Dopravní policie z papundeklu - zpět na článek

komentářů 184

 1. Ovšem AČR by se tímhle mohla inspirovat určitě. A každý papundeklový voják by měl natištěný ksicht podle původního skutečného vojáka tak jako údajně ta terakotová armáda.
  Jen se obávám že bysme v rozpočtu nic neušetřili bo ti zkorumpovaní šmejdi přisátí na armádní rozpočet měli tu drzost účtovat si za proviant a obnovu výstroje a výzbroje i za ty papundeklové vojáky.

 2. O co, že k němu nepřibetonujete plastového osla? :-D

 3. Když tomu papundeklu nasadíte na hlavu třeba ponožku, bude to útok na veřejného činitele?

  1. bude se muset zavest novy tr. cin – utok na dreveneho cinitele …

  2. Pokud ten panak je presvedcenej, ze je fizl, tak by to mohlo byt hanobeni presvedceni, ne? :-)

 4. pane domácí,
  Nechcete si ubytovat doma klinikáře? Fascinující text.
  jak máte v novinkách.
  ten profil je satira. ikdyž to nejde moc poznat

  1. Nenazval bych to uplne satirou. Mozna dost nepovedeny pokus o satiru.
   Nic to ale nemeni na tom, ze DF tu sam siri fake news, coz je smutne. Mohl k tomu alespon pripsat, ze to neni realita.

   S Klinikiu je hodne veci spatne, ale smutne na tom je, jak media ty informace jeste deformuji. Jakoby to vubec bylo treba.

   1. Smutná je jediná věc, že tady tu satiru skoro nikdo nepoznal. Pak bys nepsal hovadiny vo fejk ňůvs ty kokso.

   2. Smutný je, že se vůbec vede polemika o tom, jestli má bejt někdo v cizím baráku. A takovou dobu. Vyvést a tečka. Ve večerních zprávách jedna zmínka na 2 minuty. A ne se s takovýma kašparama handrkovat přes rok.

    1. …a ja bych je nevyhanel. Vzdyt taky maji svoje prava, zejo.

     Ja byt majitel, tak bych ten barak zazdil.

    2. Jo, jedna věc je, že se banda hovad narve k někomu do baráku, odmítají ho opustit, a ještě tvrdí něco o vyšším dobru.
     Další věc je, že se do baráku nažene nejdřív bezpečnostní agentura, která tam udělá bordel, a pak teprve se tam pustní média. Proč ksakru? K čemu jako? Aby se lůze ukázalo, jaká je to špína? Špína to není proto, že žije ve špíně (ať si každej žije ve svém vlastním hnoji, jeho věc), ale že nerespektuje soukromé vlastnictví. To už jsme na tom tak špatně, že hledáme tak nízké argumenty, jakože jinak by s nimi veřejnost jako souhlasila?

 5. Je vidět, že dodavatelská firma je nová, ve státních zakázkách málo sběhlá. Na e-shopu jim chybí certifikovaná souprava pro upevnění papundeklového příslušníka za 20 000 Kč (krumpáč, zemní vrták, rýč, kyblík a pytlík se směsí na beton, míchacím klackem a návod). A stejně tak certifikovaný soubor spotřebního materiálu na doplnění certifikované soupravy pro upevnění papundeklového příslušníka za 2000 Kč (pytlík se směsí na beton, míchací klacek a návod). Dokonce ani školení montáže papundeklového příslušníka za 10 000 na osobu, ani montáž papundeklového příslušníka na klíč (30 000 Kč plus 7 000 Kč za další kus ve stejné lokalitě). A není tam ani poznámka, že na případné vyvrácení policejní autority, která nebyla upevněna za pomocí certifikované soupravy vyškolenou osobou, se nevztahuje reklamace. Kdyby se toho chopila firma Eltodo, zcela by je převálcovala!

