Enjoy the decline!

Featured Image

Líbí se vám letošní zima? Těšili jste se na ty oteplené zimy, které nepůjdou rozeznat od jara a podzimu, jak je slibovali globální oteplenci? Zahodili jste zimní bundu? Mám špatnou zprávu. Plán v oteplování za tuto europětiletku bude nesplněn.

Počasí nerespektuje globální oteplování a dělá si co chce. Místo aby se inspirovalo teplým prostředím na ministerstvu dopravy, chystá nám každý den mimořádnou dávku sněhu, chladu a soli.

Z globálního oteplování se pomalu stala globální klimatická změna. Hlavní a jediné heslo „vědeckého“ bádání klimatologů je „hide the decline„. Dělají všechno proto, aby zamaskovali, že se prostě neotepluje podle plánu. I pro nás nevědecké křupany je těžké uvěřit na teplo, když se nám sype sníh na hlavu, auta se smýkají po namrzlých silnicích, nožičky studí a kalendář se přibližuje k velikonocům. To už vyžaduje mít značnou dávku fanatismu nebo alespoň Duškovu tužku. Proto oteplenci raději mlčí a šifrují si osobní složky v Outlooku, aby se jim nestalo totéž co jejich kolegům podvodníkům v UK.

Zelené náboženství již dosáhlo svého vrcholu a nyní se proměňuje v sektu, která se uspokojuje svými čím dál zmatenějšími manipulacemi s čísly, opět a znova potvrzujícími nevyhnutelnost konečné teplé apokalypsy. Trochu to připomíná konce jiného socialistického projektu, totiž Třetí říše. Kromě finančně zainteresovaných a mentálně zaostalých jedinců voteplení už nikdo nebere vážně. Osobně s velkým úspěchem používám antialarmistický sarkasmus při vítání hostů v práci jako prolamovač ledů. Delegaci z automobilky General Motors, která stačila řádně prochladnout již cestou z parkoviště, jsem uvítal „do české reality globálního oteplování. Vězte, že bude líp. Za padesát let se planeta oteplí o dva stupně!“. Pánové se po sobě podívali, odhodili masku povinného soucitu s bohyní Gayou a začali se chovat přirozeně. Následně jsme se několik minut vyžívali v pošlapávání pokřiveného mýtu a urážení padlých světců nového náboženství, taky to odsral dalajláma a jako bonus jsme zařadili  děkování Odumbovi, že je tak dumb a sype do GM prachy daňových poplatníků určené na nové zelené technologie. Pak jsme jen tak mimochodem v uvolněné a přátelské atmosféře probrali to, co nás spojuje – například hustě zelený osmiválec do V, který vypadá jak čtyři harleye vedle sebe.

Bylo to také nápadné na předávání Oscarů. Zatímco loni byla celá událost vyplněna zeleným a levicovým aktivismem, letos se projevil očistný proces, i když pravda nějaké skvrny tam ještě zbyly.

Jak informovala média o počasí před třemi roky, uprostřed neobvykle mírné zimy? Z dnešního pohledu se jednalo pouze o jahodové dny bohyně Gayi, protože poté následovaly zimy zcela normální, nebo lehce podnormální, jako například ta letošní. Oteplenci byli ale z mírné zimy tak nadšeni, že ji vydávali za příznak blížící se teplé apokalypsy. Předkládali různé scénáře, které bez uzardění přičítaly příjemné teploty bezvýhradně blížící se globální klimatické katastrofě:

Respekt 8.1.2007: … geolog a klimatolog Václav Cílek je z letošní teplé zimy neklidný. Chápe ji jako doklad toho, že změna klimatu není proces, který nás čeká, ale ve kterém už jsme. „Ono je to skoro už klišé, ale musíme si zvykat, že výkyvů, jako je extrémně tuhá zima loni a˙jarní počasí letos, bude přibývat. A˙povodně nebudou jednou za čtyřicet, ale za osm let.“

Pan otpl. Cílek byl neklidný, ale nakonec se z krizového vývoje poučil a svůj názor na periodicitu výkyvů počasí již přehodnotil. Naplánoval to teď takto: Třicet let bude zima a pak se prudce oteplí. Vědecké vysvětlení tohoto fenoménu je:

„Jsme v hodně teplém světě, kdy působí protichůdný studený mechanismus. Výsledkem tohoto vztahu je kolísání teplot,“ uvedl Cílek. Tím nepřímo potvrdil slova odboráře Duška. Vzato do důsledku, projevem globálního oteplování je globální ochlazování.

