Extra zážitek s extra autem

Featured Image

Tak mi to nějak nedá, abych se také nepodělil o své zážitky s u nás fungujícími velkými autobazary.

Jednoho krásného zimního dne, kdy jsem si myslel, že poptávka po autech je malá a tudíž i ceny vozů jsou nízké,  jsem se rozhodl, že si pořídím vůz, který je lepší, novější, bezpečnější a úspornější než můj stávající Favorit. Pod tíhou informací, které jsem slyšel z  mého okolí na vozy koncernu VW, jsem se s důvěrou obrátil na nejmenovaný velký autobazar na Černém Mostě a  rozhodl se nakonec pro vůz Seat Toledo s dieselovým motorem – kvalita koncernu VW spolu s velkým vnitřním prostorem, 2 airbagy, palubním počítačem, ABS spolu s úsporným dieselovým agregátem (dle autobuzny jezdí za 4l…) s údajem na tachometru na 145tis.km slibovala dobrou koupi. Hmmm, paráda…. Vůz vzhledově vypadal skvěle, motoricky na tom byl dle autobuzny výborně, podle mne dobře, tak jsem jej tam s důvěrou koupil….. Říkám si – extra prověřené vozy – to mě jistě nenatáhnou (mimochodem – co to znamená extra prověřený vůz – co mi to dává? Akorát to, že oni ví, co prodávaj, ale mě to určitě neřeknou). Autobuzna tvrdil, že lepší vůz lze velice těžce najít, Toleďáky jsou držáky, ty motory jsou supr, velký kufr, málo žere, dovoz Německo, motor jede zadarmo, autíčko je ve výborném stavu, nehavarované, udržované – koukněte na ten lak, budete jen jezdit …… a další zmrdikecy. Protokol o technickém stavu o voze neříkal pravdivě nic – vše bylo podle něj špatné (navíc jsem do něj mohl nahlédnout až po uzavření kupní smlouvy) – „jóóóó pane, my to tak děláme u každýýho auta, dělaj to tak všichni, to si nevyberete, berte nebo nechte být, mi si tímto autem sme jistý, lidi se na to hodně ptaj, to tady dlouho nebude, tady kolega to taky chtěl, ale nevyšly mu peníze, tak to tady musel nechat….“

Tak jsem to prolezl, projel, připadlo mi to auto dobrý, Toleda se mi i líbily, mám rodinu, tak se mi větší vůz bude hodit ….. tak jsem ho koupil.

Tím však mé klidné dny skončily.

„To auto blbě topí!!!!“ byl můj první výkřik po příjezdu domů. Na další den abych místo s rodinou si šel užívat zimních radovánek, jsem zalezl při –5st do auta a začal se v tom vrtat. Zjistil jsem, že v celé přístrojovce se někdo „velice odborně“ vrtal, úchyty byly poulamované, šrouby chyběly, přístrojový štít měl také úchyty poulamované – kura, to auto má stočený tachometr nejmíň o 100tis.km! Další zjištění – control panel měl zlomené ovládací prvky a místo aby se zasunoval / vysunoval ovládací bowden klapky topení, zlomená ozubená kola přeskakovala. Do řiti, v tom se někdo kurevsky hrabal!!!!!!! Nevadí, to spravím, říkal jsem si. Tak jsem roztočil mozkové závity na plné obrátky, vytáhnul jsem celý control panel ven, po dvou hodinách práce vyztužil ozubená kola, smontoval zpět – hurá, ono to funguje a teď to i  topííí!!! Už budu jen jezdit …

Story o prasklých rozvodových řemenech a následcích jsem toho přečetl hodně, tak ten jsem byl rozhodnutý vyměnit, chtěl jsem si auto nechat, tak proč to riskovat, že? Doma jsem to nechtěl měnit, takové zkušenosti nemám (dnes už bych to udělal sám…) jsem oslovil supr velký servis Škoda-Seat-Audi-VW v Praze – šak sou velký, budou to umět a budou levný. No, umět to asi uměli jako všichni ostatní, ale levní teda ani náhodou nebyli. Během opravy mi navíc volali, že prý tam kdysi praskl držák spojkovýho pedálu a nějaký odborník ho tam vařil tak, že UTAVIL nějaké dráty a prej za 3litry natáhnou kabel znova … (Grrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!! Co ten extra prodává za extra křápy!!!!!!!!!!!, kerej debil se v tom tak vrtal! Co se o tom autě ještě dozvím???) Ale chtěl jsem jej používat, tak jsem zaplatil a vypadl s pocitem, že jsem pro auto udělal dobře (pořád jsem ho chtěl používat)…

