Famózní úspěch klimatických spratků - zpět na článek

komentářů 603

Přidat komentář
 1. Globální oteplování je termín, který si hlupáci překládají jako „oteplení všude“.

  1. Podotyk, zabudol si podotknúť to obvyklé „počasie sa nerovná klíme“

  2. a jelikož se někde dokonce ochlazuje, přejmenovali to oteplovači na globální změnu klimatu. Stejně jako kdysi používali termín trvale udržitelný rozvoj a pak si uvědomili že nic, ani vesmír nebude trvat věčně. Tak to zkrátili na udržitelný rozvoj.

  3. Ehm, a nastudoval jste si už, co vlastně termín „globální“ znamená? :-D

  4. Njn. Dfens si myslí že když prší v Budějcích a Krumlově, tak to znamená že zároveň přestal tát arktický ledovec a sahara se začala zelenat a klima se ze dne na den spravilo. (aspoň tak na mě článek působí) To je docela zajímavá dedukce na vzdělaného inženýra.

   Realita je taková že zatímco Anička Škrlová, pardon, vlastně Greta Thunbergová, kváká o globálním klimatu a jsou toho plné noviny, tak v ČR se nám tají jak nebezpečné ty loňské sucha byly. Dokonce se do jara nestihly doplnit zásoby podzemních vod, a kdyby nezačalo před pár týdny pršet, tak by v mnoha krajích ČR v červenci musel být vyhlášen nouzový stav z nedostatku vody. A nevím jestli by to stačily pokrýt cisterny co máme.
   Protože vodou se i splachuje.

   1. tak kveten je ve srovnani treba s poslednimi deseti kvetny zatim spise chaldny, loni touhle dobou uz mi jela klimacka naplno … ale bojim se ze cerven-zari bude stejne teply jako posledni leta …

    1. Nejde o teploty, ale o sucho. Zvlášť v jarních měsících. To může pak znamenat neúrodu a hladomor. Co je nám platné když proprší říjen a listopad, když není sníh co by při jarním tání zajistil doplnění vody v půdě a pozdější jarní deštíky, aby měly rostliny jak vyklíčit. A to nemluvím o letních přeháňkách aby bylo o žních vůbec co sklízet.

     Tyhle v podstatě středoškolské základy zemědělství a biologie jsou zcela mimo intelektuální obzor zdejšího automobilního hardcore, pro které je déšť akorát vopruz co jim znepříjemní závodění na veřejných komunikacích a zasviní jejich miláška od blata.

     1. Tak to je dobře, že prakticky celý květen prší.

       1. Taky si myslím že by to potřebovalo aspoň do půlky června, ne li celý červen. U nás určitě. Tady se vykopaná jáma nezaplní vodou jak na dfensovo latifundiích. Spíš se po 25 cm prokopeš ja prašnou suchou půdu.

       2. Jo, jenze muze prset treba 3 mesice v kuse a porad tu budeme mit sucho, vis proc? Protoze jsme tak dlouho devastovali krajinu, ze nezvlada zadrzovat vodu.

        Cim dal vice betonovych oblasti.
        Cim dal vice solarnich elektraren.
        Cim dal mene luznich lesu.
        Cim dal mene zatocin.
        Cim dal mene remizku.
        Cim dal mene luk.
        Cim dal vice narovnavani prirodnich zlomu.

        A to jsem v tyhle veci amater. Znamej se zmenil v enviromentalistu, pozval si na to odbornika, ten do zeme udelal par dulku, udelali par umelych lomu a po par destich nejenze mel vic vody ve studni, ale jeste se tam najednou zacal objevovat hmyz a s nim pak ptaci, protoze ty vselijake louze, tunky a jine picmundoviny, ktere brani pestovani repky/anglickeho travniku, najednou zacaly tyto lakat.

        Takze sucho, bylo, je a bude, protoze tomu sefuji kokoti.

        Ostatne nedavno jsem videl napad, ze sucho vyresi tim, ze kdyz voda styka z kopcu, tak se pod kopci udelaji obri podzemni nadrze, vubec se neresilo, proc se voda nevsakuje do pudy…

        1. O tom odbornící ví už 40 let.
         Ale kdo leští kliky na ministerstvu zemědělství & životního prostředí a lobuje v parlamentu?
         Řadový docent ze zemědělky z oboru půdoznalství?
         A nebo kravaťáci od Johna Deera a CATu, kteří chtějí burešům prodávat mnohatunové kolosy za stovky milionů a je jim úplně jedno že tyto válcují podorniční vrstvu až na „beton“ po kterém steče veškerý déšť a vezme sebou do údolí i tu ornici?

        2. Zajímavé. Existuje statistická ročenka (https://www.cuzk.cz/Periodika-a-publikace/Statisticke-udaje/Souhrne-prehledy-pudniho-fondu.aspx), která říká:
         – Betonových oblastí celkem jsou maximálně dvě procenta.
         – Solárních elektráren jsou řádově promile. nicméně podle rozkazu vůdce (nařízení EU) si můžete vybrat – soláry, větrníky nebo řepka. Vaše volba?
         – Lužních lesů stále přibývá
         – Zátočin je stále nula, neb nemáme moře.
         – Luk je njevíce za 50 let a stále přibývají.
         – To s těma přírodníma zlomama sem nepobral.

         Takže čemu věříte, statistice, nebo ekolistu?
         A ano, když necháme pole ladem, tak se na něm zaručeně objeví více plodin a více hmyzu. Otázka zní, jestli se nám ten hmyz a rostliny, co se tam objeví budou úplně zamlouvat a zda poneseme i negativní důsledky. Třeba že žrádlo bude stát zase 60 procent výplaty. :)

         1. Zemědělským inženýrům. Ne lidem co so pletou informace z katastru nemovitostí s reálným stavem obdělávanè půdy.

          To se na veřejnost nesmí dostat, jak si tu 30 let kurvíme přírodu, půdu, průmysl. Bo tu přece zvítězila henta pravda a láska a od 89. tu máme ráj na zemi. Přece si nenecháme rozvracet budování socializmu pro horních 10 000 nějakými nezfalšovanými statistikami.

          1. Zajímavé. Ono se v nějaký obci do krve neřeže za to, aby se dodržovalo určení pozemku, neposílají se místní zastupitelé s hrozbami a aktivní občané nebonzují, pokud na louce kopnete motykou do země? Nedejbože, že by tam chtěl někdo HOSPODAŘIT :-o
           Kde taková krásná země, kde se dají tak dobře falšovat statistiky existuje?

         2. Zatocinou bylo mysleno krouceni rek, coz melo za nasledky, ze se reky vylevaly v dobe destu, to jsme narovnali. Sorry, ze neznam presnej termit, aby ses neposral.

          Narovnavani pudy znamena, ze je z toho placka(libovolnym smerem), takze voda proste stece. Konec. Prirodni zlomy jsou takovy ty „duny“ v prirode, treba driv to bylo jako remizky, ze.

          Nedavno nekde na Hane(fakt uz si tu prdel nepamatuju) vymezili pole(HANA!) na stavbu prumyslove oblasti, to se deje veskrze vsude(delo se to i v Olomouci), diky cemuz se beton rozsiruje a nejde jenom o beton per se.

          Ja se v prirode pohybuju celkem obstojne a louky moc nevidim, jak moc se te statistice da verit, protoze ja mam asi fakt smulu na ty louky…

          A ne, nebylo to pole ladem, bylo to upraveni predchoziho pokusu o anglicky travnik na louku. Nemluvil jsem o poli, necpi mi do ruk neco, co nepisu.

         3. Nejde jen o statistická čísla. Byl jste někdy v poslední době na poli? Já o víkendové procházce pár pořádných lánů viděl, problém je ten že jde o obrovské jednolité plochy kde se voda nemá jak zachytit takže prostě steče do nejbližší betonové strouhy odkud šupajdí do řeky a rychle pryč. Do toho pěstování plodin jako kukuřice, řepka apod. mezi jejiž rostlinami není téměř žádný plevel, jen čistá hlína po které voda jede jako po skluzavce. Nemluvě o polních cestách které jsou od mnohatunové zemědělské techniky tak udusané že jsou i po dešti jako beton.
          On by ten problém nebyl tak výrazný kdyby běžně pršelo, ale jakmile příjde rok – dva s nižšími srážkami tak se problém projeví v plné parádě a všichni na to čumí jako telata na nová vrata.
          Je to typické pro ČR, léta se na problémy kašle, když už vyrostou tak že si jich všimne i běžný buřtožrout tak se z leknutí vydá pár miliard na řešení následků ale nikdy se nezačne řešit příčina problému. Ta by se totiž řešila dlouhá léta a volby jsou každé 4 roky.
          To samé v bledě modrém je kůrovec, sice se ví že žere jen smrky ale my je stejně budeme sázet dál protože je z nich největší profit a až je za 20 let kůrovec zase sežere tak budeme sedět a čumět jak je to možný.

        3. Tyyy jooo! Máte skoro ve všem pravdu!
         1) Ano. Ovšem již déle než deset let mají „betonové oblasti“ retenční nádrže s řízeným odtokem vody jednak do toků, jedna do vsaku.
         2) Ano. Ovšem ploch apod panely je zatravněna a není zhutňována pojezdem zemědělských strojů.
         3) Ano. Ovšem lužní lesy zadrží vodu jako betonová plocha.
         4) NE. Od osmdesátých let minulého století se toky t.zv.revitalizují, tedy meandrů minimálně neubývá.
         5) NE. Likvidace posledních remízků proběhla v letech 1979 – 1985 v rámci tak zvaných náhradních rekultivací. Po roce 1989 počet remízků vzrůstá.
         6) Ne. V českém zemědělství po roce 1989 velmi rozšířilo pasení masných plemen hovězího dobytka.
         7) Nevím. Co míníte přírodními zlomy, netuším. V Geologckém smyslu zlomy vznikají tam, kde se horniny v zemské kůře dostávají pod mechanické napětí (tahové, tlakové nebo střižné), které překoná pevnost horniny. Ta potom praskne, čímž se napětí uvolní a vzniklé bloky se proti sobě posunou. Narovnávání těchto zlomů je mimo technické a energetické možnosti lidstva.

     2. Možná by si mohli ráčit všimnout, že když je horko, tak u nás obvykle je sucho a obráceně. Takže jo kurva, je to (i) o horku :D

     3. Přesně, teď jsem vyjel na chalupu a po 5 letech je zase voda ve studně, protože tady v podbeskydí s krátkými přestávkami chčije jak z konve už víc jak měsíc v kuse a předtím dokonce v dubnu sněžilo. A je to tak akorát, protože takhle chcalo v 90. letech furt, moje mládí probíhalo s deštníkem v ruce a volný čas u commodore a později 386 DX, protože venku furt chcalo. Na kole tou dobou nikdo moc nejezdil a turistiku provozovali jen hardcore trampové, kterým voda přes rum nevadila.

      A teď je zase všechno v pořádku, v uplynulých letech byla tráva zeschlá, na chalupě voda ve studni bud nebyla vůbec nebo byla shnilá a nepitná, čímž se stal dům velmi těžko obyvatelným s vodou vozenou v kanystru z paneláku.

      Cibule stojí 50 Kč/kg, brambory 30, petržel dokonce 80 ! Bo sucho i loni v polsku.

      Jo bylo fajn loni chodit od dubna do října jen v kraťasach a sandalach, ale žrádlo je přednější benefit.

      Takže doufejme, že se nejedná o ojedinělý jev, ale prostě budou zase „mokré“ roky.

   2. Rád by som si pozrel štatistiku, koľko vody sa ročne minie na splachovanie a koľko vody spadne vo forme zrážok. Či by to splachovanie dosiahlo aspoň jedno promile. Čo by to jedno promile zmenilo, keby sme prestali splachovať?

    1. 3x za den 5 litru na osobu x 10.500.000 obyvatel = 157.500 m3 za jeden den.
     x 365 = 57,487 milionů m3/rok
     na čr spadne cca 600mm, což je 60 litrů na m2 tudíž x plocha čr 78865 = 223.908,776 mil. m3/rok
     tudíž splachování sežere 0,0002% srážek.

     1. Máte tam počtárske chyby. Podľa môjho výpočtu s rovnakými vstupnými údajmi to bude 0,12%.

      1. Irelevantní. Podstatné je kolik těch srážek dopravíte trubkama k těm hajzlíkùm v PITNÉ kvalitě. 90% srážek se zas odpaří, transpiruje stromy, odteče pryč z ČR atd.
       Vy jste na základce ve vlastivědě nedával pozor, člověče.

       1. Dopravíte v trubkách presne tolko, kolko potrebujú, resp. kolko si zaplatia. Na bilanciu koľko vlahy ostane v zemi a koľko odtečie preč, to nemá žiadny vplyv. Takže v zásade súhlas. Je to irelevantné.

       2. Hele hoši, SkReT chtěl mít rámcovou představu, tu dostal. Pokud to chcete počítat přesně, bude to daleko složitější. Nezapomeňte totiž, co se s tou vodou děje dál.

        To si takhle jednou udělá Sysop támhle na Šumavě potřebu, utře si zadnici, a spláchne. A tou samou vodou o ~ tři dny později si já v Praze umyji nádobí. Už chápete?

  5. Globální oteplení je především mimořádně zákeřný protivník. Neváhá se projevovat poklesem teplot, aby nebylo odhaleno. Ale my se nedáme a třídního nepřítele přece najdeme!

   1. Gratuluju k nedávnému úspěšnému absolvování mateřské školky.
    Že lokálně při deštích klesá teplota nic nemění na faktu, že globální průměr teplot drasticky roste.

    A taky tu máme něco jako mořské proudy (pro techniky – masivní tepelné výměníky planety) o kterých se budete učit až na základní škole. Když se zastaví nebo posune golfský proud, tak ano, evropa bude mít klima podobné kanadskému plus sucho k tomu. Jestli se těšíte na seškrabávání lišejníků ze stromů za účelem najezení se, tak já ne.

    1. Vůbec nic drasticky neroste, tak se zklidněte.:-P

     1. Pamatuju že ještě v 80. letech byly červencové teploty 32 stupňů extrémní léto, běžně se pohybovaly teploty do 30. A dnes jsou zcela běžné teploty 35 i víc. V nezatepleném socialistickém paneláku se i tehdy dalo vydržet. Dnes je i v zatepleném odizolovaném s 20 cm polystyrenu v červenci na chcípnutí.

      Takže mi stačí moje paměť, ani nepotřebuju klimatické statistiky, abych věděl že se něco hodně podělalo.
      A nejde ani o to že teploty stoupají. V prehistorii tu byly tropy. Jde o to že stoupají 100x rychleji než kdy v minulosti.

      1. Hm, tak to já pamatuju i teplejší léta. Asi jste mladší.

       1. no u nás 39°C a také si takové vedra nepamatuju.

        1. Já jo, léta byla suchá a horká, a potom 20 let pořádné léto nebylo.

         1. bylo léto tak 5 let zpět které trvalo 14 dní. Ale nepršelo. Rok 2010 jsem stavěl to chcalo chcalo a chcalo že mi barákem protekla snad celá vltava.
          Ale minulý rok co bylo za léto bylo až nechutné.
          Co nejvíc ale nesnaším jsou lepkavá léta kdy je vysoká teplota a zároveň vysoká vlhkost, to bych vraždil.

