EU volby: Motoristova uphill battle - zpět na článek

komentářů 246

Přidat komentář
 1. Kurvajs, to by bylo aby se Pan domácí do EP nedostal.

  1. Nedostane. Je nás málo. Jak zpívá Tomáš, teplá voda teče, plyn dává jasný plamen, proč zaobírat hlavu starostmi, co bolí. Jedno z největších svinstev EU je, že většina buzerací se schválí s platností za několik let. Nejprve mají všichni všechno, když se termín přiblíží, je najednou se vším pozdě.

   Kam jsme to zase vlezli.

   1. Lenin měl pravdu: Kapitalisté nám prodají provaz na kterém je oběsíme.

    1. Zatím to vypadá tak že se věšíme my sami a kapitalista si mne ruce jak ty jeho provazy jdou na odbyt.

   2. Jihocech Honza:
    Nedostane, je vás málo.

    Hodně mi vadí, že vinou ouřadů mám auto neprovozní, ale solit prachy musím.
    To dřív nebylo.

    Taky musím koukat, jak rostou stavby nesmyslů jako kruhové objezdy, pseudocykloostezky, apod. a nemůžu nic dělat.

    Se zvůlí ouřadů nehnu, ale musím jen držet hubu a krok…

    1. Problém je, že vždycky naserou jen malou část. Kdo z těch milionů motoristů má nepojízdné auto, za které musí platit. Stejně jako se zbraněmi. Co má co mít slušný držitel zbraní útočnou pušku? Co má co mít slušný člověk zbraň jako takovou? Co má slušný člověk co kouřit v restauraci, atd, atd.

  2. Kdyby se pan domácí vetřel do SPD coby gun/car specialist (kterýžto šikmookému moravákovi ve straně citelně chybí) a dali by ho do 10. místa na kandidátce, tak úplně v klidu.
   Podle mě SPD docela zaboduje ve volbách. Pokud ne, tak aspoň budeme vědět jak se tam sčítají hlasy (viz známý Stalinův výrok).

 2. Jsem unavenej a je mi vedro(prave jsem vypil litr horkyho caje xD) takze jsem to necetl, jenom proletel. Proto se vymezim vuci uvodu. Je mi jedno, kdo lobbuje za normy a jiny picoviny. Prosazuje to EU? Prosazuje. EU ma pravomoce a mi je jedno, proc tak cini, mi sere, ze tak cini.

 3. V současné době probíhá i bitva mezi STK-mafiemi a malými autoservisy o decentralizaci a zjednodušení pravidel STK a emisních kontrol. Myslím, že i na tohle by se měla zaměřit pozornost široké veřejnosti.

  https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/219411000100518/obsah/697065-chystane-novinky-kolem-stk-a-mereni-emisi

  1. Dobré informace nejen k tomuto tématu nabízí třeba na fejsbúčku komunita fcd.eu – https://www.facebook.com/fcdservisy/.

 4. Upřímně řečeno, trochu se v článku ztrácím.
  „Je potřeba veřejnosti nanutit elektromobily, aby se rozložily náklady na jejich vývoj na co největší počet vyrobených kusů.“
  A co tedy bylo prvním impulsem k jejich vývoji?
  a) EU vymýšlí stále přísnější emisní limity, které nelze momentálně splnit jinak než za přispění elektromobilů?
  b) Nebo automobilky zainvestovaly do vývoje elektromobilů a prostřednictvím lobbistů prosazují takové emisní limity, aby to ospravedlnilo odklon od (levnějších) spalovacích motorů a výrobci dostali investované zpět?

  1. A neni to jedno, kdyz oboji prosazuje EU?

   Mimochodem, bod B mi nedava smysl, protoze mimo Evropu budou elektromobily bez dotaci v prdeli, timhle krokem by se automobilky zavrely v EU.

    1. Tesla krachuje od sveho zalozeni, ja bych tomu moc neveril. Skonci to tak, ze se tam nasadi jako reditel urednik a vlada to udrzi pri zivote, protoze se do toho nalilo moc penez. IMO ani Trump to nezarizne(ale u Obamy bych si byl jistejsi)

    2. Tak rychle nakupujte Tesly, budou to sběratelské kousky.

 5. Nevěděl jsem koho, třeba Charamzová zbraně Ok ale chlívek ze kterýho leze pro mne špatný. Takže to panu domácímu nasypem ganze Familie und každej, kdo se mne zeptá a nebude vědít… Kdyby tam náhodou do toho Brusele doběh se svým kýblem písku, budu mít opravdu radost, tak proč to nezkusit.

  1. taky o tom uvažuju.

 6. Obávám se, že není strana / kandidát, který by cokoliv zmohl v boji s touto hydrou. Logicky jsem tedy přemýšlel, jak jim do toho hodit vidle. Ve volbách do EP prakticky nemožno. A ačkoliv pevně věřím odhodlání pana domácího, i kdyby se dostali, EP je příliš nabobtnalý a zatuhlý, přičemž jeho síla ve struktuře rozhodování je tak malá, že stejně nebude nic poznat. Snad kromě několika veselých titulků.

  Asi nezbývá čekat, než se EU zadusí vlastní vahou a rozsype samospádem, a do té doby se chystat na přežití v přijatelném modu.

  1. moje řeč, i kdyby jich bylo 100, furt to bude málo

 7. Rozumím tomu správně, že článek vyvrací mýtus, že za přechod od demokracie v korporativistickou postdemokracii může EU argumentem, že EU je tvořena korporacemi, které jsou odpovědné za přechod od demokracie ke korporativistické postdemokracii?

 8. snad jen jedna připomínka ke kandidatuře: všiml jsem si, že D-Fens si před časem začal přidávat ke jménu „Dopravní expert“. V mých očích ho to splachuje do stejného potrubí s Humlem, Vomáčkou a podobnými dobroději.
  Automaticky mi naskakuje budoucí scénář přerodu rozumně uvažujícího člověka, kterého dopravní expertování neživí v „experta na plný úvazek“, který dostává do korýtka za projevenou aktivitu a když mu dojdou ty střízlivé aktivity, sáhne po čemkoli, co mu udrží přísun…

  On totiž i ten Huml byl před mnoha lety velice rozumně a střízlivě argumentující policajt (jo, nechce se věřit, ale kdo ho pamatuje 15-20 let zpět…)

  1. Huml byl vždycky píčus už od chvíle, kdy se poprvé objevil na veřejnosti.

  2. Za každýho takovýho, kterej je ochoten se v politice angažovat, byste měl jít zapálit svíčku. Všichni toho nakecaj a když se mají zapojit, tak skutek utek. Dfens je čestná výjimka.

 9. Zajimave myslenkove posuny D-Fensi, EU je v necem tentokrat skoro nevinne, coz je od vas skutecne neocekavane konstatovani. Nebo prinejmensim neni EU vinna primarne, ale protoze tam svoje zajmy si V EU lobuji zli kapitaiste ze zlych tovaten na zla auta. A delaji to proto, ze jejich nove auta uz nebudou tak zle a je potreba je take prodat. Je tohle obzaloba kapitalismu? A nabijeni tech hodnych aut bude pro nektere problem, kdyz nebudete dostatecne lestit kliky. To je take jeste kapitalismus? Asi prihodim par panelu na strechu a koupim si kogeneracni jednotku na plyn. Nebo myslite, ze bude stacit jako zaloha nejaka ta elektrocentrala, pro dny, kdy budu zlobit a budu mit nabijeci ban? ;-) Ten boj muze proti muzi bude tezky, kdyz zhloupla verejnost je uz davno predmasirovana do spravneho formatu.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!