Dopravní uzávěra v Dubu nad Moravou – správní řízení, první zkušenosti, battle won, level rookie - zpět na článek

Počet komentářů: 75

  1. Tohle se snazim vysvetlit memu okoli. Proc se s nimi dohaduju, misto abych zaplatit na miste a mel klid. Ted rok jezdim na okres a jestli si pry myslim, ze boj s aparatem muzu vyhrat, jsem naivni.
    Za ty 3.000,- (nepocitam straveny cas a naklady s tim) mi to rozhodne stoji. V jednani o prestupku mi jde vicemene o hovno, ale je to skvela (a zaroven odrazujici) priprava na budouci jednani, ktera me mohou cekat. Predstava, ze se pri nejakem skutecne dulezitem jednani s uradem pristupuje stejnym stylem – mam te ksindle na na haku, pockej si na vyjadreni, mam svy terminy – tak spanembohem.
    Moje spravko skoro urcite prohraju, ale za ty prachy jsem si koupil neocenitelne zkusenosti.

    1. To je taky jediné, co si z toho člověk může odnést. Jinak je to vždy prohra, k výhře dochází jen velmi výjimečně.
      Nejdřív ho obtěžují opice někde v noci, nervy, ztráta času. Pak válka dopisů, termínů. Spousta hodin studia, čtení, psaní, povídání. A nakonec člověk dosáhne toho, že stát řekne „no, asi jste nic neudělal, tak teď můžete jít“. Na tom žádná výhra není.
      A myslet si, že tím něco změním, je taky naivní. Ti policajti to dělají za vaše peníze. Ten úředník to dělá za vaše peníze. Jakákoli právní pomoc, kterou si vezmete, to dělá za vaše peníze. Vy jim tím „bojem“ dáváte důvod existence. To pro ně je to výhra.

      1. Přesně! Základem úspěšného odporu je bestii nechat vyhladovět. Tedy dělat si po svém (samo neškodit druhým), ale nedat příčinu ke krmení.

      2. Jak se to vezme. Konkrétně u přestupků v dopravě soudím, že úřednická a strážnická místa jsou závislá na vybraných pokutách, respektive velikost týmu parazitů je závislá na tom, jak si na sebe „vydělají“. To nejhorší, co se jim může stát je, že lidé přestanou páchat přestupky nebo že každé pětikilo vypáčí až v odvolání. Jedna věc je serverem rozesílat automaticky fotky z radarů a úplně jiný sport je každý takový přestupek nechat projít kolečkem příkaz-odpor-jednání-vypořádání námitek-rozhodnutí-odvolání. Na to prostě nemůžou mít kapacitu a počet lemplů, co to jsou ochotni dělat má taky nějaký strop.

        1. Naopak. Pakliže se budou využívat ve velkém triky s advokátem, právem nevypovídat nebo právem na spravedlivý proces, pak mi věřte, že vznikne společenská poptávka tyhle zmetky, co nejsou schopni převzít odpovědnost za svoje činy (to je ale rétorika, co?), pořádně sejmout. Budou se navyšovat rozpočty na víc a víc úředníků, vznikne třeba samostaný úřad, který to bude řešit… ta věc se přece pohání sama.
          No a není problém tahle práva zpoplatnit. Zdražit správní řízení alespoň na sto litrů. Nesouhlasil jste se dvěma stovkami za prošlou lékárničku? Ale pane, u správního to budete mít až za litr + sto litrů na náklady řízení.
          Celé to kolečko se dá nádherně zjednodušit. Už se to z velké části stalo – dneska přijde „pokuta“ na firmu, ta ji zaplatí a vám to strhne ze mzdy. Zkuste se cukat, dělat po firmě zbytečné problémy. Takhle to prostě chodí, tak se k tomu postav jako chlap a těch osm kil zaplať, tak jel jsi rychleji? Jel. Tak plať. Vždyť to není zase tolik.