          1. No, to bylo tak před 45 lety.

          2. No ja nevim, ale podle tohohle cancu (https://tn.nova.cz/clanek/rekordni-leto-teploty-jako-letos-v-cesku-nenamerili-za-244-let.html) se u nas takovy teploty jako loni jeste nenamerily.

          3. „Průměrná teplota letních měsíců červen až srpen 2018 na území ČR byla 19,3 stupně Celsia, což je o 2,3 stupně více než normál 1981-2010. Letošní léto se tak spolu s létem roku 2003 stává nejteplejším v období od roku 1961, a překonalo tak mimořádně teplé léto 2015 s průměrnou teplotou 19,2 stupně Celsia,“
           Myslím, že se to s tím, co jsem tvrdil nijak zvlášť nevylučuje.
           Nesmíte tak dát jenom na bulvár.

      2. V srpnu se narodilo štěně a v září jen lilo.
       Takový déšť dí štěně, já ještě nezažilo.

       Pamatujete taky jaká se dělala kosa v první půlce dvacátého století?Luftwaffe má z té doby dost meteorologických dat. Jak zalézalo za nehty v baroku? Jak bylo teploučko, když Erik Rudý zakládal osady v Grónsku?

       Dle ČHMÚ roční úhrn srážek od šedesátých let mírně roste (teplota také) https://www.infodatasys.cz/climate/klimacr1961.htm
       Takže na obranu před apokalypsou nepotřebujeme snižovat emise a kupovat tesly, ale zadržovat vodu v krajině, dodat víc remízků a poldrů, přidat lesní a travní plochy, rozkopat betonová koryta potoků, v územním plánu dát různým makrům a kauflandům zelené střechy a zasakování dešťové vody atd.

       Jelikož se zemědělství provozuje od Islandu po Kongo, věřím, že se dá provozovat i v ČR, když se nepatrně změní podmínky.

       1. Koryta se naopak vesele betonují, že se v tom proudu udrží jen mušle, ale pochcípají, bo nemají co žrát.

        To vše v rámce dotační podpory MVE -malých vodních elektráren.

        1. Ano dělá se fůra hovadin. Ale pro zlepšení není potřeba dělat hovadiny další, ale přestat dělat ty stávající. A občas kouknout do kronik, aby se lidi neposrali pokaždé, když trochu víc nebo míň naprší nebo se oteplí/ochladí.

       2. Ada: Vy to nechápete, nejde o to jak nebo dlouho prší, jde o to, jak ten biotop je schopný tu vodu udržet na tom místě a jak hluboko je schopen ji odvést do té půdy. Pokud Vám zůstane ta voda jen ve svrchní části té půdy, je Vám ten liják k ničemu.

        1. ex.lex
         Ano, přesně k tomu vedou ta opatření o kterých jsem psal vážený trole.

         1. Ta Vaše opatření Vám nepomůžou, protože jste nenávratně poškodili ty biotopy, to Vám vodu sladkovodní pod zemí a ve studních nezvedne, nic nechápete.

         2. Co se Vám bude zvedat, bude hladina moří. A se slanou vodou toho moc nezmůžete.

   2. A co se týče Anny Frankové, vlastně Grety Thunberg (soudruzi to docela podělali, když nám podstrčili živou autistku, místo nalezeného deníku holčičky která zemřela v důsledku holok… ehm klimatických změn) :

    https://aeronet.cz/news/climagenda-podivny-pripad-16-lete-grety-thunberg-a-zidovske-deti-za-skolou-s-transparenty-proti-oteplovani-globaliste-zahajili-proces-zneuzivani-deti-pro-politicky-boj-na-medialni-fronte/

    1. Ale notak, aeronet? Myslíte si že jsme tu všichni hlupáci?

     1. Co vas vedlo k rozhodnuti necist Aeronet? Kolik jste toho do dnesniho dne podrobil analyze, ze Aeronet je ee?

      1. Řekněme že jsem si tam v průběhu času přečetl nižší desítky článků, vše jsou to tendenční, neobjektivní, neozdrojované a nepodepsané žvásty. Věřit tomu může snad jen člověk co věří na chemtrails nebo Aštana Šerana a temné ještěry.

       1. srpen 2015
        https://aeronet.cz/news/analyza-windows-10-ve-svem-principu-jde-o-pouhy-terminal-na-sber-informaci-o-uzivateli-jeho-prstech-ocich-a-hlasu/

        ted je kveten 2019 a vsecko, co aeronet tehdy o novych win 10 napsal se potvrdilo do puntiku. Asi meli jesteri a chemtrails lepsi den, zejo.

        1. No, zrovna o tom že Windows 10 odesílají informace o stavu a provozu „domů“ se vědělo už dlouho před oficiálním vydáním (navíc to dělají snad všechny komerční OS vč. mobilních, nemluvě o dalších různých krabičkách které si doma vesele připojujeme k síti). Dokonce na to Microsoft sám upozorňuje a umožňuje povypínat při tom stupidním dotazníku při přihlášení nového uživatele.
         Takže aeronet neobjevil ameriku, ale jen dost poplašně popsal to co všichni věděli, takže informační hodnota článku je asi taková jako by objevně psal o tom že ráno vychází slunce.

      2. Aeronet je na úrovni horších „populárních“ časopisů jako VTM: zavádějící nesmysly o nepochopených tématech psaných nekompetentními pisálky, kterým může věřit jen člověk, jenž se v oboru téma článku absolutně neorientuje, nebo samozvaný filosof. Což je vlastně totéž.

       1. I slepe kure obcas najde zrno. Sem-tam se stane, ze na nektery clanek na AE zajdu, ale musim rict, ze tak cca petina clanku tam ma novinarskou uroven. Jinak je to vesmes bulvar. To uz lip je na tom Sputnik, kterej se z ciste propagandy snazi do bulvaru nacpat taky, ruznymi clanky o picovinach ala Hovinky.

        Rozumnej clovek sjede vsechno, od CNN pres FAZ az AE. A holt si to musi prebrat, plus cist jen zdrojovane, pokud hleda novinarinu. Pokud tam zdroj neni, tak se jedna o subjektivni clanek autora, coz neni novinarina a tak je potreba to chapat.

        Druha vec ovsem je, ze treba v Cesku se za zdroj casto uvadi CTK, ktera ovsem sama o sobe je propagandou… to je pak tezky.

        1. Jenže my nejsme Sysope v té pozici vyčlenit Aeronet do žumpy jen proto, že tam bývají sračky. ANo, bývají tam sračky, ale bývají tam i dobré informace. Je to kus od kusu. Ten dement z ignore tvrdí, že VŠE co je na aeronetu je PRINCIPIÁLNĚ DEZINFORMACE jen proto, že to je Aeronet. To je duševní bolševizmus a s takovými duševními potraty se odmítám bavit.
         Jsou vyjímečné případy médií, která mají 100% pravděpodobnost, že to co se tam dovíte je bullshit. CNN například a další provařená fakenews, kde stačí provést prostou negaci a máte solidní šanci na objektivní informaci.
         Ale už i ta goebelsovska Česká Televize je jiná story, tam se prostou negací pravdy nedohledáte.
         My jsme v pozici, že musíme pracně přežvýkat tisíce informačních kanálů, dolovat zrníčko po zrníčku kamínky do mozaiky, ani si nedovedeš představit, co mi to dalo za práci vydolovat něco konzistentního a fyzikálně jakž takž soudržného o HAARPu, to co tu dávám, se nikde na světě na stříbrném podnose nedočteš, pak to tu dám do diskuse a jediné, co se tu stane, že se na mně slítnou duševní bolševici. A to mě sere, to nemám zapotřebí, takže to je naposled.
         Ať si to dementi hledají sami, pro mě za mě na CNN.

         1. Mrcas, tyhle vykriky ve tme nic nemeni na faktu, ze jste mentalni bolsevici.
          Zamen Blesk za Aeronet nebo za co chces, principialne kazdy zdroj nejdriv musis precist, pak kriticky vyhodnoti a pak az delat zaver.
          Vy delate zaver na principu kolektivniho uvazovani, protoze vam nekdo nakukal, ze TENHLE zdroj je OK a tenhle zdroj je Putinova propaganda. Jste zkurveni, zasrani, dementni bolsevici az do morku kosti a kdyz to dostanete do xichtu, bezite jak mali prvnaci za Sysopem a becite, buuu, buuu, buuu, Sysope, zastan se nas, dostavame to sezrat.

        2. Sysop: ehm, ne. Sjíždět třeba Blesk je ztráta času, a Sputnik je na tom stejně. Vždy je lepší jít k jaksi „oborovým“ pramenům z obou stran, tzn. médiím zaměřeným na insidery.

         Když chce třeba člověk porozumět myšlení Foggy Bottoms a CIA, tak „jejich“ oborové Foreign Policy (navíc tam občas externí publicisté zveřejní informační bombu), nebo na straně druhé nebo Vesti.ru (kde se třeba separáti na Donbase pochlubili, že zajali funkční OZ PLRK BUK a přesně uvedli od které konkrétní ukrajinské jednotky jej šlohli). Nebo od amerických ex-SoF „jejich“ veteránský sofrep.com.

         Nebo potom „insiderské“ zdroje jako blog Gur Khana když chce člověk pochopit ruské tankány, Armor Magazine od tankánů amerických, nebo Proceedings ohledně myšlení USN (kdysi tam byla např. velmi zajímavá analýza, co systémově tak strašně zkopali v Iráku).

         A potom jsou tu zajímavé vládní iu nevládní think tanky jako CSIS (vojenské doktríny a konference globálně), Jamestown (islámský terorismus), a tak.

         Z takových „insiderských“ zdrojů si člověk může kriticky filtrovat, komparovat a vytahovat informace. Protože to píší lidé kteří sice mají zjevnou agendu, ale rozumí svému oboru a jsou (ex-)kolegy těch, kteří jsou právě nyní ve vedoucích, velitelských a bojových funkcích.

         Naopak zmetky typu „Aeronet“ jsou jen informační šum, který má zahltit mozek čtenáře nejednoznačnámi kravinami a zabránit mu kriticky zkoumat relevantní zdroje.

  6. Koukám, je tu diskuze plná zasranejch ekoteroristů a ekomagorů s vymytými mozky. Co takhle, kdyby jste si Vy levičácký zmrdi šli sednout těma svejma hnusnejma koulema, který nikdy žádná žena neměla v hubě na ty Vaše kola a odtáhli jste všichni někam do nějaký zelený prdele, kde nebudete obtěžovat nás ostatní eko žvástama?

 2. Já sem spokojenej, příští tejden budu moct trhat první ředkvičky a nemusím to ani chodit zalejvat. Jen teda že ten plevel taky roste, džungla se zas začíná ozývat. Ale to je cajk, už sem na to včera začal útočit rejčem…:D

 3. Vy to nechápete…déšť je převlečené sucho. Čím víc prší, tím je větší sucho. Až nastanou povodně ze sucha. Nějaký vědec tvrdí, že je blbost stavět přehrady, protože v řekách není voda. V další větě říká, že je lepší dělat na řekách meandry, voda tam sice není úplně stejně, ale vypadá to romanticky.
  To je stejné, jako s tou zimou, o kterou se otírá pan autor. Nasadíme si normální teplotu na -10 Celsiů a horko je pořád, někdy až nesnesitelné. Nasadíme na +28 Celsiů, je zima furt.

 4. Je zima, protože je horko! Co je na tom těžkýho k chápání?

 5. Hladina spodnich vod samozrejme stoji za hovno uz nekolik let a ani prochcanej qeten to nezlepsi. Mam na chalupe studnu, je starsi nez 180 let (starsi zaznamy se nepodarilo dohledat) a je tam evidentne videt, ze kdysi byla hladina o 6 metru vyse. To neni zrovna malo. VOdu odvadime do prdele, cehoz dusledkem jsou pak i ty povodne. Ale ty tu byly cas od casu taky.

  Podle mne jsou horsi veci, ktere pritom muzeme ovlivnit lepe a drive. Plast v prirode, chemie v ornici, atd. Sucho dobry, ale zase by se to nemelo brat jako tema cislo jedna.

  1. Tak neodvádějte vodu ze studny do prdele a bude, ne? :D

   1. No, voda se odvádí do prdele třeba vykácenou Šumavou s ochráněným kůrovcem… :-(

    1. Šak to se zas nezalesňuje?

     1. To se ale nesmí, za 200 let tam přece vyroste přirozený les…
      Pokud to teda do té doby všechno nevyschne na troud. :-(

      1. Nojo, udělat třicetihektadrovou holoseč a pak do toho troudu vysázet prťavé sazeničky které pak v letním suchu zahynou, to je nový trend kapitalistického lesnictví.

       Horská půda je extrémně neúrodná a kyselá humusová vrstva dost tenká, a když k tomu přidâte sucho, tak je to úplně v háji.

       1. No, já jsem jim to říkal. Prej se nemám starat, že sou to eksperti.

        1. Stejně je to dobré, tohle. Nejdřív bojují proti kůrovci s tím, že příroda si poradí. Příroda podle očekávání zlikvidovala půlku šumavy. Na místě smrkového lesa začal růst – koho by to napadlo – zase smrkovej les. No a tomu se říká sukcese! touto logikou, pokud pozabíjíme aktivisty z hnutí duha, vyrostou na jejich místě noví a lepší aktivisti a je to tak v pořádku. Tam co nevyrostly smrky se udělalo sucho a hlína tam slezla a proti tomu je třeba taky intenzivně bojovat a tak to činí ti stejní aktivisté, co to způsobili.
         Druhé co mě zaujalo, tak se léta tamtéž chránil (uměle nasazený) tetřev za cenu drakonických nákladů a omezení, kdy bylo skoro v pořádku zabít člověka, aby mohl tetřev tokat. Pár let zpátky se objevil rys, pro kterého tetřev představuje snadnou kořist a dobrý oběd. No a jako v orwellovi se ani nemrklo, všechno se hodilo do stoupy a pokračuje se ve stejné rétorice, jen místo „tetřev“ se ve větách vyskytuje „rys“.
         No a aby toho nebylo málo, tak už se v rámci záchrany planety začíná budovat ekovlečka pro odvoz občanů druhé kategorie:
         https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/vilem-famm-lidi-v-jednotlivych-statech-muze-byt-jen-tolik-kolik-jich-dana-zeme-uzivi

         1. Smrky se u nás přirozeně vyskytují jen v nejvyšších partiích hor na pár procentech území. Že ho lesáci naprasili tam kam nepatří, bo je to ekonomicky výnosnější než pomalu rostoucí buk a dub, to je taky známé.

          A že si pak z těch smrkových lesů udělal eldorádo kůrovec, je už jen logické.

          Že je potřeba změnit druhovou skladbu lesa se taky ví už 30 let. Ale protože od dob klause prachy nikomu nesmrdí, tak se furt sází smrky. I kdybysme tu měli pochcípat suchem,hladem a žízní.