Dále jsem zjistil při studených startech, že jsou nějak moc cítit uvnitř spaliny (při teplém motoru to nebylo znát) – kapotu nahoru, hlavu ponořit do motorového prostoru a – kura dyť je díravej vlnovec na výfukovým potrubí!!!!!!!!!!!! To se v tom udusím!!!!!!!! (v předávacím protokolu bylo napsáno, že je třeba provést kontrolu / výměnu výfukového potrubí, tak na reklamaci mám smůlu – výborný praktiky autobuzen!!! ). Tak už mi to začalo zapalovat, že tato koupě vůbec nebyla výhodná a začal studovat auto více …. Brzdové kotouče před smrtí (s tím jsem celkem i počítal), brzdový pedál se však začal po čase propadat víc než je zdrávo, elektrická okna se občas sama otevřela/zavřela…Kura, dyť v tom autě je duch!!! Po sundání čalounění dveří jsem navíc zjistil, že autíčko je „ťuklý“ na levou stranu (mělo být nebouraný!!!), má oboje nové dveře a je po celolaku, v drátech k motoru okna se někdo velice odborně vrtal a že jsou místy přetavené, občas to zkratovalo…. Grrrrrrr, hurá do toho a půl je hotovo, zatnul jsem zuby, aby moc neskřípaly a zpravil to natažením nové elektroinstalace do dveří. To už jsem ale byl hodně na to auto a hlavně na ten extra bazar nasraný, že mě tak napálili a investice do auta byly vysoko nad mým předpokladem. Ale to ještě nebyl všem závadám konec. Jednoho krásného teplého jarního dne zjistil, že motor nějak nejede, že výkon nějak moc závisí na teplotě okolí a začalo mi to v hlavě zapalovat, proč. No jááásněěě, dyť tzv.„váha vzduchu“ je v řiti!!!!! Jede to na default, proto to nemá výkon, (po bližším ohledání jsem zjistil, že „váha vzduchu“ to má už drahnou dobu za sebou…). V ten okamžik přetekla pomyslná číše a já se rozhodl, že oželím nemalou (spíše velkou) finanční ztrátu a pořídím si vůz jiný, který si už pořádně vyberu a už nikdy nedám vydělat bazarním zmrdům.

„Když jsem tak dobře koupil, tak také dobře prodám!“ říkal jsem si a šel navštívit jiný nejmenovaný velký autobazar se sídlem na ulici Dopraváků (částečně ovlivněn reklamou, zmrdikecy, že oni jsou jiní, lepší, vírou ve velké bazary zajišťujícími si zisk obratem a nikoli vysokou marží) s potřebou prodat vůz, který jsem tak výhodně koupil v jiném velkém autobazaru extra prověřený koupil a spravil. „Nejvyšší možné ceny výkupu! Peníze IHNED!“ hrdě hlásala reklama všude kolem. Tak jsem podlehl a zkusil jsem to.