          Chápu ten princip, taky se nedám zadarmo, už jenom kvůli egu. Ale abych se vyhnul pokutě za dva litry a nějaký bodík, investoval jsem tisíce korun a vyšší desítky hodiny času, nehledě na stres. Naposledy, když jsem měl 13 pokut za parkování, došel jsem se s úředníkem domluvit jako člověk, naznačil mu, že jestli se nedohodneme, bude to pro nás oba dlouhý a bolestivý boj, no a jak to najednou šlo. Zachoval jsem se jako vohnout, ale mám roční parkování v modré zóně za dva a půl litru plus hodinu jednání. Snažil jsem se minimalizovat škody… a jo, uvědomuju si, že jsem jim dal akorát motivaci pokračovat v téhle praxi. Ale nemám zájem bojovat o nějakou spravedlnost ve státě, kde si drtivá většina lidí představuje pravého chlapa tak, že převezme odpovědnost za svoje chování tím, že zaplatí pokutu, to fakt ne.

          1. Ale čím více se vzdalujeme právnímu státu, tím více lidí se probouzí. Tohle má taky vlastní motor.

            1. Jenže on má bohužel svým způsobem smutnou pravdu. Boj proti pokutám je samozřejmě záslužnej, všechna čest za každej zářez, ale pro systém v tomhle okamžiku už jsi sprostej podezřelej a v rámci vlastního budování má argument, že se vyhýbáš potrestání, protože jsi zákon „zjevně porušil“ a tím se postupně utahuje šroub směrem k ohýbání základních právních konstruktů, aby se „všichni podezřelí potrestali“. Následkem jsou různé improvmenty systému – protažení správní lhůty, sprdele, zpoplatnění cest, jak nezaplatit na místě a chstají se nové a nové. Třeba možnost odmítnutí zástupce, jak tu zmínil D-F.
              Krátkodobě je to záslužná činnost, ale dlouhodobě je to cesta do pekla, která se nám vymstí.
              Dlouhodobě je třeba ne ten systém útočit i „shora“. A tady těch cest je několik. Buď najdeš někoho, kdo z toho má prospěch a nasereš na něj občany, nebo ten systém přinutit co nejvíc občanů nasrat. Bez dostatečný občanský podpory to totiž nejde. A tady je ještě pořád dost občanů (nevylučuju, že jsou to úředníci a policajti osobně, protože to je třetina národa), který tvrděj, že nikdy nic neporušili a vše měli vždycky v pořádku a pro ty, co „porušují“ je třeba „citelný postih“.
              Oni to tak nějak částečně tuší. Třeba MP v našem prdelákově (klasicky vždy v květnu a vždy v listopadu) měří rychlost na silnici, co má na šířku 10 metrů, je 5 km rovná, z jedný strany je trať a z druhý chodník oddělený třema metrama zeleně. Nestala se tam nehoda od tý doby, co tam hloubkař prostřelil železniční sloup. No a když je dotyčný změřen, vezmou se mu doklady a pokud má bydliště „místní“, jsou mu doklady vráceny (jméno se „neofiko“ napíše někam na papír pro účely vydírání ze strany vedení města), jinak je přestupek „řešen“. Hint ,co s tím se asi nabízí.
              MP v přerově, kde je teď nějaká objížďka se zaměřuje na ty, kteří tu pokutu zaplatit musí: https://www.facebook.com/mpprerov/posts/639103523370683
              Člověk by řekl, že když kamiony do obce zajíždět nemají, tak by bylo fajn jim to říct před uzavírkou, takže tam by ta banda kreténů měla stát a kamiony, co zabloudí, včas odklonit, aby do obce nevjeli a ne je nechat do obce zajet a pak platit pokutu. Což je totéž, co řešil challenger. Tihle hrdinové to ale zjevně vidí jako to nejlepší, co mohou udělat.
              Za Městskou policii odpovídá starosta. Terminaci získaných prostředků může změnit jen PSP. Dokud se občané města nebudou ptát, tak to starosta tak nechá, protože pachy od nějakých anonymních přespolních se vždycky hoděj. A dokud ti stejní občané nevytvoří poptávku po tom, aby se změnila alokace vybraných prostředků pak se nic nezmění.
              Takže remcat v kuloáru je fajn, ale dokud nezvedneme prdel a nepůjdeme jim (všichni! bohužel D-F a pár věrnejch nestačí) po krku na všech úrovních, nestane se nic.