          1. Hahaha. Pán je evidentně vysoce informačně vybaven.
           Hospodářské lesy jsou u nás poměrně krátce, ano, jen zhruba 800 let. A zhruba stejně dlouho se tu smrk pěstuje, protože je to opravdu poměrně výhodná hospodářská dřevina z několika hledisek. A ano, stejně dlouho se ví, že jako každá monokultura je něčím ohrožena. A dokonce se zhruba stejně dlouho ví, jak se proti tomu bránit. No, škoda, že to „aktivisti, co vyrostli v lese“ neví.
           Možná Vás překvapí, že v pěstebních plánech je výsadba smíšených lesů zhruba od devadesátých let a celou dobu se tak děje, protože pěstební plán je co? Závazný. Ale vzhledem k tomu, že životnost smrkových lesů je 80 let plus, tak kdy se asi změna začne projevovat? Nebo jste si představoval pěkně po aktivisticku, že se to jeden rok všechno vykácí a zasadí znova? hustý.
           A taky Vás možná překvapí, že i jiné stromy mají parazity a nemoce a to parazity a nemoce mnohem mnohem agresivnější než smrk. A to i naše místní, nemusí být ani zavlečené a obecně platí, že čím více „bordelu“ je mezi stromy, tim vyšší dosah parazita je z jednoho stromu (i když u nás dubu příliš nebylo, tak ještě pamatuju, jak se jeden čas přemnožil obaleč dubový, proti kterému se muselo práškovat z letadel, aby duby nedopadly jako šumava).
           Smrk je jeden z těch odolnějších a mám dojem, že si na to ještě jednou vzpomenem. Bohužel to nebude včas, protože v lese tyhle ekologický zásahy nějakou dobu trvaj…

          2. Doporučuju navštívit nějakou lesní školku – tu se stromama ne s děckama a mrknout na sazenice. Malou jedli od smrku měšťák většinou nepozná, ale buk jde poznat celkem snadno.
           Smrk jsou nejrychlejší rovný prkna, takže pokud nemáme les jen na rekreaci, tak tu nějakej pořád bude. Ale v nižších polohách půjde i sám víc do kopru díky suchu a teplu, takže i hamižnému velkopodnikateli z polabí se ta druhová skladba změní i kdyby ojebával plány a přírodu.

         2. q: Vysázeli tam stromy, které na tom biotopu neměly co dělat, proto se tam objevil masivně kůrovec a začal likvidovat to, co tam nepatřilo. Záchrana přírody by měla mít prioritu, protože člověk by měl dosáhnout tzv. klimaxu, což je poslední stádium stabilního ekosystému, pokud toho nedosáhne, bude mít v budoucnu problém nejen se sladkovodní vodou, ale i s kyslíkem, což je odpadní produkt rostlin a pro člověka nezbytný k životu.

          1. „Co je to také kůrovec, Kefalín“?

           Kůrovec, který teď dělá problémy, je lýkožrout SMRKOVÝ. O víkendu jsem viděl čerstvě vykácený hektar lesa. Nezbyl ani strom. Proč? Protože to byl les starý 80 – 90 let; komplet smrky, jinak nic. Pokácený les končil tam, kde rostly modříny. Diví se někdo, že po roce sucha se lýkožrout pustí do oslabených monokulturních smrkových lesů? Už dávno asi měly být částečně vytěženy a doplněny jinou výsadbou, aby se tomuhle zabránilo.

           Jo a jak hospodaří LESY ČR jako státní podnik pod rozpočtovým vedením ANOfertu: od roku 2013 odvedly LESY ČR do státního rozpočtu kolem 36 miliard; prakticky celý zisk, který činil polovinu tržeb. Dneska LESY ČR nemají peníze, všechno se prožralo, a Babiš chodí po umírajícím lese a slibuje peníze na nápravu. Šílený.

          2. Cerny Mor: Vy tam nemáte mít stálezelené dřeviny, ale máte tam mít opadavé dřeviny, protože to listí zamezuje ztrátám vody v té půdě, když je jí málo. Pod tou zemí je rozvodná síť, úplně podobně, jako Vy si rozvádíte vodu po městě trubkami, ty rostliny a stromy mají své biotopy ne z nějakého dementního důvodu, protože člověk rozhodl nějak, ale protože je to nutnost pro zachování té přírody jako celku a vytváří si postupně klimax. A když státní lesy tedy řídí člověk, který nerozumí přírodě, tak pak se nesmí divit, že má sakra s tou přírodou problém.

          3. ex.lex
           Trochu problém je, že na většině našeho území je klimaxem opadavý les a my potřebujeme zhruba na polovině mít step, abychom měli co žrát a na tom zbytku potřebujeme mít třeba baráky nebo vypěstovat nějaký prkna na ty baráky. Navíc jsme si z těch biotopů postupně odstranili pár významných dílků do skládačky, takže to už bez zásahu člověka v této podobě nejde. Samozřejmě až začneme žrát bukvice a zase budeme potkávat zubry a medvědy, můžeme si žít v přirozeném biotopu jako kdysi před lety. Akorát to bude znamenat trošku nepopulární depopulace. Tak odhadem o 95%.

          4. Stálezelený znamená že neopadává vůbec a že se tam humus netvoří? Čéče, byl jste někdy v lese?

          5. q: Ale opadává, třeba modřín, ale ta struktura jehličí je jiná než listí, o to jde, zvedněte jehličí a je pod ním sucho, zvedněte listí a je pod ním vlhko.

          6. Naposled když sem hrabal do jehličí tak tam bylo vlhko dost. A jak se tam dařilo borůvčí!

          7. q: Vy se ptáte? Je to filosof, v lese nebyl, ale hodně o tom četl a má na to ten nejlepší humanitní názor, jaký s přehledem válcuje jakékoliv názory jiné, pavědecké.

          8. A ještě k tomu kůrovci, když se bude nenávratně zasahovat do té přírody ona si utvoří tzv. obranný mechanismus a u více druhů hmyzu se může projevit metageneze, což je rodozměna a to je pak fičák, protože se v určitém období ten živočich nebo rostlina začne rozmnožovat partenogeneticky, to znamená nepohlavně a máte problém jak stehno, jak dvě stehna, jak sto stehen.

          9. A když si člověk koupí třeba středoškolskou učebnici zoologie, tak je to ještě větší fičák. Tam člověk najde cizejch termitů na sto debilních příspěvků.

          10. fatdwi, ada: Vy jste skutečně hloupí lidé, umíte jen urážet. Jestli je tolik hloupých lidí mezi politiky, tak se nedivím, že je z nás rozvojová země.

          11. ex.lex:
           Je mi líto, ale jsem nucen se zeptat:

           Věříš na chemtrails…?

          12. corona: Není to téma, o které se aktivně zajímám, takže se k tomu nemohu vyjádřit.

          13. ex.lex:
           Děkuji za odpověď.
           (zapracováno – diagnózu nelze vyloučit…)

          14. ex.lex
           Nenapadlo mě přilehavější a korektní označení příspěvku, který prezentuje metagenezi jako obranný mechanismus proti působení člověka na přírodu.
           Doufám, že jste zatlačil na své frakce, aby mě vyškrtli z exorezidence.

          15. Ada: Neměl byste podceňovat přírodu, mšice tu byla dříve než Vy.

          16. ex.lex
           Pěkný – nicneříkající příspěvek, který si říká o odpověď, přitom si zdánlivě drží dané téma a dokonce se v něm vyskytl příklad notoricky známého hmyzu s metagenezí, aniž by byl předtím jmenován. To AI je už fakt hustý, dokáže tlachat a ještě si dohledat informace.
           Za pár let to dokáže pochopit i příspěvek a nenechá se zmást pár slovíčky.

          17. Ad Ada:
           Už jinde jsem uváděl, že zkratka AI není v případě ex.lexe podle mého názoru na místě. Označil bych to zkratkou ASS.

          18. Nemohu se stále zbavit mainstreamových termínů. Váš termín je mnohem přilehavější, protože jednak popisuje danou entitu a zároveň už ve zkratce i kvalitu výstupu.

          19. Ono je dobry si ujasnit, jestli chces mit les pro efektivni tvorbu dreva a nebo jen jako krajinotvorny prvek, se kterym te pak kazdej tezar posle do prdele. Zkus si namichat jehlicnany s listnacema, pekne od zacatku. Kazdy roste jinak rychle, takze uz pri prorizce nastanou prvni problemy s tim, abys jehlicnany nehazel na maly listnace. Az to vyroste, mas zase problem opacne. Ono vjet do lesa s kombajnem, kde kazdej strom je jineho druhu, to je, panecku, parada.

           Ale pro chozeni na houby a koukani do prirody je samozrejme smisenej les lepsi. Ale vlastnit ho a platit z nej dane bych fakt nechtel.

          20. Sysop
           Vídám dost na pohled hezkých a přitom pestrých hospodářských lesů. Nemusí to být hned smrky v pravidelném rastru, pak dlouho nic a na druhém konci spektra prales bez zásahů.

       2. My máme kapitalistické lesnictví? Ve které realitě?

     2. Pred zalesnenim se to musi nejprve uklidit. A problem je, ze v jednicce se ani nekaci, ani neuklizi. Takze neni sazet kam. To by jeden blil.

  2. Čert ví, co tam funguje za mechanismy, nejsem vodohospodář.
   Třeba si vzpomínám, že v době mládí vyrostla poblíž našeho domova továrna – důl na vodu, Dobrou vodu. Vrty skorem 300m do hloubky. Ujišťování, že se to na hladině tzv. spodní vody nikterak nemůže projevit.
   Nás to teda nijak nepotrefilo, ale v Byňově a na Jakuli se začalo prakticky okamžitě po spuštění těžby velmi hlasitě hovořit o tom, že padla voda ve studních, a to docela dramaticky.
   Kdo ví, jak je to všechno stovky metrů pod povrchem propojený…

   1. není důležitý vědět jak to funguje ale umět si to představit. Pak vám stačí vědět, že to prostě propojené je.
    A dalším faktorem je že třeba dnešní vodu déště budou jímat za 60 let, tak dlouho vodě potrvá než projde celým systémem a tudíž dnešní čerpání vody se projeví za takových 30 let, protože cca 30 let už zemi ždímeme.

 6. Geoengineering je technologie strategickeho vojenskeho vyznamu. Mozna by nebylo od veci vest si statistiky, kolikrat je vyssi sance na abnormalni klimaticke jevy, zahrnujici, nikoliv omezene na:
  -znicujici zemetreseni
  -zaplavy a sesuvu pudy
  -tornada
  -abnormalni chlad nebo horko
  v oblastech, ktere jsou:

  a, blizko americkym instalacim typu HAARP, anebo proslavenemu nerealizovanemu radaru v Brdech a jeho analozich po cele Evrope
  b, na uzemich drzych a odbojnych statu jako je Iran a spol.
  c, na uzemich, ktera maji byt depopulovana, jako napriklad Australie, ktera ma jen tak mimochodem smlouvu, ze v pripade kataklyzmatu na uzemi USA budou prijimat Americany
  d, v blizkosti uzemi s chronickym nedostatkem vody spratelenych s USA, jako Izrael

  Vsichni si z toho delaji prdel, kazdy si nasazuje foliove klobouky, ale fyzikalne neni geoinzenyring zadna konspirace, souvislost mezi umelym nabijenim ionosfery statickou elektrinou a tektonickou aktivitou je potvrzeny fyzikalni jev.

  Ja se jenom vzdycky skvele bavim, kdyz se lidi pecou v lednu nebo mrznou v kvetnu a na Nove vzrusene rosnicky vriskaji „Teplotni Rekord“.
  Jako kdyz se fandi na hokeji domacimu teamu (USA), jak to globalni geoinzenyri zase nandali Matce Prirode a jaky skvely historicky bezprecedentni teplotni vykyv se jim podarilo zinzenyrovat.

  Mozna nechapu epochalnost toho jejich pocinani, kolik to stoji terawattu elektriny, ktere vynika v Kanade naprosto neekologicky, spalovanim ropy, bez katalyzatoru, jako mame povinne v autech, v mracnech CO2, NOx, aromatickych uhlovodiku, siry a buhvi, ceho vseho, jen aby v Iranu bylo zemetreseni a v Australii a USA rozsahle lesni pozary, El Nino a neuroda.

  Sorry jako. Rikali jste tomu x let konspirace, nedelali jste proti tomu vubec nic. Rizenou depopulaci lidstva nevidite, I kdyz ji mate primo pred ocima. Vas problem.

  1. zrg1:
   Prosím pěkně, jakpak může nastat abnormální klimatický jev blízko radaru toho typu, co měl stát v Brdech?

   1. Otevřu v Brdech ledničku a ten chlad, co na mne zavane…

   2. Abnormální změny nastávají v mozku zrg1 v blízkosti čehokoliv, když ho to popadne. :-D

    1. Curaci, vsichni tady….

     http://bfy.tw/NlhV

     1. zrg1:
      Prosím pěkně, jakpak může nastat abnormální klimatický jev blízko radaru toho typu, co měl stát v Brdech?

      1. viz link vyse. Sice hazu perly svini, ktera si mysli, ze sezrala moudrost celeho sveta, ale pored je tu sance, ze tuhle diskuzi cte nekdo s mozkem, kteremu se ten link bude hodit, protoze tyhle odkazy, co tu posilam, nejsou z tech, ktere se objevuji na kokotskych diskuzich zaplevelenych mraky debilnich trollu.

       1. Někdo s takovým mozkem, jako máte vy, se bohužel vyskytuje velice výjimečně a zřídka, a na tomhle webu obzvláště. Takže asi jenom házíte perly sviním. No, co se dá dělat… :-D

        1. Není každej ubožák jako ty.

         1. Ano, mohu s jistotou říct, že takový mozek jako zrg1 a SkReT určitě nemám, pokud je to tím podmíněno. :-D

          1. To už jsi nás přesvědčil.

          2. Tak to jsem rád, že máte jasno.

        2. Máte tu zrg1, kaBrnaka, ex.lexe a SkReTa. To je Vám málo? 8-O

         1. Máte pravdu, je to víc než dost. Ale já mám pocit, že všude jsou vlastně jenom ti tři… ;-)

          1. Ze slůvka „hebricidy“, které je v odkazovaném videu používáno, mi krvácí uši.

          2. Jo. Nepůsobí to moc důvěryhodně, zkomolit takový celkem zásadní a obecný pojem.

          3. Ad Jihocech Honza:
           Někdy kolem osmé minuty je ve videu zobrazen text, ve kterém se několikrát vyskytuje slůvko „herbicidy“ (různě skloňované). Kdyby ten člověk alespoň uměl číst, byl by ve výhodě.

          4. aha takže celý problém je v názvosloví… Ovce potřebují mít třídního nepřítele správně pojmenovaného.

