Den svobodné mobility 2016 – briefing

Featured Image

Vážení čtenáři, přináším slibované organizační informace k letošnímu již avizovanému Dni svobodné mobility.

Koncept zůstal beze změn. Jedná se o neorganizovaný výlet, který se odehrává v určitém místě a čase s určeným koncovým bodem. Narozdíl od konkurenčních akcí, jako jsou například cyklojízdy, akce Do práce na kole, „sousedské slavnosti“ nebo společenské akce v paralelně probíhajícím Evropském týdni mobility, účast je naprosto nepovinná, za neúčast nehrozí kádrový postih. K výletu se každý může kdykoli připojit i se z něj kdykoli odpojit podle svých možností a časového plánu.

Letos jsme nasměrovali celý výlet na Křivoklátsko. Mapka trasy je zde nebo jako obrázek:

mapka_dm2016

Z trasy jsme připravili malou videoochutnávku:

Celá trasa měří asi 50 km a dá se ujet za 1 hodinu. Vozidla účastníků projedou výchozím bodem mezi 16:00 a 16:40.

Nyní k význačným bodům na trase:

  1. Beroun

Je výchozím bodem trasy. V Berouně se nezastavujeme, odbočíme na silnici 116 a pokračujeme na Nižbor.

  1. Jez v Hýskově

Každoročně je zájem o sestavení kolony. Já toho sice nejsem úplně hardcore příznivcem, ale i když jsme kolonu nechtěli, stejně vznikla, takže tomu vyjdeme vstříc. U jezu v Hýskově je plocha schopná pojmout dostatek vozidel. Odjezd kolony je v 16:30.

  1. Křivoklát

Nic zvláštního se tam neděje, ale je tam hezky, ne?

  1. Nové Strašecí

Koncovým bodem je parkoviště u Penny marketu. Pokud by kapacitně nepostačovalo, je možné použít plochu u vedlejšího Kauflandu. Příjezd vozidel předpokládáme mezi 17:00 a 17:45, takže neočekáváme, že by zákazníci marketu byli nějak omezeni ve svých potřebách.

Stejně jako loni máme stanovené sekundární parkoviště, kam bude možné divertovat, pokud by byl parkoviště uzavřeno. Informace najdete v tabulce na konci stránky.

V cílovém bodě proběhne zhruba půlhodinové poklábosení, výměna informací, okukování aut apod. Bude připraveno tradiční občerstvení, protože jsem vydealoval s ženou perník.

  1. Hospoda

Kdo bude mít zájem, ten může následně vyrazit do hospody za účelem dalšího vykecávání se, socializování a konzumace jídel. Hospoda je v 11 km vzdálených Krušovicích (Hotel u Lípy).

 

Podobně jako loni uvítám, když soutěžící označí svá vozidla vhodným symbolem. Tím může být česká vlajka, kterou najdete ve formě k vytištění například zde. Protože i toto téma vyvolává pravidelně rozsáhlé diskuse, můžete pro mě za mě použít i jinou vlajku, která je vašemu srdci blízká.

 

Final word

Každý se účastní výletu na vlastní riziko. Preferujte bezpečí ostatních účastníků výletu před adrenalinem, protože případná nedejbože zranění a hmotné škody nebudou znamenat pouze neštěstí a nešťastnou náhodu, ale také skvrnu na čistém štítu Dnů svobodné mobility. Nejsme cyklojízda, jejíž účastníci a pořadatelé šikanují ostatní a nakonec se u toho sami dorakví.

Děkuji za pomoc všem spolupracovníkům, kteří se do příprav DSM 2016 zapojili a doufám, že si sobotní večer užijete.

 


Informace

Itinerář

Bod Kde? Čas
Beroun, silnice 116 16:00 – 16:40
Hýskov, odjezd kolony https://mapy.cz/s/14Yoz 16:30
Nové Strašecí, cíl https://mapy.cz/s/14YcP 17:00 – 17:45
Konec akce

Penny Strašecí

https://mapy.cz/s/14YcP 18:15
Hotel Lípa Krušovice http://hotelulipykrusovice.cz/ 18:30
Záložní cíl https://mapy.cz/s/14YAL Jen v případě nedostupnosti hlavního parkoviště, sledujte Twitter

Kontaktní informace:

Twitter @DFENScz

Emergency call + hlášení o nebezpečí na trati formou SMS:

(+420) 735 903 846

Používejte jen v nejnutnějších případech.

 

 

FAQ

Je kapacita hospody dostatečná?

Je rezervováno 40 míst. Ze zkušenosti z loňských akcí vím, že zhruba třetina účastníků jde do hospody. Očekáváme 120 lidí.

Bude se na žrádlo tak dlouho čekat jako předloni v Janovicích?

Věříme, že ne.

Velmi by mi usnadnilo plánování, kdyby se zájemci o hospodskou party mohli již nyní podívat do jídelního lístku a dát mi obratem vědět, co si hodlají cpát do hlav, ale není to povinné.

Je výlet legální?

Celý výlet je v souladu se zákonem. Žádný zákon nezakazuje, aby lidé jeli autem na výlet, zakazuje pouze organizované akce, které mohou ohrozit bezpečnost silničního provozu, což nemáme rozhodně v plánu.

Je letos třeba se registrovat?

Registrace není letos nutná a ani žádoucí, protože podle právní analýzy, kterou máme k dispozici, je registrace znakem organizované akce a ty jsou v režimu běžného používání komunikace zakázané. Místo toho můžete použít aplikaci Waze a sdílet informace o trase v ní.

Ohledně Waze, je velká škoda, že z nové verze vymizela možnost tvořit skupiny. Dotaz na čtenáře – existuje jiná podobná aplikace pro GPS sociální networking?

Co dělat v případě, že účastníky výletu bude obtěžovat policie?

Pokud jde o hlídky a radary na trase, odhalíme je včas, protože disponujeme výzvědnými vozidly, které prověří trasu ještě dříve, než na ni účastníci vjedou, a účastníky na ně upozorníme. V případě, že by individuální účastník výletu byl zastaven a obtěžován policií, doporučujeme se s nimi vůbec nebavit.

Co dělat v případě nehody, závady nebo neočekávaných událostí?

Zavolejte výše uvedené telefonní číslo a pošleme vám help.

Je plánovaný nějaký vedlejší úkol?

Pro letošek neplánujeme vedlejší úkol z toho důvodu, že celá oblast je dopravně už tak dost exponovaná a vzhledem k delší trase je také akce časově náročnější, tak nač ji dále komplikovat.


Související články:


12345 (71x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
12 196x přečteno
Updatováno: 20.9.2016 — 23:02
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!