  1. Eltodo by to dělalo jako PPaaS. Papundeklový příslušník as a service.
   Smlouva by se uzavírala na 100 let. Eltodo by se zavázalo za nějaký směšný poplatek, třeba 1000Kč měsíčně, příslušníka umístit, udržovat a aktualizovat. Každých 5 let by se tak obnovovala jeho uniforma, stejně tak jako by se z příslušníka stal černoch, homosexuál, nebo romský invalida na bicyklu, podle toho, co by bylo aktuálně trendy.
   Za bezpečnost papudekláka by zodpovídala místní strážnice, takže pokud by se mu něco stalo, Eltodo by to opravilo, a obec zaplatila pokutu za nedodržení bezpečnosti příslušníka. Škodu by pak mohla vymáhat na viníkovi.

   Eltodo by pak rovnou zažádalo o dotaci na výzkum technologie umělé inteligence pro papírové buzeranty, jehož cílem by bylo vyvíjet papundeklovou náhradu klasického policajta. Díkybohu vyvíjet, ne vyvinout.

   Protože Eltodo by to celé pojalo jako komunitní projekt s možností přispění veřejnosti, můžeme očekávat, že by se co nevidět na trhu pod záštitou Eltoda objevila i papundeklová maminka s kočárkem, která by pomocí vystřelovacího mechanismu ležela na silnici, a ve chvíli, kdy by se pirát blížil, zvedla by se, a pirát by tak srazil kočárek i s maminkou, pokud by nestihl včas zastavit. Kromě náhrady škody by se jeho fotografie se jménem a fotkou vozu rovnou vystavila na místní Poště, ouřadu a lékařských ordinacích. Nejvyšším trestem by pak pro piráta ale mělo být špatné svědomí, „co kdyby tentokrát ta maminka nebyla jen z papíru?!“.
   Mezi dalšími modely by byla babička s holí, dítě s míčem a invalidní homosexuální rom na vozíku.

   1. Dukezite jsou hlavne zdroje a ty zajistit proti pripadnemu czexitu. Jsou velmi dobre zkusenosti s financovanim protipovodnovych opatreni a FVE, takze bych to videl na nejaky symbolicky poplatek „prispevek na verejnou bezpecnost“ vazany na poplatek za popelnici.

  2. Mozna bude existovat i nejaka military verze s nazvem „general s dalekohledem“, ktera se bude ruzne rozmistovat po buzerakach. Tam bych to pak videl jako pack tak za kilco (Mil-Spec kufr, souprava montazniho materialu, americkej beton, kosmicka lopata,…)

 6. Nevím proč „šílíte“ – u nás v obci máme dva plechové policajty – jeden tak nějak stálý ve vesnici co je obecní úřad („vejbor“), a druhý tak nějak „putovní“, co se stěhuje po vesnicích kolem co spadají pod tu co má „vejbor“. Všiml jsem si, že ten plechový policajt má (na mne) jeden efekt, který jsem při prvním spatření plechového policajta před mnoha lety (v Ledcích u Hradce Králové) nečekal – jsou mi „u prdele“ všichni policajti co někde u silnice vidím, ne jen ti plechoví :-) A to jsem co by dítě vychované v komunismu míval z uniformy respekt – plechoví policajti ho účinně vyléčili :-) Takže plechového policajta do každé dědiny!

  1. Hrosan – jhk: to Vám ty zkušenosti závidím. Ne, že by se to stávalo každý den, ale těch zážitků, kdy najednou idiot přede mnou divoce brzdí ze 100 na 60 tacho, protože na odpočívadle vidí pomahače (a ani nemusí měřit, typicky jen buzerují lékárničky), těch mám víc, než bych rád. O řadě dementů, co jedou 70 kmh za stříbrným vodičem po rovině a bojí se předjet (nebo 30 na 50 ve městě) ani nemluvím. To první se ještě dá často vyřešit (na delší rovince), ale to druhé obvykle není jak (šlo by předjet jedno-dvě auta, ale ne osm).

   Nemyslím, že jste v tomto směru typickým vzorkem naší populace, takže bych se z toho moc neradoval.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017