          5. Hebricid je neco na hubeni Zidu? :))

          6. Ad Redik:
           Ne to byl Uragan D. Výrobek Draslovky Kolín.

          7. Aha, chápu, je vás víc, a jak je vidět, samí eksperti s mozky jako máte vy. Naštěstí tady ne.

          8. Bež si koupit bramobry za 99Kč kilo a pak mi vykládej o tom že víš něco líp než druhej.

          9. Jasně, na ty brambory jsem celou dobu čekal… :-D

          10. Tak mi ukaž jak jíš řepku.

          11. Proč já, já ji nepěstuju.

          12. jasně, ještě mi začni tvrdit že seš soběstačnej rolník…

          13. Ne, já žeru rejži, když jsou drahý brambory. ;-)

          14. No ještě že jsme co se týče rýže zcela soběstační. Ty širé rýžové lány všude vůkol… co by kamenem dohodil – v jihovýchodní asii
           :-)))

          15. To je podobné jako říct, že mi nějací rusáci a arabáči můžou být ukradení, protože nekupuju benzín u nich, ale na benzínce :-D

          16. RomanL: Když porušíte nenávratně přirozený koloběh dusíku v té přírodě, tak už nebudete mít ani rýži ani brambory. Takže leda „amarouny“. Bez dusíku se totiž nic živého neobejde, protože je to základní složka bílkoviny.

          17. Páni, to jsem fakt netušil. Ještě nějaké moudro, zemědělče? :-P

          18. RomanL
           Z klasiky:

           Plukovník Bedřich Kraus, mající též přídomek von Zillergut, po nějaké vesničce v Solnohradech, kterou jeho předkové prožrali již ve století osmnáctém, byl úctyhodným pitomcem. Když něco vypravoval, mluvil samé pozitivní věci, tázaje se přitom, zdali všichni rozumí nejprimitivnějším výrazům: „Tedy okno, pánové, ano. Víte, co je to okno?“

           Byl tak nehorázně blbý, že se mu důstojníci zdaleka vyhýbali, aby nemuseli od něho slyšet, že chodník rozděluje ulici na jízdní dráhu a že je to vyvýšený dlážděný pruh kolem průčelí domu. A průčelí domu že je ona část, kterou vidíme z ulice nebo z chodníku. Zadní část domu z chodníku vidět nemůžeme, o čemž se okamžitě můžeme přesvědčit, jestli vstoupíme do jízdní dráhy.

          19. Aha, tak ne, no. :-(

      2. corona ty seš fakt kokot. Radar jsou jen oči. Ovlivňovač počasí může být na druhé straně zeměkoule, ale ovlivníš počasí tam a za pomocí vysledovaných procesů (dostatečný počet očí) vyvoláš to co chceš tam kde chceš.
       Já tomu ale taky nevěřím, protože radary nejsou potřeba když máme satelitní snímkování i nad mořem. A dále nevěřím že nějaké radiové záření třeba HARPU může nějak ovlivnit tok vzduchu a vody a když ano tak jen tak okrajově, že si toho nikdo nevšimne.

       1. A to počasí ovlivňuje Velký Žid, Svobodní zednáři nebo ještírci?

        1. Prosím? V psychiatrické léčebně mají přístup k počítačům ?

         1. „Ovlivňovač počasí může být na druhé straně zeměkoule, ale ovlivníš počasí tam a za pomocí vysledovaných procesů (dostatečný počet očí) vyvoláš to co chceš tam kde chceš.“
          Já se jenom ptám, kdo ten ovlivňovač počasí řídí? ;-)

          1. Ten kdo z toho ovlivňování má zisk.

          2. Tak určitě, o tom nemám pochyb. Jenom kdo to vlastně je?

          3. vidím že se ze mě snažíš dostat odpověď typu žido bolševičtí zednáři v americe, ale tu radost ti neudělám, protože prý tyto zbraně mají i rusové a nedivil bych se kdyby čína ne.

          4. Takže to počasí řídí všichni? No tak to se pak není čemu divit, že se to tak sere… :-D

          5. svým způsobem ano.

          6. Aha. Tak proč furt řešíme CO2, když to vlastně rozmrdávají ti řiditelé počasí?

          7. Proč? Proto aby se pičovinama typu CO2 odvedla pozornost od těch ředitelů zeměkoule co rozmrdávají nejen počasí, ale i ekologii, ekonomiku, lifrují nám sem migráčky, zkrátka rozmrdávají úplně všechno.

       2. SkReT:
        Tak já jsem kokot?
        A pročpak?
        Mimochodem – nespálil ses už s nápadem kompresůrků na nápravách železničních vozidel…?

        1. Já se toho kompresoru nevzdal, jen vy jste rezignovali na to že celý systém je na piču protože je netěsný a příliš objemný.

         1. SkReT:
          Nevzdal?
          A už ti někdo řekl, že taková věc je k ničemu?
          Byla by moc složitá a neměla by žádný přínos. Už jen ta spojka, kterou bys musel odpojovat náhon toho kompresůrku…

          1. jasně celá věc je složitá, ty pičo mám dost, hlavně že ty písty, válce dvojté membrány jsou jednoduché a spolehlivé…

          2. SkReT:
           Ta spojka by musela být mechanicky vypínatelná. A taky zajistitelníá v obou polohách.
           Písty, válce, ventily – moc složité.
           A výsledek?
           NIC, nic přínosného.
           Jak je to možné?

           Protože jsi NEPOCHOPIL ZADÁNÍ…

           :O)))

          3. úspěšný člověk hledá způsob jak by to šlo a debilní člověk hledá jak by to nešlo.

          4. Debilní člověk řeší perpetuum mobile a globální klima zeměkoule a myslí si, že na realitě něco ovlivní. ;-)

          5. Westinghouse to neovlivnil ?

          6. Tak Westinghouse ovlivňuje klima? Aha!

          7. SkReT:
           Debilní člověk, který nepochopil, že železniční vozidlo nesmí být trvale zabrzděno, vymyslel jakousi nesmyslnou drahou brzdu.
           O tom to s tebou je, protože doteď nevíš, že vozidlo musí jít i s prázdnými vzduchojemy vozit.

          8. pořád si myslím že ne, že s vozidlem smí pohybovat pouze lokomotiva která jej odbrzdí.

          9. SkReT:
           „…pořád si myslím že ne, že s vozidlem smí pohybovat pouze lokomotiva která jej odbrzdí…“

           Tak to si myslíš špatně => nepochopils zadání.
           A bez pochopení zadání nelze řešit úlohu, proto ses stále dokola motal kolem toho kompresoru.
           No a já tě z toho vyvedl.

           Nebo ještě stále ne…?

          10. ne, celá železnice je na piču a celou bych ji předělal.

          11. SkReT:
           „…ne, celá železnice je na piču a celou bych ji předělal…“
           – – –
           Aha, fajn.
           A troufáš si na to aspoň teoreticky?
           Jen tolik, že by mě zajímalo, jak bys řešil ten nutný pohyb vozidla bez vzduchu…

          12. jj už jsem to tu psal, každej vagonek GPS, vlastní pantograf a jedem.

          13. SkReT:
           „…jj už jsem to tu psal, každej vagonek GPS, vlastní pantograf a jedem…“
           – – –
           Aha, takže si jen tak blábolíš, co ti slina přinese na jazyk, ano…?
           Jakej pantograf…?

          14. S KOKOTEM VÉST DISKUZI JAKO S MALÝM DÍTĚTEM NEBUDU.

          15. SkReT:
           „…S KOKOTEM VÉST DISKUZI JAKO S MALÝM DÍTĚTEM NEBUDU….“

           Blábolíš jak malý dítě, viz „…jj už jsem to tu psal, každej vagonek GPS, vlastní pantograf a jedem…“.
           Na jasně formulovanou otázku neumíš odpovědět, snažíš se tu vymýšlet řešení technického zařízení, kterému nerozumíš.

          16. Ad SkReT:
           Coronovi nemusíte napovídat, co Vám má napsat. On to zvládne sám, Vy kokote.
           Pokud pantografem myslíte sběrač proudu (protože ten tak bývá v souvislosti s železniční dopravou označován), došlo Vám, že to má jeden podstatný zádrhel?

          17. predsedo, zvláštní že to jde pochopit co je to pantograf, no tak ven s tím kde máš problém? Doufám že mi nechceš napsat že ne všechny tratě jsou elektrifikovaný, viď že ne?

          18. Ad SkReT:
           Chtěl jsem. Jsem rád, že jste na to přišel sám. Máte u mne malé (ale naprosto bezvýznamné) plus.

          19. Tak to jste mě zklamal, myslel jsem že máte kousíček mozku a pochopíte, že těch pár kilometrů zvládnou ty vozíčky na baterie.

          20. SkReT:
           Ty seš opravdu hlupák. Baterie na nákladní vozy…

          21. Ad SkReT:
           Poté, co jste si uvědomil, že ne všechny tratě jsou v ČR elektrifikovány, jsem si začal, že nejste takový idiot, za kterého jsem Vás měl.
           No a když jste napsal: „…těch pár kilometrů zvládnou ty vozíčky na baterie.“, zjistil jsem, že v tomto jsem měl pravdu. Ale tak nějak opačným směrem. Vy nejste takový idiot, za jakého jsem Vás měl. Vy jste mnohem větší idiot.

           A teď upřímně: děláte si srandu, nebo máte opravdu v hlavě tak vyjebáno?

          22. V předchozím příspěvku jsem zapomněl slovíčko.
           Správně je: …jsem si začal myslet, ze nejste takový idiot

          23. Má tak vyjebáno, je to evidentní.

          24. Ad RomanL:
           Je blbej jak punštok a je na to hrdej.

          25. Kluci vemte si lubrikační gel, protože z vás lítají jiskry.

          26. Ad SkReT:
           „ne, celá železnice je na piču a celou bych ji předělal.“
           Máte vlastní Republic P-47 Thunderbolt?

          27. Písty, válce, ventily… to dobrej řidič zná.
           Já vím, že řidič tvrdej chleba má.

   3. Debilni sugestivni otazka, pane corona. Aby mohl nastat abnormalni klimaticky jev kdekoliv na planete, nepotrebujete jen HAARP, cili zdroj elektrickeho naboje pro ionosferu, ale potrebujete i sit monitorovacich/synchronizacnich radaru, ktere precizne zmapuji veskere jevy, ktere aktualne v ionosfere probihaji nad cilovou oblasti.
    Tato zarizeni z fyzikalnich duvodu, neb se jedna o HF radary, maji omezeny dosah, do tisice kilometru, ovsem pri pozadovane presnosti pro manipulovani klimatickuych jevu prakticky jen stovky kilometru.
    Tudiz pokud nemate hustou sit radaru v blizkosti cilove oblasti( jako mel byt I ten v Brdech), nejste schopni zadnou abnormalitu ridit, protoze zkratka a dobre nemate dostatek real time dat na vyvolani klimaticke abnormality.

    1. zrg1:
     A ten radar v Brdech měl být „…zdroj elektrickeho naboje pro ionosferu…“ a vytvářet abnormální klimatický jev ve svém okolí?

     Jsem zvyklý jít směrem k věci, proto kladu takové otázky…

     1. jsi debil. Nicmene odpovim, jelikoz je tu stale sance, ze tuhle diskuzi cte nekdo s mozkem, kteremu se to bude hodit, protoze vse, co tu posilam, nejsou veci, ktere se objevuji na kokotskych diskuzich zaplevelenych mraky debilnich trollu.

      Ten radar v Brdech mel spadat to site radaru viz http://bfy.tw/NlhV ,ovsem nikoliv vedeckych, ale vojenskych a jeho primarnim ucelem melo byt detailni mapovani ionosfery v okruhu radove stovek kilometru of Brd, aby, az do teto vzdalenosti doputuje umele nabita ionosfera vytvorena HAARPem na druhem konci zemekoule, (tedy v Kanade), mohl poskytnout nutna data na vyvolani , rizeni a udrzeni umele vyvolaneho klimatickeho jevu nad cilovym uzemim (v tomto pripade pada do uvahy zapadni Ukrajina, Srbsko atd..)

      1. zrg1:
       Dobře, a jakým způsobem „… doputuje umele nabita ionosfera…“?
       Jak lze ovlivnit její pohyb?

       1. ionosféra má takové vlastnosti že odráží radiové záření zpět k zemi a tím pádem je schopno dosáhnout za zaoblení zeměkoule. Tady máš obrázek který sis nevyguglil:
        https://media.springernature.com/lw785/springer-static/image/art%3A10.1186%2Fs40645-019-0270-5/MediaObjects/40645_2019_270_Figa_HTML.png

        1. skret – na tom je zalozeno vysilani rozhlasu na velmi dlouhych vlnach ktere lze poslouchat skoro na celem svete ?

         1. Ad trevor12:
          Na tom je založeno vysílání na krátkých vlnách, které se od ionosféry odráží.

        2. SkReT:
         …???

         Jakým způsobem „… doputuje umele nabita ionosfera…“?
         Jak lze ovlivnit její pohyb?

         1. jak? Vy nic nevíte o tom jak funguje vítr? Předpokládám že jste podobný ročník jako já, taky jsme se to ve škole neučili i když to v těch komunistických atlase fakt je, stačí se tam podívat.
          Jsou to vlny, které putují od rovníku k pólu a zpět. Pěkná sinusovka, která se obtáčí kolem země. Vzduch se na rovníku zahřeje stoupne nahoru a žene se k severnímu pólu kde vytláčí teplý vzduch který se na polu ochladí, klesne a zase proudí k rovníku aby se tam ohřál… a tak pořád dokola.
          Takže hurá už víme jak funguje vítr. No a ten vítr ovlivňuje počasí tím stylem že při foukání sebou bere vypařenou páru z moře a tam kde se větrné proudy potkají zmáčknou vodní páry k sobě, vzniknou mraky a z nich prší.

          No a když do tohodle systému pošlete energii která tam není, nebolí jako jídlov mirovlnce zahřejete tento vítr dřív než dojde k rovníku, změníte jeho směr, protože přestane pospíchat k rovníku ale zamíří si to k pólu kde zpomalí ten vítr který se regulérně ohřál u rovníku a přírodní katastrofa na sebe dlouho nenechá čekat.

          Důkaz? Dva roky staré zprávy z Detroitu, který zasypal 2sníh a my ve stejné době a na podobné poledníku chodili v tričku po venku a opalovali se. Náhoda? Nemyslím si, ale uznávám, že to sranda není.

          1. SkReT:
           „…zahřejete tento vítr…“

           K takové akci by bylo třeba opravdu dost energie.
           Odkud by měla jít?

          2. Jste si jistý že je potřeba dostatek energie? Mikrovlnka taky nepotřebuje dvě atomové elektrárny aby vám ohřála jídlo. A co je taková jaderná elektrárna o velikosti dukovan oproti možnosti mít zásoby ropy na 100 let ? Nebo jiný zisk?

          3. SkReT:
           Jistěže je třeba dostatek energie, když chci na desítky km ohřívat takový velký objem.
           A taktéž je dost problém ji dopravit do takové výšky.

           Mikrovlnka má asi tak 2 kW výkonu, tj. z rozvodu elektriky vezme 10 ampér. Běžný výkon pro vysavač, rozbrušku, ohřívač apod.

          4. tvoje mikrovlnka 2kW:
           JE Dukovany: 2040 MW = 2.040.000kW to už by dokázalo ohřát atmosféru…

          5. Ad SkReT:
           Takže hnedle u toho HAARPu stojí jaderná elektrárna, která ho napájí?

          6. proč by musela stát vedle něj? Nevíte co je to přenosová soustava? Klidně můžou pálit v noci kdy je v sítích přebytek energie…

          7. SkReT:
           Čím 2 GW chceš směrově vyzářit…?

          8. SkReT:
           Já se ptal „Čím 2 GW chceš směrově vyzářit…?“, nikoli na nějaký radiolokátor s výkonem 3,6 MW.

           Takže 2 GW a SMĚROVĚ.

