaže.
         Proto se tu drží, jak psí hovno na botě a ještě se rozmazávají. Přínos tomuhle webu zhruba ve stejný hodnotě..

         1. A proc to resit ? :)
          Na svete je tolik zabavnejsich temat.. treba Kimova segra ted nechala odpalit jihokorejcum kancl, kde se melo domluvit usmireni mezi severni a jizni koreou.
          Na TyTrubce uz jsou videa odpalu (udelali to pekne mizerne :D , lita to siroko daleko ) a ta videa maji spoustu lajku, protoze lidi maji zjevne zalibu v odpalovani zbytecnych kancelarskych budov, na jejichz rekonstrukci se prednedavnem vyplacaly miliony dolaru.
          Za me palec nahoru.
          Kim je proste vesela kopa.

          1. Uf, takový šupa.

       2. Karl von Bahnhof:
        Co kdybys místo tapetování vypotil něco smysluplnýho? To neumíš?

        Nech von Hovna. On mi nevadi. Proste ma vyplachly mozek a dela se mu fyzicky spatne, kdyz cte neco, co mu narusuje jeho socbublinku.
        To je u vyplachlych mozku typicke. Sice nevi proc, ale „citi“, ze ty moje nazory jsou „skodlive“ a ze je s nima treba „bojovat“, aby se nedejboze nerozsirily.
        Carodejnice, sup s ni na hranici. Akorat nevi, proc je ta zenska vlastne carodejnice. To nevadi, S0ros to rikal v televizi, tak to je pravda.
        Jelikoz Banikovcum S0ros vyplachl mozek na urovni podmineneho reflexu a slintaji jako pes, kdyz zazvoni zvonecek, ma mi to trhat zily ?
        Ne. At si v tom zustanou. Jsou to prece ti genialni Nadlidi, kopajici proti svym vlastnim zajmum a za zajmy S0rosa, pricemz z toho maji leda tak hovno.
        Vlastne ne. Maji Pocit, ze patri k Vyvolenemu Stadu, ktere jednou ziska parkovaciho fleka v Nebesich.
        Toho erarniho parkovaciho fleka od S0rosa bych si rad nechal ukazat :D
        Napriklad, co vsecko naslibovala Nuland Ukrajincum a kam to dotahli :D :D :D

        1. Upozornění pro čtenáře

         Předchozí příspěvek napsal zrg1, konspirační teoretik věřící v chemtrails, globální spiknutí Sorose a přicházející apokalypsu, opakovaně usvědčený z nepravdivých predikcí, např. o „milionu mrtvých v Itálii“ r.2020 a „válce s Iránem“ r.2019; a nadávající všem, kteří nesouhlasí s jeho fantaziemi.

         Na server přišel relativně nedávno a zneužil situace, kdy bylo zrušeno moderování diskusí.

         Neberte prosím jeho texty jako reprezentativní pro články nebo diskuse na serveru D-FENS. Klidně na něj reagujte (pokud chcete), ale pak se ničemu nedivte.

 7. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/banalni-opilecka-hadka-se-v-hannoveru-zvrhla-v-rozsahly-policejni-zasah-40327558

  „Během pár minut byli policisté obklopení zhruba 300 lidmi ve věku 20 až 30 let.“

  Co myslíte, Antifa, nebo čmoudi?

  1. Opilecka hadka? To bych na cmoudy nevidel.

   1. Proč ne? Pod střechu přeci Illáh nevidí.

    A takoví Turci nebo subsaharští černoušci (tzn. nemuslimští, ale stejně Mladí a Plní Sil)…

 8. Zdravim kolehu judistu. Ac uz to nedelam (odesly mi oba palce na nohou), tak muzu potvrdit, ze zakleknutim se krkavice neprerusi. Sam jsem byl na prijimacim konci skrceni a bylo hotovo za necelych 30s, pac to rozhodci ani nestih ukoncit. Ja si jen pamatuju zapas a pak me drzeli nohy nahore. :D

  V ramci treninku jsme taky hrali hru „Kral“. Dva tymy, kazdy mel krale, kterej nesmel stoupnout na nohy, a ten druhej se ho snazil ukrast, zatimco si branil vlastniho. Obcas jsem byl kral ja a vetsinou to probihalo tak, ze vetsinu hry na kralovi lezel bud druhej tym, nebo vlastni tym, nebo kombinace. A nikdo z toho neumrel. Tymy mely tak 10 lidi kazdej.

 9. Jeste by me zajimalo co vlastne predchazelo onomu zakroku? To video z clanku konci tak, ze vsichni odchazeji ruku v ruce. Zacal pan vysilovat? Nebo se policajtum jen zdalo, ze nereaguje dost rychle? Tady se mi hodi z oblibene knihy: „Vim hovno tak vystavni, ze bych se nebal do dat do vitriny a vystavovat v Lueveru“.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!