Floyd a kejhající masy

Featured Image

Preambule:

  • nikdy jsem policajt nebyl a ani je nijak zvlášť nemusím
  • ve vztahu k jiným etnickým skupinám jsou pro mě důležitá fakta (statistiky) o tom, jak se chovají a osobní zkušenosti, ne pocity
  • nejsem militantní typ, násilí obecně nemám rád
  • blog dfens-cz.com je pro mě ostrov pozitivní deviace, v článcích i v diskuzích nacházím spoustu inspirace/jiného úhlu pohledu.

V posledních dnech světem hýbe aféra Floyd.

Pipina stojící na chodníku natočila video v mizerný kvalitě a z mizernýho úhlu, ale všichni hned mají jasno: UŠKRTIL! BRUTÁLNĚ! ÚMYSLNĚ ZABIL! RASIZMUS! VRAŽDA! FÍZL SI ZASLOUŽÍ VÝJIMEČNÝ TREST! POUŽITÍ NEPŘIMĚŘENÉ SÍLY!

Dokonce se to nevyhnulo ani tomuto blogu:

Pan domácí ve svém blogpostu: “Nakonec i v případě policejní vraždy Floyda vznikl oficiální pitevní protokol, ve kterém se píše, že Floyd neumřel na to, že mu fízl devět minut klečel na krku, ale na to, že byl zdrogovaný a prolezlý nemocemi. Policie nejspíš ovlivňovala proces získávání důkazů.”

Anonymní autor zde: “Floyd po nepřiměřeném zákroku zemřel. Jistě, zbytečná smrt, za kterou si zasahující policisté zaslouží trest.”

A tak se ptám: Kdo z všech těch ječících a kejhajících má alespoň přibližnou představu o anatomii stavby krku? Kdo má s obdobnou situací nějaké osobní zkušenosti? Kdo z vás by chtěl zatýkat někoho s podobnou historií (a jak by při tom postupoval)?:

48 let dělám judo. Jednou z povolených technik je i škrcení.

Od prvního momentu po shlédnutí videa se „zakleknutím“ mi bylo jasné, že takovým způsobem NENÍ MOŽNÉ udusit, uškrtit nebo přerušit přívod krve do mozku.

Krkavice i tepna vedoucí do mozku jsou chráněny krční páteří a šíjovými svaly, ustní dutina nebyla nijak zakryta.

Udělejte si doma malou rekonstrukci. Zkuste poprosit vaši něžnou ženu či přítelkyni, aby si lehla na koberec do pozice jako Floyd (na břichu, hlava na stranu, ruce za zády).

Vy k ní poklekněte jako ten policista a zeptejte se jí, jestli může dýchat, nebo jestli cítí tlak na pravou či levou krční tepnu, který by ji nějak ohrožoval. Zkuste na ní takhle zůstat 5 minut.

Na 100% vím, že vám odpoví, že se cítí relativně v pohodě. A to bude v případě vaší domácí rekonstrukce zcela zásadně obrácen poměr vah.

Floyd měřil skoro 2 metry, váhu jsem nikde nenašel

Policista Chauvin 176cm / 70 kg

Včera jsme to zkoušeli na treninku, všichni na tím kroutili hlavou.

Zkoušel jsem to také se svymi synky (8 a 10 let), klečel jsem na nich já (86 kg). Po pokusu mi řekli: „Tati, to je přece blbost, že jo!“

Žádná smrt není dobrá. Ani ta Floydova.

Co mi ale vadí, je ta obrovská hysterie, zaujatost, bublina, neobjektivnost. Jasný případ toho, jak jsou masy snadno manipulovatelné, jak lidé bez praktické zkušenosti nebo znalosti problematiky (anatomie, bojové techniky… ), mají okamžitě názor a je jim na 100% jasné co a jak se stalo.

A proč tedy Floyd zemřel? Zatím to vypadá na souběh několika příčin:

  • stres při zatýkání
  • zdravotní stav zadrženého
  • drogy nebo alkohol nebo oboje v těle

V jakém byl Floyd stavu (zdá se, že skoro nemohl stát na nohou) je vidět z jiných videozáznamů a z pitevní zprávy (viz odkazy na konci článku).

Update: video, které se dnes objevilo na fb. Výborný je text, připojený u videa.

Začaly se objevovat názory: “zrušte policii”. Policajty moc nemusím, ale zkuste si takovou situaci představit v praxi.

A taky se zptejte některých svých známých záchranářů, nebo policajtů tady v čechách, jaké mají zkušenosti s oživováním zfetovanýho zmrda a proč se jim do takových akcí moc nechce

Odkazy:

Foto Floyd

Floyd pitevní zpráva

Security Footage Shows George Floyd Clearly Drop A Small Baggie w/ White Substance During Arrest

 


14.06.2020 Swetr

12345 (432x hodnoceno, průměr: 2,52 z 5)
20 919x přečteno
Updatováno: 14.6.2020 — 1:04

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!