          2. Bejvals slušnej člověk, nějak tě to prostřední zkurvilo a netvrď mi, že ne.

            Takový kecy, jako že se na to zřídí nějakej úřad – ten systém je vod toho, že je výdělečnej různejm lokálním zmrdům. Na druhé straně stádní úřady vznikají jako tichá zalejzárna pro vysloužilý kádry a jejich podržtažky. Todle by neplnilo ani jedno.

            Navíc nikdo ani smykem nebude přemejšlet vo takové černé díře, dyž je v rozpočtu díra 500 miliard-bilion a nikdo neví, kde ty prachy sou.

            Lékárny už neprochází a co se týče nákladů za kilo, tak určitě.

            1. Jiste, ze me prostredi zmenilo, bylo to v tehdy v tech Dejvicich. Tehdy kratce pred tim jednanim jsem si udelal poradek v prioritach. A protoze to tehdy dopadlo skvele, minimalni nasledky s minimalnim usilim, nazor mi zustava.
              Soucasne prostredi na to vliv nema.

              Podivej se na toho Majka. Je to mamrd a asi i podvodnik, to ted neresme. Ale z tohohle vyjebavani se systemem si udelal peknou zivnost. To se za vitezstvi uz povazovat da. A tenhle nazor mam taky uz pres dva roky, nic noveho.

          3. bohuzel, je to co pises presny popis reality :(

          4. Nemam problem s tim jel jsi rychleji jel, ale proste problem je, ze casto si to proste stat/mesto vymysli.

      3. K tomuto mam taky skvelou zkusenost. Postavil sem auto na chodniku (v miste, kde na druhe strane silnice je parkovani na stejne sirokem chodniku povoleno prislusnou znackou, parkovani je tam dlouhodobe problem a o 100 metru dal je na chodniku po nove rekonstrukci mezi domy a sloupy verejneho osvetleni min mista, nez mezi autem a domem tam, kde jsem stal – tolik k materialnimu aspektu), za steracem mi pristal listecek, atd. Long story short, ke konecnemu rozhodnuti doslo nekdy po 3 letech, s tim, ze hned po podani prvniho odporu se snad 9 mesicu nic nedelo a pak tusim po projednani dukazu se dalsi rok nic nedelo. Ke spachani prestupku doslo nekdy mezi zavedenim sprdele a zavedenim 4 lete promlceci lhuty na ni. V odvolani jsem zminil mimojine i metodiku MVCR, ktera rika, ze na sprdel se ma vztahovat 2 roky promlceci doba, na coz mi odvolaci organ odpovedel, ze metodika MVCR pro ne neni zavazna, tak at si polibim prdel…

        1. No a jak to dopadlo, odvolačka a zastavení řízení?

          1. Soud dal (po tusim dalsich 9 mesicich) za pravdu spravnimu organu zpusobem, ktery si nemyslim, ze byl uplne relevantni k tomu, co jsem v odvolani napsal, ale vzhledem k tomu, ze dalsi instance by vyzadovala zapojeni pravnika (kasacni stiznost se tomu tusim rika?) sem se na to vykaslal a zaplatil, protoze uz me to nebavilo.

            1. Advokáta. To je chyba. Na KS je totiž taky čímdál větší sebranka debilů, poslední dobou je odtama slušnej rozsudek naprostá vzácnost, takže je to spíš jen nutná překážka na cestě k NSS.

              Pokud se dobře pamatuju, u všech provedení, jakmile další úkon (příkaz/zahájení řízení, rozhodnutí) učunili po víc jak roce, tak prostě promlčení, a pokud teda po doručení příkazu (=zahájení řízení) uplynulo k vydání rozhodnutí nějakejch á 22 měsíců, nemají to na co ukecat, to je naprosto evidentní.

    2. bohuzel problem je, ze nechapes ten zaklad, a to, ze kdyz by spolecnost nechtela aby statni a verejna moc fungovala tak, jak funguje, tak tak nefunguje :(

      je to strasne smutne, ale je to proste tak

      1. Ja to teda taky ignorovat nedokazu a furt to resim, ale prote bojuj se statem u statu, nebo mestem u mesta, nebo okresem u okresu. Jako podej statni policii trestni oznameni na statniho urednika. Proste je jasne jak to dopadne uz ve chvili kdy to davam.

