Dotační závisláci

Featured Image

Tento článek bude hlavně přenosu zásad Evropské unie do běžného života, který je někdy vidět méně, někdy více, ale především se děje.

Dotační vychcánci ve středních Čechách to neměli snadné. Rozhodli se, že by jim stát, tedy v podstatě vy, byste jim mohli přispět na kotel na vytápění. V socialismu se pořád na něco stojí fronty a dělají se pořadníky. U středočeského hatemanství ve Zborovské ulici tedy začali bivakovat dotační vychcandírové chtiví tzv. kotlíkových dotací. Počasí jim nepřálo, vzhledem ke globálnímu oteplování byla celý týden zima jak v ruským filmu a ty dva kritické dny úplně největší. Doufejme alespoň, že je nakonec zahřeje nejen teplo z dotovaného kotle, ale i vědomí, že jej nemuseli hradit v plné výši jako my ostatní, kteří si svoje bytové (dopravní, kulturní…) potřeby hradíme sami a ani s rukou v nočníku by nás nenapadlo, že by to za nás měl dělat někdo jiný.

Jeden z přítomných celkem výstižně celou situaci popsal pro web aktuálně.cz:

„Před čtyřiceti lety jsem stál v Chomutově s kamarádem frontu na wartburga. Čekali jsme tam dva dny. To bylo to samé,“

„Seděli jsme tady venku na lavičkách, na sedačkách, na rybářských sesličkách, zabaleni v dekách, někteří ve spacácích. A tak jsme to nějak probděli,“ líčil muž s francouzskými holemi, kterého zanedlouho čeká operace páteře.

Největší dojem na mně udělala reportáž Českého rozhlasu, kde popisovali, že si dotační vychcanci mezi sebou zakrátko vytvořili pořadník. V dalším levelu vznikl neoficiální systém pořadových čísel, za která se údajně platilo 15.000 Kč. Průměrný příspěvek na kotel činil 40.000 Kč. To v lidu vyvolalo pobouření.

Já nevím, čemu se diví.

Tohle je přece EU v její samotné podstatě. Kdo mám zájem o dotace z těch jejich zlodějských strukturálních a operačních fondů nebo jak se to ten program na společenskou korupci jmenuje, musí postupovat úplně stejně. Jako první musí předložit projekt. Nějak stranou je mu dáno najevo, že projekt musí zpracovat firma, která již má se zpracováním projektů „zkušenosti“, protože projekt „zpracuje kvalitně“ a šance na úspěch se tak „zásadně zvýší“. Tyhle firmy jsou skrytý byznys poslanců a europoslanců, případně dalších „dojičů socialismu“. Od okamžiku, kdy EU občanům v nějaké zemi sebere peníze, aby je zase někde jinde jiným občanům rozdala a dělala si u toho propagandu, že „pomáhá každý den“, se ty peníze rozkrádají a na místo určení jich dorazí jen část, a to vůbec nezmiňuji charakter toho záměru, které tyto korupční peníze nakonec podpoří. Takže výsledek je takový, že třetinu rozkradou ještě dřív, než z toho vznikne nějaká zbytečná cyklostezka nebo relaxační centrum. Ti uvědoměli mužové, co si tam postavili stoleček a dealovali jakási čísla, nejsou žádní zavrženíhodní spekulanti, ale uvědoměli občané, kteří přenesli zavedené a osvědčené pořádky EU do podmínek každodenní praxe a názorně ukázali občanům, jak funguje superstát, do kterého se sami uvrtali. Není ani pravda, že by jim prodávali za 15 litrů nějaké papírky, oni prostě za ty peníze prováděli management jejich projektů a zpracovávali k nim dokumentaci.

Není také bez zajímavosti se podívat na politickou příslušnost zodpovědných osob, které občanům tento zoufalý ponižující špektákl připravili:

  • Náměstek hejtmana pro životní prostředí: Semerád  – ČSSD
  • Krajská hatewoman: Pokorná-Jermanová – ANO
  • Ministr životního prostředí: Brabec – ANO

Zejména na mě udělal dojem postoj Jermanové, která za zjevně nezvládnutou akci začala veřejně kritizovat svoje vlastní úředníky a pokusila se to všechno hodit na jakéhosi Michalíka, že ten za to všechno může. Totálně směšné.

