Den svobodné mobility 2016 – briefing - zpět na článek

komentářů 31

 1. Mám v plánu se dostavit jako samostatná jednotka, budu vyjíždět z Prahy. Kdyby se chtěl někdo jako spolujezdec připojit, můžeme se domluvit :) Příspěvek na PHM nevyžaduji, ale potěší (tu větu myslím vážně, nebudu se tvářit jako pingl bez dýška).

  1. Možná někoho pošlu, já pojedu právě ze Strašecí a pak s kolonou zpátky, takže dotyčnýho můžu nabrat až v tom Berouně, tak ať se nemusí táhnout sockou.

   1. Na 30kmh pod nickem Štěpa, hoď mi kdyžtak PM :)

   2. Bude Sábík? :)

    1. Jo, náhradní auto ještě není hotový, tak vezmu tu otřískanou popelnici. Teď jak se ochladilo tak zase povolily kladky, to tu ještě nebylo, tak novej zvukovej doprovod :o) Do servisu to právě půjde až potom až bude náhrada, fakt se nebudu táhat několik týdnů do práce sockou hodinu a půl dyž je to autem 20…

     Jinak u mě zase bude stanoviště samolebek, když už nefunguje pořád ten web, tak aspoň jednou za rok osobně :D

    2. Tak nakonec bohužel, ševelení se přeneslo přes krátké stádium šustění vysypanýho ložiska do nalomenýho kola alternátoru. S ohledem na to, že kolo bylo úplně šikmo a už to vybrousilo docela ranec špon bylo doporučení jasný – odstavit na výměnu altíku, to mohlo kdykoli upadnout a pak by to byl teprv průser. To nám teda řeší otázku jestli měnit kladky, nebo to nechat tak – očividně byl problém celou tu dobu v alternátoru a ne v ostatních kolech. Otázkou teď vlastně je jenom to, jestli je tam původní altík z tohodle auta, nebo tam šel ten starší při výměně motoru…v každým případě tam asi výměnou vznikla nějaká vůle a tak to ložisko brzo vzdalo.

     Na té druhé popelnici naštěstí nakonec nic neupadlo :D

     1. a já už myslel, že ten 5A7 xxxx Saab na odjezdu byl tvůj a chtěl se omlouvat za lehounké oprasení. :D
      Výlet z mé strany uzavřen 568 ujetými km s průměrnou spotřebou dle PC 10.3l/100km kvalitní NeBurešovské bionafty.
      „Socializování“ super, teď už nezbývá než doufat, že nějaká mediální mrdka nevyplodí článek na téma „banda šílených uctíváčů spalovacího motoru při svých orgiích způsobila řetězovou dopravní autonehodu, při níž sice nikdo nezemřel, ale mohl, neboť nejbližší školka byla jenom 15 kilometrů daleko“.

      1. Zahlíd sem tam jen 9-3ku, já už mám youngtimera skoro stejně starýho jako sem sám (9000CDE) :D

 2. Letos se, bohužel, nemohu zúčastnit, protože budu kamarády pronásledovat na svatbě. Fakt mě to mrzí, protože loňské setkání bylo bezva a tolik benzínem správně postižených jedinců na jednom místě zažiju málokdy. Takže aspoň přeju příjemný průběh akce a pozdravuju všechny! Thud, stříbrné BMW GS.

  1. Ty a svatba? 8-o Ses dal na masochismus?

   1. Račák … to se nedá odmítnout ;-)

 3. Noticka – to vedle Penny je Lídl, Kaufland tam nikdy nikde nebyl. Mezi oběma krámama mají eště rákosníci tržnici, tam by se dalo teoreticky taky neco nacpat, místa maj habakuk. Když si tam někdo půjde nakopit nějaký cetky, tak by nemuseli ani vřískat :D

 4. Já sem mimo, ale trasa vypadá super, tak si to možná projedu dodatečně :)

 5. alternativa WAZE:
  ingresáci prej pro skupinovou GPS koordinaci používaj mimojiné Glympse. osobní zkušenost nemám.

  1. Dovolil bych si doporucit nemecky Navigon. Dle mych dlouholetych zkusenosti, asi nejlepsi navigace co existuje. Glympse obsahuje take. A na rozdil od Waze funguje offline, coz pri kvalite pokryti mobilnim signalem nasich operatoru je jiste plus :-)

   1. Kamarád mi také hodně doporučoval právě Navigon, je z něj „úplně unešený“, dá-li se to tak napsat. Existuje ta firma ještě, aniž by ji spolkl někdo větší a nebyl to už jen brand?

    1. Myslim, ze uz nejakou dobu spada pod Garmin. Ale vse co se tyce samotneho Navigonu je pri starem a nerekl bych, ze by se to melo nejak zasadne menit.

 6. Tentokrát výjimečně bez Civicu, zato s felckou, takže funkční výfuk a emisní dostatečnost bude splněna.

 7. Chlapci a děvčata, ještě si to rozmyslete! Nerad přináším smutek do vašich rozjasnělých tváří, avšak vypadá to, vypadá, že přijedu.

 8. Už se těším, jdu vyhrabat vlajku.
  Mimochodem, co je to za muziku ve videoukázce?

  1. leonard cohen – everybody knows :)

 9. Kdo by měl náladu se ploužit, tak jednomužný tým Oldsmobile vyráží od jezu Hýskov v cca 15:15.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017