Dr. Stefano Scoglio: Asymptomaticita a neplatnost testu na COVID-19 - zpět na článek

komentářů 91

Přidat komentář
 1. https://www.ilgazzettinovesuviano.com/2020/06/28/stefano-scoglio-non-ce-stata-nessuna-pandemia-il-numero-dei-decessi-e-assolutamente-normale/

  „Počet úmrtí v centrálnom období krízy do roku 2020 je absolútne normálny, absolútne priemerný, a preto nedošlo k pandémii,“ píše doktor Stefano Scoglio , ktorý bol už kandidátom na Nobelovu cenu za medicínu v r. rok 2018.

  Vyššie uvedené tvrdenie podporuje štúdia a analýza údajov ISTAT, ktoré lekár podrobne argumentoval a zverejnil na svojich oficiálnych kanáloch.
  =======================

  Článok nevhodný pre odmietačov faktov. Plukovník Primula poskytuje vzrušujúcejšie fakty, ktoré ovčanom dajú dôkaz, ako ich vláda moc miluje a chráni.

 2. Dfens klesl pod další laťku a přetiskuje 1:1 italské hoaxy, jako bychom neměli třeba vlastní Dr. Sona Pekova, candidate of Zeman prize 2020…

 3. z tlače :
  Do dvou dnů omezíme v Česku sociální styky, ekonomika pojede, řekli ministři

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/lockdown-karantena-koronavirus-covid-havlicek-schillerova.A201011_122205_domaci_jech

  Povedané po slovensky : Makať BUDETE , trtkať NEBUDETE !
  A nakoľko je stanné právo, tak také zatrtkanie spojené so „socialním stykem“ , môže byť aj posledné v živote.

  1. Preco bysme trkali ked s nami vyjebava system. To snad staci.

 4. Ak sa nejakému náhubkofilovi zdá tunajšia atmosféra moc protiNáhubková, nech si zájde pookriať na web :
  http://www.novarepublika.cz/2020/10/stepan-kotrba-11.html

  Tam koronaBojovník stepan kotrba predvádza, ako sa vysporiadať s odmietačmi náhubkov.

 5. Divne je, ze Dr. Stefano Scoglio zminuje zrovna ty Kochovy postulaty – coz jsou pravidla z 19 stoleti, uz davno prekonana (vznikla pred objevenim viru, prionu a dalsich). Je to poplatne znalostem tehdejsi doby. Samotny Koch vedel, ze jeho postulaty nepokryvaji vsechny infekcni nemoci!
  Dneska je to nahrazeno Fredricks/Relman postulaty, ty pokryvaji i viry. Ale i tak nepokryvaji nektere speciality typu priony.
  Nejuniverzalnejsoi jsou dneska Bradford Hillovy kriteria.

  V DNA analyzach jsem laik, ale to doktorovo prirovnani, ze ne nemozne najit usek RNA viru mezi hromadami dalsich viry, bateri a lidskych bunek ze sliznice je taky celkem divne. Hledani sekvence je jako hladat konktetni vetu v mori textu. Jenze neni vubec problem na jit treba vetu „Dr. Stefano Scoglio pise divne.“ mezi miliardami jinych vet, klidne ze vsech knih z narodni knihovny – pomoci pocitace je to trivialita. Takze otazka zni, zda ona metoda umi najit nekolik kokretnich sekvenci mezi hromadou jinych, nebo neumi.
  A vzhledem k tomu, ze DNA analyzu zname uz dlouho, tak predpokladam, ze to je mozne – jinak by prece nefungovalo ani usvedceni pachatele dle jeho DNA – i vzorek z mista cinu je znecisten bakteriemi, viry a dalsim bordelem a presto v tom v laboratori nejak dokazi najit lidskou DNA konkretniho jedince.

  Dale doktor tvrdi, ze covid neni pandemie, pac se prumerna umrtnost moc nezvedla (krome 2 statu) … to zni sice hezky, ale ….. pandemie neni dana poctem mrtvych! Je to definovano jen mnozstvym nazkazenych a po kolika kontinentech se nakaza rozsriri behem celkem kratkeho casove obdobi. Jestli na nakaza dela lidem nudli u nosu, nebo jen nejakou vyrazku po tele, nebo zabiji je zcela irelevantni. To je slovnikova definice, divne, ze ji pan doktor nezna.