          9. Jestli nezačneš číst, tak s tebou přestávám komunikovat:
           z odkazu z wikipedie: „Vysílač vysílal spojitý nebo přerušovaný signál o výkonu až 3600 kW a frekvenčním rozsahu 2,8–10 MHz, jehož elektromagnetický „obraz“ mohl být sledován pomocí HF/UHF radarů, HF přijímačů a opticky“

          10. Ad SkReT:
           Radiovysílač Topolná sice vysílá na dlouhých vlnách, ale v dobách své největší slávy mohl vysílat s výkonem až 2x 1500 kW, takže skoro stejně, jako HAARP.

          11. SkReT:
           Tys tu vytáhl 2 GW pro ohřev atmosféry.
           Takže je řeč o 2 GW.

          12. nejsem výzkumník HAARPU, ukázal jsem vám že pro nakrmení vysílače stačí jedna jaderná elektrárna. Jste nějakej zabržděnej nebo co? Nemusím přece cucat výkon celé elektrárny !

          13. Pane Predsedo, vizte níže. Drobná chyba se Vám tam vloudila, nebylo to 2x1500kW, ale 2x750kW, později tyristorovou regulací v primárech anodových traf snížený na 2x600kW.
           Maximální ERP výkon Topolné byl opravdu jen 1500kW, oba konce přes sdružovač na plný kotel do domku, anténní systém je všesměrový a má tedy 0dB.

        3. Ano, to je jaksi známo už od vynálezu radiových vln. Ba dokonce se to přímo využívá pro rozhlasové vysílání.

       2. jsi debil. Nicmene odpovim, jelikoz je tu stale sance, ze tuhle diskuzi cte nekdo s mozkem, kteremu se to bude hodit, protoze vse, co tu posilam, nejsou veci, ktere se objevuji na kokotskych diskuzich zaplevelenych mraky debilnich trollu.

        Ionosfera ma tu zasadni vlastnost, ze se pohybuje v pomerne ustalenych a tim padem predikovatelnych cyklech, dokonce existuje neco, cemu se rika predpoved pocasi, ktera je schopna predikovat, ze tato oblast ionosfery vyskytujici nad Kanadou (Haarpem) se bude za nekolik mesicu vyskytovat nad Iranem.
        Pravda, neni to na 100 procent a neni to s presnosti na stovky kilometru, ale to nevadi. Prinejhorsim nabijou ionosferu zbuhdarma a vyplytvaji to na nejaky dalsi test, vsak ropy v Kanade dost.

        Ale muze se stat, ze se vyskytne nekde mezi Iranem a Izraelem a neb, jak vsichni vime, v Izraeli I Iranu sucho a neb vsichni vime, jak vznikaji kondenzacni jadra, tak mi neprijde zrovna technicky neproveditelne donutit na dalku elektricky nabitou ionosferu aby se ta kondenzacni jadra umele vytvorila nad Izraelem a nespadlo to o par set kilometru dal v Iranu a vice versa, aby se ta kondenzacni jadra nevytvorila nad Iranem a spadlo to v Izraeli. Akorat je k tomu treba dost presne vedet, v jake oblasti – vysce – pri jake teplote – tlaku a kdovikolika dalsich faktorech se ta kondenzacni jadra obvykle vytvareji, aby na ne bylo mozne efektivne zacilit. A presne tyto udale poskytuji radary http://bfy.tw/NlhV , ktere tu pro obzavlaste natvrdleho corona (ani ne tak natvrdleho, jako zlomyslneho) posilam uz potreti. Dokonce me to zacina bavit. Mozna to tu poslu jeste poctvrte, popate, podesate… , treba na to nejaky troll dokonce I klikne, kdo vi.

        1. Hm, to je ale pěkná kravina. :-D

        2. zrg – pokud by tim slo ovlivnovat pocasi, srazky atd .. tak bych ocekaval jako prvni prakticke pouziti potlaceni hurikanu aby nezpusobovaly nutnost migrace milionu americanu a velke skody na majetku …

         1. proc potlaceni hurikanu ? Kdo to chce ? Kdo ridi tajne vojenske projekty ? Deep State. Co je snahou Deep State ? Depopulace. Kde maji nejvice radaru a tajnych vojenskych projektu na geoingeneering ? V USA. Kde maji nejvice anomalii, povodni, znicujicich mrazu, veder, pozaru, zemetreseni atd ? V USA.

          A kdyz jsme u toho Iranu, schvalne, dej si do google IRAN, Earthquake.
          Vyjede upresnujici dotaz, Iran earthquake 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 …
          Ja vim, to je dano tim, ze Iran je na seismicky aktivnim podlozi, zajimave, ze Irak, Izrael atd. na takhle aktivnim podlozi nejsou.
          Same nahody.

          1. Depopulace je ovšem hlavní snahou Zelených sedmilhářů, takže bych si zjistil, kdo ten projekt vlastně skutečně financuje… ;-)

          2. zrg1:
           Poslyš, začínáš se mi jevit jako vhodný pro zjištění, čemu rozumíš.
           To proto, abych si ujasnil, zda od tebe informace brát, nebo nebrat.
           Odkud je ta tvá informace „Deep State“…?

        3. zrg1:

         1.
         „..Ionosfera ma tu zasadni vlastnost, ze se pohybuje v pomerne ustalenych a tim padem predikovatelnych cyklech, ……je schopna predikovat, ze tato oblast ionosfery vyskytujici nad Kanadou (Haarpem) se bude za nekolik mesicu vyskytovat nad Iranem…“

         – – –
         Leccos z toho pohybu lze odhadnout dopředu, ovšem nikoli natolik přesně.

         2.
         „…na dalku elektricky nabitou ionosferu …“

         – – –
         Elektricky nabíjet ionosféru?
         Jakým výkonem by se něco takového muselo provádět…?

         1. proč chceš nabíjet nabitou ionosféru? Stačí ji v jednom v tom správným místě zasáhnout malou energií a vyvolá to někde jinde kolaps. Vem si balónek a naplň ho vodou. Pichni do něho velkou silou prstem, nebo dlaní… co se stane? Nic…. píchni do něj malou silou špendlíkem…

          1. SkReT:
           To nesedí s tím balonkem…

          2. to vysvětli

         2. Haarp to dela. Vykonem za tim ucelem postavenych kanadskych elektraren spalujicich ropu primo na miste.

          1. A co kdyby to poháněli sluneční elektrárny, bylo by to lepší? :-D
           Tak už jsem se dlouho nepobavil, to je zase srandy kopec…

          2. zrg1:
           To jako znamená, že je TRVALE vyzařován velký výkon v řádech stovek MW kamsi do atmosféry?

          3. Ad corona:
           Tak to je ráj. Tam lítají pečení holubi rovnou do huby.

          4. terawatt

          5. Vy jste byl výzkumníkem, že víte že to musí být trvale ? A nejsou to stovky je to přesně 3,6 MW.

          6. SkReT:
           KAM půjde výkon elektrárny, nebude li odběr TRVALE…?

          7. tak definuj trvale, klidně může jet celou noc a s příchodem rána svůj výkon snižovat a přes den být vypnutý.

          8. koneckoncu, kdyz jsi takovy chytry proc se nepodivas na ofiko udale z wikipedie:
           3,6 MW transmitted power.

           Zeptej se tady jinych, povolanejsich, jako elektrarnu potrebujes na vysilac s 3,6 MW vysilacim vykonem.
           Ja to nevim, ja prosim koncim nekde u televiznich vysilacu s vykonem radove v zlomcich kilowattu.

           1.The Developmental Prototype (DP) had 18 antenna elements, organized in three columns by six rows. It was fed with a total of 360 kilowatts (kW) combined transmitter output power. The DP transmitted just enough power for the most basic of ionospheric testing.
           2.The Filled Developmental Prototype (FDP) had 48 antenna units arrayed in six columns by eight rows, with 960 kW of transmitter power. It was fairly comparable to other ionospheric heating facilities. This was used for a number of successful scientific experiments and ionospheric exploration campaigns over the years.
           3.The Final IRI (FIRI) is the final build of the IRI. It has 180 antenna units, organized in 15 columns by 12 rows, yielding a theoretical maximum gain of 31 dB. A total of 3.6 MW of transmitter power will feed it, but the power is focused in the upward direction by the geometry of the large phased array of antennas which allow the antennas to work together in controlling the direction. As of March 2007, all the antennas were in place, the final phase was completed and the antenna array was undergoing testing aimed at fine-tuning its performance to comply with safety requirements required by regulatory agencies. The facility officially began full operations in its final 3.6 MW transmitter power completed status in the summer of 2007, yielding an effective radiated power (ERP) of 5.1 Gigawatts or 97.1 dBW at maximum output. However, the site typically operates at a fraction of that value due to the lower antenna gain exhibited at standard operational frequencies.[32]

          9. jo amimochodem, tepelne elektrarny pohanejici HAARP jsou ten nejmensi problem na celem problemu.
           je to vicemene uzavrena prenosova soustava, vite kdy a kolik energie budete potrebovat, pokud tepelna turbina s vykonem rekneme 1000 MW ma nabeh v radu minut, prinejhorsim desitek minut, no tak holt vysilac zapnete/vypnete plus minus o minutu nebo deset minut driv a nezapnete ho naprudko, ale nechate vykon najizdet postupne, v pripade HAARPu to nehraje vubec zadnou roli.
           Jedine co resite,kdyz tech bloku a turbin mate dejme tomu deset, aby byly zfazovane navzajem. Nevim co tam pored vidis za neprekonatelne technicke problemy.

           Kdyz muze takovy CEZ provozovat desitky podobnych elektraren a vykryvat spicky v celorepublikove siti a drzet celou rozvodnou sit ve fazi nonstop, na 50Hz a 230 V, tak proc by mel byt problem v „siti“ s jedinym spotrebicem, jehoz vykon je navic regulovatelny a napeti v siti neni kriticke….

          10. On vidí problém ve všem, protože je to dement. Sluníčkář, svítí sluníčko, nebe modré a pravda a láska zvítězí nad lží, nenávistí a HAARPem.

          11. Třeba my, co utrpěli vzdělání v radioelektronice a sdělovací technice, máme trochu problém s účinností magnetronů v milimetrové oblasti, potažmo tedy s dodaným a efektivně vyzářeným výkonem, máme problém s chlazením takových výkonových prvků, pokud tedy budeme psát o příkonech v řádech stovek MW a budeme počítat s kratší střídou a délkou impulsu větší, než cca 1,5us. S tím je kurevská potíž – něco by poradili lidi z Hloubětína, něco lidi z dosud fungujících Vršovic a tak. Plus lidi z firem, jako je ERA.
           Fakt s tím HAARP-em mám od té doby, co se o tom začalo na pochybných servrech jakože bombasticky psát, bez jakéhokoli ověření skutečného stavu, jeden velký problém.
           Plus k tomu nějaké ty zkušenosti třeba s hodně výkonnými klystrony z vojny /děti ale naštěstí mám/ a zas je zatracený problém s tou účinností. Přidám nějaké ty zkušenosti s efektivním výkonem na kmitočtu řádu desítky GHz /ty nejvýkonnější transpondéry na Astrách D-F měly 200W ERP a přes to už nejel vlak/, výškou geostacionární dráhy telekomunikačních družic obecně a taky s výkonem, který je zde na Zemi zachytitelný jen speciálními prostředky.
           Ano, já pořád parabolickou anténu jakéhokoli provedení, vstupní jednotku na 10-13GHz se šumovým číslem pod 1,5kTo a konverzi do SHF pořád pokládám za velmi speciální prostředky, který mimo té paraboly prostě nezbastlíš doma na koleně.

           Pokládám všeobecný dotaz:
           Kdo z přítomných ví, jak vypadala a jaký měla výkon „trafačka“ na Topolné, když vysílala ještě na 272kHz výkonem 1500kW ERP? Záměrně píšu ERP, protože těch 1,5MW byl zároveň výkon obou koncových stupňů i ERP zároveň. Anténní systém Topolné má zisk 0dB. Na DV už to bohužel tak je, díky „vyzařovacímu diagramu“ zvanému všesměrový.
           Ano, Topolná v jistých letech na příkaz Matičky Strany vysílala tzv. tandemově, bez zálohy, dva koncové stupně s výkonem 750kW běžely do půlnoci přes sdružovač takzvaně na plný kotel.
           Ví někdo, jaký měl ten mastodont příkon ze sítě a čím byl napájen?
           Jen připomenu, že vysílání na DV je jedním z nejúčinnějších-díky obrovskému dosahu. Právě v době, o které píšu, se dala Topolná poslouchat i na dovolené v Chorvatsku či na Korsice, na dost průměrných autorádiích Spider s DV, nebo luxusně na běžných tranzistorákách z Litvy. Ať už to byl VEF, Sokol, Selena či třeba naše podprůměrné Dolly/Menuety.

           Já bych byl s tím vyzařováním „stovek MW“ do magneto/ionosféry fakt opatrný…

          12. Podle WIKI (ver nebo never) ma mit HAARP hlavni vysilaci vykon v oblasti 100, respective 30 metru vlnove delky,
           2,7 MHz a 10 MHz…
           Cimz netvrdim, ze vyprasit z toho 3,6 MW vysilaciho vykonu je sranda.
           Jenze ono to vypada, ze kazda s tech anten ma svuj vlastni samostatny zesilovac a je tim osazene pole 180 anten.
           V mrazivem kanadskem pocasi tak pripadne 20kW vykonu na antenu.
           To mi neprijde jako zasadne neresitelny problem.

           Each antenna element consists of a crossed dipole that can be polarized for linear, ordinary mode (O-mode), or extraordinary mode (X-mode) transmission and reception. Each part of the two section crossed dipoles are individually fed from a specially designed, custom-built transmitter that operates at very low distortion levels. The Effective Radiated Power (ERP) of the IRI is limited by more than a factor of 10 at its lower operating frequencies. Much of this is due to higher antenna losses and a less efficient antenna pattern. The IRI can transmit between 2.7 and 10 MHz, a frequency range that lies above the AM radio broadcast band and well below Citizens‘ Band frequency allocations. However, HAARP is licensed to transmit only in certain segments of this frequency range. When the IRI is transmitting, the bandwidth of the transmitted signal is 100 kHz or less. The IRI can transmit in continuous waves (CW) or in pulses as short as 10 microseconds (µs). CW transmission is generally used for ionospheric modification, while transmission in short pulses frequently repeated is used as a radar system. Researchers can run experiments that use both modes of transmission, first modifying the ionosphere for a predetermined amount of time, then measuring the decay of modification effects with pulsed transmissions.

          13. no a já jen doplním, že doba kdy vysílala Topolná je tak trošičku jiná oproti době po sametové revoluci, kde amerika byla v těžkém předstihu ve všem. On se tady baví o komunistických elektronkových součástkách v době kdy na západě už měli tranzistorové počítače, to se nedá srovnat.

          14. Ad SkReT:
           „On se tady baví o komunistických elektronkových součástkách v době kdy na západě už měli tranzistorové počítače, to se nedá srovnat.“
           Já jsem výše sice uvedl nesprávně výkon Topolné, ale Vy jste fakt debil.