  2. Kromě všech zlodějen je tohle zparchantění státu druhá nejhorší věc, kterou vyčítám burešovi. Netuším, jak to vyléčit. „Opozici“ je to jedno a navíc na to nemá. Deep State po česku.

    Když se bavím s lidmi z UK, je to jak z jiné planety. Skoro vše lze vyřídit vzdáleně, úředník slušný, platí „serve as main principle“. Vaše veličenstvo, proč jsme to zase jako vždy tak strašně posrali?????

    1. A na dokreslení něco o „chytré karanténě“ a o tom, jak za Bureše funguje tenhle stát: https://www.mppraha.cz/item/3939-koronavir-fatalni-stret-s-realitou

      Máte koronu? Označte se viditelným znakem a odeberte se na hřbitov. Budete to mít jednodušší.

      1. To pobaví. Městapo si stěžuje na aroganci úřadů…vlastní medicína asi nechutná.

        1. To je opravdu kolosální. Ti sráči ochutnali jen kousek z toho otrávenýho dortu, který upekli pro občany a můžou se posrat.

          1. přesně… najednou si připadali jako lidi a můžou se posrat….

      2. už ti asi sundali, hází mi to 404

          1. Sem si to proklikal, no to je teda tragikomedie. Už to, že si toho vůbec synáček kripla všiml, je abnormárlně těžkej průběh. A nejhorší, co se stalo, tak zůstal ležet v posteli.

            Za celou dobu další členové domácnosti, včetně rodičů kripla nebo kriplovy ženy, nemají nic, nikdo si ničeho nevšiml.

            Ó jaká to vražedná morová rána…škoda, že se neumírá na paniku, aspoň by to počty tady těch blbečků probralo.

            A jinak, mě už jenom sklínku, dobrá podívaná, ať se zmrdisystém zežere zevnitř jak rakovina.

          2. Evidentně to dostali befelem, podle Šustera je o to „požádal“ náměstek Hlubuček – https://www.novinky.cz/domaci/clanek/system-nefunguje-nakazenym-pribuznym-straznika-se-hygiena-stale-neozvala-kriticky-clanek-zmizel-z-webu-40332420

            A ejhle, kdo je radní, pověřený řízením pražské MP? https://www.praha.eu/public/16/d/be/1858165_1064835_Pusobnost_clenu_RHMP_2020_02.pdf

    2. jenyk: notakurčitě. A víte, že v tom slavném UK se „sloužícími úředníku“ sebrali chlapovi řidičák za to, že měl na své zahrádce ceduli „pozor radar měří“?

      Tzn. sebrali mu řidičák za něco, co absolutně nijak nesouviselo s řízením?

      Policie a soudnictví v UK jsou ještě horší aktivistický mor, než u nás. Ještě větší bezpráví a ještě větší nedotknutelnost, protože nějaký „formální a materiální aspekt“ tam nikdo neřeší. Buďte zatraceně rád za to, jaká je alespoň předepsaná teorie práva u nás.

      1. Tu zemi se snažím neidealizovat, současné nedám na JPP. Máte k tomuto případu nějaké bližší informace? Velký gůgl nepomohl.

        1. Prosim Anglii a anglicke pravo opravdu neidealizovat. tady clanek o chudakovi co dostal 3 roky za baterku kombinovanou s taserem. Nepomohlo mu ani sveceny prase. V baraku mu nasli par nozu a nuncaky a media ho vykreslila jako nejvetsi hrozbu od dob Hitlera.

          https://www.bbc.com/news/uk-england-stoke-staffordshire-49549065

        2. Byl to článek v Daily Telegraphu, který před pár lety odkazoval přímo DFENS nahoře v aktualitách.

          Dnes se dá dohledat jen tahle perverzita s tím přímo spojená:
          https://www.express.co.uk/life-style/cars/1118798/speed-trap-warning-obstructing-police-officer-fine-driving-law

          1. Toto nema s tvrdenim vyssie nic spolocne. A bohuzial sa to moze stat kdekolvek, v Cechach, na Slovensku aj v Ontariu. Aspon ze v Ontariu je viac-menej zakazane zabukarit, takze kto by upozornoval na zabukariaceho fizla a niekto ho za to buzeroval, ma sancu na sude to uhrat na upozornenie na porusenie zakona.

