Evropa hlavně pro lidi!

Featured Image

Jdu zamyšleně v úterý odpoledne po Lannově třídě v ČB směrem do centra. Byl jsem právě zaplatit měsíční dávku složenek.

Radši bych měl jednou do měsíce menstruaci, než platit energetickým skoromonopolům, Telecomu, ČRo a ČT skoro sedm litrů. (Přesněji: 2.800,- plyn, 100,- ČRo + ČT, 222,- odvoz odpadu, 2010,- vodné a stočné – to je na čtvrt roku, něco přes litr – elektřina, šest stovek – Telecom). Tak jdu a přemýšlím, jak tohle asi praktikuje člověk s minimální mzdou, případně důchodce. Bere si úvěr od Providentu na zaplacení složenek?

Z těchto myšlenek mě vytrhl burácivý hlas odněkud shora. Při své výšce a ateismu nejsem zvyklý, aby se ke mně ozývaly hlasy shora, a tak jsem se vyjevil.

Nade mnou stála hlava sociálnědemokratického exponenta soudruha Karla Vachty a ústa hřímala, zda nechci jejich letáček.

Moje myšlenky se mezitím stihly přizpůsobit novým audio a video vjemům a zformulovaly větu, kterou ústa nedokázala vyslovit. Myšlenka obsahovala detailní popis toho, jak, kam a proč si socialista Vachta má letáček strčit, že ho má předtím zapálit a určité vyjádření zpětné vazby od občana k vládě. Pak to prošlo přes autocenzurní filtr a výsledek byl: „Děkuji, nechci.“ Myslím, že tenhle mechanismus všichni známe a nemusím se o něm šířit.

První poznámka směřuje k osobě soudruha Vachty. Tento pán nezaměnitelné vizáže a svérázného vystupování byl zástupcem soudruha ředitele na gymnáziu v Českém Krumlově v dobách, kdy jsem tam studoval. Na pomyslném žebříčku arogantních blbů z řad učitelského sboru se nacházel nezvykle vysoko, spolu s další schopnou soudružkou a neschopnou učitelkou, podivnou postavičkou jménem Tamara Lehoczká. Soudruh Vachta učil matematiku a byl velice průměrný pedagog. Zato byl velmi nadprůměrný soudruh a za jeho postoje kolem 17.listopadu 1989 by mu soudruh Grebeníček junior osobně poděkoval a koupil ze svého třešně v čokoládě. Doba se mění a i soudruh Vachta prošel během uplynulých čtrnácti let určitým vývojem. Už nejezdí zeleným wartburgem tourist a není ve straně, tedy ne v té komunistické. Je sociální demokrat. Pokládám to za symptomatické pro vývoj za minulých patnáct let a další potvrzení toho, že Lidový dům je jen detašované pracoviště ÚV KSČ. Jinak myslím, že osoba Vachtova našla ve straně, která nám dala osobnosti formátu Grégra, Palase, Škromacha nebo Součkové, uplatnění a to se projevilo i tím, že okupuje odpovědné a klíčové místo zástupce jihočeského hejtmana. Ne hejtmana Žižky, jestli nevíte, kdo je v novověku hejtman, tak si z toho nic nedělejte, mně je to taky prdel. Soudruh Vachta jako bývalý pedagog umí počítat s procenty, což v sociální demokracii hned tak každý neumí a je tudíž predestinován i k mnohem vyšším pozicím.

Druhé, co neušlo mojí pozornosti, byl důvod, kde se ten Vachta na Lannovce vyloup. Opodál stál volební stánek ČSSD pro volby do parlamentu EU a proto tam taky operoval soudruh Vachta. To mě přimělo zůstat. Koupil jsem si zmrzlinu (ne od socdemáků, ze svého progresívně zdaněného příjmu) a postavil se opodál mimo dosah soudruha Vachty, který ignoroval horko a s nadšením svazáka iniciativně a neúnavně rozdával občanům letáčky.

