Film: Studený jako kámen (1991) - zpět na článek

komentářů 20

 1. Mám jistou slabost pro outlaws.
  Tady u nás, v Budějcích teď vídám drsnej motorkářskej geng – bundy s nášivkama, šátek na hlavě, dunící hudba, třásně na řídítkách …. jen místo motorek jezdí na „chopper“ bicyklech. Nekecám. Nevím, nemají -li na mašinu, nebo jsou ekologicky uvědomělí, ale vždycky se málem pochčiju smíchy.

  1. Jeden jezdí každý večer kolem nás. Sedí na motorce, která vypadá, jako by jí svařil svépomocí z lešenářských trubek, tváří se u toho hrozně důležitě a má ten vykuchaný výfuk. Říkáme mu prďoch.

   1. Ti moji ale jezdí fakt na kolech – chopperech a hezky šlapají. Nikdy jsem nic takovýho neviděl a zajímalo by mě, co jsou zač.
    K vidění na Palačáku, v Krajinský…. srandy pytel.

    1. Už vím, co mi připomínají, přerostlýho Stewie Griffina.

 2. Hmmm klasika. Dobrý připomenutí. Moje jedno z nejoblíbenějších „Béček“ je -> http://www.csfd.cz/film/16474-splaseny-vlak/komentare/
  Béčkový král Eric Roberts, luxusní Jon Voight, imho atmosféra jak řemen.

  1. Imho jeden z nejlepsich filmu :-)
   Respektive jeden z nejlepsich filmu tohoto zanru….a nemuzu si pomoct, ta scena na konci, jak stoji na ty masine a do toho ta hudba…Z toho mam husi kuzi jeste ted :-)

   1. To moc lidí nezná :)

    1. Njn…a pak ti tu bude spousta lidi tvrdit, tak je TV nahovnou a co v ni davaj, je jen to nejhorsi :-)

     Mimochodem co se vlaku a zimy tyce, shledl jsem http://www.csfd.cz/film/306829-ledova-archa/prehled/ a bylo to docela zajimave taktez :-)

     1. To už vypadá celkem přehnaně, ale díky za tip. Dnes se toho produkuje tolik, že je to těžký vůbec sledovat. S tou tv to je těžký, Splašenej vlak tam dávali naposled tak před 5-ti lety a to ve všední den v noci, někde na čt2(ale možná kecám, já se na tv v podstatě nedívám..). To je jasný, že to většina lidí mine.

      1. Ten film je absolutne suprova distopie. A takova ta klasicka dilemata typu „jeden to cele ridi, holt musi zarvat mraky lidi, deti musi byt zotroceny, atd atd, ale je to pro dobro vsech, aby prezili…par chudaku z konce potravniho retezce se vzbouri, pobijou dost tech, co pomahaji ridit, cimz paradoxne vsechno poserou :-)
       Fakt super distopie, misty to silne odkazovalo na takove veci jako 1984 a podobne. Doporucuju, minimalne je to hodne zajimave..

     2. Na Archu jsem koukal asi před čtrnácti dny, solidní psycho :)

     3. Kousek jsem viděl a získal dojem, že jde v nejlepším případě o „céčko“.
      Již proto, že jsem četl ten román od Jaroslava Velinského.

  2. Ve filmu Runaway Train stojí za zmínku i Rebecca DeMornay – v té době moc pěkná holka, i když zrovna tady to není moc poznat :)

 3. Ten film jsem miloval! Před několika lety jsem objevil i HD verzi, tak si to občas pro připomenutí starých časů, kdy drsňáci byli fakt drsňáci, pustím.

 4. Hmm, tak jsem to dočetl, protože to tady tento týden v té hromadě sraček vysloveně o ničem vypadalo ještě tak nejlip a taky celkem pruser … upadá to tady, upadá. Ty stupiďarny přitroublych autickovych ufňukánků s pojistkama a objizdkama furt dokola jsou už stejně nudné jak veřejnoprávní televize :-D

 5. Jenom technická: methamfetamin = pervitin = N-methyl-2-amino-1-fenylpropan; PCP (ne P2P) = fencyklidin = 1-(1-fenylcyklohex-1-yl)piperidin. Jsou to sice drogy, ale dvě naprosto různé sloučeniny.

  1. P2P je správně – moh’s to googlit https://en.wikipedia.org/wiki/Phenylacetone je víc cest jak krystal vyrobit jinak než z (pseudo-)efedrinu z lékárny, bylo to v jednom dílu Perníkovýho táty (Breaking Bad) jak na to šli oklikou https://weakinteractions.wordpress.com/2009/07/27/the-science-of-breaking-bad-a-no-rough-stuff-type-deal/

   1. No, googlit nepotřebuju, jsem organický chemik. Pletete si různé sloučeniny. Fenylaceton = 1-fenylpropan-2-on = benzyl(methyl)keton = P2P slouží jako prekurzor pro výrobu amfetaminu případně pervitinu (rozdíl je v (ne)přítomnosti methylové skupiny na dusíku produktu) pomocí Leuckart-Wallachovy reakce s amoniakem případně methylaminem (nebo pomocí dalších metod). P2P sám o sobě však „drogou“ (pojmem „droga“ míním v tomto případě to, co většina běžných občanů) není, což ovšem neznamená, že není sledovanou substancí – zkuste si to objednat :-))). Daný film jsem neviděl a tak nevím, zda tam šlo o prodej výchozí sloučeniny nebo finálního výrobku. Podle článku tady jsem nabyl dojmu, že finální sloučeniny.

 6. Oba zmíněné filmy doporučuji, pro přednosti (fakt drsňák, náznaky 1984) jak je zde již uvedeno. Na kámen 91 kouknu, ten zase pro změnu, utekl mě.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!