Dopravní politika v České republice - zpět na článek

Počet komentářů: 61

  1. Ano stát to dělá desetiletí špatně. A řešením tedy je že by stát měl…oh wait, to už tu přece bylo.

    Ask government to cure government is like ask cancer to cure the cancer.

    1. Jo, to je pravda. Sofistikovany organismus s nadorem versus shluk samostatnych bicikovcu. Vzhledem k tomu, ze highlight existence takoveho bicikovce je tak maximalne stat se potravou nejakeho vyssiho organismu, je volba jasna – boj proti nadoru. I kdyz existuje par primitivu, kteri by radsi ty bicikovce. Pod heslem „Sice mam hovno, ale je to svobodne hovno.“

  2. Jsem potěšen článkem přispívajícím k razantnímu zlepšení všeho v dopravě.
    Jen mi trošilinku kalilo představy o neexistence „jakákoliv koncepce dopravy“ a následně „zkopírovat dopravní koncepce z některých motoristicky vyspělých států“.
    Také trošičku zakalilo světlé zítřky i „aby pracovní příležitosti byly více rozprostřeny v celé ČR“.
    No a v tento okamžik jsem přestal číst, neb takto projektované světlé zítřky jsou mimo mé schopnosti vyrovnat se s krutou realitou.
    Trošičku, ale opravdu jen trošičku mi to připomínalo: podle skvělé myšlenky upravíme realitu a světlé růžové zítřky jsou již za obzorem.
    Pokud mohu poprosit někoho kdo dočetl ke konci, jak to dopadlo?
    Naplnila se poučka: mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky.

    1. V podstatě bych to přirovnal k tomu, že i slepé kuře občas najde zrno.

      Tu a tam to mělo světlé momenty, ale mezi tím se plácal ve sračkách.

  3. Musím přiznat, že kdyby autor nepoužíval slova cyklopošuk a ekoterorista, klidně bych si myslel, že ten článek napsal Dolinek a nechal si ho zkontrolovat mladým Stropnickým.

    1. Přečetl jsem článek do konce, sice s problémy, ale přečetl, tak musím nesouhlasit. Na rozdíl od autora mají jak Stropnický, tak Dolínek dostatek důvtipu i zkušeností, aby jim došlo, že Audi Q7 v plný palbě odvádí o poznání lepší a víc práce než Dacia Duster, třeba jen tím, že v Audině mohou být 3 řady sedadel.

      1. Jojo.
        To bych rad videl jak se cpe 7 uredniku do Q7.
        Tak misto Dustera Lodgy co?
        A jakou praci ma odvadet Q7 v meste?
        Lepsi nez MHD? ;-)

        1. Třeba v tom vozí ty stříbrný cihly pro městapo…

          1. Tak ty vozili v Praglu v Hummeru H3 ne? ;-)

    2. Je mladý Stropnický skutečně synem našeho ministra obrany, herce Martina Stropnického?
      Ujišťuju se o tom z několika důvodů.
      Pokud bych zaměnil sebe za mladého Stropnického, ministra za mého otce a praštěnou pizdu Žilkovou za mou mámu, dávno bych sem nemohl psát. Můj otec by mě za to, co předvádí mladý Stropnický v médiích i v politice opravdu a do písmene zabil. Nezdržoval by se nějakým soudním zřeknutím se mě – rovnou by mi nejspíš rozmašíroval palici. Udělal by to bezevšeho i za léta v kriminále strávená. Prostě jak si ho pamatuju, takovou potupu celé své rodiny by prostě neunesl a že to byl sakra pevný chlap.
      Pak by měl zajímalo, jak je možné, že ministr Stropnický ještě má bezpečnostní prověrku?
      Jak je potom vůbec možné, že ještě dělá ministra obrany, když jeho syn /je-li to jeho syn/ na televizní obrazovce přímo vyzývá k nerespektování zákonů a ústavy této země?!?
      Přímo na sletu těch zelených ptáků vyzýval veřejně / a je to i na záznamu/ například ke všeobecné podpoře squattingu.
      Pro mě to znamená, že přímo vyzýval tu asociální část obyvatelstva – a že není malá – k nerespektování a neúctě k soukromému vlastnictví jakýchkoli objektů, třebaže se zrovna nacházejí v nějakém horším stavu.
      Jestli tohle nenaplňuje všechny znaky vyzývání k činnosti jinak trestné, pak už opravdu nevím. V trestním zákoníku, kdoví kolikrát novelizovaném se určitě nevyznám. Mám ale pocit /možná mylný/, že už jenom s touto veřejnou výzvou k trestné činnosti, šířenou médii pak může být spojeno ještě několik vážných podezření z trestné činnosti, na squatting navazujících /neoprávněné-černé odběry energií, neoprávněné využívání dalších služeb, např. rozvodů vody i kanalizace apod./
      Je možné, že se tím nikdo, vůbec nikdo nezabývá jen proto, že je to syn ministra obrany?
      A myslíte, že až jím po volbách přestane být, že se jednáním toho mladého zmetka /a zelených vůbec/ bude už někdo zabývat?
      Když jsem toho mladého Stropnického viděl u Jílkové /nechte toho ušklíbání/, tak mi přišlo, že by jej bez potíží šlo podezírat z výzvy minimálně ke dvěma dalším činům, jinak trestným. Docela dobrou ochranku tam Jílková musí mít, anebo je to šikovně sestříháno. Divím se, že tam tom zmetkovi nikdo neskočil přímo po té jeho drzé hubě, opravdu.
      Je až neskutečné, co toto je za tvora a v jakém věku předvádí to, co předvádí.
      Umíte si představit, co z toho vyroste za sviňu tak za dalších 10-15 roků v politice – až z toho bude „zkušený politický harcovník“?
      Proč nikdo nic nedělá?
      Já tolik volných peněz na házení do kanálu /právníkům/ sám nemám, abych mohl jít do sporu s politickou stranou, nebo politikem jako takovým.
      To vážně nikomu ten smrad v pražské obecní politice nevadí aj přesto, co tam vyvádí a co už novináři zadokumentovali?