            1. Wildcat: však to píši, že to jsou odlišné věci. Spojuje je to, že hovoří o trestu za upozornění na zabukaření.
              Mnou odkazovaný článek hovoří o pokutě <=1000GBP a odnětí svobody, mnou popisovaný (ale dnes asi již nedohledatelný) případ hovořil o odnětí ŘP za tentýž "zločin".

            2. A v Čechách se to podle mně stát nemůže (ani na Moravě) – protože zabukaření má oficiálně plnit „dopravně-preventivní“ funkci, a upozorňovat na ně tím pádem nemůže být „mařením“ měření, neboť je v souladu s proklamovaným účelem.

              Důkaz: kdyby upozorňování na měření bylo trestné, nemohla by varování před radary vysílat rádia.

              Jó kdyby se oficiálně přiznalo, že účelem zabukaření je vybírat peníze, potom by to trestné bylo. Ale tak drzý systém není.

              1. Kym som este v cechach pravidelne jazdil, upozornovanie na fizlov bolo celkom urcite zakazane. Ze by sa zmenil zakon v prospech verejnosti?

                1. Blikani se delalo odjakziva a neslysel jsem, ze by za nej nekdo fakt dostal flastr. V soucasnosti to Waze resi velmi spolehlive, vcetne radaru, kamer u krizovatek, apod.

                2. Učitě nebylo. Ba naopak.
                  § 31 Výstražná znamení
                  (1) Je-li to nutné k odvrácení hrozícího nebezpečí, dává řidič zvukové výstražné znamení. Mimo obec může řidič dávat zvukové výstražné znamení i tehdy, je-li to nutné k upozornění řidiče předjížděného vozidla.
                  (2) Místo zvukového výstražného znamení smí řidič dávat světelné výstražné znamení krátkým přerušovaným rozsvícením dálkového světla nebo přepínáním potkávacích a dálkových světel; k upozornění řidiče předjížděného vozidla je smí dávat i v obci.

                  Pokud tedy vidím, že na silnici někdo zastavuje auta (byť při měření rychlosti, silniční kontrole apod.) je zcela evidentní, že hrozí nebezpečí protože je narušen provoz a na silnici může být nečekaná překážka, takže mám vlastně povinnost upozornit řidiče abych případné nebezpečí odvrátil, ta mimo obec mohu dokonce i troubit.

                  1. To je zaujimave, pretoze preblikavaniu a obrane proti postihu sa venoval aj pan domaci:
                    http://dfens-cz.com/fsm-problikej-je-problikej/

                    1. Wildcat: to protože pseudo-nelegální není akt varování před měřením, nýbrž blikání a houkání prostředek k tomu.

                      Kdyby spolujezdec vystrčil z okna velký transparent „pozor fízlové měří“, asi by to bylo de iure legální (resp. muselo by se vymyslet, kterak transparent ohrožoval bezpečnost silničního provozu, narušoval průjezdní profil, představoval veřejné ohrožení nebo falešn signalizoval odbočení vpravo).

                    2. Pokud ten transparent bude mit duhovej podkres, tak nikdo ani necekne.

                    3. Wildcat
                      3.8.2020 v 23:15

                      Hele, to že se ti snaží za něco fízl (zkurvenej) napálit pokutu ještě neznamená, že to je zakázaný (ostatně tebou odkázaný článek to jasně vysvětluje) respektive, že fízl (zkurvenej) jedná podle zákona.
                      Ostatně, fízli (zkurvený) jsou dle mýho nejčastější přestupci zákona, zvlášť ve službě.

                  2. A jak! V sobotu čuráci zas byli aktivní až byli radioaktivní, potkal sem tři a všechny tři zastavili buzerovaný přímo v jízdním pruhu, ať už na dálnici, nebo v zatáčce víceproudé komunikace se 70kou.