  A posledni problem, dle euro statistik celkovy pocet mrtvych v EU (ne na Covod, na vsechno) jasne zvysen na jare necim. Mozna je to vliv noseni rousek, premnozenim mravencu, nebo cimkoliv jinym, ale rozhodne ty cisla nezapadaji do prumeru – ani za celou EU, a uz vubec ne v nejvice postizenych zemich, vcetbe Italie.
  https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps
  Jasne, muze to byt schvalne zkreslena(vymyslena) statistika ….. ale to muze byt i statistika ISTAT. Ovsem, kdyz si tu ISAT statistiku (tyka se jen Italie) vyhledate …. tak je tam ta spicka taky. Tvrzeni doktora je tedy lzive, pokud to tedy vubec tvrdil on sam – viz treba tohle PDF https://ec.europa.eu/eurostat/cros/system/files/covid_daily_death_ricciato_v2.pdf

  1. Nalim27: hezky ses chytil. To je totiž zprzněná nová definice pandemie, ze které bylo účelově vymazáno právě klíčové kritérium počtu smrtí.

   Původní definice pandemie dle WHO do května 2009:

   „An influenza pandemic occurs when a new influenza virus appears against which the humanpopulation has no immunity, resulting in epidemics worldwide with enormous numbers of deathsand illness

   Nová účelová redefinice pandemie dle WHO:

   „A disease epidemic occurs when there are more cases of that disease than normal. A pandemic is aworldwide epidemic of a disease.“

   Změna přišla proto, aby WHO začala bít na poplach že je nutné nakoupit vakcíny proti prasečí chřipce 2009 – ano, ty samé neslavné vakcíny jako Pandermix, které pak způsobovaly neurolepsii a paralýzu a které musely být zlikvidovány protože předpokládaná strašlivá pandemie se nekonala.

   WHO byla tehdy vysloveně vyšetřována EU a dalšími orgány pro důvodné podezření, že její klíčové členové jsou na výplatní pásce farmaceutických koncernů a účelově změnila definici „pandemie“ proto, aby bylo možné bezdůvodně vyhlásit pandemii kdykoli se WHO zachce aby farmakoncerny dostaly zaručený odbyt vakcín…

   1. Nasel jsem si aktualni definici na wikipedii (ne na strankach WHO), nepatral jsem po historickych zmenach definice. Ono totiz i defice se casto meni, viz treba jestli je Pluto planeta nebo ne.
    Vzhledem k tomu, ze resime aktualni clanek (z tohoto roku) tak koukam po aktualni definici.

    Nicmene Ottuv slovnik naucny z roku 1894:
    Epidémie jest časté vyskytování se téhož onemocnění mezi obyvatelstvem některého většího nebo menšího territoria. E. mohou vystupovati endémicky, t. j. jsouce vázány na jisté ohraničené území, anebo postupují s místa na místo, ohromné množství lidí zachvacujíce. Jestliže území, v němž e. se vyvinula, jest velmi veliké, mluví se o pandémiích. Kolik případů téže nemoci jest třeba ku vzniku e. a jak velkou čtverečnou rozlohu musí míti území e-mií postižené, aby se mohlo říci, že běží o pandémii, nelze určitě číslem stanoviti, rovněž jako není možno udati, kolik stromů musí míti les……
    https://cs.wikisource.org/wiki/Ott%C5%AFv_slovn%C3%ADk_nau%C4%8Dn%C3%BD/Epid%C3%A9mie

    Predpokladam, ze WHO na Ottuv slovnik vliv nemelo a jaksi tam v 19 stoleti nabylo ani slovo o mortalite.

    1. Pozor ale, stary Ottuv slovnik v papirove forme nema, takze klidne WHO, Soros, Babis atd. mohli zmenit ten online text a vydavat ho za puvodni. Nemate nekdo stary slovnik, ci nejakou encyklopedii v papirove podobe?

     Vite nedelam si srandu, ale snazim si ruzna tvrzeni overovat.

     Zaroven tim nerikam, ze WHO definici nemenila, treba menila. Mne ale nezajima WHO, ale slovnikova definice nejakeho terminu.

    2. Nalim: klasická argumentace. Jenže dochází ti ten drobný detail, že ze tvé/“aktuální“ definice „pandemie“ automaticky vyplývá, že každoročně zažíváme STRAŠLIVOU PANDEMII SEZÓNNÍ RÝMIČKY?