Přijel jsem do této nejmenované pobočky, kde se mě ihned ujal zmrd. Po chvilce nezávazné konverzace jsem mu auto nabídl k odkupu. Hoch spustil činnosti přesně podle procesu, který mu byl vtlučen do mozku na školení. Zkontroloval čísla, jestli není vůz kradený (OK), pak strhl ze všech dveří (včetně pátých) dveřní těsnění, vytrhal všechno textilní obložení a koberce, stropní výplně (zkuste to udělat na jejich provozovně, až si budete kupovat auto!), řekl, že tam cosi nesedí, zavolal megazmrda a DRAHNOU chvíli kolem toho lítali, sundali, co se dalo, zvedli si to na zvedák (činnosti, které vám při nákupu aut ani nedovolí myslet!) a následně po další dlouhé chvíli, kdy asi měli poradu, přišel hoch s návrhem, že autíčko už toho má hóóóódně za sebou (kde jsou ty kecy toho zmrda z toho extra prověřujícího bazaru, když jsem to auto extra prověřené kupoval?) ho teda milostivě odkoupí ,ale za cenu, která byla hodně pod REÁLNOU cenou tohoto stroje vzhledem k jeho stavu a kterou jsem tedy něchtěl akceptovat – víc že prý nemůže dát. Já s ohledem na to, v jakém stavu to auto je, že potřebuju prachy, co jsem do něj investoval (to zmrda vůbec nezajímalo), jsem spočítal minimální cenu, kterou chci (takovou, která odpovídala skutečnému stavu vozidla a která jim umožňovala ještě auto s PŘIMĚŘENÝM! ziskem prodat) a tu jsem na něho vybafl. Po asi 6 pokusech zvýšit cenu, kdy vždy zmrd odcházel a zase se vracel vždy s částkou navýšenou o 500Kč (a o kterou se prý do krve hádal se šéfem výkupu, který to nechtěl povolit…) jsem  mu řekl, že pokud mi nedá to, co požaduji, ať mi okamžitě přinese techničák a že jedu pryč. Tak asi po dalších 10min čekání moji podmínku akceptoval. Tak jsme se domluvili a já po další půlhodině šel konečně podepsat kupní smlouvu,  jednostranně výhodnou (hádejte pro koho?).

Říkal jsem si, že to budou prodávat s „přiměřeným“ ziskem, cca o těch 20tis dráž (dráž to fakt dle mne není prodejný a už to je podle mne zlodějna), ale je to jejich business. Ale to, co s tím autem AAA udělala, mi fakt vyrazilo dech.

Připomínám, že reklama hrdě hlásá, že „nejnižší ceny – to je AAA Auto, přijďte si vybrat!“

Na druhý den jsem viděl toto auto na ploše o 50% dráž,než ho vykoupili! A autíčko, které toho mělo hóóóódně za sebou, naráz omládlo, dostalo přes noc novou STK, certifikát kvality a roční záruku na technický stav (!!!), kterou garantuje sám guru tohoto nejmenovaného bazaru (kura, kde jsou ty problémy s brzdama, s výfukem,  s motorem, s karoserií, která byla komplet přestříkána (a o kterých mi tvrdil zmrd na výkupu, že jsou velkou překážkou při prodeji vozidla a tudíž snižují cenu? Přes noc zmizely?)

AAA Auto –  nejnižší ceny na trhu……..
AAA Auto – garance na původ vozu
AAA Auto – garance na technický stav vozidla
…..

Veřejně lžou o technickém stavu vozidla, který po podpisu kupní smouvy už nemůžete reklamovat (co máte napsanýho v předávacím protokolu písmem AAA Arial, paninko?), dávají certifikáty NULOVÉ  hodnoty (která certifikační autorita jej vydala? AAA? Tak je to certifikát vhodný jen k použití na záchodě….) Oni moc dobře vědí, že v případě jakýchkoli problémů nastupuje do popředí kupní smlopuva a v ní stanovené podmíky – že kupující byl seznámen s technickým stavem a bez výhrad s ním souhlasí, že měl dostatečně dlouhou zkušební jízdu, která umožňovala projevení všech závad vozidla a kupující o nich ví, atd. – kde je tedy ta záruka???

Celkem: AAA a jemu podobné „velké“ autobazary prodávají auta nejdráž na trhu, žádnou protislužbu ani záruku ve skutečnosti nenabízí a veřejně lžou.

Proto volám:
Nenechte se napálit !!!!
Já jsem byl napálen, důvěra v bazary klesla na 0, trpím za to. Vy se však nenechte!!!

Nyní mám obrovskou zkušenost s činností bazarů u nás, jsem totálně poučenej, zklamanej a ve bazarech (obzvlášť velkých) si auto již nikdy nekoupím. Vám radím totéž.