  3. V rozhodnutí je na jednom místě spz sice částečně zabílená ale na dalšim je stejně celá.

  4. Každá takováhle uzavírka musí být odsouhlasena místně příslušným silničním úřadem a vylepena zezadu na přenosných značkách (mám dojem, že u akutních uzavírek odsouhlasili, že to lze dodat zpětně, ale to by tady asi neprošlo). To jen tak na okraj, že si uzavírku starosta nemůže vycucat z prstu a případné chyby ve značení a informování se dají krásně využít…

    1. Papírově jistě ne. Soudruha starosta musí jménem obce zahájit správní řízení, které poté nabude právní moci. Problémem je, že toto je u soudruhů, co spolu mluví, jen formalita. Dle mého názoru neexistuje ospravedlnitelný důvod obec uzavírat na více jak 48 hodin jen kvůli ožíračce místních vohnoutů a pokud ano. pak musí materiálně platit pro všechny, tedy nelze povolit vjezd místním nebo autobusákům, neboť ti také ohrožují ožralce na zdraví tím, že vjedou.

      1. Já jsem z KH a tam se každoročně kvůli pouti uzavírá dost významná křižovatka a sousedící komunikace na asi týden, ale je pravda, že autobusy mají objížďku taky. Jen jsem tím chtěl upozornit na to, že mnohde jsou ty „uzavírky“ partyzánská akce, kdy se prostě rozházejí značky a spoléhá se na to, že o povolení uzavírky se řidiči nezajímají.

  5. Tak jasný WIN. Tady snad i těm PaChům bylo hned jasný, že bez příkazu na místě jsou nahraný. Ostatně proto se ani nekonalo jednání s tím policistou, co chtěl doklady.
    Olomouc má dost jiných správek, ve kterých to osolí bez nějakého boje. A tak se boj vede jen u větších přestupků (odmítačka, ovlivnění látkami).

    1. Jak WIN?
      Challenger akorát neprohrál. To je jediné, co to má společného s vítězstvím. Vyhrál by tehdy, kdyby k tomu vůbec nedošlo, nebo mu pěkně zacálovali náklady na celou akci.

      1. Slezte na zem! Challenger formální stránku naplnil s vědomím, že pokud ho chytnou, ukáže jim, že on se oholit nenechá. Šel strategicky cestou nejmenších ztrát a vyhrál. Jo, klidně si s nima mohl pohrát, ale výsledek by byl nejistý a ne každý má čas takhle blbnout. Třeba chtěl své časové zdroje směřovat na vydělávání peněz, věnování se rodině, nebo prostě jen k šukání. Generál taky může nařídit zteč pěchotou, kde ztráty budou v desetitisících mužů, ale raději to nechá rozsekat artilerií a pak to obejde. Ono poslat do mlejnku na maso 200k můžů jen proto, že se pak v knihách o té bitvě bude psát jako o největším vítězství je píčovina.

  6. A co nějaké to trestní oznámení na starostu za takovou uzavírku, případně policii? Zneužití pravomoci jak vyšité ne? A hezky zpětně vracet pokuty a udělat obci PR v médiích.

