Eco-movie-fest

Featured Image

Film je oblíbený propagandistický nástroj. Kromě Hollywoodu mělo své filmové průkopníky také nacistické Německo, stalinské Rusko, kastovní Indie, a komunistická Čína.

Že z posledních jmenovaných zemí neznáte ani jeden film neznamená, že tam žádné filmy nevznikly. Spíš právě naopak. Uvědomělí komunisté, stejně jako uvědomělí nacisté a uvědomělí fašisté a uvědomělí hinduisté a budhisté – ti všichni vyprodukovali možná až milióny kratších či delších filmů. Filmů, jejichž kvalita je pochybná, neb se snaží šroubovat divákům ideologické šrouby do hlavy.

Během posledních dvaceti let pomalu vyplavaly informace o skutečném nebezpečí pro přežití lidstva na Zemi. S čím dál tím větší jistotou docházíme k přesvědčení, že lidstvo nezahubí kapitalisté, jak by se někdo mohl právem domnívat. Ani Indové a Pakistánci, a dokonce ani Židé. Sice stále existuje možnost, že lidstvo na Zemi zahubí Rusové, ale vzhledem k tomu že topím plynem nechám tuto možnost otevřenou jiným. Podstatné je pouze jedno. Přestože zatím ještě nevíme „kdo“ lidstvo zahubí – už zcela jistě víme „jak“ lidstvo na planetě Zemi zahyne.

Lidstvo zahubí ekologická katastrofa!

Jedním z mála průkopníků této pokrokové myšlenky je velký teplý Al – Gore (poznámka překladatele: gore = krevní sraženina, strup, hnus, trojúhelníkový kus něčeho, rána po průniku bejčího rohu do živého masa). Al se proslavil filmem „Nepohodlná pravda“, ve kterém za pomoci grafického softwaru od Adobe vykreslil zkázu lidstva následovně: Lidé budou jezdit auty tak dlouho, dokud neohřejí atmosféru planety o několik stupňů. S tím jak se oteplí roztají ledovce na severním a na jižním pólu. Až roztají ledovce, hladina světových oceánů se zvedne o několik desítek metrů. To způsobí ztrátu zemědělské půdy, a také sem tam nějaké to zemětřesení a sopečnou činnost. V konečném důsledku přijde obrovský megahurikán, který smete vše živé z povrchu zemského. Nikdo nepřežije.

Myšlenky teplého Ala zaznamenaly velký ohlas v pokrokovém filmovém průmyslu. Ohlas tak velký, že se mnozí filmaři této myšlenky chytili, a po vzoru prvních apoštolů začali hlásit zprávu o konci světa mezi lidmi. Od premiéry „Nepohodlné pravdy“ již uběhl nějaký ten rok, a tak je možná na čase zhodnotit, nakolik se filmařům podařilo informovat pracující lid o pochmurné budoucnosti lidstva. V následujícím textu je obsažen krátký a neúplný seznam filmů, které šíří pokrokové myšlenky mezi proletariát. Pokud nesouhlasíte s myšlenkou, že lidstvo zahyne během ekologické katastrofy, máte jedinou politicky korektní možnost: Všechny zde jmenované filmy si koupíte, a každý shlédnete minimálně desetkrát. Povinně. Snad má vaše zaostalá mysl ještě šanci pochopit skutečné souvislosti naší existence na planetě Zemi, k tomu nám dopomáhej Marx.

„Battle for Terra“ je animovaný film pro malé děti, zasazený do daleké budoucnosti. Lidstvo svým neuvědomělým přístupem zlikvidovalo planetu Zemi, a tak se zbytky lidí vydaly vesmírnou lodí hledat planetu novou. Po dlouhých staletích v kosmu lidé nachází planetu jménem Terra (latinsky „Země“). Avšak Terra je obydlená mimozemskou rasou, která vyznává hodnoty ekologicky udržitelného rozvoje. Lidem se jejich staletá vesmírná loď pomalu rozpadá, a tak se rozhodnou že obyvatelstvo Terry prostě vyhladí, protože jinde ve vesmíru už jim pšenice neporoste. Naštěstí se mezi lidmi na vesmírné lodi objeví jeden hrdina, kterému dojde, že lidé přece nemůžou jen tak vyhlazovat obyvatelstvo cizí planety. Hrdina lidem překazí (rozměj „zradí“) plány na ekologickou likvidaci Terry a všech mimozemšťanů, a tak nakonec všechno dobře dopadne. Hrdina při svém hrdinství hrdinně umře. Poselství filmu je jasné: „Lidé, když už jste si svojí planetu zlikvidovali, tak nelikvidujte cizí planety! Je to neslušné!“

„Final Fantasy VII – Advent Children“ je taktéž animovaný film pro děti, tentokráte z japonské provenience. Příběh je zasazen do daleké budoucnosti. Lidstvo objevilo způsob, jak měnit „energii života“ v energii elektrickou, a tak se lidem dostal do ruky nevyčerpatelný zdroj energie. Ovšem nebyli by to lidi, kdyby tuto nevyčerpatelnou energii nevyužili ve válce. Bohužel si ale vojáci v boji nasáli životní energii samotné matičky Země, což Gáju s prominutím „nasralo“, a tak se matička Země rozhodla, že lidstvo zničí. Celý film se odehrává v post-apokalyptickém světě po protiútoku Gáji proti nezbedným lidem. Ve světě, kde už jaksi není žádná naděje. Naštěstí se ale najde několik šikovných Japonců, kteří věří v dobro. Podaří se jim zahubit síly zla, takže se matička Země na konci filmu nad lidmi slituje a obnoví déšť. Film vrcholí záběry na hrdiny, jak se po letech opět myjí v čisté vodě.

