Dopravní policie z papundeklu - zpět na článek

komentářů 184

Přidat komentář
 1. Souhlas. Raději tři z papundeklu než jeden obdařený myšlenkovými pochody.

  1. Predpokladám, že si chcel povedať „obdarený mozgovým myslením“.

  2. presne, chce to ústavný zákon že fízel musí byť len a jedine z papundeklu… najlepšie takého čo sa samostatne rozloží po prvom daždi (a keďže sa to ukáže ako funkčné riešenie, v druhom kole toto treba aplikovať aj na ďaľších štátnych zločincov, politikmi počínajúc)

 2. A nemuze ta figurina vetrem spadnout a zabit kocarek?

  1. ještě to řikej nahlas ….

  2. Je zabetonovaná.
   „Před hájovnou stojí zaražený pilot…“

 3. Teď ještě určit velitele a štáb téhle plastové komedie. To by byl flek.
  https://forum.valka.cz/topic/view/105830/Skvele-utajena-invaze-papirova-armada-a-gumove-tanky

  1. Nekde jsem cet‘, ze jedna ceska firma docela slusne vari na nafukovadlech, ktery jsou imitace tanku. Export do armad sveta ma pry uspech.

   1. To budou tihle: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/nafukovaci-tanky-decinske-firmy-inflatech.A161221_170050_ekonomika_rts

    V Jugoslávii v roce 1999 byla snad až třetina zničené techniky makety.

   2. Obávám se že nafukovací policajt by se musel často záplatovat a dofukovat, bo by se stával pravidelně objektem zájmu homosexuálních spoluobčanů. A to by se docela prodražilo.

 4. Někdy si tak říkám,když jedu okolo, že by to byl ideální cíl pro občanskou neposlušnost. Namátkou: neznámý pachatel doplní papundeklovou figurínu papundeklovou šibenicí, papundeklová figurína náhodou stála v cestě náhodou letícímu hovnu …

  1. A pak tam jednou postavěj živého
   … stereotyp je svinstvo.

   1. Při jejich lenosti?

 5. Já myslim, že by nastal armageddon a anton by ani nestíhal ty mrtvoly odvážet. Jen si to představ, mezi barákama na klikaté čtyřce, kde se s bídou vyhnou dvě kola, by jezdili lidi bez papírů co ani neví kde je jednička a zpátečka hned aspoň 120…

  1. technická: mrtvoly odvážejí havrani, anton sbírá sprosté podezřelé…

   1. Anton nebo antoušek…
    Holinky, hodinky, preservativy – to všechno se natahuje.

   2. Místně se tím označuje i záchytka a příležitostně pak i odvoz mrtvejch.

    Jinak když už je tu otevřeno podtéma, jak v případech kdy sou nějaký nejasnosti nebo je rovnou nařízena pitva, vozí to i rychlá, nebo se to dycky předává jinam?

    1. Rychlá nikdy.

     1. Tak to sou ňáký ty převozky?

      1. Některý jsou nasmlouvaný na koronerskou službu. V jiných krajích je vozí normálně havrani; proč by ne, jim je to jedno.

 6. Jde hlavne o to, jak vyvest z obecnich rozpoctu penize. Zajimalo by me, kolik procent pujde do kapsy starostum, co to koupi :)

 7. Není to dle mého jen o tom, že z cizího krev neteče, ale taky o tom, aby mohlo téct správným směrem. Kdyby to stálo 2500 Kč celé i se stojanem, mělo by to normální marži odpovídající výrobním nákladům a na motivační složku by nezbylo místo.

  Navíc už je v tom obsažena „záštita policejního prezidia“, to muselo stát spoustu peněz a času to poctivě vyběhat a bylo nutné to rozpustit do očekávaného počtu prodaných kusů.

  1. Asi nemáte ani tušenie, ale vôbec Vám to nevadí sa vyjadrovať. Koľko podľa vás stojí dibond a farebná tlač na fóliu? Choďte sa spýtať do reklamky.

   1. Pathy: dibond vč. přímého tisku a ořezu okolo 1000 Kč za m2 bez DPH. Cena pro mě, když přijdu z ulice a chci enormní množství 1 m2. Předpokládám, že tam bude docela slušná množstevní sleva a kvalita tisku nemusí být absolutní (za ty peníze výše je to 720 dpi, na orgána bude stačit o dost méně kvalitní)

    Pro jednoho orgána to bude tak 1.5 m2 plus ten stojan, počítám, že náklady jsou někde na úrovni 1500 Kč za vše. K tomu 1000 kč (40%) hrubá marže mi přijde na takovém krámu až dost.

    1. Bacha na vec – 6990Kč je len za gumenú hlavu, k tomu je treba stojan za 2490Kč to je dokopy 9480Kč a k tomu ešte prirátaj DPH a si na výslednej sume 11470,80Kč za jednu náhradu. A ak to chceš poslať Českou poštou tak si k tomu prirátaj 826,45Kč za poštovné (dokopy s DPH 12 471Kč).