    1. Trestní oznámení? To je k smíchu. Starosta požádal silniční úřad a tem mu ve správním řízení vyhověl. Neformální vztahy soudruhů jsou presumovány jen z prasáckého výsledku správního řízení, které nesplňuje elementární pravidla rovnosti před zákonem a slušnosti. Ostatně ten, kdo by pravomoc zneužil, je silniční úřad nikoli starosta.
      V případě formálního naplnění trestného činu „zneužití“ je ještě potřeba dokazovat zavinění, tedy že silniční úřad chtěl udělat past na řidiče a ti tam jakože vjedou a opicie od nich vybere pokutičku se slevou. Jinak jak budete prokazovat škodu? Jel jsem kolem Dubu a ti hajzlové mi zavřeli silnici a tak jsem musel jet jinudy a bylo to nezákonný, tak mi dejte prachy za 10 ml benzínu a opotřebované silentbloky? Na to pamatuje § 24 odst. 1 zákona o pozemních komunikacích. Na náhradu škody za promarněný čas a materiál nemáte.
      Problémem v tomto konkrétním bodu je § 24 odst. 4 a soulad s již citovanými ustanoveními správního řádu. Vrchnostenský ksindl si prostě nemůže uzavírat silnici mírnix dýrnix jak se mu zlíbí: Při rozhodování příslušný silniční správní úřad dbá, aby uzavírka byla vždy omezena na nejkratší možnou dobu, objížďka byla řádně technicky zabezpečena a byla z hlediska provozu vyhovující a aby byl umožněn přístup k sousedním nemovitostem. Silniční správní úřad může v rozhodnutí stanovit podmínky, při jejichž nesplnění může udělené povolení omezit nebo zrušit. Odvolání proti tomuto rozhodnutí nemá odkladný účinek.
      Nikoli, pane kolego. Trestním oznámením se jen ztrapníte.
      A trestní oznámení na policii? Škoda papíru. Máme-li tady vohnouty devótně se klanící uniformovaným složkám a mečící po jistotách a bezpečí, pak se nedá nic dělat. Existuje na to citát jistého Benjamina Franklina.
      My máme primární problém kulturní, kdy kálíme na krev našich předků, kterou prolili za to, abychom si mohli říkat, co chceme a abychom měli garantovány základní práva a svobody. Proto jsou vohnouti schopni volit Bábu a jsou schopni tolerovat vrchnostenskou zvůli.
      PR v médiích právě děláme. Je to maximum možného.

      1. Nemyslím si, že bych se trestním oznámením ztrapnil. Oznamovatele to nic nestojí, zaměstná to na chvilku fízly a dotyčný úřad. Citlivější úřad si třeba dá na základě podobných podnětů vlastní aktivitu propříště do zákonného rámce.
        Dneska si třeba už málokdo zkusí rejžovat na pokutách tak okatě jako Varnsdorf a dělají to už více „po právu“. Ona to nemusí být ze strany dotyčného zvoleného řepáka nějaká arogance moci, ale jen obyčejná tupost a neznalost a když jeho tykadla někde narazí, může i změnit postup.

      2. Tak jistě, správnou zbraní je pořádná stížnost. Příště to už radši vůbec nezkusí, nebo v tak ořezané formě, že to docílí tvýho účelu.

    2. Ada: bohužel fundamentální problém se „zneužitím pravomoci“ spočívá v nutnosti prokazovat „úmysl způsobit jinému škodu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch“.

      Proto soudy opakovaně judikují, že pokud sadistický fízl vysloveně nezákonně cíleně ponižuje, válí v bahně nebo jinak šikanuje občana, nemůže se jednat o „zneužití pravomoci veřejného činitele“ protože cílem přeci nebylo mu škodit a už vůbec ne mít z toho prospěch.

      Dle mého názoru by bylo potřeba to novelizovat vyškrtnutím celého toho úmyslu: žneužití pravomoci je když „Veřejný činitel vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím zákonu“, tečka. Což stačí protože zákonem je btw i LZPS čl. 2(2) – „Státní moc lze uplatňovat jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví.“

      1. Ok, tak tam je třeba nesprávný úřední postup nebo jiný paragraf.
        Opatřit sobě nebo jinému (mnou řízenému uřadu) prospěch sedí jako prdel na hrnec na obecní radary a městapo a je to taky každému jedno.

      2. No… ten umysl zpusobit skodu presne fizl zcela jasne projevil tim, ze pozadoval proplaceni domnele pokuty, nu ni? Nebo snad mel fizl umysl jiny?

  7. Dotyčný to vyhrál na tom, že mu nedokázali, že do obce vjel. Šel tedy cestou nejmenšího odporu což je pochopitelné. Ale chtělo by to pokračovat jak píše Ada nademnou.

  8. Jedne veci nerozumim – pokud jsem v nejake prdeli neporusil platny zakon, jak mohu zustat bez trestu a skody? Pokud s pokutou nesouhlasim a fizl to posle do spravniho, od koho se dockam uhrady nakladu spojenych s dopravou a ztracenym casem? Muj zivot je konecny, ergo muj cas je drahy. Pokud si na to vezmu v praci volno, pak je i snadno vypocitatelny.