          15. chcete mi tvrdit, že nějaký technik z komunistického československa je vhodný protiklad celému týmu špičkových odborníků a výzkumníků z celé USA ?

          16. Ad SkReT:
           Chci Vám tvrdit (možná mne servisdok opraví), že pro vysílání radiových signálů s vyšším výkonem jsou elektronkové součástky stále nenahraditelné. To znamená i teď, kdy transistorové počítače máme i u nás.
           Vy akorát splácáváte páte přes deváte, protože rozumíte leda tak hovnu (a možná ani tomu ne).

          17. jasně Huawei a Motorola má ve svých zařízeních žhavící elektronky… :D :D :D hoši hoši běžte si omýt přirození vlažnó vodó…

          18. Ad SkReT:
           Říká Vám něco pojem klystron? Ne klystýr, ale klystron.
           A ještě k Vašemu vtipu níže: Proč myslíte, že to tak je?

          19. Ne, on ti chce tvrdit, že tomu lautr hovno rozumíš, což mohu s plnou zodpovědností potvrdit. Už jenom proto, že můj otec je jeden z mála špičkových odborníků na mikrovlnnou techniku u nás (v současné době pravděpodobně v celé EU). Ta totiž dnes produkuje jenom takové „odborníky“, jako jsi ty, troubo. :-P

          20. člověk který místo brambor žere rýži bude mluvit něco o radiovém vysílání, jste přesně ten pán v tomto vtipu:
           Muž se dostane do letadla a zjistí, že byl posazen vedle roztomilé blondýnky. Okamžitě se k ní otočí a udělá „první krok“. „Víte,“ říká, „slyšel jsem, že let lépe utíká, pokud se dáte do hovoru se společným pasažérem. Pojďme si tedy povídat.“ Blondýna, která si zrovna otevřela knihu, ji pomalu zavře a řekne muži: „O čem byste se chtěl bavit?“ „Hmm, nevím,“ řekne muž. „Což takhle nukleární energie?“ „O.K.,“ řekne blondýna. „To by mohlo být zajímavé téma. Ale nejdříve mi dovolte se na něco zeptat jako první. Kůň, kráva i jelen jedí to samé – trávu. Nicméně jelen vyloučí malé kuličky, kráva placatou koblihu a kůň vdolek ze suchých hoven. Proč si myslíte, že to tak je?“ Muž je ohromen. Až nakonec odpoví: „Nemám nejmenší tušení.“ „Tak mi řekněte,“ odvětí blondýna, „jak je možné, že se cítíte být kvalifikovaným pro diskusi o nukleární energii, když neznáte ani hovno?“

          21. Ano, svou kvalifikaci jsi popsal zcela přesně.

        4. zrg1: Tady mně to není jasné, protože v ionosféře probíhají geomagnetické bouře a to jsou poruchy magnetického pole Země vyvolané působením slunečního větru a tyhle geomagnetické bouře mají právě na svědomí třeba poruchy počítačové sítě, či rozhlasového a satelitního vysílání a mohou způsobovat i výpadky elektrického proudu, a dokonce i zvyšovat ozáření lidí, kteří cestují třeba letadlem v oblasti pólů.

        5. Já to čtu, co píšete, ale nějak mně to nedává smysl, protože člověk ještě neumí ovládat geomagnetické bouře a polární záře apod. A signály o vyšší frekvenci procházejí sice tou vrstvou, ale neodrazí se, tudíž jaksi je lze přijímat jen v dosahu toho satelitu nebo vysílače. Takže jak oni by to vše mohli ovlivňovat?

  2. No jo, OSN je zřejmě taky banda cvoků s alobalovými čepicemi, když má ve svých stanovách uvedený zákaz geoinženýringu a klimatických zbraní, závazný pro všechny členy.

   Viděl jsi to video s ruským inženýrem který má patent na technologii řízení počasí v okruhu desítek kilometrů? Soudruzi to běžně používali už v 60. letech při vojenských přehlídkách apod. Přitom to není žádný HAARP na desítkách hektarů ale docela malé zařízení:

   https://www.youtube.com/watch?v=li82gTSiH8w

   1. Pičo ty tomu věříš? Ty seš dement. Chemtrails OK ty jsou zdokumentovatelné, ale že bych vítr řídil pomocí nějaké mikrovlnky když kdejakej strejda s rádiem napájeným ze zásuvky je schopen pouštět vlny přes půl země, tak že toto záření nikdo nezachytil? Blbost, výpověď senilního dědka, co chce být na starý kolena důležitej…

    1. Kudo, chemtrails nejsou vůbec zdokumentované, pořád je to na úrovni JPP. Aby se na to hlupáci chytili a nenapadlo by je se vůbec zajímat o skutečné utajované klimatické zbraně, fungující na elektromagnetické bázi a pohybu elektricky nabitých částic v atmosféře.

     Tak to je vždy. Hlupákům se předhodí nějaká marginální polopravda, nad kterou se roky a roky dohadují a pak jim unikají mnohem důležitější a nebezpečnější věci které se utajují. Je to prastará taktika.

     Třeba teď bojujeme proti globálnímu oteplování (což je aspoň z části pravda) a přitom většině davu uniká že nás tím světové elity ženou do globálního koncentráku bez aut, bez průmyslu, bez svobody, bez občanských práv a bez dostatku potravin, jak dobytek na jatka.

     1. Souboj vás dvou je jak casting na další díl filmu Blbý a blbější.

 7. Njn. Švédi… u nich brzo budou vyhlašovat „uhlelné prázdniny“ pro školáky. Ale v létě a ne z klimatických ani zásobovacích důvodů:

  „Gréto, dnes nepůjdeš do školy, protože na ulicích řádí „brikety“, podpalují auta a řvou allah akhbar a já nechci aby tě v pubertě předčasně „multikulturně obohatila“ nějaká nadržená „briketa“ jako posledně sousedovic Ingrid a Gustaffsona.“

 8. DFENSI jak velká piča musíš být abys tu v jeden den napsal, že nemáš čmeláky, všude eroze polí, sucho že některé vesnice jsou bez vody a musí ji dovážet, několik měsíců bez deště a pak příjdeš s tak trapnou hláškou že konečně v květnu zapršelo a doplnilo deficit vody a je to špatně. SE PROBER TY PÍČO JEDNA SKONČÍ KVĚTEN A 3-4 MĚSÍCE BUDEME BEZ DEŠTĚ !
  Mě nezajímají tvoje posraný rajčata za oknem ty kriple jeden zkurvenej. Už mě vážně sereš tou svou demencí co tady prezentuješ, mě je nějaká posraná rally prehistorických vozů u prdele. Stejně tam každá piča má svou kategori stávjaící se ze tří lidí takže každej si odveze pohárek za vítězství ve své kategorii a nikoho nezajímá že v dané kategorii byli tři. A ještě ze sebe děláš rádoby špiona co si fotí brzdy a myslí si jakej je velkej kápo a špion. Seš piča, brzdy taková jednoduchá věc a ty děláš jak kdyby šlo o závod o dobytí měsíce. Seš kokot.
  Další věcí je že globální oteplování ve skutečnosti znamená globální ochlazování. To ti totiž nedošlo, když se země začne přehřívat tak se rozpustí ledovce, zvedne se hladina oceánů, větší plocha oceánů odráží víc slunečních paprsků pryč, ozónová díra se zmenšuje, takže tady za pár let budeme mít dobu ledovou, než se vytvoří zase ledovce, vody v mořích ubyde a sluneční paprsky budou zase víc zahřívat horninu.

  Seš idiotská piča a měl by sis naliskat. Nevíš nic. NJn České Budějovice, tam by chtěl žít každý, jen já ne. Seš stejnej pitomec jak ti z EONu co sedí na F.A.Gerstnera 2151/6.

  1. Tu dlouhodobou předpověď o suchu na ty další 3-4 měsíce máte odkud, bych se chtěl zeptat?

   1. Ze zkušeností z minulých let. Psal jsem si dokonce i českým hydrometorologickým ústavem. Minulý rok u nás 3,5měsíce nepršelo. Na hodonínsku 4měsíce.

    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pocasi-2018-prumerna-teplota-nejteplejsi-rok_1901021623_ako

    1. No, u nás také ne. Ale stále nechápu, jak víte, že nebude pršet letos.

     1. protože žiju v suchém stínu na východ od Brna. Od severu nás od deště odřezávájí Orlické hory, z východu Beskydy, z jihu Alpy a ze západu Šumava a vysočina. U nás když prší, připadám si jak křovák, co běží ven a tancuje v dešti a oslavuje víc jak vítězství hokejistů na mistrovství světa.

      1. To ovšem pořád neodpovídá na mou otázku.

       1. zkušenosti

        1. Hm, možná byste s tím mohl i do televize, zkušených předpovídačů počasí není nikdy dost. ;-)

      2. Ha, vyškovský vidlák :-D
       Můžu tě ubezpečit že všude na jih (JV,JZ) od Brna je to stejné, břeclavsko a znojemsko ještě horší. U Blanska je už to o něco lepší. Ale tam jsou taky lesy, ne širé ruské lány jak na jihu. Už to dělá z klimatického hlediska hodně.

       Pro ostatní: chlorofyl (lesy) velmi silně odráží infračervené záření, na rozdíl od holé zemědělské půdy.
       Úplná likvidace lesů v monulosti na jihu moravy se teď ukazuje jako fatální chyba.

       1. fuj vyškov, bléééé tos mě teda urazil

        1. Náhodou, na sever od Vyškova jsou hezké lesy. Východně od Brna to je prostor mezi těmi lesy a Chřiby. A to je teprv bleeee, z těch lánů u Slavkova dostávám osypky.
         Leda že bys byl takovej buržoust a mohl si dovolit nemovitost v Mokré-horákově. V tom případě nevím proč si stěžuješ na plat z eonu, když na tohle máš :)

         1. Na sever od Vyškova nic není kromě Libavy a Plumlov je díra světa.

  2. Pokusím se Skretův emotivní příspěvek přeložit do srozumitelné řeči a zkrátit na to podstatné:

   Na jižní moravě jsme měli značné problémy se suchem už před 10-15 lety, teď už to začíná být extrémní problé. U nás se už nadává na hnusné slunečné počasí a raduje se z hezkého deštivého.
   A tak místního obyvatele nasere, když tu někdo nadává na déšť a popírá klimatické změny, které mají jihomoraváci denně před nosem.
   To se to kecá, když všechno co přijde z atlantiku se vyprší v jižních čechách a na moravu doputuje jen pár obláčků na které se akorát tak hezky dívá.

   A vůbec, koukejte nám taky nějaké srážky přenechat, vy jihočeští hamouni. Nemusíte všechny mraky vyždímat u vás :-)))

   1. Vy máte denně před nosem KLIMATICKÉ ZMĚNY? Aha, tak tak daleko moje oči ovšem nevidí. :-P

    1. ty si nevidíš ani na špičku nosu jak ji máš nahoru.

     1. No, raději ani nebudu pátrat, kde ji máš ty… .-D

      1. bež ka kung pao s potkaním masem už na tebe čekají.

       1. Ano, to mě nepřekvapuje. :-D

   2. Sorry jako.
    Mimochodem, radost ze slunečného počasí je opravdu záležitost 20. století, kdy lidé masově odešli do měst a začali být zdánlivě nezávislí na přírodě a zároveň měli volný čas k rekreaci. Venkované to po celé generace viděli jinak.

    1. Je dobré ovšem připomenout, že pokud bude na našem území týden nepřetržitě trochu intenzivněji pršet, vyvolá to pro změnu „katastrofální“ záplavy. Já si na ně ještě dobře vzpomínám. ;-)

    2. jsem si jist, že kupříkladu v období senosečí nebo žní se ze sluníčka radovali velmi. Pokud v tomhle období imrvére chcalo, bylo zle. Oni zemědělští předci poměrně přesně věděli, kdy je dobré aby pršelo a naopak kdy by mělo být sluníčko.
     Pokud celý léto chčije, je to na prd, úroda zplesniví.

     1. V květnu nesmí pasáčkovi uschnout hůl… vážně si myslíte, že v květnu nemá pršet ?

      1. Vážně si myslíš, že ti v dešti uschne seno?
       První seč bejvá v červnu, takže v květnu ať si chčije do aleluja.

       1. Bože, dej, ať prší na moji řepu a sousedovo seno :-)

     2. Ale jasně, že potřebovali taky sluníčko. Tím byly myšleny tropické dny vhodné na koupání.

   3. Vole, je z toho step a tak je tam stepní podnebí. To je faaakt hrozně GLOBÁLNÍ problém, no jo!

  3. SkReT, za domacu ulohu, alebo nejak pred vecierkou, proste nez vam v psychiatrickej liecebni zhasnu, skus vypoctom spocitat percentualne zvacsenie plochy oceanov pri zvyseni jej hladiny o 1m. A aby to nebolo zlozite, podme si povedat, ze Zem je cela pokryta oceanmi a nie je tu ziadna pevnina (*1), tudiz je to ciste len povrch gule o priemere ~ 12.756.000 m a potom povrch gule o priemere 12.756.002 m. A potom sa sem vrat a skus nejak matematicky vysvetlit tezu, ze „když se země začne přehřívat tak se rozpustí ledovce, zvedne se hladina oceánů, větší plocha oceánů odráží víc slunečních paprsků pryč, ozónová díra se zmenšuje, takže tady za pár let budeme mít dobu ledovou“.

   *1 kedze nie som debil tak viem ze zvysenie hladiny oceanov moze sposobit zaliatie casti pevniny, takze moze plocha oceanov stupnut nelinearne, ale nemozu to byt rozdiely v radoch, tak som ti ten vypocet nechcel nejak extremne ztazovat. Alebo pokial si trufas, vypocitaj to aj s tou pevninou :D

 9. Mam takovy nervydrasajici navrh.

  -Pan troll Corona s utaplym egem a snahou utopit kazdeho, kdo ma nejaky nazor, si da pohov
  -Vsichni ostatni , kteri s nim flamewarujou si daji pohov
  -Vsichni, kdo trpi predsudky, ze rizene klimaticke zmeny neexistuji si daji pohov

  Nasledne dojde k necemu, co bych volne nazval moudrosti hejna (wisdom of the crowd) a zkusime se spojit v nejakych faktech, co kdo vi.
  Klicove terminy:
  Ionosfera, Magnetosfera, Nicola Tesla, Elektricky naboj, HF radary na vyzkum ionosfery, Studena valka, HAARP …
  Pracovni teorie:
  Umele elektricky nabita ionosfera je nad cilovou oblasti pomoci HF radaru rizene ovlivnena s cilem vyvolat klimatickou anomalii.

  Zkuste se drzet tematu, netrollit a neco si k tomu nastudovat a muzeme se pak o tom bavit.
  Ale spise jsem skepticky, protoze se opakuje to same, co pred lety.
  Nikdo nic nevi, diskuse vazne na aktivitach par trollu a v konecnem dusledku to tu muzeme leda tak zamknout a smaznout.

  1. Ad zrg1:
   „Nikdo nic nevi, diskuse vazne na aktivitach par trollu a v konecnem dusledku to tu muzeme leda tak zamknout a smaznout.“
   Pane zrg1, tak tu diskusi nebrzděte. Prosím.