  4. Pětadvacet let političní zločinci urážejí občany kecy o jejich neochotě dojíždět nebo se stěhovat za prací. Co udělali proto, aby to bylo možné?
    Pětadvacet let političtí zločinci usilují o to, aby práce nebyla nikde jinde než v Praze. Teď se naoko diví, že se do té Prahy hrnou lidi za obživou.
    Pětadvacet let političtí zločinci omezují, likvidují a zdražují veřejnou dopravu. Teď se naoko diví, že nefunguje a lidé musejí za svými povinnostmi cestovat vlastními auty.

    1. Jen drobná poznámka – za posledních 25 let se cestování jak auty tak sockou výrazně zlevnilo.

      1. Hm. Ja jsem jezdil za totace salinou za korunu, kamkoli po Brne jsem dojel maximalne za 2 koruny. Vzhledem k tomu, ze dnes na totez potrebuji korun cca 40,taxe mi to levnejsi (ani v prepoctu proti prumerne mzde) nezda. Mesicni znamka na MHD stala dospeleho 30 Kcs. To mi take nevychazi.

        1. Měsíční pro dospělého byla v druhé polovině osmdesátých let v Praze za 80,-. 30,- (nebo 35,-, nejsem si úplně přesně jistý částkou) stála studentská.

          1. Pokud bezny delnik bral rekneme 1/10 toho, co bere v Praze dnes (?), pak se o „vyrazne zlevneni“ nejedna, vyjde to spise nastejno, nebo lehce hure.

            1. A to jsem se nechtěl ani dohadovat, jestli je to teď levnější, nebo dražší. Jen jsem chtěl doplnit reálii v Praze dejme tomu v rozmezí 86-89. Oni i komunisti průběžně zdražovali, takže to nemusí být úplně přesné. Určitě ale nebyl měsíční kupon v těchto letech pro dospělého za 30,-, protože za tuhle cenu (nebo 35,-) jsem si kupoval kupon jako středoškolák.

              1. Taxem nelenil a vyhrabal svoji starou salinkartu. Skutecne dospely byl 60 Kcs, student 30 Kcs, pokuta 50 Kcs, jednotliva jizda (neprestupna, ale bez casoveho omezeni) 1 Kcs. V 80. letech se znamky lepily dolu doleva a doprava na predni stranu salinkarty, v 70. letech se lepily na zadni stranu.

                Cili to odpovida dnesnim cenam, zadne vyrazne zlevneni, jak psal cyklista. Tipuju, ze kdyby dneska byl jeste socialismus, tak jsme na dnesnich cenach take. Tohle by se asi moc nezmenilo.

                1. Teď jste mě dostal. S tou sockou máte pravdu. Ale benzín, auta, rychlíky, autobusy jsou levnější.

                2. V osmdesátých stála dospělá v Praze 780,- Ksč. Dnes stojí dospělá asi 5x tolik. Na druhou ruku, takové porovnávání, myslím, toliko na hovno jest, neboť jak tehdy, tak dnes je MHD dotována a reálné ceny jsou tak zcela jinde.

                  1. Tak. Ono nelze vypichnout jednu nejakou vec. Viz treba benzin. K cemu to? V socialisticke Venezuele vyjde dneska litr nacuralu na padesatihajzlir. A taky podle toho Venezuela vypada. Dotace se prelevaji sem a tam…

                    Proto rikam, ze zrovna tyto veci nejsou ani zasluhou, ani na vrub komarum. Ono nema cenu si neco namlouvat, k zadne opravdu zasadni zmene v listopadu ’89 vubec nedoslo, takze dalsi vyvoj je z casti takovy, jaky by zrejme byl i s minulym rezimem, co se vyvoje cen tyce. Socialismus vsechno vic glajchsaltoval, soucasny system zase dotuje.

                  2. Neviem na koľko je dotované MHD (bus, metro, električka atď..) aj v tom „rozvinutom západe“, ale ročný lístok na hromadnú dopravu v Takom Mníchove začína na 518Eur za rok – to sú ale len prvé 2 zóny takže asi také široké centrum by to šlo nazvať. Ale môžeš jazdiť vlastne na všetkom čo je hromadné – S-Bahn, regionálny vlak, metro, električka, autobus. No a samozrejme aj tu tie spoje meškajú ako mi potvrdil kamoš takže žiaden rozdiel oproti východu.