Její podřízený Semerád se taky vycajchnoval, když prohlásil:

 „Rozdáváme tady 40 000 korun. Jak to máme jinak udělat?“

Bude to skutečný profesionál.

V chování a vystupování zmr. Jermanové lze vysledovat jistý motiv společný pro většinu politiků z ANOfertu, a to sice absolutní odmítání zodpovědnosti za fungování svěřené oblasti podle hesla „já to tady jenom vedu“. Jestli to takhle funguje v Penamu, Kosteleckých uzeninách, Olmě a dalších firmách z Burešova holdingu, tak se nelze divit, že to chutná jak to chutná.

Docela by mě zajímalo, jak celý proces vnímají vohnouti, kteří tam stáli. Jestli jim třeba došlo, jak zoufalá je jejich situace a jak si s nimi vytírá úřednictvo prdel. Že jsou něco jako dotační závisláci a rukojmí neschopnosti a arogance úředníků. Kolik z nich si asi v poslední době třeba koupilo staré auto, ze kterého se platila tzv. ekodaň. Asi jich nebylo docela málo, protože podle fotek v médiích to nebyli žádní zavodáři, ale úplně obyčejní lidé, jako výše citovaný důchodce, a ti si většinou EURO-6c vozidla za půl mega výše nekupují. Pokud si nějaké to starší auto koupili a zaplatili, pak by měli vědět, že z této ekodaně se financují zvyjebený projekty jako je tenhle. Stát jim tedy dal pokutu, že nemají prachy na drahé nové auto a pak některým z nich jako milostivě tyhle prachy vrací, když jim přispěje pár švestek na kotel. Fakt se chcete na něčem podobném podílet?

Dál by mně zajímalo, jestli těm vohnoutům vůbec došlo, že se rozdávají virtuální peníze ještě z jiného důvodu. K získání dotace musejí totiž splnit podmínky projektu a pravděpodobně to povede k tomu, že si budou muset koupit a zaplatit něco, co vlastně vůbec nechtějí a pokud by nepřistoupili na podmínky dotací, tak by si to kupovat nemuseli. Tohle je ještě daleko markantnější u jiného zlodějského dotačního projektu, totiž Zelené úsporám. Ta slouží hlavně jako funding zelených energetických poradců a vystavitelů zbytečných posudků.

Tohle snad už musí vnímat každý, komu někde před úřadem při čekání na almužnu od všemocných úředníků nenamrznul mozek. Totiž k čemu tyhle jejich dotační programy slouží. Je to úplně stejný, jako když dealeři sem tam prodají pár dávek novým klientům levněji a bez zisku. Cílem je pěstovat závislost.

V této souvislosti se hodí připomenout poměrně nedávný průzkum, který se zjevně nepovedlo dostatečně zfalšovat a kde se ve výčtu vnímaných pozitiv na druhém místě objevily dotace a finanční podpora. Jako pozitivum je zavnímalo 45% respondentů, hned po možnosti svobodně cestovat, se kterou ovšem EU nemá vůbec nic společného a tak se vlastně umístila hned na místě prvním. Byla to pro mě jedna z nejlepších zpráv tohoto roku, protože umožňuje spočítat, kdy nejpozději se uskuteční Czexit. Česká republika se postupně bude transformovat do pozice čistého dárce a někdy v roce 2022 dojde k obratu salda. Jelikož přístup elektorátu je spekulativní a například pouze 6% z oslovených oceňuje kulturní rozmanitost (ostatní multikulturní aspekty si povedou zhruba stejně), vezme s obratem salda za své také podpora unie, která tak konečně uhnije, pokud to tedy nezvládne jinou cestou dříve. K nečemu je tedy ta dotační závislost nakonec dobrá.

 


23.04.2017 D-FENS

12345 (306x hodnoceno, průměr: 1,12 z 5)
18 390x přečteno
Updatováno: 23.4.2017 — 21:58
D-FENS © 2017