   1. Doufám, že je teď SYSOP velmi spokojený, že se sem vrátil další kvalitní diskutér. Díky SYSOPE! Při svym věku už bys taky kurva moh mít trochu rozum :(

    1. ? Pockej, to jako ze ja jsem vyvolaval Zrg1? 8-o

     1. Krmíš to a pak to takhle dopadá. Zase je to tu celý zablitý sračkama. Fakt mě to nebaví číst.

  2. .. ale spise jsem skepticky, protoze se opakuje to same, co pred lety …

  3. Obávám se že trochu přeceňuješ intelektuální schopnosti lidu.
   Princip pohybu elektricky nabitých částic v atmosféře a tvorba počasí je dost silné kafe i na mě, a to o meteorologii a klimatologii něco vím.
   Tady si nevystačíš se středoškolskou fyzikou a matikou, dokonce ani s tou základní vysokoškolskou na úrovni strojárny.

   Nehledě na to že počasí v rámci střední evropy nedokáží ani na 5 dní dopředu předpovědět profi meteorologové s jejich superpočítači.
   Teď už vlastně ani na 2 dny – poslední půlrok nemá smysl se dívat na předpověď. Což taky o něčem vypovídá.

   Tohle je tak složitá věc, že bys sem musel napsat aspoň 2-3 články abys to objasnil tak, aby to bylo pochopitelné pro běžného vysokoškoláka. Řešit to v diskuzi nemá žádný smysl. Pokud tě nebaví se jen vztekat.

   1. Fajn, tak muzu zadat pracovni okruhy a otazky.

    1, jak dojde k onomu klicovemu ovlivneni elektricky nabitych castic na dalku (ktere napriklad zpusobi, ze oblacnost prinasejici srazky se projevi nad Izraelem a nikoliv nad Iranem)

    Pracovni teorie. Na podobnem principu, jaky se pouziva pri lecbe nadorovych onemocneni, kdy se nadorove bunky ozaruji z vice smeru uzkym vysokoenergetickym paprskem gama zareni, ktere se protinaji v jednom bode, v kterem se energie nascita a znici nadorove lozisko.

    V tomto pojeti HF radary funguji jako dualni instalace prijimac/vysilac, schopne vysilat v kratkych pulsech uzke (patrne mikrovlnne) zablesky do ionosfery, pricemz klicove je, aby tyto radary byly navzajem zfazovane a zamerene presne do stejneho bodu. Pote jsou schopny rizene vybit nashromazdeny elektricky naboj ionosfery zadoucim zpusobem, napriklad na frekvenci rezonujici s casticemi tvoricimi kondenzacni jadra.
    Nebo na jine frekvenci, ktera tvoreni kondenzacnich jader v zarodku potlaci.
    Nebo na frekvenci, ktera ovlivnuje geomagneticke pole Zeme tim zpusobem, ze to prispiva k vyvolani zemetreseni.

    2. Kanada hodla ukoncit HAARP (vzhledem ke „kontroverzi“ tohoto zarizeni, ktere uz se ve svete siroce proflaklo)

    Pracovni teorie:
    a, Jiz nadale neni potreba nabijet ionosferu umele.
    Technologie synchronizacnich radaru pokrocily natolik, ze si vystaci s prirozenym nabojem v ionosfere
    b, Podarilo se postavit lepsi , ucinnejsi a nenapadnejsi zarizeni nekde jinde (kde a na jakem principu ?)
    c, Zakladni geoklimaticky vyzkum byl ukoncen a jiz nepokracuje.
    Vzhledem k planovanemu vojenskemu vyuziti je HAARP k nicemu, protoze je snadnym a nebranitelnym cilem.
    Za tim ucelem byly vyvinute jeho lehce premistitelne , zmensene mobilni verze (kde a na jakem principu ?)

    Myslim jsem dodal dost nametu, ale pokud chce nekdo prispet dalsimi konstruktivnimi napady, nebranim se.

    1. zrg1:
     Pokud tam podle tebe běží elektrárny, je jejich výkon TRVALE vyzařován do atmosféry?
     Pokud ano, čím…?

     1. zcela zbytecna otazka, nesouvisejici s tematem, dal…

      1. zrg1:
       Co máš za kvalifikaci?

       1. Ad corona:
        Ale no tak, nepřetvařujte se. Píšete „kvalifikace“ a myslíte „diagnóza“.

   2. Abych pravdu řekl, tak jsem doposud pořádně nepochopil ani princip kondenzace s raketami s jodidem stříbrným. Jak to že když takovou raketu prdneš do bezmračné oblohy, tak se na několika kilometrech spustí slejvák jak hrom (i naše armáda jimi disponovala). Ale pak je logické že ze jim podařilo vymyslet technologii mikrovln která toto taky dokáže. (na jakém principu funguje mikrovlnka? rozkmitávání molekulární vazby ve vodě)

    Jestli disponuješ obstojnou ruštinou, tak bys možná našel i ten pětihodinový originál výše uvedeného videa s tím ruským výzkumníkem, co od 60. let pracuje na tom přístroji co dokáže nejen způsobit srážky, ale jim i zabránit. A to už vážně nevím jak vysvětlit.

    Asi by to chtělo hlubší znalosti tvorby kondenzačních jader.

    1. blbost s tím jódem to funguje když máš mraky ze kterých neprší.

    2. Rusové to používají už půlstoletí, aby měli při oslavách a vojenských přehlídkách jakous-takous garanci, že jim do toho všeho nenachčije. Jak to funguje, už začátkem 80.let dost podrobně popisovali v Mladém Světě i Mladé Frontě, které jsem tenkrát kupoval. Nepochybuju o tom, že zrovna oni tohle dovedli k naprosté dokonalosti a že LOKÁLNĚ dovedou ovlivnit momentální oblačnost tak, aby z ní nepršelo. Jestli je to reverzibilní /tj. přinutit mračna k lokálnímu dešti/, to bohužel nevím a ruštinu jsem zapomněl už natolik, že si netroufám to hledat na ruských serverech.
     Každopádně děcko jako Gréta, se v letech mé školní docházky vůbec nedostalo na II.stupeň /pokud by vůbec na téže škole dokončilo I. stupeň/ a na 99,99% by skončilo v nějakém pasťáku či zvláštní škole – to podle toho, nakolik by to rozbourávalo morálku třídy a dělalo bordel.
     Jenže v letech mé školní docházky vše fungovalo poněkud jinak a myslím si, že vlivem výchovy rodičů a jejich navázané sociální situaci prostě podobné exempláře vznikaly jen výjimečně a vůbec se nebojím napsat, že až na výjimky jen v minoritách, vlivem genetických vad a nezodpovědnosti nevzdělaných rodičů.
     Kdo zplodil a vychovával tohle ze IV. říše netuším, ale každopádně není úplně normální, aby takový exemplář se snažil za někoho mluvit, něco bojkotovat či organizovat a média u toho nadšeně hýkala. To rovněž není normální a na tomhle případě se dá celkem slušně odhadnout, nakolik deformace německé společnosti pokročila.
     Myslel jsem si, že nejhorší, co mohlo Němce po prohrané konvenční válce potkat, byla tzv. denacifikace.
     Mýlil jsem se tedy krutě, to se musím přiznat.
     Někdo tady zaníceně psal, že jinak obyčejní Němci mluví s Vámi v soukromí, ale úplně jinak na veřejnosti, v práci, na úřadech, na netu. Už vědí, že jsou dohledatelní, takže si ani nic rozumného na netu nepřečtete.
     A to je jako dobře, nebo špatně? Co mi to jenom připomíná? Rozjezd sedmdesátek tady a normalizaci na plný koule, plný kriminály „závadových“ osob a plné doly, lomy a kotelny inteligence?
     Jsem starý, ale ještě ne úplně blbý a něco v paměti mi taky zůstalo a bude toho asi řádově víc, než u mých vrstevníků.
     Chtěl jsem tím jen říct, že pokládám za naprosto šílenou skutečnost, že média jsou sice perfektně informována o zdravotním stavu té porouchané bytosti, ale i přesto jí bohatě dopřávají sluchu a prostoru.
     Místo toho, aby někdo normální řekl „jeežiš, dyť to děcko blábolí úplně z cesty, je nemocný“ a dál se na to už média vysrala, tak tu bytost používají tak, jako kdysi pochybný cirkusy používaly šestinohý krávy, trojnohý ovečky či lidské liliputány..
     Je to na blití, to Vám řeknu. Že se tohle bude dít zrovna v Říši, to by mě ani ve snu nenapadlo. Tušil jsem nějak, že když nás nedostali konvenční válkou, tak díky své píli a kázni nás dřív, či později dostanou ekonomicky. To se dalo vytušit s vysokou jistotou už při sjednocení. Kam to ale nasměřují, toho bych se vážně nenadál, sledujíc vítězně se šklebícího Helmuta Kohla.

     1. Chemtrails jsou mnohem starsi technologie nez HAARP. Me treba zaujaly komercni rakety ZBRIS, ktere pouzivali francouzsti vinari na rozhaneni krupobiti.
      Bylo to jeste v komunistickem casopisu modelar, rekl bych, ze to mohla byt tak 60. leta.
      Ovsem temahle raketama jste akorat mohli osetrit malou oblast proti srazkam. Nefungovalo to naopak, neumelo to vyvolavat zemetreseni atd.

      Nicmene ma to i sve nesporne vyhody, kdyz rozprasite chemtrails dukladne, ve velkych vyskach, mohou se roztahnout na stovky kilometru a zustat v atmosfere po cele tydny a neni zase takovy problem je obnovit.

      Mimochodem, vzdusny proctor na Iranem se pres veskere sankce docela hojne pouziva pro mezinarodni letecky provoz, maji tam dlouhodoba rekordni sucha – ja vim, konspirace, nahoda, atd.

      1. zrg1:
       Jo ahá, tak ty věříš na šémtrájs…
       To je potom jiná.

       A já tady s tebou zkoušel nějaký megawatty, antény, atmosféru…

       1. Ale, no, ze chemtrails neexistuju? Tu mas vysvetlene vsetky komponenty: http://images.gawker.com/nthr1yd3hdl9edmmgi3n/c_scale,fl_progressive,q_80,w_800.png
        Tu je chamicky zmiesavac: https://photobucket.com/gallery/user/CALTECHphoto/media/cGF0aDovMjAxNFNlcHQyMzAwMV96cHNiNjBiMzdjZC5qcGc=/?ref=
        A takto sa odovzdavaju pokyny posadke cez ACARS: https://i.redd.it/z9z7k5xpmcr11.jpg
        Tak, a tu to mas :-P

        1. Wildcat:
         Ajaj… nemáš komplet informace. Musím najít video „syčák“….

          1. Ty svině – proto se platěj ty nekřesťanský prachy za velkej kufr – by se jim nevešel kvůli nádržím s chemikáliema. Letušky, piloti, nakladači, mechanici, jedou v tom všichni a nikdo ani necekne.

        2. Wildcat, corona, zrg1:
         – zrg1: chemtrails? Chemtrails? CHEMTRAILS??? OMG, a co Elvis, už jsi s ním mluvil? Určitě někde žije…

         – Wildcat, corona: pánové, ještě, že na chemtrails už jsou i léky, doufám, že máte aspoň dve krabičky pro celou rodinu: https://www.chemdefense.com/product/envioshield/

         Apokalypsa, armageddon, doom…to ještě šlo. Ale chemtrails, to mě teda složilo ze židle. Nečekal jsem, že tady na D-F poznám někoho, kdo tomu věří, nota bene takového, který se pořád ohání rozumem…

         1. Ale iste. Mam ich plnu skrinu. Ved sa musime proti chemtrailom branit! A to uz ani nehovorim o DHMO!

          1. Myslíte to DHMO, které užíval i Adolf Hitler?

          2. Ano, presne to.

      2. https://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_seeding

       Jump to search

       Cloud seeding can be done by ground generators, plane, or rocket

       Cloud Seeding

       This image explaining cloud seeding shows the chemical either silver iodide or dry ice being dumped onto the cloud, which then becomes a rain shower. The process shown in the upper-right is what is happening in the cloud and the process of condensation to the introduced chemicals.[1]
       Cloud seeding is a type of weather modification that aims to change the amount or type of precipitation that falls from clouds by dispersing substances into the air that serve as cloud condensation or ice nuclei, which alter the microphysical processes within the cloud. The usual intent is to increase precipitation (rain or snow), but hail and fog suppression are also widely practised in airports where harsh weather conditions are experienced.

       Tady to mate, volove, bezte se lecit. Hlavne, ze nic takoveho neexistuje, akorat ze se to dodnes pouziva bezne na letistich, proti nepriznivemu pocasi, mlze atd.

       1. a je tu dokonce I zminovana Francie a jeji uspesna ochrana plodin proti kroupam a je tu zminen Izrael a jeho umele zvysovani vydatnosti srazek. Poserte se.

        France and Spain[edit]

        Cloud seeding began in France during the 1950s with the intent of reducing hail damage to crops. The ANELFA ([3]) project consists of local agencies acting within a non-profit organization.[74] A similar project in Spain is managed by the Consorcio por la Lucha Antigranizo de Aragon.[74] The success of the French program was supported by insurance data; that of the Spanish program in studies conducted by the Spanish Agricultural Ministry.[74]

        Israel[edit]

        Israel has been enhancing rain in convective clouds since the 1950s. The practice involves emitting silver iodide from airplanes and ground stations. The seeding takes place only in the northern parts of Israel

        1. ja vim, oni jsou na letistich takovi kokoti, ze proti mlze a nepriznivemu pocasi pouzivaji neco, co vubec nefunguje, protoze to rika dokola furt jedna a stejna banda picusu na DFENS, diky kterym se kazda vecna diskuze zvrhne a je totalne na picu. Diky, debili.

         1. Hej, hej, su to kokoti. Keby na letiskach pouzivali nieco co proti zlemu pocasiu a hmle funguje, nemuseli by letiska a letecke spolocnosti minat peniaze na ILS vyssich kategorii (ci ILS vobec). Pekne krasne by sa pristavalo na ocicka. Letiska a letecke spolocnosti by usetrili, piloti by si zalietali, kazdy by bol happy. Ale nie, oni pocuvaju nas a pouzivaju veci co nefunguju. Tak potom musia vsetci platit za CAT III ILS a este aj tak ked je mizerne pocasie rusia desiatky a stovky letov a cestujuci su nespokojni. Ajjajaj…

         2. tak si kokoti ujasnete, co melete za hovna. kabrnak nadhodil tema jodidu stribrneho. Servisdok rekl, co si o tom pamatuje. Ja tu napastil linky primo z wiki, ze kterych vyplyva, jak to funguje, jake to ma limity, kolik v tom jelo statu (desitky) a of kdy se s tim experimentovalo (od padesatych let), vcetne informace, ze Izrael to rozprasoval z letadel a mate tam I fotku dotycne cessny.
          Kdyby jste kokoti do te diskuze nemeli nutkavou potrebu spamovat, tak jsme si to tu mohli vecne probrat, jenze vy jste curacy, vam o zadnou diskuzi nikdy neslo, jen picujete a vysirate a to ciste ze sportu, jako vetsina provarenych curaku tady. Bezte se bodnout.