  5. Proc tolik problemu s dopravou ? A v cem se to lisi treba od problemu v energetice, v bankovnim sektoru, v privatizaci, ve skolstvi a zdravotnictvi ?
    Vezmu to pekne fofrem.

    1. Doprava. Komanci otevreli dalnici, postavili je za nase penize a byla zadara. Slunicka a pravdolasky ji zpoplatnily, jako vubec prvni vec po revoluci. Pak uz jen rok od roku poplatek zvysovali az do desetitisicu za jizdu bez znamly.
    Komanci postavili metro, ktere od te doby stagnuje, dokonce tamjezdi porad ty muzealni ruske soupravy, i kdyz Rusko je dnes synonymem rise zla. Podivejte se mezitim, jake jezdi soupravy v Cine nebo Moskve., kde se mimochodem rozrusta delka tras nikoliv o desitky, ale stovky kilometru… Dale ceny benzinu. Dneska 34 Kc a to je cena ropy nekde kolem 50-60dolaru za barel. Tak at jde tento stat do prdele, tahle cena byla naposled, kdyz ropa stala pres 100dolaru za barel. Jeste pripomenme sikanovaci buzeracni system zalozeny na sprdeli a prijeti euronorem, ktere likviduji jakakoliv ridicsky zajimava auta a je to komplet.
    2. Energetika. Komanci postavili za nase penize Temelin, system vodnich kaskad a precerpavacky. Ano, uhelne elektrarny byly huus, ale odsireni zacali uz take resit komanci. Slunicka akorat zdrazily cenu eketriny 50x a tot vse. Jsme solarni velmoc, kde spekulanti vyryzovali na dotacich a budeme to splacet dalsich 20 let na statem garantovanych vykupnich cenach. Ze by se dostavel temelin a postavily dalsi precerpavaci elektrarny si muzete leda nechat zdat, tato demokracie by to nezvladla ani s EU dotacema a 50x vyssi cenou projektu.
    3. Bankovni sektor. CNB intervenuje se ztratami v miliardach mesicne a nikdo to neresi. Do statniho prevzeti bank stabilnich jako slunce odtekly stovky miliard. Diky devalvovane korune jsme postrach pro kvalifikovane lidi, odborniky, lekare, ucitele a investory do high tech. Proste devky pro vsechno a takovi stredoevropsti cinani, indove a cernosi (kteri ovsem ve vedlejsim deutschlandu se svyma socialnima davkama ohrnuji nos nad nasimi „konirnami pretrenymi na bilo“, ktere jsou pod jejich uroven. Neco jako Havel a jeho pamatny vyrok o lidech bydlicich v kralikarnach.
    4 Privatizace. Kolik ceskeho prumyslu bylo vytunelovano a rozmrdano vlastnim managementem a kolik ho pretrvalo ? Rekl bych, ze vytunelovano bylo vsecko a neco i vicenasobne, viz OKD napriklad. A korunu tomu nasadily jeste cirkevni restituce…
    5 skolstvi a zdravotnictvi a socialni sfera – za desetinu vykonu srovnatelne naklady , jako v zahranici. System skol, ktere naberou vse co ma ruce a nohy do prvaku, pul roku to necha byt, pak je vyhaze a vyinkasuje prispevky na hlavu. Skoro kazdy ma VS diplom ale Pythagorovu vetu nebo zakladni fyzikalni principy nechape 90% populace. Za komancu jsme byli v prvni desitce ve srovnavacich testech studentu. Ted jsme nekde na padesatem miste. Tento system je zadara drahy.
    Zdravotnictvi ta sama pisnicka, cekaci doby na operaci klidne deset let, mezitim pacient nedostane ani lazne a rehabilitace, protoze maestro Kalousek to povazuje za nadstandard. Tak kam ty penize ze zdravotniho pojisteni tecou ?
    Socialni sfera, mame rekordne nizkou nezamestnanost, protoze 25% lidi, co dlouhodobe nepracuji, i kdyz by mohli a meli, maji nejakou vyjimku a jsou profesionalni pobiraci socialnich davek. Dokonce vcetne komplet jednoho nejmenovaneho etnika, ktere to povysilo na svuj narodni sport. Se nedivim, ze si nikdo nechce huntovat zdravi jako svarec nebo obrabec, kdyz muze sedet doma, pobirat davky a koukat na telku a k tomu mit 3 vedlejsaky a tomu svareci se smat, proc vstava na sest rano a odvadi dane.

    Zaver … az se to posere, nebudu se divit.

    1. Menil jsem ted loziska na zadni naprave. Naskakano 270 tKm. Jedno z tech lozisek se zacalo ozyvat uz ve 130 tKm. Vsichni mi rikali „az se to posere, budes se divit“. Nebyl proste cas a chut se s tim drbat driv. A vsichni mi porad rikali, ze se to posere…

      Jasne, sere se to. To se ale drive sralo taky, jen holt nekde jinde. Cely vyvoj lidstva je takova nejaka jizda po toboganu. Kradlo se, vrazdilo se, upalovalo se,… a zilo se dal.