     Protože díky globalizaci a cestám se jeden a ten samý kmen slaboučké rýmičky, která ubližuje svým nositelům jen častým smrkáním, rozšířil do mnoha zemí a na obrovské množství případů, takže 100% splňuje „modernizovanou“ definici pandemie která ignoruje závažnost následků nemoci.

     To je právě ten zásadní zlom, který provedla WHO: když takto upravila definici, úplně normální stav, který se 100 let opakuje každoročně, se nově mávnutím kouzelného proutku stal „pandemií“, stavem nebezpečí který ve veškeré legislativě světa umožňuje zavádět dalekosáhlá opatření.

     1. Pokud bakterie/viry zpusobujici rymu nejsou na sliznici u kazdeho porad a jen necekaji cekaji na priznive podnimky (oslabeni imunitniho systemu, nizzsi teplota), jako treba herpes-virus, tak nemam zadny problem s epidemii ci pandemii rymy.
      Jen nechapu, proc pisete slovo straslivou? Ryma prece strasliva neni.

      Jen reaguji na to, ze doktor tvrdi, ze covid pandemie neni, pac moc nezabiji, ja si myslim dle definice toho slova opak (a to i definice 130 let stare), pac definice, co jsem narychlo nasel umrti neresi.
      A myslim si, ze doktor skoro Nobelova formatu by se mel vyjadrovat presne a pouzivat zavedene terminy spravne.

      1. „Pandemie“ není z podstaty věci neutrální termín, nýbrž označení pro krizi.

       Pokud se normál začne nazývat pandemií, znamená to nastolení „věčné krize“. Se všemi důsledky z toho plynoucími, neboť politické maximum zní: „nikdy nepromrhejte dobrou krizi – umožní vám prosadit to, co by jinak bylo nemyslitelné“.

  2. No au! :D

  3. Nalim27 : „pandemie neni dana poctem mrtvych! Je to definovano jen mnozstvym nazkazenych a po kolika kontinentech se nakaza rozsriri behem celkem kratkeho casove obdobi. Jestli na nakaza dela lidem nudli u nosu, nebo jen nejakou vyrazku po tele, nebo zabiji je zcela irelevantni. “

   Ano, toto je tá ZMRŠENÁ definícia. Nakoľko KAŽDÝ človek má celý život tisíce vírusov v tele , tak podľa tejto „pokrokovej“ definície je NAKAZENÝ CELÝ SVET až do jeho zániku.

   1. Kdyz byla definice zmrsena uz v 19 stoleti, jaka je tedy ta jedina spravna definice a z jakeho roku (nebo aspon stoleti) pochazi?

   2. Definice mluvi o nakaze populace. Proto viry a bakterie, ktere ma v sobe a na sobe kazdy clovek se nestavaji pandemickymi. Bud je to neco noveho (HIV, SARS, Covid), nebo neco cylickeho (napr. chripka) a navic to musi splnovat tu podminku prudkeho nakazovani populace.

  4. Zvýšený počet mrtvých může být způsoben i opatřeními (staří lidé najednou v izolaci bez procházek jsou v depresi, leží na posteli místo aby se hýbali, různé ty odložené operace a vyšetření)
   a panikou (jako ten člověk co se bál jít k zubaři a zemřel na zánět zubu).

   Nedá se (bez lepších dat, které asi už nejsou a nebudou k dispozici) jednoznačně říci kolik z těch „mrtvých navíc“ umřelo na covid, kolik na paniku a opatření a kolik z jiných nesouvisejících příčin.

   1. To mate naprosto pravdu, ze mnozstvi mrtvych navysuji i ta opatreni samotna. Na druhou stranu v nekterych pripadech zase umrtnost snizuji – treba na smrtelne nehody pri prechazeni ulic, kdyz na ulicich chodi mene lidi a i doprava je mene husta. A take klesa umrtnost z ostatnich kapenkovych infekci, treba u te klasicke chripky.

    Ale jak rikate, to tezko nekdo presne vycisli, takova cisla nejsou presne k dispozici. Jen budou existovat nejake odhady, s obrovskou chybou.