Být Cílkem, nezahrával bych si, protože Český rozhlas odvysílal dne 2.2.2007 tuto šifrovanou zprávu všem moronům na otepleném území:

„Teplota na Zemi se může do konce století zvýšit až o 6,4 stupně a hladina oceánů stoupnout až o 58 centimetrů. Uvádí to zpráva odborníků z Mezivládního panelu pro změny klimatu (IPCC), která byla zveřejněna v Paříži.“

S novými tabletkami Ultra torpedo forte se váš penis prodlouží až o dva palce…

Pozor, pane Cílku! S IPCC se nežertuje. Když IPCC řekne, že bude teplo, pak v Praze budou nejméně dvě tepla. Novou vědeckou zásadou budiž předpovídat zkázy tak daleko dopředu, aby bylo spolehlivě a rezervou zajištěno, že se jí příslušný doomsayer nedožije, aby mu to potom nějaký zlomyslný pravičák nemohl omlátit o ústa.

Časopis Instikt citoval 11.1.2007 otpl. Radima Tolasze z Českého hydrometeorologického ústavu.

 „Je spočítáno, že za posledních sto let se globální teplota na Zemi zvedla o 0,9 stupně. A zamyslete se nad tím, co se stalo s počasím za posledních deset let ve střední Evropě. Jeden rok povodeň, druhý rok sucho. Jeden rok tuhá zima, další rok žádná zima. Nedá se pochybovat o tom, že za to může právě globální oteplování.“ Dále spekuluje redaktor: „Je jisté, že teplota na Zemi dále poroste. Odborníci předpovídají, že do konce jednadvacátého století se globálně zvýší o dva až šest stupňů, tedy nejméně dvakrát víc, než tomu bylo za posledních sto let. „

Copak to asi je globální teplota? Sledujte neskutečný počet vět s neurčitým podmětem: „je spočítáno“, „s počasím se stalo“, „nedá se pochybovat“, „je jisté“. Zřejmě nějaký příspěvek do soutěže českých novinářů o největší spekulaci. Článek pokračuje:

„Může za to člověk? Jak to bude s počasím dál? Na tom, že trend oteplování bude pokračovat, se odborníci na počasí shodnou. „

Šalamounsky se 21.02.2007 vyjádřil pro deník Právo prominentní šarlatán otpl. Pretel.

Dotaz deníku : A můžeme v budoucnu můžeme očekávat teplé zimy?
„Ano, můžeme,“ řekl  Jan Pretel, klimatolog Českého hydrometeorologického ústavu v Praze.

Proti Pretelově odpovědi nelze nic namítat. Bude v Jerevanu maso? Ano, putovní výstava Maso zavítá na podzim i do Jerevanu.

Tak tedy hovořili přední čeští voteplenci před třemi roky.

Musím se přiznat, že už se mi letošní nepočasí nelíbí. Začal jsem dělat to, co dělám málokdy – sledovat předpověď počasí. A tak jsem se včera dozvěděl, že příští týden přijde výraznější oteplení. Wow. Že už by ty sračky skončily? Nene. Vědci, odborníci, meteorologové a klimatologové dnes změnili názor. Žádné oteplení prý nebude. Nic. Kláda bude. Na voteplení si prý mám počkat.

 
Otázka by mohla znít – jak si nám vůbec mohou dovolit kázat o změně klimatu a s přesností na desetinu °C odhadovat teploty za padesát let lidé, kteří nedisponují přiměřeným prediktivním aparátem k tomu, aby spolehlivě odhadli, jak teplo bude za týden? Úspěšnost každé předpovědi, potažmo extrapolace přece klesá s tím, jak vzdálená budoucnost se extrapoluje.

Globální voteplení je prostě rozbité. Snad ho zelený eurokomunisti nespraví. Enjoy the decline.


11.03.2010 D-FENS

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
228x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:59
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!