      1. Tak tehdy byly taky co 15 let mensi valky a co 40 let poradne valky svetoveho vyznamu, ktere tu rovnovahu udrely. Ted, co mame atomovky a vodikove pumy, uz globalni valky byt nemohou, protoze by trvaly presne 15 minut a vratily by nas nekam do rannych prvohor. A diky tomu se lidi brutalne premnozili a ten system nema sanci se resetovat prubezne, protoze lidi porad jen a jen pribyva, phrichu ne tech zodpovednych a civilizovanych, ale naopak tech agresivnich a beznadejne primitivnich.
        Tahle situace je myslim celkem bezprecedentni a ti, co by to meli resit, akorat sypou pisek do tech lozisek.

    2. Tak sem ten vás dlhokansky prispevok s velkym sebazaprenim docital a co sa nedozviem?! …až sa to posere… To ako vážne? A tie vaše predpovede?! To už nie je presne dané, kedy sa to posere a ako?! To uz vazne nikto nic negarantuje?!

  6. Chraň nás Bůh před tím, aby stát „reguloval“ rozmístění praovních míst (nebo „řešil“ pracovní místa jako taková). Pamatuji na dobu, kdy to tak bylo a skončilo to dvěma bankroty.
    Chraň nás Bůh před autobusy v tunelech. Padesát tisíc osobáků nezhuntuje silnici za jediný rok tak, jako jeden autobus. Autor by si měl projet nějakou trasu, na níž jezdí a ideálně i brzdí a rozjíždějí se autobusy. Pak budou tunely neustále zavřené kvůli nepojízdným autobusům a opravám komunikace.
    Chraň nás Bůh před rozšiřováním tramvají (tzv. „stavbám rychlodráhy“). Chápu, že před 100 lety možná myšlenka kolejového vozidla jezdícího městem byla jistým racionálním uspokojováním dopravních potřeb, ale v současné době něco takového provádí jen debil. Kolejová vozidla ve městě překvapivě huntují nejen komunikace, ale vše v okolí včetně staveb, inženýrských sítí a apod. Kdyby autoři podobných nesmyslů bydleli v místě, kde kolejová vozidla jezdí a ideálně se třeba kříží, věděli by, že každý rok musí na celé léto vypadnout z bytu někam do háje, protože probíhá náprava škod způsobených hromadnou dopravou. Přitom ceny těchto oprav jsou obrovské (a postavilo by se za ně několik kilometrů nových komunikací).
    Je to sice těžká spekulace, ale je možné, že by zrušením hromadné dopravy došlo k paradoxní větší průjezdnosti městy, neboť počty, délky a rozsahy oprav komunikací by řádově klesly a naopak zrušením vyhrazeným pruhů pro hromadnou dopravu výrazně vzrostla propustnost páteřových komunikací. Úspory bychom navíc našli i na inženýrských ítích, budovách a dalších objektech, které prostředky hromadné dopravy s takovou láskou dnes a denně trpělivě huntují.
    Obecně lze sledovat jeden podstatný trend: neustálým omezováním individuální dopravy ve prospěch dopravy hromadné doprava jako celek kolabuje. Čím dál víc se ukazují stinné stránky dopravy hromadné, které není schopna dopravu individuální nahradit ani za drastických ekonomických sebevražedných opatření. Důsledkem tohoto kolapsu je však další omezování individuální dopravy ve prospěch hromadné dopravy a další zhoršování situace.
    Je otázkou, zda už doba nedozrála do experimentu „zrušme hromadnou dopravu ve městě a sledujme výsledek“?

    1. https://www.youtube.com/watch?v=gKLWZjBu2iQ

      sen veskerych deregulatoru v praxi :)

      1. Všimni si dvou věcí:

        – doprava na té křižovatce je vcelku plynulá a rychlá, byť se tvoří lokální kolony. Nejsou to ale zácpy, jaké jsou kupříkladu na dopravními imbecily omezených páteřních trasách v Praze, kde ty kolony jsou kilometry dlouhé na všechny strany a projetí jedné takové křižovatky je na desítky minut v ne až tak extrémních případech.
        – většina lidí zvolila dopravní prostředek, který je vzhledem k lokalitě a jejich přepravním potřebám ideální – skůtr. Takže jsou hbití a rychlí a prosmýknou se všude, přitom ale dávají prostor větším vozidlům. To by například v Praze příliš nefungovalo, protože je to zcela jiná lokalita se zcela jinými přepravními požadavky a možnostmi.

        Osobně bych raději křižovatku v Saigonu než světelnou křižovatku s kilometrovými kolonami.

        1. Není to ani deregulované – já tam vidím dva policajty jak to řídí.

        2. Navíc skůtr je skvělá věc, ale silně závislá na počasí. V tom je s ním stejný problém jako s kolem, kdy si ti cyklodebilové neuvědomují, že když je hnusně … což je v Praze půl roku … tak krom pár fakt hardcore jezdců, se jim na ty šlapohyby každý vysere, a AID+MHD musí mít kapacitu, aby dokázala odvézt i tyhle.