        2. Vážení přátelé, máte představu, kolik jodid stříbrný stojí??

         1. Prave proto píšu, že chemtrails jsou překonaná technologie.
          Pomocí chemtrails máte šanci ošéfovat zahajovací ceremoniál olympiády, vojenskou přehlídku, letiště, ale už se to nehodí k vyrobení 30stupňových teplot v lednu. Tohle se dělá na úplně jiných principech.
          MOhli bychom se tady o tom pobavit KDYBY cela diskuze nebyla zasrana spamem.

       2. zrg1: a dočetl ses až k odstavci „Effectiveness“? Tam píšou něco o neprůkaznosti a „maximálně 3%“, což je v podstatě prokázaná neprůkaznost:-)

        Ale jako jo, „dlouhodobá rekordní sucha“, ta se dělají tak, že se o max tři procenta zvedne množství srážek… Boxstera ven, sice prší, ale asi je to potřeba. Stejně jako to ze vzduchu pěkně vyčistí řepkové srajdy, mohlo by to trochu oživit i mozek.

        There are claims that rain during open-air motoring, such as driving a roadster or a convertible in heavy rain with top down has curing effects on brain cells. Fresh water, unlike purified water used in showers, has been proved to have great results in treatment of some of the most common diseases, such as chemtrails and paranoia. There are claims that Pentagon has been considering new laws that would prohibit convertible cars to be driven in rain without roof as that could have serious negative effects on chemtrails efficiency and some affected individuals might even see The Truth as a result of such unfortunate event. NSA and CIA have reportedly prohibited their employees in renting convertibles on business trips as a preemptive measure after an incident in 2016 when Leo Dumbass, first-class agent drove through a rain storm and seeing The Truth as a result, leaked important documents confirming chemtrails conspiracy to public.

    3. Použití jodidu stříbrného ke kondenzaci vodních par vymyslel údajně Bernard Vonnegut.
     Rozprášením látky lze vyvolat kondenzaci par a déšť. Ovšem s tím, že ta srážková voda bude chybět tam, kde by spadla přirozeně.

     1. Navíc tam musí být aspoň nějaká vlhkost, která se má zkondenzovat.

   3. Přesně se dá počasí předpovědět na 20 minut dopředu. Na tom se dlouho nic nezměnilo a dlouho nezmění.

    1. Nikoliv.
     Při setí a aplikaci chemických přípravků jsme používali informace z blízkého letiště. Sluší se podotknout, že 20 minut nepostačí ani na přípravu techniky a dojetí k pozemku.

     1. To je sice smutná, ale realita, každopádně řádově taková je doba pro 100% přesnou předpověď. Čím dál, tím míň přesný, kór teď, kdy se bouřka z vedra udělá za půl hodiny.

  4. Pocuvaj ty kokot debilny, prv nez zacnes komukolvek nadavat a oznacovat ho za trollov, kde je ten totalny krach zapadu co si roku 2016 predpovedal ze pride s absolutnou istotou do roka? A aj vtedy si nadaval kazdemu co ti neveril. Pal uz konecne do pice medzi debilov svojho druhu co ti budu tvoje pindy zrat. Jo a mimochodom, ako sa da ovladat 777 cez chemicky vyvijac kyslika?

   1. Otazka 1, ve Francii, napriklad ?
    Anebo ti prijde normalni, ze to tam policajti pul roku perou gumovymi projektily do demonstrantu, kteri primarne demonstruji proto, ze jsou nasrani klesajici zivotni urovni a sekundarne proto, ze jsou cizinci ve vlastni zemi ?
    Otazka 2, nejde ani tak o vyvijece kysliku jako takove, ale o elektroniku, ktera je v nich ukryta a ktera behem letu hackne palubni systemy, odstrihne piloty od rizeni a navede letadlo kamkoliv si zamane. Link na firmu jsem tu kdysi dokonce posilal, nechce se mi googlit znova, vcetne technickych detailu a obchodni prezentace jejich reseni. A na to opravdu netreba konspracniho teoretika, aby cloveku docvaklo, ze letadlo kompletne rizene fly by wire pujde pri dnesnich technologiich behem letu prevzit na dalku.
    Konspiracni tvrzeni, ze takove systemy neexistuji a nejsou ani teoreticky mozne, je mnohem mene pravdepodobne, nez strizlive konstatovani faktu, ze takove systemy existuji, ze se testuji a ze mohou byt zneuzity tajnymi sluzbami , napriklad pro false flag.
    A to stavnate vyrazivo si nech of cesty, nebo ti to vratim v peti jazycich sveta…

    1. zrg1:
     „…letadlo kompletne rizene fly by wire pujde pri dnesnich technologiich behem letu prevzit na dalku….“
     – – –
     S tímhle sis pěkně naběhl.
     Meleš pátý přes devátý.

     Fly by wire má s nějakým řízením na dálku společnýho jako co…?

     :O)))

     1. dekuji za peci a za offtopic. Ta firma se jmenuje Honeywell a link na reseni na WIKi je tuhle.
      https://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_Honeywell_Uninterruptible_Autopilot
      Nebudu to dale googlit a mavat tu prezentaci Honeywellu, jak uneseny Boeing ve vzduchu vysle nouzovy signal, vladni agentura odpoji piloty a pristine s tim na libovolnem miste. Fakt to tu davit nebudu, uz jsem to tu daval pred rokem.

      1. a specialne pro nechapave tato veta: There have been claims that the technology has been secretly fitted to some commercial airliners. Some have blamed it for the disappearance of Malaysia Airlines Flight 370, whose cause is unknown as of 2018.[7][8][9] According to Bob Mann, an airline industry consultant, there is no evidence that the Boeing Uninterruptible Autopilot has ever been used in a commercial airliner.[10] Safety concerns, including the possibility that such a system could be hacked, have prevented its roll-out. [11]

       Budiz receno, ze ty „claims“ se raisnuly na kvalitnich zahranicnich forech, kde se to hemzi lidma trosicku vice zasvecenyma, nez je prumer zde, na DFENS.

       1. Cize platky podobne Blesku su zahranicne fora kde sa to hemzi odbornikmi? Tak to je sila…

        1. Mimochodem to je jeho „Fakt to tu davit nebudu“ je sice překlep, ale výsledek vlastně zobrazuje pravdu :)
         …znalec.

         1. No ved aspon raz napisal pravdu. Nahodou, ale predsa :)

          1. jenže pak dávil dál…byla to marná naděje

      2. zrg1:
       Offtopic s přímou citací z tvýho příspěvku, jasně…

       :O)))

     2. corona: Vy jste zas nějakej chytrej. Každej přece ví, že když mám drive by wire v autě, může se mi do toho kdekdo v klidu napíchnout a řídit za mě. Je to „by wire“, tak to jde hacknout dálkově, to se učí na základce.

      1. fatdwi:

       „..corona: Vy jste zas nějakej chytrej. Každej přece ví, že když mám drive by wire v autě, může se mi do toho kdekdo v klidu napíchnout a řídit za mě. Je to „by wire“, tak to jde hacknout dálkově, to se učí na základce…“

       —-
       Nějak mi nedochází, co mám z toho pobrat a hlavně proč…

       1. Sarkazmus?

       2. corona: to byla jen taková ironie, v poslední době to zrgovi nejde a přehání snad ještě víc než dřív, je-li to vůbec možné. Bohužel když člověk čerpá z anglických konspirativních zdrojů a neumí pořádně anglicky, nic jiného z toho asi vylézt nemůže.

      2. mam za to, že to „wire“ znamená po drátě neboli že celé letadlo je ovládáno jedním kabelem typu CAN-BUS nebo podobného. Tudíž vám stačí napojit jeden káblík a máte informace o celém letadle a můžete jej řídit.

       1. SkReT:
        „…to „wire“ znamená po drátě neboli že celé letadlo je ovládáno jedním kabelem typu CAN-BUS nebo podobného. Tudíž vám stačí napojit jeden káblík a máte informace o celém letadle a můžete jej řídit….“

        – – – –
        Kravina.

        FBW = mezi ovládacími prvky a pohyblivými plochami NEJSOU mechanická ústrojí (táhla, lanka, bowdeny), ale soustava elektrických zařízení => nevedou k ovládacím plochám táhla, ale vodiče k servomotorům.

        *- *- *-
        SkReT = příliš velký fantasta, líný si zjistit, co jak funguje a šířící bludy.
        Víš dobře, žes byl utaven na těch tvých kompresůrcích pro železniční vozidla – tady ses vypekl znovu…

        :O)))

        1. Ale, ved nevies ze to musi byt ovladane po jednom kabli aby sa lietadlo dalo ovladat z toho modemu co je nadriadeny pilotom? Ale preco potom ma A380 cez 500km kadejakych drotov a kablov?!?
         Kurva, a toto ma udajne technicke vzdelanie. Un-fucking believable. Ale povazuje ostatnych za debilov. Co je priznacne pre jednotlivcov ktori toho pod deklom moc nemaju.

         1. Wildcat:
          Tútěch lidí jsou mraky a čím dál víc to přibejvá. Nejhorší je to kolem datových sítí a telekomunikací, tam je každej hroznej machr, ale neumí ani správně namačknout konektor, nemluvě o tom, že nezná rozdíl mezi paketem a rámcem.
          Jo, ale dělat z někoho jinýho blba, že zrovna nezná nějakou nejnovější zkratku, to oni umí…

          1. To by mě zajímalo co je složitýho na káblíku kterej řekne nějakýmu servomotoru že má natočit nějakou klapku do požadovaného úhlu složitého?
           Ten zbytek kabelů nemá s ovládáním letadla nic společného a jsou to systémy, které pro ovládání letu nejsou potřeba, nezaměnujte prosím káblíky pro osvětlení sedačky pro čtení knížky a televizi za káblík, který ovládá letadlo.

          2. SkReT:
           Pro tebe je příliš složitý všechno, když nechápeš ani to, že železniční vozidlo musí být schopno jet i bez vzduchu v jímkách.

          3. Clovek by mal vediet kedy to vzdat a netlacit svoje silou – mocou. Len tak medzi nami, FBW lietadlo nemusi mat zidnu digitalnu zbernicu. Netreba si mylit FBW architekturu s digitalnou avionikou a ovladanim. Prve dopravne lietadlo s FBW architekturou bolo kompletne analogove. A bolo schopne veci ktorym sa dnesne lietadla ani len nepriblizia.

     3. No predsa je to krasna fraza ktora spusta fantaziu. Ked tam nie su lanka, tak sa to predsa musi dat ovladat na dialku, ci nie?

      1. Wildcat: tak tak. Možná na to soudruzi zaměří nějaký ten radar a tím se tam přemístí energie, potřebná k aktivaci internetového připojení, inherentně montovaného do všech DBW systémů odnepaměti. Výrobci aut začali DBW používat na nátlak NSA a CIA, protože do mechanického systému s lankem nebylo jak se dálkově nabourat.

       Mám to z dobrého internetového zdroje: „There were such claimes, as far as I know. It has been also claimed that it is all very secret but one of our friends was lucky enough to talk to one retired ex-CIA agent who told him all this.“

       1. ten modem tam dávno je a je nadřazený pilotům. Jde o ochranu před terorismem a únosu letadla.
        Děláte ze sebe stejného debila jak zdejší partička idiotů a je to škoda.

        1. Hej? A co ten modem robil 24. marca 2015?

         1. To je co za letadlo?

          1. 4U 9525.

    2. Tak kamarat, prestan zahovarat. Nehovoril si o ziadnych strajoch a nepokojoch vo Francuzsku – ktore napokon nie je problem predpovedat lebo patria k francuzskemu folkloru. Pisal si o kompletnom krachu zapadu. Tak kde je?
     Dalej, aka elektronika je ukryta v pyropatrone? Reakcia sa v nej spusta mechanicky. Aj systemy s rozvodom kyslika pouzivaju mechanicke ventily. A web strankami sa mi tu neohanaj, web stranok plnych debilin je na svete kopa.
     A co sa tyka nadavok v piatich jazykoch, tak to som naozaj zvedavy. Andglictina medzi nimi nebude, pretoze to ze z anglictiny vies konsky kokot si tu dokazal velakrat.

     1. Choď do piči, somár zajebaný, kokot. Je to tvoje tvrdenie proti môjmu tvrdeniu. Honeywell prezentácia nieje platok Blesku. Zariadenie bolo vyrobené, testované a sú na to seriózne dôkazy, že riešenie je kompatibilné s Boeingom 777.

      1. Slabota, cajicek. To sa este musis vela ucit…
       A co sa tyka toho slavneho nevypnutelneho autopilota, cesta od nevrhu a vyskusania po masove nasadenie v letectve je dlha a trnista. To ze niekto nad niecim takym dumal a Boeing ma aj patent nespochybnujem. Ale odkazy na clanky hovoriace o nasandeni na MH370 idu vyhradne na stranky bulvarnych platkov. Takze sorry, zasa kompletne mimo. A mimochodom, nechapem tvoju fascinovanost 777-kou. Je to len dalsie lietadlo. A aby som nezabudol, ten Handley-Page Jetstar na ktorom ten system skusali nepouziva FBW architekturu ani nahodou.

      2. Doufám, že je Sysop teď spokojenej, jak vypadaj diskuze. Super, tak zase za nějakej čas, až to magory přestane bavit.

       1. Děláš, jako kdyby ses snad královsky nebavil, ne?

        Se Sysopem se musí od smíchu kácet židle :D

        1. No, spis nevim, proc to Shifty hazi na moji hlavu.

         1. Kaźdý notorický zasírač nerad vidÍ konkurenci a musí najít viníka.

         2. Protože jsi to tady rozkrmil ty. Když si s ním píšou jenom dementi jeho ražení, tak ho to samozřejmě nebaví.

         3. Ciste statisticky : image soucasneho stavu diskuse.
          Prispevku 323
          MOjich prispevku 22, celymi slovy dvacetdva na strance 1.

          Cela prvni cast diskuse, kde se resi kurovec alias lykozrout a jeho partenogeneze – celkovy pocet mojich prispevku : 0 , neb jsem vas nechal pindat bez omezeni.
          Druha cast diskuse, kde jsem nadhodil HAARP zasrane shanem a spol jak jetel, ani jeden fakt, ani jeden link, nic, jen dementni navazeni se v osobni rovine, jak je na DFENS zvykem uz nekolik let a proto na vas hosani co ? Kalim zvysoka.
          Na vsecky dementy tady, protoze fakt nema cas prehrabovat stovky blabolu, abych v ramci cele diskuse lokalizoval 2 konstruktivni prispevky od Servisdoka, pricemz se sanci limitni rovnou nule se tu muze objevit jeste nekdo dalsi, treba Integrale, ocs atd. . kteri jsou schopni napsat vetu, ktera ma hlavu a patu.

          Sorry jako. Nema to tu zadnou uroven, muzete si dat na nastenku Vzorny pracovnik obrovskou rudou hvezdu a certifikat Plan Splnen a prekrocen, protoze tahle radobydiskuze je horsi, nez totalitni zvasty za Bolsevika, koneckoncu, lidi se nezmenili a metody vlastne take ne.

          1. Na toto Madari hovoria: Bagoly mondja verebnek hogy nagyfeju“

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!