 6. Z článku, cituji: „Autor se dlouhodobě zdržuje v Itálii a článek přeložil pro náš web…“ a dodávám:“a jmenuje se Google Translator.“ I když, ten by těch „drobných stylistických odchylek“ udělal možná méně.

 7. Z článku, cituji:“…realita je taková, že virus SARS-Cov2 nikdy nebyl izolován a testován.“
  Prostého vidláka zákonitě napadne (mimo jiné) otázka: Nebyl-li virus nikdy izolován a testován, jak lze zjistit, že byl uměle vyroben?

  1. To by stavělo na hlavu všechno, co kdy řekla či napsala např. Dr. Peková.
   No není to krása, taková názorová pestrost? Akorát bych řekl, že právě nejsme v situaci, že si ji můžeme dovolit.

 8. Děkuji za přeložení článku.

  Vzhledem k tomu jak se různí nařízení vlády a jak je to všechno chaotické, se domnívám, že to je opravdu jen fejk. Možná je to nějaká silnější chřipka kterou dostávám každej rok v období Mikuláše, na kterou dostanu antibiotika, týden se válím v posteli, protože jinak nevím co je to dovolená. A něco se tím sleduje.

  Nevěřím už ničemu, nevěřím Merklové, nevěřím migráčkům, nevěřím Zemanovi, Babišovi ani Kalouskovi ani Pekaorvé ani volbám. Že by přes klesající víru vyhrála volby KDU-ČSL, to je prostě píčovina. Někdo tady tahá za nitky a až nebudu moci jít a dýchat, tak nastane u mě volný pád a vezmu někoho sebou, sousedy, úředníky bude mi to jedno, budu jak Breivik a budu chtít vzít co nejvíc lidí sebou. Planeta je přemnožena a když se snažíte vyřešit jakýkoliv problém, vždycky dojdete do bodu že za všechno může člověk. Odstrantě člověka a planeta se ozdraví sama.

  1. No jo, něco podobného říkal již kdysi dávno jistý Josif Visarionovič: „Není člověk, není problém“, ale pak sám taky nějak blbě skončil. Asi byl“problémem“ pro někoho jiného.

   1. Prý se v podstatě zabil sám. Dostal mrtvici či co, nebyl schopen si zavolat pomoc a ostatní se prý báli rušit.. , ale jak to bylo opravdu..

 9. Tento blog by měl být místem, kde se vyměňují informace, né pravdy pravdoucí a kde by se mělo diskutovat lidsky a ne jako hovada. Když něčemu nerozumím nebo mě nezajímá, tak o tom jednoduše nemluvím a neztrapňuju se za každou cenu.

  Jsme v této pseudopandemii už osm měsíců a i nevzdělanec, který ale má zájem se informovat a pochopit, dnes by neměl s tímto článkem velký problém. Jsem si vědom toho, že článek je sice napsán pro širokou veřejnost, ale bohužel ne úplně pro každého. Určitě je třeba mít minimum znalostí, přečíst si ho alespoň dvakrát a některá slova, kterým se nerozumí je třeba si vyhledat na webu.
  Žádný učený z nebe nespadl.

  Článek chtěl upozornit především na dvě věci – virus Sars-Cov-2 nebyl nikdy izolován (a kdo je jiného mínění, ať to dokáže) a na neplatnost testu, který nebyl nikdy nikým ověřen, jestli funguje. Takže pandemie založená na čem? Jedna paní v TV řvala, že…

  @zrg1
  AUTOR CLANKU VUBEC NEVI, ZE ELITY HRAJOU ZASE NA OBA DVA TABORY.
  Autor článku to ví velice dobře.

  NEJAKY OTITUL NOBELOVKONOSIC, KVULI KTEREHO MAM KECNOUT NA ZADEK.
  To nebylo účelem a nikdo tě o to neprosil.

  PROTOZE JSOU LOGICKYMI POSTULATY, BUDEME MNOZIT VIRY V KULTIVAČNÍM KAPALNÉM MÉDIU ? MIMO ZIVE BUNKY ?
  Kde jsi o tom četl?

  ZA ME TYPICKY HOAX, DEZINFORMACE, CURAKOVINA, NEJSPIS Z NEJAKEHO RADOBYKONSPIRACNIHO PLATKU
  ???