     1. SatanOkkY: no však proto jsem psal, že je tam solidní motivační buffer, protože s normálním ziskem by to bylo tak za 2500 celý a s fakt pěkných 3-4k (a to už jsme na ziskovosti, jakou běžná výroba nemá, ani ne ten, kdo to bude pro ně fakticky dělat).

      Místo toho to stojí 11k. A tam už je o co se rozdělit.

      1. fatdwi – misto 11k by mozna stacilo se zminit ve vietnamske komunite ze bude poptavka a kdyz umi delat trpasliky tak by umeli i policajta v zivotni velikosti a stal by mene …

       1. trevor12: a co by z toho uvědomělý starosta měl?

        Normální to nekoupí vůbec a ten, na kterého tohle cílí, ten právě potřebuje tu motivační složku. Soudruzi to mají naplánované dobře.

     2. Jeste jste pane kolego zapomel zapocitat do vysledne ceny usazeni toho papundekloveho strasaka do zeme. To smi provedst jen uzce specializovana firma, ktera zajiste vzejde z kvalitniho vyberoveho rizeni :-) Pocitam bratru takovych +/- 5000 Kc za usazeni/zabetonovani tohoto umeleckeho dila do zeme :-)

      1. OldCar: jo, to je dost pravděpodobný, že to bude dělat buď spřízněná starostova firma nebo někoho vhodného doporučí výrobce (samozřejmě to bude firma, která bude mít expertní certifikát, bez něj to bude bez záruky).

    2. To ste z nejakého lacného kraja. To bude LTT (len-tak-tak) nákladová cena. Ale prečo by to niekto potom robil, keby na tom nemal zarobiť?!

     1. Pathy: co to je za dementní argument? Hrubá marže 40% je jako nízká, takže je potřeba mít 86%?

      Jestli Vy chcete, aby stát takhle plýtval penězi (a teď neřeším, že tihle papundekloví orgáni jsou plýtvání i kdyby to bylo za korunu) a nakupoval běžně věci s nákladem 1000 kč za 8000 Kč, tak to já si myslím, že je to přesně to, co odporuje péči řádného hospodáře.

      No a nebo jste sám dojič podobných sviňáren a pak chápu, co píšete. V takovém případě bych Vám naúčtoval rohlík za 8 Kč, mlíko za 120 Kč a hned kdyby se Vám to nelíbilo, tak si můžete odpovědět sám: a proč bych Vám to dělal, když bych na tom jinak nevydělal?

      1. Jasne, lepsi tam postavit zivyho, s radarem, ten si na sebe vydela, zejo. Bud vole rad, ze se stiznosti mistnich na dopravni situaci resej plastovym panakem a ne usekovym radarem.

       1. shane: jakože tam, kde chce starosta rejžovat radarem si řekne: „hele panák, kašlu na radar a místo abych vydělával, tak něco utratím“?

        Ani jako fór nic moc, shane.

       2. V Novem Drazejove je panak, z obou stran buzeracni semtamfor a jeste kasirovana usekovka.

        1. Sysop: to nechápu – přece stačí ten panák, ne? Říkal shane hned o příspěvek výš, tak teď jsem z toho nějaký zmatený.

         Jestli to naopak nebude vhodný doplňkový business k radaru a způsob, jak část vydělaných peněz dostat zase jinam. Tj. přednostně je to cíleno na obce, které radary mají a tím pádem i přebytky k rozdělení.

 8. S článkem vlastně souhlasím. Ale ta poslední věta. To NE!
  Existuje menšina – skupina osob, kterým činnost dopravky poskytuje nezměrnou zásobu zábavy, pobavení a komických situací.
  Dovolávám se tímto svého práva na zábavu a veselí a hlasitě protestuji proti rušení dopravní policie a vlastně jakékoliv policejní složky! Jsou nenahraditelní!

  1. Tak to Vám platíme dosť drahú zábavu.

   1. Sorry jako, ale nechal bych ty dodáfky co v nich datlové vyšetří dopravní nehodu, když je někdo nucen nebo nutkán je zavolat.
    Anebo to taky zprivatizovat, mohla by to provozovat ČKP a účtovat pojišťovnám viníků.
    Ale abychom pak na ty benga ještě nevzpomínali…
    I když jak pozoruju ty soukromé supy co jsou u nehod dřív než cajti, tak třeba je to řešení.
    Co se ostatních složek týče, jsou k hovnu, stačí úseková měření a spousty kamer a úředníků, to je takové perpetum mobile.
    A pak je tu ještě jedna rafinovaná možnost, všichni budou jezdit podle předpisů a oni nenaplní čárkový systém a plán pokut a zruší je pro nadbytečnost…