        3. Jen drobný detail – většina lidí zvolila skútr nikoliv proto, že by to byl pro ně ideální dopravní prostředek, ale prostě proto, že na auto nemají. A na auto nemají, protože vietnamský stát na auta uvalil taková cla a daně, že stojí 2,5–3× víc než ve zbytku světa. Volba dopravního prostředku je tedy z větší části důsledkem státní regulace. (Co bylo skutečným cílem uvalení cel a daní na auta je irelevantní.)

    2. okrem individualnej dopravy, funguje celkom slusne aj doprava v malých busoch/dodávkach s kapacitou cca 20 ľudí ale nesmie to byť centralne riadené a štátne. skôr niečo ako hromadné taxi. v rozvojových zemiach som to sledoval a bolo to perfektné. sú ich plné cesty, idú všetkými smermi, nasadneš/vysadneš kedy chceš (zastaví na každej križovatke na par sekund, hoc len kvôli červenej, alebo daniu prednosti. Pár vystúpi, pár nastúpi). Na hlavných trasách išlo každý 5-10 sekúnd jedno také auto, alebo 10 kusov za sebou. sprievodcovi dáš vždy nejaký drobný peniaz. určite by časom vznikli väčšie firmy, ktoré by dávali aj predplatené karty. Fungovalo by to perfektne, ale nesmeli byť v tom žiadne licencie a podobné štátne byrokracie.

      1. Když vidím boj oudřadů a tzv. zavedených taxislužeb proti Uberu, tak nevím, nevím…

    3. Jednoducho zrusit hromadnu dopravu nestaci. Infrastruktura pre individualnu dopravu sa musi rozvijat, inak to dopadne takto: https://il8.picdn.net/shutterstock/videos/18150172/thumb/1.jpg
      Pripominam ze Toronto ma sice system hromadnej dopravy, ale v porovnani s tym co som mal sancu vidiet inde, mizernu.

      Jedna osobna skusenost: pocas SARS hysterie v Toronte vela ludi prestalo pouzivat verejnu dopravu a zacali dochadzat do prace autami. Moj cas dochadzky do prace sa takreceno zdvojnasobil.

    4. „Je to sice těžká spekulace, ale je možné, že by zrušením hromadné dopravy došlo k paradoxní větší průjezdnosti městy, .. “ … u metra neplatí samozřejmě ani smykem. U busů vcelku ano, u tramvají jak kde a jak kdy. Osobně si myslím, že třeba na takové Plzeňské nebo Evropské jsou ve špičce tramvaje zlaté, a situaci, kdy se ten dav z nic vyvalí ven a lidé se budou pokoušet dostat někam autem, bych fakt nechtěl na vlastní kůži zažít. Když uvážím takt tramvají a že bývají většinou fakt našláplé, tak i přeměna půlky kolejového pásu na jeden jízdní „autopruh“ by zhoršení situace nezabránila. A rovnou dodám, že buspruhy jsou samozřejmě pakárna a jejich zavádění je hřebíkem do rakve, ale například obě uvedené komunikace byly ve špičce stabilně zarvané i před jejich zavedením.

      Krom toho taktně abstrahujete od faktu, že spousta lidí prostě AID využívat nemůže. Nakonec, stačilo mít v létě na bezmála 3 týdny koleno v ortéze, obden muset do špitálu na kontroly, převazy a punkce, a jak jsem byl najednou za ten bus rád.

      A rovnou dodávám, že to hodnotím z hlediska toho, kdo v uvedených případech sedí téměř vždy v tom autě. Praha by byla bez nějaké kombinace MHD s AID totálně v prdeli. Otázkou jinou je samozřejmě stávající praktická realizace, která MHD nepomáhá a AID posílá do kopru, takže nasraní jsou všichni ….

      1. Plzeňská žádná sláva není. Víte, občas jsem to šulinou jel z nějakýho rozšířenýho centra na konečnou a to právě i tímhle někam do Řep. Autem to dneska i ve svinskejch kolonách zvládnu maximálně za stejnou dobu co tou šulinou (a tou sem tam nikdy nejel ve špičce, takže to není úplně fér srovnání). A navíc tyto komunikace jsou v Pze tak tyhle dvě. Dobře, možná ještě na prstech jedné ruky dalších příkladů, něco dál v Modřanech atd.

        Jinde nic takovýho není, součástí zácp je tam i socka, která stojí stejně, jako všichni ostatní, a výsledek je pro ni ještě mnohem horší.

        Metro snad nikdo rušit nechce, ve vnitřním centru a blízkým okolí to má smysl. Ale chraň špagetová příšera, aby se opakovalo to co s metrem do pole na C nebo A. Okružní D bude asi největší tunel v historii vesmíru. Praha není megalopole jako Moskva, kde je hlava na hlavě a má smysl tam mít dvě okružní trasy a mnoho trojúhelníkovejch přestupních center. Z hlediska světa je to takový běžný město, nic extra.