„The Day the Earth Stood Still“ je pro změnu film hraný. Do New Yorku přiletí mimozemšťan Neo aka. Keanu Reeves se špatnou zprávou lidem – cituji: „Pokud nepřežije Země, vy zahynete s ní. Pokud zahynete, Země přežije.“ Celý film je potom vyprávěním o tom, jak jsou lidé proti všemocným mimozemšťanům bezmocní, a jak se mimozemšťané chystají zahubit celé lidstvo, protože je v sázce celá planeta Země, která prý nepatří lidem, ale mimozemšťanům. Nakonec si to ale Neo rozmyslí, a lidstvo nevyhubí. Díky Neo!

„Wall-E“ je opět film animovaný. Příběh je zasazen do daleké budoucnosti. Lidstvo zničilo podmínky k životu na zemském povrchu, a tak se zbytky lidí přestěhovaly na orbitální stanici kroužící kolem planety. A tak zatímco lidé žili dlouhá staletí na oběžné dráze, jediná živá věc na zemském povrchu byl robot popelář jménem Wall E, jenž strávil staletí tříděním odpadu, co na Zemi po lidech zbyl. Wall E se potom zamiluje do robota průzkumníka jménem Eve, seslaného z orbitální stanice na průzkum povrchu planety. Robomilenci Wall E a Eve potom přivedou zdegenerované lidi z orbitální stanice zpátky na Zemi. Nakonec všechno dobře dopadne, protože se lidé zařeknou, že nezopakují chyby svých předků, a planetu Zemi už nebudou ničit.

A na závěr můj nejoblíbenější:

„Star Trek“ je rozsáhlé dílo stovek lidí okupující televizní obrazovky a stříbrná plátna již bez mála padesát let. Slovem „Star Trek“ lze označit celou ideologii obsaženou v desítkách seriálů, komixů, a filmů. Star Trek má svá pravidla, svoje rasy a národy, svoje ideologie, svoje planety, svou historii, svoje mimozemské jazyky, a také – a to především – svoje milióny fanoušků. Pokud nejste se Star trekem důkladně seznámeni, vězte, že Startrekáři hledí na historii lidstva odněkud z roku 2500 našeho letopočtu. Také vás zajímá, co se stane v příštích pěti staletích?

Na počátku dvacátého prvního století vypukne globální termonukleární válka, která zredukuje počty lidí na minimum. V postapokalyptickém světě budou živořit izolované skupinky lidí. Naštěstí se kdesi v bývalých USA narodí vědec, který vynalezne warpový nadsvětelný pohon. Vědec se nechá vystřelit v balistické mezikontinentální raketě do kosmu, a tam jako první člověk v historii překoná rychlost světla. Warpové stopy po tomto úspěchu lidské vědy si všimnou vyspělí Vulkáni z planety Vulkán, vzdálené 16 světelných let od Země. Vulkáni sice považují lidstvo za blbce, ale když už lidé vlastní warpový pohon, je třeba s nimi počítat v galaktické federaci spojených vesmírných národů.

Galaktická federace spojených národů by byla utopií jako z pohádky, kdyby nebylo těch zatracených klingonů a romulanů, kteří odmítaji do federace vstoupit. A o tom celý startrek je – o rozšiřování federace národů ve vesmíru. Občas se při tom vraždí, občas vypukne válka, ale asi nejdůležitější je, že se kapitán James Kirk (církev), a kapitán Jean Luc Picard (podle jména severní Francouz) nikdy nemýlí. NIKDY! Myslet si, že se kapitáni vesmírných lodí hvězdné federace někdy zmýlí je trestuhodné, protože ve startreku má každý führer vždycky pravdu. VŽDYCKY!

Proto Star Trek zaznamenává největší úspěchy u malých dětí.

A proto jsem sledoval první minuty nového filmu Star Trek s hrůzou ve vočích.

Všichni kdo se zajímají anebo zajímali o Star Trek ví, že kapitán James T. Kirk, narozený v roce 2228 n.l., byl blázen do technologií dvacátého století. James měl rád americké „muscle cars“, a i z koltu si občas vystřelil. Nejednou jsem byl svědkem filmové scény, při které se James snažil vysvětlit vyspělým Vulkánům, co na té špinavé řvoucí předpotopní technologii (autech) vlastně vidí. Kapitán vesmírné lodi Enterprise James T. Kirk měl rád auta – to bývala absolutní konstanta startrekovské ideologie od prvopočátků.

Bylo tomu tak do roku 2009, kdy byl natočen film Star Trek, o kterém je nyní řeč. Začínám věřit, že se nebesa pohnula, protože hned po úvodních titulcích tohoto filmu uvidíte mladého pubertálního Jamese Kirka, jak nevlastnímu otci ukradne nablýskanou benzínovou Korvetu ze šedesátých let dvacátého století, rozjede se s ní směrem k útesu, a zlikviduje jí pádem ze srázu. Celý film potom popisuje boj hvězdné federace proti romulanské důlní a těžební vesmírné lodi z budoucnosti, která létá z planety na planetu a každou planetu kam přiletí – zničí.

Závěrem:

Zprávu jsem přijal a pochopil. Auta jsou špatná, a proto milé děti nepočítejte s auty ve své budoucnosti. Jednak auta nejsou „cool“ a proto ničí planetu, ale navíc vy, milé děti, taky budete ničit planetu, takže by asi bylo nejlepší, kdybyste se vůbec nenarodily.

Zpráva hollywoodu dnešním dětem je jasná: Lidstvo umí jenom ničit a demolovat.

Pokud tohle vaše děti nechápou, neztrácejte naději!

Ekologové ještě neřekli své poslední slovo.


23.11.2009 8-P

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
60x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:59
D-FENS © 2017