  CLANEK PRO DEBILY BEZ MOZKU ONLY.
  ??? :) :)

  @Trosku
  ČLÁNEK JE SRAČKA A AUTOR POTŘEBUJE NESTRESOVÉ PROSTŘEDÍ.
  Řekl tutolog a génius. Podle toho, jak mluvíš, soudím, že jsi studoval na Oxfordu.

  @deja vu
  DFENS KLESL POD DALŠÍ LAŤKU A PŘETISKUJE 1:1 ITALSKÉ HOAXY
  Další takový! Dokaž mi, že to je ten tvůj hoax. Jsem si jist, že jsi nepochopil, o čem se v článku píše.
  Když už někdo chce kritizovat, tak by měl argumentovat. A jakákoli kritika by měla být konstruktivní a ne jen kritizovat, abych pošpinil a ukázal, jaký jsem ignorant.

  @Pathy
  ŠKODA TOHO IDEOLOGICKÉHO ÚVODU S TRUMPOM, TEN TO TROCHU ZHADZUJE
  Je mi líto, že to tak na tebe zapůsobilo, ale Trump a následující volby, ať se nám to líbí nebo ne, je středem všeho.

  @ktosicelkominy
  PARAZIT NESMIE USMRTIŤ HOSTITEĽA, INAK USMRTÍ SEBA
  To platí pro viry, ale ne pro bakterie.
  Rozdíl ve velikosti mezi bakterií a virem je asi takový, jaký je mezi celým fotbalovým stadionem a míčem, se kterým se na něm hraje.
  Ve středu buňky (nucleo) je DNA a tam se virus potřebuje dostat, aby se mohl replikovat. Čím silnější máme imunitní systém (zhruba 70-80% je ve střevech, tzv. střevní mikrobiota a tvoří ho asi 2 kg bakterií, virů všeho druhu a všemožných parazitů), tím více máme odolnější naše buňky (i bakterie) a tím hůře se virus dostává dovnitř.
  Naše DNA je z drtivé většiny „uděláno“ viry, tzv. ancestrální viry. To jsou všechny ty viry, se kterými od počátku člověk přišel do styku a ty jsou zakodované v našem DNA.
  Virus je neživý organizmus (neorganizmus), je to informace a jeho jedinný úkolem je se replikovat a informovat jakýkoli biologický organismus, se kterým příjde do kontaktu, o změnách v prostředí. Nebýt virů, neexistoval by život.
  Na těle a v těle máme na každou molekulu 10 bakterií, na každou bakterii máme 1000 virů což znamená, že na každou molekulu máme 10 000 virů.
  Na souši na jednom metru čtverečném je zhruba 800 milionů virů, v mořích a oceánech je jich 10 na třicátou (jednička a 30 nul k tomu).
  Je známo více než 200 chřipkových virů a pak existují další jako paramyxoviry a další.
  Existují stovky a stovky bakterií, které přináší chřipku. Jak vidíš, jsme ponořeni do virů a bakterií.

  @monday
  JINAK GOOGLE, KTERÝ NORMÁLNĚ VÍ VŠECHNO
  Takové prohlášení bych čekal od malého dítěte, protože neví, jak fungují věci. Google neví nic a dá ti jen to, co uzná za vhodné. A pak slovo cenzura ti nic neříká?

  NA SLOVA STEFANO SCOGLIO A NOBEL PRIZE VYHODÍ PŘEKVAPIVĚ MÁLO VÝSLEDKŮ
  Každý stát má svůj web a ve svém jazyce.
  Čistě z matematického hlediska – jestliže ČR má 10 milionů obyvatel, Itálie 60, Německo 80, tak na webu v Itálii bude teoreticky 6 krát a v Německu 8 krát vice informací, než u nás.
  V angličtině je úplně všechno.
  Co se týče slova STEFANO SCOGLIO, tak na italském webu jsem došel na desátou stánku, pak jsem toho nechal, a nic jiného než výsledky o STEFANO SCOGLIO tam nebylo.
  Co se týče českého webu tak je velice slabý, je v něm velice málo informací.