        Když jsme u toho, problémy s dopravou řeší všude, tady nejsme žádná speciální výjimka, jak tvrdí autor. A jsou-li pravda informace o cenách socky, jak píše SatanOkkY – což asi bude, protože co sem se loni díval na příměstskou dopravu k motelu v Hannoveru, tak mě málem vomejvali – tak to tam je možná o něco kvalitnější, ale taky si to člověk docela zaplatí.

        1. Plzeňská jde směrem z centra … od Anděla. V opačném směru to je tradiční peklo, nejpozději od začátku Vrchlického, ale většinou nad Kotlářkou, a když se zadaří, tak už od Golfu. Tam je ta tramvaj zlatá …. ještě loni, a před tím pár let, testováno 2-3x do týdne ve všední dny odpoledne. Občas jsem zkusmo nebo donucen okolnosti vždy zkusil to auto, a … mám jen jedny nervy.

          Integrale psal o MHD, tedy i o metru.

          D okružní být měla, a jediné by to dávalo smysl, ale teď bude okruhovat tam max mezi Kačákem a Písnicí. Dle mého soudu trasa zcela na hovno, ale nejsem místní.

          Jinak jak jsem psal, že je u nás doprava … jak MHD tak AID … čím dál víc na hovno, to je bohužel smutný fakt. Ale nápady typu … zrušíme MHD a bude to bájo jsou stejně mimo, jako nápady opačné. Praha prostě potřebuje kombo obojího, stejně jako každé podobné město.

          1. No vidíte, moje zážitky jsou kolony do centra a sockou ven. Tak to máte pravdu, to auto vítězí na celé čáře naprosto s přehledem.

            Ale silně záleží, kam jedete potom. Já většinou do tunelu a tam se to pak dožene. Do centra samotnýho asi socka jo, no tam já nejezdím, tam chcípl pes. A kamkoli jinam se jinak než přes centrum moc nedá, takže pak každopádně auto vítězí na celé čáře. Protože než se socka dokodrcá centrem, tam přestoupíte na další a jedete zas někam na okraj…tak sem autem tam a zpátky.

            1. ad: auto vítězí na celé čáře naprosto s přehledem.

              Hmm, tak auto vítězí, navíc s přehledem. No fajn a čím dál tím líp. A jak ještě dlouho? Teda s tím přehledem, egem, který přehlíží všechno a všechny?

              1. Kolony do centra jsou právě na směru Plzeňská/Vrchlického …. pokud tedy nemáte na mysli centrum Plzně, tam by to bylo obráceně:-).
                Do tunelu musíte právě tímhle bordelem doskákat … pak záleží na jakou stranu jedete … když směrem na Baranďák, tak to nic moc. Když na druhou stranu, tak je to lepší … i když tam pak záleží na výjezdu.
                Nicméně je to diskuze která je už zcela OT, protože je zde ve hře celá řada faktorů, ale hlavně proto, že téma nebylo zda jsou směry, kde je výhodnější tramvaj/auto, ale že se Praha bez fungující MHD prostě neobejde.

          2. O metru to samozřejmě neplatí, protože to nezabírá místo nikomu krom krtků a jeho opravy nezpůsobují permanentní uzavírky. Na stranu druhou není důvod, proč by těmi tunely nemohla jezdit individuální doprava? Nicméně je to opravdu jen hrubá spekulace, protože MHD hromada lidí jezdí prostě proto, že to je pro ně lepší i bez ohledu na prasárny typu modrých zón apod. Na druhou stranu tramvaje například v Praze bych zrušil úplně, o koleje rozšířil komunikace a autobusy (resp. u mne trolejautobusy – nazývám je sanosy podle starého projektu Škoda Sanos) by jezdily jako všichni ostatní. Jestli by to byl nebo nebyl přínos by se vidělo (sanosů by muselo být mnohem víc, ale průjezdnost bez tramavajových pásů by podle mého např. v Praze vzrostla, takže je možné, že v nejhorším bychom na tom byli stejně). Vlaky využívají infrastutrukturu, která je stejně v individuální dopravě obtížně využitelná, taže ani ty do toho nepočítám.
            Tedy pro přesnost jsem měl na mysli povrchovou MHD, zejm. autobusy, tramvaje a trolejbusy. Uváděl jsem pouze do souvislosti i argumenty, které zásadně zastánci hromadné dopravy nevidí, jako jsou neustálé a drahé opravy komunikací a nutnost jejich neustáléhouzavírání a tím téměř permanentního snižování propustnosti dotčených komuikací.

          3. Trasa D okružní být nikdy neměla. Ve stabilizované trase plní 2 účely:
            – odvoz a návoz sídlišť na jihu + dojíždějících z Jesenicka a Jílovska (největší pražský přepravní proud zajišťovaný nekolejově)
            – záloha za Nuselák, až projde rekonstrukcí/znovupostavením. A ano, není to „jestli“ – je to „až“.

    5. To řikám celou dobu. Když vidím kolik míst zabírají koleje vedoucí sem a tam, kde občas projede šulina co veze většinou hlavně vzduch, na jejichž místě můžou být další pruhy…co ty zastávky a terminály a vozovny, kde můžou být veliký patrový parkoviště ve spojení s kancelářema, nákupákama a čímkoli…

      1. To bývají ve špičce skoro všechny, že? Plná Praha jezdících PRÁZDNÝCH tramvají ….

        Jinak si říkám, s čím by se tak dala spojit vozovna třeba v Motole:-).