Nejdříve vystoupily dvě dívky a předváděly orientální tanec. Nevím, zda tato blízkovýchodní kulturní vložka byla zvolena vhodně s ohledem na postoje sociálnědemokratické vlády k situaci Iráku, která by se dala formulovat asi tak, jako „chceme vrazit Spojeným státům hlavu do prdele co nejhlouběji, ale současně chcem vidět ven“. Děvčata se dovlnila a objevila se dechovka zvaná Dudlajda. Dechovka a Dudlajda tuplem je lidová kapela a je to tudíž správná sociálnědemokratická zábava. Opět došlo k programové chybě, neboť dechovkáři zpívali něco v tom smyslu, jako že „jedni jako druzí, sedláci, soudruzi, na hřbitově budou spát“, což nepochybně nebyla pro soudruha Vachtu příliš optimistická vize.

Na boudě, která tvořila eurostánek, byla vylepena fotka nějakého šmrksy a estébáka Falbra, co se přiznal, že má rád komunistu Che Guevaru. Che Guevara je něco jako komunistický Ježíš Kristus. Osobně jsem nositelem hypotézy, že Che nezahynul rukou kapitalistického žoldáka, ale že ho v tichosti přepravili do ČSSR, kde mu byla vytvořena fiktivní identita pod jménem Richard Falbr. Podobně jako se to prý stalo s jinými popstar, třeba s Elvisem nebo Hitlerem. Mimochodem, když už jsem u toho, rudá trička s komunistickým teroristou Che Guevarou jsou opět módním hitem. Nevíte, kde sehnat hnědá trička s fašistickým teroristou Otto Skorzenym? Nebyl sice tak fotogenický jako Che, ale princip je stejný – nebo?

Došla mi zmrzlina a Vachta udal za tu dobu osm letáčků, což není právě velký úspěch. Na druhé straně mu nikdo nedal pěstí ani ho nikdo nenarval po hlavě do popelnice, což úspěch je. O efektivitě jeho propagandistické činnosti nemám pochyb, pochyby mám o tom, kdo to zaplatil.

Napadá mě spíše jiná věc. ČSSD vstoupila do eurovoleb s heslem: Evropa (hlavně) pro lidi. Nevím, co to má znamenat. Přicházejí v úvahu následující alternativy:

1. V Evropě žijou nějaké jiné entity, než lidé, například alieni. Sociální demokracie jde do voleb s cílem vyhnat z Evropy alieny a pěstovat tam lidi.

Z toho kouká pěkná mezigalaktická rasová čistka. Radši ani nedomýšlím, kam to všechno povede. Soudruh Vachta pak bude stát v čele řad hvězdné pěchoty jako komandír gerój Čapajev s laserovou šavlí půjčenou od Luka Skywalkera v ruce a zavedením zvláštní sazby DPH na vetřelčí sliz donutí Alieny odstěhovat se někam jinam, na nějakou jinou planetu, která bude hlavně pro alieny.

2. Současná Evropa je sice obývána lidmi, ale není určena pro ně, tato abstraktní Evropa funguje hlavně proti lidem a je třeba ji silami všech sociálnědemokratických poslanců proměnit na „eurosocialismus s lidskou tváří“.

To už tu taky jednou bylo. Moc to nezafungovalo, ale má to věrohodný základ.

3. Slovo lidé má v podání ČSSD jiný význam, než „všichni homo sapiens“.

Jo, tady bude zakopanej modrej pták. Sociální demokrati používají zvláštní jazyk. Jak známo, jazyk je jen otázka definic. V němčině je der Kunde zákazník, v Čechách pod tím všichni hledají něco jiného. Sociální demokraté mluví svou řečí a my jim nerozumíme. Evropa pro lidi znamená v překladu Evropa pro vohnouty. Taková správná socialistická Evropa, kde se všechno hezky přerozděluje tak dlouho, až nikdo nemá nic. Ale tahle Evropa bude navíc ještě hlavně pro vohnouty, takže tam zbyde místo i pro pár tisíc zmrdů. Ale pro slušný homo sapiens tam místo není.

Takže prosím slušné a myslící homo sapiens, aby ignorovali KSČSSD a pana Vachtu také. Klidně i víckrát.


11.6.2004 D-FENS
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
245x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:08
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!