    1. Dachmeister: kdykoliv jsem se nachomýtl k činnosti „datlů v dodávkách“, měl jsem pocit marnosti a zmaru. Možná jsou užiteční tím, že vyfotí zmačkané plechy a obtáhnou na asfaltu dřecí stopy, nevím. Ale vždy se kolem této jejich činnost vyskytuje zmatek a překotné manévry ostatních řidičů. Celkem 2x jsem vyměkl a s vestou šel mávat na projíždějící a trochu to rovnal, jednou se ke mě dokonce jeden z těch „datlů“ přidal, podle barvy vlasů už měl něco za sebou a nejspíš mu došlo, že když to blbě dopadně, tak tam bude fotit a sepisovat nabouraný auta a pomlácený lidi donekonečna.
     V ostatních případech se mi po zdvořilém upozornění, že se jim kolem nehody začnou brzy hromadit další dostalo stejné odpovědi zhruba ve smyslu: „My nemáme čas, musíme tu fotit a ty si tam stoupni sám, když seš tak chytrej.“

     Zrovinka nehodovku bych za vzor raději nedával ;)

    2. Dodávky ať si klidně zůstanou. Ale policajty bych z nich vynechal.

     Dalo by se to celé outsourcovat Google, Amazonu nebo Microsoftu a jejich asistentům. Autonomní dodávka, a uvnitř akorát chytrý reproduktor, kterému řidiči nadiktují svoje verze, dodávka si všechno pěkně nafotí ve 3D a oskenuje radary, lidary… a AI pak někde v klaudu provede simulace, analýzy a vyřkne ortel. Člověk to bude mít s hromadou grafů, čísílek, možnost prohlédnout si to ve 3D.
     V případě rychlého jednání (žádné obstrukce u správního) sleva 50% na Google One. Možnost platit kartou, paypalem a bůhví čím ještě.

     Navíc to rovnou vyčíslí škody a nacení opravy, případně objedná náhradní díly, náhradní vůz a servis. Nakonec pro řidiče zavolá Uber a pošle emailem formulář o spokojenosti s vyřizováním nehody.

     1. Kokooooottttt dobre som sa pobavil. Si to perfektne zosumarizoval.

     2. Ad sinuhet:
      Cože vyřkne?

      1. Je to jasné, sinuhet je nácek, já mu dám ortel! :D

      2. No muzete si to precist znovu. Ale napisu vam to. Ortel.

       Pokud nechapete vyznam, podle slovniku jde o rozsudek nebo nemilosrdne zhodnoceni.

      3. Pustí mu místo pokuty něco drsnějšího od Ortela. A pokud to bude cikán tak by to i mohlo fungovat.

       1. Ikdyž nechápu proč chodit ke kováříčkovi když můžu ke kováři. Tedy pustit diskriminovanému menšinovi něco od Orlíku.

   2. To ano, ale naproti tomu se cítím být plně integrován, nevyžaduji památník a proti vepřínu nic nemám…..

 9. Obávám se, že uniká podstata a to probíhající rozklad státu jako takového, kterýžto ze zákona musí platit neustále se zvyšující mandatorní výdaje a pak se nedostávají finance na běžnou činnost policie, hasičů a podobně. Velitelé dopravní policie ze zoufalství posílají svoje lidi vybírat pokuty, aby dorovnali výpadek financování. Proto se následně musejí řešit píčoviny jako pajduláci u silnic.

  1. Nesmysl. Za dvacet let, co sleduji politiku, se neustále opakuje – na penze či sociálno obecně, na zdravotnictví, na vědu a školství, na armádu – na všechno dáváme menší procento HDP než je průměr OECD/EU. Tak kde ty prachy jsou?

   1. Jihocech Honza: No přece u Klausů a Kalousků v obrovských podzemních sklepeních jejich stamilionových rezidencí. Každý večer si, po vzoru strýčka Skrblíka, chodí do těch hromad peněz, zlata a drahýho kamení skočit šipku, no fakt. Naznačoval něco takovýho Andrej Nebureš a taky Míra Soukup, tak na tom něco bude asi…

    1. Já úplně zapomněl že Klaus a Kalousek jsou filantropové kteří tu 25 let pracovali pro blaho národa a až to zabalí, tak budou v panelákové garsonce na jižňáku spokojeně dožívat s 15k důchodu a v parku krmit holuby.

     To jsou vážně ošklivé burešovo pomluvy. Oba dva určitě nemají vůbec nic společného s těmi záhadně zmizelými miliardami (Kalousek) či biliony (Klaus) za období jejich vlád.

   2. Jihocech Honza: Jsou v rozpočtu MPSV 550-600 miliard CZK a neustále to narůstá.
    BTW: Pamflety z OECD se nemá smysl zabývat, vycucávají si je z prstu, viz Alcohol consumption.

Napsat komentář

D-FENS © 2017