  PAN DOKTOR VYDUMAL PŘÍPRAVEK S PŘILÉHAVÝM NÁZVEM KLAMAX COŽ JE ZÁZRAČNÝ POTRAVINOVÝ DOPLNĚK ZPOMALUJÍCÍ STÁRNUTÍ, PŘIČEMŽ POPIS JEHO ZÁZRAČNÝCH ÚČINKŮ JE STEJNĚ BARVITÝ JAKO POPIS ÚČINKŮ KOSMODISKU NA PÁTEŘ VŠECH DŮCHODCŮ
  Touto hláškou jsi asi chtěl naznačit, že název KLAMAX bude mít něco společného s klamáním.
  Když už člověk nemá argumenty, tak se snaží jít do osobního a nějakým způsobem toho druhého pošpinit. To je typické u debunkrů.
  Tento „zázračný“ doplněk se prodává již od roku 1998. Je vytvořen z mikrořasy, která pochází z jezera Klamath, proto název KLAMAX.
  Mikrořasa tvořená bakteriemi pochází z jezera Klamath v Oregonu. Průměrná hloubka jezera je 4,5 m. Je to jedno z nejčisčích jezer na světě. Tato mikrořasa obsahuje 73 minerálů, je nejbohatší živou potravou co se týče minerálů a stopových prvků v organické a biologicky dostupné formě na planetě. Je to vitamino-minerální doplněk.
  Žádné zázraky, jen chemie a biologie.

  1. kent :

   “ @ktosicelkominy
   PARAZIT NESMIE USMRTIŤ HOSTITEĽA, INAK USMRTÍ SEBA
   To platí pro viry, ale ne pro bakterie. “

   – V princípe to platí pre AKÉKOĽVEK parazity. Nie absolutne 100-percentne, ale svojim vývojom parazit zistí, že pre svoje prežitie potrebuje ŽIVEHO hostiteľa. Parazit, ktorý zabíja, ničí svoje životné prostredie.
   A najmudrejší paraziti poskytujú hostiteľovi navyše výhody – symbiotický vzťah

   1. Paraziti potřebují živého hostitele, ale jsou i paraziti co ho vyžerou do mrtě (například Chordodes formosanus) – a až po smrti hostitele z něj vylezou a kladou vejce aby se dál rozmnožili.

   2. Bakterie může přežít i velice dlouho bez hostitele, virus ne.
    Virus nic jiného, než že přenáší informaci nedělá. Když vypukne nemoc, tak je to reakce organismu na něj.
    Parazit je obecný pojem a v těle jich máme celé colonie, miliardy miliard všeho druhu a všichni s námi žijí v symbioze, bez nich bychom nefungovali.
    Ale v momentě, kdy náš organismus vyjde z rovnováhy (nemoc, špatná strava, špatné životní prostředí atd.), dojde k dysbioze a všechno to, co s námi žije jen v symbioze nebo nám dokonce pomáhá, nám začne škodit. To samé se děje i u rostlin. Neexistují moudří nebo hloupí paraziti, to platí jen o lidech. Paraziti dělají jen to, co jim příroda určila.
    Virus bych nenazval parazitem, protože jednak je neorganismem a pak nežije na úkor něčeho/někoho.
    Ekonomika přírody je jedna jediná – smrt a je jedno čí. Vše musí jednou umřít, aby mohl nastat nový život.

    1. Virus ale zije/nezije (asi je nejlepe rici existuje) na ukor neceho – a to na ukor napadane bunky. Napadena bunka presnate plnit svou beznou funkci a zacne vyrabet tisice kopii daneho viru. A nakonec ji to tak vysili, ze umre, nebo ji zabiji mechanismy bunecne imunity (a bunka spacha sebevrazdu) nebo ji zabije imunitni system.

  2. kent: zatim sem žíl v možná mylným přesvědčení že web je enom jeden. Jak se teda přepnu na italské web?

   1. @vltava
    stačí zadat třeba STEFANO SCOGLIO site:it

   2. Jistě, máš pravdu, v podstatě web je jenom jeden. Nebudu ti vykládat nesmysly jak to přesně funguje, protože to sám nevím.
    Jisté je, že minimálně musíš mít nainstalovaný jako primární jazyk italštinu nebo němčinu nebo češtinu atd. Tím pádem výsledky vyhledávání pomocí browseru budou jen v tom jazyce.
    Třeba Wikipedie. Je jasné, že o tom samém argumentu na té české nejen že najdeš text v češtině, ale i obsah bude jiný než na té anglické třeba.
    Každý stát se zajímá o svoje servery na svojem území, to samé platí i o pobočkách Googlu, jestli jsou virtuální nebo fyzické. Víc o tom nevím.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!