        1. Eště sem nenašel, abych se nevešel ;-) Průměr je skutečně tak půlka vzduch. Možná přes centrum to je horší, no jak to popojede, tak je to zas prázdný. Rozložení prostoru zejména T3 je prostě bídný a moc modernizací zatím nejezdí. No a nynější nízkopodlažní jsou úplná katastrofa. Fuj, eště že už sockou skoro nejezdím, to sou vzpomínky…

          1. Ja chodim pesky. A semtam jedu autem. V meste 25.000 dusi.
            Kdyz jsem bydlel v meste kde zilo 300.000 dusi, jezdil jsem tramvaji, busem i trolejbusem. Bojim se to napsat, ale i na kole. A dokonce vlakem. Autem tam kde byl rozdil 30min v neprospech MHD.
            Po Praze jsem jezdil metrem a tramvaji a busem a chodil pesky. Auto jsem tehdy nemel.
            Dodnes nemam problem jet na letiste vlakem, metrem a busem.
            Kdyz jsem ovsem kdysi cetl kolik je v tom 300.000 meste dotace na jeden listek MHD tak za ty prachy bych mohl jet taxikem.

            1. Jeden z důvodů proč do toho nelezu. Když vidím kolik do toho ročně sypu na benzínu, tak se mi vodvírá kudla v kapse že po mě chtěj eště prachy za nějaký zkurvený barevný papírky, když to chci třikrát do roka použít. Kde BTW stejně režie příživníků sežere 85 % ceny! Nasrat a rozmazat.

      2. Docela by mě zajímalo, jak byste mluvil, kdybyste neměl auto a nedej bože možnost schopnost (dosaďte si co je libo) řídit.
        Jestli jste však svůj příspěk – Behemot 24.1.2017 v 18:55 – pojal jako ironii, prosím, proč ne, proti gustu přece žádný dišputát.
        Je možná fajn, že se trápíte „kolik míst zabírají koleje vedoucí sem a tam“, ale kolik míst zabírají naleštěné klumpy, krámy s názvem auto, co vozí většinou a tuplem vzduch, Vám evidentně uniká.

  7. Mne spis fascinuje jak stat neustale rezignuje na delani veci, ktere driv delal (sice spatne, ale prece) … a jeste to stoji vic penez. Asi pred 10ti lety (mozna vic) zmizely z okoli silnic takove ty drevene zatarasy aby se nedelaly snehove jazyky. Nahrada = 0, jine reseni = 0, na silnici je misty navata hromada snehu, kdyz do toho clovek vlitne, nestaci se divit.

    Kdyz nejvic nasnezilo a na silnici bylo i u Prahy >10cm snehu (nekde i vic), videl jsem asi 4 vozy s pluhem, ale ten byl vzdy zvednuty, jen se ty kraxny nekam premistovaly. Zrejme objednavka z jineho katastru, ale nejakeho hodne vzdaleneho, protoze co jsem videl tak za mnoho dni to nikdo neresil v celem okoli, pak to zamrzlo, na to zase nasnezilo (cimz se problem z casti vyresil, az na to, ze nekde jsou ledove koleje, ktera rychleji jedouci auta spolehlive strkaji do protismeru). Me by zajimalo jakou to ma bilanci, kolik aut se rozflakalo uplne zbytecne a kolik se „usetrilo“ na absenci zimnich opatreni.

    1. Nebylo to bednění záležitost zemědělců? Dneska je to samej dotační zmrd a jinej Bureš, ti serou na všechno a na všechny.

      Že maj samý ty 10tunový traktory s obříma kolama a když se vyjehbaj, tak jedou příkopem a rozjezdí krajnice na sračku? Myslíte, že je to zajímá? Dtto kamiony s 20 tunama štěrku a podobně? Všem to je u prdele. Však ať se staraj silničáři, přece né! Akorát už jim teda nedochází, že ti nemaj v prdeli tiskárnu na bankovky…

      1. Ja nevim, konstatoval jsem pouze fakt, ze to z okoli silnic zmizelo. Pravdou je, ze to stalo na polich.

        Tuto zimu nasi ulici neprojel jedinkrat pluh, takze aktualne vznikla kolejovita ledova plocha. Auta musi jet krokem, clovek ma problem se udrzet na nohou.

        Prijde mi to jako naprosta rezignace jedne z „deklarovanych“ funkci statu. Ne ze bych se divil, prorusta to spoustou oblasti.

        1. Pokud vím, se sněhovými zábranami byl problém především v tom, že silničáři chtěli, aby jim je zemědělci nechávali na svých polích zadarmo; a zemědělci je s tím celkem logicky poslali tam, kam by patřil stát se všemi jeho deklarovanými i nedeklarovanými funkcemi.

          Stran posypu/pluhu, račte to prosím probrat s vlastním starostou. Do takových věcí státu zhola nic není, to je záležitost obce, a pouze obce.

