Dva roky se starou medvědicí (Mercedes CLK 200) - zpět na článek

komentářů 11

 1. Díky za článek o zajímavém autě, dobře se to četlo.

  Jsem teď v podobné situaci, stávající přibližovadlo dosluhuje a pomalu se dívám po něčem jiném. Podmínky jsou následující:
  1) benzín, 6-8 válců.
  2) kupé nebo sedan nebo kombi. Nechci SUV, cabrio apod.
  3) automatická převodovka, automatická klimatizace.
  4) cena 200-250 tisíc.
  5) nebráním se ani autu 20-30 let starému, podmínkou jsou snadno dostupné náhradní díly.

  Prosím o tipy na zajímavé modely. Rámcovou představu mám, ale třeba jsem nějaké zajímavé auto přehlédl.

  1. Co takhle Lexus SC430? Je to asi nezničitelné, extrémně spolehlivé auto. Velmi pohodlné na dlouhé dálniční přesuny. Ta 4.3 V8 je asi nejlepší motor (určitě nejspolehlivější), který kdy Toyota vyrobila. Náhradní díly na tohle auto nejsou potřeba :-) To myslím naprosto vážně. Mám už ho v ČR asi 12 let (i když v posledních letech s ním zas až tak moc nejezdím, do ČR se dostanu na pár týdnů v roce). Za tu dobu se kromě senzorů TPMS nerozbilo nic. A tohle auto má ještě jednu výhodu. Senzory TPMS se dají v systému vyřadit jednou drátovou propojkou.

   1. Díky za tip. Zařazeno do užšího výběru společně s LS430.

  2. Zhruba stejnou sadou filtru mi prave ted proslo e91 325i. Zatim je v procesu dovozu, tak nemuzu rict, jak moc dobry ci spatny vyber to byl…

 2. Ale jo – dobrej článek. Máte ode mě za 1. Nicméně jsem rád za Váš „coming out“ CLK W209 již opravdu nemá kouzlo W208. Dvěstědevítka je zženštilá, více ojebaná (téměř na všem) a mezi skalními MB fan nemá prakticky žádné jméno. Oproti tomu W208čky jsou nyní dost na vzestupu, obzvláště v jediných správných motorizacích – 320 V6 a 430 V8.. Dvěstědevítce se však nedá k dobru upřít jedna věc a tou je kompletní absence B sloupku. Tím to však bohužel končí.

 3. Vaše auto se mi velmi líbí a recenze se příjemně četla. Fajn kombinace kultivovaného písemného projevu a nefalšovaného nadšení. Poněkud křečovitě působí jen ono neustálé vymezovani se vůči naftovým motorům a zejména TDI. Před lety to možná působilo i vtipně, ale postupem času se z toho stal určitý sebeparodický umělecký prvek, trademark autorů místní komunity.

  A auto je fakt z hlediska motoru poddimenzované a zasloužilo by si minimálně šestiválec. Takhle spíše klame tělem. Z nuly na 100 za 9 s, to byla u této kategorie vozidel slabá hodnota před 10 lety, nemluvě o dnešní době. I obyčejná Mazda MX3 1.8 z počátku 90. let měla lepší dynamiku.

 4. Mame Cecka z roku 2004, taky z Italie a taky od nejake hrabenky, a taky netopi. Rikam si jestli to neni nahodou zpusobene tou Italii, ze tam treba sabotuji topeni?

 5. Po delší době opravdu dobrá recenze, jasná 1.

 6. Jak si na trhu ojetin stojí Mercedes-Benz CL 500 (C215)? Stojí za úvahu?

  1. Asi nejde položit dotaz jak si stojí na trhu.. Cenově dobře, pohybují se od zhruba 150ti tis do nějakých 800tis.. Chápete ten rozdíl? To auto stálo ve své době přes 3 míle a to jste se musel s příplatkama ještě krotit. C215 je kurva dobré auto, má respekt i dneska a ve své době to byly možná jedny z nejvybavenějších a nejdramatičtějších aut planety. Dnes je považován za perličku srazů a jejich majitelé budí obdiv – né proto, že našli v kapse dvě kila na jeho koupi, ale proto, že ho umějí udržovat. C215 je v podstatě složitější než jaderná elektrárna, je tam tolik elektroniky, že když se to začne sypat, tak Vám (a to nepřeháním) na jeho údržbu nebude stačit ani měsíční plat manažera Čezu.
   V tom voze je navíc vše násobené dvěmi, cokoliv řešíte – měníte 2x. Čili jinými slovy – C215 je skvělé auto, oblíbené mezi MB fans, je nádherné, kurevsky dramatické, je to auto pro pravé chlapy s obrovskejma koulema, i dnes po X letech od výroby pokud někde jede/stojí ve Vašem městě – věřte že to je jedno z nejvybavenějších aut široko daleko (ať jste kdekoliv), budí obrovskou pozornost – kupé dlouhé přes 5,5 metru………… Ale jak začne být něco špatně, nebudou Vám stačit né částky v desetitisících, ale ani částky ve statisících.

   1. Ale zase nepřehánějte, ty vaše cifry jsou nadsazené. To auto má na délku skoro přesně 5 m (bez několika mm), nikoliv „přes 5,5 metru“. A sice souhlasím s tím, že opravy snadno přesáhnou rámec desetitisíců, ale aby nestačily statisíce, to nevím, co by se tomu autu muselo stát? Trošku střízlivě, prosím.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017