    1. Víte jak žádat o náhradu ztraceného času a cestovného? Není už pozdě? (Rozhodnutí správního orgánu je cca rok a půl staré). Možná, že by to mohla stát vymáhat regresem po Přikrylovi a Kubíčkovi…:-))

      1. A co se domluvit s nějakým drahým advokátem a nechat si vyfakturovat jeho poradenství ve věci protiprávního správního řízení aspoň za 50 litrů a pak to vymáhat po těch zkurvených úřednících? To by snad mělo jít v případě že jste vyhrál.
        Ztracený čas a ušlý zisk by se asi prokazoval hůř. Byť se zkušeným člověkem typu Peciny by to nemuselo být nemožné. Ten dokázal uvalit exekuci na nějaké vesnice, kde si mysleli že pro ně zákon neplatí. On by vám zaručeně dal odpověď.
        Vlastně nechápu proč už dávno s Dfensem nespolupracují, to by byl teprv fičák a leckterý vysoce postavený úřední zmrd by se v noci potil strachy.

        1. To je bohužel zcela naivní představa.
          Pokud vyhrajete správní řízení, můžete se pokusit vyrazit náklady řízení z obviňujícího orgánu – v tomto případě by to bylo Ministerstvo vnitra. Mohl bych požadovat 140 x 5 Kč na kilometrovném, takže pošlete Ministerstvu vnitra dopis s žádostí o navrácení Kč 700,-. Dovolenou máte zaplacenou, čili jakejpak promarněný čas. Ministerstvo vnitra vám odepíše něco ve smyslu vztyčeného prostředníku. Následně podáte žalobu k Obvodnímu soudu pro Prahu 7 o zaplacení Kč 700 s příslušenstvím. Jen soudní poplatek Vás přijde na 2000,-Kč, každý právní úkon státu přijde na Kč 300,-
          V případě proplacení advokátních služeb se proplácí pouze do výše advokátního tarifu – viz. příslušná vyhláška. Platit advokáta kvůli správnímu řízení je kokotina, ztratíte víc než je potenciální pokuta.
          Pokud hrajete jejich hru, je end-game vždy ve váš neprospěch. Jediná možná strategie je strategie geurilové války a netradičních úderů.

          1. Moment, to kilometrovne jsou jen naklady na prepravu. Ale jestlize napriklad v praci budu mit (rekneme) sedesat ecek na na hodinu a musim si na to vzit volno, tak si ho musim vzit i na tu prepravu. Pokud pojedu dopravnou hromadou, pak je ten cas samozrejme delsi, nez osobnim autem.

            Samozrejme chapu, ze System je nastavenej jinak. Nicmene ja osobne bych to napriklad nedelal pro ty penize, ale pro tu zabavu, ze jim vyuctuju uplne vsechno do posledniho halere.

            Napriklad, pred mnoha lety se mi stalo, ze mi mestapak nalepil na sklo papirek o spatnem parkovani a nasadil botu. Ok, zavolal jsem na cislo, za pul hodky prijel vocas a sundal botu. Dostal ctyri kila a mel se k odjezdu. Na to jsem mu rekl, ze mi znecistil vozidlo a navic v miste vyhledu, takze at to uvede do puvodniho stavu. Na to zacal cosi blekotat, ze „on to tak dela normalne“ a „ze to tak je“ a ze „nic cistit nebude“. Takze jsem zavolal hned pred nim 158 a oznamil, ze mi bylo znecisteno vozidlo a nemohu pokracovat v jizde. Mezitim mestapak volal na centralu, kde cosi resil s nejakou babou. Pak mi rekl, ze at si to teda jako necham odstranit a ze at ucet poslu na mesto. Mezitim dorazila hlidka skutecnych policajtu, jeden tu cedulku urval, nicmene zustal na skle kus papiru i s lepidlem a nesel dolu. Tak jsem od nich chtel ustni souhlas, ze s timto mohu jet na mycku. Meli z toho prdel, ale proc ne. Dojel jsem na mycku a tam pozadoval odborne odstraneni. Stalo to tehdy ani ne stovku a to jsem nasledne pozadoval po meste. Zaplatili behem mesice.

          2. bohuzel opet, presny popis reality

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017