        2. Protahování vaší ulice si holt musíte domluvit v místě. Proč by se vám o to měl starat někdo vzdálenější?

          1. Spatne jsem se vyjadril, pod stat jsem podradil i mistni samospravy, ruzne krajske organizace apod.

            Nechapu treba proc mistem neprojede pri prvnim snehu nakladak s piskem, vzdy by kousek nekde odsypal, nezamestnani by to mohli pri nesjizdnosti rozhazovat. Nebo mistni, ja bych treba lopatu do ruky vzal a v ulici to rozhodil.

            Jednou jsem mel problem na Praze 6, okolo sel nejaky ochmelka a koukal na to jak se pokousim vyjet z ledove pasti. Po chvili prisel a rekl, jestli mam neco cim nabrat pisek, par metru ode mne byla bedna plna pisku!

  8. Tady v okolí byl problém s dřevěnými sněhovými zábranami především v tom, že je lidé kradli. Pak dřevěné nahradili plastovými smotávacími, které se jednodušeji staví, jako palivo jsou mnohem problematičtější. Ty se pokud vím používají nadále, i když asi ne v tom rozsahu.

  9. Rozkrádá se tu státní (tedy náš) majetek velice disciplinovaně a systematicky. Takže s tou vaší chaotičností a nahodilostí to není zrovna výstižné ani v té dopravě. Zdánlivý chaos má jen zamaskovat systematičnost s jakou ti zloději na ministerstvech a na ně navázané „hluboce kapitalistické“ firmy ožebračují stát a tím i nás všechny. Kapsch a mýtné brány jsou jen špičkou ledovce.

    Jako příklad můžeme vzít ODSáckého ministra Řebíčka, který vytuneloval ČD tím že je rozdělil na ziskovou nákladní dopravu kterou přihrál svým kamarádíčkům kteří ji tunelují nevýhodnými zakázkami. A tu ztrátovou osobní dopravu nechal nám abysme ji dotovali ze svých daní. Jeho krachující firma získala za jeho ministrování státní zakázky za 15mld a on sám z toho vyinkasoval necelou miliardu. Teď je někde v toskánsku jako další ODSácký zloděj Topolánek a patří mu tam nějaké vily a jachty za stovky milionů.

    A ti blbci co ho volili pak chodí fňukat na tenhle web jak je nespravedlivé, že musí dotovat vlakovou dopravu. Místo aby se postavili před zrcadlo a pořádně vynadali tomu volovi který u voleb dal hlas modrým strakám, u kterých se to takovými Řebíčky jen hemží. A pro jistotu by si mohli vlepit ještě pár facek.

    1. státní (tedy náš) majetek

      Aha. Ano, jde přesně a právě o ten majetek, který jste si vy hanebně nakradli ve všech znárodňovacích vlnách, počínaje už tou grandiosní superkrádeží demokratů po ’18, a od té doby mnohokrát opakovanou, po ’45, po ’48…, formálně nazývaný „státní“ a ve skutečnosti „váš“, protože těm, kdo jej vlastní pílí a námahou vytvořili, jste jej vy sebrali — a kdo se zkoušel bránit a svůj majetek si ponechat, na toho si došláplo Čestapo :(

      Že je takových lidí spousta, to vím. Ale dělá se mi poněkud nevolno z toho, že místo toho, aby se za ta svinstva, jež napáchali, tiše styděli v koutě a zpytovali svědomí, si ještě dovolují pokřikovat něco o „svém majetku“ a o tom, že „privatisace je rozkradení“ — ačkoli je pravým opakem; privatisace odebírá mizernému zloději to, co nakradl, a vrací to okradeným.

      1. Jsem v rozpacích.
        Je rozkrádačka Řebíčka a Topolánka v pořádku, takové spravedlivé navrácení majetku do těch původních rukou, to navrácení majetku, nebo jde jen a jen o štěkání na nesprávný strom.
        Určitě jste měl na mysli i navrácení majetku církvím + královskou prebendo v podobě hotovosti., jež onen majetek spravedlivě věřícím uschovali do vlastního majetku.
        Boží prostoto. S tímhle materiálem jdeme do boje. Tedy, předem prohraného boje.

      2. Tak jsou zde i jine specificke pripady, kdy navraceni majetku treba uhlobaronum vedlo k rozkradeni toho co se predtim pracne nakradlo.
        A pokud pripustime, ze ciste statni byla i za R-U armada, tak rozkradeni (eee odkup za dumpingove ceny) munice a jeji uskladneni v byvalem armadnim skladu a jeho vyhozeni do povetri, nasledne sanovane opet armadou je skutecny podnikatelsky majstrstyk…
        Privatisace dejme tomu KBD by dnes vedla k cene listku na trase Bohumin->Kosice tak kolem 100€ cimz by se ukazalo, jak moc maji lidi masinky radi…

    2. Jaký náš majetek? Jak si vůbec můžete pomyslet, že by majetek, na kterém několik generací spoustu lidi dřelo a pak jim to komunisti ukradli, měl patřit i Vám?

      1. A kdyby jen komunisti, jak pise vyse ocs…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017