PŘESTAŇME PODPOROVAT TUTO PAKÁŽ, KTERÁ SE NA NÁS ŽIVÍ TÍM, ŽE NÁM LŽE!!!!

Praktiky bazarů při koupi vozidla:

· oblbování kecama totálně nesouvisejícími s kupovaným vozidlem
· prodávají totální vraky, o kterých tvrdí, že jsou to zánovní vozy (hospic). Omlazovacím procesem prošly snad úplně všechny vozy
· protokol o technickém stavu je vyplněn tak, že vůbec neodpovídá skutečnému stavu vozidla a nelze z něj nic vyčíst, co by odpovídalo pravdě. Vše je vyplněno tak, aby byl bazar chráněn před případnou reklamací ze strany zákazníka – vše je špatné, na všechno je doporučena kontrola, popř. výměna (motor netáhne, netěsní, rozvodový řemen vyměnit, brzdy vyměnit,  řízení má vůle, posilovač zkonrolovat, chlazení zkontrolovat, atd.). Toto navíc dostanete k podpisu až při uzavřené kupní smlouvě. (Jóóó pane, berte nebo nechte být,nic lepšího neseženete a my si tím autem jsme jistí). V případě reklamace – jóóóóó pane, copak máte napsané v předávácím protokolu? Že je doporučena kontrola/výměna, takže jsme vám to říkali!
· předváděcí jízda je krátká, skoro vás nepustí vůbec za volant (jóóó, my bychom rádi, ale my to máme zakázaný, víte, kvůli pojišťovně, kdyby se něco s autem stalo), jízdu komentuje slovy „vidíte,auto netáhne do příkopu, brzdy taky ne, vidíte, brzdí to, spojka bere trošičku nahoře, ale to tyhle auta dělaj všechny“, atd…..
· zajímáte-li se více o technický stav a že auto chcete vidět pořádně zespodu, dostane se vám odpovědi „Víte, ten zvedák vzadu je jen pro výkup, ale my vám najedem zadkem na rampu, to bude dobrý, ne?“

Praktiky při výkupu vozidla

· úplně jiné chování než když vám auto prodávají
· o vašem vozidle si zjistí maximum informací způsoby, které by vás v případě, kdybyste kupovali auto, nedovolili udělat (vytrhání čalounění, těsnění, túrování motoru, atd. apod)
· navodí atmosféru, že jim vlastně nabízíte totální vrak a že můžete být rádi, že to chtějí vykoupit
· o ceně musíte vyjednávat – „manažeři“ výkupu jsou moc dobře vyškoleni a jsou placeni provizí z rozdílu výkupní/prodejní ceny. Chcete-li zvýšit cenu, navyšuje ji velice pomalu, dělá, jako že jedná se šéfem výkupu, který je nelida a že oni jsou na vaší straně,ale fakt to nejde (psychický nátlak a kdo to déle vydrží). Jinak si ale dává kafe a ve skutečnosti s nikým nejedná…..
· vykoupené auto okamžitě omladí – naleští, co se dá, popř. stáhnou tachometr, „udělají“ STK, vůz polepí nesmyslnými certifikáty, dají další nijak právně nevymahatelné záruky o technickém stavu (veřejně lžou) a cenu patřičně navýší….
· celý tento business je dobře fungujícím marketingovým mechanismem, který velice dobře plní svou funkci a dokonale vyplachuje lidem mozky. Ivetka Bartošová, Dominik Hašek (a další) tam tak výhodně nakoupili, tak i já taky dobře nakoupím! Pak tam jdou nakupovat  v představě, jak VÝHODNÉ ceny tam na ně čekají! (autobazar že by lidem lhal? Fuj, kde jste na to přišli!!To by si v našem zdravém tržním prostředí nedovolili!!!)

!!!! ŘEŠENÍM JE NEKUPOVAT AUTA ZA JEJICH PODMÍNEK. STANOVME SI SVOJE!!!
My jim dáváme vydělat, ne oni nám. My se bez nich obejdem, oni bez nás ne!


26.08.2005 YellowTree

12345 (3x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
655x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:07
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!